TE KOOP: Te Koop: Gevraagd De Katholiek, ADVERTENTIE N. Te Koop gevraagd: KAMER gevraagd. Voor geest en hart. Menscheu die den mond vol hebben van zichzelf, maken hoe uitmuntend ze overigens zijn mogen den indruk van onrijpheid. Hij, die een ander lastert, verheft dengene, die gelasterd wordt. Hij, die een ander beleedigt, wondt minder den be- leedigde dan zichzelf. Er behoort eeue kunst toe om een karakter vol te houden, dat niet het onze is. Lof en hoon zijn den man van eer even onverschillig. Dat de kwaadsprekers deze waarheid toch nooit vergeten. Ieder mensch heeft een rijk kapitaal: den tijd, de kracht en de verdiensten zijner De strijd om het leven. Wij ontkennen het niet, dat de strijd om het leven, om de middelen van bestaan, een machtige hefboom is van den vooruit gang, maar alleen voor dien mensch en dat volk, dat een hooger ideaal zocht te be reiken dan genot en stoffelijke welvaart. Dan, maar ook dan alleen, staalt die strijd den moed en de kracht, verdubbelt hij de mortele energie. Wanneer die strijd echter niet dan materiëele doeleinden heeft, zal hij tot een afgrond van diep zedelijk verval voereD. Het godsdienstig-zedelijke leven sterft langzaam weg. De mensch eindigt in dierlijkheid of idiotisme. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Algemeen klagen. Zoo dikwijls hoort men de meuschen klagen: «ik ben niet wel, ik heb geen eetlust, wat moet ik doen?» Men neme eenige Zwitsersche pil len van den apotheker R. Brandt, en de storing der spijsverteringsorganen zal dade lijk hersteld zijn. Te verkrijgen per doos voor f. 0.70 in elke apotheek. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt z;ch de handteekening: E. Ouyot. Men eiscbe op het etiket de hand teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. munnekbede. S> twist tusschen inwoners van het dorp en een aan tal arbeiders, die aan een nieuwe spoorbaan werk ten, sloeg over tot gewelddaden en de o verheid zag zich genoodzaakt een compagnie karabiniers te doen komen om de orde te herstellen. Ver scheiden werklieden werden door de soldaten ge arresteerd en de karabiniers, door de makkers der arrestanten aangevallen, waren genoodzaakt, op hun aanranders te schieten. Acht personen bleven dood en veertien werden gekwetst. In de Prov. Groninger Courant stond eeue advertentie, waarin werden gevraagd agenten voor een courant artikel. Daarop zijn aanbiedin gen ingekomen, om elke week één- of meermalen een courant-artikel te leveren. Volgens een artikel in het Duit- sche Marine- Verordnungsblatt, hebben de tot dus verre met electrisch licht op oorlogsschepen ge nomen proeven over het algemeen geen gunstig resultaat gegeven. Door deze verlichting moesten de schepen in de mogelijkheid gesteld worden om de nadering van torpedobooten tijdig te ontdek ken en deze zoo doende te kunnen afweren. In de werkelijkheid echter is de lichtkring rondom de vaartuigen gebleken zoo beperkt en onzeker te zijn, dat de vijandelijke booten zonder gevaar binnen hun bereik konden komen, waar het in het sterkste licht zich vertoonende schip voor hen alsdan een niet te missen doel was. De proef nemingen zullen evenwel met toestellen van grooter lichtgevend vermogen voortgezet worden. Uit Monte Carlo wordt bericht, dat iemand die 60,000 frs. had gewonnen aan de speelbank, den volgenden morgen dood ge vonden werd met 4 dolksteken in den rug. Zijn geld was gestolen. Wegens de terugkomst van de p e r- sonen, die te Köoitz (in het proces ter zake van den brand in de synagoge te Nieuw-Stettir.) zijn vrijgesproken, als ook wegens het feit, dat er uit de huizen van joden steenen naar het pu bliek zijn geworpen, hebben er eergisteren e:i gis teren-avond ongeregeldheden plaats gehad, waar bij hier en daar de glazer. ingeworpen, en joden beleedigd werden. De gendarmen hebben met de sabel er op moeten inslaan, om de rust te herstellen. Men deelt ons mede, dat aan den baron Van Heeckeren uit Arnhem, veroordeeld wegens