MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Vroomheid. Allerlei. ï*7 V, 30'/. 133'/, 106 de brandende lucifer onder haar bed, waar zich eenige papieren doozen bevonden. Des nachts ont waakte zij, bijna stikkende en zwaar gewond, daar het bed in brand geraakt was. Door de buren naar het gasthuis gebracht, overleed zij spoedig. De ongelukkige zou binnen kort in het huwelijk getreden zijn. Dof geworden vensterruiten, al zijn zij ook zoo vuil dat zij een weerschijn geven van alle kleuren van den regenboog, kan men weder schoon en helder maken door ze met eene handvol versclie brandnetels, in koud rivier- of regenwater gedoopt, eenige keeren flink te be strijken. Helpt het middel de eerste maal niet, dan moet men het herhalen en daarna de ruiten met schoon water afspoelen. St. Nicolaas heeft een ingezetene vaD 's-Hertogenbosch een gouden horlogeketting teruggebracht, die hij kort te voren had verloren. Weinige minuten nadat hij aan het bureau van de 'sBossche Gt. zijn verlies had meedegedeeld, werd daar door den eerlijken vinder eene adver tentie aangeboden, die ten doel had den verliezer op te sporen. De St. Nicolaasdag bracht toen de redactie op het denkbeeld, den eigenaar 't ver lorene als surprise terug te bezorgen. Zondag-ochtend is uit depuin- hoopsn van de verbrande griffie-lokalen der Kamer te Brussel de vlam op nieuw uitgeslagen; maar het vuur werd spoedig gebluscht. De gaswerker Michel Dackers, een der slachtoffers van plichtsbetrach ting bij den brand, is eergisteren op kosten der stad ter aarde besteld. Kransen, van wege de Kamer en den Senaat gezonden, sierden de lijkbaar. Een groote menigte volgde den treurigeu stoet. De beg stem's van den sergeant-fourier Raguet zou gisteren plaats hebben. De stad Brussel heeft een lijkwagen le klasse ter beschikking gesteld van da militaire overheid. Van wege het gemeentebe stuur zullen thans afdoende maatregelen wor- genomen om, bij volgende hevige brander, wat spoediger en meer afdoende hulp te kunnen verleeuen De geschiedenis van het kalf en de put. In Tissandier's tijdschrift La Nature van 17 November jl. wordt uit de Comp- tes rendus van de Sociélc de 1'Industrie minerale te St Elienne overgenomen een verslag van den ingenieur Brunet, „over het verwijderen van een bruggepijler le Kampen door middel van het dynamiet." De heer Brunet beschrijft de bizondere moeielijkheden van de operatie, die vooral daarin waren gelegen, dat de bevolking hoogst bevreesd was voor eene massa van 500 kilogr. dynamiet en de bodem hier van dien aard was, dat zelfs bij kleine ladingen de huizen in de nabijheid trilden. Toch had de verwijdering van de p. m. 500 stères steen plaats in slechts 20 dagen. Te Amsterdam zijn voor het front der troepeu van het le bat. mariniers gedegra deerd een sergeant-majoor, een fourier en een marinier le kl., als straf voor de wijze waarop zij zich tegenover recruten hebben gedragen. Zij hebben zich aan knoeierij het aannemen van ge,ld enz. schuldig gemaakt. Te A. kwam onlangs tegen midder- nacht een jichtlijder in een coupé en smeekte om hulp. De wonderdokter was dadelijk bereid die te verstrekken en ging om dit te doen uit de kamer teneinde het noodige voor de kuur te halen. Toen hij terugkwam, waren het rijtuig r.n de zieke niet alleen verdwenen, maar de dokter miste ook een bankbiljet van f 1000 en 2 horloges uit een openstaande kast. De jicht zat den zieke dus in de vingers, hij had het zoogt naamde chiragra. De Gemeenteraad van Zuidlaren (Dr.) heeft een brandspuit gekocht, die ter Am- sterdamsche Tentoonstelling een ln prijs ver wierf. Gelukkig voor Zuidlaren behoort die spuit niet tot de bekroonde voorwerpen, welke ter ex positie slechts schitterden door hun afwezigheid. Aan invoerrechten voor verkochte goederen op de tentoonstelling, die binnenslands zijn gebleven, is ongeveer f 35,000 door tiet Rijk om vangen, hetgeen eene handelswaarde van f 700,000 uitmaakt. Deze som vertegenwoordigt de factuurs- waarde. De verkoopwaarde is ten minste de helft hooger. Nederland heeft dus voor ruim een mil- lioen gulden op de tentoonstelling gekocht. Voor sommige voorwerpen, die veel hadden geleden, is de waardevermindering bij de berekening van het invoerrecht in aanmerking genomen. Van de aanzienlijke afzendingen aan vreemde koopers werd geen invoerrecht gevorderd. De natuuronderzoekerRolloRns- sell geeft in the Times als zijn meening te kennen, dat het zeldzaam schoone avondrood, dat dezer dagen in verscheiden werelddeelen aan den hemel werd waargenomen, toe te schrijven is aan de verdeeling van vulkanische stof ver over de hoogste wolken. Dr. Wills, die vijftien jaren als arts in Perzië heeft doorgebracht, verhatdt in een onlangs door hem uitgegeven boek, getiteld: „The land of the lion and sun, or modern Persia", het vol gend als ooggetuige: „Eens op een morgen hoorde ik een groot getjilp van vogels, en naar buiten ziende zag ik een dertigtal spreeuwen op den top van een muur. Daar sprongen zij heen en weder, blijkbaar in een toestand van grooten angot, met open bekken, schreeuwende en kakelende. Plotse ling zag ik een lichtgeel gekleurde slang, nade rende van den versierden houten rand van een venster, waaraan zij hing. De spreeuwen schenen als betooverd te zijn en geen harer beproefde te ont vluchten. De slang nam niet de meest nabijzijnde, maar koos blijkbaar onder de vogels, waarvan zij er een pakte en inzwolg. Ik haalde mijn geweer en schoot het dier neer met een lading eenden- hagel. De slang was ongeveer vier voet lang. Ik sneed haar dadelijk open en haalde er den spreeuw uit. Na ongeveer tien minuten in de zon gelegen te hebben begon de vogel weer bij te komen en na een half uur vloog hij weg, naar het scheen geheel onbeschadigd. De slang was blijkbaar eene niet vergiftige soort: giftslangen komen trouwens in Perzische huizen niet voor. De k o r p o r a a 1 d e r v e 1 d-a r t i 11 er i e, (niet der cavalerie, zooals wij vroeger abusivelijk mededeelden) die dezer dagen in Den Haag bij het broodfourageeren de strepen van zijn mouw trok, bewerende dat het dronkenmans-tooneel hem „zijne strepen wel zou kosten", heeft goed ge profeteerd. Hij is namelijk ter zake van het ge beurde, waarbij hij als geleider van den trans portwagen tegenwoordig was, door den regiments commandant tot kanonuier gedegradeerd. Hertog Calvin o, die onlangs door roovers werd weggevoerd, is Zaterdag bij Castel- lamare del Golfo in vrijheid gesteld. De leden van het Engehche vor stenhuis leggen zich met succes op de beoefening der fraaie kunsten toe. Da Hertog van Ediuburg is een degelijk violist, terwijl Prinses Louise zich in den naam van een uitstekend aquarelliste verheugen mag. Thans verneemt men, dat Prins Leopold een wals gecomponeerd heeft, de Fon- tainebleau-wals, die bepaald verdienstelijk wezen moet. Een man, die bij een zijner familie- leden te St.