Voor geest en hart. Tien goede dingen. Allerlei. premie-leeningen. mededeelingen Andere tijden, andere zeden In den trein in de richting van Bremen. Eenige hon derden guldens, hem toevertrouwd om te Winschoten aan leveranciers te betalen, schijnen deR voorgeno men tocht mede te maken, want wel de rekeningen maar niet de specie werden in de gewone bewaar plaats gevonden. Wat i s d e Comble van voorzichtig- heid in een theater-directie? Den schouwburg booger assureeren, uit vrees voor het vuur, waar mede de zangers en acteurs de planken betreden. Zooals men weet, werd bericht, dat voor de Transvalere een „toepasselijk" stnk zou worden opgevoerd, als zij te Amsterdam in de comedie zouden komen. Dat bezoek zou Za terdag a. s. plaats hebben. Dien avond wordt nu opgevoerd //Die goede Buitenlui," Dat is zeker om geen „Boeren" te zeggen, merkt het Rott. Nbl. op. Doo r het kantongerecht te 'sGra- venhage zijn gisteren de bekende nondenscheer- ster voor de 110ste maal en Theodore Schiffel voor de 96ste maal, wegens openbare dronkenschap, veroordeeld. Onze ongeluksdag, zeide een Franschman tot een Engelsch officier, die uit Egypte kwam, eest le Vendredi. En de onze ant woordde de Brit, in Engelsch-Fransch, c'est le Mahdi. Dit herinnert aan den tijd doen de tram- aandeelen hier te lande laag stonden. Op de Beurs ontmoette een speculant zijn Duitschec handelsvriend, die er bedrukt uitzag. Was haben Sie?" i/lch habe Kopfweh"was het antwoord. Und ich, ick habe tramway", meesmuilde de ander. Tegen de a. s. Tentoonstelling te Antwerpen is ook daar een Journalisten-kring gevormd. Aug. Snieders, hoofdredacteur van het Handelsblad van Antwerpen, is voorzitter. Te Berlijn kwam deze week een geheel Mongolen-gezin, vader, moeder en kin deren op hun doorreis naar Zuid-Amerika aan. Zij vormden de voorhoede van een aantal gezin nen van landverhuizers. Het verried nog al be schaving in de menschen, dat zij zich van een dienstman voorzagen om hun tot gids te verstrek ken. In hun vreemde kleederdracht en met de citroengele gezichten wekten zij in de straten groot opzien. Aan een wisselkantoor brachten zij hun eerste bezoek. Zij hadden veel geld bij zich, want zij wisselden 2000 in dollars in. Het dotl hunner reis is Bolivia. Zij spraken Kussisch. Door eenige leden van de Sociaal- Democratische Yereeniging te Amsterdam is een Debating-club opgericht, waarin verschillende vraagpunten besproken zullen worden en waarvan het doel hoofdzakelijk is geoefende sprekers te vormen. De Chineezen beginnen nu ook de scheikunde op Europeesche manier weten schappelijk en practisch te beoefenen. Een groote zwavelzuurfabriek is reeds in vollen gang en twee bekende leerboeken voor scheikunde, Malgutti's „grondbeginselen der chemie" en het boek over „scheikundige analyse" van Fresenius, werden in 't Chineesch overgebracht. Op zeer eigenaardige wijze hebben de Chineezen de scheikundige formules uitgedrukt. De Eerste Minister Tong Sung, die tevens directeur van de Tung Wen Hu-ang is, heeft voor het eerstgenoemde werk een inleiding ge schreven en beveelt daarin beide werken aan voor het onderwijs aan de Keizerlijke Hoogescholen. De historische juistheid is een schoon iets. In een geleerde bijeenkomst spiaken twee kenners van het oude Egypte over den dag der troonsbestijging van zekeren Pouthmosis. 