MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bp eiken maaltijd twee capsules van Gujot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekening: E. Guyot. Men eiscke op bet etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van jPdte Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter eu heilzamer, behoeft te blijven, gelijk in de meeste gevallen. Deze sleutelringen namelijk, uitsluitend bij die firma verkrijgbaar, dragen allen een verschillend nummer, en van dit nummer en zijn eigenaar houdt de firma aanteekening. De vinder heeft zich dus slechts daar aan te melden, en de sleutels komen terecht zonder dat zelfs de vinder den eigenaar leert kennen. De twee jongelieden, die onlangs te Weenen bij de rustverstoring in een der ker ken aldaar in hechtenis genomen werden, zijn thans tot 47a en 37ajaar tuchthuisstraf veroor deeld. Prins Wilhelm van Pruisen, de oudste zoon van den Duitschen troonopvolger, begint als militair spreker op te treden. Onlangs hield hij reeds te Berlijn een voordracht over een krijgskundig onderwerp, en dezer dagen voor een honderdtal officieren van Berlijn en Po tsdam een andere over den Bomeinschen manipulus. De jonge prins, wiens bekwaamheid wordt geroemd, sprak voor de vuist een uur lang en helderde het gespokene met verschillende schetsen op. De zaak der „M illioenenjuffrou w", Jaantje Struik, zal nu eindelijk voor goed tot de geschiedenis behooren. De Hooge Baad heeft uitspraak gedaan en het vonnis der Botterdam- sche Bechtbank tegen Jaantje Struik en Van Zutphen bevestigd en hen veroordeeld in de kosten. Op de rivier voor Gorinchem ont stond gisterennacht een lek in een schip, geladeu met hoephout, en waarop zich een jongen van 17 jaar bevond. Het schip verdween weldra in de diepte. De jongen klom in den mast en men kon hem eerst te half één uit zijne benauwde positie redden, waarin hij ruim 2 uur verkeerd heeft. Door der. hevigen storm kon men niet hooren van welken kant het hulpgeroep kwam. Het schip bevindt zich weder op het droge. De dagbladen van Brussel melden dat sedert 1 Januari de stad het gas voor ma chines levert tegen 10 centimes de kubiek meter. De oud-tamboermajoor Vlieken te Amsterdam is door het gerechtshof aldaar schuldig bevonden aan valschheid in geschrifte en verduistering van gelden en deswege veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Gistere n-n acht te vier uren is brand uitgebroken in de Stearine-kaarsenfabriek te Gouda, opgevuld met vet, teer en andere brandbare stoffen. Een groot gedeelte is geheel uitgebrand; te zeven uur gisteren-morgen duurde de brand nog voort. De fabriek was grootendeels verzekerd bij de Maagdenburger Brandwaarborg- maa'scbappij. Vele honderden werklieden zijn door deze ramp plotseling zonder werk. Een provinciaal, te Parahiba 1 o- geerende, vertrouwde 6 millioen reis aan zijn gastheer ter bewaring toe. De millionair, des nachts niet kunnende slapen door het slechte bed, dat men hem gegeven had, verwisselde dit tegen dat van den zoon des huizes, die in een andere kamer sliep. Nauwelijks was hij in slaap of hij werd door een groot geschreeuw gewekt. De gastheer had getrrcht zijn rijken gast te vermoorden, doch had dit nu zijn eigen zoon gedaan. Een veertienjarig knaapje te Pa rijs is in een stal aangevallen geworden door een paard, dat hem bij den nek greep, hevig schudde en zoodanig mishandelde, dat den armen jongen het hoofd bijna van de romp werd gescheiden, De ongelukkige knaap heeft zijn wonden niet over leefd. Het beest, dat dol scheen, is afgemaakt. Men had dit vroeger kunnen doen, want ook een buurman was reeds door het dier gebeten. Er zullen pneumatische buizen tusschen de leeszaal van het Britsch Museum te Londen en de boekerij aangelegd worden, zoodat per telephoon aangevraagde boeken op die wijze zullen kunnen heen- en teruggezonden worden. Om tegemoet te komen aan de klachten omtrent het veelvuldig voorkomen van trichinen in Awerikaansche varkens, heeft het gouvernement der Vereenigde Staten v. N. Ame rika besloten, een streng toezicht in te stellen op het varkensvleesch dat uit de groote slachthuizen te Chicago naar Europa uitgevoerd