MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. Zeer waar. Allerlei. Kerknieuws. Correspondentie. prëmie-leenin gen. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bjj eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekening: E. Guyot. Men eische op het etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. Bij de gedresseerde varkens, ossen en kippen en andere dieren, waarvan men in den laatsten tijd hoorde, komen nu ook gedresseerde wolven. Er zijn in het Theatre der Reichshallen te Berlijn zes in vrijheid gedresseerde exemplaren van deze wilde en onrustige diersoort te zien. Zij gaan op bevel van hun meester hun hok uit en in, marcheeren, draven, zitten op de achter- pooten, springen hun meester op den schouder enz. Een van hen springt zelfs over zeven aan elkaar gezette stoelen. De eigenaar dezer wolven, alle groote, fraaie dieren, leerde hun aanvanke lijk alleen uit liefhebberij die kunsten. Hij bracht hen zoover, door geduld en een zachte behan deling. Als een bewijs van een zeer vroege ontwikkeling in Zeeland, waar de natuur in den regel niet zoo haastig is, dient in den tuin van den heer P. te 's Heerenhoek, op Z. Beveland, een pruimeboom nagenoeg in vollen bloei staat. Naar de Gaulois verhaal t, zal Graaf Henckel van Donnersmarck aan de nagedachtenis zijner onlangs overleden vrouw (te Parijs bekend als Mme de Païva) een zeer eigenaardige hulde brengen, zooals alleen een man van zijn fortuin, dat doen kan. Hij wil nl. een huis in de Champs Elysee's, dat zijn vrouw indertijd liet bouwen, ge heel laten afbreken, om het dan te Berlijn, uit de derwaarts overgebrachte materialen, weer te laten opbouwen, juist zooals het te Parijs geweest is. Er is in Busland weer een groot bedrog van Staatsambtenaren ontdekt. Het is namelijk uitgekomen, dat het bestuur der militie te Nertschinsk zich tien jaren lang vrijstellingen van den militairen dienst heeft laten afkoopen door meer of minder welgestelde dienstplichtigen. De handel werd vrij openlijk gedreven, maar eerst onlangs ontdekt. En nu is het gebouw te Nertsehinsk, waarin de bewijsstukken bewaard werden, met al wat het bevatte, door brand ver nield. E n onschuldig veroordeelde ver- kreeg dezer dagen te Parijs voldoening. Hij is een Italiaan, Mona genaamd, die in dienst was van de firma Cook, ondernemers van gezelschapsreizen. Hij werd door zijn patroons van diefstal beschul digd, nam in zijn schrik over die beschuldiging de vlucht en zag zich bij verstek veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. Later kwam Mona, in het vertrouwen op zijn onschuld, terug. Zijn vonnis werd nu tot 13 maanden gevangenisstraf verzacht. Maar hij kwam in hooger beroep en he,t hof van cassatie sprak hem vrij, daar zijn on schuld bewezen was. Nu stelde hij een rechts vervolging in tegen zijn beschuldiger, den lieer Cook, die hem opzettelijk belasterd had, en deze it thans tot een schadevergoeding aan Mona van 8000 Jranks en een geldboete van 2000 fr. veroordeeld. Een dokter te Bradford beweert, dat sedert de onderwijswet in Engeland werd ingevoerd, het aantal sterfgevallen wegens water in de hersenen ondet schoolgaande kinderen met 20, dat wegens hersenontsteking met 50 pCt. is toegenomen. Het Berlijnsch Aquarium ontving dezer dagen e< n verzameling van niet minder dan 60 reuzenslagen Python bivittatusj, die in vijf daartoe ingerichte groote kisten uit Achter- Indië overgebracht werden. Geen der dieren was gedurende de 48daagsche reis gestorven. Een Amerikaansche jongedame zendt aan de Industrial News van New-York de volgende beschrijving van een Spaansche si garenfabriek onder toezicht van het Gouverne ment, De fabriek is 700 voet lang cn ongeveer even zoo breed; zij is tevens zeer vuil. In de vestibule zijn 250 jonge meisje bezig met het maken van cigaretten, allen in luid gesprek. In de aangrenzende kamer zijn 100 meisjes eveneens druk bezig en op de