't Was den 16eu Mei, zeide de een. Neen, antwoordde de andere de hiëroglyphen zeggen duidelijk dat het den 17en was. - In welke eeuw? - vroeg een der aanwezigen. De twee geleerden keer den zich om en zagen medelijdend den naïeven in de rede-valler aan en een van hen diende hem de terechtwijzing toe: de geschiedenis daalt niet af tot zulke bizonderheden. Een Italiaan, te Par ij s woonachtig ontving het verblijdend bericht, dat hij drie prijzen in de loterij van Verona getrokken had, en zond onmiddellijk de loten naar zijn familie op om het geld te innen. Toen zijn brief ter bestemder plaatse aankwam, bleken de prijswinnende briefjes onder weg er uitgenomen te zijn. Weelde in de machinerie. Het is be- kend, met hoeveel zorg de stoommachines in som mige groote fabrieken te Gent worden onderhouden. In Amerika wordt dit echter nog overtroffen en heerscht er een werkelijk weelderige verpleging van werktuigen. Zoo bezit de fabriek van Duwal Co. te Zanesville-Ohio, een der oudste aldaar, een stoommachine van 60 pk., die geheel ver nikkeld is. De zaal waar deze prachtige machine werkt, is rondom beschoten met massief, zwart notenboomenhout versierd met groote spiegels, fraaie ornamenten, bloemen en vergulde visschen zoodat men zich in een eleganten salon waant. Uit de zaal heeft men een fraai uitzicht over de géheele stad door drie groote vensters met ge slepen spiegelglas. Niet het minst bewondert men in dit vertrek haar, die met het keurig in orde houden belast is, een aanvallige, jonge dame, miss Sarah Bogue, nicht van den fabrikant, die bij vele talen ten ook nog de noodige werktuigkundige kennis bezit om zich van haar taak naar behooren en met echt vrouwelijke toewijding te kwijten. Hoe voorzichtig men zijn moet met gekleurde kousen, bleek onlangs opnieuw in het Duitsche plaatsje Keil. Daar is een kindje aan bloedvergiftiging gestorven, tengevolge van het dragen van gekleurde kousen, terwijl het een on- beteekenende brandwond aan den voet had. A-ls een aardig staaltje van accu- ralesse der briefbestellers te Amsterdam, deelt het D. v. N. mede, dat de heer van Gelder, eigenaar van een kleedermagazijn in de Kalverstraat, dezer dagen een brief ontving met het volgende adres. Het hleedermagazijn, alwaar ter gelegenheid van het Sint-Nicolaasfeest, Sint-Nicolaas was geëta leerd, te Amsterdam. Moeder was ziek en lag te bed, uit- geput van zwakheid. Zij was een oogenblik alleen gelaten met haar 5-jarig ziek knaapje, dat men op een stoel bij het vuur had gezet. Daar vat ten zijne kleederen vuur de moeder ziet het en kan geen hulp verleenen het kind is ge heel door vlammen omringd en krijgt hevige brand wonden en nog altijd komt geer. hulp opdagen. Het kind bezweek na eenige uren van smartelijk lijden, maar wie meer geleden heeft, de arme moeder of het kind durven wij niet zeggen. Dit vreeselijk voorval had voor eenige dagen, te Ridder kerk, in een arbeidersgezin plaats. Een interessant voorbeeld van toenemende beschaving onder de dienstboden gaf dezer dagen eene keukenmeid te 's-Hage, die van hare meesteres verlof eischt om tweemaal in de week uit te gaan, ten einde dansles te nemen, een andere keukenprinses te Amsterdam eischte „vrijaf" om pianoles te gaan nemen. Wij gaan vooruit! Ook The New- York Herald heeft zich verbaasd over de onbeduidendheid van het „boek der Koningin", en noemt het een der meest curieuze verschijnselen van onzen tijd, dat „de hoogst verheven vrouw op aarde, over wier ver antwoordelijkheden de zon nooit ondergaat, haar tijd vertreuzelen kon met sentimentitaliseeren over haar bedienden, en met een held te maken van een gewonen lakei". Van dezen John Brown wordt zoo veel verhaald in het boek, dat o. a. een halve pagina wordt besteed aan de beschrij ving hoe zijn knieën er van achteren