laijer's beroemde Gevraagd M, Ml 0 V. von der .Holden Groote Markt No. 25-27, Haarlem, Openbare verkooping RUNDVEE, Groote pracht. ADVERTENTIE IV. L, SCHILLING, zal gedurende deze week tegen ongekend lage prijzen opruimen, diverse Japonstoffen, witte Goederen, Buckskins, 8|4 Meltons enz. Verder de nog voorhanden zijnde Mantels, Costumes, Ochtendjapon nen, Rokken, Handschoenen, Mode-Artikelen en eene groote partij Lappen. te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS- Kinderen en personen die de cap sules van Guyot niet kunnen innemen, moeten hunne verkoudheid verzorgen met de «Pate Regnauld». Dit heerlijk bonbon dat door de uitstekendste leden van de Geneeskundige Academie van Parijs gewaar deerd wordt, neemt onder de borst-bonbons de eerste plaats in. Het pate van Reguauld bevat geen opium en men kan er van ge bruik maken zoodra men bespeurt dat men hoesten moet. MeD kan zich er van bedienen dadelijk na den maaltijd. wordt en welke zaak nog steeds hangende is. In het breede werd aangtoond, op welke gemak kelijke wijze sommige personen door middel van de kwakzalverij aan den kost komen,en welke ïamp- zalige gevolgen de verschillende middeleu na zich kunnen slepen, ten koste van de lichtgeloovigen, die hun heil daarin zoeken. Daarna beschrijft het blad de aan het «Maandblad" ontleende geschie denis van een dame Utrecht, die, aan de onge neeslijke suikertering lijdende, zich buiten mede weten van haar doctor tot Prof. Masion te Leuven had gewend, hoe de zieke en uitgeteerde vrouw van het voorgeschreven geneesmiddel gedeeltelijk gebruik maakte en welke de treurige gevolgen waren. De zaak kwam Woensdag ter zitting der Recht bank te Utrecht voor, doch werd op verzoek van den eischer veertien dagen uitgesteld. Ook op Terschelling vertoonen zich sedert eenige dagen mazelen en diphtheritis. Reeds zijn eenige patiënten overleden. Een werkelijke Amerikaansche millioenen-erfenis zal binnenkort een familie te Wexiö (Zweden) ten deel vallen. Circa veertig jaren geleden vertrok uit deze streken een man die voor eenige jaren in Amerika zonder bloed verwanten overleed en een vermogen van circa vier millioen kronen naliet. Dankzij der bemoeiin gen var, het Zweedsche Ministerie van Buiten- landsche Zaken zijn de erfgenamen te Wexiö ontdekt en aan deze is het na enkele jaren ge lukt de door de Amerikaansche regeering ver langde bewijsstukken te verschaffen. De uitslag zal zich dus niet lang meer laten wachten. Dat het onvoorzichtig is, brieven met geld niet voor het volle bedrag aan te tee kenen, is opnieuw gebleken bij den diefstal aan het postkantoor te Breda. Een brief met 1'6000 was aangegeven voor f4000; voor den afzender dus een verliespostje van f2000. Door de politie te Doesburg is gearresteerd en naar Zwolle overgebracht zekere B. A. Costima, die er zijn werk van maakte, zich op verschillende plaatsen in den kost te besteden, voorgevende wekelijks geld te ontvan gen van zijne te Amsterdam wonende zuster. Hij was dan een paar dagen later spoorloos verdwenen, met medeneming van htm niet toe- behoorende kleedingstukken enz. Hij had op die wijze ook te Kampen diefstal gepleegd. Voor het plegen van verschillende diefstallen en het schrij ven van brandbrieven heeft hij reeds ruim 15 jaren in tuchthuizen en gevangenissen doorge bracht. Geen wonder dat de handel zoo klaagt,, zei eergisteren een geestige Amsterdamsche kruier: „de beurs gaat achteruit". Ter waarschuwing dione het vol gende: Te