MARKTBERICHTEN. Laatste berichten Voor geest en hart. Geloof en Wetenschap. Boekbeoordeeling. Kunstnieuws. Daarvan zijn ieder slechts 2500 stuks gedrukt en zij zijn slechts aan de hoofdkantoren te St. Pe tersburg en Moskou verkrijgbaar. Het lijk van het onlangs verdwe nen meisje uit Gent is opgevischt. Vermoedelijk is het kind bij ongeluk te water geraakt. Van eenige misdaad althans is geen spoor te ont dekken. Een echtpaar op de zesde ver dieping van een Parijsch huis had dezer dagen twist en de vrouw, die juist aan het pannekoeken bakken was, werd zoo woedend, dat zij een gloeiend exemplaar naar het hoofd van haar man wierp. Het projectiel kwam echter niet aan zijn adres terecht, maar vloog uit het raam en viel op den nieuwen hoed en paletot van een professor, die voorbijging. Deze heeft nu de driftige vrouw voor het vredegerecht gedaagd tot het betalen van schadevergoeding voor zijn bedorven hoed en overjas. De raad van eer, onder presidium van den kapitein ter zee E. L. baron Van Heecke- ren van Waliën, benoemd tot het instellen van een onderzoek, in zake den luit. ter zee le kl. J. v. H.heeft dezen met vier tegen één stem onwaardig geoordeeld, langer in 's Bijks zeedienst te verkeeren. Een dronkaard met een vuurroo- den neus zwaaide eergisteren langs de Parijsehe boulevards. Een voorbijgaand huisschilder bleef staan en beschouwde den neus met bewondering. Hoe kom je aan zoo'n fraaie roode kleur, vroeg hij eindelijk. Door de fitrographie, antwoordde de dronkaard fier. D e Nederlander van Chicago vertelt een guitenstreek van een olifant. Jennie, zoo heette of beet het dier, mocht zich sedert haar verblijf in den dierentuin verheugen in een groote populariteit. Haar talenten waren vele. Toch kende zij volgens haren oppasser nog niet ge noeg kunstjes. Allereerst moest zij leeren op twee beenen te loopen. En de oppasser schroom de niet daartoe een middel te bezigen, dat de edele Jennie diep moest grieven. Boven het dier werd een zware balk cn daar overheen werden twee sterke touwen gelegd, die door zestien man nen getrokken, den olifant op een gegeven oogen- blik sans faqon in de hoogte heschen. Jennie begreep bij den eersten ruk aan het touw, wat men met haar voor had. Zij poogde zich van het touw te bevrijden, en toen dat niet lukte, keek zij eerst naar boven naar den nieuwen balk, welke maar in al te innig verband stond rost de onaangename gewaarwordingen, die haar ten deel vielen, en toen naar de mannen, die al door met alle krachten stonden te trekken. Daarna verhief zij haar stem tot de kracht van een luidklinkende trompet, met haar snuit op onheilspellende wijze de lucht geeselend. Niets baatte het of men haar de zoetste woordjes toevoeg de. Ze stond bijkans recht op haar achterpooten; loodrecht stak zij den snuit omhoog, stiet een allesdoordringenden kreet uit, scheurde, als ware het een zijden draad, met een enkele wending van haar lichaam van 5000 pond, het touw naar beueden, zoodat de 16 mannen, die aan 't trekken geweest waren, deels zeiven een gedwon gen luchtsprong maakten, deels de handen vreese- lijk ontvelden. Hoe de mannen naar alle kan ten stoven en hoe de hokken en kooien der andere „wilde dieren" last leden! 