MARKTBERICHTEN, Laatste berichten, Voor geest en hart. Slechte geschriften. Allerlei. Kerknieuws. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zjjn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de handteekeniug: E. Guyot. Men eische op het etiket de hand- teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Pdte Regnauld het beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer, gezet en voortdurend door tal van toeschouwers gadegeslagen. Ter voorkoming van ongelukken is een deel van de Hoogstraat met een planken dak overdekt en hebben twee nabijwonende win keliers hunne winkels tijdelijk overgebracht in houten gebouwen, die op het plein nabij het oude waaggebouw zijn opgeslagen. B a r n u m's witte olifant ondervindt ook veel belangstelling van het Engelsch publiek, ofschoon niet in die mate als indertijd Jumbo. De bladen berichten nu, dat het lieve dier op zijn naar reis Amerika veel last van zeezukte had! Een millioenen-heer. T e L a g e-Z w a 1 u w e doet tegenwoordig een ongetrouwd man veel van zich spreken, doordien hij met kwistige hand zilver en papieren geld wegschenkt en uitdeelin- gen houdt van levensbehoeften, kleedingstukken en visschers-zeelaarzen. Soms zijn die giften aan behoeftige menschen uitstekend besteed, maar vele anderen maken er misbruik van. Ook ster ke drank, enz. en zelfs champagne wordt door hem kwistig uitgedeeld. De man schijnt, wat dit alles betreft, het voorbeeld te willen volgen van de millioenenjuffrouw. Ook hij beweert, dat zijne geldmiddelen onuitputtelijk zijn. Dezer da gen werd hem, nadat hij door zijne zoogenaamde vrienden was thuis gebracht, naar zijn beweren eene som van f 700 ontfutseld. Aangifte bij de politie en een gerechtelijk onderzoek was daar van het gevolg, doch bleef zonder succes. De Brusselsche correspondent van de Chronique des Arts et de la Curiosité vertelt de volgende grap: Onder de schilders te Brussel is er een, die geheel onbekend, dezelfde initialen heeft als de zeer bekende Alfred Stevens, en met die initialen zijne doeken teekent. Na afloop der tentoonstelling te Amsterdam, ontving de onbekende A. S. het brevet en de decoratie van den Nederlandschen Leeuw, ter belooning van zijne fraaie inzending. Maar de goede man had niets tentoongesteld te Amsterdam, waar daarentegen eene schilderij van Alfred Stevens zeer de aandacht had getrokken. Hij was beschei den en verstandig genoeg om te protesteeren; hij trachtte te bewijzen, dat hij niets gezonden had naar de tentoonstelling, maar geene bewijzen mochten baten: hij is en hij blijft gedecoreerd! In navolging van San Francisco en Chicago, zal de eerste kabeltramweg in Europa, de volgende maand in Londen geopend wordt n. Biijkt de nieuwe inrichting te voldoen, dan zal zij weldra in Liverpool, Edinburgh, Bristol, Rome, Madrid en Parijs worden nagevolgd. Kan iemand door middel van de telephoon beleedigd worden? De heer Webstor, een beurs- agent te Londen, had onlangs aan een zijner lastgevers, een bankier iu de city, de jongste beurskoersen per telephoon medegedeeld; tot ant woord werden hem insgelijks per telephoon, on derscheidene scheldwoorden toegevoegd, eindigende met het verzoek, zich zoo spoedig mogelijk op te hangen. Hierover verontwaardigd, diende hij eene klacht wegens beleediging iu bij de court of policy in Worship-street, maar werd afgewezen. De rechter, aan de letter der wet vasthoudende, besliste, dat de Engelsche wet slechts drie soor ten van eeremisdrijven kende: a. die welke van aangezicht tot aangezicht werden gepleegd; b. die, welke door laster werden gegaan; en eindelijk c. die, welke door schriftelijke mededeeling werden gepleegd. Daar dit geval nu onder geen dezer verschillende categoriën van beleediging kon ge bracht worden, achtte hij eene veroordeeling van den beklaagde onmogelijk, en moest hij der halve worden vrijgesproken. Van wege den Westlandschen tram ls men bezig, op den Naaldwijkschen weg een nieuw mechaniek tot het omleggen van de rails, dat tot dusver geschiedde door het verplaatsen van een ijzeren staafje, aan te brengen. Door het thans gevolgde stelsel geschiedt de omlegging door