MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste berichten. Tram-menschen. Voor geest en hart. Waar succès. Allerlei. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt z'ck de handteekeniug: Guyot. Men eiscbe op het etiket de band- teekeuing Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. In de gasfabriek te Halberstad is gisteren-voormiddag een retort gesprongen en brand uitgebroken. De directeur en eenige werk lieden werden ondereet puin bedolven. LordBilgrave las in bet Engelsch Parlement eens een lang Griekscb citaat voor. Toen hij zijne rede had geëindigd, stond zijn po litieke tegenstander Sheridan op en zeide: „Mijn geleerde vriend heeft vergeten ook de volgende blad zijde aan te halen, waardoor het aangehaalde bijna eene geheel andere beteekenis krijgt." Toen droeg hij uit het hoofd een lang citaat voor. Het Huis stond verbaasd over zooveel geleerdheid. Sheri dan echter had slechts een groot aantal Grieksche woorden achter elkander uitgesproken, maar op zulk eene wijze, dat hot inderdaad voor een ci taat gehouden werd vooral door hen die geen Grieksch verstonden. Uit Keulen schrijft men: In het circus Carré is dezer dagen een bravourstuk uit gevoerd, waarin Miss Cora hare macht over de door haar gedresseerde dieren op het schitterendst getoond beeft. Miss Cora had onder den grootsten bijval des publieks het verblijf van hare viervoe tige kunstenaars verlaten. Een leeuw en de beer waren in de grootste afdeeling achtergebleven ter wijl de andere leeuwen zich reeds in een ander hok ter zijde bevonden. Toen de beer had den koning van den woestijn misschien op de teenen getrapt pakte de leeuw grimmig den lomperd aan. De aangevallene zette zich in postuur en nu vertoonde zich een tooneel, waarbij men vreesde den beer, als de zwakste, door de klauwen en de tanden van zijn aanvaller te zien verscheuren. De stalknecht snelde met groote ijzeren stangen toe en beproefde de woedende strijders te echeiden. Daar ontsloot de dierentemster het hok, trad kloekmoedig er binnen en gebood de dieren stilte. Terstond gehoorzaamden zij, en toen Miss Cora den beer naar zijn hok, dat hem tot woning strekt, wees, trad hij het mak als een lam binnen. De soldaat van het 7e regiment infanterie te Amsterdam, die zich op St. Nico- laasavond uit de voeten maakte met een bannje van 100 gulden, is thans gestraft met 8 dagen cachot, om den anderen dag water en brood. Tevens zal hij worden overgeplaatst naar Hoorn. De ouders van den jongen man hebben den luitenant de 100 weer terhandgesteld. Eenaschregen. Onder dit opschrift leest men in het Kaapsche Volksblad van 15 November het volgende: Te Gley, ongeveer twaalf mijlen van Queenstown, heeft zich een zonderling verschijnsel voorgedaan. In den namiddag van 9 dezer viel er namelijk een dichte bui van asch, die eene witte zwavelachtige kleur had, terwijl het land overal in de buurt overdekt was met kleine bolletjes, ter groote van een albaster, die bij de minste aanraking in poeder vielen. Ter wijl deze aschregen plaats vond, was de lucht helder, ofschoon hij vergezeld ging van een groot geraas, hetgeen zulk een schrik onder de arbei ders op het veld veroorzaakte, dat zij in allerijl huiswaarts vluchtten, denkende dat het einde der wereld nabij was. Bij nader onderzoek is geble ken, dat de stof, die neerviel, volstrekt geen zwavel bevatte, en men denkt, dat het niets anders is geweest dan eene meteroorachtige zelfstandigheid. V r ij d a g-a vond werd een 15-jarig Duitscher, die plan had per Edam naar Ameri ka te gaan, nog juist bijtijds door zijn vader in een koffiehuis te Amsterdam achterhaald, en mede naar zijne „Heimath" genomen. De heer Eduard Grieg, een gevierd pianist en componist, die dezer dagen ons land bezoekt, had bij zijn bezoek aan Meiningen de volgende ervaring. Een der musici, die hem van den trein haalde en hem niet kende, zou op Grieg's verzoek op het perron met luide stem roepen: „Grieg! Grieg!" In plaats van Grieg riep de man „Krieg! Krieg!" waardoor onder het treinpubliek een ware paniek