Oud-Alblas, en misschien ook wel in andere gemeenten in den omtrek, worden door kooplieden in Haarlemmer-olie kwade prak tijken in toepassing gebracht. Des morgens komt eene vrouw in een winkeltje om eenige fleschjes van dit zoogenaamde geneesmiddel, maar de winkelier kan aan de vraag niet voldoen. Ge lukkig komt des namiddags een commissionair die waar aanbieden, de winkelier slaat een goe den voorraad in, maar de koopster laat nu niets meer van zich hooren. Te Gorinchem is Zaterdag-avond een juffrouw, die zich onledig hield met het voor spellen van de toekomst, door een inspecteur van politie bekeurd. Naar aanleiding van den dezer dagen te Boulogne-sur-Mer gtpleegden dubbelen moord welke aan den Haagschen moord van mevrouw Van der Kouwen en haar dienslmaagd herinnert werd niet de zoon van een der slacht offers, doch een zekere R., een kleermaker, te Luik in arrest genomen, en is deze naar alle waarschijnlijkheid de schuldige. Te Galderen (gem. Ginneken) wer den door twee rijksambtenaren niet minder dan 35 zoutsmokkelaars ontdekt, waarvan er slechts 2 in hunne handen vielen. De overigen namen de vlucht, met achterlating van ruim 1600 kg. zout. Nader vernemen wij dat ook de Commissaris de Konings in Noord-Holland en de Burgemeester van Amsterdam het eere-voorzitter- schap hebben aanvaard van den dezen zomer te houden algemeenen schiedwedstrijd, en aan het uitvoerend comité hunnen steun hebben toege zegd. De eerste grasboter werd reeds op 22 Februari jl. aan Zijne Majesteit den Koning aangeboden door A. Vogelzang, landbouwer en bakker te Alblasserdam. De Engelsche nationale schuld bedroeg in 1883 het bagatel van 719,463,828. Donderdag-ochtend kwam een logger te Schevenir.gen aan, doch kon door de stilte de visch niet aan den wal krijgen. Een der garnalenbooten kon ten gevolge der branding niet in zee komen, daar zij geen anker had uit gebracht. Eene kleine roeiboot, bemand met 3 koppen, wilde het waagstuk beproeven door de branding heen te worstelen. Gelukkig kwam ze, tot verwondering van velen, in zee en door de branding, waardoor het voor de garnalenboot mogelijk werd den logger te bereiken. Het publiek was verbaasd over de stoutmoedigheid der boots lieden, die daarvoor slechts f 7 genoten. Barend Vet, de kwartjesvinder, is als dief van een bankbiljet door de Rechtbank te Amsterdam tot 1 jaar celstraf veroordeeld. Een der nog in leven zijnde slacht- offers van de Leidsche giftmengster, de soldaat die ongeveer zeventien maanden in het militair hospitaal te Leiden heeft doorgebracht, is thans daaruit ontslagen, niet om weer als tamboer bi] de grenadiers te gaan dienen, maar omdat hij wegens verlamming daartoe verder ongeschikt is verklaard. Hij schijnt niet geheel genezen te kun nen worden. Slechts gebrekkig kon hij zich over de straat bewegen op zijn tocht naar het station. Op 4 en 5 M a a r t z ij n 1410 Gronin gers voor 50 centen in de gevangenis gekomen. De nieuwe celgevangenis was publiek ter bezich tiging gesteld. De opbrengst kwam ten goede aan de „verbetering van gevangenen". Volgens nadere berichten uit Kaapstad is het bevestigd dat Koning Cetewayo aan een hartkwaal stierf. De arme Zoeloekoning wordt zelfs nog na zijn dood verstooten. De ver gunning, om hem op de begraafplaats der Zoeloe- vorsten ter aarde te bestellen, is geweigerd. Naar het D. v. N. verneemt hebben curatoren van bet gymnasium te Amsterdam den heer dr. II. C. Muller, leeraar aan't gymnasium, die in den laatsten