bij de wet strafbaar gestelde onzedelijke handelingen, kwijtschelding is verleend van zijn verderen straftijd. Troostrijk bescheid. Ziekt. Dokter Haze- balk, heeft mij het drinken van bier verboden, wat zegt ge daarvan professor? Professor. Als ge geen bier drinkt zult ge hoesten zoolang ge leeft, en als ge bier drinkt zult ge hoesten, tot ge sterft. De zoon van den politicus. Vader. Zoo, Frans, heb je weer school moeten blijven? Frans. Ja, belaas! papa, ik zeg 't altijd, 't zal niet beter in de wereld worden, alvorens men de school van het onderwijs scheidt. Gevaarlijk. Moeder. Maar Emma, staat ge toe dat uw echtgenoot in zulk een vreeselijk weer uitgaat* Emma. O, daar kan hij best tegen, hij heeft een ijzeren gestel. Moeder. Des te gevaarlijker hij zulk een onweer. Uit een album. „Ieder mensch doet minstens eenmaal in zijn leven eene domheid. Denk derhalve steeds aan Uw toegenegen vriend N. N. Verspoken. Kastelein, 't Is vreeselijk hoe ver de broodnijd van mijn buurman zich uitstrekt en wat die man doet, om mij mijne klanten te ont nemen. Gast. Zoo, en wat doet hij dan? Kaste lein. Om mij te ruïneeren, schenkt hij echten wijn. Uit een verdedigingsrede. Pleiter. Heeren gezworenen! Het lot van den beschuldigde, die (Ie afschuwelijke daad berouwvol beeft beken ligt in uwe handen. Bewijst gij hem thans door eene vrijspraak, dat hij onschuldig is, opdat, bij gelijk in zijne bekentenis duidelijk doorstraalt, het reeds geschokte geloof aan zijn eigen voor treffelijkheid niet geheel en al verliest. Modern talent. Uitgever, 't Spijt mij u te moe ten zeggen dat uw werk slecht verkocht wo dt. Gij zijt te veel realist. Dichter. Waarom hebt ge mij dit niet vroeger gezegd? Ik ben ook idealist, ais er wat mee te verdienen valt. Haarlem, 12 Maart. In tegenwoordigheid van den Hoogeerw. heer Vicaris-Generaal, Mgr. J. F. Vregt, vele andere Eerw. heeren Geestelijken dezer stad en een aantal belangstellende genoodigden, hield de St. Vincentius- Vereeniging Maandag avond 11. eene vergadering tot het uitbrengen van het verslag harer verrichtingen in liet afgeloopen jaar. Wij waren op dien avond opnieuw in de gelegenheid te vernemen op welke uitmuntende wijze de St. V. V. voortgaat hare heerlijke liefde werken in deze stad uit te oefenen. In een keurig bewerkt verslag deelde de ijverige Secretaris van den Bizonderen Baad, de heer JC. van Reijsen, de verschillende bizonderheden mede, welke in elke Conferentie gedurende het vorige jaar zijn voor gevallen. ZE. vermeldde de feiten die betrekking hebben op bet inwendige leven der Conferentiën en maakte daarbij gewag van het vele zedelijke nut, 't welk door hare liefdedaden werd gesticht. Uit dit verslag vernamen wij de groote sommen welke door de St. V. V. aan de verschillende liefdewerken, zooals de spijskokerij, de besteding van kinderen, het onderwijs enz. werden uitge geven, voorts het aanzienlijk bedrag van die uit gaven, in welke meer speciaal door den Bizonde ren Baad wordt voorzien en eindelijk liet ver bazend aantal artikelen die uit het magazijn aan de hulpbehoevenden werden verstrekt. Een wellicht nog niet genoeg bekend liefde werk trok in 't bizonder onze aandacht, namelijk „het liefdewerk der St. Jozefs ambachtsleerlingen", afdeeling Teekenschool. De muren der groote zaal van het gebouw der St. V. V. in de Zoetestraat prijkten met de teekeningeD, waar mede de leerlingen hadden gedongen naar de verschillende prijzen, die hun eerstdaags op plech tige wijze zullen worden uitgereikt. Het is ons aangenaam te kunnen verzekeren dat die teeke- ningen in alle opzichten den toets der vergelijking roemenswaardig kunnen doorstaan met die welke op andere inrichtingen van gelijken aard worden vervaardigd. Voor het uitstekend teekenonderricht komt onzen genialen stadgenoot, den heer F.L. Strackc Jzn.allen lof toe. Met een hartelijke en opwekkende toespraak, tot de leden der St. V. V. gericht, werd de ver gadering door Mgr. Vregt gesloten. Moge