uitzagen. Bij het Utrechtsch studentenpro- ces, dat op 24 dezer voor T Hof te Amsterdam in appèl wordt behandeld, zijn tien getuigen ge dagvaard. Men veronderstelt, dat de zaak ook nu weder meer dan ééne zitting in beslag zal nemen. Omtrent het gebeurde met het werkvolk van de heeren V. d. P. Co., sigaren fabrikanten te Eindhoven, deelt de Meierijsche Ct. mede: Eeeds eenigen tijd had men zich over baldadigheden beklaagd, en toen nu verle den Zaterdag eene pers moedwillig aan stukken werd gedraaid, zonder dat het den eigenaars mocht gelukken den dader te betrappen, moes ten het al de poppenmakers, die geregeld met de persen omgaan, met eene boete van ƒ100 bekoopen. Het werkvolk trok partij voor de poppenmakers en schoolde zamen voor de fabriek; weldra was de stedelijke en 's lands politie op het tooneel, en zoo werden verdere ongeregeldheden voorkomen. Onder een honend gezang, afgewis seld door een schimpend gefluit, werden de eigenaars, uit voorzichtigheid door de politie begeleid, naar huis gebracht. Maandag bleef de fabriek gesloten en Dinsdag-morgen is aan de arbeiders het restant van het werkloon uitbetaald, en tevens is toen de afgehouden gulden aan de poppenmakers teruggegeven. Daar men er niet toe wil overgaan den schuldige bekend te maken blijft de fabriek voorloopig gesloten, hetgeen een zeer ernstige maatregel is, daar er meer dan 100 arbeiders zonder werk en bij gevolg zonder brood zijn. Verdere baldadigheden heeft men niet te betreuren gehad. A a n d e Haagsche Ct. wordt de volgen de curiositeit geschreven: „Men heeft bij het be zoek der Transvaalsche Deputatie veel geschreven over festiviteiten, audiënties, diners en soupers; maar nog nergens is gemeld hoe zwaar hare leden wegen. Welnu, bij hun bezoek aan de Polytechnische school te Delft op 4 Maart 11., hebben dc heeren op het ijklokaal aan de waag uit aardigheid zich laten wegen, waarvan de uit komst was: De heer Du Toit 82 kilo, de heer Kru- ger 96 kilo en de vechtgeneraal Smit, 103 kilo. Hoe zwaar de Transvaalsche heeren wogen, toen zij de Transvaal verlieten, is ons niet bekend.„ In Amerika schijnt men b ij ster ge- steld te zijn op klokken en horloges die de 24 uren van het etmaal aangeven. Meer dan honderd firma's hebben te Washington aanvraag gedaan om oc trooi voor dergelijke uurwerken. En al die aan vragen zijn afgewezen, omdater reeds een horloge van dien aard bestaat. Dat horloge is het eigendom van den Bussischen prins Tolykoff en dateert, naar zijn beweringen, van hetjaarl547. Barnum's veelbesproken „witte olifant" gaat heden scheep naar New-York. Het dier (dat eigenlijk lichtgrijs is, zooals men weet) werd tijdens zijn verblijf in den Londenschen die rentuin veel lichter van kleur. Zijn eigenaar zal van zijn ontvangst een groote reclame maken. Hij noodigde de vertegenwoordigers van al de voor name Amerikaansche bladen tot bijwoning daar van bij zich te gast. Velen schjjnen in de meening te ver- keeren, dat zijals ze een fout bekend hebbendie niet meer behoeven te verbe teren. Zooals men het touw trekt luiden de klokken. Er zijn menschen, die meenen als ze iets geven, als toegift onaangenaam of grof te mogen zijn. Dezulken nemen zoodoende terug, wat ze geven. Mensch, vergeet den dood niet, want hij zal u niet vergeten. »Och, dat komt wel terechtzeggen zwakke ouders van de gebreken hunner kinderen. O neen, het komt niet terecht; het ontwikkelt zich. Tien dingen zijn er waarover men zich nooit zal beklagen: welwillend te ziju jegens allen, van niemand kwaad te spreken, te hooren alvorens te