MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Zeg mij wat gij wensckt en ik zal u zeggen wie gij zijt. Wat het moeilijkste is- Allerlei. »V« n»7« De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten geuezeu door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zjjn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke caP* sule bevindt zich de handteekening: E. Guyot. Men eische op het etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kannen doorslikken moeten gebruik maken van Pdte Regnauld het beste middel voor de horst, er is geen beter en heilzamer. Wederom is een lid van den katho- lieken adel in Duitschland, namelijk de vrijheer Conrad Von Bodman, wiens oom van denzelfden naam lid der Centrumsfractie in den Kijdsdag is, in de orde der Jezuïeten getreden, tot groot verdriet der Vossische en andere Zeitungendie het zich, natuurlijk, volstrekt niet kunnen ver klaren, hoe men in plaats van „vrijwillig gou vernementeel," zoo vrijwillig vaderlandbloos" kan worden! Ook in Denemarken is indebe- staande krankzinnigen-gestichten geen voldoende ruimte, zoodat van Staatswege een nieuw zal gebouwd worden. Een ijselijke geschiedenis wordt uit Malaga bericht. Twee onbekenden kwamen een metselaar halen voor een dringend werk. Zij stapten met hem in een rijtuig en blinddoekten hem, totdat hij zich bevond in een kleine kamer, waar hij een schreiende vrouw vond, aan handen en voeten gebonden. De metselaar werd gedwongen het kamertje dicht te metselen en werd toen weer geblinddoekt naar zijne woning teruggebracht. Hij heeft de zaak bij de politie aangegeven en deze doet onderzoek. De persoon, die onlangs te Dieren een vader oplichtte, door hem wijs te maken dat hij diens zoon uit de gevangenis te Deventer kon verlossen, is te Arnhem gearresteerd. Hij heeft reeds verscheidene jaren van gevangenschap achter den rug. Algemeen is de verontwaardiging te Keulen en omstreken over de preventieve ge vangenhouding van een ten slotte onschuldig ver klaarden 73jarigen man van onbesproken gedrag, namelijk Marcus Lion, een handelaar in gemaakte kleederen. Verleden jaar ontstond te zijnen huize brand; hij gaf toen aan de assurantie op een schade van 2368 mark te hebbeu geleden. De Maatschappij schatte het nadeel echter op slechts 694 mark en op dieti grond werd de man, van brandstich ting beschuldigd, gearresteerd. Bij het getuigen verhoor kon de verdediger van het doen hooren der getuigen a décharge afzien, omdat die van 't Openbaar Ministerie 's mans onschuld voldoerde hadden aangetoond. Hoe 't dus mogelijk is ge weest na het voorloopig onderzoek den gearres teerde een jaar gevangen te houden, is een raadsel, waarvan het publiek de oplossing eischt. Men hoort dagelijks de menschen klagen over hooge belastingen. Een tegenhanger daarvan is een persoon, die te Botterdam in de kerkelijke belasting voor f5 werd aangeslagen, maar zich daarmede beleedigd gevoelde; hij zond het biljet terug, met beleeld verzoek, de som minstens met de helft te ve hoogen. Een man, dezer dagen door zijn liefhebbende echtgenoote te Amsterdam met een pook gewond, is overleden. Toepasselijk opschrift. Tusschen Bussum en Weesp had op een kleine villa zich zeker iemand gevestigd, die dikwerf in ,/kennelijken staat" den boel kort en klein sloeg en dan nog al geweldig te keer ging. Curieus was het, dat hij aan zijn buitentje den naam van Gooi- en Vechtlust ge geven had. In eene van de grootste fabrieken van Moabit, bij Berlijn, bespeurde het werkvolk, dat er