MARKTBERICHTEN. BEURSBERCIHTEJN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Haast en drukte. Allerlei. Kerknieuws. Staatswege een privilegie van fijne sigaren genieten Be itegeering iaat voor deze heeren een bizonder soort sigaren maken, die zij tegen matigen prijs rooken. Een werkman aan het electrische licht te Venloo had de onvoorzichtigheid, niet naar de hem gegeven voorschriften te handelen en maakte by het afnemen van eene koolspits gebruik van zijne beide handen. Hierdoor kwam hij met de positieve en negatieve geleidingen in aanraking, met het gevolg dat zijne linkerhand verbrandde en de electrische stroom door zijn lichaam ging. Zijn toestand is zeer ongunstig. Tegen twee kinderen te Amsterdam is proces-verbaal opgemaakt, omdat zij een par tijtjevan 300 straatsteenen uit de Van Linscho- tenstraat hadden weggenomen en bij hun ouders in huis gebracht, om daarmede het plaatsje ach ter hun woning te bestraten. De kloosterschool der Onbevlek- te Ontvangenis te Belleville (Staat Illinois) is in brand geraakt. Te midden der daardoor ver oorzaakte paniek sprongen verscheiden klooster lingen en onderwijzeressen uit de vensters. Zij waren onmiddellijk dood of werden zwaar gekwetst opgenomen. De overigen zijn verbrand. Er waren 32 leerlingen en vijf Geestelijke Zusters benevens een Pater. Naar aanleiding van de berichten dat een 43-jarige dame te Arnhem en een 64- jarige heer te 'sHertogenbosch nog een tand gekregen hadden, schrijft een Kotterdamsch tandarts: Bij een opeengedrongen plaatsing der tanden in den mond, of wel bij gebrek aan ruimte in de kaakbeenderen, bemerkt men dikwerf bij volwassenen het gemis van één tand en wel 't meest van ééu soms zelfs meer kiezen. Ook komt het voor dat een tand of kies dwars ligt in plaats van een staande houding in de kaak beenderen aan te nemen, zooals het tocli aan een welopgevoede tand of kies betaamt. Zoo'n dwars ligger heeft nu geen ruimte om te voorschijn te komen. Later echter als de goede tanden of kiezeu verdwijnen, komen die achterblijvers, welke nu ruimte hebben, voor den dag. Dit zal juist het metst op meer gevorderden leeftijd voorkomeD eu heeft dan den schijn van een nieuwe tand- krijging, maar is feitelijk slechts het innemen van de plaats die hem toekomt door een tand die reeds lang aanwezig was. Een derde verwisseling van tanden of kiezen, zooals dan als eene bi- aouderheid wordt gemeld is doodeenvoudig een onbestaanbaar iets, een onmogelijkheid. De Leidsche giftmengster schijnt in 't begin der vorige wtek verlangen gekregen te hebben om haar man en kinderen te zien. Op haar verzoek werd aan dezen een schrijven gericht, waaraan dit werd medegedeeld. Dienten gevolge ging de man met zijn drie kinderen naar 's-Hage om haar te bezoeken. Het onderhoud duurde slechts kort en viel niet zeer tot tevreden heid der vrouw uit, daar de man zich niet kon onthouden, haar hare wandaden onder het oog te brengen. Ook aan haar wensch om haar kin deren te mogen omhelzen, weigerde hij toestem ming te verleenen. Barnum, de bekende Koning der reclame," verzuimt niet van zijn onlangs aange- kochten witten olifant zooveel mogelijk ophef te maken. Hij beschouwt het invoeren in Amerika van dit heilige dier der Indiërs, zoo vermelden de bladen, als het toppunt van zijn roem. Hij liet daarom verscheidene dokters roepen, en toen dezen, op zijn verzoek, verklaard hadden, dat hij volkomen bij zijn verstand was, maakte hij zijn testament, dat hij ook al openbaar liet maken. Zijn vermogen wordt daarin op 10 millioen dollars (J 25,000,000) gesteld. De firma Goupil te Par ij s, heeft aan een Erausch kunstenaar 'an naam, den heer Waltner, opgedragen een ets te vervaardigen naar ;/de Nachtwacht" van Kembrandt. Volgens den Haagschen kouter van de Prov. Gron. Ct. ontvangt de kunstenaar daarvoor f 50,000. In een der buitenlandsche week bladen vinden wij de volgende merkwaardige mededeeling met betrekking tot het gebruik van kofie en sterken drank in Brazilië. Volgens ge loofwaardige berichten namelijk, schijnt het mis bruiken van sterkendrauk in Brazilië, waar men groote hoeveelheden koffie verbruikt en waar alle bewoners dagelijks