wordt. Aan het hoofd van dezen dienst is geplaatst dr. Det- mers, een zeer bekwaam mikroskopist, aan wicn een groot aantal adsistenten zijn toegevoegd. Tot toelichting dient dat er volgens het officiéél ver slag, in de bedoelde slachthuizen 4 millioen var kens jaarlijks worden geslacht. Tot een geregeld toezicht worden alzoo niet minder dan 700 vleesch- keurders noodzakelijk geacht. Eene zekere P. S. de J., uurwerk- Waker te Joure, bleef 11. Zaterdag iets willende gebruiken in het tramstation te Sneek, eensklaps dood. Officiéél naar Joure om zijn naam ge- telegrapheerd zijnde,werd teruggeseind:„zijne doch ter is getrouwd met v. d. L. te Achlum." De voor de ventilatie van het tus- schendek bij de stoombooten Lessing en Wielancl van de Hamburg-Amerikaansche pakketvaartmaat schappij proefsgewijze ingevoerde gepatenteerde aerophore van Trentier en Schwarz, te Berlijn, die niet alleen de bedorvene lucht langs mecha- ntschen weg opzuigt, ook versche, en des r.oodig toet ontsmettingsmiddelen bezwangerde lucht aan het ruim toevoert, heeft op de laatste reizen van genoemde schepen zoo goed voldaan, dat de di rectie besloten heeft, dien ventilator ook op hare andere schepen in te voeren. Het behoeft geen betoog, dat daarin eene zeer groote verbetering gelegen is voor het leven der passagiers van het tusBchendek. Op een Parijsck gemeentelot, dat de effectenhandelaar Eubino bij zijn vlucht naar ket buitenland had achtergelaten, is de prijs van 150 000 fr. gevallen. Dat is een buitenkansje voor de schuldeischer»! Een m»n te Briennr, die aan een 'paarbankboekje van 5 fr. door het plaatsen van drie nullen achter het cijfer een eerbiedwaardig doorkomen gaf, wist daarop groote geldsommen te leenen; doch kwam eindelijk in handen der politie. Eergistere n-a vond omstreeks 6 a uur kwam de ongeveer 70 jarige J. W. Ana nias, van Lieveren (Drente) op noodlottige wij/.e om het leven tusschen Enumatil en den Hom, Hij was gisteren met paard en rijtuig met hout naar Aduard geweest, en op de terugreis is hij zeker door de duisternis in eene sloot geraakt. Het paard en rijtuig vond men ongedeerd op den weg. Toen men hem vond, was hij nog in leven; doch na een uur ongeveer is hij gestorven. Per West-Indische mail is te Am- sterdam aangebracht ruim 79,000 aan stofgoud. De Londensche correspondent der W. R. C. seint: Van de eigenaars van het schip Nicero heb ik bericht ontvangen, dat hun van wege ilenMinister van koloniën is toegezonden een afschrift van een telegram van den Gouverneur der Straits Settlements, inhoudende: De rajah van Tenom heeft aan den Gouverneur medegedeeld, dat hij zorgt voor de gevangen genomen schepelingen. Uit woede over een geldzaak, die hij niet naar zijn zin geregeld zag, heeft een Parijsche herbergier een zijner collega's dood geschoten. De ganzen op het Kapitool te Bome hebben een waardigen tegenhanger ge vonden in eene tortelduif. De tolgaarder nml. aan den Haagschen straatweg onder Wassenaar werd des nachts in zijn slaap gestoord door het aanhoudend en luid kirren zijner duif, het eenige wezen, dat met hem het tolhuis bewoont. Opstaande bemerkte hij door eene kier der deur licht in de keuken. Onmiddellijk greep hij een geladen pistool en schoot dat in die richting af. Blijkbaar verschrikt ontvluchtten nu twee inbre kers, die nog geen tijd gehad hadden, iets van eenige waarde buit te maken. Men meldt aan het D. v. N. dat aan 's Bijksmunt de last is gegeven, om nog voor de volgende bedragen nieuwe pasmunt te maken: voor 200,000 aan dubbeltjes, voor 200,000 aan centen en voor 20,000 aan halve centen. Inden laatsten brief uit de hof stad van de Arnh. Ct. wordt eene anecdote medegedeeld van een schoolmeester ten platten- lande, die haar den schrijver als aan hem zelf overkomen vertelde. Hij sprak met zijne klasse over het bouwen van huizen, en wilde de leer lingen de verschillende bouwmaterialen laten opnoemen, doch het lukte niet. Nadat hij vergeefs gevraagd had, waarvan toch de huizen en schuren gebouwd worden, richtte hij zich tot een jongen, wiens vader juist een nieuwe woning had laten metselen, en zei „kom, Hannes, je vader laat zelf op 't oogenblik bouwen, en ik