MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste berichten, Voor geest en hart. Verdraagzaamheid. Allerlei. Land- en Tuinbon wberiehten. Kerknieuws. i#7, waar hij wegens dronkenschap voor het kanton gerecht was veroordeeld, ging hij als gewoonlijk het vee voederen. Daartoe klom hij op de balk laag, en wilde wat hooi naar beneden werpen. Doordat hij waarschijnlijk weer door den drank bedwelmd was, verloor hij het evenwicht, en kwam met het hoofd op de steenen vloer neer. Het achterhoofd was geheel verbrijzeld, zoodat hij oogenblikkelijk een lijk was. De Engelsche Regeering heeft b e- sloten, voorshands geen werkdadige maatregelen te nemeu om de bevrijding te krijgen van de op Atjehsch grondgebied gevangen genomen beman ning van de Nisero. Zij wenscht den uitslag der deswege geopende onderhandelingen af te wachten. Een van de grootste veerschepen ter wereld is zeker de Solano, dat dienst doet tusschen San Erancisco en den Central Pacific spoorweg. Het is op het dek ongeveer 154 meter lang, 36 meter breed en het heeft, als het beladen is, een diepgang van ongeveer 2 meter. Over het dek loopt een vierdubbel spoor van het eene eind naar het andere, zoodat er een trein van 24 personenwagens met locomotief en kolenwagen opgenomen kan worden. Voortaan kan voor de verse hi 1- lende postpakketten, gelijktijdig aan denzelfden geadresseerde door denzelfden afzender gezonden, met één adreskaart worden volstaan. Men zorge echter, achter het woord „hierbij" het aantal en de verschillende soorten der pakketten te om schrijven. Van pakketten met aangegeven waarde of verrekenpakketten wordt de gezamenlijke waarde in een som op de adreskaart ingevuld, doch op de pakketten voor elk pakket afzonderlijk berekend en door frankeerzegels op de adreskaart vermeld. Te Antwerpen vond men dezer dagen een werkman van 35 jaren dood in zijne woning. Naast zijn bed stond een komfoor met kolen. Op de tafel lag een stuk papier met de de woorden: „Vrienden en kennissen. Ik sterf, omdat ik door den drank achting, jeugd en toe komst verloren heb. Vaartwel!" D e Imparcial vestigt, naar aanlei- dir.g van twee treurige gevallen, welke geheel Madrid in opschudding hebben gebracht, de aan dacht op het meer en meer toenemende misbruik van de navaja, het breede scherpe mes, dat bijna alle Spanjaarden, van welken stand ook, bij zich dragen. Het eene geval is dat van een student, een jonkman van goede familie, en tot nog toe van onberispelijk gedrag, die na een feest, in een aanval van drift, zijn besten vriend met de navaja heeft dooretoken. Het andere feit, dat denzelfden dag plaats greep, i» nog vreeselijker. Een jong man, eveneens uit den gegoeden stand, bracht zijne moeder, die hem zijn ongeregeld leven verweet, met de navaja een steek toe, waarna hij zich uit de voeten maakte. Het blad dringt er op aan, dat het verboden zou worden, dit gevaarlijk wapen bij zich te voeren. De werkzaamheden aan het nieuwe Hijksmuseum te Amsterdam, zijn zoover gevorderd dat met 1 Oct. a. s. reeds eenige zalen, met de daarin uit het Trippenhuis over te brengen schil derijen, opengesteld zullen worden. Generaal Gordon houdt niet van toebereidselen maken voor zijn reizen en hij maakt ze dan ook niet. In het Heilige Land kreeg hij de opdracht van den Koning der Belgen om naar de Congo te gaan, en nu stond hij te Brussel, op het punt van naar West-Afrika te vertrekken; maar hij was toch terstond gereed om voor de Engelsche Regeering naar de Nijl te gaan. Even voor zijn vertrek naar Egypte,zoo verhaalt Duffy Telegraph, vroeg een vriend, die in zijn zending betrokken was, hem, of hij met zijn uitrusting voor de reis gereed was gekomen. „Ik ga zooals ik ben," was het antwoord. „Deze hoed is goed genoeg, deze kleederen ook en mijn laarzen zijn sterk." „„En hebt ge geen geld noodig? Ge moet wal contant geld hebben"" „O ja, dat heb ik ver geten! Ik heb 35 pd. st. van den Koning der Belgen moeten leenen, om naar Londen te komen. Die moet ik natuurlijk teruggeven, en dan zal ik nog wel wat meer noodig hebben." „„Hoe veel? Een of twee duizend pond?"" „O