-Jacobi-parochie logeerde en zich liet schelen, viel, terwijl de barbier daarmede bezig was eensklaps dood neder. Aan gebruikers van duple x-b ran den zij de raad gegeven, om na het afsluiten met den hefboom wel toe te zien of de pit ge heel is uitgedoofd. Zaterdag-nacht had dit ver zuim bijna aan een echtpaar te Amsterdam het leven gekost, zoo niet het in de kamer aanwezige hondje, door het vernielen van al wat ir. zijn bereik was, ze had doen ontwaken. Het vertrek was reeds geheel met een veistikktndeu damp ge vuld. Te Vlissingen meent men eergis- teren aardtrillingen te hebben waargenomen. Par ij s heeft onlangs een eigen- aardig man, den stads-rattenvanger, verloren. De man, Henri Colas genaamd, was niet alleen een hartstochtelijk rattenjager, maar ook een groot liefhebber van rattenvleesch; het was zijn helste voedsel. Het gemeentebestuur had hem met het uitroeien van de ratten in de stadsgebouwen be last, tegen den prijs van 5 centimes per vierk. meter en 4 centimes voor de slachthuizen. Colas maakte daarbij goede zaken, en hij at rattenvleesch, op allerlei manieren toebereid. Hij moet gestor ven zijn aan een ziekte, die hij zich door te veel eten van dit gerecht op den hals haalde. Zonder strijd wacht u geen vree. Vaar in alles, recht door zee! Nederigheid is het beginsel van geluk. Gelukkig zijn, een heele slag; Gelukkig schijnen, duurt soms een dag; Gelukkig worden, dat is geluk, Gelukkig blijven, een meesterstuk. Gewapend met godsdiensten moed, ijverig, onverdroten gestreefd naar betere toestanden; dan moet'elke nederlaag toch tot overwinning leiden. Wie niet enkel bij lof, maar bij blaam be scheiden blijft, die alleen is bescheiden. Vroomheid is dat innige gevoel, die deugd der ziel, die bewerkstelligt, dat men alle plich ten van den Godsdienst voor God met liefde vervult; zij bezit zulke bekoorlijkheid en aan trekkelijkheid, dat zelfs het ongeloof zich ge drongen gevoelt, de aan haar toekomende eer te bewijzen. De wereld verklaart zich tegen bij geloof en huichelarij, maar aan de ware vroom heid biedt zij steeds hare hulde: Zij vereert haar, zij bewondert haar voornamelijk bij de jeugd. Als zij op het jeugdig voorhoofd dat zekere onnoem bare geluk aanschouwt, dat van den Hemel komt, dan wordt zij door aandoening aangegrepen. Men dwaalt, wanneer men meent, dat in een Chris telijke opvoedings-iurichting de oefeningen der vroomheid een zonder nut ontroofden tijd is aan de wetenschappelijke studiën en dat het ware onderwijs en de hoogere intellectuëele opvoeding daarvan geen vruchten kunnen plukken. Integen deel, ware vroomheid is voor alles goed. Beoefen haar alzoo. De man der wet. Kantonrechter. Hebt ge het verschrikkelijke nieuws reeds vernomen? De rechter van Peuteren is gisteren verdronken. Griffier. En waar? Kantonrechter. Bij 't spele varen in deu nieuwen Singel. Griffier. Kon hij niet zwemmen? Kantonrechter. Zeer zeker, maar 't zwemmen is daar verboden. Den grondig motief. Een kleerma ker te B. die huis en tuin bezit, ging, op aanraden zijner echtgenoote, in eene levensverzekering. Nadat hij een jaarlang de premie had betaald gaat hij naar het kantoor der levensverzekering-maatschappij en geeft daar kennis dat hij van de verdere ver zekering afziet. Op de vraag van den directeur waarom hij tot zulk een besluit is gekomen, ant woordt hij: „zoolang ik niet in eene levensver zekering was, heeft mijne vrouw steeds de ladder vastgehouden als ik vruchten ging plukken in den tuin, sinds ik echter verzekerd ben, heeft zij dit nooit meer gedaan. Moderne advertentie. Een jonge dame zag zich gaarne geplaatst, als kamenier. Reflecteerenden