van den drijfriem, als iemand er met den vinger bijkwam, vonken over sprongen. Men zag tevens, dat deze zich ook op andere personen en voorwerpen overplantten. De arbeiders hebben voorshands van deze electricteit de eenvoudigste toepassing gemaakt, door bij het aansteken der gaspitten 't gebruik van lucifers af te schaffen. De man, wien dit is opgedragen, ontlokt enkel met de ééne hand eene vonk aan den drijfriem die hij met de andere op het gas overbrengt. Is de brander te ver af, dan neemt hij eenvoudig een bezem te hulp. Het verschijnsel, eerst een spelletje, heeft reeds de aandacht van mannen van 't vak getrokken, en zal weldra in ruimere mate zijne toepassing vinden. Weldra zullen de ambulant e-p o s t- wagens op de lijn AmsterdamEmmerik van gas licht zijn voorzien. Dit gas wordt geleverd door de Hollandsche Spoorwegmaatschappij. De eerste dezer naar „de eischen des tijds" ingerichte wagens, werd gisteren in gebruik genomen. Uit Algerië wordt gemeld, dat de leeuwen- en panterdooder Vermey te Constantine is overleden in den ouderdom van 42 jaar. Een groot aantal leeuwen had hij niet gedood, om de eenvoudige reden dat deze dieren hoe langer hoe zeldzamer in Algerië worden; maar hij heeft dit land van omstreeks dertig panters bevrijd. Zekeren nacht overviel hem de slaap in eene bergkloof van den Atlas, waar hij zich op den uitkijk had neergezet. Hij werd na eeniger. tijd door eene be weging in het gras in zijne nabijheid wakker. Hij sprong op en zag een panter voor zich staan met geopenden muil en vuurschietende oogen. Vermey strekte zijn arm uit om zijn karabijn te grijpen, maar de panter wierp zich met een sprong op htm en zette de klauwen in de dijeu van den man. Nu begon de strijd tusschen hen beiden. Vermey greep met zijne rechterband het dier bij de keel, terwijl hij met de linkerhand het jacht mes, dat hij in zijn gordel droeg, uit de scheede trachtte te trekken. Vermey was iemand van her culische kracht. Door eene buitengewone krachts inspanning gelukte het hem het jachtmes den panter in het lichaam te drijven, en het dier liet daarop los. Na deze overwinning viel Vermey in zwijm; het bloed vloeide hem uit zes wonden. Een poos er na werd hij door Spahis gevonden en opgenomen. De hoogte en snelheid nn vol ken is in Engeland berekend door vereenigde toepassing van photographie en electriciteit. Twee photographische toestellen, op 600 voet afstand, voor oogenblikkelijke werking ingericht, worden op dezelfde wolk gericht. Een draad verbindt ze waardoor de mond der kamer telegraphisch geo pend en gesloten wordt, zoodat ze op hetzelfde ondeelbare oogenblik het gewenschte beeld ge ven. Bij vergelijking der beide beelden komt men, door eenvoudige driehoeksmeting, tot nauw keurige kennis, zoowel van de hoogte als de snel heid der gephotographeerde wolk. Jubilaris was dezer dagen ook een barbier te Groningen. Vijftig jaren heeft hij zijne klanten bij den neus gehad. Woensda g-a vond traden twee mannen het wisselkantoor van Heinrich Eisert te Weenen binnen. Zij beweerden Kussische bank noten te willen wisselen. Plotseling werd den wisselhandelaar zand in de oogen geworpen en een der kerels pakte hem en sloeg hem met een bijl. Naar de achterkamer gevlucht, werd hij daar nagezet door de moordenaars, die de kin deren met de gouvernante daar vindende, op een der kleinen met reu bijl lossloegen en de beide andere aanwezigen zwaar verwondden. Toen begon de plundering van het huis, terwijl een medeplichtige aan de straatdeur de