tijd op eenige plaatsen is opge treden in vergaderingen der sociaal-democratische partij, het volgend alternatief gesteld, of op te houden met het optreden in openbare vergade ringen als woordvoerder der sociaal-democratische partij, öf voordracht voor ontslag als leeraar aan het gymnasium. In tabak schijnt toch wel een duitje te verdienen te zijn en des noods schijnt de industrie wel eenige belasting te kunnen ver dragen. De Tabak-Maatschappij Arendsburg, ge vestigd le Rotterdam, heeft van haar ondernemin gen in Deli over 1883 een winst gemaakt van meer dan de helft van haar kapitaal. Na afschrijving erz. van f 77.500 wordt nog 50 p Ct. dividend uitgedeeld. Te Tarragona, in Spanje, is een vierdubbele moord gepleegd ten huize van een tabaksverkoopster. Een 19-jarig jonkman kwam Zaterdagmorgen vroeg in den winkel binnen en doorstak, met een dolk, achtereenvolgens de vrouw des huizes, hare 80-jarige moeder, haar stiefzus ter en een dienstbode. De oude vrouw en het dienstmeisje waren terstond dood; de beide an deren werden doodelijk gewond. De moordenaar, wiens doel diefstal van een aanwezige geldsom was, ontvluchtte, maar hij werd weldra gevat. In het dorp Nordech, bij Allendorf, zijn twee echtelieden vermoord door dieven, die bij hen ingebroken waren en wien zij waarschijnlijk weer stand boden. De daders zijn nog onbekend. Het besluit onzer Tweede Kamer omtrent de zilverontmunting trekt vooral in Duitschland de aandscht. De Köln Ztg. hecht groot gewicht aan dit besluit, als een bewijs, dat zelfs Nederland niet meer in een aanstaande overwin ning van het dubbele muntstelsel gelooft, en zij wekt Duitschland op, nu ook niet langer zijn overtollig zilver onder zich te houden. Een goed geweten en een goede naam zijn twee noodzakelijke dingenhet geweten voor onszelvende goede naam voor onze medemenschen. Een huis vol kinderen gelijkt een bijenkort; voedt men ze goed op, dan krijgt men den honing van zoete vreugde er van, voedt men ze slecht op, dan heeft men niets te wachten dan de angels van 't verdriet. De arbeidzame wordt door één duivel gekweld, de luiaard door ontelbare. Wie spreekt, zaait, wie luistert, oogst, wie zwijgt, verzamelt, wie redevoeringen houdt, geeft uit. De arbeid is de vloek, maar ook de verlossing van het mensckelijk geslacht. Wanneer de groote klokken onzer torens worden vervaardigd, wordt de daartoe be reide klokkespijs in den vorm gegeten, en zoolang de vloeibare massa niet is gestold, zoolang kan men door bijvoeging van edel metaal den zuiveren klank der klok ver sterken; maar is eenmaal de massa tot vastheid gekomen, geen bijvoeging van edel metaal is dan langer mogelijkde klok heeft haar vasten vorm. Het is niet anders met den wordenden menschonherstelbaar is de schade, wanneer in kindsheid en jeugd verzuimd wordt de beginselen in te planten, die alleen het karakter kunnen adelen. Allerlei. Werking der reflectie. De heer Kwabhen- hoven (bij den den zilversmid). Dit zilveren tablet zou mij bevallen, doch ik vrees dat het niet echt is, de kleur schijnt erg rood te zijn. Zilversmid. Gij vergist u mijnheer, 't is de weerschijn van uwen neus. Ouderentrots. A. Wat is dan eigenlijk mijn heer uw zoon? B. Veearts, een uitmuntend vee arts, dat verzeker ik u; wat professor Tilanus on der de menschen is, dat is mijn zoon onder't vee. Een lapsus memoriae. Anna. Verbeeld je, Amalia, wat een ongeluk! De oude Van Zwab beren gaat naar de sociëteit, drinkt spoedig ach tereen eenige glazen bier en bij 't zesde glas krijgt hij een beroerte en hij valt dood op den gvond. Amalia. Dat moet je mijn echtgenoot eens ver balen, die houdt ook van een glas bier, maar zeg hem dan dat Van Zwabberen de beroerte reeds bij het tweede glas heeft gekregen. (Zij roept haren echtgenoot, die onmiddellijk uit de zijkamer komt.) „Welnu, wat is er? Ah, goe den morgen, Mevrouw, wat hebt ge voor nieuws?