ontstond. De boekhandelaar Eiemenschnei- der, te Kopenhagen is gevangen genomen, wegens het maken vau valsche muntbiljetten, tot een geza menlijk bedrag van 100.000 kronen. Gelukkig is het feit reeds ontdekt nadat hij nog slechts weinige biljetten had uitgegeven. Sedert onze jongste opgaaf zijn weder 113 vreemdelingen, waaronder 7 vrouwen en 2 kinderen, door de justitie over de grenzen van het rijk verwijderd: 52 als zijnde zonder middel van bestaan, 57 als missende de vereischte pa pieren, en 4 wegens landlooperij en bedelarij. Te Denekamp is op eene orgineele wijze in de vacature van onderwijzeres in de nut- tigo handwerken voorzien, n. 1. door publieke aanbesteding met gesloten inschrijvingsbiljetten. De gelukkige is geweest zekere mej. G. Beekhuis aldaar, voor de kapitale som van ƒ43 'sjaars. Curiositeit. Zekere Misstrees Helen W. Pierson heeft bij Koulledge Sons te New-York een geschiedenis var. de Yereer.igde Staten uit gegeven, geschreven in woorden van één letter greep. Een heer die eergisteren-avond aan het Parijsche station Saint Lazare den trein verliet, werd door twee kerels tegen het lijf ge- loopen. Terstond bemerkte hij, dat een tascbje met 70 000 fr., dat hij aan een riem om den hals droeg, verdwenen was, natuurlijk met de twee individuen en spoorloos. Baron E o t h s c h i 1 d h e e f t o n 1 a n g s een jacht gehouden op zijn landgoed Scbillersdoiff in Silezië. Door slechts 6 geweren werden 2537 fazanten, 576 hazen en eenige herten geschoten. Over tram-menschen schrijft het Handels blad'. Er zijn passagiers die met voorbedachten rade de achterdeur van den tramwagen uitgaan als ze vlak bij de voordeur zitten. Anderen, vooral dames, wenken den conduc teur, houden dan een praatje en verlaten den wagen alsof 't hun equipage was. Dan zijn er die vóór ingaan als achter de meeste ruimte is en omgekeerd. Vervolgens heeft men er die op de trede blijven staan en daardoor lastig worden, en ande ren, die na hun verzoek om te sloppen, het stilstaan niet afwachten en onder het rijden verdwijnen. Voorts vindt men menschen die voor geen prijs anders uitstijgen dan aan den kant waar het tweede spoor ligt, dat gevaarlijk kan zijn. Soms zit men in eene tram waar de groote meerderheid elk voor zich een punt tot halton aangeeft, hetgeen veel minder aanbevelenswaardig is dan eene waarschuwing als het oogenblik van scheiden is gekomen. Velen blijven op een wissel in den wagen wachten om twee huizen verder te laten op houden. Lieden die vallen, bij het afspringen, kijken altijd boos naar den conducteur die 't niet hel pen kan. Oude heeren zijn er, die eene tram naloopen. Als de wagen eindelijk stilstaat, kunnen ze niet meer voort. Ook zijn er die mee moeten en dood be daard zich voortbewegen als de wagen al lang stil staat. Zija er zes achter en springt er nog een bij, dan vindt men onder die zes gewoonlijk drie die geen ruimte maken om der. indringer naar binnen te laten gaan. Schippers en buitenlui gaan meestal, als ze 't noodig oordeelen te laten ophouden, in tegen overgestelde richting vau den wagen. Dan vallen ze of springen een halve straat door om bet evenwicht te bewaren. Menschen die handbagage hebben, blijven met de koffers buiten, om op de koffers te passen, die vreeselijk worden geschopt. Vrouwen met kleine kiuderen smeeken met hare oogen om de deuren niet beide open te laten. Zoo doen ook anderen van beider geslacht. Dames voor wie gclante heeren de deui open schuiven, bedanken niet. Daarentegen zijn er nog altoos heeren, die hun zitplaats voor geen geld ter wereld aan eene dame zouden afstaan. Er zijn die altijd 'n praatje houden met den conducteur en anderen die in eeu diep zwijgen volharden. Zoowel habitués van het voor-balkon als van de achterzijde worden gevonden. Voor geen geld ruilen ze. Men vindt er die alléén dan rijden als 't mooi weer is en bij leelijk wtêr wandelen. De ware habitué zegt niet waar hij wezen moet. De conducteur weet 't en laat stoppen. Niet-rookers houden er tram-sigaren op na voor conducteur of koetsier. Tantes die