gelieven hunne brieven met opgave van salaris en onder bijvoeging van goede getuigschriften van dames, die vroeger eene betrekking bij hen vervulden, te zenden aan. enz. Lr zal slechts regard geslagen worden op hen, die hoogst tevre denstellende getuigschriften kunnen inleveren. Duistere herinnering. Twee heeren worden aan elkander voorgesteld. „Ik geloof," zegt de een, „dat ik het genoegen reeds heb gehad maar ik heb er slechts eene duistere herinnering van U ja waar ook?" „Ach," ant woordde de andore, „misschien zijn we elkaar in den sneltrein in een tunnel gepasseerd." Een beleefd kind. (De kleine Arthur was bij eene voorname familie ten eten genoodigd). Mama. Nu, Arthur, ik hoop loch dat ge zeer beleefd zijt geweest, tegenover den jongenheer Frans. Arthur. O, zeker, Mama. Ik heb altijd gij en U gezegd. Mama. Nu, dat was niet nood zakelijk, Frans is even oud als gij. Arthur. Ja, maar ik heb ook wel gezegd: gij ezel! Gevat. Conducteur. In deze coupé kunt ge geen plaats nemen. Mozes Scholem. Waaromniet, heb ik toch betaald eerste klas. Conducteur. Goed, maar de heeren, die in deze coupé zitten, zijn allen generaals. Mozes Scholem. Nah, wie zegt je dan, dat ik ben geen generaal? Kort en bondig. Zoon. Vader, ik zou heden avond gaarne naarMc „zilveren zwaan" gaan om een glas bier te drinken. Vader. Doe, wat ge niet laten kunt. Zoon. Ja, maar ik heb geen geld. Vader. Laat dan, wat ge niet doen kunt. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 12 Dec. Zaterdag 11. is door de genie alhier op den Stads-Doeleu aan besteed: het maken van 10 woningen voor gehuwde militairen op het kazerneterreiu onder de gemeente Schoten, waarvoor 10 iuschrijviugsbiljetteu waren ingekomen; als mede het maken van loodsen voor voer tuigen aan de vestingwerken te Pennings- veer, waarvoor 8 biljetten waren ingekomen. Minste inschrijvers waren: voor de wonin- gen de heer E. M. Rood, voor de som van ƒ24,750; voor de loodsen te Penningsveer de heer S. B. Peyra, voor ƒ10,900. In deu kelder, ingericht tot bakkerij, toebehoorende aan den koek- en banket bakker P. W. ter Plegt en gelegen ouder het perceel aan de Oude Groenmarkt n° 26, is gisteren-nacht te ongeveer 121/3 uur brand ontstaan, die spoedig in hevigheid toenam. De bakkerij is geheel uitgebrand, doch het overige gedeelte vau het perceel is door de krachtige hulp van de brandweer behouden gebleven, maar heeft door het water veel geleden. Met een zestal spuiten is water gegeven. Om half twee was de brand ge bluscht. Huis en roerende goederen waren tegen brandschade verzekerd. Bij de veiling van een inboedel, gis teren ten overetaanvan den notaris De Booy alhier gehouden, hebben 51 blauw porse leinen borden, met voorstellingen betreffen de »het Tumult te Rotterdam» samen op gebracht eene som van ƒ979, buiten de kosten. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J U v. Norden en E C Vogelzaug; J Stefl'ers en M E Brakeuhof; P Groot en A Krane. Getrouwd: A Mandemaker en A Smit; J v. Boe rum en M v. d. Tol; C A de "Waal Malefijt en C Stortenbeeker; E J Hendriks en M Hogenes; BB Menke en A Scheepmaker. Bevallen: M Andréa geb. Craije d. A C Molenaar geb. Homborg z. CM Waalewijn geb. Langeveld z. C Barduk geb. Bloemzaad z. M C E v. T nieren geb. Jehne z. M J Anthonisae geb. Heuneke d. J Kei zer geb. Leunings d. C Groeneveld geb. Rietman d. J C Vester geb. Spaan z. J H Koek geb. Hulsebos d. MG Schous geb. Dames z. M J Rendier geb. van Waard d. W Malefijt geb. Bloemheuvel d. G Krugd