MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste berichten, "Voor geest en hart. Verkeerde beginselen. Allerlei. ?7» 9'/. massa hazen geschoten. Op den opzichter van den heer V. d. K.die met een aantal boeren de ongenoode gasten wilde verdrij'veu of zoo mo gelijk een van die liefhebbers vatten, werden de geweren aangelegd, zoodat. hij het voor zich en de zijnen raadzaam oordeelde, voor de overmacht te wijken. Op de rivier de Niagara is een roeiboot met vijf personen, Duitschers, omge slagen. Allen verdronken; men vond het lijk van een; de vier anderen werden waarschijnlijk in den waterval meegesleept. Voor eenigen tijd is door ons melding gemaakt van zoogenaamde „kaartbrieven" (carte-lettres), welke met ingedrukte postzegels ter waarde var. 10 tot 25 centimes voorzien, voor bin nen- en buitenlandsch verkeer in België verkrijg baar zijn. Zij zijn het best te vergelijken met dub bele briefkaarten, welke aan de drie niet te samen hangende zijden met gom voorzien, en op de wijze der zoogenoemde Blochnotes geperforeerd zyn. Dit denkbeeld is echter niet nieuw. Reeds in 1874 werden soortgelijke briefkaarten door de staatspost te Helsingfors uitgegeven, en ook bij de pneumatische post te Parijs kan men er zich van bedienen. Hare practische waarde blijkt daaruit, dat er volgens Philatelistische (of aan het postzegelwezen gewijde) bladen, ook in Duitsch- land plan bestaat, zulke kaartbrieven uit te geven, en dat Zuid-Amerika in dit opzicht Europa reeds voor is, daar in Uruguay en in Brazillië reeds kaartbrieven van 3 ctntesimos en van 100, 80 cn 40 reis uitgegeven worden. Volgens telegram uit Ne w-Y o r k kan er tusschen 15 en 17 Dec. stormweder rer- wacht worden op de Engelsche en Noordsche kusten met veel regen en de wind van Zuid tot West loopend. Twee andere stormen zijn later na korte tusschenpoozing ook nog te verwachten. Het Zweedsche fregat Vanadis i s dezer dagen uit Karlskrona vertrokken voor een reis rondom de wereld, de eerste sedert 30 jaren die een Zweedsch schip doet. Prins Oskar ging als luitenant mede. Het zal geen „reis om de wereld in tachtig dagen" zijn. Men verwacht het schip in Mei 1885 terug. De Keizerin van Oostenrijk is thans druk aan 't schermen en diensvolgens is die edele kunst in Weenen ook voor dames mode geworden. Iemand te Amsterdam was een aangeteekenden brief met geld te wachter, die wat lang achterwege bleef. Hij schreef derhalve naar den afzender, die hem mededeelde, dat alles behoorlijk was verzonden. Bij onderzoek bleek het, dat de kennisgeving wel te Amsterdam was aangekomen, doch verloren moet zijn geraakt en de brief door een onbekende is afgehaald. Te Jonköping werden met behulp van nieuwe machines in de wereldberoemde lucifersfabriek op één dag 1 millioen doozen lucifers gemaakt. Uit de vechtpartijtjes, die het leven in de hoofdstad eigen zijn, vinden wij op rekening van eergisteren vermeld: een afgesneden pols, waarmede een liefhebbend echtgenoot aan een huiselijken twist voorloopig een einde maakte, en eenige messneden, door een matroos aan twee zijner kameraden toegebracht. Een Engelschman heeft berekend, dat het menschelijk hoofd gemiddeld 127.000 haren draagt. Om pot- en kamerplanten gezond te doen blijven en ze krachtig te doen groeien en bloeien is het voldoende een- of tweemaal 'g weeks een weinig spiritus bij het water te voegen, waarmede deze planten worden begoten. Een vingerhoed vol spiritus op een liter water is genoeg. Wanneer men dit middel aanwendt zal men spoedig de goede resultaten daarvan kunnen opmerken. Sommige p 1 a 11 e 1 a n d s u u r w e r k e n schijnen zeer slecht met den tijd mede te gaan. Van dat te Kapelle, in Zuidbeveland, wordt ge zegd, dat het in de laatste tien jaren hetzelfde uur aanwijst; doch nog erger maakt het de wijzer van de torenklok te lerske, die sinds menschen- heugenis niet van zijne plaats geweest is. Z o n d a g-a vond ging zekere L. Estamduis, wonende te Roncq, bij Luik, in een herberg de domme weddenschap aan om, zonder te kauwen, een worst in te slikken. Estamduis nam de worst die bijna 20 centimeter lang was, en slaagde er in ze door te slikken; doch op