nichtjes en moeders die dochteis naar de tram begeleiden, of omgekeerd, nemen afscheid alsof 't eene reis naar Amerika gold. Die er meer van weet, schrijve nog een hoofd stuk. Slechts dan kunnen sommige menschen er toe besluiten iemand de waarheid te zeggen, als die kwetsend of ten minste onaangenaam voor hem is. Veel raad en weinig daad, is spin- newebbeu wegvegen, maar de spinnen daar bij laten leven. Laster maakt den lasteraar geenszins rijk, maar den belasterde dikwijls doodarm. Wat goed is, is ook schoon, maar wat schoon is, is daarom niet altijd goed. Alle genoegens zijn bloemen gelijk: geplukt, verwelkt. Onder succès hebbenis niet te ver staan eeu geluk, dat ons door toeval of door een stouten slag te slaan ten deel valt, maar de goede uitslag van een ouder hoogeren zegen aangewende langzame en zekere ontwikkeling van bekwaamheid en kracht. Eene samenzwering. Een oude leeraar had het nooit zoo ver gebracht behoorlijk orde te kunnen houden onder de leerlingen van het gym nasium. Dezen kwamen steeds te laat in school, kenden hunne lessen nimmer en maakten gedu rende den leertijd dikwijls een helsch leven. De leeraar was daar reeds zoo aan gewend dat hij het ternauwernood bemerkte. Op zekeren dag namen de leerlingen het besluit om hunne lessen eens goed te leeren en zich gedurende den schooltijd voorbeeldig te gedragen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Toen de leeraar den volgenden morgen in het schoollokaal kwam, was de klasse dood stil. Hij staart verwonderd om zich heen, begeeft zich naar den katheder en legt er zijne boeken neder. Hij wordt eenigszins onrustig. Het onder richt neemt een aanvang. De jongens kennen al len hunne lessen. Alle vragen van den leeraar worden uitmuntend beantwoord en de klasse be waart het diepste stilzwijgen. Daar verheft zich plotseling onze keraar en terwijl hij in dollen drift zijne boeken op den lessenaar werpt, roept hij met eene verbazende stentorstem uit: „dat laat ik mij niet welgevallen, dat is eene lage en gemeene samenzwering!" Modelijden. Man. (de krant lezende)" Be- ichten uit New-York melden ons dat eerstdaags een zware storm op onze kusten woeder. zal." Arme kerels die dan op zee zijn. Vrouw. En die geen schip hebben. Voor de rechtbank. Rechter. Ontken het niet, ge hebt de misdaad gepleegd. Gij verraadt uzelven, ge wordt bleek. Beschuldigde. Dat is juist een teeken dat ik niet schuldig beu, mijnheer de rechter, want wit is immers de kleur der ronschuld. Niet zwaartillend. Gouvernante. Daar hebt ge nu wederom een inktvlek op uw schrijfboek gemaakt. Eoei Erits, toen ik klein was, zou ik geweend hebben, als mij zoo iets ware gebeurd. Frits. Nu, zoo zwaar lil ik het niet. Ondoordacht. Op de laatste bank eener school waren de jongens wat onrustig. De onderwijzer wordt eindelijk ongeduldig er roept op barschen toon: „Stilte daar achter, ik verzeker j-mijn ooren reiken tot de laatste bank." Nieuwsgierig. „De vrouwen zijn toch razend nieuwsgierig," beweerde een man. „Daar heb je mijn dochter Line, om er maar eens eene te noemen; gisteren zeg ik tegen haar: „ik weet een goede man voor je, en terstond vraagt zoo'n nieuwsgierig nest: Wie dan?" Verfijnde vee-ziekte. Eene nuffige tante zegt tegen haar nichtje, die met een heereboer ge ëngageerd is: „Je moet toch eens tegen Willem zeggen, lieve, dat hij, als hij met papa spreekt, niet zulke rare uitdrukkingen gebruikt!"— „Hoe dat zoo, tante?"„Wel, van middag aan tafel, toen hij van die nieuwe koeien vertelde, sprak bij telkens van „mond- en klauwzeer." Waarom zegt hij r.iet tandpijn en ekster oogen?" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Dec. Door wijlen den heer J. P. Nix is besproken ƒ200 aan de R.-K. armen alhier, 200 aan het R.-K. Weeshuis St. Jacob, en ƒ200 aan de R.