MARKTBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. Ken u zeiven. Allerlei. Kunst en letteren. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekeniug: E. Guyot. Men eische op het etiket de hand- teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeteu gebruik maken van Pdte Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. Onlang9 kon men te Par ij s, erge ns in de rue de Sèvres, de volgende annonce lezen: «Made. Zénobie C. eerste verdieping, verhuurt tanden voor bals en partijen." Na breedvoering debat heeftde meerderheid der schoolcommissie te Amsterdam zich verklaard tegen het verzoek van de 9ociaal-(le- mokraten, om gratis voedsel voor schoolkinde ren. Men schrijft ons uit Naar den van 4 Febr. De knecht van en beurtschipper Streef kerk, op reis naar Amsterdam, had heden och tend het ongeluk van het schip te vallen in de Muider Trekvaart, waaruit hij levenloos is op gehaald. De oppassende man laat eene vrouw en vier kinderen na. De heer D. te Breda is na het ge- bruik vau mosselen zoodanig ongesteld geworden, dat er geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Te Tilburg zijn in de laatste tijden ook verscheidene personen na het gebruik van mos selen ongesteld geworden. Ter kenschetsing van de «p r a c k- tige maatschappelijke toestanden te Amsterdam", deelt R. in het jongste nommer van de Werk mansbode mede, dat zich, naar aanleiding van een advertentie, waarbij een getrouwde kantoor knecht werd gevraagd, Zaterdag jl. 300 sollicitanten aan 't opgegeven adres vervoegden. Oogenschijn- lijk heeren, met boorden en hooge hoeden zoowel als mannen in boezeroen, boden meer dan eens luide hun diensten aan, om van 's ochtends tot 's avonds boodschappen te verrichten, voor f 4 per week. In eene drukbeklante kamer te Barneveld waarin 't schoenmakersbedrijf, 't vak van barbier en haarsnijder, alsmede de vrouwen- mulsenmakerij wordt uitgeoefend, vond men eergisteren-ochtend een bijna 90jarigen man (vader van het gezin) met een pijp in zijn mond, dood bij de kachel zitten. Niemand had vooraf iets bespeurd. Een boer te Jüchen in Westfalen zag ean paar dagen geleden aan den lioogen rand van een akker eer. paar menschenbeenen uit den grond steken. Hij bemerkte, dat zij zich nog bewogen. Aanstonds ging de man aan 't trekken en hij slaagde er in, een man voor den dag te halen. Het was een jager, die met een fret bezig was, konijnen te jagen. Het fret verdween in een gat, zonder terug te komen. De man wilde zelf in het gat zoeken, waar het dier gebleven was, doch nauwelijks had hij het hoofd en handen er in gestoken, of de bodem zakte onder hem in en hij werd door 't zand bedolven. Als de boer niet te hulp gekomen was, zou hij jammerlijk zijn omgekomen. Men sc hr ij ft ons uit Zwolle van den 4 Febr. Heden-ochtend zijn de rechter commissaris, de substituut-officier van justitie, benevens de geneesheeren Gaerthe en Tresling naar Zwartsluis vertrokken, waar zoo men zegt, in den afgeloopen nacht een moord gepleegd of ontdekt zou zijn. De plechtige uitdeeling der me dailles, door de Belgische exposanten op de ten toonstelling te Amsterdam behaald, had eergisteren te 1 uur in eene der zalen van het Palais des Aca demies te Brussel plaats. De sympathie der Belgen jegens de Nederlanders bepaalde zich bij deze gelegenheid niet alleen tot vlaggen en busten, redevoeringen en toosten, doch uitte zich ook in de hartelijke wijze waarop de Huitres de Zélande en de Chapons de Bréda aan tafel ontvangen werden, zegt de correspondent van de N. B. Ct., en we willen het gaarne gelooven; zulke bewijzen van sympathie mogen verdiensten hebben, zeldzaam zijn ze zeker niet. Dezer dagen ontving een bleeker te Punteaux van het station der Wester spoor- weglijn kennisgeving, dat er aan zijn adres een pakket was aangekomen, dat men hem verzocht af te halen. De bleeker, die geen pak hoegenaamd verwachtte, zond evenwel een zijner knechts, die men een zorgvuldig in wasdoek besloten rol ter hand stelde, welke