Voor geest en liart. Werkzaamheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. a 10 Cents per regel. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt z'eh de haudteekeniug: E. Guyot. Men eiscke op bet etiket de hand- teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunueu doorslikken moeten gebruik maken van Pate Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer, Bij het debat in de Tweede Kam er over den herbouw van het Gouvernementshuis te Assen, heeft de Heer De Savornin Lohman zich eenige woorden laten ontvallen, waarin gezegd werd, dat bij de aanstaande grondwetsherziening wellicht de opheffing van Drente als afzonderlijke provincie zou kunnen ter sprake komen, in welk geval een Gouvernements-huis natuurlijk geheel overbodig zou zijn. De Asser Ct. protesteert met alle kracht tegen dit denkbeeld o. a. op grond dal dit gewest hoogstwaarschijnlijk veel vroeger is bewoond geweest dan al de andere, blijkens de daar aanwezige voorhistorische monumenten. Dat Drente de noodige financiëole draagkracht zou missen, (zooals de Heer Lohman had beweerd) wordt door haar ten stelligste weersproken. Eene treurige j&chtgebeurtenis heeft onlangs nabij Schlawin in Silezië plaats ge had. Een jager heeft aldaar 's morgens te zes uur van zijn jachthuis uit op twee met bezems naar de markt gaande vrouwen geschoten, die hij, door de duisternis misleid, voor reebokken hield. Eene van deze vrouwen is zwaar gewond. De bloemruikers in de Par ij sc he modewereld zijn even zonderling als de kleuren der kleederen. Geilachtig roode bloemen zijn de hoogste chic, pelargonia, sleutelbloemen, violet ten vooral ook anjelieren en zwaardleliën verdringen de rozen, en van de oude lievelingen zijn nog alleen viooltjes en vlierbloemen in zwang. In de Italiaansche opera, die nu in de mode is, ver schijnen de dames met platte, eironde ruikers, welke uit bloemen van dezelfde soort beslaan, met een daartegen afstekenden rand van kleinere bloemen. Zoo gelast vorstin mode het, en de ele gante dames gehoorzamen. Volgens bericht uit Triest is D on- derdagochtend aldaar brand uitgebroken in het Admiraliteitsgebouw. De brand ontstond in de woning van den admiraal Wipplinger, en hoewel zeer spoedig maatregelen tot blusschirg genomen werden, kon toch niet worden voorkomen dat het grootste deel van het archief en de bibliotheek vernield werden. De schade wordt op omstreeks fl. 500.000 geraamd. Om visch levend te verzenden. Men kan een visch in levenden staat virzenden, als men hem den bek vol stopt met een stuk in brande wijn gedoopt brotd zonder korst en er dan nog wat brandewijn op schenkt. Men wikkele het dier dan in versch stroo, binde dat met garen vast en pakke dat alles in linnen. Als de visch op de plaats van bestemming is, ontdoe men het dier spoedig van het stroo, en wanneer het dan in versch water gebracht wordt, zsl het weldra weer frisch en gezond worden. Groote risschen moeten zoodoende wel acht dagen lang levend kun nen blijven. Te Staphorst en Kouveen heeft eene omkeering plaats gehad in de aldaar van ouds gebruikelijke begrafenis-maaltijden. Vroeger bes', onden deze algemeen uit rijsteubrij, waarvoor de benoodigde melk grootendeels door familie en geburen verstrekt werd. 