-K. school, gevestigd op de Oudegracht alhier. LI. Zaterdag-avond is door de politie alhier aangehouden de metselaar M. V.,in het bezit van een zilveren cylinder-horloge, dat hij even te voren in een koffiehuis in deZijlstraat aan een bezoeker had ontvreemd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H L Bormann en J de Heij; C Kroon en A A de Paauw; A v. Brtukelen en S P Rouijers. Getrouwd: S van Emmen en J de Vries; Dr. E Houtsma en C J v. Nauta Lemke; J v. Delft en A H C Kuiler; CFK Schram en J G E Paardehaar; C v. d. Pulten en T Mulder; J U v. Norden en E C Vogelzang; L Wezenaar en M Steenmeijer. Bevallen: C Stellers geb. Bronkhorst z. E Koster geb. Klabou d. A Mulder geb. Heinhuis d. J J Schouten geb. Heijdanus d. W Bleeker geb. Rob d. T Smit geb. Schcerhoorn d. H Mok geb. Deetas z M P Koch geb. v. Aken z. M A E Looman geb. Grebe z. M Hazeu geb. ten Boom d. J E v. Daalen geb. Oudolf d. J C Boogaard geb. Doré d. ME v. Bil- derbeek geb. Stiphout z. M J Kessens geb. Jonker z. G Matthieu geb. Jagersma z. A Kamp geb. Span- jaaid z. G M ten Boom geb. v. Velsen z. H C Oudolf geb. Schoo z. CM Vester geb. v. Straelen z. C Melchior geb. v. d. Voet z. I G Wielart geb. Heij- demans d. PC Wilgenhof geb. v. d. Beid d. C M C Gerres geb. Wijkhuizen d. G Thuis geb. de Rooij d. W M Boersma geb. Huijboom z. C B Toepoel geb. Snoek z. G H M Seukens geb. Thissen z. M v. Wort geb. de Droog z. B Kluit geb. v. d. Blink d. Overleden: A Heemskerk 4 mu. z. Ged. Raamgracht; J S v. d. Berg 9 j. z. Nieuwe gracht; S v. d. Molen 15 mn. d. Leidsche vaart; A Tiesing 35 j. echtg. van P H Kenzeu Korte Houtstraat; J J Metsemakers 10 mn. z. Parklaan; - CG Wijers lOmn.z. Klerksteeg; J N de Vleeshouwer 3 j. z. Zuiderstraat; D H Hom burg 38 j. Harmenj. weg; D C E v. Batum 10 mn. d. L. Heerenvest; J K G Inpijn 23 mn. z. K. Wijn gaardstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van J Bijster L. Raamstraat; C J Roo- sen 17 mn. z. L. Annastraat; G Blankwater 64 j. wed. B Lindeman Oude Groenmarkt; N W Pennekamp 22 dg. z. Ravelingiteeg; J T van Abbtve 6 j. z. Korte Hofstraat; P B de Vries 2 j z. Naauwe Appelaarsteeg; J C C Overakker 29 j. Bakenessergracht; M v. Heems 79 j. echtg. van J v. d. Daff Ripperdasteeg; J v. d. Spek 68 j. wed. I v. d. Spek Hooimarkt; H Kooij 28 dg. z. Hagestraat; A Cassee 3 mn. z. Kraaijenh. gracht; M E Smit 2 mn. d. Oudenweg; J Spijker 68 j. Kou- denhorn; J Wit 13 mn. d. Rolsteeg; J Eleveld 11 mn. z. Schip Spaarne. HAABLEM, 17 Dec. Ter graanmarkt vau heden gedaan: roode tarwe-,a 8,25; witte dito f 7,75 a 8,75; rogge f6,50 a 7,;haver f 3,87'/s a 4,gerst f5,10 a 6.25; duivenboouen f7,65 a 7,75; paardenboonen f7,65 a f bruine boonen f a f Gr. erwten f 7,10 a f9,75. AKLMAAR, 15Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 12 koeienJ 180a 225, 18 nuchtere kalveren /14 a 29, vette kalveren a74 schapen J 16 a 28 varkens fper kilo, 52 ma gere dito 13 a 18,10 bokken 3 a 7, 5 paarden 175 a 85, lammeren f a 17 Dec. Ter veemarkt werden veikocbt 2 koeien van 220 a 240, 49 kalveren van f 40 a 115 9 nucbteren dito van f 14 a 29,471 schapen f 24 a 40,— 215 varkens 38 a 52 c. magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 18 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 12,50 Jenever f 18,Amsterd. proef f 19,25 Spoeling f2,20 dito commissie f 2,— HOOEM, 15 Dec. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alr volgt: 19 heet tarwe 8,a 9,heet. rogge f -,35 heet. gerst 5,75. 51 heet. haver f 3,75 mosterdzaad f a 19,50 karwijzaad f 14,25 heet. boonen: 34 heet bruine l 16,a 17 gele heet. paardeboonen f a 34 heet. erwten J 12,a 15 heet. groene 15,50 a 16,heet. grauwe 15.a 16, heet. witte 13,heet. n. aardappelen -,a alles per heet.;manden appelen -,a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 16 paarden van f 80 tot 200 veulens f a koeien van f tot 3 kal veren van 14 tot 28, schapen van tot 140 lammeren van 20 tot 26,18 varkens van 14 a 18, - zeug a 169 biggen van 4a 8 bokken af -.geiten -.a 14 Dec. Aangevoerd koeien van ftot kal veren van f tot en 350 schapen van f 32 tot 40 per stuk. 35 varkens van 46 tot 53 c. per kilo. LEIDEN, 15 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- a f 3 heet. rogge winter- -,a zomer- 11 heet. gerst zomer- a -.chevalier -,a -,14 heet. haver, zware- a lichte- f a - heet. duivenboonen -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat l8te 1aal- 66,— a 72.2de qual. f 58.