MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. De eenvoudige manier. Allerlei. premie-leenin gen. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te' gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zjjn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de baudteekening: E. Guyot. Men eiscbe op bet etiket de hand- teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Pdte Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. drie schoten waarvan er één haar in den arm trof. Daarop ging hij naar zijn huis terug en deed de deur op slot. De politie sloeg toen een raam in, drong naar binnen en vond op den zolder het lijk van den moordenaar. Hij had zich den hals afgesneden. In zijne zakken vond men nog achttien patronen. Er bestaan te Parijs nog 1539 o 1 i e- lantarens, die jaarlijks 5,500 fr. aan onderhoud kosten en waarvoor 372 lantarenopstekers noodig zijn. Vooral in de oude geannexeerde gemeenten in de voorsteden St. Jaques, St. Marcel, St. Antoine en de stegen van het quartier St. Mar tin, wordt deze ouderwetsche straatverlichting gevonden, welke men, al is zij ook Parijrch, zeker wel niet meer elders zal gaan naapen. Omtrent de Internationale Ge- aondheidstentoonstelling in Londen schrijft men dat de vooruitzichten voor het welslagen dier tentoonstelling allerschitterendst zijn. Behalve de subsidie van gemeentewege, is door de ver schillende livery companies voor ongeveer 8000 contributie toegezegd. Een hoogstbelang- rijke inzending belooft ons de Heer C Purdon Clarke, in den vorm van een Indiaansch dorp en theetuin. In den theetbuin zal men de plant zien groeien en in het theesalon zal de drank door inboorlingen worden geschonken, die van Bombay en Darjeeling zullen worden overgebracht. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat voor eene plaatsing bij den generalen staf, intendance enz., geen personen in aanmer king kunnen komen wier oogen niet in orde zijn. Tot heden was het juist andersom. Van vertrouwde zijde wordt ons uit Leiden, betreffende de bekende vergiftigingen, medegedeeld, dat het scheikundig onderzoek heeft geleerd, dat op een oplosbare arsenikvcrbinding, vermoedelijk in opgelosten staat, als vergif is gebruikt. Aan prof. Van der Burg is het ge rechtelijk scheikundig onderzoek der organen van 19 lijken opgedragen. Hiervan zijn er 13 opge graven, waaronder 11 Tan oudere dagteekening, zoodat ook de aarde uit de naaste omgeving dezer 11 kisten moest worden onderzocht. Voorloopig wordt het opgraven van vermoedelijk nog meer slachtoffers gestaakt. Ongetwijfeld zal zulk een omvangrijke expertise wel schier eenig zijn in de annalen der toxicologie! De Minister vanEinanciën maakt bekend, dat door hem van een gewezen ambte naar bij de rechterlijke macht, ten behoeve van 's Bijks schatkist, is ontvangen een brief met het postmerk Leiden, dd. 17 dezer bevattende 2 bankbiljetten, ieder groot f 1000. Eergistere n-a vond bespeurde een officier, woonachtig in de Burgstraat te Utrecht, dat er in zijne wonig was ingebroken tijdens hij eer. paar uur afwezig was. Hoewel er tot heden niets vermist wordt, schijnt de dief toch naar geld gezocht te hebben. Voorwerpen van waarde zijn onaangeroerd gelaten. Binnenkort zal er in Den Haag een nieuwe ziekenbus worden opgericht voor burgers uit den kleinen stand. Eenige geneeskundigen hebben zich daartoe vereenigd. Ten einde tege moet te komen aan het ongerief der bestaande ziekenfondsen, dat nl. de busklanten verplicht zijn 'a morgens vroeg den dokter te waarschuwen, op gevaar af anders van diens hulp dien dag ve-stoken te blijven, zal de directie van deze nieuwe ziekenbus voor haar deelnemers, die daar toe in de termen vallen een billijke maatstaf is daarvoor aangenomen de gelegenheid open stellen om tegen betaling van eene uiterst matige vergoeding op alle uren geneeskundige hulp in te roepen, wat eene bepaalde verbetering mag heeten in het bussen-stelsel. De Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen vervoerde in 1883 364,297 reizigers. Dat men niet te behoedzaam kan zijn bij het gebruik van vergif, ondervond dezer dagen