'sNachts voor den be grafenisdag werden dan door eenige buurvrouwen in groote koperen ketels soms meer dan 100 pond rijst gekookt. Thans wordt de warme schotel bij velen vervangen door koffie en wittebrood, dat meer en meer navolgers vindt. Voor het Gerechtshof te Athene is een zaak behandeld, waarvan men zich hier nauwelijks een denkbeeld kan maken. Vijf Grie ken en een Turk stonden terecht wegens moord, diefstal en brandstichting. In Maart 1882 hadden beschuldigden zich namelijk en corps naar het huis van zekeren Derwisch Bey, een gegoed grond eigenaar te Tourkochorion, begeven, met het doel zich van een flinke som gelds meester te maken. Daar gekomen, hakten zij met een bijl liet venster open, na zich van te voren nog met spaden, messen, stampers en andere voorwerpen gtwapend te hebben. Eenmaal in huis, nam ieder zijn slachtoffer, de een werd dood geslagen, de ander dood gestoken, kortom in een oogwenk werd het gansche huisgezin: vader, twee moeders, kinderen en bedienden, in 'tgeheel zeven perso nen, vermoord, daarna het geld geroofd en het huis in brand gestoken. Het gerechtshof sprak den Turk vrij, doch veroordeelde de vijf Grieken tot de doodstraf, te ondergaan op het meest be woonde gedeelte van Tourkochorion. Als een onfeilbaar middel tegen den hik wordt in dc Revue Midicale, door Dr. Grellet te Vichy, een klontje suiker in wijnazijn gedoopt aangeraden. Het Engclsche stoomjacht Firefly is niet gelukkig. Na den eersten tegenspoed te Dokkum, waaromtrent de rechtbank te Leeuwar den thans uitspraak heeft gedaan, is het jacht naar Amsterdam vertrokken en van daar door de binnenvaarten zuidwaarts op. Gisteren-middag is het ter hoogte van Boskoop, op de Gouwe, in aanvaring gekomen met een met pulp geladen vaartuig waardoor dit laatste is gezonken. Het ligt dicht bij den wal, zoodat de scheepvaart geene belemmering ondervindt. De behan g s e1fabri e k van den heer Lacroix te Laeken is eergisteren door brand verwoest. In den begiune liepen allerlei overdre ven geruchten, o. a. van het verlies van men- sohenleven8, die gelukkig niet bevestigd zijn. Ook hier ontbrak weder water. Een hevige brand heeft de maga- zijnen aux Printemps, aan den Boulevard du Nord te Brussel gelegen geheel verwoest. „Elk schepsel heeft z ij nnatuur- lijken vijand,'-' zeide onlangs een geestig man. „De muis de kat, de karper den snoek, en, zoo ging hij voort, na nog meer vijanden te hebben opgenoemd, „het volk de pkilantliropen, de dich ters de journalisten en de journalisten de zctters." Het is tegenwoordig voor a m- bachtslieden uit O. dbeierlaud niet mogelijk, in andere plaatsen werk te krijgen. Een timmerman, die zich te Dirksland bij een baas had verbonden, werd teruggestuurd, omdat hij van Oudbeier land kwam en niemand hem op het werk wilde hebben; hetzelfde lot onderging een leerling boekhandelaar, die te Middelburg een betrekking kreeg, maar nog vóór zijn aankomst werd afgeschreven. De Spaansche stoomboot San Augustin i» op reis van Manilla naar Liverpool in de Golf van Biscaye verbrand. De brand brak uit in de linnenkast: de deur daarvan barstte open en al het brandende linnen vloog er uit. Men deed pogingen tot blussching maar de vlam men verspreidden zich snel ook door het ijzer werk dat door de hitte gloeiend werd en het hout deed ontbranden. Dc bemanning en passagiers, te zamen 82 personen, zetten toen de booten uit. De eerste daarvan bereikte de Engelsche brik Pennine. De tweede keerde, vermoedelijk omdat men het varen op de onstuimige zee te gevaar lijk achtte, naar het brandende schip terug om daar redding at te wachten. Van de derde boot werd niets meer vernomen, en de vierde werd, na eer, langdurig worstelen met de golven, dooi de Noorweegsche stoomboot Metu opgenomen Van het lot der overigen