— a 64. ROTTERDAM. 18 Dcc. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 16 paarden, 1169 runderen, 118 vette- en graskalveren 12 nuchtere kalveren 547 scha pen of lammeren, 549 varkens, 155 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 85 e. 2de qual. 75 e., 3de qnal. 70 c.; kalveren 1ste qual. 100 en 2de qnal. 80 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 42 en 50 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt 1ste f 66 2e qualit. f62, 3de qual.f58. AMSTERDAM, 17 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 478 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 320, 1 graskalv. a 60 nuchtere kalveren 10 a 18, 9 schapen en lammeren a 95 vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo. biggen f a paarden J' a LONDEN, 17 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 6000, Schapen en Lammeren 10,000 Kalveren 100 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/- a 6/4 Schapen en Lammeren 5/6 a 7/6, Kalveren 5/4 a 6/8 Zwijnen 3/8 4/6. PURMEREND, 18 Deo. Kaas: aangevoerd 261 stapels prijs der kleine kaas f 36l/a,middelbare 36' Amsterdam, 18 December 1888 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' 2| w u 8 u u u 4 Hongarije. Obl. Leeniug 18675 Goiidleeninga Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 h u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Husland. bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amat. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 biuiienl./ 12500—25000. 1 v 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii a a 1869. ...6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' - a 1877 4 Columbia. Obligutieu41 2 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. u Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 3 u u u 1875 o Italië. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiacbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud. 5 Kursk Chark Obl. f\000. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 ttumeulo. Aandeelen Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKfiMIE-LEENrmaEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 u Gemeente Crediet. 3 Belgie. u Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staalsl. 1854-4 18605 1864 Rusland. 18645 w 18665 Geldkoers prolongatie 4^2 pet. genoteer de koers 65Vs 77>/, 101'/e 963/. 80'/8 88 65»/, 855/„ 52' 98 767- 90'/, 24 44 »/4 52 V. 237, 77s 97i. 84'/ 1137s 1207. 277s lO'/s 87, 118'/, 151 115 72 153 116'/, 18 52 118'/:, 50'/. 84 26 867, 53'/. 537, 1447, 297, 1327, 106"/,, 10778 1007, 94'/, 967, 1017, 1127s 139"/,, 127 122 ROME, 18 Dec. Ingevolge overeenkomst omtrent liet ceremonieel beeft Kardinaal Jacobiui zich namens het Vaticaan naar de Duitsche legatie begeven om het eerste bezoek bij deu Duitscbeu Kroonprins af te leggen. Deze heeft vervolgens den Paus een bezoek gebracht, met wien bij gedurende 45 minuten alleen is geweest. LONDEN, 18 Dec. Volgens de avond bladen beeft de stadsoverheid gisteren-avond twee brieven ontvangen, waarin gedreigd wordt dat men de Loudenburg en de ge vangenis Newgate in de lucht zal laten springen. Bijgevolg worden deze streng bewaakt. KONSTANTINOPEL, 18 Dec. Hevige storm in Abadia. Zes groote oorlogschepen en vijftien kustvaartuigen zijn totaal ver gaan; hunne equipages zijn omgekomen. De buizen in de stad hebben veel gele den. PARIJS. 18 Dec. Een telegram van den gouverneur van Cocbiuchina bevestigt den dood van deu koning van Auuam. Het tele gram zegt dat Fraukrijks zaakgelastigde te Hué, de beer Cbampeaux, de nieuwe regee- riug niet erkend beeft. Hij beeft met baar alle officiëele betrekkingen afgebroken; daar entegen beeft hij extra officieuze betrek kingen met de nieuwe ministers aange knoopt. De Kamer van afgevaardigden beeft alle artikelen van het fiuauciëel ontwerp aangenomen, behoudens vier reserves. MED EDEELINGEN a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3