't Was een concert van allerhande wanklanken. De heele dierentuin in rep en roer! En Jennie zelve? Het duurde wel een half uur eer iemand haar weder durfde naderen, maar toen de oppasser het ein delijk deed, hief Jennie met één wip het voorste gedeelte vau haar reuzenlichaam in de hoogte en keek den man aan, alsof ze zeggen wilde: „Je moet niet denken, dat ik het niet kan; maar dwingen laat ik mij niet." Ook een olifant heeft zijn point a'honneur. Gelukkig, als hij het handhaveu kan! Een eed pertelephoon is dezer dagen voor het gerecht te Frankfort afgelegd. Er werd een zaak behandeld, die binnen een half uur afgedaan moest zijr.; een btëedigde verkla ring van den eischer was noodig, maar laatstge noemde kon niet binnen den gestelden tijd aan wezig zijn. Men nam hem toen echter door mid del van den „verrespreker" den eed af, en het proces was binnen eenige oogenblikken afgeloopen. D e Amst. verneemt, dat zich te Pa rijs een consortium gevormd heeft met een kapitaal van 8 millioen franks, ten doel hebbende de koffie prijzen op te houden. Eene vrouw uit Oosterwol d, die bekend moet hebben haar man door vergift van het leven te hebben beroofd, is door de justitie naar Zwolle ter beschikking van de rechtbank al daar overgebracht. Een groentevrouw te C a e n, de 60jarige MUe. Loude, heeft de 100,000 fr. ge trokken van het Ciédiet Foncier. Zjj had slechts één obligatie. De k e u k e n - t e n t o o n s t e 11 i n g te Weenen leverde een voordeelig saldo op van 12,000 florijnen. Te Sint AnDa Parochie viel eea «chtjarig meisje in de Noordervaart, en geen der talrijke toeschouwers had den moed haar na te «pringen, totdat eindelijk een knaap van 14 jaren behoedzaam te water ging, zwemmende het reeds hinkende kind bereikte en haar nog levend aan wal bracht. In de gemeente Ketliel zijn 72 funderen onteigend om te worden afgemaakt als Verdacht van longziekte. Dwalen is menschelijk, in de dwaling Volharden is zondig en dwaas. De arme vindt dikwerf weldoeners, belden vrienden. Veelweterij voedt den geest niet, nog binder het hart. Menschen, die 't zich te gemakkelijk th&ken worden spoedig ongemakkelijk, Het zij in lompen of satijn, de deugd doet steeds gelukkig zijn. Zonder Geloof is geen ware wetenschap mogelijk. De uitkomst bewjjst het steeds. Verklaart de wetenschap onzer dagen, die men de moderne noemt, niet de wereld en den mensch tot een machine, die zich be weegt volgens noodzakelijke wetten? Met zulk een beginsel is noch wetenschap, noch maatschappelijke orde bestaanbaar. Het is anarchie en wie ziet niet, dat deze thans heerscht in staat, wetenschap, kunst enz.? De baud des gezags, het beginsel van alle orde ontbreekt, en ieder heeft op zijne beurt een nieuw plan, een nieuwe theorie toe te passen. De nedendaagsche toestand is gevaarlijk ook voor den Katholiek; als men niet vaststaat in het Geloof, wordt men zoo ge makkelijk door den stroom medegesleept. En hoe zal men vaststaan in het Geloof, als men het valsche beginsel maar eenigs- zins toegeeft, dat de wetenschap met het Geloof niets te maken heeft. Laat ons vasthouden aan de Kerk, die de zichtbare zon is der zedelijke wereld, die ons het Geloof van Christus verkondigt en Zijne genade mededeelt. Eu al wordt zij vervolgd, toch heerscht zjj en deelt licht en leven mede. Die zich van haar afwendt, keert terug tot de duisternis en de schaduwen des doods. A 1 1 e r 1 e i. Revanche. Gast. Het bier is slecht vandaag, 't ia bijna niet te drinkeu. Kastelein. Doe uw oogen toe en slik het in. (Tien minuten later) Kaste lein (tot den gast, die slechts de helft zijner ver tering betaalde) Hola! dat is te weinig! Gast. Doe uw oogen toe en steek het in uwe beurs. Zin in onzin. Men kan de menschen ver- deelen in de zulken die er waren, er