oordeelen, te denken eer men spreekt, zich stil te houden als men toornig is, ongelukkigen wel te doen, ver giffenis te vragen voor alle verongelijkingen, geduldig te zijn jegens iedereen, de ooren te sluiten voor een kwaadspreker en kwade geruchten niet te gelooven. Het bewijs geleverd. Een gewezen bakker houdt een buffet aan een spoorwegstation. On langs klaagde een jong reiziger over een van zijne pasteitjes. Daar werd de oude man boos om. „Jongmensch," zei hij op strengen toon, „ik heb al pasteitjes gebakken voordat gij geboren waart. „Dat wil ik gaarne gelooven," antwoordde de reiziger, „en dit is er zeker een van." Een realist. Kleine Willem, die bizonder aar" dig teekent, heeft een jongenswedren bijgewoond, en laat nu eene daarvan door hem vervaardigde afbeelding aan Mama zien. „Heel aardig!" zegt deze, „maar die voorste, Willem, zal vallen. Die heeft zijn sprong niet goed genomen!" „Ja, Mama!" is het antwoord, „maar dan had hij zijn sprong maar beter moeten nemen. Ziet u, dat kan ik nu niet helpen!" Een bezwaar. „Dus u vindt mijn stuk goed?" zegt een dichter tot een schouwburg-directeur. „Wanneer laat u het opvoeren?" - „Ik zou het zeer gaarne opvoeren," is het autwoord, „maar er zijn redenen, ziet u„Welke dan toch, als ik vragen mag." „Ja, ziet u, ik ben bang, dat de souffleur er bij in slaap zal vallen." Ook geen draaier. Twee vrienden hebben samen gebiljart. „Waar zouden die ballen toch van gemaakt worden?" zegt de een, als men, na afloop der partijnog een paar oefen-stooten maakt. „Wel, van ivoor, van de tandesi van een olifant!is het antwoord. „Hé, hebben die beesten dan r.ulke ronde tanden?" Natuur. „U zoudt me een gebit maken, heeft u eezegd, zoo goed als een natuurlijk" zegt eene beetgenomen patiënte tot een tandmeester „maar ik heb er een vreeselijke pijn aan gedurig." „Wel, Mevrouw!" is het antwoord, „dat is juist het natuurlijke 1" Zeer waar. Iemand las op een Belgisch muntstuk de woorden l'Union fait la force (Een- dracht maakt macht) en zeide, met eeu verzuch ting Dat is wel waar, vooral ten opzichte der twintig franks-stukken. Duidelijk. „Uw beroep" vroeg een Duitsch rechter aan een elegant gekleeden getuige. Haarhïnstler. Ik verlang een duidelijk ant woord. Is UEd. kapper of borstelmaker? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 15 Maart. Door de Vereeni- ging St. Elizabeth alhier, werkzaam tot ver zachting van het leed van arme R.K. zieken, werden in het vorige jaar 5394 eieren, 110 pond rookvleesch, 309 portiën soep, 1181 kan melk en 43 flesschen wijn aan ver schillende kranken uitgedeeld. Voorts werden 106 huisgezinnen van kleedingstukken voor zien en, waar de omstandigheden zulks ver- eischten, ook door geldelijke hulp gesteund. Dankbaar voor de ondervonden hulp, be veelt genoemde Vereeniging zich bij voortdu ring aan in de welwillende en liefdadige ondersteuning van Haarlems ingezetenen. Ongetwijfeld mag ook deze zoo heilrijk, troostend en zegenend werkende Vereeniging aanspraak maken op algemeene sympathie en stoffelijken steun. Mogen dan de liefde gaven voortdurend rijkelijk vloeien, opdat de Dames werkende leden in staat zijn in haren edelen en Godgevalligen werkkring veel leed te verzachten, veel tranen te drogen. Wie aan de St. Elizabeths- Vereeniging liefde gaven offert, heeft bij het heerlijk bewustzijn welgedaan te hebben, tevens de hoog te waar- deeren zekerheid, dat zijn offer op de doel matigste en uitstekendste wijze ten goede komt van onze arme en lijdende geloofs- genooten. Door wijlen Mejuffrouw A. M. van Munnek- rede