wacht hield. Toen eindelijk onraad werd bespeurd en de voorbijgangers binnendrongen, wisten de moor denaars te ontkomen. Inden oosthoek van Friesland opereert dezer dagen een net gekleed oplichter, die giften vraagt voor „de School met den Bij bel", doch de opbrengst in de kroeg verteert. D e Etoile Beige vermeldt dat de kroon- prinses Sléfanie aan Schafblattern lijdende is, eene ziekte waardoor tot dusver slechts schapen aan getast werden. Weinig vleiend! De Duitsche volks^ertegenwoor- diger Eduard Lasker, die dezer dagen in Ameri ka overleed, had zich daarheen begeven om een jongeren broeder te bezoeken, die aldaar een bloeiende handels- en nijverheidszaak bezat. Om trent de eerste opkomst van deze zaak heeft Lasker onlangs aan het Berliner Tageblatt eene r.iet onaardige anecdote medegedeeld. Lasker's broeder had namelijk een zwager, die indertijd bij zijue eerste komst in Amerika aan een hulp behoevenden Ier eene som van 100 dollars geleend had. Er gingen een aantal jaren voor bij, en hij had de geheele zaak reeds tamelijk wel vergeten. Hij had zich met den jongsten Lasker te Galveston geassociëerd en dreef met hem een kleine fabriekszaak. Eens op een dag werd hem bericht, dat een onbekend heer hem gaarne even aan het spoorwegstation zou willen spreken. De beide compagnons begaven zich daarheen. De vreemdeling vroeg aan Lasker's zwager, of hrj zich zijner niet meer herinnerde, en toen deze ontkennend daarop antwoordde, ver haalde hij, dat hij de arme Ier was geweest, die indertijd de 100 dollars van hem geleend had. Hij maakte zich nu bekend als de reeds sinds jaren millionnair geworden Mackay. Hij had langen tijd vergeefsche pogingen gedaan om de woonplaats van zijn vroegeren schuldeischer uit te vorschen, en was nu ijlings met den snel trein naar Galveston gespoord om zijne schuld af te doen. Die geleende 100 dollars hadden den eersten grond gelegd tot zijn ontzaglijk ver mogen, en daarom bood hij nu zijn voormaligen weldoener, in plaats van de verschuldigde 100, eene som van 100,000 dollars. Tegelijk opende hij den beiden compagnons een onopzegbaar cre- diet bij zijne firma voor een bedrag van 500,000 dollars. Men sc h r ij ft uit Emden, dat aan de firma Leichtenpritt en Bademeister te Ber lijn, (die een mededingende stoomvaartlijn tegen over die van VlissingenQueensborough tot stand wil brengen) door het Gemeentebestuur aldaar de gevraagde concessie is verleend. Van een andere zijde wordt gemeld, dat de zaak in handen is van Engelsche kapitalisten, dat Bos ton, op de westkust van Engeland, de verbindings haven zou zijn en dat de Great Northern Railway zich zou belasten met het vervoer naar Londen Naar wij vernemen, is de heer J o- rissen, voormalig staatsprocureur in de Zuid- Afrikaansche Bepubliek, weder naar de Transvaal vertrokken. Terwijl op den laatsten marktdag te Harlingen twee kooplieden elkander „de waar heid,/ zeiden, kwam een derde, die met zijn kraam op de markt stond, uit nieuwsgierigheid luisteren. Iumiddels brachten een tiental knapen een bezoek aan die kraam en eigenden zich portemonnaies, sigarenpijpen, messen en andere artikelen toe, zonder te betalen. De koopman vermiste zijn goed niet, doch oneenigheid over het verkwanselen van de gestolen waar bracht de zaak uit en de jongens in handen der politie. Oud wordendat is Godes gunst. Jong blijvendat is levenskunst. Geest zonder hart is met de winterzon te vergelijken, zij straalt wel, maar ver warmt niet. Toekijken kan ieder gemakkelijk toezien slechts weinigen. Klaagliederen behooren tot die welke ieder prima vista zingen kan. 