MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. De hoogste goederen. Allerlei. De trekking van de seriën 1120 der tentoonstellingsloterij die gisteren zou plaats hebben, is uitgesteld tot 25 April e. k., wanneer tevens de prijzen der seriën 2130 en de hoofd prijzen zullen worden uitgeloot. Dc handel in levende kwartels. Eerlang zullen ook iu ons land weder in den handel zijn de levende kwartels uit Italië. Te Marseille toch worden dezer dagen uit Alexandrië en Messina 20 tot 30,000 van die vogels verwacht, die in bizonder daarvoor ingerichte stoombooten wor den geladen. Van begin Februari tot einde Mei houdt de invoer aan: en elk jaar komen zoo hon derd duizenden var. die vogels in Marseille. Na olto. April gaan de meesten naar Engeland en ook naar Nederland. Na afloop van de op Dinsdagjl, ge houden vergadering te Utrecht, der vereeniging „Vergunning", heeft zich eene commissie gevormd, bestaande uit drie tappers, welke pogingen zal aan wenden om eene dergelijke vereeniging aldaar op te richten. In de Russische ambtenaarswereld verdwijut van alles: kapitalen, geleverde goederen van allerlei aard en thans heeft men ondekt, dat een geheel station voor het transport van gevan genen, te Ukursk, verdwenen is. De gouverneur van het Transbikal gebied had jaren geleden het plan voor dit station ontworpen en laten uitvoe ren, waarvoor hij van de Kegeering ruime geld sommen kretg. Eu toen hij nu onlangs zijn schep ping, waarop hij zoo trotscii was bezoeken wilde, bevond hij, dat het station nooit an ers dan op het papier bestaan had, en dat al de gelden, voor de slichting verstrekt, in de zakken der beamb ten terecht gekomen waren. Op het landgoed Weltevreden, n a b ij Bergen op-Zoom, en behoorende aan den notaris Vermeulen, te Brussel, is eene kweek- en mes- terij van kippen opgericht, onder directie van graaf Dacaltera. Tot dat einde zijn er ruim drie hectaren grond met de noodige hokken in ge reedheid gebracht, en zijn er reeds 1000 kippen aangevoerd. Blauwzuur is naar een Enge 1- sclie dierkundige onlangs ontdekt heeft een tegengift tegen het even vreeselijke ergift strych nine. Hij kwam tot die ontdekking door een toe val. Hij had een hond, dien hij voor een proef neming wilde dooden, een dosis strychnine ge geven, maar het vergift werkte ditmaal niet snel genoeg, en om den doodsstrijd van het dier te verkorten gaf bij een dosis blauwzuur. Maar tot zijn verbazing werd nu de hond, die reeds stuip trekkend neerlag, in plaats van te sterven, weer zoo gezond als te voren. Verscheidene proe ven, op katten en andere dieren genomen, be vestigden de ontdekking, die zeker zeer belangrijk mag heeten. In Georgia begon e e n predikant den dienst in de kerk met de aankondiging van een collecte voor een liefdadig doel. „Maar om 's hemels wil, laat hij, die gisteren het schaap van mrs. W. stal, niets in de bus werpen!" aldus eindigde hij zijn opwekking. Natuurlijk haastten zich al de aanwezigen iets te offeren. Een paar weken geleden is een ambtenaar bij de stadswerken te Keulen, Cremer genaamd, op de vlucht gegaan, r.a zich door eene reeks vervalschingen meester te hebben ge maakt van een bedrag van 27,000 mark. Thans verneemt men dat aldaar ook zekere Braschof is verdwenen. Deze was beambte bij het centraal station en had zich schuldig gemaakt aan op lichterij. Hij had aan een zijner vrienden zijne tusschenkomst aangeboden om diens vermogen te beleggen in Italiaansch staatspapier. Na hiertoe van dien vriend voor een bedrag van 64,000 mark in andere waarden te hebben ontvangen, maakte hij daarvan heimelijk bij een bankier te Keulen voor 57,000 mark te gelde en ging toen, zoo het heette, naar Frankfort op reis om voor de gezamenlijke, hem door zijn vriend toevertrouwde waarden Italiaansch staatspapier te koopen. Sinds dien tijd is hij verdwenen. Men heeft hem het laatst gezien te Maintz, doch dit is reeds een week geleden. Naar men verneemt, heeft de bedrogene een premie van 5000 mark op zijne aanhouding uitgeloofd. Te Stad - D eutichem kreeg een artillerist uit Arnhem, die zich te veel „vergund" had, twist met