Voor geest en hart. Spaarzaamheid. Allerlei. Kunstnieuws. 77 101"/,, 97' 81»/. 97, (Gouden medaille op de tentoon stelling te Amsterdam schr., niet door financii'ele hulp zijn weg te nemen zij behoeven slechts herinnerd te worden aan de; schoone uitspraak: deugd adelt. Tegen den student B. die onlangs te Baarn twee mannen verwondde, is door de Kechtbank te Utreeht een maand celstraf en f 8 boete geëischt. De Minister van Marine heeft strenge maatregelen genomen die de ambtenaren verplichten op tijd aan het departement aanwezig te zijn. In de Pruisische stad Staszfurt nemen de onderaardsche woelingen, die er sedert geruimen tijd waargenomen worden, onrustbarend toe in aantal en kracht. Ook in het naburige Leopoldshall werden weder aanmerkelijke schok ken waargenomen. De inwoners, die eerst zeer kalm bieren, beginnen zich nu angstig te maken. In vele straten, waar de huizen nog wel niet beschadigd zijn maar waar toch hevige schokken waargenomen worden, verlaten een aantal burgers hunne woningen, om de wijk te nemen naar het veilige Alt-Staszfurt. EenEngelsehe jockey, die zoo even zijn 27n verjaardag gevierd heeft, kan zich be roemen nu reeds niet minder dan 2090 wedren nen te hebben gewonnen. Er wordt daarbij niet gemeld hoeveel pond sterling den gelukkigen rijder in de beurs zijn gevloeid, ten gevolge zijner heldendaden. Omtrent het stranden van de En- gelsche boot aan de Westkust van Atjeh, ver neemt het N. v. d. D. uit een particulieren brief het volgende: De losprijs, die gevraagd wordt door de Atjehers voor de bemanning (32 Euro peanen) is f 300,000. Daarvan is reeds f 100,000 betaald, waarvoor men den 2en machinist van die boot heeft losgekregen, die zeer ziek is en thans bij ons aan boord der Soerahaia is. Zij moeten verschrikkelijk te lijden hebben bij de Atjehers. In het Hessische dorpje Benda is onlangs door drie paren tegelijk de gouden brui loft gevierd. Het waren allen kinderen van het dorp, en bij hun huwelijk in 1833 beschouwde men de drie bruidsparen op één dag in het kleinere plaatsje reeds als een groote zeldzaamheid. In een kolenmijn te Cwamman zijn elf arbeiders met den bak, waarin zij af daalden, naar beneden gestort. Zij waren op de plaats dood. Een eigenaar van een wijnbergte Cilli heeft een nieuwen, eigenaardigen vo gelverschrikker bedacht, die luidens de ver schenen berichten, uitnemend voldoet om het snoepziek gevogelte te weren. Het apparaat be staat uit een tamelijk groot stuk kurk, ongeveer gelijk aan een kindervuist, waarin men aan bei de kanten een stuk spriegelglas steekt. Het vrij blijvende gedeelte bezet men met bonte vederen en hangt het geheel daarna aan twee gedraaide paardenharen vrij op. Deze in voortdurende be weging verkeerende, in den zonneschijn glinsterende vogelverschrikker houdt de vogels op een eerbie digen afstand. De proef is licht te nemen. Beeds zeer lang (ongeveer 1U eeuw) geleden is aange raden, twee stukjes spiegelglas tegen elkaar aangeplakt aan een draad in de boomen op te hangen ter verdrijving van vogels. Nu heeft men er wat vederen bijgevoegd. Meer dan waar schijnlijk zullen de vogels daardoor des te meer afgeschrikt worden, althans in den beginne. Want men herinnert zich het verhaal, dat men een vogelnestje met eitjes gevonden had in den jas of in de pantalon, die opgevuld voor vo gelverschrikker dienst moest doen. De te Par ij s verschijnende Revue Horticole meldt, dat de Bey van Tunis, uit vrees voor inbrenging der Phylloxera, in zijn Bijk den invoer heeft verboden van alle levende planten en gewassen. Ook Professor Nordenskjöld heeft bevonden, dat dezen winter in de sneeuw voor zoover die er is een zwarte stof voorkomt, en hij is na scheikundig onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat dit verschijnsel veroorzaakt wordt door meteoriten in de hoogere luchtlagen. Hij brengt dit in verband met den rooden gloed aan den avondhemel en heeft er de aandacht der Kopenhaagsche academie op gevestigd. Voor een nationalen biljartwed- strijd te Groningen hebben zich 74 kampvech ters doen inschrijven, en wel één uit Den Haag, één uit Nieuweramstel, één uit Bedum, één uit Hijdaard bij Sneek, één uit Stiens, één uit Zuid- hom, één uit Gerwerd, één uit Zutfen, twee uit Amstelveen, één uit Leeuwarden, drie uit Dron- rijp, drie uit Dokkum, negen uit Sneek en veertig uit Groningen. Onder de mededingers zijn ver scheidene, die als uitstekende biljartspelers be kend zijn, bijvoorbeeld de heeren Bijlsma, van Bolsward, Bierling, van Groningen, Gebr. Terpstra, van Ferwerd en Berlikum enz, die schier bij elke biljartpartij wegens hunne onbe twiste bekwaamheid worden uitgesloten. De prijzen bedragen te zamen f 800, desverkitzende in con tanten. De hoofdprijs is een gouden horloge, ter waarde van f 245. De Commissie heeft 600 toegangskaarten a f 1 beschikbaar gesteld, waar van nog weinig over zijn, zoodat bij den wed strijd velen geen plaats zullen kunnen krijgen. Te Appeltern is in den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. uit eene schuur een veeren bed met kussens en verder toebehooren gestolen. Daaraan is zoowel voor de dieven als voor de evcntueele koopers groot gevaar verbon den, omdat op dit bed dezer dagen een lyphus- lijder is gestorven. Door de politie wordt zoowel ter opsporing der gestolen voorwerpen en dieven, als ter voorkomeng van verspreiding der gevreesde ziekte ijverig onderzoek gedaan. Men schr ij ft uit Brussel, dat mevr. X een levende tor heeft gekregen, die om haar midden een gouden band heeft en met een gou den ketting aan een speld op het kleed is vast gemaakt. De tor wandelt in vrijheid over de bloe men. 's Avonds wordt het dier in een gouden kooi gesloten, waar het zijn \oedsel vindt. Wat zal de gekke mode nog uitvinden! Binnen kort zullen tam gemaakte serpenten neg voor armban den dienen! OoJc een jubileum. De eigenaar van een bierkneip te Berlijn, die 18 Mei 11, geopend werd, heeft het nu reeds d. i. in acht maanden tot zijn 1000e hectoliter gebracht. Spreek zooveel over orde als ge wilt. Maar zoolang men openlijk de wet van God en van de Kerk schendt, zal het nooit gelukken om de grondslagen van de orde te leggen. Gezegend is hij die, in een uur van stilte de herademing, de stem van zijn eigen binnenste hoort weerklinken, en die, als hij die stem ver neemt, ontwaart, dat zij klinkt als de vriende lijke tonen eene welluidende muziek. Heet hoofd koud hart. Alledaagsche menschen leggen er zich op toe hen, die hooger staan, te verzwakken om ze aan zich zeiven gelijk te maken. Geen grooter haat toch in onze bedorven maatschappij dan tegen hen, die men niet bereiken kan. Is ons leven in God, dan is God in ons leven. Miss Mulock zegt, dat men een heldin moet zijn, om een goede huishoudster te wezen want hoe menige vrouw maakt liever schuld om een nieuwen hoed te koopen, dan dat zij haar ouden draagt als hij niet naar de laatste mode is; geeft een bal en bekrimpt het huiselijk maal een maand lang; huurt een groot huis en meubi leert fraaie receptiekamers, terwijl het in haar huishouden een rommel is. Dat doet zij hon derdmaal liever dan ronduit door woord of daad te kennen te geven: „Mijn inkomen is zooveel 'sjaars; dat mag iedereen weten. Het laat niet toe, dat ik een zeker bedrag te boven ga; ik kan niet togelijk zorgen, dat het mijn gezin aan niets ontbreekt en mijne bekenden onthalen; neem mij dus niet kwalijk dat ik het liever mijn ge zin aangenaam maak dan mijne bekenden