zijn, en er zullen zijn; verder in de zoodanigen, die er nooit waren en eindelijk in de zulken, die er nooit zuüen zijn. De menschen zooals zij waren, zijn en zullen ziju, maken den inhoud uit van de wereldge schiedenis; de menschen zooals zij er nooit wsren, den inhoud der poëzie; de menschen eindelijk, zooals er nooit zullen zijn, der. inhoud der moraal. Op het examen. „Wat weet ge van de kreeft?" „De kreeft is een roode visch, die achteruit loopt." „Zeer juist! Alleen is de kreeft geen visch en niet rood; ook loopt hij niet achteruit, maar overigens is het antwoord juist." Duidelijk bescheid. Een grondeigenaar kwam voor 't eerst een nieuw aangekocht, ver afgelegen eigendom bezoeken en vroeg den boschwachter, met wien hij liep, of men in die streken ook industrie en veel luxe vond. „Neen," was het antwoord, „industrie wordt hier niet verbouwd en luxen heeft men sedert menschengeheugen hier niet geschoten." Verdienen of krijgen. Aan een dame, wier echtgenoot in 's lands militairen dienst was, werd de vraag gedaan: „wat verdient je man wel s jaars?" Haar antwoord was: „Acht duizend gulden; maar hij Jcrijgt veel minder." Een prachtische raad. Een jongen was in 't water gevallen en er weer uitgehaald. Een schaar van vrouwen uit de buurt stond om den natten knaap te redenecren en te jammeren. Toen gaf een voorbijganger den practischen raad: „Praat niet en klaagt niet; doch zet 'm op een ver giettest?" Zoo dom toch niet! Molenaar. Is 't waar, Kees! dat jij zoo'n domkop bent als ze in 't dorp overal zeggen? Kees. Ja, baas! dat is net zoo als men dat wil opnemen: wat ik niet weet, weet een ander en wat een ander niet weet, dat weet ik. Molenaar. Hoe bedoel je dat? Kees. Een ieder en ik weten wel, dat je de vetste var kens van 't dorp hebt, maar van wiens koren ze gemest worden, weten we niet. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 7 Februari 1884. 1. M van D. zonder woonplaats (gedet.) be delarij 7 dagen gev. straf c. e. 2. H A C. zon der woonplaats, (gedet.) landlooperij 1 maand gev. straf c. e. 3. A B. zonder woonplaats, (gedet.) landlooperij 3 maanden gev. straf c. e. 4. G J van V. te Amsterdam, (gedet.) landlooperij en opz. verbr. van afsluiting 4 maanden gev. straf f 25 boete ot 5 dagen subs. gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 5. J K, en M v. G. te Zaandam, overtreding wet zeevisscherij (visschen met een kuiluet eu niet genummerd hebben aan hun vaartuig) bij verstek ieder f 10 en f 5 boete of 1 dag subs, gev. straf voor iedere boete en solidair in de kosten. 6. W K. te Oostzaan. 7. J Jz. B.8. C Hz. K.9. C Bz. S.10. J. Fz. S.11. J Jz. S.12. K Jz. F. en 13. J Gz. V. allen te Volendam, visschen met een kwakkuil in de Zuiderzee (allen bij verstek behalve No. 6) ieder f 10 boete of een dag subs, straf c. e. 14. J P Pz. eu W de G. te Zaandam. 15. W U. te Oostzaan. G K. te Niewendam. 16. A Kz. K. en J D Z. te Volendam. 17. A Cz. S. en j G T. te Volendam. 18 J Pz. W. en J Fz. S. te Vo lendam. 19. C W. te Edam en S W Az. te Oosthuizen. (16, 17, 18 en 19 bij verstek) vis schen met een kuilnet in de Zuiderzee allen f 10 boete of 1 dag subs. gev. c. e. 20. G Jz. K. 21. P Dz. W. te Volendam u. s. met een kwak kuil 2 maal bij verstek ieder 2 boeten van f 10 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 22. G. K. Wz. en H. K. Wz. te Zaandam. 23. J Sz. K. en J Jz. K. te Volendam. 