bovenverdieping zitten 3000 vrouwen als sardienen gepakt in een doos, allen in één kamer. Sommigen dier vrouwen hebben zuigelingen bij zich, en de honden liggen op de tabaksstelen. Verdere details besparen wij den verbruikers van Spaansche cigaretten. Te Gorinchem hebben de slagers het rundvleesch 10 cents per kilo afgeslagen. Eene brutale aanranding heeft eergisteren, in den vroegen ochtend, in of zeer nabij Ouderkerk aan den IJsel plaats gehad. De vee handelaar V. L. uit Lekkerkerk is te ongeveer 5 uur, op zijne reis naar Utrecht, aan de zooge naamde hooge Breekade, een veel gebruikt bin nenpad, door twee hem onbekende personen om reisgeld aangesproken waarop een hunner hem zand in de oogen wierp, beiden hem aangrepen, hem na eenige worsteling zijne portefeuille met f 775 aan bankpapier ontroofden en zich toen verwijderden, zonder dat het hem mogelijk was hen te vervolgen of te zien in welke richting rij vertrokken. Van een en ander is aangifte gedaan bij den burgemeester. Te Maastricht is een kind van 5 jaren in een ketel met kokend water geval len en aan de gevolgen der bekomen brandwon den overleden. Naar men uit Amsterdam schrijft, zou het vertrek van Dr. Mezger naar Den Haag ook een gevolg zijn van te hoogen aanslag in de plaatselijke belasting. Hij zou aangeslagen rijn naar een inkomen van f 120.000, terwijl hij beweert, dat het niet de hellt daarvan zou be dragen. M a a n d a g-n acht zijn te 's-G raven- dcel uit de consistoriekamer der Ned. Herv. ge meente ontvreemd:4 massief zilveren bekers en 3 oerl. zilveren schotels, gebruikt wordende bij het Avondmaal alsmede de armenbus der catechesa- tjën met vermoedelijk dertien gulden. Onmiddel lijk werd Dinsdag-ochtend door het hoofd der ge meente een nauwkurig onderzoek ingesteld, doch deze kon niets van buiten- of binnenbraak be speuren; wel vond men op tafel liggen een ijzeren voorwerp, een zoogenaamde splitshoren. Vermoe- e 0 heeft iemand, er mede bekend dat een en ander daar bewaard werd, zich in de kamer laten insluiten. De Senaat van Jackson (Missouri) in de Vereenigde Staten van Amerika heeft het wetsontwerp tot wet verheven, waarbij personen die zich herhaaldelijk aan dronkenschap overgeven of onder curateele gesteld, of in een krankzinnigen gesticht geplaatst kunnen worden al naar optie van den rechter voor wien de patiëut gebracht wordt. M a a n d a g-a vond sloeg een r ij tuig, waarvoor een paard was gespannen en waarin 2 heeren en eene dame waren gezeten, aan den afrei bij de Hoflaan te Kralingec omver. De voer man en zijne passagiers werden over de straat geslingerd en kregen allen, de een meer, de an dere minder, eenige kneuzingen aan hoofd, armen en beenen. Toen men het rijtuig weder overeind had gezet en de passagiers daarin wilden stappen, ontdekte de heer A. v. E., uit Middelburg, dat hij zijne portemonnaie, waarin zich eene gelds waarde van 90 bevond, kwijt was. Het is na een nauwkeurig onderzoek op die plaats niet gelukt, de portemonnaie terug te vinden. De grootste bierbrouwer ij van de wereld moet die wezen van Philip Best, in Mil waukee, (V. S.). Deze inrichting levert jaarlijks een half millioen vaten, en geeft aan 20,000 men- schen werk. Aan de giftmengsters Catherine Flan- nagan en Margaret Higgins ter dood veroordeeld wegens het vergiftigen van Thomas Higginsden man van Margaret, is Maandag 11. te Liverpool, het doodvonnis voltrokken. Bedenk steeds waar ge zijt of gaat: Veorzichtigheid geeft immer baat. Verstand geeft niet altijd geluk Maar 't leert tochhoe ge uit den druk U op kunt heffen tot geluk. Ga een uur ver om een zieke te be zoeken twee om twee menschen te ver zoenendrie om God te verheerlijken. Men gelooft steeds gaarnewat men gaarne zou zien gebeuren. Het pad van plicht in deze wereld is de weg tot behoud in de toekomende. Telkenmale, zegt Ludovic Scioutdat men zich niet tevreden heeft gesteld met phrazen ter eere van de