ont haal. De wereld moet ons maar nemen, zooals wij zijn, en wien het niet bij ons bevalt moet de deur maar dichttrekken en ons voor altijd goeden dag zeggen." In de restauratie. Gast Zeg eens, kellner, dat vleesch is niet te eten! Het heeft een aller on- aangenaamsten geur. Kellner. Dat heb ik ook opgemerkt, doch ik heb u niets willen zeggen, om uwen eetlust niet te bederven. Moeilijk uitvoerbaar. Conducteur (in den tramwagen) Mijnheer, als gij hier rooken wilt, ga dan als 't u belieft buiten staan of doe uwe sigaar weg. Moderne schilderkunst, Bankier. Driedui zend gulden voor dit portret is mij te veel, voor tweeduizend wil ik het koopen. Kunstschilder. Voor dien prijs kan ik het u niet afstaan, want ziet ge, ik heb er voor ruim duizend gulden Brusselsche kant op geschilderd. Uit de geneeskundige praktijk. Van Rin kelen. Hoe lang zal de kuur duren, dokter? Ge neesheer. Ik denk, geachte heer Van Biukelen, dat U na verloop van twee maanden weder naar uw kantoor zal kunnen gaan, doch ge zult mins tens een paar jaren onder mijne behandeling moeten blijven. Van RinkelenMaar dokter, ik ben niet de bankier, ik ben de brievenbestellerVan Kinkelen. Geneesheer. Ach zoo, ja man dat is wat anders, je hebt een geheel onschuldigen maagcatarrh, binnen acht dagen ben je weer flink en gezond. Tegenspraa k. Een restaurateur had twee zalen, een opene en een geslotene. Teen de herfst na derde, annonceerde hij: „de gesloten zaal blijft den ganschen winter geopend." Shocking. Barones Superfijn (die van een harer vriendinnen een prachtigen cactus ten ge schenke ontving). Wat een plebejisch geschenk; Jan laat die plant eerst scheren, alvorens ze in het salon geplaatst wordt. Ontdekt. Vader en zoon zijn op een diner genoodigd. Op den weg daarheen zei de vader: Piet, spreek op het diner slechts als men u iets vraagt en liefst dan nog zoo weinig mogelijk, opdat de menschen niel gewaar worden dat gij zoo dom zijt. Aan tafel werd Piet tusschen twee personen geplaatst, die, niettegenstaande zij alle pogingen in het werk stelden, van Piet niet anders vernamen dan „ja" en „neen." Ten slotte wendde zich de eene buurman tot den an dere en zeide zachtjes:" dat schijnt een domme jongen te zijn." Deze woorden nu werden, hoewel zeer zacht gesproken, door Piet verstaan en nu riep hij luidkeels tot rijn vader, die op eenigen afstand gezeten was: „Vader, ze weten het al!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Jan. Donderdag-morgen stonden voor de arr.-rechtbank alhier terecht Willem Knop en Daniel Negrijn, beschul digd van diefstal van geld door middel van inklimming in het kantoor van de heeren van der Vinne van Lee Co. aan het Spaarne alhier, op den 7den Januari 11. Tegen eerst genoemde werd eene celstraf van een 1 jaar en tegen den tweede eene celstraf van 9 maanden geëischt. De uitspraak is op a. s. Donderdag 24 dezer bepaald. Aft ROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 17 Januari 1884. 1. P D. te Haarlemmermeer, bedelarij, 3 dagen gev. straf c. e. 2. IJ de B. te Zaandam, ver- koopen van sterken drank in het klein zonder vergunning, f 3 boete of een dag sub. gev. straf c. e. 3. C v. d. S. te Zaandam, overtreding der wet van 2 Juni 1875 (stkl. 95) betreffende inrich tingen die schade of gevaar kunnen veroorzaken, f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. 4. P Th. te Zaandam, moedw. mish., bij verstek 3 dagen gev. straf c. e. 5. K B Hz. te Volen- dam. Openbare dronkenschap en verzet tegen de politie, bij verstek 6 dagen gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 6. C V. te Elspeet, feit en straf als voren. 