wel neen! Als ik en Stewart ieder honderd pond heb ben, is dat genoeg. Wat zouden wij met meer geld doen?" Zoo ging hij op weg met ongeveer 400 in gereed geld. Maar te Cairo ontmoette hij een ouden bekende uit Soudan, die in zeer behoeftige omstandigheden verkeerde, en hij gaf hem het grootste gedeelte van zijn reisgeld. De generaal heeft nooit aan geld gehecht. Eer.s in zijn leven bezat hij ongeveer 8000; een vertrouwd vriend ried hem dringend aan die som voordeelig en zeker op interest te zetten, maar Gordon zei, dat hij er zelf wel voor kon zorgen. Binnen een jaar was de som door geheime liefdadige giften verminderd tot 2000 en zes maanden later ont dekte zijn vriend, dat er nog maar 30 van het geld over was. De rest was weggeschonken aan armen en hulpbehoevenden. Onze lezers, diein Londen ge- weest zijn, en aldaar met den onderaardschen spoor weg hebben gereisd, zullen zich den ellendigen rook en walm herinneren, die steeds in groote hoeveelheden in de tunnel hangen blijft. Vol doende ventilatie schijnt een onmogelijkheid te zijn, niettegenstaande de vele openingen die hier en daar zijn aangebracht. Dit heeft den Hertog van Belmore aanleiding gegeven om in het Hooger- huis de Regeering voor te stellen geen verdere concessiën voor onderaardsche spoorlijnen te ver- leenen, dan aan die welke electriciteit, in plaats van stoom, zullen aanwenden. Op het stoomschip Kotsai, van Hongkong naar Macao, heeft den 24en een ke telontploffing plaats gehad, waarbij 17 passagiers, Waaronder 8 Europeanen, gedood werden. Voor den Nationalen Biljar t-w e d- strijd te Leeuwarden hebben zich 208 deelne mers aangemeld. Door een baldadige hand werd gisteren ochtend bevroren dynamiet in het po- litiegebouw te Schevcningen geworpen. Men heeft tot dusver den dader niet kunnen ont dekken. Er wordt tegenwoordig staal vervaardigd, dat fijn naaigaren evenaart; dit wordt vernikkeld, en dient dan om tot kant te worden verwerkt. Te Gent is «en kind dat, terwijlde moeder zich een oogenblik aan huiselijke bezig heden wijdde, de door deze onder zijn bereik gelaten k( fliekan aan den mond zette en de keel verbrandde, in weerwil van spoedige geneeskundige hulp eenige uren later onder hevige smarten bezweken. (Een van de beste middelen om bij zoodanig geval, ir. afwachting van geneeskun ige hulp, toe te dienen is naar men beweert den patiënt zoo snel en zooveel mogelijk gewone stroop in te geven). Om muizen te verdrijven, is het best om een lapje goed, met terpentijn bevoch tigd, achter het behangsel neer te leggen. De stoomboot Parkland landde Don- derdag te Cork drie man der equipage van de bark Ada Barton, var. St. Johns naar Liverpool bestemd. De geredden hadden vijf dagen en vijf nachten zonder eten of drinken in het tuig gezeten. De hond aan boord heeft, van den honger ge dreven, een der, mannen willen verscheuren. Toen de Parkland in het gezicht kwam, hadden de drie ongelukkigen juist geloot, wie van hen ge slacht zou worden, als voedsel voor de twee anderen. De kapitein, eerste en tweede stuurman en zes man der equipage verloren bij de schip breuk het leven. Gisteren-ochtend viel in de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam eene vrouw met een eenjarig kindje van de tweede verdieping harer woning. De kleine is aan de gevolgen overleden. In een der jongst verschenen weekbladen van Eindhoven leest men: „De Bur gemeester der gemeente Eindhoven herinnert aan de bepalingen der algemeene Politie-Verordening dezer gemeente van den 7 den April 1882, waarbij op boete van f3— f5, verboden is, zich op de markt, straten en pleinen of wegen te vertoonen." Heeft de zetter in deze advertentie geen fout begaan, dan is de toestand van de burgerij van Eindhoven niet te benijden. Verbeter eerst uzelven, en zoek dan anderen te verbeteren. De straf van den leugenaar is dat hij niet geloofd wordt als hij de waarheid zegt. Gezegend bijdie den armen geeft, al is het maar een penningske, dubbel ge zegend bij, die er een vriendelijk woord bijvoegt. Gewen er u aan bij lof en blaam kalm te zijn. Wees de eerste om de hand tot vrede uit ta steken. «De neutralezegge de godsdieustlooze school, heeft vooral dit op de secteschool voor, dat de verdraagzaamheid daardoor wordt aangekweekt». Dit liedje zingen de voorstanders van de neutrale school op alle mogelijke en onmogelijke toonaarden der goe gemeente voor. 