een bejaarden man. Hij trok zijn sabel en bracht hiermede den grijsaard eenige houwen toe. De gewonde verkeert in le vensgevaar. De tienjarige bevolkingslijsten in Engeland wijzen van 1851 tot 1881 eeneregel- matige vermindering aan van het aantal blinden. Vooral het laatste tiental jaren was deze grooter nog dan de vroegere tientallen. Men schrijft dit aan twee oorzaken toe: lo. aan de grootere zorg voor en bedrevenheid in het behandelen van oog ziekten en 2o. in de mindere verwoestingen, die onder de kinderen worden aangericht door de pokken. Het getal blinden bedroeg 31 Dec. 1881 in Engeland, Schotland en Ierland 22,832, of één op de 1130 inwoners. Men heeft de berekening gemaakt dat er in Londen 60,000 huisgezinnen zijn die zich met een enkele kamer moeten behelpen. De verhouding van het aantal goede scholen tot dat der herbergen is thans van één tot twaalf. Com mentaar zal hier wel overbodig zijn. Een Gar ij per heeft op mark te Leeuwarden twee hennen verkocht voor f25. De kooperzondze naar een tentoonstelling, waar zij met den eersten prijs (f200) bekroond werden. De prachtexemplaren bevinden zich nu op de ten toonstelling te Nizza. Een politieagent te Chieri, die door een schuldeischer lastig gevallen werd, heeft dezen eenvoudig in hechtenis genomen en we gens beleediging van het gezag naar de gevan genis overgebracht. Het plan tot aanleg van een lucht- druk-buispost tusschen New -York en Chicago begint uitvoering te erlangen. Langs die buisge leiding zullen brieven, kleinere artikelen, mon sters en dergelijke tegen 5 c. voor een brief en 10 e. voor een pakje vervoerd kunnen worden. Te Cleveland, Buffalo en Albany zullen tusschen- stations worden opgericht. De pijpen zullen van ijzer en 4 duim in doorsnede zijn. De kosten van aanleg worden op 1000 dollars per mijl be rekend. Men denkt dat bet vervoer van brieven of pakketten tusschen New-York en Cliicago in ongeveer 4 uren tijds zal kunnen geschieden. Op de ree de van Genua is een zeehond gevangen, die niet minder dan 1500 kilo weegt. Uit het vijfde bericht van d r. Koelt, den leider der DuiLche wetenschappelijke com missie tot onderzoek van de cholera, uit Cal cutta dd. 7 Januari jl. verzonden, blijkt, dat de commissie reeds wezenlijke vorderingen heeft ge maakt in de oplossing van de haar gestelde be langrijke vragen. Het is proefondervindelijk nu gebleken, dat in de versche choleralijken eigene, door vorm en groei karakteristieke bacillen zich in den darm bevinden; in niet-choleralijken zijn die bacillen niet gevonden. Er schijnt hier dus spraak te zijn van specifieke cholera-bacillen. Ook schijnt het overdragen van de ziekte op dieren toch niet te zullen slagen. Merkwaardig is ook het feit, in het bericht vermeld, dat sinds 1870 de sterfte aan de cholera te Calcutta met ruim V» is verminderd en wel, naar het eenstemmig oordeel van alle bevoegden aldaar, ten gevolge van het aanleggen van eene waterleiding. Op het gebied der photographie heeft zekere heer Fellows te Cleveland het mid del uitgevonden om, door electriciteit, een per manente afbeelding te maken op een gladde op pervlakte, nadat deze vooraf is geprepareerd. De kosten zouden niet meer dan 1 cent per afdruk bedragen. De ondervinding is een dure school, doch de eenige, in welke de dwaas iets leert. De nalatigheid gaat zoo langzaam, dat ar moede haar spoedig inhaalt. Koop nooit iets wat ge wel gebruiken kunt, doch steeds datgene, wat ge niet kunt ontberen. Ga liever met honger naar bed, dan met onnoodige schulden op te staan. Vlijt betaalt de schulden, moedeloosheid vermeerdert ze. Strijd is er, in en buiten den mensch niet alleen, maar ook in en buiten elke maatschap pij. Strijd tusschen de ziel en het lichaam, in den mensch, die toch één is; strijd in de maat schappij tusschen de moreele en de stoffelijke orde van zaken. Het lichaam bestaat slechts voor de ziel, zoo bestaat ook in het algemeen het stoffelijke ook voor het zedelijke. De zedelijke grootheid, ziedaar het doel, het leven, de kracht, do eenige grootheid der volkeren. Het stoffelijke heeft alleen voor zoover waarde als