7. J D. jr. en J D. te Beverwijk, jachtovertreding gepaard met rebellie, verzet, geweldpleging tegen de politie en mondelinge bedreiging met moord; de 2e nog belee- diging van een bedienend beambte in functie, ieder een jaar gev. straf 2 boeten van f 20 en en eene boete van f 12,50, de 2e bovendien f 8, met subs. gev. straf van 5 dagen voor iedere boete van f 12 vier dagen voor de boete van f 12.50 en 3 dagen voor de boete van f 8 en solidair in de kosten. J G te Zaandam, diefstal 1 maand gev. straf. c. e. 9. N de V te Purme- merende, openbare dronkenschap, (appèl Kanton gerecht Purmerende) f 10 boete of 3 dagen subs, gev. straf c. e. Een talrijk gehoor vulde Donderdag-avond de mu ziekzaal der Soc. Vereeniging, bij gelegenheid van het eerste concert in dezen winter, dat door de Lie dertafel Zang en Vriendschap onder leiding van ha ren directeur, den heer W. Robert, werd gegeven. En geen wonder: behalve toch dat reeds het welge kozen programma tot bijwoning van dit concert uitlokte, beloofde het optreden der solisten, Mejuffrouw Joh. Seijn uit Botterdam en de heer Th. Werner uit Amsterdam, een avond van w er- kelijk kunstgenot. Mej. Seijn, eene zeer begaafde dilettante, won reeds door 't eerste lied den onverdeelden bijval van hare hoorders, die nog steeg bij elk der volgende liederen, welke zoo krachtig geapplau disseerd werden, dat zij zich genoodzaakt zag een bis-nummer te geven. Die toejuiching was trouwens natuurlijk. Mej. Seijn beschikt over eene schoone, heldere en buigzame stem e« zij bezit eene voordracht die van eene degelijke school ge tuigt. Vooral Jensen's murmelndes Liiftchenv/erd door haar keurig vertolkt. De held van den avond was ongetwijfeld de heer Werner, een jeugdig kunstenaar wiens spel wij reeds vroeger (op een concert van Euterpe en later op eene uitvoering der mannen-zangver. Crescendo) hebben bewonderd. Werner is nog jong, maar heeft eene verbazende techniek. Een edel spel, een krachtigen toon, een voortreffelijk flageolet en staccato, zuivere dubbelgrepen, reine octaafgangen en geacheveerde arpeggio's, stem pelen dezen jeugdigen kunstenaar tot een der eersten in de rei zijner kunstbroeders. Hij speelde met veel succes het moeilijke concert van Paga- nini, een Adagio van Spohr en Airs Russet van Wieniawski. De variatiën op de tweede melodie (ider rothe Sarafanin laatstvormeld nummer voorkomende, werden onverbeterlijk voorgedragen. Geestdriftige toejuichingen waren zjjn welver diend loon. Men hield niet op eer hij een bis- nummer ten beste gaf. De Liedertafel zong vijf nummers, waarvan er vier noviteiten waren. De zangers waren talrijk tegenwoordig en de aanwinst, die de Liedertafel in de laatste maanden heeft gedaan, komt haar zeer ten goede. Bijna alle stukken werden flink en goed genuanceerd gezongen. Met de goedge slaagde voordracht van Hol's Flüchtlinge be wees de Liedertafel over welke goede krachten zij heeft te beschikken. Aan den heer R. Hol, den componist van laatstgenoemd werk, die do uitvoering met zijne tegenwoordigheid vereerde, werd door de zangers eene ovatie gebracht, waar voor de geniale componist in korte woorden zijn dank betuigde en voorts zijne waardeering uit sprak over de welgeslaagde vertolking zijner moeilijke toonschepping. Welverdiend waren de toejuichingen, welke elk koornummer begroetten, nog krachtiger werd dat applaus na de opvoe ring van Gevaerts Broederliefde. Dit nummer vormde, dunkt ons, het glanspunt van den avond. Aan 't einde van ons kort verslag zeggen wij het Bestuur der Liedertafel dank voor het ge schonken genot en brengen wij den directeur hulde voor zijne uitmuntende leiding. INGEZONDEN. Het B. K. Zangkoor te Hilversum en de uitvoe ring van hetWeihuaclits-Oratorium van H. F. Muller, Deken te Cassel. Nog zeer jong zijnde had ik reeds het genoegen als lid van bovenvermeld Zangkoor optelreden, doch niet dan na een zoogenaamd examen te hebben afgelegd, 't geen hoofd zakelijk daarin bestond, dat de toenmalige oude, grijze directeur mij de drie volgende vragen ter beantwoording stelde: lo. Zijt gij bekend met de sleutels van den Gregoriaan- schen zang? 2o. Kunt gij de noten vlug noemen en rein zingen? 