„ Anna. Niet veel goeds. Drie uren geleden was de oude heer Van Zwabberen nog frisch en ge zond. Hij gaat naar de sociëteit, drinkt zei glazen bier en bij het tweede glas krijgt hij eene beroerte, valt op den grond en is onmiddellijk een lijk. Een opwekkend middel. A. Zeg eens, amice, waarom kijk je altijd in den spiegel als je eet? B. Omdat het mij beter smaakt, als ik een an der zie eten. In den spoorwagen. Landman. Slecht weer vandaag? Hardhoorige reiziger. Wat zegt ge? Land man. Ik zeg dat bet zulk slecht weer vandaag is. Hardhoorige. Ik kan u werkelijk niet ver staan. Landman, (schreeuwt met alle kracht) 't Is fameus slecht weer vandaag! Hardhoorige. Weet je anders niets, dat zie ik zelf ook 1 Getemperde vreugde. Waarom huil je zoo Jantje? Acht ik hen vandaag nummer een in in mijne klasse geworden. Welnu, dat is im mers een reden om u te verheugen? Ach neen, want ik denk aan de klappen die ik van vader krijg, als ik weer eens tot numero twee verlaagd word. Dobbelaars en speculanten. Op de Am sterdamsche effectenbeurs voeren twee heeren een gesprek over den aard der beursaffaires. „Men kan, zegt de een, de beursmannen in twee soor ten verdeelen: dobbelaars en speculanten." "Is zie daarin geen verschil," antwoordde de an dere. „Welnu, dan zal ik 't u verklaren, spe- lant is hij, die wint; wie verliest, is slechts een dobbelaar." Haarlem, 8 Maart. Bij koninklijk besluit is aan den deer L. R. Sandick, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen te Haarlem c. a., behoudeus aan spraak op pensioen. MABKTBEBICHTEN. HAABLEM, 5 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 5 koeien verkocht, 4 voor! 180 a 216; - stier; verkocht - voor f avaarzen, verkocht- voor fa pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor a 165 nuchtere kalveren, verk. 65 voor f 5 a 8 72 schapen, verk. 72 voor f 14 a 28; varkens, verkocht voor ac. per 'j kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 2 stapels kaas, 804 stuks, wegende 1617 kilo, hoog- steprijs f middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 7 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af - stieren f 68 a 180; ossen f a melkkoeien f 146 a 250 kalveren dito fa vare dito f 140 a 240, vette dito f 160 a 300, - graskalveren a vette f 39 a 87 90 100; - nuchtere*!ito f-,a - vette schapen 21 a 40,weide dito J a lammeren magere varkens /15 a 32, biggen f 7,a 15.— Kaas. Aangevoerd 100 stnks. wegende 207 kilo; prijs per 50 kilo: Goudsche 20 a 29 Edammer ƒ31 a SCHIEDAM,7 Maart. Moutwijn, per ned. vat 11,75 Jenever f 17.25, Amsterd.proef f 18,50 spoeling f 1,80 dito commissie f 1,70. GOUDA, 6 Maart. Op de kaasmarkt waren 9 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 27 a 30. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 1.50 derweiboter,fl.30al.20.per kilo.Handel zeer vlug HOOBH, 6 Maart. Ter waag gewogen 37 stapels kaas wegende, 7,344 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 40.