heb je er dikwijls bij zien staan, wanneer de metselaars bezig waren; jij zult toch wel weten, waarvan je vader een nieuw huis laat bouwen?'' En onmiddel- lijk ging de vinger naar boven, en antwoordde de jeugdige lummel opdien bekenden, eentonigen schooideun: „Van 'n ippeteek, meester." Achter Den Hoorn op Texel werd Donderdag een levende jonge haai van ruim 1 Ned. el lengte op het strand gevonden; het dier was waarschijnlijk door den storm op het droge geworpen. l)e heer Nibbelink, te Vosseveld, vestigt in de Landb. Ct. de aandacht op het volgende, dat hij in het Wiener Fremdenblatt gelezen heeft. Een Oostenrijksch houtvester had weder dagen achtereen te bed gelegen, gekweld door de hevigste jichtpijnen. Hij leed aan die kwaal sedert lang, had alles beproefd en bij niets baat gevonden. Toen herinnerde hij zich, dat een jichtlijder beweerd had door een bijensteek te zijn genezen, en besloot het ook eens te beproeven. Hij vervaardigde een bijendoosje, zéé ingericht dat slechts één bij er achtereenvolgens door kon, waarop de opening in het doosje weder gesloten werd, De eerste bij werd met een staafje, dat tc voren in honig gedoopt was, aangelokt en aan het lijdende lichaamsdeel gebracht waarop de steek weldra volgde. Met een tweede en derde bij werd eveneens gehandeld, met hetzelfde gevolg. Na eenige seconden werden de achtergebleven bijenangels uit den voet getrokken en als de pijn van de bijensteek ophield, waren ook de jicht pijnen verdwenen. Denzelfden dag verliet de patiënt het bed en den volgenden kon hij zijn beroep als houtvester ongehinderd waarnemen. De heer N. geeft aan jichtlijders den raad, de proef ook eens te nemen. Mocht het niet baten de schade zal zoo heel groot niet wezen; hoogstens twee of drie bijenlevens zijn ermede gemoeid. Dikwijls zijn do overlevenden reeds koud als de overledene nog warm is. Als zeepbellen 't mooiste zijn bar sten ze. Die te hard loopt, valt op den neus. Verstand en geleerdheid gaan ieder hun eigen weg. 't Is niet altijd zeker, dat zij elkaar ontmoeten. Wie geen eerbied weet in te boeze men, verdient dien ook niet. Het Duitsche blad Für's Raus zegt zeer waar: «In een gezin mogen geen lieve lingen zijn. Elk kind moet het ouderhart even liefwezen. Is een van de zoons bizon der begaafd, een van de dochters bizonder bevallig, dan hebben zij in de oogen der wereld veel op de andere broeders en zus ters voor. Daarom moeten de ouders hunne karig bedeelde kinderen trachten op te heffen zooveel zij maar kunnen, en hen er op wijzen dat zij ook een talent heb ben ontvangen waarmede zij moeten woe keren.» Allerlei. Fragment uit een ongefrankeerden brief. Wees zoo goed, waarde vader, mij te verontschuldigen dat ik dezen brief niet gefran keerd heb, ik had geen enkel frankeerzegel voor handen. Doch als u zoo goed wil zijn mij vijftig of zestig gulden te zenden, kan u de 10 cents porto daarvan aftrekken. Uw liefhebbende zoon. Verdedigorslogica. Mijneheeren, het is be wezen dat mijn cliënt een stok in de eene en een pistool in de andere hand heeft gehad. Nu vraag ik U hoe het onder zulke omstandigheden mogelijk zou geweest zijn dat mijn cliënt gesla gen heeft, hij had immers geen zijner han den vrij. Gemotiveerd. Vader. Ik begrijp niet hoe ge met dien molenaarszoon zoo intiem kunt zijn; 't is de domste jongen in zijne klasse. Zoon. Juist daarom, papa, zonder hem zou ik het zijn. Versproken. Rechter, (tot den beschuldigde): Uwe verklaringen komen met die van uwen me de-beschuldigde in alle punten niet overeen.J3e- schuldigde. Dat wil ik gaarne gelooven, mijnheer de rechter, hij liegt ook. Goed bewaard. Vader. Voor mijn zoon Erits, den student, is niets veilig, overal weet hij mijne bankbiljetten te vinden. Ik zal genoodzaakt zijn mij een solide brandkast aan te schaffen. Oom. Onzin, leg de bankbiljetten in zijn corpus juris. Daar liggen ze veilig. Een advertentie. Te huur voor een student een fraai gemeubileerde kamer, niet ver van de academie en in de onmiddellijke nabijheid van de Bank van Leening. Een uitmuntend geneesheer. In China is het de gewoonte, dat de geneesheeren zoo veel lantaarns voor hun huis hangen als er patiënten onder hunne behandeling zijn gestorven. Op ze keren dag zond een zieke zoon van het „bemel- sche rijk" zijn bediende naar een geneesheer, met bevel echter, slechts dengene te nemen, voor wiens huis het kleinste getal lantaarns hingen. Na lang zoeken vond hij eindelijk een dokter, wiens huis slechts door één lantaarn was versierd. Vol blijd schap komt hij bij zijn meester en zegt: „Mijn heer, hier breng ik u een arts, wiens huis slechts een lantaarn heeft." „En hoe lang practiseert, ge?" vroeg de zieke.Sinds gisteren," antwoordde de Chineesche esculaap. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Jan. Bij gelegenheid van bet zes en dertigste concert ten voordeele der Vereeuiging van den H. Vincentius a Paulo dat morgen-avond te Amsterdam plaats heeft, zal een extra-trein derH.IJ.S.M. om 12 uur van Amsterdam naar hier ver trekken, stoppende te Halfweg. Op dit con cert zal, onder leiding van den componist, G. A. Heinze, worden uitgevoerd het ora torium Vincentius de Paulodramatisch ge dicht van Mevrouw Heinze-Berg. Als solis ten zullen optreden de dames Sophie Bosse en Gateau Esserbenevens de heer F. K en de heer Emil Blauwaert, artisien, die iets uitstekends doen verwachten. BUEG. STAND DEE, GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J C v. d. Gooiberg eu A P Martens; H de Wilde en C Hahn; J J A Jansen en J Smo- renbnrg; D Kruijff en S Bleijenburg; D Bijleveld en J C Hoijerman; CA Brohm en J H Merlens; J v. d. Laan en D Znurendonk; P v. d. Schaar en H Mouthaan; W Kraaijenhagen en W Kroese. Getrouwd: A J Knoop en M S Bakker; H O (er- beek en G Muller; W Croese en H P v. Kessel; J B Rijkbosch en G v. Loijea; S Slagter en J W Lan- geveld; A Rijbroek en A v. Nijkerk. Bevallen: J M F Leveld geb. Peters d. C Bnrg- graeve geb. Sprengers z. J Boller geb. v. Velzenz. J S Bruns geb. Buhner z. T Goosens geb. Zeilmaker z. C C Jonkman geb. v. Wieringen d. M v. d. Borg geb. Vermeer z. AC Kuipers geb. Siegelschmidt d. M C Nieuwenkamp geb. Nuggelmans z. EM Hijkoop geb. Frijn z. C G Gitendaal geb. Kuijpers d. M v. Duin geb. Veldheer d. M J H Roeland geb. Jolst d. C Timmermans geb. Munts z. H M de Geus geb. Mieras z. MC Planije geb. Scheffer d. JE Berg geb. Loerakker d. AM v. Ooij geb. Blok z. CM Malta geb. de Booij z. A C v. d. Waals geb. Poetseina d. E M Lucas geb. Beekelaar z. M B v. Heulen geb. v. Son z. A M r. Vreeden geb. Vogels d. P v. Wijngaarden geb. v. Opzeeland z. M v. Opijnen geb. Schuitenmaker z. M v. Horiek geb. Homan z. T Tim mer geb. Prins z. A Jantz geb. Vervooren z. A Lares geb. r. Heems d. L Montauban geb. Landt d. D Vreeken geb. Maarse d. CA Vunderink geb. v. d. Staat d. J Weers geb. Scherpenhuijsen z. W Boes man geb. Goeden z. J Cassee geb. Willemse d. M Franssen geb. Wesselius z. J Zantvoort geb. Poeder- vaart d. TA Veltkair.p geb. Borgstein z. SM Hartel geb. v. Beek d. AA Bronkhorst geb. v. d. Berg z. B M Snijders geb. Boling z. Overleden: A E Chits 20 mn. z. Waaigat; J J Pruim 8 j. z. Brouwersvaart; JE Bertholee 3 j. d. Leliestraat; J Brandt 18 mn. z. Schagchelstraat; P v. Leeuwen 59 j. echtg. v. P de Kraij v. Marnm- straat; P Hout 53 j. wed. P J Banning Kraaijenh. gracht; M Schorsij 13 dg. z. Rolhuizen; HA Vciser 79 j. Wed. A J Eijmer Damstraat; H J F Spook 8 j. z. Zuiderschoolsteeg; H v. Looij 16 mn. d. Kerkhofstraat; W v. Lieren 20 j. Gasthuis; H Lemkes 66 j. Linschotenstraat; J K Andrea 2 j. z. Nieuw Kerksplein; J H Schmitz 49 j. Gr. Hout straat; J H G Heintzbergen 2 mn. z. Linschotenstr. J Suiker 69 j. L. Molensteeg; DM Jansen 4 mn. z. Burgwal. HAARLEM, 28 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe-,it -,witte dito f 7,30 a 8, rogge f5,70 a 6,haver f 3,75 a 4,gerst fa -.duivenboonen f7,50 a 7,75; paardenboonen f6,75 a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f 8, a f 10, ROTTERDAM, 29 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 4 paarden, 1010 runderen, 9S vette- en graskalvere» 21 nuchtere kalveren 59 scha pen of lammeren, 416 varkens, 47 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qnaliteit 85 c. 2de qual. 68 c„ 3de qual. 48 e.; kalveren lste qual. 115 e. 2de qual. 95 c., schapen 90 