meermalen een kop koffie drinken, geheel onbekend te zijn. Verder wordt er bijgevoegd, dat immigranten, die zich in Brazilië komen vestigen en alkomstig zijn uit landen waar wel van sterken drank in meerder of minder mate gebruik wordt gemaakt, langzamerhand hun ge woonte prijs geven en voor versnapering uitslui tend koffie gaan drinken. Deze mededeeliugen wor den verder bevestigd door een Zuid-Amerikaan- schen correspondent van een Engelsch blad, the Medical Times, die verzekert dat het aantal café's (dat wil zeggen, huizen waar men alleen koffie kan drinken) in de groote steden van Brazilië, waar personen van allerlei rang en stand een kop koffie komen drinken, ontzaglijk groot is, terwijl de tapperijen en zoogenaamde „bars" gering in aan tal zijn. In de straten van Leeuwarden heerschteeergisteren-avond volslagen duisternis.Ten gevolge van een ongeval aan de gasfabriek was de voorraad gas zóó gering dat de straatlantaarns niet konden branden en de particulieren voor dien avond door de gascommissie op half rantsoen wer den gesteld. In de haven van Eunagb, aan de westkust van Ierland, had dezer dagen een treu rig ongeval plaats. Eenige pachters van het eiland Clare, die met een gerechtelijken verkoop wegens achterstallige pacht bedreigd werden, waren naar het vasteland overgestoken, om geld te halen. Zij keerden, in haast, om de ambtenaren van het gerecht voor te wezen, bij onstuimig weder naar het eiland terug, maar het gebrekkige bootje verging in de hooggaande golven met de zes mannen en een vrouw die er in zaten. De booten, waarmee hunne vrienden, die het ongeluk van verre zagen, tot hun hulp toeschoten kwamen te laat. De bekentenis van een misslag bevalt iedereen en stemt tot toegevendheid. Het onbedachte woord, dat ons ont snapt,wordt meester over ons; wjj zijn slechts meester over het woord, dat wij niet uiten. Een edelmoedige aanschouwt nijd, ver wacht ondank, handelt grootmoedig en volgt in alles zijn geweten. Opvoeders hebben zorg te dragen dat de eigenliefde de naastenliefde niet ver stikt. Nooit hebben concessies de anti godsdienstige vijandschap bevredigd; dik wijls hebben zij deze nog meer aange vuurd. Altijd haast en drukte maken zoo lezen we in een Engelsch blad, is een ongeluk kig kenmerk van de tegenwoordige manier van zaken doen. Vroeger was dat anders. Toen deed men zaken van allerlei aard met groote bedaardheid, en men begreep dat er niets bij te winnen was door een dwaas Vertoon van haast bij 't werk. Die gewoonte van alles haastig te doen want anders dan eene gewoonte is het niet heerscht te Londen in de City, en overal waar de mode, door de City ingevoerd, na volging heeft gevonden. Zoodra een knaap in de minste betrekking op een kantoor aan den lessenaar zit, begint hij anderen in den waan te brengen, en zich zeiven ook maar al te spoedig, dat hij met werk overstelpt is. De patroons verlangen dat hun gansche personeel, van den hoogste tot den laagste, die zotte klucht speelt. Het gevolg is een aanwenselvan haast en drukte maken, dat weldra do grondtoon in het beginsel van het geheele leven wordt en soms ongeluk na zich sleept. Gramschap. Professor. Mijneheeren, zulke heeren als gij mijneheeren, zijn geen heeren, mijne heeren. Slim. Elsje. Tante houdt U veel van choco lade? Tante. O, ik ben er dol op. Elsje. Zoo, nu dan zal ik mijne chocolade-bonbons maar aan grootmama in bewaring geven. Macht der gewoonte. (In een handschoe nenwinkel) Chef. U verlangt? Heer. Uw zoon te spreken. Chef. Uitmuntend welk nummer? Skylla en Charybdis. Een luitenant is bij eene familie op de thee genoodigd. Later plaatst de oudste dochter des huizes zich voor de piano en zingt. De luitenant, meenende dat hij niet bespied wordt, geeuwt. Daar nadert de gastvrouw en vraagt hem of hij zich niet amuseert. „O, uitstekend Mevrouw," was het antwoord, „dat ik zooeven gegeeuwd heb, vindt zijne oorzaak niet in de verveling, maar in een leege maag." Geld of ridderorde. Generaal Seydlitz gaf eens aan Frederik II een rapport over een dier kleine gevechteD, welke in den zevenjarigen oor log bijna dagelijks voorvielen, en prees daarin bovenal de dapperheid van een jongen officier. De K( ning ontbood d n jeugdigen held. „Gij hebt u flink gedragenluitenant," sprak de Koning, „ik zal er U voor beloonen. Hier liggen honderd Friedrichs d'or en een ridderorde, kies." Zon der zich een oogenblik te bedenken, nam de officier het geld. „Eergevoel schijnt ge toch niette bezitten," zei de Koning.