op het schip weet men niet. Uiteen nader bericht blijkt, dat de heer Hofman, met wien Mina Kruseman te Singapore is gehuwd, een jonkman is van 20 jaar; de jonge Mevrouw telt ruim 50 zomers. De brievengaarder te Kijpwete- ring is in den nacht van den 18den op den 19den dezer voor eene belangrijke som gelds bestolen. Des avonds is men heimelijk in het huis gekomen en een zakje met kasgeld, dat op tafel was gelegd, werd medegenomen. Een notitieboekje, das zich onder het zakje bevond, werd geopend teruggevonden en de daarin aanwezige quitantiën lagen des ochtends verspreid over de tafel. In eene lade vau de tafel was nog eene som van ongeveer f 100, doch deze is waarschijnlijk door de dieven over het hoofd gezien. Zoowel de buiten als de binnendeur had men open laten staan. Er is proces-verbaal van de zaak opgemaakt en de politie doet al het mogelijke om den dader of de daders in handen te krijgen. Iutusschen is de bestolene, die voor het geld aansprakelijk is, verplicht het tekort uit zijne eigen toch reeds zoo bekrompen middelen aan te vullen. De cellulaire gevangenis en het huis van arrest op den Heiligenweg te Amster dam zijn tegenwoordig overvol. In de vorige week werd nog een transport van 30 man verzonden naar de hulpgevangenis te Vechel. De heer H. L. Statte, gezagvoerder van de mailstoomboot Prinses Marie, nut wel ken bodem de Piins Vin Vlied eergisteren de reis naar Engeland maakte, beeft van Z. D. H. een fraaie doekspeld als aandenken ten geschenke ontvangen. De speld stelt eene vlieg voor wier lichaam bestaat uit paarlen, terwijl de vleugels diamanten en de oogen enz. gekleurde kostbare steenen zijn. De heer Stasse bezit thans reeds een zevental kostbare doekspelden, hem door verschillende vorstelijke personen geschonken, en behalve deze nog tal van souvenirs van meerdere of mindere waarde, allen afkomstig van reizigers die met het onder zijn commando staande stoom schip der Maatschappij Zeeland den tocht over de Noordzee medemaakten. Een scherpzinnige hond. Een Engelsch blad deelt den volgenden trek van scherpzinnig heid van een hond mede. Een dame uit Rad- horshire, die voor eenige maanden gehuwd en ha ren man naar Yorkshire gevolgd was, bracht onlangs, in het ouderlijke huis, Laar vader een bezoek. Laatstgenoemde had vroeger vele herders- houden waarvan de dame steeds zeer veel gehou den had. Thans echter, nu het vee weggedaan was, waren de honden, op één na, onder de bu ren verspreid. Deze eene ontving zijn vroegere meesteres met alle teekenen van blijdschap en liep des nachts na hare aankomst naar een boerderij, op zeven mijlen atstands, het tegenwoordige ver blijf van een zijner vroegere makkers, die blind geworden was en het genadebrood at. De dame vond den volgenden morgen voorde huisdeur den hond, die haar den vorigen dag zóó hartelijk be groet had, in gezelschap van den ouden blinden makker. Deze was blijkbaar door den makker ge baald om zijn vroegere weldoenster te begroeten, want 'savonds van denzelfden dsg bracht de ziende den blinde weer naar huis en keerde daarop zelf terug. Hij had in het geheel dus een afstand van 28 mijlen afgelegd, om zijn ouden blinden makker een genoegen te verschaffen. Er bestaat een Italiaansch spreekwoord: se non e vero enz. Uit Ne w-Y ork wordt gemeld dat Yanderbilt's nieuwe spoorhangbrug over de Nia- gararivier, beneden den waterval, eergisteren be proefd is. Tienduizend personen waren tegenwoor dig; de proef liep gunstig af; gisteren werd de brug voor het verkeer