bij opening voor ongeveer 50,000 frs. aan verschillende aandeelen aan toon der bleek te bevatten. De man achtte zich be zwaard, dat geld te behouden, maar dewijl het adres juist was, achtte evenmin de politie-com- missaris, de maire of de vrederechter zich gerech tigd er beslag op te leggen. Eindelijk heeft de bleeker het aan de spoorwegdirectie ter hand ge steld, die trachten zal den afzender op te sporen. Men vermoedt intusschen dat de waarden van diefstal afkomstig zijn en dat de dader uit vrees voor ontdekking er zich op bovengenoemde wijze van heeft willen ontdoen. Aan onze Regeering is door de Badensche de uitlevering gevraagd van zekeren Antonio Bertanioli, die zich aan het vervaardi gen van valsche munt heeft schuldig gemaakt. Uithet land der Cultur e n d e r Intelligenz.Wie is Hoogedelgeboren?— De beslissing van deze, voor menigen kring, zoo belangrijke vraag, is, volgens mededeeling van de Kreuz- Zeitung, door bet Ministerie van Oorlog voor de Pruisische armee als volgt beslist. Het praedikaat «Hoogedelgeboren" zal voortaan ook toekomen aan alle kapiteins en luitenants van burgerlijken naam, tijdens zij in actievee dienst zijn. Wanneer alzoo een krijgsman met burgerlijken naam gepensi- onneerd wordt,zal hij op eens van Hoogedelgeboren, Weledelgeboren worden. Een adellijk oificier, ge- pensionneerd ol niet gepensionneerd blijft levens lang Hoogedelgeboren. D e Almanack ecclésiastique bericht, dat er 58 levende Kardinalen zijn. De oudste Kardi naal is Zijne Eminentie Newmann, die 84 jaren oud is. Dan komen Kardinaal Guibert, die 82, en Kardinaal Petro, die 78 jaren oud is. De jongste Kardinaal is Z. E. Czacki, die 50 jaren pud is. Het oudste lid van het H. College te Kardinaal Schwarzenberg, die 75 jaren oud en de eenige door Paus Gregoriu9 XVI benoemde Kardinaal, die nog in leven is. Van de levende Kardinalen zijn er 20 door Leo XIII benoemd en 37 door Pius IX. In het afgeloopm jaar over leden HH. EE. De Lucca, AnticiMattels, De- schamps en De Bonnechose en verleden week de Kardinaal Bilio. In September 11. werd een jong Eranschman, Thomas Eerry genaamd, door de Kanaken gevangen genomen en opgegeten. De Gouverneur van Nieuw-Caledonië zond toen het schip Admiral Bruat naar die menschenetende wilden, en dit is thans teruggekeerd met een aantal gijzelaars van den stam die de daad pleegde. Nooren en Zweden roemen om't hardst de soep welke van brandnetels gemaakt wordt, ook wij veroorloofden ons eene, zegt Sem- pervirens, het genot dezer Spartaansche soep, doch, zonder iets op haar voortreffelijke eigen schappen af te dingen, noteerden we in ons dag boek; i, Uitmuntend, maar alleen voor Noorsche magen!" Wie gaarne andereir gebiedt, vergeet al spoedig zijn eigen gebieder te zijn. Wacht u de wonden uwer ziel bloot te leggen aan den niet beproefden vriend; gij zoudt er kunnen ontmoetendie er een welbehagen in vinden, peper in de wond te strooien. Troost u met den dag van morgen als die van heden donker is. Wie van de mensehen dankbaarheid verwacht, die verwacht tranen uit de oogen van een lijk. Gelijk de tucht, zoo ook de vrucht, Gelijk 't gespin, zoo ook 't gewin. Ken u zeiven hoort men dagelijks ver kondigen, doch hoe kan men zichzelven leeren kennen? Niet door bespiegeling, maar door handelen. Beproef slechts uw plicht te doenaanstonds weet ge, icie en wat gij zijt! Zeldzame belooning. Kruier. Mijnheer Krat- zenberg, mag ik die zakken in uw magazijn dra gen? KratzenbergWat eischt ge voor loon? Kruier. Uw photographisch portret. Kratzenberg. Waarom juist mijn portret? Kruier. Ik wensckte gaarne hts te hebben om mijn jongens bang te maken. Vervroegde ziekte. Professor, (in 't college komende) Zonderling, geen mensch hier. Student. (die toevallig in de zaal tegenwoordig is) Maar professor, U heeft immers op 't bord laten schrij ven, dat u wegens ziekte geen college houdt. Professor, (verwonderd) Drommels, dat moest die ezel van een pedel eerst heden over acht dagen geschreven hebben. In