MARKTBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Goud. Allerlei. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de haudteekening: E. Guyot. Men eische op het etiket de haud teekening Guyot in drie kleuren eu het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kindereu en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer, Voor het a. 8. postcongres, dat in den loop van dit jaar, vermoedelijk in de maand Mei, te Lissabon gehouden wordt, zijn van de Duilsche administratie verschillende voorstellen ingekomen, waarvan de voornaamste zijn: 1. Ke geling van het eigendomsrecht der aan de post toevertrouwde zendingen, vóór dat zij den ge adresseerde hebben bereikt, 2. Vermindering van het zee-transitrecht. 3. Bepaling van den vorm, de afmeting en adressen der brieven, enz. 4. Eenige meer gunstige bepalingen betreffende de drukwerken. 5. Verlaging van het recht voor brieven met aangegeven geldswaarde, 6 Ver mindering van het recht van postwissels. 7. Een ontwerp-verdrag tot algemeene invordering van quitantiën, rekeningen, wissels, assignaties en ver der handelspapier tot een bedrag van fr. 750. 8. Vaststelling van het maximum gewicht der internationale postpaketten op vijf kilogram. Door bemiddeling van de Neder- landsche Handelmaatschappij zijn weder ƒ9500 overgemaakt aan de plaatselijke commissie te Batavia voor de ramp op Java; in het geheel derh alve f 519,500. Door Sophia de Schaap, echtge- noote van Abraham van Creveld, te Venendaal, die ter zake dat onder haar onmiddellijk toezicht door haar 14jarig dochtertje aan een 13jarigen knaap sterke drank was verkocht, door het gerechtshof te Arnhem in hooger beroep tot 8 dagen ge vangenisstraf is veroordeeld, is thans een request om gratie aan Z. M. den Koning ingediend. Vele ingezetenen der gemeente Venendaal ondersteunen dit verzoek; ook zij zonden een request aan den Koning. BI ij kens een nauwkeurig onder zoek, zijn er alleen in de Vereenigde Staten van N. A. 27 plaatsen, die Parijs; 30 die Berlijn; 7 die Jeruzalem; 12 die Londen; 21 die Rome heeten, dus veel meer dan Rittet's woorden boek aangeeft. Uien als een probaat geneesmiddel. Tegen den zoo lastigen en vooral hier te lande veel vuldig voorkomende katharalen hoest, is het vol gende eenvoudige middel als zeer afdoende aan te bevelen. Tot bereiding daarvan neemt men 5 ons uien, deze worden geschild in hun geheel gelaten maar toch ingekorven, men voegt er 8 lood honing eu 4 ons witte suiker bij, laat dit te zamen 34 uren achtereen zeer langzaam koken, daarop koud worden en giet dit mengsel dan door een fijne zeef of een neteldoek. Dit sap bewaart men in eene goede gekurkte flesch; naar de be hoefte zulks vordert moet de patiënt biervan dage lijks met tusschenpoozen 46 eetlepels vol, lauw warm gemaakt, innemen. De heilzame uitwerking van dit gemakkelijk te bereiden huismiddel zal men spoedig gewaar worden. In Britsch Birmah z ij n proeven genomen met zeer goeden uitslag om dieren in te enten volgens de wijze voorgeschreven door den uitstekenden Eranschen geleerde Pasteur ten einde ze te beschermen tegen runderpest en andere ziekten. Eenige kalveren, olifanten, schepen en een varken werden met Pasteurs vloeistof ingeënt en bleken, na verloop van de plaatselijke ziekteverschijnselen, onvatbaar voor verdere be smetting. Inzonderheid bleven de kalveren gezond na verscheidene malen geplaatst te zijn geworden onder kudden, hevig aangedaan door runderpest. Het aanteekenen van appèl in de zaak der Utrechtsche studenten is geschied op last van den minister van justitie. Een buitengewoon kostbare ten toonstelling, waar een waarde van millioener. vertegenmoordigd zal zijn, wordt eerstdaags te Buda-Pest geopend. Het is nl. een tentoonstel ling van werken der Horgaarscbe goudsmeed kunst uit ouden en nieuwen tijd. Door het nationaal museum, het Keizerlijk Hof, een aantal kerkvorsten, abdijen en vele aanzienlijkeu worden kostbare en