is aan bovengenoemde Vereeniging eene som van ƒ200 gelegateerd. Gisteren-morgen is uit den Kinder huissingel opgehaald het lijk van de sedert 14 Febr. 11. vermiste juffrouw W. v. S. Woensdag-nacht zijn door de politie alhier op straat aangehouden S. Groos, oud 18, en J. R. Graal, oud 21 jaren, dragende een zak, waarin negen lauge tarwebrooden, die zij even te voren hadden ontvreemd uit een wagen voor de Broodfabriek aan de Bakenessergracht. Reeds lang werden zij ver dacht van zich aan dergelijke diefstallen schuldig te maken. Laatstgenoemde heeft reeds meermalen gevangenisstraf ondergaan. In 1883 werden hier ter stede door de geneeskundigen 1460 vaccinatiën ver richt. In verdeeling naar den leeftijd was het getal der gevaccineerden als volgt: be neden 1 jaar 324, van 1—3 jaar 650, van 36 jaar 344, van 612 jaar 77, boven 12 jaar 65. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 13 Maart 1884. 1. M L. zonder woonplaats (gedet). landlooperij 3 maanden gev. straf e. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 2. E de R. te Haarlem, het in werking brengen eener inrichting tot bewaring en verwerking van lompen, zonder vergunning f 3 boete of een dag subs, gev. straf c e. 3. A v. V. te Assendelft, laster f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 4. J E. v. d. K. h/v. B P. te Jan Gijzevaart, (Velzen) moedw. mish. 7 dagen cell. gev. straf c. e. 5. W B te te Middelie, moedw. mish. en uiten van scheldwoorden 15 dagen celstraf f 8 en f 2.50 boete of 1 dag cel en 1 eag gev. straf c. e. 6. S van M. te Haarlemmermeer, moedw. mish. 45 dagen cell. gev. straf f 8 boete of 1 dag subs. cell. gev. straf c.e. 7. H V. en A D. h/v. K S. beiden te Westzaan,diefstal en medeplichtigheid aan diefstal de le 3 maanden celstraf c e. de 2e vrijgesproken. 8. C P te Haarlem, diefstal met oord. des onderscheids 15 dagen cell. gev. straf c. e. c. e. N R. en G v. L. beiden te Haarlem, diefstal met oord. des onderscheids de le 1 maand cell gov. straf c. e. de 2e vrijgesproken. 10. W A en H v. N. beiden gequalificeerde diefstal, de 2e bij verstek ieder 15 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. HAARLEM, 12 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 3 koeien verkocht, 3 voor f 120 a 220; - stier; verkocht - voor f a- vaarzen, verkocht - voor f a pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a 58 nuchtere kalveren, verk. 58 voor 5 a 8 1 schapen, verk. 1 voor f 24 a - varkens, verkocht voor ac. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 31 stapels kaas, stuks, wegende 6396 kilo, hoog- steprijs f 40,middelbare prijs 37.— per 50 kilo. LEIDEN, 14 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af 2 stieren f 90 a 115; ossen f a 113 melkkoeien f 145 a 282 kalveren dito fa 62 vare dito f 140 a 244, 38 vette dito f 158 a 295, - graskaiveren fa 24 vette f 36 a 82 90 100; 137 nuchtere dito f3,—a 7 314 vette schapen 22 a 42,weide dito J a lammeren 40 magere varkens /16 a 38, 142 biggen f 6,a 13.— SCHIEDAM,14 Maart. Moutwijn, per ned. vat 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd.proef f 18,50 spoeling f 1,40 dito commissie f 1,80. GOUDA, 13 Maart. Op de kaasmarkt waren 31 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 29 a 32. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1.25 1.35 derweiboter fl.Ooal.15.per kilo.Handel zeer vlug HOORN, 13 Maart. Ter waag gewogen 20 stapels kaas wegende, 3,717 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 40.