de mensch er door zijn arbeid iets in doet stralen van dien goddelijken glans, dien God in zijne ziel doet schitteren. Zoo zijn de verhoudingen tusschen ziel en lichaam, tusschen geest en stof, tusschen zedelijke en materiëele macht, ontwikkeling en grootheid. Daarop berust de uitspraak van Roscher, die verklaart dat geen volk, hetwelk waarlijk godsdienstig en zedelijk is, zal te gronde gaan, zoolang het deze hoogste goederen in hooge eere houdt. Moeilijk probleem. Kapitein. Kerel wat trek jij een krommen neus! Recht dien neus! Recruut. Sjemaai, kapitein, de neus is me zoo gegroeid. Kapitein. Sergeant Spillebeen, laat dien kerel straf-exerceeren zoo lang tot zijn neus recht is; ik zal hem die gekheid wel afleeren. Dubbelzinnig. Gast. Kellner, waar blijft mijn kalfskop? Kellner. Ik dacht dat u er al een had. Spoedig verholpen. (Monoloog van een lid der natte gemeente) Zou ik nog een potje drin ken of niet? (na eenig nadenken) Weet je wat, ik drink er nog een, dan heb ik niet langer daar over te practiseeren. Troef. Op zekeren dag komt een brutale na komeling uit den stam van Israël op het post kantoor te A. juist op het oogenblik dat eenige ambtenaren een gesprek voeren, 't Lijkt hier wel een menagerie," sprak Nathan. „Dat is het ook," antwoordde een der ambtenaren, „met dit ver schil dat hier de beesten buiten staan." Ontzettend! „Dat is verschrikkelijk", zegt mevrouw, die de krant leest. „Is er weer een on geluk gebeurd?" vraagt meneer. „Verbeeld je, ik lees daar, dat al 't prachtige porselein van me vrouw Smit, die onlangs is gestorven, onder den hamer zal komen. Zonde en jammer is het!" Op reis in de bergen. Engelschman (zit bepakt en beladen op een ezel, en wordt door het landvolk aangestaard); Wat gaapt ge mij zoo aan, dom volk! Heb je nog nooit een ezel gezien? Landelijk eeuvoudig. Een Oldenburgsche boer zond den burgemeester van zijn dorp door zijn lummelachtigen jongen een vollen schotel vleesch present, zóóuat de burgemeester wel zoo goed was te zeggen: „Maar jongenlief, dat is haast te veel!" „Ja," antwoordde de bengel, „dat heeft moeder ook gezegd, maar vader zegt; we moeten dier leelijkert tot vriend houden." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 16 Febr. Donderdag 11. had in de Kathedrale Kerk alhier te ruim 10 uren de plechtige installatie plaats van den Hoogeerw. HoogGel. Heer II. J. J. Prenger, President van het Groot-Seminarie te War mond, die onlangs door Z. D. H. den Bis schop benoemd was tot Kanunuik-Theologaal van het Hoogeerw. Kapittel. Deze benoeming heeft ons, met zoovele anderen, bizonder verheugd, omdat de waar digheid waarmede thans de Hoogeerw. Heer Prenger is bekleed, door hem ten volle ver diend is. Reeds meer dan 20 jaren toch heeft hij, eerst als Hoogleeraar in deMoraal- Theologie aan het Groot-Seminarie te War mond, daarna als Regent van het Klein seminarie Hageveld, en thans sinds Sep tember 11. als President van het eerstge noemd Seminarie, zijne krachten gewijd aan de opleiding der Geestelijkheid van dit Bisdom. Eu die krachten, wat zijne be kwaamheden betreft, zijn noch waren gering; daarvoor getuigt zijne vroegere benoeming tot Hoogleeraar, toen hij nog een zeer jeugdig Priester was; daarvoor getuigt ook het feit, dat hij gedurende zeer vele jaren Hoofd- Redacteur van het maandschrift De Katho lieke is geweest; daarvoor niet minder ge tuigt thans zijne benoeming tot Kanunuik- Theologaal van het Hoogeerw. Kapittel. Wat zijn ijver betreft, deze heeft zich altijd en onvermoeid getoond in het waarlijk stich tend voorbeeld, dat hij aan anderen, bizonder aan zijue leerlingen heeft gegeven. Wij wenschen dan den Hoogeerw. Hoog geleerden Heer Prenger met zijne benoeming van harte geluk. Moge hij nog lang tot steun en sieraad strekken van het Hoogeerw. Kapittel, mogen zijne krachten nog gedu rende zeer vele jaren voor anderen vrucht baar zijn Naar wij met zekerheid vernemen is de Zeer Eerwaarde Heer L. E. Jansen, Kape laan aan de Kathedrale Kerk alhier, door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem be noemd tot Pastoor te Vlissingen. De Zeer