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 40 en 48 c. per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 84 2e qualit. f 78, 3de qnal.f 74. PURMEREND, 29 Jan. Kans: aangevoerd 109 stapels prijs der kleine kaas f37,— middelbare f AMSTERDAM, 28 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 436 runderen van welke de prijzen waren 3de qnaliteit ƒ0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 300, 1 graskalv. a 55 nuchtere kalveren 7 a 14, 2 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a LONDEN, 28 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 6,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/2 a 6/- Schapen en Lammeren 5/2. a 7/-, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- 4/6. AKXjMAAR, 26 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 1 koeien170a16 nuchtere kalveren /5a 21, vette kalveren f a 44 schapen J 18 a 25 varkens fper kilo, 45 ma gere dito 12 a 18,2 bokken 4 a 7, 3 paarden 95 a 125, lammeren f a 28 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van 240 a 300, 60 kalveren van (40 a 112 11 nuchteren dito van f 12 a 24, 57 schapen 28 a 37,87 varkens 48 a 56 c. 7 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 29 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 11,50 Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,25 Spoeling f -,80 dito commissie f 1,20 HOORN, 26 Jau. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 6 heet tarwe 7,a 9,heet. rogge f-,13 heet. gerst 6,27 heet. haver 4,75 mosterdzaad t a 19 karwijzaad f 14,50 heet. boonen: heet bruine f a gele heet. paardeboonen f a 7 heet. erwten 13,— a 16 heet. groene ƒ14,—a 16,heet. grauwe ƒ14.a 17, heet. witte heet. n. aardappelen a -,— alles per heet.; manden appelen a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 1 paarden van 90 tot veulens f a koeien van f tot5 kal veren van 6 tot 16, 40 schapen van 30 tot 34 81 lammeren van 22 tot 28,9 varken» van 12 a 20, - zeug f a 174 biggen van 5 a 10 bokken af -.geiten a LEIDEN, 26 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,a f 4 heet. rogge winter- -,a zomer- -—11 heet. gerst zomer- -.— a -.—chevalier -,a -,14 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 76,— a 82.—, 2de qual. f 68.— a 74.—. Amsterdam, 29 Januari 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld21 9 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningI Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in pnpier (Mei—Nov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten!. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Corap. Onde Ruizen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6». 4 1877 A nut. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 0 (Perpetuele) 4 w binnen), y 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 hu v 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 1870.6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. 1JzSpw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysrau Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 Rumenle. Aandeeien Spw. di Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgle. Stad Ante e pen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. genokee de koer 85"/:« 77'/, 102'/, 97 81»/, 65' 'g 86'/» 52 98'/, 77 91'/, 24 46'/, 57'/, 9 /i« 9'/» 87 112 122 28'/, 9"/,. 83/i« 120 163'/, 115'/, 72 151'/, 114'/, 20% 52'/, 119»/, 51'*/i« 85 87 54»/, 53'/, 140 25'/, 134»/, 105»/, 1087, 101 94»/, 97'/, 103 115 141'/, 126'/, 122»/, De L. C. verneemt, dat de zaak der Leidsche giftmengster niet vóór Mei in openbare behandeling kan genomen wor den. De gezondheidstoestand van de be klaagde is op dit oogenblik zwak. PETERSBURG, 29 Januari. De avond bladen bevatten eene dépêche uit Charkow van 26 dezer, meldende dat SabielofF, een officier van de gendarmerie, die door wij len kolonel Soedaikin uitgezonden word tot het instellen van een onderzoek naar het nihilisme, aldaar is vermoord geworden. PARIJS, 29 Januari. De Senaat heeft het buitengewone budget, zooals het door de Kamer werd aangenomen, eenstemmig goedgekeurd. MEDEDEELINGEN d 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3