't Zijn enkel de lui der domme bijgeloovigheid, die zoo iets niet willen gelooven. Men neme het ons niet kwalijk, maar met den godsdienst verdwijnt en moet noodzakelijkerwijs de verdraagzaamheid verdwijnen. Hoe meer, hoe edeler god dienstzin ouder het volk bestaat, hoe ver draagzamer het zal zijn. Naarmate de godsdienst verdwijnt zal ook de verdraag zaamheid verdwijnen. Menschen zonder godsdienst zullen elkander als wilde dieren verscheuren, zoodra hun eigenbelang hun het tegendeel niet gebiedt. Of zijn het de godsdienstige lieden, die helsche machines uitvinden en gebruiken? Is het uit godsdienstzin, dat er dageljjks tweegevechten plaats vindendat de nihilisten moord en schrik verspreiden? Waren het godsdienstige lieden, die aan het hoofd stonden van het Fransche schrikbewind? Was het overdreven godsdienstijver, die de Peltzers en consorten tot sluipmoorde naars maakte? Wie het weet, zegge het. Uit eene voordracht. Terwijl dit artikel thans slechts in groote fabrieken wordt gemaakt, werden vroeger de tuchthuisboeven met de vervaardiging ervan belast, zooals velen uwer bij ondervinding bekend zal zijn. Magerheid als levensredster. Roover. Uw geld of ik schiet je dood. Magere Professor. Schiet maar toe, raken doe je me toch niet. Sarcasme. Heer. Ik breng u hier als prijs voor de weldadigheidsloterij een schilderij, door mijn broeder geschilderd. Lid van het comité, (nadat hij de schilderij geruimen tijd heeft be schouwd) Wat is mijnheer uw broeder? In het voorvertrek van oen Minister. „Is de Minister in zijn kabinet? „Ja, mijnheer; maar als hij er is ontvangt hij nooit iemand! „Nu, dan kom ik eens terug, als hij er niet is." heer Knikkerbol te wenden. Ik kan in deze zaak weinig voor u doen, maar zijn woord heeft groot gewicht. B. Ja, zelfs zoo groot dat hij het niet houden kan. Slim. Eerste rechter. Hoeveel dieven zouden er wel geweest zijn? Tweede rechter. Te oordeelen naar de opening in den muur, slechts een. Een gewichtig woord. A. Als ge deze be trekking hebben wilt, zou ik u raden u tot den Ook een associé. Student. Ik ben deelgenoot in de zaken van mijn papa. Professor. Maar gij zijt immers student in de medicijnen en uw papa is, naar ik meen, koopman. Student. Juist; mijn papa zorgt voor de inkomsten en ik voor de uitgaven. Eene bizondere varkensziekte verlamming in de beenen die zeer dikwerf voorkomt, werd onlangs door een Groningschen boer op zijn stal genezen door eenige malen per dag een paar le pels levertraan aan de dieren toe te dienen. Htj voegde er een stukje roggebrood bij. Tot nu toe was men zeer onkundig aangaande de mid delen tegen deze kwaal, waarom het te hopen is dat dit middel ook bij andere gevallen zal blijken voldoende te wezen. Z. H. de Paus heeft tot zijn Geheim Kamer heer, supra numerum, benoemd den Zeereerw. Hooggel. Heer J. W. L. Smit, Professor aan het Seminarie te Warmond. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Wreleerw. Heer F. J. Poelhekke, Kapelaan der St. Petrtiskerk te Leiden, benoemd tot Kapelaan der Kathedrale kerk te Haarlem. De Hoogeerw. Heer J. van den Bosch, Plebaan der Kathedrale kerk te Breda, is te Rome in plechtige audiëntie door Z. H. den Paus ontvangen. Te Simpelveld (Limburg) overleed dezer dagen Mgr. Laurent, Bisschop van Chersonesus i. p. i. oud-Apostolisch Vicaris van Luxemburg. Hij had den ouderdom van 80 jaren bereikt. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 27 Febr. Maandag-namiddag zijn door de politie alhier aangehouden drie knapen, van 16, 15 en 13 jaren, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een konijn, des nachts, door middel van overklimmiug op een erf achter een be woond huis in de Wilhelminastraat. Reeds lang werden zij verdacht zich aan diefstal schuldig te maken van konijnen, die voort durend werden vermist. De twee oudsten hebben reeds vroeger wegeus diefstal ge vangenisstraf ondergaan. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Kruijt en G M Roosendaal; J Kaazea en J W v. Es; W F Kroese en M J Wensing; M H v. Bergen en G Moolenaar. Getrouwd: T G Heijligers en A M Spijkman; A Donker en E Verkes; M J H ter Linden en J C v. Hilten; I J Lacet en S M v. d. Horst; A Wijkhuizen en J Petersen. Bevallen: J E v. Vladeracken geb. Jonkv. v. Foreeat d. A J Raasveldt geb. Born z. E Torringa geb. de Graaff z. J y. Honschoten geb. Antonisse d. A D de Haan geb. Hijdelaar d. J M Mulder geb. v. Est z. C Zuurendonk geb. Elffers z. E Leijen- dekker geb. v. Steen d. A Wierda geb. James z. S J Vrugt geb. Meijer d. AC Westerbeek geb. Ha venkamp z. H v. Hesteren geb. Vervat z. HG Boerée geb. Brohm z. C Heijtvelt geb. Leers d. G M M Roosen geb. Roosen d. J G Kouw geb. Brink man d. AM Lourenburg geb. de Nijs 2 z. A E Boldijk geb. Grevers d. H v. Huizen geb. v. d. Bos z. J M Snoek geb. Homburg z. A M. Redeker geb. Stuurman z. C P Croll geb. Schmid z. M Bijster geb. Nienkemper d. L v. Velthuijsen geb. Hoef z. M v. Oldenmarkt geb. Verheijden z. M C Woitna geb. Ruijgrok z. A E de Vos geb. de Vos d. M W Kuijkeu geb. Huijboom d. D Os geb. Hoogland d. J Vester geb. Tienen d. GW Wol zak geb. v. d. Enden d. G Hessels geb. Meijer d. V G Jonckbloedt geb. Siebes d. J Voekers geb. Brou- wert d. N G v. d. Bosch geb. v. Aken z. J M Muijs Elffrich d. H A Staal geb. Schoenmaker» d. M F Voorham geb. v. Galen z. S H v. Oijen geb. Burman z. Overleden: M Kokkelkoren 1 d. z. Tuinlaantje; C J Verbeijen 31 j. Sophiastraat; R Overakker 2 j. z. BakenessergrachlM T D üljee 14 mn. Z. B. Spaarne; C J v. Sleeuwen 15 j. d. Spaarne; M K Jansen 61 j. Echtg. v. J v. Leuven L. Boogaardstraat; A H v. Gastei 15 j: Rozenmarijnesteeg; J Doorspiek 47 j. eehtg. v. A Witsiers Sophiastraat; P M v. d. Nouw- land 3 m. z. K. Begijnestraat, J Oudshoorn 19 j. Hagestraat. J A v. d. Aardweg 2 j. d. Palmstraat, A Geijlvoet 19 mn. z. Hagestrrat, D Soellaart 37 j. Burgwal, M Dirks 3 mn. z. Burgwal, MB Bul- ters 2 j. d. Oostvest, E Koster 3 j. d. Parklaan, E Bijster 7 mn. d. Luitensteeg, J Kessens 2 mn. z Burgwal, L Horn 7 mn. z. Delftstraat, J J v. d. Nieuwenhof 37 j. Drossestraat. M Cv. d. Aardweg 11 mn. d. Palmstraat, J P Erdtsieck 32 j. eahtg v. P Mulder Donkere Spaarne, Tv. Wilgenbnrg 70 j. Schotersingel, E G v. d. Grift 12 mn. z. Franken- straat, H Zijlstra 5 mn. d. K. Hofstraat, GSchulp- zand 16 mn. z. Amsterdummerstraat, FBO Meeuwig 5 dg. d. Ursulasteeg, C W Barentx 36 j. echtg v. H Meeuwig, Ursulasteeg, W de Graaf 72 j. W. Geldelooze pad, W Duineveld 48 j. Koolsteeg. AMSTERDAM, 25 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 701 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit ƒ0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 320, - graskalv. a 157 nuchtere kalveren 5 a 9, - achapen en lammeren a vette varkens 38 a 48 c.; beiden per kilo.biggen a j paarden f a HAARLEM, 25 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe,-'a -,witte dito f 7,a 8,50; rogge f 5,90 a 6,—; haver f 3,70 a 4,gerst f6,50 a f-,duivenboonen f 7,a paardenboonen f a f bruine boonen f - a f Gr. erwten f a f ROTTERDAM, 26 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 4 paarden, 1034 runderen, 84 vette- en graskalveren 113 nuchtere kalveren 15 scha pen of lammeren, 470 varkens, 72 biggen, 2 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen late qualiteit 84 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren 1ste qual. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 52 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 82 2e qualit. f76, 3de qnal.f72. PURMEREND. 