een ingezetene op het eiland Tessel. Om ratten te vergiftigen, die in zijn schuur huishiel den, maakte hij een schotel rijstmeel gereed, waaronder arsenicum was vermengd. Zijne dochter, meenenae in den schotel voeder voor de kippen te vinden, gaf den inhoud aan die dieren, 't Be hoeft niet gezegd te worden, dat bijna alle kip pen aan de gevolgen bezweken. De halve centen, tot een bedrag van f 20,000 aan 's Bijks munt vervaardigd, zijn Zaterdag gereed gekomen. Een liefhebber van berekening en deelt mede, dat 17,000 tandmeesters in de Ver- nigde Staten jaarlijks een ton zuiver gouds be steden aan de tanden van het Amerikaansche volk. Daardoor zal, naar zijne voorspelling, in de 21e eeuw al het goud, dat thans in het land aanwezig is, begraven zijn op de kerkhoven. De neef van den Nederlandschen reiziger J. M. Schüver meldt in het Hbl., dat hem nog niets met zekerheid omtrent diens dood bekend is. Mevrouw N., te Arnhem, ontving Zaterdag een partijtje versch en gerookt vleescb, met dequitantie daarbij. Groot was hare verbazing, wijl dit niet was besteld, en deze vermeerderde nog, toen ook de bakker een briefje om geld aanbood, Wegens zoo even geleverd banket. Men begreep met een oplichter te doen te hebben en die werd ook gevonden. Het was een jeugdige boosdoener, die reeds herhaalde malen zich in deze industrie oefende. In de Nederlausitz dus melden de Duitsche bladen als eene bizonderheid is een dorpsschoolmeester aan nefziekte gestoiven. Het weder is in Noordwales, naar men van daar bericht, zoo bizonder zacht, dat er reeds in de dalen en op de hoogere gronden primula veris, sneeuwklokjes, kamperfoelie en rozen bloeien. In het dal van Llangollen staan de vrucht- hoornen reeds in vollen bloei. Do or het hof van appèl te Parijs is uitspraak gedaan in eeu zeer zonderlinge zaak. Een dame, Lepinay genaamd, had in 1879 de hoofdstad verlaten om zich met haar dochter en schoonzoon Goy te Ornay (Haute-Saöne) te in- Btalleeren, waar laatstgenoemde molenaar werd. Het kleine fortuin, dat de moeder medebracht, bestond hoofdzakelijk uit obligatiën der stad Parijs. Twee maanden na haar aankomst te Or nay waren de obligatiën verdwenen uit de lede ren tasch, waarin de arme vrouw ze geborgen had. Zeer teleurgesteld keerde zij naar Parijs terug, daar zij van het buitenleven nu genoeg had. Haar wanhoop had echter geen grenzen, toen zij vernam, dat den lster. April op een harer obli gatiën de hoogste prijs, 100,000 franks, was gevallen. Zij deed hiervan aangifte bij de politie en bij een onderzoek bleek, dat de bewuste obli gatie in handen was van een landbouwer, die zeide haar van den heer Gov, in betaling voor een koe, ontvangen te hebben. De arme moeder was dus door hare eigen kinderen bestolen, die nu ook de 100,000 franks zouden moeten missen omdat zij van het hun komende te vroeg gebruik hadden gemaakt. De rechtbank verzette er zich echter tegen, dat de boer de getrokken som zou ontvangen en stelde ten slotte de bestolen dame in het gelijk. Gedurende de eindelooze debatten i« de vrouw van verdriet gestorven en nu is het bedrag aan de erfgenamen, de echtgenooten Goy uitbetaald. Door de internationale slaap wa gen-maatschappij is een nieuwe bliksemtrein geor ganiseerd, soortgelijk als die, waarmede geduren de den afgeloopen zomer, tusschen Parijs en Bucharest dienst gedaan is. Deze trein rijdt eenmaal 's weeks van Londen naar Bome. 's Zaterdags, om twee uur voormiddags, vertrekt hij van Calais, rijdt op de ringbaan om Parijs en legt den afstand tot Borne over MarseilleNizza en Genua (dus niet door den Mont-Ceni»), in 36 uur af. De trein rijdt in Frankrijk met eene gemiddelde snelheid van 68 KM. in 't uur, legt de streek ParijsMarseille in 14 uur af, en rijdt eenmaal 168 KM., bijna 2Va uur, door zonder ophouden. In Italië is men door het terrein gedwongen aanmerkelijk langzamer te stoomen. De trein bestaat uit twee slaapwagens met 40 bedden, eene restauratie, één rook en twee bagagewagens, welke naar Amerikaansch systeem gebouwd, den reizigers gelegenheid geven onder weg van den eenen in den anderen waggon over te