geb. Opliof d. G Groenendaal geb. Wesaelink z. CE van Cranenbroek geb. Blij z. S Gompertz geb. de Winter z. AL Hendrika geb. Meijer d. Overleden: C G Reemer 21 mn. z. Camphui8Straat; C Hogerweif 52 j. Oranjestraat; H W v. Ginkei77j. wed. H J Reerink Parklaan; W C v. Vliet 27 j. L. Annastraat; G B A Dietzel 2 mn. z. Witte Heeren- steeg; I Daniels 81 j. echtg. van P Kruger Nauwe Geldel. pad; W C v. Huijzen 14 dg. z. Leliestraat; C Wit 17 mn. z. Rolhuizen; E F Albrecht 38 j. Tul- penstraat; A J van Delft 74 j. Z. B. Spaarne; M G van Santé 3 j. d. Heerensingel; M J Rovers 85 g. wed. H Bökenkröger Kl. Heiligland; D Moeijes 21 j. echtg. v. C. Huijsman Rotsteeg; L M Noë 78 j. Raam- vest; A Heijboer 9 d. z. Ravelingsteeg; M de Klerk 10 mn. d. Cornelissteeg; M E Sino 21 j. Leliestraat; MM v. d. Berg 28 j. Hooimarkt; A de Wit 88 j. wed. N Gies Zniderstraat; A P G Abels 56 j. Park laan; G Meijlink 69 j. Spaarne; E v. d. Voort 68 j. wed. E P Westerveld Gr. Houtstraat; EL van Mus- scher 42 j. L. Heerenvest; E M v. Hamersveld 67 j. wed. P Leuven Gr. Heiligland; G Wesselink 23 j. echtg. v. W. Groenendaal K. Zijlstraat. LEIDEN, 8 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- a zomer- f -,a f 4 heet. rogge winter- f a zomer- 14 heet. gerst zomer- a chevalier a 17 heet. haver, zware- a lichte- f a - heet. duivenboonen a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per l/A vat lste qual. 68,-— a 74.—, 2de qual. f 60.— a 66.—. ROTTERDAM, 11 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 22 paarden, 1109 runderen, 120 vette- en graskalveren 6 nuchtere kalveren913 scha pen of lammeren, 607 varkens, 134 biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 80 e. 2de qual. 74 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 90 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 50 en 54 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 2e qualit. f 62, 3de qual.f 58. AMSTERDAM, 10 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 442 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit ƒ0,68 per kilo; melk- eu kalfkoeien f 110 a 320, 5 graskalv. a 50 nuchtere kalveren 10 a 15, 8 schapen en lammeren a 95 vette varkens 42 a 50 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a LONDEN, 10 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 7,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- 4/8. HAARLEM, 10 Dec. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,a 8,50; witte dito f 7,75 a 8,90; rogge f5,15 a 6,751/a; haver f 3,75 a 4,10; gerst f 6,a 6.10; duivenboonen f7,25 a 8,paardenboonen f7,50 a f bruine boonen f a f j Gr. erwten f 7, a f 10, AKLMAAR, 8 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 11 koeien190a 225,12 nuchtere kalveren 12 a 30, vette kalveren a 70 schapen J 16 a 29 varkens fper kilo, 36 ma gere dito 13 a 18,8 bokken J 4 a 9, 2 paarden 115 a lammeren f a 10 Dec. Ter veemarkt werden veikocht 7 koeien van 220 a 300, 59 kalveren van f 40 a 115 9 nuchteren dito van f 12 a 28, 765 schapen f 34 a 45,195 varkens 40 a 54 c. 12 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 11 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 12,50 Jenever f 18,Arnsterd. proef f 19,25 Spoeling f 1,80 dito commissie f 1,80 HOORN, 8 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 17 heet tarwe f 9,a 9,50 1 heet. rogge f 7,50, 14 heet. gerst f 6,25. 