opengesteld. In acht maan den is de bouw voltooid; de kosten bedragen 70,050,000 dollars. Een treurig verhaal wordt door de Fransche bladen medegedeeld. Dezer dagen vond men in den omtrek van Parijs 's avonds laat een zevenjarig meisje liggen, dat blijkbaar stervende was van koude en honger. De arme kleine werd door liaar moeder, die krankzinnig geworden was, in hrt open veld verlaten. Zij stierf na eenige uren in het gasthuis. Den vol genden morgen werd de Üraiikzinnige moeder door een veldwachter aangehouden en naar haar man gebracht. Toen deze haar alleen terug zag ko men, ging hij zijn dochtertje zoeken en vond haar in den Morgue terug. De arme vrouw was krankzinnig geworden van verdriet, omdat haar man zonder verdienste was, het gezin niets te eten had, en hare 15-jarige oudste dochter weg liep om een losbandig leven te lijden. De toch al niet hooggespannen verwachting omtrent den wijn uit beetwortelen zal niet stijgen door de onderzoekingen van een Fransch deskundige, welke, naar de Landb. Ct. meedeelde, de aanwezigheid van eenigszins ver giftige alcoholische zelfstandigheden in den uit de bieten getrokken spiritus aangetoond moet heb ben. Dergelijke bevindingen geven gewoonlijk den genadeslag aan een nieuwe industrie. Van 1583 predikantsplaatsen bij e Nederduitscks Hervormde gemeente in Neder land zijn er 287 op dit oogenblik vacant, dat is ongeveer een vijfde deel. Gistere n-a vond omstreeks ll'/s uur zijn te Amsterdam door eene vigelante, in onbe suisde vaart, twee personen overreden, eerst in de Damstraat eene vrouw, en daarna, bij het omslaan van den hoek op den Vijgendam, een heer. De eerste werd oogenschijnlijk niet ernstig gekwetst; althans zij kon haar weg vervolgen. De heer echter moest per vigelante naar het Gast huis vervoerd worden. De onbezonnen koetsier werd naar het politie-bureau der 1ste sectie overgebracht. Sedert eenigen tijd zijn de wilde paarden in Austialië zoo talrijk, dat men er toe gekomen is, ze tot de klasse der schadelijke die ren te brengen, welke iedereen dooden mag. Zij zijn den pachters eene ware plaag, verwoesten akkers eu tuinen, en zijn dikwijls oorzaak dat de tamme paarden op de vlucht gaan en mede ver wilderen. Men gaat daar dan ook formeel op de „paardenjacht." Er wordt een groote Belgisch- Hollandsche Bedevaart voorbereid naar Rome, Loretto eu Assisië met verblijf naar verkiezing in al de groote steden van Italië, die aan de reisroute liggen. Deze bedevaart gaat uit van het centraal- comité van Pauselijke werken onder leiding van der. Weleerw. heer Vereecken te Brussel, van waar zij op 17 Februari a. s. de reis zal aannemen. De papierfabrikante n-v e r e e n i- ging „Marten Orges", te Apeldoorn, heeft den Minister van Financiën het breedvoerig toegelicht verzoek gedaan: „dat de heffing van inkomende rechten op papier zoodanig gewijzigd worde, dat ontduiking, evenzeer ten nadeele van de schatkist als van hun nijverheid, onmcgslijk ge maakt wordt". Evenals op andere plaatsen, is men thans ook te Edam voornemens, in plaats van de vroegere Nieuwjaarsfooien, op den 1 Januari a. s. tene uitdeeling vau eetwaren te houden. Eenige jongelieden hebben zich, op uitnoodiging van den burgemeester, tot een commissie ver- eenigd, om gelden daarvoor in te zamelen. Naar men verneemt zal te Heil e- vottsluis eene Commissie worden samengesteld, om, in vereenigirg met Brielle, giften in te zame len ten einde in de eerste behoeften te voorzien van de weduwen en kinderen der zoo jammerlijk omgekomen loodsen