't Is gemakkelijker roem te behalen dan vrij te blijven van berisping; want voor het eerste is eene groote of wijze daad in een geheelen menschenleeftijd genoeg, maar om vrij te blijven van berisping, moet iemand zijn geheelen leven doorbrengen zonder ooit iets dwaas of slechts gezegd of gedaan te hebben. Mislukte aanprijzing. Kunstkooper. Ik kan u deze drie schilderijen inderdaad recommandee- ren.ze koster, slechts vijftig gulden per stuk en het eene is al fraaier dan het andere. Kooper. Dat is wel mogelijk, doch dan is ook het eene slechter dan het andere. Op de jacht. Een luitenant die met zijn ka pitein op de hazenjacht is, schiet op een haas, doch zoo onbehendig dat de hagel bijna in het been van den kapitein terecht komt. „Hoor eens, luitenant," zegt de kapitein, „hier wordt op hazen geschoten, niet „op promotie" Zeer juist. A. 't Heeft mijne verwondering opgewekt dat gij, bierbrouwer zijnde, altijd wijn drinkt. B. Laat u zulks niet verwonderen, amice, ik ga van 'i idéé uit dat al maak ik dat bocht, ik het toch niet behoef te drinken. Monoloog van een luiaard, die kalm en rustig op het grastapijt zijn sigaar ligt te rooken: „Ach! dat dit arbeid ware en dat die arbeid dan goed werd betaald!" Zonderlinge mnemotechniek. Onderwijzer. Met wien streed Achilles voor Troje? Leerling. Met Pluto. Onderwijzer. Met Pluto? Leerling. Neen, met Nero. Onderwijzer. Met Nero? Leer ling. Nu, dan met Hector, 't was toch met een van onze drie honden. Door 't ongeluk vervolgd. Bedelaar, (op 't kantoor van een bankier ondersteuning vra gende). Ik smeek u, mijnheer, geef me een aal moes; ziet ge, ik ben geen gewoon bedelaar, ik heb betere dagen gekend, maar ik word door het ongeluk vervolgd. Gij kunt u overtuigen, edele heer, hier hebt ge een getuigschrift van dominé Bruller uit A.De bankier, die den bedelaar niet vertrouwt, neemt het getuigschrift en riep toen in 't kantoor: „Mijnheer Bruller, zie eens of de handteekening van uw papa echt is!" Bruller jr. verklaart dat de brief ralsch is. „Ziet ge wel, mijnheer," sprak toer. de bedelaar, „ziet ge wel hoe wreed het ongeluk mij ver volgd? Kan men zich nu wel grooter ongeluk voorstellen? Moest nu juist de zoon van dominé Bruller hier op 't kantoor zijn?" Voorzichtig. Heer des huizes. Deze kamers kosten vijftien gulden per maand, de bediening daarbij begrepen. Huurder (bezint zich). Heer des huizes. Welnu, die prijs is toch zeer billijk, dunkt me. Huurder. Zeker, op den prijs heb ik ook niets aan te merken, maar hoe lang geeft ge crediet? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 16 Jan. Door wijlen mejuf frouw M. T. A. Heltner, gewoond hebbende te Alkmaar, is hare geheele nalatenschap, onder den last van vruchtgebruik, ver maakt aan het R.-K. Wees- en Armenhuis »St. Jacob* alhier. Door de politie alhier is eenig lood in beslag genomen, dat in de vorige week van het buiten verblijf Stadwijk» aan den Wagenweg is ontvreemd. Deze diefstal is vermoedelijk gepleegd door drie personen, waarbij de bekende Jacobus de Zwaan, thans in hechtenis wegens diefstal van laarzen en schoenen, die het lood heeft verkocht. De twee anderen zjjn vooralsnog onbekend. Aan dan wagenmaker op de werk plaatsen der Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij L. C. Slingerland alhier, is eergisteren, wegens 25 jarige dienstver vulling, eene pendule vereerd geworden. BURG. STAND DEB, GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A