stappen. lederen Maandag vertrekt deze trein langs denzelfden weg van Bome. Het schijnt op merkelijk dat een getal van hoogstens 40 passa giers de kosten dezer onderneming kan dekken. Als een bewijs van welk een enor me beteekenis ten vorigen jare het appelen gewas in de omstreken van Wijk-bij-Duurstede is geweest, diene, dat in de appelstroopfabriek aldaar, van den heer W. Kolk, gedurende 4Vs maand circa 16400 mudden appelen verwerkt zijn. Een Amerikaan, E. P. Weston, is in Engeland sinds eenigen tijd bezig met eene zoogenaamde //temperance tour." Hij beeft na melijk op zich genomen om in den tijd van honderd dagen 5000 Eng. mijlen te voet af te leggen, zonder daarbij een droppel alcoholisch vocht te gebruiken. De man loopt inderdaad kapitaal en maakte tot dusver zijne 50 Eng. mijlen per dag (dat is meer dan twaalf uren wandelens) zonder overmatige inspanning. Eer gisteren voltooide hij te Liverpool zijne 2500ste mijl, dus de helft van zijne taak. Hij loopt deels langs straatwt gen, van de eene plaats naar de andere, deels ook in besloten ruimten. Een Amerikaansch blad schrijft: Lord Tennyson heeft in een maandblad een gedicht over meerlen geleverd, waarvoor hem een hono rarium van 750 dollars is uitbetaald. Een meerle kost op de markt slechts zeven cents. Dit bewijst dus alweer, hoe weinig grondstof er toe noodig is om een kostbaar gedicht te leveren. Christelijke liefde is voor de ziel, wat dauw is voor de bloem, de bloem voor het veld, het licht voor het landschapzi) hel dert op, doet herleven, maakt volledig, tooit. Het is niet goed gedaan van ernst spel en van spel ernst te maken, maar deze moet met gene afgewisseld worden, gene niet met dezen. Hoop niets van het geluk, en naar alle waarschijnlijkheid zult gij zoo op alles voorbereid en gewapend zijn, dat opper vlakkige opmerkers u gelukkig zullen noemen. Er zijn drie moeilijke dingen een geheim te bewaren, een beleediging te vergeten en zijn ti]d goed te besteden. Dan zijn vele menschen eerst recht verstrooid, als ze vergaderd zijn. Iemand vroeg eens aan Sir Walter Ra leigh, van wien gezegd werd dathijxont- zaglijk veel kon werken»Hoe legt gij het toch aan om zooveel uit te voeren, en dat nog wel in zoo korten tijd? »Als ik iets te doen heb, ga ik dade lijk heen en doe ik het,« was het ant woord. Slim. „Karei," zegt de boekhouder van een handelskantoor, tot den pas aangenomen volon tair, „breng dezen brief naar de post, vraag of men hem daar wil wegen en plak, zoo noodig, dit frankeerzegel er nog op. Na verloop van eenigen tijd komt Karei met den brief terug en zegt: „er moeten nog vijf cents bij." „Hebt ge dan den frankeerzegel er niet opgeplakt, dien ik u heb medegegeven?" „Zeker", antwoordde Ka- rel, en nog wel precies op den andere die er reeds was opgeplakt en toch zei de postambte naar, dat er nog vijf cents bij moesten." Uit de school. Er waren twee lampen in het schoollokaal gebroken. Geen der jongens wilde de dader zijn. Het hoofd der school gaf daarom last dat de gansche klasse één uur zoude schoolblijven. Middelerwijl ontstond er op straat een vreeselijk geraas. Alle jongens vliegen naar bet geopende venster. „Weg, jongens," riep de hulponderwijzerdie met het toezicht op de gevonnisde jongens belast was, „weg, jongens, straks valt er nog een dood op straat en dan zal het natuurlijk niemand uwer willen geweest zijn." De hoofdzaak. „Sjemaai, vader!" (roept de kleine Itzig Jeiteles, bij gelegenheid dat Jeiteles Senior de tuchtroede hanteerl)" Sjemaai, vader, tegen zulke harde slagen is de beste pautalon niet bestand. Verzachtende omstandigheden. Rechter. Waarom hebt ge, nadat ge den kastelein reeds voor het middageten had opgelicht, de zilveren vork en lepel medegenomen? Vagebond. Ik wilde deze verkoopen, om er den kastelein mee te be talen. Verschil. A. Mijn vrouw is zoo gierig dat zij mij het glas water dat ik drink, misgunt. B. Dat is nog niet zoo erg als de mijne, die tiert en raast wegens elk glas water dat ik niet drink. Een kind des tijds. Grootmama, (tot haar kleinzoontje). Jantje, Jantje, je maakt het al te erg, ik moet je waarlijk den ganschen dag be knorren. Jantje. Nu, grootmama, mij geneert zulks niet, ik behoor nu juist niet tot de sen- timenteele lui. Bij den tandarts. Een man met een vervaar lijk grooten mond kwam bij een denlist om zich een kies te laten trekken. De tandarts nam zijn instrumenten, verzocht den patiënt, plaats te nemen en den mond te openen. Or.ze vriend gaapte zoo wijd hij kon. De dentist zag de groote opening en zeide: „Vriend, je behoeft je mond niet wijder open te doen, want ik ben niet van plan, er in te gaan staan. Ik blijf buiten!