ambtsijver. Een ambtenaar, die met een collega een druk gesprek voert, wordt door een boer herhaalde malen aangesproken. Eindelijk snauwt de ambtenaar, woedend over deze stoor nis, den landman toe:Zeg eens, ezel, kunt ge niet een oogenblik wachten, denk je dat ik twee ooren heb? Twee takken. HuisheerAlzoo, mijnheer de baron ge wilt deze woning huren? Baron Van Rando. Ja; contract of dergelijke dingen zal wel niet noodig zijn. Mijn naam is Van Rando. Dit geslacht zult ge wel kennen? Huisheer. Zeer zeker, ik ken zelfs twee takken, de Prenumerando's (vooruitbetalenden), en de Postnumerando's (nabetalenden). Zijt ge nu van den eersten tak dan kunt ge het huis huren zon der contract. Ook een verbanning. Beethoven had eens het ongenoegen gaande gemaakt van het Hoofd van een Duitsch miniatuur-Staatje en kreeg be vel binnen vier-en-twintig uur diens land te verla ten. De componist beantwordde het bevel met deze beleefde woorden: «Wanneer Uwe Doorluchtige Hoogheid de moeite wil nemen op Haar balcon te gaan staan, zal Zij mij in vijf minuten de grens zien overschrijden." Ook een compliment. Een pédicure, die een nieuwen, zeer zwak gebouwder, klant iets aange naams wilde zeggen, verklaarde bij de eerste operatie: «Ik moet zeggen Mijnheer, dat u lik doorns heeft voor een man van zes voel!" Sarcastisch. Te Berlijn woonde de niet slechts als portretschilder, maar ook als dichter bekende Hensel. Deze kunstenaar nu had het zwak om, wanneer hij iemands aangezicht in olieverf ver eeuwigde, dat steeds een veel jeugdiger voorko men te geven, dan het op dat oogenblik werke lijk te aanschouwen gaf. Deze eigenaardigheid legde prins Karl, toen hij eens voor het portret van een hofdame stond, die stellig tien jaren jon ger geleek dan zij was, den uitroep op de lippen: «De drommel mag weten, hoe Hensel het aan zou leggen, wanneer hij eens een zuigeling had af te beelden!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 6 Februari. Yoor de verkie zing van een lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier zijn 86 stem briefjes ingeleverd, waarbij 1 in blanco. Tot lid is benoemd de heer Mr. Joh. En schedé met 46 stemmen. Yoorts zijn uitge bracht op de heeren J. J. Beijnes 34, G. de Vos 3, J. Leupen en H. van Veen 1 stem. Bij kon. besluit van 3 Feb. is met ingaug van 1 April aan den heer mr. Th. de Baan Hugenholtzop zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopz. in het arr. Haarlem. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P J Aarts en A A Koster; H C v. d. Honerfc en M C v. Nauta Lemke; H J de Leeuw en W Fortgens; J Hartog en J de Jong; T A de Nijs en A M Maas; TG Heijligers en A M Spijk— man; C Rompelman en H C Kerkhof. Getrouwd: A Hilterman en J M Breek; C Visser en A v. Deelen; H Poppink en N v. Faassen; C H SchelFer en G Groes; H Leusen en E C v. d. Raadt; J H de Jong en M S Koehorst; J Timmer en M Poel geest. Bevallen: T Groen geb. Wijker z. C y. d. Werff geb. v. Groningen z. K Janssen geb. Engele z. H Albrecht geb. Hazenhoek d. - J v. Feggelen geb. Zwart d. M W Servaas geb. v. d. Vossen z. S Cornet geb. Rietman z. G Delissen geb. y. Franken z. P Majoor geb. Jukes z. - J Mulder geb. Hessels z. T Slootweg geb. Bax z. N Vermaas geb. Boeré z. M H v. Abbeve geb. de Graaf z. H G Beaufort geb. Eijk- hoorn z. II Links geb. Juffer d. A A Nederkoorn geb. Kramers z. A Junge geb. Zuurendonk d. M J Eichelsheim geb. Bruring z. C Karsen geb. Mole naar d. G C Fortgens geb. Brinkman z. M J Cree- ir.ers geb. Asseler d. C J W Coelen geb. Schwartz d. S y. Welt geb. Hessels d. H J M Groenveld geb. de Boer z. M v. Zetten geb. Vermeulen z. H Berken kamp geb. Jansen z. E M v. Dansik geb. Scheffer z. en d. C J Swaanswijk geb. v. Ee z. M B Bouc- kaert geb. den Olden z. E A Klimbie geb. Bot z. A C Vasen geb. v. Steen d. F Vermeer geb. Barendse z. W G Diets geb. v. d. Steeg d. A E Bots geb. Wijdeman d. M D G Pardon geb. Wernik d. G Blokker geb. Hoornsma z. C C Versteeg geb. Bouw man z. Overleden: J Breukink 68 j. Amsterdamstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van C Brussee Ged. Oude Gracht; H Kleinenbroich 73 j. Ursulasteeg; WA Droog 5 j. z. Helmbrekersteeg; H v. d. Wijst 4 j. z. Bakkerstraat; D M v. d. Veldt 67 j. Sophiastraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van N W v. Loenen Zonnesteeg; W Meiland 19 mn. z. L. Poellaan; A J Wijers 8 mn. z. K. Dijk; E Surendonk 49 j. Frankenstraat; A v. d. Goes 20 j. L. Vlamingstraat; G Douwes 51 j. Schootersingel; J Cornelje 47 j. Gasthuis; MA Bruin 31 mn. d. Nieuwe Kerksplein; M van Daalen 58 j. echtg. van P Pols Raaks; E M Bijkerk 67 j. Kruisstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van H Kotten Molenpad; H J Rozijn 13 mn. d. L. Heerenvest; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van D Bavelaar Ripperda- steeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van N Kol Waaigat; AM StefFers 23 mn. d. Bagijnhof; J Lelieveld 2 j. d. Koolsteeg; M J Le- veld 3 j. d. Baljnwslaan; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P Roosen Leidsche vaart. Onlangs is door de Regeering vergunning ver leend om de buskruitfabriek te Muiden weder op te bouwen. Vermits deze fabriek in de onmid dellijke nabijheid van het Muider slot zal ge plaatst worden, loopt dit vaderlandsch monument groot gevaar bij eene mogelijke ontploffing ver nield te worden. Om het «Hooge Huis te Mui den" voor zulk eene calamiteit te behoeden, zal de Zeereerw. Hooggel. heer J. W. Brouwers, Oud- Professor en Pastoor te Bovenkerk, eerlang in een allerprachtigst op perkament uitgevoerd smeek dicht den Koning vragen, de herbouwing van de buskruitfakiiek niet toe te staan. Verschillende redactiën en verscheidene in Nederland hoogge vierde namen hebben reeds hunne adhaesie aan dit adres betuigd. We sporen een ieder, die kun sten en letteren vereert, ten zeerste aan van zijne adhaesie aan dit adres te doen blijken en zoo doende het streven van Pastoor Brouwers, den waardigen beschermer van vaderlandsche kunst en letteren, krachtig te ondersteunen. De inhoud van het zooeveu verschenen St. Gregoriusblad no. 3 is als volgt: Twee verzame lingen van kerkelijke volksliederen. Brieven over het kerkelijk zang-onderricht aan jongens. Vooruitgang in de Schola Gregoriana te Rome. Weder drie tijdschriften voor kerkmuziek. Me- dedeelingen omtrent de St. Gregorius-Vereeni- ging. Algemeene berichten. Vooral de brief van den Eerw. Heer B. P. Vergroessen in dit nummer geplaatst, heeft onze aandacht op bizondere wijs getrokken. Wij ver langen zeer naar het vervolg. De practische wen ken, in dezen eersten brief vervat, zullen van groot nut zijn bij het zang-onderwijs aan jongens. Uit ditzelfde nummer vernemen we tevens dat het aantal leden dei Duitsche Caeciiia-Ver. thans tot ruim 14000 geklommen is. Een merkwaardig bericht vonden we ook in de mededeeling der Redactie, dat te Posen een nieuw tijdschrift voor kerkmuziek in 't Poolsch verschenen is. Dit is het vijf-en-twiutigste in de rij der Kath. Tijdschriften voor kerkmuziek. Der gelijke feiten zijn inderdaad verblijdend en zullen gunstig werken op de pogingen die heinde en verre worden aangewend tot het doen herleren van den waren, echten kerkzang. HAARLEM, 4 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe, 770 a 8,j witte dito f 7,15 a 8,25; rogge f5,75 a 6,25; haver f 3,50 a 4,gerst f6,40 a 6.50; duivenboonen f7,a -,paardenboonen f6,70 a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f a f ROTTERDAM, 5 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paarden, 1159 runderen, 88 vette- en graskalveren 31 nuchtere kalveren 41 scha pen of lammeren, 539 varkens, 43 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qiialiteit 80 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lBte qual. 100 e. 2de qual. 90 c., schapen 65 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 50 c. per kilo. De prijzen der hotel waven heden ala volgt l8te f 84 2e qualit. f 78, 3de qnal.f 