revolutie en tegen den godsdienst en de Jezuïeten, en men in tegendeel het revolutionnaire tijdvak met ernst bestudeerd heeft, is dit niet alleen aan de geschiedenis ten goede gekomen en zÜa grove dwalingen hersteld geworden, maar het Katholicisme heeft er bij ge wonnen men heeft zijne werking in het verleden en in het tegenwoordige beter gewaardeerd. Vrijheid van den wil. Mozes. Levi, je hebt er geen idee van wat 'n slechte kerel die Aron is. Onlangs heb ik aan hem verkocht een fijne jas, die spoedig versleten was. Toen ik hem heden morgen ontmoette, wilde hij mij drie oorvegen geven. Levi. Hoe weet ge dat hij u juist drie oorvegen wilde geven? Mozts. Sjemaai, als hij dat niet had gewild, had hij ze mij ook niet gegeven. Waterproef. Zeg eens, amice, dat water van de nieuwe waterleiding moet je eens proeven. Ik heb er gisteren-avond mijn groc mee gemaakt. Uitstekend, hoort ge, uitstekend! Katheder-wijsheidEn wat de eco nomische toestand van ons gewest aangaat, kun nen wij met recht zeggen, dat de tand des tijds hier reeds veel wonden genezen heeft. Mislukte galanterie. Een natuuronderzoeker, die na eene veeljarige afwezigheid in zijne ge boorteplaats terugkwam, bezocht een concert en begroette de dames met de woorden,,'t ver heugt mij zeer, na zoo lange afwezigheid, we derom eens eenige oude gezichten te zien." Altijd dezelfde. Dokter. Waar voelt ge de pijn? Leeraar in de aardrijkskunde. Aan mijn voet, noord-oost-ten oosten van mijn hiel. Keu goed besluit. „U rijdt zeker voor de eerste maal", zei een wandelaar tot een jong- mensch die van het paard viel. "Neen," ant woordde de zandruiter, „voor de laatste maal." Gefopt. Lantara, de groote in 1805 overle den landschapsschilder, was niet sterk in het figuur. Iemand bestelde hem eens een schilderij en toen hij 't afhaalde en er geen enkel figuurtje op zag, merkte hij op: „Signore, ge hebt de figuren vergeten". „Neen," antwoordde Lan tara, "maar de lui zijn op het oogenblik allen naar de kerk." „Nu", hernam de kunstlief. hebber, "dan kom ik het stuk liever halen, als de kerk uit is." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 5 Maart. Tot Hoofd der R. K. school te Nieuwveeu is benoemd onze vroegere stadgenoot, de heer Th. E. Cop- ray, thans onderwijzer aan de R. K. school te Leiden. Op de Maandag 11. hier gehouden paardenmarkt waren 178 paarden aan de lijn, meerendeels van inlandsch ras. De prijzen liepen van 500 tot 70. De han del was tameljjk levendig. Bij de afsluiting van het 6de boekjaar op ultimo Februari jl. van de Ilaarlemsche Tramweg-Maatschappij bleek, dat in die jaren vervoerd waren: 1878/79 9 maanden 396,125 passagiers. 1879/80 12 408,412 1880/81 449,890 1881/82 491,679 1882/83 494,718 en in 1883/84 505.952 Uit de jaarlijksche vermeerdering van ver voerde passagiers mag men opmaken, dat die Maatschappij in eene werkelijke behoefte voorziet. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W Bosman en A C v. Roon; DA W Henskens en G Lasschuit; J Kruijt en G M Roo sendaal J H Steeukist en H C Bon; -—HE Jung en E Krom; N H Wenting en S Cuyon; P Wijk huizen en M W Donkerlo; W Kuijten en A Zijlstra;— A v. d. Ochtend en P C Boulonois. Getrouwd: J v. Booma en A C Toepoel. Bevallen: G v. Gelder geb. Meuks d. E T J Huijboom geb. Jore z. CA Aufderheide geb. Muller z. T de Lugt geb. Kuijk d. CA Waning geb. Kelfkens z. A Möhringer geb. Tibboel d. E Duits geb. Plasmeijer d. JE Bongers geb. Petri d. A E Boerkoel geb. Sjoukens d. C Dolle geb. Meijer d. A J Sleeman geb. Moletoor z. S C de Ridder geb. Wijdom d. C B v. Kampen geb. Dech z. E W. Scholte geb. Stegeman d. E M Boeree geb. Ditmar d. L Luijten geb. Trienekens z. A Nelis- sen geb. Hael z. M C Lammerse geb. Brinkman d. C G Schulte geb. Oldenberger z. MC Wei- boren geb. Schabbing z. M v. Amerongen geb. Glaser z. J H Nobels geb. Kruijer d. ME Umans geb. Boon z. L M Vermeulen geb. v. Maas z. M J f. Koperen