3o. Weet gij in welken kerktoon elk gezang geschreven staat? Na voorts eenige gezangen, zonder de toenmaals en he laas! nog in onzen tijd in gebruik zijnde zware orgelbe geleiding te hebben gezongen, werd ik als lid van het zangkoor aangenomen, bij welke gelegenheid de directeur niet nalaten kon mij toe te voegen, dat ik nog veel moest leeren om een goed koorzanger te zijn; ik, die meende zoo goed geantwoord te hebben. Door het toepassen van zeer practische maatregelen had men trouwens in Hilversum toen reeds een Zangkoor dat den waren Kerkzang lief had. Alle zangers deden dan ook hun uiterste best om een goed geheel te vormen, 't geen gelukte. Onbekend maakt onbemind. Vele K. K. Koorzangers zijn er op uit om den heerlijken Kerkzang belachelijk te ma ken. Dit geschiedt hoofdzakelijk omdat zij onbekend zijn met den aard, bet doel en de samenstelling van dien li- turgischen zang, want ik vrees dat velen een belachelijk figuur zouden maken als hun, in navolging van den grijzen Hilversumschen koordirecteur, de drie hierboven vermelde vragen ter beantwoording werden gesteld. Door het Zangkoor te Hilversum werden voortdurend zeer goede Missen voor mannenstemmen op uitmuntende wijze uitgevoerd en die wijze van uitvoering had voor mij steeds veel aantrekkelijks. Dezer dagen in Hilversum vertoevende, smaakte ik het genot een der schoonste werken van den grooten maestro Balestrina door meergemeld Zangkoor te hooren uitvoe ren, alsmede het heerlijke Weihnachts-Oratorium van den Hoogeerw. Deken Muller. De heer A. Brouwer, de kunstschilder wiens vaardig penseel reeds zoovele kerken heeft versierd, stelde den directeur van het Zangkoor voor, dit werk uittevoeren, onder belofte dat Z.E. zich met de groepeering der levende beelden zoude belasten. Herhaalde malen heeft de uitvoe ring reeds plaats gehad. Die van den 14den Januari 11. heb ik tot mijn groot genoegen bijgewoond. Heerlijk rein en majestueus klonken de koren, zeer schoon werden de nuanceeringen in acht genomen, zonder den ernst te storen Terloops wil ik gaarne mijn genoegen betuigen tèn aa nzien van het feit, dat de weg dien ik alhier op het gebied van den Zang heb gewezen, door zoo vele degelijke zangers is gevolgd geworden. waarmede men bij de karaktervolle beeldengroepen zoo uitstekend had rekening gehouden. Met eenvoud, zonder effectbejag maar met reine stemmen werden de soli en koren, zonder hulp van buiten, voorgedragen. Alle tableaux door den kunstenaar Brouwer meesterlijk gegroepeerd, vormdeu met den keurigen zang een harmonisch geheel, dat verbazing wekte en tot eerbied drong. 't Zal den Hoogeerw, Deken Muller zeker eene aange name tijding geweest zijn, toen een telegram, Dinsdag 15 Jan. IJ. afgezondeD, Z.H.E. vermeldde dat zijn prachtig werk te Hilversum nu reeds vijfmaal telkens met het meeste succes en in tegenwoordigheid van een talrijk en belangstellend publiek is ten gehoore gebracht. Mijn innige wensch is dat het R. K. Zangkoor te Hil versum op den ingeslagen weg blijve voortgaan onder leiding van zijn ijvervollen directeur, die ook nu wederom bewijzen gaf zijne taak volkomen machtig te zijn. Mocht de heer Brouwer nog meermalen zijne talenten ten beste willen geven, dan zal het Zangkoor van Hilversum ook in 't vervolg voor vele andere koren een edel voorbeeld zijn. Haarlem, 18 Jan. 1884. N. H. ANDRIESSEN. MARKTBERICHTE 2SJ". HAARLEM, 16 Jan. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 5 koeien verkocht, 5 voor f 160 a 280; - stier; verkocht - voor f a- vaarzen, verkocht - voor f a pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a ,26 nuchtere kalveren, verk. 26 voor 7 a 13, 24 schapen, verk. 24 voor f 20 a 43; - varkens, verkocht voor ac. per kilo, 4 paard tot f 40 a 100. AMSTERDAM, 16 Jan. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 162 vette kalverenlste qual f 0,95 2de qual. -,80, per kilo, - graskalf/ a 58 nuchtere kalveren, 6 a 11, 1 schapen en lammeren f a 86 vette varkens 38 a 48 c. per kilo. LEIDEN, 18 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden f af 9 stieren f 68 a 198; ossen f a 58 melkkoeien f 152 a 260 28 kalveren dito f 170 a 280, 47 vare dito f 150 a 252, 64 vette dito f 172 a 320, graskalveren f a ,30 vette f 45 a 86 75 90; 31 nuchtere dito 15,a 12, 210 vette schapen 22 a 42,30 weide dito J 16, a 23, lammeren 10 magere varkens /14 a 28, 36 biggen f 7,a 16. SCHIEDAM, 18 Jan. Moutwijn, per ned. vat 11,50 Jeneverfl7,Amsterd.proef f 18,25 spoeling f 1,20 dito commissie f 1,30. GOUDA, 17 Jan. Op de kaasmarkt waren 36 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 29 a 31. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1-30 1.40 derweiboter fl.l0al.20.perkilo.Handel zeer vlug HOORN, 17 Jan. Ter waag gewogen 51 stapels kaas, wegende, 12,874 kilo; hoogste pry's per 50 kilo f 37. voor kleine fvoor commissie, f voor mid delbare. LONDEN, 17 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Dammeren 1000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4/- a Of- Schapen en Lammeren 5/6 a 7/2, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/8. BEURSBERICHTEN! Amsterdam, 18 Januari 1884. Prijzen der onderstaande effecten gonotee pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld2' s 3 s v .....4 Hongarije. O hl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 6 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. J' 12500—25000. 1 1000—50001 Turkye. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 6 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' m v v 1876 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl6 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Morscbansk Sysran Aaud. 5 Riascbk Wiasma S Rumeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN (JEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Grediet. Belgle. b Stad Antve pen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. b 1864 1886 65' 65"/, 66"/,, 52'/. 97 76?/. 91 24 45 Vs 55'/, 99/is 9'/, 87 113 122 27'/, H'/s 119 153 115»/, 72 151»/, 115»/, 20'/, 52 118»',. 51'/, 85 87 54'/, 54 141 25»/, 135'/, 106 108 100»/, 94'/, 97 101'/, 114?/, 140 126 122 Geldkoers prolougatie 2'/, 3 pst. LAATSTE BERICHTEN. Het Hdbld. meldt, dat volgens telegra fische berichten de heer Juan Maria Schuver in Centraal-Afrika vermoord is geworden. Eergisteren avond is te Leiden in den ouderdom van 79 jaren overleden de hoog leeraar-titulair H. Schlegel, directeur van het Museum van natuurlijke historie. KAïRO, 18 Jan. Een officieel telegram uit Khartoem meldt, dat het geheele om liggende land in openlijken staat van op roer verkeert. MEDEDEELIN GEN d 10 Cents per regel. Degenen onder onze lezers die de tentoon stelling te Amsterd. bezochten, hebben voor zeker de elegante uitstalling gezien van de capsules van Guyot en de aan verkoudheden lijdenden herkenden ze met moeite. Dit ligt hieraan dat de capsules Guyot, die dezen winter verkocht worden, wit zijn en de handteekening Guyot dragen. Men eische op het etiket de handteekening van E. Guyot in drie kleuren en het adres, 19, rue Jacob, te Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3