J Knoop en M S Bakker; J B Rijkbo8ch en O van Loijen; A Hilterman en J M Breek; S Slagter en J W Langeveld. Getrouwd: D Schipper en H Verveer; L Miezen- beek en A Monnee; J B Scheeling» en B Proier; B Ernst en A Vermunicht. Bevallen: P G v. d. Kemp geb. v. Stolk d. C S Schornagel geb. Bekman d. C Mulder geb. Louwerse z. M G v. Duijn geb. v. d. Lee z. C J v. d. Steijle geb. v. Zijl d. P v. d. Giessen geb. Meijer z. G Beenders geb. Grapendaal d. J Korreman geb. Bakker d. HM v. Hamelsveld geb. Staal d. E J Bouw meester geb. van Dobben z. C Schorsij geb. Blokker z. ME Mica geb. v. Heulen d. J M Lex geb. de Liefde Meijer z. CA Blaas geb. v. Eijnthoven d. A M Verloop geb. Koning z. A v. d. Meij de Bie geb. Heekelaar d. C W Esser geb. Hooij z. E Tib- boel geb. v. Es d. GW Lijcklama geb. Steenkist z. B C Weiseling geb. v. Zonueveld z. H C Kamp geb. Brinkman z. E Versloot geb. Bruiniers d. J Burg graaf geb. Wijtkoop z. C C Meure geb. Vingerhoeta d. J J v. Musscher geb. Provoost d. A M Kol geb. Koelemij d. M Breed geb. Kerkhof d. Overleden: H Baalbergen 50 j. echtg. v. F J v. d. Ham Gasthuisvest; J Terstal 4 j. d. Melkboersteeg; J H Wijkhuizen 13 mn. d. Groendaalsteeg; M van Poolen 2 j. d. Lange Poellaan; J J v. Berkel 71 J. de Witstraat; SM Lijdsman 61 j. wed. J Nelissen Sophiastraat; PC Ribbeek 81 j. Gierstraat; A J de Leeuw 66 j. Molenpad; W Scheidier 8 dg. z. Orau- jebooinslaan; A v. Maris 1 mn. z. Gasthuislaan; A IJsebrands 18 dg. z. Schip Leidsche Vaart; E Mok 19 mn. z. L. Begijnestraat; KG v. d. Haak 39 j. Burgwal; P London 4 j. z. Nauwe Appelaarsteeg; G Jacobs 15 j. z. Smedestraal; G Krüp 62 j. wed. L D Cramer Antoniestraat; J J E Lint 47 j. echtg. van J C de Graaf Burgwal; J Breet 69 j. Kruisweg; G C B Evers 20 dg. d. Brouwersvaart; P Sikman 19 mn. z. Klerksteeg; J M Scheidier 21 mn. d. Oranje boomslaan. HAAELEM, 14 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a -,witte dito f 7,20 a 8,30; rogge f 5,80 a 6,—; haver f 3,75 a 4,62gerst f5,75 a duivenboonen f7,15 a 8,—; paardenboonen f6,60 a f 6,75; bruine boonen f a f Gr. erwten f a f ROTTERDAM. 15 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1224 runderen, 125 vette- en graskalveren 21 nuchtere kalveren 124 scha pen of lammeren, 570 varkens, 33 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 76 c., 3de qual. 70 c.; kalveren late qual. 100 e. 2de qual. 90 c., schapen 70 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 48 c, per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 68 2e qualit. f 62, 3de qual.f 58. PURMEREND. 8 Jan. Kaas: aangevoerd 86 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare f 3 7 AMSTERDAM, 14 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 575 runderen van welke de prijzen waien 3de qualiteit 0,67 per kilomelk- en kalfkoeien f 100 a 280, graskalv. a 52 nuchtere kalveren 7 a 12, schapen en lammeren vette varkens 38 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a BONDEN, 14 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 9,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren fij- a 7/4, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijneu 4/- 4/6. AKr.MA AR, 11 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 3 koeieny 170a 280,16 nuchters kalveren J 14 a 29, vette kalveren f a217 schapen J 18 a 30 varkens f per kilo, 60 ma gere dito 13 a 18,—, 3 bokken J 4 a 7, 4 paarden 95 a 115, lammeren f a 14 Dec. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 180 a 220, 66 kalveren van (40 a 116 10 nuchteren dito van f 12 a 28,192 schapen f 26 a 38,155 varkens 38 a 49 c. 5 magere 18 a c. per kilo. SCHIEDAM, 15 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 11,50 Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,25 Spoeling f 1,00 dito commissie f 1,10 HOORN, 12 Jau. Op de weekmarkt van hedsn ware» de prijzen en aanvoeren d. granen al. volgt: 6 heet tarwe f 7,a 8,heet. rogge f -,25 heet. gerst 5,75. 47 heet. haver l 4,25 mosterdzaad f 18,50 a karwijzaad f 14,25 heet. boonen: 70 heet bruine f 12,a 14 gele f f heet. paardeboonen f a 13 heet. erwten J 16,— a 17 heet. groene f 15,— a 16,— heet. grauwe ƒ15.— a 16,— heet. witte y 12,50 heet. n. aardappelen f -,a -, alles per heet.; - manden appelen f -,— a-,—kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van 150 tot 170 veulens f a koeien van f tot 4 kal veren van 14 tot 28, schapen van J tot 106 lammeren van f 22 tot 26,— 22 varkens van 10 a 18, 5 zeug 30 a 50 97 biggen van 4— a 7 bokken af-, geiten -.a 11 Jan. Aangevoerd koeien van ftot kal veren van f tot en 35 schapen van f 28 tot 87 per stuk. varkens van tot per kilo. HEIDEN, 12 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- f -,a -,zomer- f -,a f 6 heet. rogge winter- j -,a zomer- -—13 heet. gerst zomer- -.— a -.—ehevalier -,a -,19 heet. haver, zware- De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 63,— a 74.—, 2de qual. f 60.— a 66.—. BEURSBE RICHTEN! Amsterdam, 15 Januari 1884. Prijzen der onderstaande effecten geoütee pCt. de korr Nederland. Oertif. Werk. Schuld2', W U Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten], 1858-80 8 bij Hope Comp. Onde Russen 5 Obl. Nie. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 u (Perpetuele) 4 binneul./ 12500—25000. 1 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 1 5 6 5 i> 4 Italië. Rusland. 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 nu u 1869 Obl. Leeuiug 1876 N.-Amerika. 01:1. Veroen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Heil. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. /1000. Morscbansk Sysran Aand. Riasckk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PRËMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Ant: e pen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854....4 18605 1864 Rusland. 18648 18665 Geldkoers prolougatie 3 '/3 pst. UumOulfi. Amerika. 5 5 5 div 65"',, 777.. 101»/i« 97'/, 81'/s 65lf/is 66»/lt 52'/, 98 777.. 91'/,, 24 45'/, 52'/, 9'/. 9s/i« 87 112'/, 122 28 12'/, 153 115'/. 73 151'/, 116'/,, 20'/, 52' U8'/. 51'/, 85 867, 54"/,, 54'/, 141 24"/.. 1317, 106 108'/, 101 94'/, 97 101'/, 114'/, 140'/, 132 122'/, HAATSTE BERICHTEN. Reeds te ruim half negen gisteren-ochtend was te Amsterdam een agent van politie in zoo «kennelijken» staat, dat een zijner collega's het noodig achtte hem naar den politiepost over te brengen. Dit ging echter lang niet gemakkelijk, zoodat hulp van een paar burgers moest worden ingeroepen. Dit maal was dit beroep niet te vergeefs. Bij tientallen bood men zich aan. Tal van groen tevensters en vischvrouwen toonden zich be reid en vergezelden luid joelende dien man naar het bureau, waar hem zeker een pijn lijk ontwaken uit zijn roes is ten deel ge- gevallen. Door het zinken van het Britsche stoomschip Mameluke, nabij Elguise, zal het Suez-kanaal voor eenige dagen geheel versperd zijn, Aldus meldt men uit Alex- andiië aan de Daily News. mededeelingen d 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3