merkwaardige voorwerpen ingezonden. Bij den internationalen wedstrijd van scherpschutters, den lOden te Davos gehou den, hebben onze landgenooten de eerste drie prijzen behaald. D e Genthiner Anzeiger deelt mede, dat veldmuizen, des nachts in gaten gevallen, welke voor haar geboord waren, zonderling toegetakeld waren. Sommige waren zonder ooren, zonder staart, van anderen was alleen de romp over, terwijl de groote en krachtigste ongeschonden bleven.Toen dit verschijnsel nader werd onderzocht, bevond men, dat sommige muizen op hare kameraden aanvielen en ze verslonden. Meestal ving dit opvreten bij de ooren aan; het duurde maar kort, of de slachtoffers gaven eiken tegenstand op en stierven onder de tanden van hunne zusters. Om dit feit nog beter te kunnen vaststellen, ving een land bouwer een dozijn veldmuizen, zette die in een pot, waaruit ze niet konden ontkomen, en gaf haar geen voedsel, 't Duurde maar weinige uren, of er ontstond een algemeen gevecht. Des anderen daags waren reeds 4 stuks dood en anderen mat en gewond. Op den derden dag leefden er nog twee, die bfzig waren hare makkers, evenals in de boorgaten, te verteren; na eenige dagen was er wederom eer.e dood, en de laatste, zwaarste en krachtigste stierf op den achtsten dag. De vraatzucht der muizen is groot. Een der grootste verslond in een dag twee halve muizen, waarvan zij alleen de bovenhelften verteerde. Muizen kun nen slechts zeer korten tijd zonder voedsel leven. Het blad besluit: Geen muizenplaag duurt dan ook lang, want tegen den winter brengt de honger ze in 't nauw en verslinden zij elkander. Te Kopenhagen, eene stad die, g e- lijk men weet, op het stuk van losloopende en lastige honden de Nederlandsche hoofdstad naar de kroon steekt (men zal zich Kjellaud's novelle Phylax nog wel herinneren) is van gemeentewege bepaald dat, wanneer iemand door een dergelijk gedierte schade lijdt, de eigenaar minstens 5 kronen boeten moet betalen, benevens eene naar omstandig heden vast te stellen schadevergoeding. Een Era n sc h man, sedert kort uit China teruggekeerd, heeft allerlei lekkernijen me degebracht, o. a. gezouten ratten, waarop de Chi- neezen verzot zijn. Gelukkig krioelt het in het Hemelsche Rijk van ratten. Het veelzijdig nut van de tele- phoon is dezer dagen op zeer eigenaardige wijze gebleken. Een hond, die naar den naam Jack luisterde, was van den weg afgedwaald en liep op straat zijn baas te zoeken. Een vriend van zijn meester zag Jack mismoedig loopen en be greep wel, wat er aan haperde. Hij nam Jack mee en begaf zich met hem naar een teh phoon- eiger.aar. „Hebt ge je hond verloren?" vroeg hij door middel van den toestel. „Ja", luidde het antwoord, „waar is hij?" „Ik heb hem gevondenroep hem maar", telephoneerde de vriend terug. „Jack! Jack! waar ben je?" klonk het door het apparaat. De hond, die met zijn oor dicht aan den ontvanger was gebracht, maakte een vroolijke beweging en antwoordde „Hnu! haul haul" Een kwartier later had den de hond en zijn eigenaar elkander terug gevonden. Drie jongen* van Varese speelden met lucifers in een hut van stroo, waarvan het gevolg was, dat deze in brand vloog en de kin deren stikten, voor men hun ter hulp kwamte Vico Epuenze, bij Napels, vielen twee werklieden in een brandende kalkoven en vonden den dood. Dr. Mure t, teVevey, kanton Waadt- land, had in eene briefkaart eenige leden van den Bondsraad „canailles" genoemd. De Bonds raad heeft besloten hem niet te vervolgen, maar de postbeambte, die de postkaart verzond, heeft 20 fr. boete moeten betalen. Eergistere n-m iddag is nabij II ee m- stede de conducteur van de stoomtram van een der wagens gevallen. De ongelukkige geraakte onder den trein en overleed een paar uren na hit ongeval. II. M. de Koningin heeft den Ko ning op zijn verjaardag een kostbaar servies van oud Saksisch porselein geschonken. Arm is niet hij, die weinig bezit, maar hjj, die veel noodig heeft. Vlijtige huisvader, vlijtig