hetzelfde oogenblik sprong hij eensklaps op, bracht de han den aan den mond en stortte neer. Men snelde toe, doch alles bleef nutteloos, de ongelukkige was dood. De rampzalige laat eene weduwe met vier kinderen achter. In de nabijheid van Marken is met levensgevaar gered schipper De Vries met zijn huisgezin (8 personen; door kapitein Oostenga, van de stoomboot Leeuwarden. De beruchte koopman He ij stek, op wien kort geleden door het Haagsche publiek de lynchwet is toegepast, heeft, nadat hij zeer kort te Nieuweramstel eene schuilplaats had gezocht, zich thans metterwoon te Amsterdam gevestigd in de Boomstraat No. 14, op eene achterkamer en weder eene handelszaak geopend, op naam van zijne vrouw Lambrechts. Tegen een Eotterdsmscheo her bergier is 7 dagen celstraf geëischt wegens het tappen van drank aan een kind beneden de 16 jaren. Drie schipbreukelingen (de twee de stuurman, de kok en de timmerman) van de bij Ca landsoog gestrande Noordscnebrik zijn thans zwaar gekneusd in het Marinehospitaal te Nieuwe- diep gebracht. De timmerman had alle ribben gebroken. De bemanning heeft zich met eigen sloep gered en had in drie dagen geen voedsel gehad. Het schip is verloren. Te Scheveningen isdezerdagen gestrand het wrak van een scheepje, geladen met dynamiet en kruit. De naam van het schip is Echolynne. Uit vrees voor ongelukken, heeft de Commissaris van Rijkspolitie Vernee geseind om hulp naar Den Haag, waarop een detachement artillerie, onder bevel var. een len luitenant is aangekomen om te bergen. Vele Seheveningers hadden reeds dynamiet en kruit in handen. De Commissaris heeft, laten rondklinken tot waarschu wing. Aan bet strand zijn ongeveer 40.000 kilo gram kruit en 500 kilogram dynamiet geborgen. Een reiziger, die op een Duitschen spoorweg rookte in een coupé waar dit verboden was, is deswege tot een boete van 15 Mark of 2 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Twee andere zijn tot vier dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens het zingen van onzedelijke liederen in den trein. Ongetwijfeld een navolgenswaardig voor beeld. De soldaat, die onlangs voor een officier te Amst. een bankbiljet van ƒ100 zou wis selen en niets van zich hooren liet, is verleden Zondag uit eigen beweging in de kazerne terug gekeerd, terwijl op den avond van dienzelfden dag de som aan de woning van den officier werd terugbezorgd. Maan del ij ks worden de uitko ru sten openbaar gemaakt van de onderzoekingen der levensmiddelen, die aan het stedelijk laboratorium te Parijs ter toetsing worden gezonden. De op gaven daarvan zijn allertreurigst. Met de verfij ning in de kunst der vervalschiug houdt de wil om te bedriegen in hetgeen de mensch tot zijn levensonderhoud noodig heeft, om niet van ver giftiging te spreken, gelijken tred. Uit de mede- deelingen omtrent de onderzoekingen over de maand November blijkt dat van de 955 aan het laboratorium toegezonden monsters wijn slechts 65 goed bevonden zijn; de 890 overige monsters waren alle vermengd met meer of minder ge vaarlijke bestanddeelen. En de melk die den Parijzenaars te drinken wordt gegeven, is nog slechter dan de wijn. Als men nu in overweging neemt, hoevele Parijsche familiën hare kinderen grootbrengen „met de flesch", dan huivert men bij de gedachte aan het ontoereikende en schade lijke voedsel, waarmede de honger der arme kleinen gestild wordt. Natuurlijk dat de verval- sching evenzeer wordt toegepast op het brood, de boter, de chocolade, de koffie, kortom op al wat tot voeding dient. De Liberie geeft hare verwondering te kennen, dat er bij dat alles te Parijs nog magen zijn, die het vermogen om te verteren hetgeen er binnenkomt niet verloren hebben. Er zijn wel is waar strafbepalingen ge maakt op het vervalschen van levensmiddelen, maar ze worden zelden toegepast. Van tijd tot tijd wordt een wijnhandelaar of kruidenier be boet, ziedaar alles. D e Gazette de Charleroi meent te weten dat de Belgische Regeering besloten heeft, het geheele staatstelegrafennet voor de telephoon- dienst in te richten. Het desbetreffend contract zou verleden Woensdag gesloten zijn met de hee- ren Mourlon fy Co, en