— voor kleine ƒ34.50 voor oommissie, voor mid delbare. LONDEN, 6 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 100, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/9 Schapen en Lammeren 4;9, a 6/9, Kalveren 5/- a 7/0 Zwijnen 4/ a 4/6. AMSTEBDAM.5 Maart. Ter vee.marktvan heden wa ren aangevoerd: runderen, 155 vette kalverenlste qual ƒ105, 2de qual. -,95, per kilo, - graskalf/ a —,133 nuchtere kalveren, 5 a 9,6 schapen en lammeren a 91 vette varkens 30 a 46 c. per kilo. LAATSTE BEBICHTEN. SU AKIN, 7 Maart. Op de forten zijn zooeven de witte vlaggen geheschen, maar Osman Digna weigert tot nu toe hardnekkig in eene schikking te treden. LONDEN, 7 Maart. De Times bevat een telegram uit Haidzung van heden, inhoudend dat generaal Negrier op Bacninh aanrukt. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Wij spraken eenige dagen geleden over het oordeel van een der professoren onzer universiteit over de Zwitsersche pillen van R. Brand, en nu vernemen wij dat ook bijna de gezamenlijke eerste Duitsehe pro fessoren, zooals Yirchow, Frericks, Scan- zony, Esmarch, Nussbaum, zich uiterst gun stig over dit produkt uitgelaten hebben; en lijdt 't na zulk eene lofspraak dan ook geen twijfel meer dat de Zwitsersche pil len een aangenaam en zeker huismiddel zijn tegen constipatie, bloedaandrang naar het hoofd en de borst (congestie), lever-vet-of- of hemoridiale aandoeningen. Het is dus aan een elk aan te bevelen, men lette er op dat men het echte preparaat krijge, voorzien van een roode etikette met wit kruis, waarin zich de naam van R. Brandt gestempeld bevindt. Te verkrijgen a f. 0.70 in elke apotheek. Voorspoedig bevallen van een DOCH- TER MARIA ANNA GORRIS—JAN SEN. Amsterdam, 2 Maart 1884. Heden overleed, voorzien van de laatste HH. Sacramenten, tot diepe droefheid van mij en mijn eenig Zoontje, mijn dierbare Echt genoot J. SCHUUR, in den ou derdom van ruim 44 jaren. CORNELIA SCHUUR, geb. Westeuman. Zoeterwoude, 2 Maart 1884. yioor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlij den mijner dierbare Echtgenoote, betuig A, ook namens mijn Dochter, mijn artelijken dank. F. L. B. van GERVEN. 's Gravenhage, 1 Maart 1884. voor het reinigen en sorteeren van Granen en Zaden. jjW*" Bekroond op de Internationale tentoonstelling te Amsterdam 1883 lnet de Gouden Medaille. Eenige Agenten voor Nederland en Zljne Koloniën BOEKE HUIDEKOOPER Groningen. j| eene Keuken- en eene Tweede gl Meid, R. K., tegen lo. Mei, M te Haarlem, goede getuigen ver- eischte. Adres franco, onder letter L, aan het bureau van dit blad. worden netjes in kistjes verzonden onder Rembours. Alles levend krimp ge sneden. Men adresseere zich met duidelijk adres aan Reeder, Nieuwe diep. ar li o o t e op Dinsdag 11 Maart 1884, des voormiddags te 18 ure, ten huize van S. MOOLENAAR, aan den Hoogen- dijk te Spaarnwoude, ten overstaan van den Deurwaarder A. GLASER, van 16 stuks uitmuntend als 11 Kalfkoeien, 3 Vare Koeien en 2 Hokkelingenvoorts: 1 bruin Merrie- paard (aftands) 4 Lamscbapen, 2 Over- bouders, 1 Boerenwagen, 1 Jachtwa gen, 1 Melkwagen, Boeren-, Bouw en Kaasgereedschappe.n en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Betaaldag van het Vee 1 Juli 1884, bet overige Contant. LEVENDE KABELJAUW. LEVENDE TONGEN. LEVENDE GROOTE SCHOL. Groote Kabeljauw f 3. Groote Kooktongen 45 Ct. Groote Schol van 5090 Ct. Alles netjes krimp gesneden en in kistjes verpakt. S. v. p. duidelijke adresopgave. RU I I P If 11 Visch handel, HIJ! Ui li', Gravenstraat, NIEUWEDIEP.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3