24. J Cz. v. V en D. Jz. K te Volendam, vis schen met een kuilnet in de Zuiderzee 2 maal allen 2 boeteu van f 10 of 1 dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 25. J K T. u. s. met een kwakkuil 3 maal bij verstek 3 boeten van f 10 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 26. K Cz. S. u. s. 2 maal bij ver stek 2 boeten van f 15 of 3 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 27. D Jz. K. u. s. 1 maal bij verstek f 20 boete 3 dagen sub. gev. straf c. e. 28. K Th. K. en C Cz. T. u. s. met een kuilnet bij verstek ieder f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf voor ieder en solidair in de kosten. 29. S Sz. H. en D Jz. S. feit en straf als voren. 30. H Pz. S. en W K. u. s. 2 maal ieder f 10 en f 25 boete of 1 dag en 5 dagen sub. gev. straf en solidair in de kosten. De sub. 25 tot 30 genoemden allen visschers te Volendam. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden ring. Een zwart taschje met tram kaartjes. Een parapluie. Een entouscas. Een bril. Eenige haakwerk. Een rozenkrans. Een zwarte handschoen. Ecu hondenhalsband. Een kinder boezelaar en haakwerk. Een passer. Een ring met sleutels eu eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een portemonnaie met eenig geld. Een zijden parapluie. Bij de firma C. L. van Langenhuysen te Amsterdam is dezer dagen verschenen de tiende jaargang (1884) van den Pius-Almanak. Deze keurige almanak heeft ook dit jaar zijn ouden roem gehandhaafd. Hij bevat een rijkdom van doeltreffende, schier onmisbare gegevens, waarbij wij o. a. het oog hebben op den uitstekenden kalender (bruik baar voor al de Bisdommen van Nederland) en op de zoo goed als volledige lijst van de Katholieke liefdadige in stellingen en vereenigingen in ons vaderland. Voorts be vat hij mededeelingen betreffende het postwezen, de le- legraphie en tal van andere zaken, te veel om te noemen. Ook aan het mengelwerk is blijkbaar de meeste zorg be steed. We ontmoeten daar pennevruchten van de meest beroemde vaderlandsche auteurs, met name Prof. J. A. de Rijk, Prof. J. A. Alberdin</k Thijm, Pastoor J. IV. BrouwersDj*. Mich. Smiets, MathildeJ. R. v. d. Lans en anderen, die door hunne schoone bijdragen aan den alm: nak eene hooge literarische waarde verschaffen. Door dit alles is deze almanak een onschatbaar vade mecum, 't welk door zeer velen zal worden gekocht, ge lezen en geraadpleegd. De firma Van Langenhuysen zorgde voor een keurig uiterlijk en zal ongetwijfeld ook nu veel succes met deze uitgave inoogsten. Onder de Katholieke jaarboekjes neemt deze almanak eene eereplaats in, zoowel door zijne bruikbaarheid als door zijne volledigheid. Aan den samensteller, den heer tl. M. IVerker, onze hulde I Das verlorene F aradies het bekende en naarvel«r oordeel, ook het best geslaagde onder Rubinsteins grootere compositiën, beleefde Donderdag-avond vaa wege de Haur" lemsche ^Töcwfom^-afdeeling weder eene recht lofwaardige uitvoering. Het was vele jaren geleden, dat men hier deze heerlijke compositie te hooren kreeg. Geen wonder dus dat de tegenwoordige uitvoering met groote belangstelling werd tegemoet gezien, getuige de talrijke opkomst van het publiek. De solopartijen waren in handen van Mejuffrouw Gips en van de heeren Behrens en Rogmans. Laatstgenoemde zanger had de grootste solopartij voor zijne rekening. Hij droeg dan ook den eerepalm weg. De kracht en helderheid van zijn toon bleven den gauschen avond onverminderd; de adel van zijn stijl en de bezieling van zijne voordracht dwongen bij hernieuwing het getuigenis af dat hij als oratorium-zanger