32 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 16 a 19,50 karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 46 heet bruine f 10,a 13 gele f heet. paardeboonen f a,11 heet. erwten 15,50 a 17 heet. groene 15,50 a 16,heet. grauwe ƒ17.a 18,— heet. witte 13,heet. n. aardappelen -,a alles per heet.; manden appelen akilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 13 paarden van f 70 tot 150 veulens f a koeien van f tot 4 kal veren van 14 tot 28, schapen van J tot 43 lammeren van 22 tot 28,— 10 varkens van 12 u 17, 2 zeug 35 a 45 178 biggen van 4— a 8 bokken af-, geiten a 7 Dec. Aangevoerd 2 koeien van f 190 tot kal veren vau f tot en 170 schapen van f 31 tot 40 per stuk. 35 varkens van 46 tot 53 c. per kilo. HOORN, 8 Dec. Ter waag gewogen 140 stapels kaas, wegende, 39,809 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 36.50 voor kleine ƒ37.— voor commissie, 37,25 voor mid delbare. ALKMAAR, 7 Dec. Granen. Men besteedde voor tarwe J 8,a 9,rogge 7,a 7 25, gerst f5,25, a 5,50, dito chev. 6,25 a 6,75 haver 3.50. a 4,75 paardenboonen ƒ7,25 a 7,50 bruine dito 11. a 13,50, duiven dito f 8.kanariezaad 8,50 9,90 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 13,50 a blauw maanzaad groene erwten 14,— a 18,— grauwe dito 16,— a 18,vale dito 12,— a 17,— Witte a 14. Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 226 stapels, wegende 56,658 kilo. Gras, kleine f37,commissie f 36,mid delbare f 37,25 laagste prijs fhooi-, kleine fcom missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo Amsterdam, 11 December 1883. Prijzen der onderstaande effectengeuuteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld. 2' 8 V N U 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudlceniug5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Spanje. Turkije. Egypte. Obl. Nic. Spw. 1867 69 1877 Amst. L 20-100 Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1876 v (Perpetuele) binnen), 1250025000. 1 1000—5000 1 Obl. Alg. Schuld 1865 5 h a u 1869 6 Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 h a h 1877..4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. y Cent. Spw. ge8teinp. Obl. n Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl4' a u u 1875 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aaud. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasraa Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kaneas Texas Obl. Cert. P REMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 v Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. u Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. StaaUl. 1854- 1860 1864 Rusland. 1864 n 1866 Geldkoers prolongatie 4 pet. Italië. Rusland Uumenle Amerika. 5 5 div 65'/. 77'/, 101'/, 95'/, 81 88 66 657/s 52"/.. 98'/; 76'/, 903/, 24 43'/, 52', zo-/, 7'/. 9"/,, 84'/, 113'/, 120'/, 26 10'/, 8 Vs 118 151 115 71'/. 154 116'/, 19 52'/., lib'/, 50'/, i 84 26 86'/, 54 53'/, 108'/, 100'/, 943/, 96»/, 100'/, 112 140'/, 126'/, 122'/, LAATSTE BERICHTEN. MOSKAU, 11 Dec. Voor het huis van dea overleden rijken koopman Guskie kwam heden ochtend eenegroote menigte armen bij een, om giften in geld in ontvangst te nemen. Bij de verdeeling dezer giften ontstond zulk een gedrang, dat verscheiden personen ver drukt en vier zwaar gewond werden. ALEXANDRIË, 11 Dec. De cholera is uit gebroken te Sioux en in een in de nabijheid daarvan gelegen dorp. M E D E^D E E L I N G E N a 10 Cents per regel. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt z:ch de handteekeniug: E. Guyot. Men eische op bet etiket de band- teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3