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 23 Jan. liet is ons bizonder aangenaam te kunnen berichten dat het uitvoerend Comité voor de oprichting van een standbeeld voor Hugo de Groot, over eenkomstig het eenparig advies van de com missie van deskundigen, den eersten prijs heeft toegekend aan het onder het motto »Florebit« ingezonden ontwerp, zijnde dat van onzen geachten stadgenoot, den heer F. L. Stracké Jz., beeldhouwer alhier. Wij wenschen den heer Stracké, waardig lid van een kunstkweekeud geslacht, geluk met het behaalde succès; het is een nieuwe lauwer, die hem zoo welverdiend in zijn kunstenaarsloopbaan ten deel valt. Moge hij nog door zeer vele gevolgd worden! Als medeplichtigen aan den looddief stal op het verblijf «Stadwijk*, aan den Wa genweg, zijn door de politie alhier aange houden Theodorus van Schooten oud 21 jaren, en Leendert Koning, oud 22 jaren. Eerst genoemde heeft reeds meermalen wegens diefstal gevangenisstraf ondergaan. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Rijbroek en A v. Nijkerk; C Vis ser en A v. Daelen; H Poppink en N r. Faaasen; J Timmer en M Poelgeest; CH Scheifer en G GoeB; H Lensen en E C v. d. Raadt; CL Pieters en M C v. Andel; B Wenink en C Hermsen; J H de Jong en M S Koehorst. Getrouwd: P v. Eijk en H A Erkelen; B F Wehlage en J C E D Quanjcr; T Oudejans en C M Maerten; P P SchijveDtiar en A H G Wijdeman. Bevallen: S C Klabou geb. Smink d. en z. A Uijlen- broek geb. Stuurman d. M Regenboog geb. da Haas d. J M C Castricum geb. v. Os d. A de Dood geb. Benraadt d. H Stoel geb. Mooij d. P Vink geb. Bruines d. B Scheelings geb. Froler d. J H M Vermeijs geb. Timmer z. CM Donnee geb. Bloem z. P de Vink geb. vaD Santen z. M Jansen geb. Blankwater z. K van Vlijmen geb. Kemper z. N Akkerman geb. Loots d. A Dekker geb. Kerkhof z. G Scholte geb. Majoor z. G Born geb. Jongejans d. A Kalf geb. v. d. Broek d. J M M Sehuurmans geb. den Daas d. H v. d. Bergen geb. Slotenmaker d. J P Kolijers geb. Prinsen d. M L C v. d. Stijlen geb. Becker d. P Simons geb. Goldsteen z. AC Piek geb. Miezenbeek d. H C Elferink geb. Heeremans z. N F v. Gulik geb. Schouekker d. J F Ter Horst geb. Smits z. A J Klaverstijn geb. Waaning d. N Blei geb. Prins d. P Koelemij geb. Warmer d. A Da- neel geb. Jochems z. Overleden: H W Weijtlandt 88 j. Kennemerplein; A E M de Bruijn 4 mn. d. Witte Heerensteeg; J F A Sweerts 10 j. z. Ged. Oude Gracht; H C Brinkman 31 j. echtg. v. J B Kamp Jansstraat; AP v. Lunen burg 26 dg. z. Spaarnw. straat; J W Scheffer 72 j. echtg. van J Vink Zijlvest; A Spaan 29 j. Ged. Onde Gracht; DJ Toeset 4 j. d. Voortingstraat; WE v. d. Kodde 4 mn. d. Jansteenstraat; G J Beus 5 mn. z. Scheepm. dijk; J P Karthaus 65 j. Gr. Markt; C J Clifford 86 j. Cornelissteeg; C Koch 76j.Ossen- hoofdsteeg. HAARLEM, 21 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwea witte dito f 7,25 a 8, rogge f5,75 a 6,haver f 3,50 a 4,077ïl gerst f5,75 a duivenboonen f 7,70 a 8,paardenboonen f 7,a f bruine boonen f a f Gr. erwten f af,—. ROTTERDAM, 22 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 14 paarden, 1057 runderen, 87 vette- en graskalveren 14 nuchtere kalveren 118 scha pen of lammeren, 358 varkens, 52 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 80 c. 2de qual. 75 c., 3de qnal. 70 e.; kalveren lste qual. 100 e. 2de qual. 90 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 52 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 70 2e qualit. f 65, 3de qual.f 60. PURMEBHfD, 22 Jan. Kaas: aangevoerd 91 stapels prijs der kleine kaas f36,1/! middelbare f 34. AMSTERDAM, 21 Jan. Ter veemarkt. waren aangevoerd 536 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit f 0,65 per kilo; melk- en kalfkoeien f 100 a 290, graskalv. a 54 nuchtere kalveren 6 all, schapen en lammeren a vette varkens 38 a 48 c.; beiden per kilo.