en verdere bemanning van den loodskotter No. 12. In deAmerikaansche ijzerindustrie wordt de toestand steeds treuriger. Een groote fabriek te Pittsburgh zal eerstdaags sluiten tot den llcn Febr., en 7000 arbeiders worden daar door zonder middel van beslaan. Een andere fa briek, met 300 arbeiders, sloot mede wegens den gedrukten toestand van den handel. In verschei dene andere fabrieken, met duizenden werklieden, worden de loonen verminderd. Doe uw werk eer de tijd voorbijgaat, en gij zult u gelukkig gevoelen als de lijd er zijn zal. 't Is met de zorgen als met de brandnetels, als men ze zacht aanraakt branden ze, anders niet. 't Is edeler energiek te streven, dan ideaal te droomen. Tracht liever met de sterken sterk, dan met de zwakken zwak te zijn. Rijkdom en eer maken meestal opgeblazen en harteloos. Gelijk de vlietende beek door haar helder en heilzaam levend water den dorstigen wandelaar verkwikt, zoo verandert het stilstaand water in een vuilen poel, waar bederf en dood in wonen. De menechelijke geest is zoo gesteld, dat hij nooit geheel ledig van gedachten zijn kan: heeft hij cu geen betamelijk en zijner waardig onderwerp van opmerkzaamheid, zoo is hij overgelaten aan een heirleger van vreemde, doorgaans ijdele, veelal gevaarlijke indrukken, die door het kanaal der zinnen uit den oceaan der wereld in hem stroomen. Niet beschermd door eenige altijd waakzame zorg, wordt hij onfeilbaar de prooi der begeerlijkheden en driften, die door zulke indrukken verwekt wor den. Het is daarom geraden in de uren van rust, wanneer geest en lichaam, van langdurige inspan ning vermoeid, eenige verpoozing behoeven, liever een bijwerk, hoe onbeduidend ook, doch waarin men eenig belang kan stellen, ter hand te nemen, dan toe te laten, dat de geest in zulk een ver derfelijke sluimering en werkeloosheid wegzinkt. Ledigheid, men weet het immers, is des duivels oorkussen. De list gelukt. Hij. Emma, wees toch zoo goed en doe in 't vervolg een weinig cichorei in de koffie. Zij. Maar beste man, ik heb er van daag juist een groot stuk in gedaan. Hij. Zoo, zoo; nu weet ik toch eindelijk waarom ik zulke slechte koffie drink. Het eene na het andere. Voor een bier huis op een Duitsch dorp zit een gast die luid keels zijne klachten over het bier laat hooren. Eenige stamgasten, wien dit verveelt, roepen ten slotte: laten we den kerel naar binnen halen, dan kunnen we hem de deur uit gooien. Modern. Heer. Ik ben zooeven gevallen en heb mijn jas gescheurd; zoudt ge de goedheid willen hebben dit te herstellen. Kleerenlapper. Met genoegen, mijnheer, zendt slechts de patiënte terstond ter behandeling in mijne toilet-kliniek. Een enugger aspirant. Commissaris van politie. Gij hebt u aangemeld voor de betrekking van agent van politie, hebt ge echter wel eenig begrip van de plichten, die ge moet vervullen? Bij voorbeeld: als ge een portefeuille vindt met honderd duizend gulden, wat zoudt ge dan doen? Aspirant. In 't geheel niets meer. Moderne keukenprinses. Maar beste Me vrouw, ik zie dat uwe keuken niet d la Renais sance is ingericht, hoe durft ge iemand te gageeren die zoo als ik, op stijl gesteld is" Grootmoeder's ijdelkeid. Heer. Dit meisje is zeker uw kleindochtertje? Dame. (wr velig omdat men haar niet voor de moeder houdt) Ziet dit meisje er dan reeds werkelijk als een kleinkind uit? Grove beleefdheid. Kapitein, (een vrijwilli ger aan den ouderofficier ter africhting overge vende) Sergeant, hier heb je een vrijwilliger, be handel hem beleefd, de kerel