men verwacht, dat in vier maanden tijd» alle lijnen naar het stelsel van den heer van Kysselberghe ingericht zullen zijn. Uit Wierden meldt men ons; Een kind van vier jaren, dat eenige oogenblikken alleen was gelaten, is levenloos uit een leemkuil, dicht bij de ouderlijke woning, opgehaald. Niet het geluk maakt ons beter en trouwer, maar de Christelijke liefde. Handelen heet leven, zijn tijd verbeuzelen heet zijn leven verkorten. Eene vrouw, zegt Jean Paul, die zich ver veelt als ze kinderen heeft, is de naam van moe der niet waard. Tot het sieraad van een huis, hehooren ook de vrienden die het bezoeken. Wij nemen somtijds het dierbare woord Geloof tien malen op de lippen vóór het eenmaal tot ons hart doordringt. Gij wilt den godsdienst uit de opvoeding ver wijderen als een nutteloos element? Neemt u in acht! want dat is niet een van die utopiën welke slechts hun ontwerpers schaden. Indien gij wei gert Christenen te maken, veroordeelt gij er u toe zelfs geen mannen te vormen, en het geheele land zal weldra de gevolgen dragen van uwe verkeerde beginselen en van uwe betreurenswaardige voor- oordeelen. Een zeldzame verrekijker. Kort na den laatsten oorlog van 1870/71 zaten iu eene res tauratie eenig jonge officieren, die hunne avonturen van den laatsten tijd vertelden. Een der luite nants prees in zijn verhaal zijn binocle, waarmede hij op verbazenden afstand alle bewegingen van den vijand had gadegeslagen, „'t Is mogelijk," zei een oude majoor, „wij hadden in onzen tijd geen biuocles, maar uitstekende verrekijkers. Ik zelf heb er een gehad, die de meest verwijderde dorpskerk zoo nabij bracht, dat men de menschen iu de kerk hoorde zingen!" het, zeg ik u, veertien eenden! Wie denkt daar aan laden?" Een jachtavontuur. De referendaris Van Pompelenheim was een ijverig jager; uren lang kon hij zijne toehoorders bezig houden met het ver halen van zijne avonturen. „Ge hebt een prach- tigen hond, mijnheer de referendaris," zei op zekeren avond zijn vriend Dr. Pappelendam. „Een uitstekend beest, mijnheer!" antwoordde Van Pompelenheim, „hij is zoo verstandig als een pro fessor, en apporteeren kan hij tegen den besten; verleden week heeft hij veertien eenden geappor teerd. Ik was namelijk op jacht bij X. Nauwe lijks was mijn Tiras in het riet of veertien een den vliegen in de lucht. Pief, paf, poef en alle veertien vallen in het riet, dat zij zooeven ver laten hadden. „Maar, mijnheer de referendaris," merkte Dr. Pappelendam op, „hoe hebt gij zoo vlug kunnen laden?" „Veertien eenden waren Een slimmerd. Kapitein van het stoomschip (tegen de passagiers). Ik maak u attent op het wonderschoone echo. Hoort eens: Holiiho!" „Dat is schoon!" riepen eenige toeristen. „Nog schooner," zoo ging de kapitein voort, "klinkt een schot.Heeft een der heeren ook een pistool bij zich?" Een handwerksgezel. Kapitein, een pistool heb ik niet, maar een solied dolkmes, kan ik u daarmee dienen?" Praktisch. „In wat soort boek zit je daar te studeeren?" „O, dat Ï9 een zeer praktisch werk, voor wie niet zwemmen kunnen. Vallen zij name lijk in het water dan hebben ze maar bladz. 72 op te slaan en daar staan nauwkeurig de noodige bewegingen, die men te doen heeft, opgegeven. Die maakt men dan zwemt en is gered. Onpartijdig. Toen de beroemde componist Haudel de groote repetitie van zijn uitmuntend, maar in sommige gedeelten moeielijk Te Deum ter viering van den vrede van Utrecht zou houden) riep hij voor hetbegin.met het hem eigen vuur. „Een schurk, mijneheeren, die eene fout maakt!" Toen hij echter zijn eigen werk voor 't eerst door een vol orkest en zeer verdienstelijk hoorde uitvoeren, geraakte hij zoo in verrukking, dat hij bij het slot Tan eene maat zich zeiven en alles om hem heen vergat en verzuimde het teeken tot de vol gende maat te geven. De eerste viool nam oinde- zijk de vrijheid hem daaraan te herinneren. Uit zijne geestvervoering gewekt, riep Handel met fonkelende oogen: „Mijnheeren, de schurk was ik!" Gehechtheid. „Welk schepsel pleegt zich het meest en het innigst aan den mensch te hechten?" vroeg op een dorpsschool de meester aan zijne leerlingen.