Eerw. Heer M. P. Kreyns, onlangs tot Pas toor te Anna Paulowna benoemd, is reeds naar zijne nieuwe standplaats vertrokken. Zeker zijn wij de tolk van alle Katholieken dezer stad, wanneer wij beide hooggeachte Herders, die hier vele jaren hun heilig dienst werk met groote toewijding verrichtten, geluk wenschen met hunne benoeming. On getwijfeld zullen zij in hunne nieuwe stand plaatsen dezelfde innige achting en waar deering ondervinden, welke zij hier in zoo ruime mate genoten en waarop zij wegens hunne groote verdiensten ten volle aan spraak mogen maken. Onze beste wenschen en heilbeden vergezellen hen. Mogen beide hooggeëerde Herders nog tal van jaren tot heil der menschheid arbeiden in den wijn gaard des Heeren. Aan de R.-K. kerk van den H. Antonius alhier, is door wijlen mejuffrouw M. T. A. Helmer te Alkmaar vermaakt eene som van f 800, onder den last van kerkelijke diensten. Op den 7den dezer werd door B. en W. aanbesteed het onderhoud gedurende een tweejarig tijdvak van de pompen en drink- fonteinen der gemeente. B. en W. hebben deze aanneming thans gegund aan den heer II. Koningals laagste inschrijver, voor ƒ1598 in de 2 jaren. Donderdag 11. hebben B. enW. aanbesteed, in 14 perceelen, het dagelijksch onderhoud van en het verrichten van eenige bepaalde vernieuwingen aan de stedelijke werken, van 1 Januari 1884 tot en met 31 De cember 1885. Aannemers zijn geworden van; le. perceel, de stadsgebouwen, de heer C. Elfftrs Jr., voor 8500; 2e perceel, de 68 huurhuizen van het voormalig Oude mannenhuis, de heer H. London, voor ƒ855; 3e perceel, de schoolgebouwen voor middelbaar onderwijs, de heer J. S. van Velt- huysen, voor 2360; 4e perceel, het Gym nasium, dezelfde, voor 260; 5e perceel, de schoolgebouwen voor lager onderwijs, dezelfde, voor 2145; 6e perceel de meu belen voor lager onderwijs, de heer E. A. Braakenburg, voor 599; 7e perceel, de houten en steenen bruggen de heer B. Zuithof, voor 7975; 8e perceel, de houten wallen, de heer C. Elf ers Jr.voor ƒ1450; 9e perceel, de steenen wallen, de de heeren Verhagen en van 't Woudt, voor 800; 10e perceel, het Brouwershofje, de heer W. van Scheyndel, voor ƒ150; 11e perceel, de Brouwersvaart, de heer D. A. Braaken burg, voor ƒ491; 12eperceel, de buitende stad gelegen werken, de heeren Verhagen en van 't Woudt, voor 400; 13e perceel, de Leidsche- vaart, dezelfden, voor ƒ1450; 14e perceel, de Amsterdamsche-vaart, dezelfden, voor ƒ325; alles per jaar. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 14 Februari 1884. 1. J W. te Edam, bedelarij bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. met vrijspraak van bet meerdere ten laste ge legde. 2. W S. te Haarlemmermeer, hoon f 5 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 3 JNK. te XJmuiden moedw. mish. f 1 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 4. A S. te Koog aan de Zaan a. opz. verbr. van afsluiting, b. moedw. mish. bij verstek 2 maanden gev. straf f25 en f 8 boete of 5 en 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. P R. S R. C R. en K R. allen te Oostzaan, verzet tegen de politie de le 3 dagen gev. straf de overigen iedar 5 dagen gev. straf en solidair in de kosten met vrijspraak van het den leen 4e bekl. meerdere ten laste gelegde. 6. W Ite Haarlem, verzet en geweldpleging tegen de politie 14 dagen gev. straf c. e. 7. J M. te Haarlem, openbare dronkenschap (2e herh.) 14 dagen gev. straf c. e. 8. G Z. te Haarlem, feit en straf als voren bij verstek, 9. H W H. te Haar lem, openbare dronkenschap (3e herb), bij verstek 7 da gen gev. straf c. e. met last tot opzending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 maanden. 13. G S. te Haarlem, openbare dronkenschap (5e herh.) bij ver stek 14 dagen gev. straf c. e. met last als voren voor 6 maanden. 