geb. Reemer z. G M Leeuwenkamp geb. v. Junge d. M Prent geb, Kollerie d. N Guitoneau geb. Moethof z. J Wagemaker geb. Berkenyelder d. M Roest geb. v. d. WerfF z. Overleden: A J Nieuwenhuijs 69 j. echtg. v. K v. Rossum KI. Houtstraat; C H v. d. Klos 58 j.L. Hee ren vest; A Wilhelmus 69 j. wed. A de Vos L Hof straat; J v. d. Berg 88 j. Anthoniestraat; A Ne- derkoorn 5 j. d. Cornelisteeg; J Plomp 67 j. wed.L Reijm Peuzelaarsteeg; M Groenland 15 mn. d. Kool- steeg; M M v. Gelder 54 j. wed. W Tasman Staten Bolwerk; J G W v. d. Weijden 2 j. z. Bakkerstraat; A v. Aaken 78 j. wed. D v. Gelderen Dijkstraat; E J M v. Liemt 16 mn. d. Verwulft; F Jansen 71 j. wed. A J v. d. Veldt Korte Begijnesiraat; T Vermaas 29 dg. z. Drappenierstraat; J A B Memper 14 mn. z. Ged. Oudegracht; J C Lind 20 dg. d. Leidsche Vaart; H Winkel 76 j. Ripperdasteeg; L G v. d. Voort 5 mn. z. L. Wijngaardstraat; W J Eden 6 mn. z. KI. Hout straat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwe lijk geslacht van J P Prinsen Anthoniestraat.; J Klin- gers 10 mn. d. Ossehoofdsteeg; Een als levenl. aangeg. kiud van het mannelijk geslacht van B G Meijer Park laan; M W Jansen 17 mn. d. Kerkhofstraat; K v. d. Vlugt 52 j. echtg. v. P de Haan Amsterdammerstr; E Brakenburg 2 j. z. Ged. Oudegracht; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht vpn G Rike Morinnesteeg; A Welboren 33 j. echtg. v. S Blommaert K. Lakenstraat; P Nederkoorn 3 j. z. Cornelisteeg. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. 31. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan te Rossum den Wel eerw. heer G. J. C. Boldrik-, tot Kapelaan te Veenhuizen den Weleerw. heer G. J. Mol. Z. D. H. Mgr. J. A. Paredii, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot Pastoor te Bruggenum den Weleerw. heer P. H. Scheyven, tot dusverre Kapelaan te Kessel. INGEZONDEN. Aan de Redactie van de „Nieuwe Ilaarlemsche Courant." M! Naar ik verneem hebben de eigenaars van lokalen in Zaandam, Zaandijk, en Koog aan de Zaan het besluit genomen, hunne zalen niet meer aan de sociaal-democraten te verhuren om er openbare vergaderingen in te houden, ook dan niet, wanneer zij onder de vaan „Algemeen stem recht" hunne theorieën aan den man zouden willen brengen. Zal het Bestuur der sociëteit Veretniging al hier, nu nog blijven voortgaan de lokalen dier sociëteit voor de sociaal-democraten beschikbaar te stellen? Zoo ja, dan meen ik dat liet tijd voor de leden der Vereeniging" wordt tegen die gastvrijheid ernstig te protesteeren. 't Kan, dunkt me, voor die aandeelhouders, welke nog met christelijke gevoelens bezield zijn, lang niet on verschillig zijn, dat hun lokaal gebezigd wordt om er aan het volk theorieëu te verkondigen die de Christelijke beginselen doen verdwijnen en tot revolutie en omverwerping der maatschappe lijke orde noodzakelijk moeten leiden. Onder dankbetuiging voor de plaatsing van mijn geschrijf heb ik de eer mij te noemen Uw dvv. dienaar Haarlem, 4 Maart 1881. M. P. L. te M. Reeds afgezonden aan 't opgegeven adres. W. v. d. A. te A. Waarschijnlijk. DE RED. AMSTERDAM, 3 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 679 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit J 0,68 per kilomelk- en kalfkoeien f 110 a 320, - graskalv. f a 137 nuchtere kalveren f 5 a 9, - schapen en lammeren a vette varkens 38 a 47 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a HAARLEM, 3 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe,a -,witte dito f 7,25 a 8,25; rogge f 5,25 a 6,10; haver f 3,75 a 4,37; gerst f 5,60 a f-,duivenboonen f 7,25 [a -,paardenboonen f -,a f -,bruine hoonen f a f Gr. erwten f a f— ROTTERDAM, 4 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd8 paarden, 1055 runderen, 100 vette- en graskalveren 138 nuchtere kalveren 16 scha pen of lammeren, 435 varkens, 100 biggen, - bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 84 e. 2de qual. 68 c., 3de qnal. 48 c.; kalveren 1ste qnal. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 52 c. per kilo. De prijzon der botei waren heden alt volgt lste f 82 2e qualit. f76, 8de qual.f72. PURMEREND, 4 Maart. Kaas: aangevoerd 54 stapels prijs der kleine kaas f38,— middelbare f LONDEN, 3 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 8,000 Kalveren 1000 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 6/9, Kalveren 6/- a 7/- Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAR, 3 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 1 koeienJ 270 a 107 nuchtere kalveren 4 a 16, vette kalveren 43/40 a 115, 2 schapen J IS a 69 varkens I 42 52 per kilo, ma gere dito a - bokken - a - paarden alammeren f a 1 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 21 koeien van 190 a 270, kalveren van f a120 nuchteren dito van f 13 a 17, 267 schapen f 16 a 29,varkens a c. 66 magere 13 a 18 c per kilo. SCHIEDAM, 4 Maart. Moutwijn per Ned. vat f 11,50 Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,25 Spoeling f 1,50 dito commissie f 1,50 HOORN, 1 Maart. Op de weekmarkt van heden ware» de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 11 heet tarwe 8,25 a 9,heet. rogge f,11 heet. gerst 5.50 6.heet. haver I 4,50 mosterdzaad f 17,50 a karwijzaad f 14,— heet. boonen: 24 heet bruine f 9,50 a 13.25 gele heet. paardeboonen f a ,12 heet. erwten f a heet. groene/14,50 a 16,—heet. grauwe 15.— 'a 16,50 heet. witte 12,— heet. n. aardappelen f -,—a alles per heet.; manden appelen a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren alt volgt: 2 paarden van f 100 tot 850 veulens f a koeien van l tot133 kal veren van 6 tot 19, 20 schapen van J 26 tot 30 80 lammeren van 23 tot 27,32 varkens van 12 a 205 zeug f 30 a 50 145 biggen van 4— a 8 bokken af -.geiten -.— a LEIDEN1 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a zomer- -,— a f 5 heet. rogge winter- -,a zomer- 12 heet. gerst zomer- -.a -.ehevalier a -,14 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 76,— a 82.2de qnal. f 68.— a 74.—. Amsterdam, 4 Maart. 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Cerlif. Werk. Schuld8' 8 v u u 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Patisel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binuenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg, Schuld 1865 5 hu h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 italle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaitd8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Humeuie Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860S 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers prolongatie 3pet. genoteer de ko,rs_ 65?/, 77"/i, 102 97>/s 82 65'/, 66»/,, 51'/.. 99 79 93'/, 24'/, 45 57'/, 9 8'/,, 87 111»/, 27 9 9.s 'i, 117'/, 154 118 73'/, 153 112'/, 19 54'/, 123 52»/, 86'/» 89».', 57'/, 56»/, 146 25?/, 136 106'/, 104'/, 102'/, 94»/, 97»/, 101'/, 112'/. 144»/, 129 125'/, LONDEN, 4 Maart. De Regeering heeft gisteren-avond per telegraaf van Gordon het bericht gekregen, dat Stewart te Khar toem terug is gekomen van zijne tweede expeditie naar den Witten Njjl, en dat hij den stand van zaken meer bevredigend heeft bevonden. Mackenzie, de Britsche commissaris in Bechuaneuland, heeft heden zijne laatste instructies ontvangen. Hij zal den 14 dezer naar Zuid-Afrika vertrekken. In het Lagerhuis werd door Hartington meegedeeld, dat Graham geen bevel heeft ontvangen om naar Trinkitat terug te keeren. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Een interessant oordeel is dat van Professor Hertz te Amsterdam, over de Zwitsersche pillen van den apo theker R. Brandt te Zurich; het luidt als volgt: De pillen werden door mij in een aantal gevallen aangewend en kan ik hare uitwerking slechts roemen. Te verkrijgen per doos a f. 0.70 in alle apotheken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3