„De bloedzuiger, meester!" was het vlugge antwoord van des apothekers oudste. Ook een „leening." Nu Rusland weder geld leent komt de volgende anecdote in herinnering. Op een Joodsch bankierskantoor te Amsterdam kwam een looper in betrekking juist op den dag dat de Russische Regeering bij Hope Co, de uitgifte eener nieuwe leening annonceerde. „Bram!" zegt de chef tot den nieuwen looper, „ga bij de Heeren Borski en vraag een bericht van de nieuwe leening." Bram begreep die boodschap niet, doch durfde niet verder vragen en ging heen in zich zelf herhalende: bericht van de nieuwe leening. enz. enz. Zoo komt hij aan het bedoelde kantoor en vraagt daar, zeer voldaan over zich zeiven: om de „lehning van de nieuwe brigh." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 15 Dec. Er is eene Commis sie uit den Raad benoemd, om na gehou den overleg, zoo noodig, met den Raad van administratie der H. IJ. S. M., de noodige voorstellen te doen, die tot opheffing van het ongerief, dat het verkeer ondervindt door de overwegen aan den Jans- en Kruis weg, kunnen leiden. Dezer dagen werden alhier op eene pu blieke verkooping verkocht: 40 stuks blauwe Chineesche porseleinen bordjes voor den prijs van ƒ1020; ook 2 koperen kauonnetjes op voetstukjes 600; 10 groene rijnwijnglazen ƒ80; 12 dito 50. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 13 December 1883. 1. F H A P. te Haarlem, overtr. der Haarlemsche hon- denb. verord., bij verstek, f 6 boete of een dag subs. gev. •traf c. e. 2. M O. wed. D de L. te Haarlem, feit en Btraf als voren. 3. M R. zonder woonplaati, (gedet.) bedelarij, 14 dagen gev. straf c. e., met last tot opzending naar «en bedelaarsgesticht. 4. H W. te Amsterdam, (gedet.) feit als voren, eene maand gev. straf c. e. 5. J de B. te Aals meer, overtr. der wet op de besmettelijke veeziekte, 15 dagen cell. gev. straf en i 25 boete of 2 dagen subs. cell, gev. straf c. e. 6. J N. te Beverwijk, laster, vrijgespr. 7. J P. te Broek en Waterland, laster en hoon, f25 boete of 4 dagen subs. gev. straf c. e., met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 8. G M. en B K. te Edam, verzet, bel. bed. beambte en opz. verbr. van afsluiting, bij verstek, de le 15 dagen cell. gev. straf, 2 X f 25 boete of 2 dagen en f 8 boete of een dag subs. cell. ge»f. straf; de 2e 7 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 9. P S. te Koog a/d Zaan, moedw. mish., 7 dagen gev. straf c. e. 10. J O K. te Spaarndam, diefstal, eene maand gev. straf c. e. 11. E S. te Haarlem, eenv. diefstal, drie maanden gev. straf c. e. 12. P L. te Haarlem, (gedet.) diefstal in dienstbaarheid, 3 maanden gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eene portemonnaie waarin een sleuteltje.Twee wantjes. Een doekje. Een jas. Een bruine paardedeken. Een taschje waarin breiwerk. Een granaten oorknopje. Een knipmesje. Een ijzeren kilogram en een koperen 5 hectogram. Een ta bakspijp. Een pendulesleutel. Een sleutel met deurkruk. Een aantal losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een sanella parapluie. Terug te bekomen bij den landbouwer Rutte te Velsen; een pot boter en 25 lijnkoeken in zijn rijtuig gevonden. HAARLEM, 12 Dec. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 3 koeien verkocht, 2 voor f 160 a 200; - stier; verkocht - voor fa2 vaarzen, verkocht 2 voor f 100 a pinken verkocht voor f a 2 graskalveren verk. voor f 40 a 17 nuchtere kalveren, verk. 15 voor 7 a 13, schapen, verk. voor f a - varkens, verkocht voor ac. per kilo, 1 paard tot f 40 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 46 stapels kaas, 5387 stuks, wegende 11222 kilo, hoog- steprijs f 35,middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 12 Dec. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 173 vette kalveren, lste qual 0,90 2de qual./|-,70, per kilo, 1 graskalf/ a ,50 nuchtere kalveren, 10 a 16, - schapen en lammeren f a 206 vette varkens 42 a 49 c. per kilo. LEIDEN, 14 Dec. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden 50 melkkoeien f 152 a 258 8 kalveren dito f 172 a 275, 62 vare dito f 145 a 250, 140 vette dito f 175 306, 24 graskalveren ƒ25 a 51, 28 vette f 36 a 78 80 a 90; 12 nuchtere dito f9,50 a 19, 1090 vette schapen 24 a 43,220 weide dito J 16, a 24, lammeren 42 magere varkens fl4 a 34, 146 biggen f 6,a 15.