is baron. Haarlem, 24 Dec. Door Burg. en Weth. zijn benoemd tot deurwaarders bij de plaatselijke directe belasting alhier, de heeren G. H. Jager en J. AKlinker. MARKTBERICHTEN. A KL. MA AII, 22Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 3 koeien193 a 210, 16 nuchtere kalveren 12 a 30, vette kalveren a ,155 schapen J 14 a 28 varkenB f per kilo, 64 ma gere dito 13 a 18,7 bokken j 4 a 7, 2 paarden 95 a 115, lammeren f a SCHIEDAM, 22 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 12,50 Jenever f18,Amsterd. proef f 19,25 Spoeling f 2,30 dito commissie f 1,80 HOORN, 22 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prfjzen en aanvoeren d. granen als volgt: 8 heet tarwe 8,50 a 9,— - heet. rogge f-,17 heet. gerst 5,50. 47 heet. haver 1 4,75 mosterdzaad f 16 a 19,— karwijzaad f 14,25 heet. boonen: 41 heet bruine f 14 a 16,50 gele f f heet. paardeboonen f a,21 heet. erwten J 13,a 16 heet. groene 14,50 a 16,heet. grauwe ƒ15.a 17, heet. witte ƒ13,heet. n. aardappelen -,a-, alles per heet.;manden appelen a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 50 tot 150 veulens f a koeien van f tot 9 kal veren van 16 tot 30, schapen van J tot 62 lammeren van f 22 tot 27,8 varkens van 12 a 18, - zeug a 203 biggen van 4— a 7 bokken —af -.geiten /-.— a 21 Dec. Aangevoerd koeien van ftot kal veren van f tot en 138 schapen van f 28 tot 38 per stuk. 22 varkens van 44 tot 52 c. per kilo. LEIDEN22 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,a f 3 heet. rogge winter- -,a zomer- 18 heet. gerst zomer- a ehevalier -,a -,15 heet. haver, zware- a De prijs der boter was lieden per vat l8'e 1uaL 67,a 70.2de qual. f 58.— a 62. ALKMAAR, 21 Dec. Granen. Men besteedde voor tarwe J 8,a 9,rogge 7,a 7 35, gerst f5,a 5,50, dito chev. 6,25 a 6,75 haver 3.25. 4,50 paardenboonen 7,a 7,75 bruine dito 10. 13,duiven dito 8.kanariezaad 9,9,7 rood mosterdzaad a geel dito ƒ10,karwijzaa a blauw maanzaad groene erwte ƒ12,a 18,grauwe dito 15,— a 18,vale dit 12,— a 17,— Witte k 14. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 900 stapels, wegende 230,000 kilo. Gras, kleine f37,commissie f 35,50 mid delbare f 37,50 laagste prijs fhooi-, kleine fcom missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 22 December 1883. Prijzen der onderstaande effecten ëeuotecr pCt. de ko.rs Nederland. Certif. Werk. Schuld2' Hongarije, übl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl, in papier (MeiNov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 biuuenl. 12500—2500O. 1 Rusland. Bpanje. 65Vie 77 '01»/l6 96'/, 81 88 66'/,. 85 »/4 52'/, 97 76'/. 90'/s 24 44'/, 52'/s 23'/, 77/s 10 84»/. 113'/, 120'/. 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u u 1869 6 Egypte. Obl. Leeniiig 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligalien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale .bank divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 Italië. Zuid-llal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Obark Obl. ƒ1000. 5 Mor8cban8k Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. C'ert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kauéaa Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 y Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4^ 5 pet. MEDEDEELINGEN 28'/» II 8'/s US'/s 153 115' 'a 71"/.. 153 116'/, 18 51'/, 118 50'/. 83'/. 26 86'/, 54'/. 53'/, 143'/, 29'/. 132'/. 106'/. 107'/, 100'/, 94»/, 96',, 101'/, 112 139'/, 127 122

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3