—big a paarden a LONDEN, 21 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Rnnderen 2500, Schapen en Lammeren 80,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 4/8 a 6/8 Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAR, 19 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeienJ 160a 270,21 nnchtere kalveren 14 a 29, vette kalveren f a 237 schapen J 18 a 80 varkens fper kilo, 75 ma gere dito 14 a 20,7 bokken J 4 a 7, 7 paarden 85 ft 175, lammeren f a 21 Dec. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 180 a,69 kalveren van f 35 a 125 9 nuchteren dito van f 12 a 27, 34 schapen f 28 a 38,93 varkens 44 a 52 c. - magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 22 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 11,50 Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,25 Spoeling f 1,20 dito commissie f 1,20 HOORN, 19 Jau. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 8 heet tarwe f 7,75 a 8,75 - heet. rogge f 22 heet. gerst 6,67 heet. haver 4,25 mosterdzaad f 16,a 19 karwijzaad f 14,25 heet. boonen: 37 heet bruine f 11,50 a 13 gele heet. paardeboonen f a,12 heet. erwten 11,50 a 13 heet. groene ƒ15,a 16,heet. grauwe ƒ15.50 a 17,— heet. witte heet. n. aardappelen -,st alles per heet.;manden appelen -,a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f 60 tot 150 veulens f a koeien van f tot 12 kal veren van 12 tot 20, schapen van J tot 158 lammeren van 20 tot 28,— 17 varkens van 10 a 18, - zeug a 64 biggen van 4 a 7 bokken af-, geiten -.a LEIDEN, 19 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a zomer- a f 5 heet. rogge winter- -,a zomer- 14 heet. gerst zomer- a ehevalier -,a 18 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per 7« vat lste qual. 72,— a 78.—, 2de qual. f 64.— a 70.—. Amsterdam, 22 Januari 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Cerlif. Werk. Schuld2' e e 3 «r V .....4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rusnn 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1* 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 nu u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a nuk 1877 4 Columbia. Obligatiën4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .dlvid. Nederland. Holl. JJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Hallo. Zuid-I talSpoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Ballische Spw. Aand3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Humealo. Aandeelen Spw. di Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Csrt. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 n Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antvepen 1874 3 Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland. u 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 3'/a P°'- gen o t ee de ko er 66 IV 102'/a 97'/, 81»/, 66 66'/, 52'/j 987/s 77'/,, 90?/, 24 45 57 9»/i. 9'/., 87 113 122 28 IV h 8'/, 119 153'/, US3/* 71 151'/, 115 20'/, 523/4 U8»"„ 51»/, 85 87 54'/, 53'/, 140 24»/, 134V, 105»/, 108'/. iooi/s 947, 97'/, 1027, 114'/, 141 1257, 122 PARIJS, 22 Januari. De Senaat heeft bij de beraadslaging over de buitengewone begrooting een krediet van drie millioeu toegestaan voor spoorwegen in Senegambië, dat door de Kamer van afgevaardigden ver worpen was. LONDEN, 22 Januari. Het Foreign Offi.ce heeft aan de eigenaren van de stoomboot Nisero de volgende mededeeling doen toe komen: Een brief van de admiraliteit meldt dat de kapitein van de Pegasus Zondag ge- telegrapbeerd beeft, dat de Nederlandscbe expeditie van baren tocht terug is, na eenige dorpen te hebben vernield. De bemanning van de Nisero is medegevoerd naar bet bin- land, Tot dusver was zij ongedeerd gebleven, maar zij verkeert in zeer zorgwekkenden toestand. mededeelingen a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3