— SCHIEDAM, 14 Dec. Moutwijn, per ned. vat 12,50 Jenever f18,Amsterd.proef f 19,25 spoeling f2,— dito commissie f 1,80. GOUDA, 13 Dec. Op de kaasmarkt waren 56 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 30 a 33. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1.30 1.40 derweiboter fl.l0al.20.perkilo.Handel zeer vlug HOORN, 13 Dec. Ter waag gewogen 147 stapels kaas, wegende, 42,108 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 37.— voor kleine ƒ36.75 voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 13 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 900, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren 100, Zwijnen—, Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/6. Amsterdam, 14 December 1888. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld21 U U tt u tt 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 ,z tt zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buiten]. 1853-80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnen!. J 1250025000. v 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 ut, u 1869 Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. u tt t, 1877 Columbia. Obligation4' Peru. Leeuing 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. w Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl41 v 1875 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscli. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasraa Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 u Rotterdam u Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 1860 1864 Rusland. 1864 1866. Geldkoers prolongatie 4 pot. Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 4 5 1» 2 4 1 1 5 6 4' a 4 Italië. Rusland Rumenle. Amerika. 5 5 5 div 657, 773/» ioiv.6 96'/. 80»/. 88 65"/, 5 85n/u 527,, 987- 767,, 907s 21 45 54 237, 8476 1137, 1207, 28 10»/, 87, 11874 151 115 71l7i« 154 116'/, 19 517/, 118 507 84 863 4 537,6 5274 1*77» 291s/,6 1327, 105'7„ 108 101 947. 96 101 IU7/. 139 1267, 122 PARIJS, 14 Dec. Bij de behandeling der begrooting van buitenlaudsche zaken iu de Kamer heeft Raspail de opheffing voorge steld van het gezantschap bij Z. H. den Paus. De Kamer heeft ten slotte het amendement verworpen met 325 tegen 191 stemmen. LONDEN, 14 Dec. Dépêches uit Hong kong brengen eene bevestiging van het be richt dat de Koning van Aunam vergiftigd is geworden. De eigenaars der Nisero schrijven dat zij van Singapore een telegram hebben ont vangen, inhoudende dat er hoop bestaat dat de Atjehneezen de gevangen gehouden zeelieden zullen loslaten, omdat het Neder- laurtsche gouvernement beloofde eeu losprijs te betalen. BARCELONA, 14 Dec. De Duitsche Kroonprins is vertrokken. Zjjn vertrek werd door geen bizonder voorval geken merkt. BRUSSEL, 14 Dec. Met 63 legen 46 stemmen heeft de Kamer het wetsontwerp tot bepaling van het legercontingent aan genomen. De Minister Frère-Orban ver klaarde dat een ontwerp tot regeling der nationale reserve weldra zal worden inge diend. RIJSSEL, 14 Dec. Er heerscht eene groote gisting onder de arbeiders in de kolenmijnen, en wel ten gevolge hiervan, dat de Maatschappij Ansin die werklieden heeft weggezonden, welke leden zyn van de syndicale kamers van werklieden. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Hebt gij opgemerkt dat zeelieden zelden hoesten en hebt gij, dit bemerkt hebbende, U afgevraagd wat daarvan de reden is? Volgens de geneesheeren hebben zij hun krachtig lichaamsgestel te danken aan de uitwasemingen van de teer zoowel als aan de gezonde lucht. De teer is de beste wijziger van de luchtpijptakken en der longen en wij kunnen de personen die eene zwakke borst of longen hebben niet ge noeg aanraden zich van de capsules Guyot te bedienen. Deze capsules bevatten Noorweeg- sche teer die zuiver en gemakkelijk te ver tereu is; zij zijn met eene dunne witte laag overdekt waarop de bandteekiug Guyot afgedrukt is. Fabriek iu 't groot, 19, rue Jacob, te Parys.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3