— voor kleine 40.voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 13 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren Zwijnen—, Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/8, Kalveren 5/- a 7/0 Zwijnen 4/ a 4/8. AMSTERDAM, 12 Maart. Ter vee.marktvan heden wa ren aangevoerdrunderen, 168 vette kalverenlste qual 2de qual. f -,80, per kilo, - graskalf/ a 111 nuchtere kalveren, 4 a 7,3 schapen en lammeren a 159 vette varkens 40 a 48 c. per kilo. ALKMAAR, 14 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ8,a£S,60, rogge 7,50 a 7 50, gerst f5,25, a 5,75, dito chev. 6,a 6,60 haver 3.50. a 4,50 paardenboonen 7,a 7,50 bruine dito f 1050 a 12,duiven dito f 7.50 kanariezaad 9,9,50 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad -,groene erwten ƒ13,a 18,grauwe dito 18,— a 15,vale dito 15,— aWitte a 14. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 31 stapels, wegende 6,396 kilo. hooi-, kleine f40,commissie f 38,mid delbare f 37,laagste prijs f Gras, kleine f com missie f middelb. f laagste f per 50 kilo BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 14 Maart. 1884. Pryzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' s f M u U genoteer de koers. 66V. 777/s 1021/4 98i/4 83i/2 65»/4 66'3/„ 51'/» 983/4 7a1/- 94?/, 24'/. 45'/, 587/,, 5 5 5 div Hongarije. Obl. Leening 18675 Gou/lleening Italië. Obl. Pnusel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). xilver (Jan.Juli). Portugal. Obl. buiten!. 1853-80 Rusland, bij Hope Oorap. Oude Raaien 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 8panje. Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligaties4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divM. Nederland. Holi. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 llalle. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breat Aand5 Kurak Chark Obl. ƒ1000. Morscliansk Syaran Aand. Riaachk Wiaema Rumenie. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Credïet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatal. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. LAATSTE BERICHT. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp der rechter lijke organisatie aangenomen met behoud van het hoofd beginsel der Regeering, namelijk het appèl voor alle straf zaken voor rechtbanken op de hoven, behalve voor gewone bedelarij en belastingovertredingen. Aantal rechters blijft onveranderd. a 10 Cents per regel. Voor buitenlui. Men kan allen, die buiten wonen niet genoeg aanbevelen, steeds eene doos van de Zwitsersche pillen van den Apotheker R. Brandt, in huis te hebben; ten einde bij plotseling opkomende ongesteldheden (als winderigheid, bloedaau- drang, lpver en galaandoeningen, enz.) dit buis- en geneesmiddel zonder ppa,dadelijk te kunnen aanwenden. Verkrijgbaar in doozen a f 0.70., in alle apotheken. mijn tijd, zoo verhaalde ons eeu grijsaard, moest men de verkoudheden met veel zorg behandelen; tegenwoordig behandelt gij ze zonder look, zonder vlierthee, eenvoudig door bij eiken maaltijd 2 capsules Guyot in te nemen. Inderdaad worden de capsu les van Guyot overal gebruikt ter genezing van verkoudheden, bronchitis of catarrh. Na eenige dagen van behandeling, komt de slijmafdrijving zeer gemakkelijk en e e nauwdheid verdwijnt. De handteekening Guyot bevindt zich op elke witte capsule. Fabriek ia 't groot, 19, rue Jacob te Parys. 8 /u 8'/, 87 111Va 27'/< ll3/.. 9 117'/s 156 118 73 156 110'/. 18»/. 54.9/m 124 V, 533/s 873/, 90 59 58'/, 145 V, 233/„ 135'/, 107'/, 109 101'/, 95 98 102'/, 112'/. 141 129 126'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3