74. PÜRMEREND, 5 Ferb. Kaas: aangevoerd 74 stapels prijs der kleine kaas f37,— middelbare J AMSTERDAM, 4 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 560 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit 0,68 per kilomelk- en kalfkoeien f 120 a 330, -» graskalv. f a 84 nuchtere kalveren 6 a 10, 41 schapen en lammeren a vette varkens 38 a 48 e.; beiden per kilo.biggen a paarden f a LONDEN4 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 8,000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 6/- Scbapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/- a 7/- Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAE, 2 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 4 koeien J 160 a 280, 21 nuchtere kalveien 5 a 26, vette kalveren a337 schapen j 18 a 28 varkens fper kilo, 51 ma. gere dito /12 a 15,—6 bokken 4 9, - paarden alammeren f a 4 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 7 koeien van 220 a 300, 92 kalveren van 35 a 110 13 nuchtercn dito van f 12 a 27, 26 schapen f 18 a 26,177 varkens 46 a 54 c.10 magere 13 a 16 c. per kilo. SCHIEDAM, 5 Febr. Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef f 18,59 Spoeling f 1,40 dito commissie f 1,50 HOORN, 2 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 13 beet tarwe 8,50 a 9,heet. rogge f -,25 heet. gerst 6,50. 37 heet. haver 1 4,50 mosterdzaad f a 18 karwijzaad f 14,heet. boonen: 25 heet bruine f 10,a 12 gele f f beet. paardeboonen f a,15 heet. erwten J 11,a 14 heet. groene 14,50 a 16,50 heet. grauwe 15.a 17, heet. witte 12,— beet. n. aardappelen f a alles per heet.; - manden appelen f -,a -,kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 7 paarden van f 70 tot 150 veulens f a koeien van f tot 17 kal veren van 5 tot 18, schapen van J tot 105 lammeren van 21 tot 27,— 23 varkens van 12 a 17, - zeng f a 134 biggen van 4,— a 8 bokken af -.geiten -.a LEIDEN2 Febr. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- f -,a zomer- f -,a f 5 heet. rogge winter- -,a zomer- -—12 beet. gerst zomer- a ohevalier -,a 17 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 78,— a 84.—, 2de qual. f 72.— a 76.—. BEURSBERICHTEN. genotee de koer 66 T7*/a 102'/, 97s 82*/s 65»/i. 6 6 »/a 52"/i, 98", 77*/. 91'/. 46 V, 577, 9 9 87 111'/, 123 28 10'/„ 8'/.. 120'/, 1531/, 116'/s 72»/, 1517, 114»/, 207, 52»/,, 120»/, 51»/, 847, 877, 54»/, 537, 144 26»/, 136'/, 105»/, 108»/, 101 94»/, 977, 1017, 1127, 1427/,, 126 123»/, Amsterdam, 5 Februari. 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21 8 V U S .....4 Hongarije. Obl. I.eeuing 18675 Goudleening Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 u (Perpetuele) 4 bi 11 nen 11250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' u v 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. /1000. 5 Morscbansk Syaran Aand. 6 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antue.-pen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 37, pet. CAïRO 5 Februari. De Khedive heeft heden eene dépêche ontvangen van Baker- pachawaarin gemeld wordt dat hij bij Tokar geslagen werd met een verlies van 2000 man en vier Krupp-kanonnen. De Tur ken en Europeauen vochten goed. Baker- pacha zal met het overschot zijner troepen naar Suakim terugkeeren. DRESDEN, 5 Februari Prinses George is heden-avond circa elf uur overleden. MUNCHEN, 5 Februari. Bij den ban kier Wilhelm Brand werd eene poging ge daan om de voor het venster uitgestalde waarden te stelen. Op den leerling werden twee schoten gelost. De schuldigen werden gevangen genomen. LONDEN, 5 Februari. Men verzekert dat de Transvaalsehe afgevaardigden zich vereenigen met de in November door Lord Derby voorgestelde grenslijn, waarop in het Zaterdag van dezen ontvangen antwoord wordt aangedrongen. Daily News verneemt uit Kaapstad dat de boeren van Stellaland zich concentree- ren tot een aanval tegen Maukoroane, wiens toestand hachelijk is. MEDEDEELINGEN d 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3