„Pardon, Sire," antwoordde de luitenant," ik heb schulden en mijn eergevoel verlangt dat die voldaan worden; de ridderorde zal ik wel later verdienen."Flink, mijn brave," zeide Frederik, terwijl hij op den schouder van den luitenant klopte, „neem de ridderorde ook, gij hebt haar reeds verdiend." Taalzuivering. Ten einde het uitheemsche woord „restauratie" niet te gebruiken, heeft een man van zaken te Berlijn aangekondigd, dat hij eene maagbevredigingsinricliting heeft geopend. De dubbele portie. Luitenant. Jan, breng mij mijn avondeten brood en een portie roast- beef. Oppasser. U heeft zeker vergeten dat u op T souper bij baron Dunbeen is genoodigd. Luite nant. Juist nu, breng mij dan twee porties roastbeef. STEDELIJK NIEUWS" Haarlem, 9 Jan. LI. Zaterdag-avond is alhier naar het huis vau arrest overge bracht eeneDuitsche vrouw, genaamd Catha- rina JBcitzwed. Snijders, die zich te IJmui- deu had schuldig gemaakt aan diefstal van ruim ƒ700 aan bankbiljetten en een gouden remontoir-horloge met gouden vestketting. Door wijlen mevr. A. J. Schertzer, wed. F. Boonis een legaat van ƒ1000 vermaakt aan de Vereeniging van den H. Yincentius van Paulo alhier, eu een van ƒ2000 aan de R.-K. parochiekerk van den H. Jozef, mede alhier. Eergisteren-namiddag te ruim 4 uur is alhier ingebroken in het kautoor van de heeren van der Vinne van Lee en Co., handelaars in steenkolen, gelegen aan het Spaarne, en uit een schrijfbureau ontvreemd een zak, waarin ongeveer ƒ500 aan bank papier en specie. Door h.et verbreken van eene glasruit in het pakhuis naast het kantoor had men zich toegang verschaft. Het is der politie gelukt reeds des avonds de daders aan te houden, zijnde twee sjouwer lieden, die naar het huis van arrest zjju overgebracht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P van Eijk en M A Erkelens; T Oudejaus en C M Maerten; H O verbeek en G Muller; P P Schijvenaar en A H G Wijdetnan; W Croese en H P v. Kessel. Getrouwd: C Kroon en A A de Paauw; P Groot en A Krane; A v. Breukelen en S T Rooijers; A v. Yelzen en L M Hessen; A Vester en G E Vos- kuijl; TB W v. Velsen en M A Janus. Bevallen: E J van Halem geb. Wolff d. E Serné geb. Bijster d. M J Creemers geb. Breuring d. J C S Appelboom geb. van Maas z. M Spiering geb. v. d. Nieuweahof z. A E v. Til geb. Svvenneker d. J Dirks geb. Kitsenroo d. A Koppen geb. Ingeneger z. W Scheidier geb. v. Gulik z. A M Pater geb. de Block z. E v. d. Linden geb. Troost z. M Fid- delaar geb. Verpoorten z. P M Misset geb. Schulze d. B M Horijaans geb. Willems d. L Bolland geb. Auener z. S M de Nobel geb. Otto d. M v. Thiel geb. Schaar d. G Martin geb. Craije z. F J Steenken geb. Ketel d. G Eskes geb. Siebers z. A Haagen geb. Hoek z. M J Scheffer geb. Roosendaal z. A E Sautarel geb. v. Lierop z. M Buurman geb. Schou ten d. J Oudolf geb. Koster d. C Visser geb. Klin kers z. M J v. d. Bent geb. v. Biezem d. N Veld man gtb. Slot z. AH Reemer geb. Bleumink d. A Zachte geb. v. Donselaar z. J C v. Kessel geb. Abe len d. W Jacques geb. de Jong d. J P v. Sons- beek geb. Frické d, KJv.Weeremgeb.de Nobel d. A Reijnee geb. Hartman z. ME v. Zomeren geb. de Ruijter d. W M J Krul geb. Bouwmeester d. A Nieuw vee-n geb. Mol z CL Vring geb. Weide z. Overleden: A Kottman 56 J. wed. C Koot Essenstraat; C D Veen 70 j. wed. J D Sijbrandi Gr. Houtstraat; S E Evers 6 dg. d. Brouwersvaart; J N Smit 5 j. z. Gr. Heiligland; A Rijbroek 10 mn. z. Kraaijenh. gr.; W de Nieuwe 2 mn. d. Rozenpriëelstraat; E J M v. Zwet 52 j. echtg. van A v. Spall Paarlaarsteeg; H v. Hoeflaken 83 j. wed. H A Lolkama Jacobstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A Lina L. Heeren vest; C M v. Meurs 72 j. Nieuwe Groenmarkt; A A J Dieks 2 mn. d. L. Raamstraat; A M J v. d. Erf 4 mn. d. Leidsche vaart; J P Bos 8 J. z. Scheepm. dijk; G Meijer 52 j. echtg. van A de Jmg Raveusteeg; J J Huijsman 5 mn. d. Witte Heerensteeg; MS Groenendaal 72 j. wed. J C Hoeker Jansstraat; W Loerakker 22 mn. d. Meester Joosten- laan; EG Rimpelman 39 j. echtg. van J Tibboel Glasbl. straat; G Boer 34 j. Gr. Houtstraat; T J Verzij Ibergh 2 j. z. L. Vaart; LR Buijs 19 j. Gr. Houtstraat; J Metsemakers 7 j. z. Parklaan; AC J M Thieman 19 mn. d. Warmoesstraat; W v. d. Berg 53 j. Gasthuisvest; M H de Greef 72 j. wed. P An- tonissen KI. Houtstraat; J Swaanswijk 8 dg. z. Lin- 8choten straat; W Blokker 10 j. d. Kerkhofstraat; W F Hazenkamp 32 j. KI. Heiligland. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogen hosch heeft, zoo lezen wij in het pas verschenen St. Gregoriusblad, (9e jaarg. No. 1) na het Decreet van de H. Con gregatie der Biten van 26 April 11. gepromulgeerd te hebben, de invoering bevolen van de officiëele Romeinsche zangboeken in al de kerken en ka pellen van het Bisdom. Bij gelegenheid van dat voorschrift geeft Z. D. H. tevens het vurig ver langen te kennen, dat de koristen zich met ijver zullen toeleggen op het aanleeren en beoefenen van dien Gregoriaanschen zang, wijl toch die zang vooral past en geschikt is voor de plechtigheden der Kerk. Daarna dringt Z. D. H. nogmaals aan op het inachtnemen van do voorschriften, die weleer door het Provinciaal Concilie gegeven zijn omtrent den meerstemraigen kerkzang, en op het tegengaan van ingeslopen misbruiken. Op 4 Januari 1859 werd in de II. Wille— brorduskerk te 's Gravenhage de Aartsbroederschap der H. Familie opgericht door den Zeereerw. heer B. H. Brinkman, Pastoor te Helder, destijds Kapelaan aan genoemde kerk. De eerste vergade ring telde zeven leden, maar in den loop van haar vijf-en-twintigjarig bestaan klom het ledental tot 800. Terecht dus vierde dezer dagen die mannen- vereeniging, bij haren toenemendeu bloei, haar zilveren feest met hooggestemde geestdrift in den versierden tempel. Boven het Altaar prijkte de afbeelding der H. Familie, J. M. en J., aan de beide zijden de wapenen van Paus Pius IX en Leo XIII. Naast de zij-altaren de wapenen van HH. DD. 11H. Msgrs. F. A. Van Vree en C. J. M. Bottemanne, evenzoo bet wapen van Mgr. P. G. Schagt, Pas toor der H. Willebrordus-parochie en eene tropee ter eere van den oprichter, den Zeereerw. heer B. H. Brinkman. Verder merkte men in de kerk tusschen de overige sieraden op, de wapenen van Nederland en 's Gravenhage, van België en Luik, de stad waar de broederschap der H. Familie het eerst werd opgericht. Aan de kolommen waren banieren aangebracht, de namen dragende van de Patroonsheiligen der Vereeniging, terwijl de ver siering gesloten werd aan den ingang der kerk door een gedenksteen, hulde brengend aan den Kapitein Henri Belletable, den grondlegger van de broederschap. Bloemen en licht zetten aan de versiering gloed en leven bij. Het plechtig Lof werd des avonds verricht door Mgr. P. G. Sehagt, ter zijde gestaan door de oud- directeuren, de Zeereerw. heeren H. A. Horning, Pastoor te Mcdemblik, A. J. Hendriks, Kapelaan te Delft, den tegenwoordigen directeur den Wel- eerw. heer A. C. Hoogstraten, de Weleerw. heeren Th. Bosman en A. Verbeek, Kapelaans der H. Willebrordus-parochie en tal van Geestelijken der stad. Ouder het Lof sprak Pastoor B. H. Brink man de feestrede uit. Met het zingen van het Te Deum werd de plechtigheid gesloten. HAARLEM, 7 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 7,90 a 8,witte dito f 7,90 a 8,67V2.' rogge f 6,—a 6,25; haver f 3,87Vs a 8erst f 5.75 a j duivenboonen f6,90 a 7,75; paardenboonen f7,10 a f bruine boonen f a f j Gr. erwten f af,—. ROTTERDAM, 8 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1242 runderen, 135 vette- en graskalveren 26 nuchtere kalveren 215 scha pen of lammeren, 667 varkens, 35 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 85 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 48 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68 2e qualit. f 64, 3de qual.f 58. P URMEREND, 8 Jan. Kaas: aangevoerd 107 stapels prijs der kleine kaas i 37middelbare 34. AMSTERDAM, 7 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 499 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit J 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 100 a 280, 1 graskalv. a 47 nuchtere kalveren 7 a 12, 2 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a LONDEN, 7 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 7,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/ a 6/- Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/ a 6/8 Zwijnen 3/8 4/6. AKLMAAR, 5 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 6 koeieny 170 a 220,17 nuchtere kalveren 14 a 30, -vette kalveren a 114 schapen J 16 a 28 varkens fper kilo, 53 ma gere dito 15 a 18,5 bokken J 4 a 7, 1 paarden 80 a lammeren f a 7 Dec. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 210 a 240, 69 kalveren van f 35 a 130 13 nuchteren dito van f 14 a 29, 345 schapen f 26 a 39,189 varkens 40 a 50 c. magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 8 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 12, Jenever f 17,50, Amsterd. proef f 18,75 Spoeling f ,80 dito commissie f 1,20 HOORN, 5Jau. Op de weekmarkt van hedan waren de prijsen en aanvoeren d. granen alf volgt: 4 heet tarwe f 8,50 a 9,heet. rogge f27 heet. gerst 6,43 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 19 a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 43 heet bruine f 12,50 a 15 gele f f heet. paardeboonen f a,10 heet. erwten 12,50 a 14 heet. groene 15,50 a 16,heet. grauwe ƒ17.— a 18,50 heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen a-,—kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 50 tot 150 veulens f a koeien van f tot 8 kal veren van 10 tot 26, schapen van J tot 126 lammeren van 20 tot 27,— 12 varkens van 10 u 20, - zeug a 83 biggen van 4 a 7 bokken -—af -.geiten a 4 Jan. Aaugevoerd koeien van ftot kal veren van f tot en 81 schapen van f 30 tot 37 per stuk. 4 varkens van 46 tot 58 c. per kilo. LEIDEN, 5 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- f -,a zomer- -,— a f 6 heet. rogge winter- -,a zomer- -—16 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier -,— a -,21 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 66,— a 72.—, 2de qual. f 58.— a 64.—. Amsterdam, 8 Januari 1884. Prijzen der onderstaande effecten geuolee pCt. de koer 651/4 IV I, 10 U/4 99 82 Nederland. Oertif. Werk. Schuld tr 4 Hongarije, übl. Leeuing 18675 Goudleening Italië. Obl. Paneel. I.een. 1860-61. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNor.). 5 zilver (Jan.Jnli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amat. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiten], 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 v binnen], f 12500—«25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 v 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' s 1877 4 Columbia. Obligatien4' - Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJs. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wexel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiacbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. y*1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 itumeule. Aandeelen Spwdi*. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kaneaa Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3>/s pet. KAïRO, 8 Jan. Al de Ministers hebben hun ontslag gevraagd. De vermoedelijke samenstelling van het nieuwe Kabinet is deze; NubarPasha, voorzitter van den minis terraad; Sabet, buitenlandsche zaken en justitie; Mahmoud, binnenlandscbe zaken; Elfalaki, onderwijs; Abdel-Kader, oorlog; Mustapha, financiën. SUEZ, 8 Jan. Schepen van Bombay, waar de cholera heerscht, worden alhier aan eene quarantaine van 24 uren onderworpen. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen, door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekening: E. Guyot. Men eische op het etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Pdte Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. 66 67%, 52% 987, 77%. 91% 24 44% 527. V/u 10 88 H37s 122 277' 127. 97. 1197. 153 116 72 152 116% 20 52 119 517a 81 87 54 53% 142%. 27'/. 132'/, 106 109 100'/, 94% 96' 102 112"/.. 140 130 121%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3