26 Febr. Kaas: aangevoerd 40 stapels prijs der kleine kaas 138,— middelbare f LONDEN, 25 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2000, Schapen en Lammeren 9,000 Kalveren 100 Zwijnen PrijzenBeste Runderen S/8 a 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 6/9, Kalveren 4/8 a 6/9 Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAR, 23Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 6 koeien170 a 290, 107 nuchtere kalveren 4 a 21, vette kalveren a —,163 schapen J 18 a 30 varkens f per kilo, 54 ma gere dito 13 a 18,4 bokken J 4 a ,9 2 paarden a 325 lammeren f a 25 Febr. Ter veemarkt werden vei kocht 1 koeien van 120 a82 kalveren van f 35 a 112 68 nuchteren dito van f 4 a 17, 6 schapen f 20 a 26,72 varkens 44 a 52 c.magere a c. per kilo. SCHIEDAM, 26 Febr. Moutwijn per Ned. vat f 11,50 Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,25 Spoeling f 1,50 dito commissie f 1,20 HOORN, 22 Febr. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alf volgt: 5 heet tarwe f 8,50 a 7,50 - heet. rogge f 14 heet. gerst 6.— 25 heet. haver f 5,— mosterdzaad f 19,a karwijzaad f 14,50 beet. boonen: 33 heet bruine t 13,a gele f beet. paardeboonen f a 25 heet. erwten a heet. Jgroene 16,—a,heet. grauwe f 18.a 11,— beet. witte f 13,— beet. n. aardappelen f a -,— alles per heet.;manden appelen a -,kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 3 paarden van f 80 tot 200 veulens f a koeien van f tot68 kal veren van 6 tot 22, 40 schapen van J 22 tot 26 50 lammeren van 20 tot 27,— 66 varkens van 9 u 16, - zeug a 101 biggen van 4 a 8 bokken —af—, geiten -.— a LEIDEN23 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- f -,a -,zomer- -,a f 6 heet. rogge winter- f a zomer- 10 heet. gerst zomer- -.a -.chevalier -,a 16 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 76,a 82.2de qual. f 68.— a 74.—. ALKMAAR, 22 Febr. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ7,—, a 8,75, rogge 7,a 7 50, gerst f5,a 6,dito chev. 6,a 6,50 haver 3.25. a 4,30 paardenboonen 7,a 7,75 bruine dito 9.a 13,duiven dito 8.25 kanariezaad rood mosterdzaad a 16.50 geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ13,a 16,grauwe dito 12,a 17,vale dito 16,— a— Witte a 13. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 110 stapels, wegend» 21,254 kilo. Gras, kleine f36,commissie f 32,50 mid delbare f 32,50 laagste prijs fhooi-, kleine f35,com missie f30.middelb. f33.laagste fper 50 kilo Amsterdam, 26 Februari. 1884. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pLt. de koen. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' tt u 8 tt u tt 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64. 5 Ooatenrjjk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 6 w u zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 8 Rusland, bij Hope Corap. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 tt u (Perpetuele) 4 binneul. 12500—25000. 1 v 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u tt 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. w Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' u tt u 1875 5 ll&lie. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Moracbnnsk Sysran Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 Jbtumenio. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 y Rotterdam8 w Gemeente (Jrediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854.4 Rusland. Geldkoers 1860. 1864 1864 1866 prolongatie Zl/t pet. 66'/. 77'/. 102'/,, 97'/. 82"/.. 65»/, 51'/,, 98'/, 79 92'/, 24'/, 45»/. 57'/, 9'/,. 8»/, 87 111'/, 122 27'/, 12»/,, 9",., 117'/, 154 118 73'/, 153 112'/, 54'/, 121»/, 52 85 88»/, 56'/, 54»/, 146 25'/, 137'/, 1071/4 109 102'/, 91'/, 97'/, 102'/, 112»/, 144 186' 124'/, LONDEN, 26 Februari. In de goederen zaal van net Victoria-station heeft heden nacht eene ontploffing plaats gehad. Een gedeelte van het dak werd weggeslagen, de glasruiten gebroken, en groote schade in den omtrek aangericht. Dynamiet moet het onheil veroorzaakt hebben. Er ziju twee personen bij gekwetst. KAiRO, 26 Februari. Aan de Egyptische bataljons, alle onder bevel van Engelsche officieren, is heden bevel gegeven om aan staanden Donderdag naar Assoean te ver trekken. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per rec/el. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekening: E. Guyot. Men eische op bet etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Pdte Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3