14. J S. te Aalsmeer, het afleggen van een valsehen eed in een civiel gediDg 183 dagen cell. gev. straf 50 boete of 3 dagen subs. gev. straf e. e. met ont zetting voor den tijd van 5 jaren van burgerschapsrechten HAARLEM, jl3 Febr. Aan .de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 1 koeien verkocht, 1 voor! 160 a- stier; verkocht - voor f a- vaarzen, verkocht - voor f a pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 17 nuchtere kalveren, verk. voor /6a 10, 6 schapen, verk. voor f 20 a 10; 2 varkens, verkocht voor a 22 c. per kilo, - paard tot f a s AMSTERDAM, 13 Febr. Ter veemarktvan heden wa ren aangevoerd: runderen, 16d vette kalverenlste qual f 0,95 2de qual. -.75, per kilo, - gr ask alt/ a 75 nuchtere kalveren, 6 a 10, 2 schapen en lammeren a 80 vette varkens 40 a 45 c. per kilo. LEIDEN, 15 Febr. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgtpaarden f a f 8 stieren f 76 a 185; ossen f a 84 melkkoeien f 148 a 265 kalveren dito fa 48 vare dito f 140 a 245, 24 vette dito f 172 a 360, 4 graskalveren f 28 a 36, 24 vette f 38 a 84 90 100; 63 nuchtere dito f3,a 10, 70 vette schapen 23 a 36,14 weide dito J 15, a 22,lammeren 18 magere varkens /16 a 30, 66 biggen 7,50 a 16.— SCHIEDAM, 15 Febr. Moutwijn, per ned. vat 11,75 Jenever f17,25, Amsterd.proef f 18,50 spoeling f 1,30 dito commissie f 1,60. GOUDA, 14 Febr. Op de kaasmarkt waren 19 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 29 a 31. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1.55 1.65 derweiboter!fl.35al.45.per kilo.Handel zeer ving HOORN, 14Febr. Ter waag gewogen 61 stapels kaas, wegende, 14,560 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 38.53 voor kleine 36.voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 14 Febr.j Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/10, Kalveren 5/8 a 6/8 Zwijnen 3/6 a 4/4. REURSBERICHTEN. Amsterdam, 15 Februari. 1884. Prijzen der onderstaande effecteu geu otee pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld2', 66'/s 77»/s 102'/a 98 827/s Hongarije. Obl. Lcening 18675 Goudleening Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binuenl. f 1250025000. 1 4', 4 ltalle. Rusland 1000—5000 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 nu u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Ameilka. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boitel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsck. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-BreBt Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Humenle. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Orediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866. Geldkoers prolongatie 3 pet. 5 5 di v 65»/i, 66»/i, 51s/s 98'/« ?8>/s 92 24'/, 46 57'/, 9'/« 8'Vis 87 Hl'/. 122 28 10'/.. 8'/s 117'/, 153'/, 116 72 151'/, 114 20 53>/, 120'/, 51'/. 85 87'/. 54'/, 53'/. 146 26»/., 138'/, 106'/, 108'/. 102'/, 94?/, 98 102'/, 112'/, 142 125'/, 123'/, LONDEN, 15 Februari. Naar Daily News uit Kaïro verneemt, heerscht daar de meening dat het Egyptische leger, als een onnoodige last, be hoort te worden ontbonden. Men [gelooft echter dat generaal Wood en de Engelsche officieren hun ontslag zullen nemen als er geen Egypte- naren naar Tokar worden gezonden. Uit Soeakim wordt aan de Standard geseind, dat zendelingen van den Mahdi te Yemen zijn aangekomen en daar een opstand tegen Turkije hebben uitgelokt. SUAKIM, 15Februari. De hoofden der voornaamste onzijdige stammen hebben te Hansouk, op onge veer drie uren gaans van hier, eene bijeenkomst gehouden, waarin besloten werd, aan [Osman te verzoeken, hun grondgebied te eerbiedigen, daar zij anders tegen hem zullen oprukken. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Een goedkoop geneesmiddel. Wanneer men lijdt aan verkoudheid bronchitis, catarrh of aan welke aandoenin gen ook der luchtpijptakken of der longen, neme men, bij eiken maaltijd, in de soep, twee capsules Guyot. Dit kost ongeveer 5 cents per dag en is deze behandeling even krachtdadig al3 billijk. Wij kunnen slechts instaan voor de echtheid van de witte cap sules van Guyot welke voorzien zijn van de handteekeniug E. Guyot en die gefa briceerd worden 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen of andere personen die deze cap sules niet mochten kunnen innemen, kun nen gebruik maken van het Paté Regnauld,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3