onder de tenoren eene eereplaats in neemt. Ook Mej. Gipswier heerlijke gaven wij reeds meermalen bespraken, zong ook nu met schoone uitdruk king, dramatische kracht en zonder overdrijving de sopraan- soli. Ook thaus bewonderden wij haar edel en lieflijk ge luid, dat zich steeds door helderheid en reinheid onder scheidt. In het duet „der Herr hat uns verlassen kwamen hare uitmuntende eigenschappen heerlijk te voorschijn. De heer Behrens handhaafde zijn roem ook als oratorium- zanger; bij hem is men steeds zeker van juiste opvatting en uitvoering. Aan een hoogst aangenaam en beschaafd geluid paart hij eene fraaie toonvorming. Wij zouden meenen aan de waarheid te kort te doeu als we vergaten melding te maken van de zeldzaam schoone voordracht van het terzet Herr der Weitendoor Me vrouwen F., M. en V. B., talentvolle leden der Zangver- eeniging, ten gehoore gebracht. De koren, die het in dit belangrijke werk zwaar te verantwoorden hadden, klonken- zeer goed. Zij getuigden van veel studie en voorbereiding door den heer Robert. Het koor Freudensang er fulls rings die Welten vooral, werd met aplomb gezongen en maakte een glansrijk effect. Het orkest was dezen avond zeer gelukkig en had door gaans een fraaien klank. Een weinig meer zelfbelieersehing zou, vooral bij de begeleiding, nog aan de uitvoering ten goede zijn gekomen. Over het algemeen mag men deze uitvoering als een der zeer goed geslaagden der maat schappij beschouwen. De ijverige directeur, de hee:r Roberty arbeidde in 51 zweet zijos aanschijns; daarom alléén reeds zou hij onzen ook in vele andere opzichten versahuldigden dank hebben ver diend. HAARLEM, 6 Febr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 2 koeien verkocht, 2 voor f 140 a 200; - stier; verkocht - voor fa- vaarzen, verkocht- voor fa pinken verkocht voorf a graskalveren verk. voor f a 18 nuchtere kalveren, verk. 18 voor 8 a 12, schapen, verk. voor f a 6 varkens, verkocht voor 20 a22 c. per 13 kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 44 stapels kaas, 4429 stuks, wegende 9338 kilo, hoog- teprijs f 34,50 middelbare prijs per 50 kilo. s AMSTERDAM, 6 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 168 vette kalverenlstequal 0,95 2dequal. —.75, per kilo, - graskalf/ a —.74 nuchtere kalveren, /8a 14, 5 schapen en lammeren a 137 vette varkens 38 a 45 c. per kilo. LEIDEN, 8 Febr. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden f a f 3 stieren f 110 a 130; ossen f a 84 melkkoeien f 148 a 265 kalveren dito f a 60 vare dito f 142 a 245, 66 vette dito f 172 a 360, 4 graskalveren f 28 a 36, 15 vette 1 44 a 88 99 100; 47 nuchtere dito f3,50 a 10, 144 vette schaper 23 a 42,—24 weide dito J 14, a 23,lammeren 20 magere varkens /15 a 32, 68 biggen f 7,25 a l".— SCHIEDAM, 8 Febr. Moutwijn, per ned. vat 11,75 Jenever (17,25, Amsterd.proef f 18,50 spoeling f 1,80 dito commissie f 1,60. GOUDA, 7 Febr. Op de kaasmarkt waren 18 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 29 a 31. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1.60 1.70 derweiboter fl.40al.50.per kilo.Handel zeer ving HOORN, 7 Febr. Ter waag gewogen 57 stapels kaas, wegende, 13,972 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 38.— voor kleine 37.voor commissie,/ voor mid delbare. LONDEN, 7 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/8 s 7/- Zwijnen 4/- a 4/6. ALKMAAR, 8 Febr. Granen. Men besteedde voor tarwe /7,a 9,rogge 6,75 a 7 25, gerst f5,50, a -,dito chev. 6,a 6,75 haver 3.25. a 4,pnardenboonen 7,a 7,75 bruine dito 10.a 13,—, duiven dito f 8.25 kanariezaad 8,25 9,25 rood mosterdzaad a geel dito karwijzasd a blauw maanzaad groene erwten /14,a 16,grauwe dito 12,— a 17,vale dito 16,— a— Witte a 13. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 140 stapels, wegende 30,599 kilo. Gras, kleine f38,commissie f 37,50 mid delbare f 36,50 laagste prijs f—; hooi-, kleine f36,com- missief35.— middelb. f35,laagste fper 50 kilo BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 8 Februari. 1884. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Sehuld2' j 3 i .....4 Hongarije. OM. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 OM. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 E Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18735 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. ]Jz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiache Spw. Aaud8 Jelez Griaai Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark Obl. /1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiaama f Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miaa Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgis. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18666 Geldkoers prolongatie 3'/s pet. geuotee de koer 65"/i« 77'/$ 102»/, 97'/t 82», 4 65?/, 86»/, 51?/, 99 77'/$ 91»/, 56»/,, •Vi. 87 Hl'/. 122 28 10?/,. 8"/,. 120'/, 1537, 1167- 71"/i. 1517, 1147a 207, 52 120»/,, 51»/, 84'/, 87?/,, 547, 537, 144 25>»/„ 1367, 1057, 108»/, 1017, 95 98 1027, 1127a 1427, 125'/, 123 KAïRO, 8 Febr. Op groud van de slechte stemming onder zjjne troepen, is door Baker Packa de staat van beleg te Soea- kin afgekondigd. Men gelooft dat bet grootste deel van hetgeen van Baker's leger over is gebleven uit Soeakin zal worden teruggeroepen. Heden-ochtend hielden Ba ring, Wood eu Nubar Pacha een bijeen komst, om te beraadslagen over de midde len tot verdediging van Soeakin. PARIJS, 8 Febr. De Senaat heeft een amendement van den heer Fayes aangeno men, volgens hetwelk de zittingen der ge meenteraden niet in 't openbaar zullen ge houden worden. LONDEN, 8 Febr. Twee regimenten in fanterie, liggeude in het kamp Aldershot, hebben heden bevel gekregen zich gereed te houden om te vertrekken, het eene naar Gibraltar het andere naar Malta. Dit be vel werd gegeven met het oog op de ge beurtenissen in Egypte. In de depêches uit New-York zijn de berichten omtrent de overstroomingen al lertreurigst. Te Wheeling staan 5000 hui zen onder water, de schade wordt aldaar op 1 millioen dollars geschat. Te Pitts burgh zijn 10,000 menschen zonder dak. Te Cincinnati is de gastoevoer afgesneden. BERBER, 8 Febr. In een brief uit Khar toem, van 5 dezer, wordt gemeld dat alles rustig is. MEDEDEELINGEN «10 Cents per regel. Een antwoord om te onthouden. Vraag hen, die lijden aau catarrh, asthma en tering, wat het uitgangspunt hunner ziekte geweest is, en zij zullen U autwoor- den: eene verwaarloosde verkoudheid. Ook kunnen wij niet genoeg aanbevelen de ver koudheden van af hun ontstaan te verzorgen. Twee capsules van Guyot bij eiken maaltijd genomen zijn voldoende; de uiterst geringe prijs van deze behandeling (5 cents per dag) maakt dat een ieder zich ervan bedienen kan. De capsules van Guyot zijn wit eu op elke capsule is de handteekening Guyot gedrukt. Op de etiketten bevindt zich de handteeke ning E. Guyot in drie kleuren. Fabriek in 't groot, 19 rue Jacob, Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3