de St. V. V., 't is onze innige wensch, die ongetwijfeld algemeen gedeeld wordt, in groei en bloei steeds toenemen en mogen hare ijverige leder, de schoonste vruchten plukken van den arbeid dien zij zich met zooveel zelfopoffering en toewijding voor onze behoeftige geloofsgenooten voortdurend getroosten. Het tweede eeuwfeest der stichting van het Hofje van Beresteijn werd Woensdag li. vooral godsdienstig en Zondag daarna meer huiselijk gevierd. De vaderlandsche driekleur en de geliefde oranjewimpel uit den koepel van het Hofje wap perende, verkondigden de vreugde welke daar binnen beerschte. Daar toch waren de heeren Begenten en dames Begentessen met de oude be woonsters als broeders en zusters te zamen. Daar hadden zij voor de ouden van Beresteijns Hofje en voor de geburen van het Holje van Spoor- water een keurig feestmaal aan doen richten. Allen en niet bet minst de oudjes zeiven, hadden zich beijverd om aan het feest allen luister bij te zetten. Het gelaat der feestvierende oudjes straalde van vreugde. Uit aller harten vloeiden in tal van toespraken en feestliederen de betuigingen van dankbaarheid jegens God, van eerbied voor de nagedachtenis van den edelen stichter en van de hoogachtende liefde voor de heeren Begenten en dames Begentessen. Ongetwijfeld zal dit schoone en zeldzame feest eene hoogst aangenamen indruk achterlaten in de herinnering van de oude bewoonsters van Bere steijns stichting en van allen die het feest met hunne tegenwoordigheid vereerden. Voor het Postkantoor te dezer stede zal in het vervolg een schildwacht worden geplaatst. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: F J Muller en E E M D Valckenier de Greeve; K A v. Borkum en E J de Vos; J Antonisse en G M Lambert; H v. d. Woude en J Balt. Getrouwd: J J Bouwer en E Lacat; A Gardenier en S W C Goetz; W F Kroese en M J Wensing. Bevallen: J Raadscheldere geb. E Oermann d. J J Dernison geb. Vermeer d. M Koorn geb. Winters d. AC Earners geb. v. Lietbout d. J C v. Zijl geb. r. d. Meij d. J Johann geb. Erseman z. M E Veen geb. Straatjes z. CM Slebe geb. Hendriks d. de Lugt geb. de Wilde d. M A P de Wildt geb. Heijdveldt z. J J Langeveld geb. Ditmar d. E Boer geb. Kartel z. M Kruiswijk geb. Jausen z. J v. d. Bold geb. Agteveld J M Hangjas geb. Gode- frooij d. J C Groenendaal geb. Tibboel d. C Kui per geb. Heemskerk z. C L de Bruijn geb. Stiphout d. H J C Randoe geb. Halderietz. S Vester geb. Stuurman z. J Haudgraaf geb. Alberts d. L Ho- gerwerf geb. Voortman z. L W Wildschut geb. Kirsch d. CF Nabal geb. Kok d. C Johannes geb. de Beurs d. A v. d. Molen geb. Laudman d. A v. Dijk geb. Stroed z. G J v. Rijthoven geb. v. Brou werhaven z. H A C Mathot geb. Wielard z. E de Jong geb. Toppers d. A Mooij geb. Bonthuis d. A Stam geb. Bisschop z. G M E Dreijer geb. Schee- lings z. M Boeré geb. Schornagel z. MC Steffens geb. v. Tongeren d. J de Lugt geb. Suijk z. J M Stevens geb. Handgraaf z. AM Mulder geb. Scheu- ders 2 z. J Clous geb. v. Rooij z. W G de Haas geb. Reitsma. Overleden: A C Bulters 17 ran. z. Oostvest; M J v. Vreeden 6 mil. z. Oude Raamstraat; P Mulder 20 dg. z. Donkere Spaarne; II Mone 23 mn. z. Ken- nemerplein; GA Bies 2 j. z. Koningstraat; P Boots 20 mn. z. Koolsteeg; J F de Klerk 65 j. Ecbtg. v. J Veneijk L. Heerenstraat; J Becker 54 j. Stations plein; B G Crommelin 77 j. Gr. Markt; A M v. Munnikrede 68 j. Jansstraat; W J Wegman 2 mn. z. Schip Spaarne; C H Heemskerk 27 dg. z. Groote Markt; A J v. d. Heijden 44 j. ecbtg. v. K Hessels KI. Houtstraat; G de Vries 18 j. d. Kousebands- laan; P Heemskerk 56 j. Oranjestraat; 8 Portielje 66 j. Korte Spaarne; A J Antouissen 2 mn. z. Palmstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 6 Maart 1884. A. L. zonder vaste woonplaats (gedet). bedelarij 15 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. - Twintig visschers wonende teVolendam, Zaandam en Oostzaan zijn wegens overtredingen der wet op de zeevisscherijen allen bij verstek tot geldboeten, subs, gev. straf en solidair in de kosten veroordeeld. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: tot Deken van het Dekenaat Amers foort den zeereerw. heer J. L. R. Jansen, Pastoor te Hilversum, tot Pastoor te Amers foort (H. Eranciscus Xaverius) den zeer eerw. heer L. J. Van den Boschtot Pastoor te Hasselt den zeereerw. heer J. Van Groeningen. Z. D. II. de Bisschop van Boermond, heeft Zaterdagmorgen in de kerk van het Seminarie aldaar toegediend de tonsuur en kleinere orden aan 12 heeren seminaristen, 1 etudeut uit het Mis siehuis te Steijl, 7 fraters uit het klooster der Minderbroeders te Weert, 7 nit het klooster der Minderbroeders te Kerkrade en 3 uit het kloos ter der Carmelieten te Geleen: het Subdiaconaat aan 3 heeren seminaristen en 6 studenten uit het missiehuis te Steijl. Inhoud van het St. GregoriuMad, 1884 No. 3. Brie ven over het kerkelijk zang-onderricht aan Jongens. II. door B. P. YergroesenPr. Ophelderingen, door if. J. A. Lans. Mededeelingen omtrent de St. Gre- gorius-Vereeniging. Algemeene berichten. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 10 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 743 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit y 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeiee f 110 a 310, - graskalv. f a 94 nuchtere kalveren f 4 a 18, 4 schapen en lammeren 16 a 19 vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.biggen f a paarden J' a HAARLEM, 10 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe,a -,witte dito f 7,50 a 8,25; rogge f5,75 a 6,haver f 3,75 a 4,gerst f5,75 a f6.duivenboonen f -,a -,paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f -, a f ROTTERDAM. 11 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 4 paarden, 1133 runderen, 87 vette- en graskalveren 177 nuchtere kalveren, 33 scha pen of lammeren, 442 varkens, 125 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 84 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 42 en 52 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 76 2e qualit. f 72, 3de qual.f 66. PURMEREND.ll Maart. Kaas: aangevoerd 19 stapels prijs der kleine kaas 139,50 middelbare 35. .LONDEN ,10 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 9 000 Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 5/4 a 8/- Schapen en Lammeren 4/9 a 6/8, Kalveren 5/- a 7/- Zwijnen 4/- 4/6. AKJLMAAR, 10 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: - koeienja -—,94 nuchtere kalveren 4 a 18, 84 vette kalveren 35 a 120, 4 schapen 19 a100 varkens f 38 52 per kilo, ma gere dito a - bokken - a ,- - paarden alammeren f a 8 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 8 koeien van 170 a 230, kalveren van f a122 nuchteren dito van f4 a 18, 345 schapen f 20 a 30,109 varkens 14 a 26 c. 109 magere 14 a 26 c. per kilo. SCHIEDAM, 11 Maart. Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef £18,50 Spoeling f2, dito commissie f 1,60 HOORN,8 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 3 heet tarwe f 8,50 a 9,heet. rogge f,12 heet. gerst 5.75 5.20 heet. haver f 5,50 mosterdzaad f 16,— a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: heet bruine f a gele heet. paardeboonen f a 14 heet. erwten a heet. groene 12,a 16,heet. grauwe ƒ12.a 17,— heet. witte 13,heet. n. aardappelen -,a alles per heet.; manden appelen a-,—kilo LEIDEN8 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- -,a zomer- a f 4 heet. rogge winter- f -,a zomer- 12 heet. gerst zomer- a ehevalier a 14 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual. 74,— a 80.—, 2de qual. f 66.— a 72.—. ALKMAAR, 7 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe J 7,50, a 9,rogge J 7,25 a 7 50, gerst f5,a 5,75, dito chev. 5,75 a 6 50 haver 3.25. a 4,50 paardenboonen 7,a 7,25 bruine dito 10 a 13,25, duiven dito 7.60 kanariezaad 9,— 9,15 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad 8,groene erwten 14,a 18,grauwe dito 18,a 12,vale dito 15,aWitte a 14. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 61 stapels, wegend# 12,463 kilo. hooi-, kleine f 38,50 commissie f 33,—mid delbare f 35,laagste prijs f—; Gras, kleine fcom missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 11 Maart. 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld21 8 U U U ...1.4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 8 Rusland, bij Hope Goxnp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 0 (Perpetuele) 4 0 binnen], 12500—25000. 1 0 0 0 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 00 0 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'a 1877 4 Columbia. Obligatien4' 5 Peru. Leening 18706 0 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. ]Jz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 0 0 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschausk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Ruinenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanuas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 0 Gemeente Crediet. 3 Belgie. 0 Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854.4 0 18605 0 1864 Rusland. 1864.5 0 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. genoteer de koers. 661/,, 77'/, 102»/, 97'/. 83'/, 65"/» 87 30?/, 99 79'/» 94'/, 24'/, 45 58'/, 8'/, 87 111'/, 27 11'/. 9 117% 156 118 7»'/, 155 112 19 54'/, 124 53'/, 87 96'/» 57'/, 57 145'/, 24?,/, 136 107'/, 106'/, 102'/, 94% 98 102'/, 112% 141'/, 129 126 LAATSTE BERICHT. SOEAKiN, 11 Maart (8 uur des avonds). He' geweervuur is reeds begouneD te Zsroba, dat door twee regimenten is bezet. Al de Soedaneesche troepen zij daarheen vertrokken. De generaals Gra ham en Stewart met hun staf zijn met de troepen meegegaan. Het te Soeakin achtergelaten garnizoen bestaat uit 80 artilleristen, 650 matrozen en mariniers en 600 Egyptische soldaten. Luidens de jongste berichten beschikt Osman Digma over 8000 man. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Bevallen van eeu welgeschapen ZOON die bij de geboorte overleed, C. G. SMOL- DEBS—ANGENENDT. Amsterdam, 9 Maart 1884. Heden overleed te Haarlem in den ouderdom van 69 jaren, voor zien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zuster Mejuffrouw ANNA MABIA van J. van MUNNEKBEDE, Geneesheer. Mevr. Wed. J. P. BBUIN, geb. van Munnekkede. Haarlem, 7 Maart 1884. Heden overleed na een kort stondig lijden, in den ouderdom van 57 jaren, mijn geliefde echt genoot PETBUS HEEMSKEBK, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten. M. HEEMSKEBK, geb. Bozekrans. Haarlem, 11 Maart 1884. een Vrachtwagen op veeren, ge schikt voor een en twee paarden. Te zien en te bevragen bij A. HOES, Mr. Smid, te Zandpoort. een verplaatsbare MOEB BEI BOOM, hoogstam, gezond en met goede kroon. Aanbiedingen met opgaaf van prijs, ouderdom, omvang van stam en kroon worden ingewacht bij den Boekhaude- liar J. GBEVEN, te Utrecht, onder letter M. een goed gedresseerd Rijpaard, 10 jaar oud, bruine Merrie, buitenlandscb ras. Te bevragen bij den Uitgever T. HOBNEEB, te Goriuchein, met franco brieven, onder letter B. Een heer, zijne bezigheden buiten 's huis hebbende, verlangt bij nette B. K. lieden eene gemeubileerde KAMER liefst met alkoof of afzonderlijk slaap vertrek, benevens kost en bediening. Opgaven van prijs en stand, onder letter M, aan het bureau dezer Courant. eene Keuken- en eene Tweede Meid, B. K., tegen lo. Mei, te Haarlem, goede getuigen ver- eischte. Adres franco, onder letter A, aan het bureau van dit blad. Uitgave van J. W. VAN LEEUWEN te Leiden. GODSDIENSTIG-, GESCHIED- en LETTEBKUNDIG MAANDSCHBIFT. Inhoud Februari 1884. Hoofdartikelen. Ierland. A. Bijk. Alban Stolz. L. A. Laurey. Eenige meditaties uit de Viiudes- heimer kring. V. Becker. Verscheidenheden. De Vincentius-almanak en de St. Michaols-kalender. D. Middelbaar onderwijs in Italië. Dr. A. H. L. Hensen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3