gezin. Wie geneesmiddelen inneemt, op ge zag der reclamegaat in zee met een schip, waarop de stuurman een huurkoetsier is. Zijt nooit voorzichtiger, dan wanneer gij doen kunt wat ge wilt. Wie goed rijmen kan, is daarom nog geen dichter; evenmin als een pianostem mer een toonkunstenaar is. Een allesverslindende hartstocht is in onze dagen de dorst naar goud. Hij streeft met onbarmhartige hoovaardij alles overweldi gend, naar de alleenheerschappij. Alle slechte hartstochten, alle lage instinkten van den gevallen mensch, alle schuldige lusten, die de volkeren in de laatste eeuwen deden wankelen, en ze al dieper en dieper doen zinken in het slijk, dienen ouder deze banier; en de bloedroode vlag, die de Com mune jdantte op het rookeud puin der koningspaleizen, is slechts eene uitdruk king dierzelfde zaak. Goud! Goud! en zoo spoedig mogelijk, en zoo veel mogelijk, om zoo lang moge lijk en zoo veel mogelijk te kunnen ge nieten, dat is de leuze, de gewjjde macht spreuk der moderne maatschappij. Het is de talisman onzer tijden, die alles vermag; de nieuwe moordkreet, die in dien vree- selijken strijd aangeheven wordt; de diepe zucht, die opstijgt ook uit die sombere, zwijgende, zwoegende scharen van blanke slaven, mannen, vrouwen, kinderen van de armzalige lijfeigenen dier groote vazallen der machine, die den albeheerscher, het goud huldigen. Inderdaad de wereld wordt door de slechtste aller aristocratiën be- heerscht, die van het goud. Verzachtende omstandigheid. Rechter. De eerste getuige beweert dat de wond die beschul digde aan Van Rinkelen toegebracht zoo groot was als een rijksdaalder. Tweede getuige. Dat is wel wat overdreven, mijnheer de rechter, zij was hoogstens zoo groot als twee gulden vijf-en-twin tig cent*. Subjectieve beschouwing. Boer. (die zijn eerste prcces voert, tot zijn raadsman) Ge moet weten, mijnheer dat ik een eerlijk man ben, ik heb nog nimmer een advocaat noodig gehad. Verklaarbaar. A. Ik weet niet waarom ik dien Pimpelbeen zoo dikwerf om betaling aan spreek; hij doet toch alsof hij niets hoort. B. Ja, hij hoort ook niets, hij zit immers tot over zijn ooren in de schulden. De slimme luitenant. Twee officieren werden gedurende de veld-manoeuvres bij een rijk en voornaam heer ingekwartierd. Zij werden vorste lijk ontvangen en verpleegd. Des avonds voor den dag van het vertrek overlegden zij wat zij den huisknecht als fooi zouden terhandstellen. Men kwam overeen dat ieder tien gulden zoude geven. De vulgende dag komt en met hem het vertrek. De huisknecht begeleidt de beide luitenants tot de deur en ontvangt zijn fooi waarop deiweede officier tot zijn verwondering ziet dat de eerste sl clits drie gulden geeft. Op de straat gekomen vraagt gene opheldering over deze vreemde han delwijze, waarop deze antwoordt: „Baste vriend, ik heb heden-morgen den inktkoker op mijne kamer omgeworpen, nu denkt natuurlijk de huis knecht dat gij zulks gedaan hebt, omdat ge een veel grootere fooi geeft dan ik." Onbewuste zelf-critiek. De journalist Pen- graag schreef onlangs een artikel over de lafheid en zouteloosheid. Het opstel werd gedrukt maar o schrik! de eerste regels luidden: „dat de laf heid en zouteloosheid niet uitsterven, daarvan zullen deze regels getuigenis geven. Uit de gerechtszaal. Rechter. Bekent ge schuldig te zijn? Beschuldigde. Eerst moet ik hooren, wat de getuigen weten. Sarcastische critiek. Een dagblad berichtte onlangs van een middelmatig tooneelspeler: „de heer Van Puffelen, die op denzelfden dag eene verkoudheid opdeed, verklaarde der Directie dat hij de rol van Shylock niet kon vervullen." Nu, dit hadden wij de Directie wel kunnen zeg gen, vóór de heer Van Puffelen verkouden werd. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 20 Febr. Op 1 Januari jl. bestonden bier ter stede 227 inrichtingen, waar krachtens vergunning sterke drank in het klein wordt verkocht. Op 1 Januari 1883 bedroeg dit aantal 235. Sedert 11. Donderdag-avond wordt alhier vermist een 21jarig meisje uit den fatsoen lijken burgerstaud, gekleed in donkerbruine japon, zwarten mantel en hoed van zwart ruig vilt; ondergoed gemerkt W. v .S. Daar zij lijdende was aan zwaarmoedigheid, vreest men, dat haar een ongeluk is overkomen. De Commissaris van politie te Haarlem ver zoekt bij ontdekking bericht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Gardenier en S W C Goetz; J v. Boom a en A C Toepoel; J J Bouwer en E Lacet. Getrouwd: P J Aarts en A A Koster; D Bijle- veld en J C Hoijerman; J v. d. Laan en D Zuuren- donk; W Kraaijenhagen en W Kroese; J F Janeen en J de Heij; H Hogenes en A Krijne; J Hartog en J de Jong; F A de Nijs en A M Maas; C Rom- pelman en H C Kerkhof. Bevallen: M M J v. Veen geb. Seheelings d. W M Cornet gab. Hirs d. M Guitoneau geb. Singer z. E Jacobs geb. Schornagel z. A M v. d. Spek geb. Balfoort d. M C r. Cittert geb. Kooiman 2d. J F Mulder geh. Erdtsieck z. C A v. Meurs geb. Brink man z. A J Meure geb. Geerlings d.G Heins geb. v. d. Lande z. G v. Steen geb. Toepoel z. H Pol dervaart geb. Zuurendonk z. M Bergman geb. Bon- frer z. S v. Os geb. Brandeis d. C Bakx geb. Dekker d. AM Stammers geb. Valk z. M Bngtel geb. Koel z. E v. d. Pieterman geb. Wesseldijk z. M. Ras geb. Winters d. A M Roosen geb. Stammers d. A M v. Dijk geb. de Boer d. A M v. d. Valk geb. Peper z. M Kokkelkoron geb. v. Opzeeland z. A M v. d. Lande geb. Corneliase z. A Franken geb. v. Leute z. W G Blóte geb. Schmitt d. G v. Maaswinkel geb. Keppler d. J C v. d. Ham geb. Swaanswijk d. A de Graaf geb. Valk d. G Kalk man geb. Bijster z. M v. Riemsdijk geb. Nederkoorn d. I Dekker geb. Sshipper z. A Maarien geb. Al- derliestez. MC Schierhout geb. Houbou d. C W Meeuwig geb. Baerentz d. JE Brandt geb. de Koff d. Overleden: K v. Stijn 69 j, wed. A Zonneveld Kou- denhorn; G J Pruim 5 mn. z. Schootersingel; G Bakker 4 mn. d. Zoetestraat; A de Graaf 4 mn. z. Korte Poellaan; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van E Dondorp Nauwe Appelaarsteeg;— N Noë 68 j. wed. A Schumann Koudenhorn; WC Koelewijn 3 mn. z. Kraaijenh. gracht; J Bongaard75 j. Witte Heerensteeg; W F v. Wort 64 j. Krom Elle boogsteeg; J C VreekeD 18 dg. d. Asterstrrat; J W Spiering 1 mn. z. Jan Steenstraat; W J Alder- liefsten 8 mn. z. Raaks; F B Vermeer 15 dg. z. Waai gat; J J A v. d. Breggen 50 j. Spaarne; N v. Eijk 72 j. Wed. B. v. Bilderbeek Doelstraat; Een als levenl. aangev. kind van het vrouwelijk geslacht van H. Meeu wig Ursulasteeg. HAARLEM, 18 Febr. Ter graanmarkt vau heden gedaan: roode tarwe,a -,witte dito 7,30 a 8, rogge f5,75 a -,haver f 3,75 a 4,gerst f 5,25 a f-,duivenboonen f 7',a 7,25; paardenboooen f 8,50 a f 7,bruine boonen f a f Gr. erwten f a f— HOTTB3D AM., 19 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1139 runderen, 107 vette- en graskalveren 110 nuchtere kalveren, 38 scha pen of lammeren, 452 varkens, 25 biggen,— bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 80 e. 2de qual. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 e. 2de qual. 90 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 46 c. per kilo. De prijzen der botet waren heden als volgt lste f 82 2e qualit. f76, 3de qual.f72. PURMEREND, 19 Febr. Kaas: aangevoerd 80 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare .LONDEN, 18 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 7,000 Kalveren 100 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/8 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 6/9, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAB, 16Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 4 koeienJ 195 a 240, 12 nuchtere kalveien 5 a 26, vette kalveren a120 schapen J 16 a 30 varkens f per kilo, 58 ma gere dito 12 a 13,5 bokken J 4 a 12, 2 paarden a 190, lammeren f a 18 Febr. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van 195 a 210, 48 kalveren van f 40 a 127 25 nuchteren dito van f 5 a 17, 7 schapen f 28 a 32,119 varkens 40 a 48 c.— magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 19 Febr. Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef f 18,50 SpoeliDg f 1,60 dito commissie f 1,70 HOORN, 16 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 3 heet tarwe 1 8,50 a 9,25 - heet. rogge f 10 heet. gerst 6.— 20 heet, haver f 4,50 mosterdzaad f 19,a karwijzaad i 14,50 heet. boonen: 14 heet bruine I 16,a gele f f heet. paardeboonen f a heet. erwten f a 14 heet.'groene 16,50 a,jheet. grauwe 17.a heel. witte J 13,heet. n. aardappelen -,a -, alles per heet.; manden appelen f a -,kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 2 puurden van f 90 tot 150 veulens f 8 koeien van f tot 29 kal veren van 6 tot 20, 20 schapen van J 20 tot 28 103 lammeren van 20 tot 26,-— 40 varkens van 12 a 18, - zeug a 114 biggen van 4— a 9 bokken af -.geiten a LEIDEN, 16 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,af, 4 heet. rogge winter- f -,a zomer- 12 heet. gerst zomer- a chevalier a 17 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 76,— a 82.2de qual. f 68.— a 74.—. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 19 Februari. 1884. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pLt. de koere. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' s s .....8 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 GoudlceningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Ooatenrtjk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 (Perpetuele) 4 binnen), 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obi. Alg. Schuld 1865 5 v 1869..*.6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika, Obl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' n ss 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. f 1000. 5 Morschansk Sjsran Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 Humeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgle. s Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staalsl. 1854.4 18605 1864. Rusland. s 18645 18665 Geldkoers prolongatio 2'/., 3 pet. 66 77'/, 102'/,, 97 88'/, 657/, 66'/,, 51% 98% 78V. 921/, 241/, 45'/, 57V, 9'/. 8?/, 87 111% 122 27% ID/, 9 117% 1531/, 118 72% 151'/, 113 19% 53'%, 120'/, 51?/, 85 887/, 54»/,. 537/,, 146 26'/,, 1381/, 106'/, 108% 102'/, 94% 98 102'/, 112% 143 126' 1241/4 LONDEN, 19 Febr. Bradlaugh is te Northamton herkozen met 3922 stemmen tegen 3488 op den conservatieven candi- daat Richards. Bij tweede lezing is het ontwerp be treffende den invoer van slachtvee zonder stemming aangenomen. De hertog van Richmond koudigde aan dat hij amende menten zal voorstellen ten einde de wet krachtdadiger te maken tegen het invoe ren van ziekten. Het onderhoud tusschen de Trausvaalsche afgevaardigden eu Lord Derby heeft Y» uur geduurd. De afgevaardigden schijnen niet tevreden over de door Derby voorgeslagen schuldvermindering. Zij zullen Donderdag nogmaals met den minister samenkomen. De Daily Telegraph bevat een tele gram van Gordon, waarin hij zegt: »Ik ben veilig aangekomen. Het arme volk ont ving mij zeer goed. Ik hoop, met Gods wil, een goeden loop van zaken te bevorderen. De Madhi zal nog niet avanceeren. Hij poogt de bevolking in opstand te brengen, maar daaraan zal zij geen gehoor geven wanneer hare rechtmatige grieven worden weggenomen. SOEAKIN, 19 Febr. Tweehonderd man schappen van bet garnizoen van Tokar deden een uitval, wierpen zich op den vij and, en doodden en verwondden verscheide- neu van dezen, terwijl zij zich ook mees ter maakten van eene hoeveelheid vee eu kameelen. CAïRO, 19 Febr. Op verzoek van Sir Ev. Baring heeft het Britsche Gouvernement besloten, het Eugelsche bezettingsleger iu Egypte te versterken. Een bataljon infan terie en eene batterij artillerie zijn heden ochtend van Malta naar Egypte vertrokken. Een bataljon infanterie uit Gibraltar zal volgen. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3