een hefboom onder den grond, met dien ver stande echter dat het eene uiteinde daarvan door een koker voorzien van een metalen deksel buiten het bereik van het publiek is gebracht. Deze maatregel verdient toejuiching, daar aan „grap- pige" lui thans de gelegenheid is ontnomen, die omlegging zelf te verrichten, waardoor gevaar zou kunnen ontstaan. Een „M aandblad in het Belang der Dynamietpartij, de Dynamite Monthly, is te New- York verschenen. Wij gaan inderdaad met reu zenschreden vooruit Een toestand blijkt te Del ft te bestaan. Het recht om de vaderlandsche praal graven in de Oude en Nieuwe ke k te laten bekijken wordt daar verpacht, de Delftsche C. meent voor f 500 'sjaars, onder den naam „voor het ont sluiten van de deuren hetgeen echter niet be let dat de pachter gisteren door de politie pro cesverbaal deed opmaken tegen twee heeren, die de deur open vindende, na het bezichtigen van het praalgraaf weigerden, de 15 centen entree te be talen. Zonder bloedstorting hebben twee anjsche journalisten, Antalme en Ernest Vaughan, rijdag geduelleerd. Oorzaak: al te heftige polemiek. De ontvanger der registra t i e te .Bergen-op-Zoom verzond ambtshalve een niet voor het volle bedrag aangeteekenden brief met f4000. De brief is bij den diefstal aan het postkantoor te Breda in het ongereede geraakt en de ontvanger heeft thans een ministeriëele aan schrijving ontvangen om bovenvermeld bedrag ten spoedigste uit eigen beurs te restitueeren. Deze schijnbare harde maatregel vindt zijn grond in het feit, dat de ontvangers de brieven met gelds waarde, die zij ambtshalve verzenden, kosteloos °t het volle bedrag kunnen verzekeren. Uit Breda meldt men ons dat dc rievenbesteller Moors, de kleermakersknecht Z. n" Dal en de sigarenmaker Ballintijn bekend e ben, den diefstal in het postkantoor te hebben gepleegd; een bedrag aan bankpapier van f 20 000 's achter het behangsel der woning van Van Hal gevonden; de effecten moeten verbrand zijn. ,In d openbare terechtzitting van Het Hof te Amsterdam voor het studenten pro ces was eergisteren den verslaggevers een plaats aangewezen in de bank der beschuldigden. Eenige verpleegden uit de r ij k s— gestichten te Veenhuizen zijn onlangs gekeurd, om als soldaat bij het leger in Ned. Indië dienst te nemen. Een sublieme reclame! Een correspondent van de St James Gazette schrijft dat hij in Nizza onlangs in een winkel een klein likeur- flnschje gezien heeft, waarop in het Engelsch ge schreven staat dat het behoord had aan een ze kere dame, die de eerste was geweest om vitri ool over het lichaam van haar echtgenoot te storten. Onder de zonderlinge advertenties van den dag mag men wel tellen die van mar kies Van Londonderry, die de allerbeste steen kolen uit zijn eigen mijnen aan huis bezorgen iaat tegen contante betaling. Voor de veeleischenden plaagt men zich, maar de bescheidenen heeft men lief. Geleerdheid is zonder wijsheid zonder waar dig doel dikwerf spot en verachting waardig. In" geene zaak misleiden we ons zoo dik wijls, dan in het beoordeelen onzer medemenschen. Hoe beter de mensch het zedelijk genoegen waardeert, hoe sterker zijne neiging is om goed te doen. Weldaden zijn rozen aan den doornigen stengel, zij moeten met voorzichtigheid toegereikt worden, anders bezeeren zij. Onophoudelijk waarschuwt de Kerk door hare Priesters voor het lezen van slechte boeken en couranten. Met recht noemt de Kerk het eene wraakroepende nalatigheid, slechte geschriften, ouder welken vorm ook, den toegang tot het huis des Christens niet te beletten. Thans laten we hier eenige waarschuwingen voor den verpestenden invloed der zedelooze lectuur volgen van onwraak bare deskundigen. Het zijn geen waarschuwingen van Christenen, maar van heidenen, revolutionuai- ren, vrijdenkers en schrijvers van de schandelijkste boeken. Om te beginnen met Griekenland: SO CRATES zegt, dat door de slechte boeken 's men schen onedele hartstochten geprikkeld, het man nenhart verweekelijkt, tot wellust vervoerd en de edele vermogens der ziel jammerlijk benadeeld worden, arciiilogus wordt door de Lacedemoniërs verbannen om zijne zedelooze geschriften. Het zelfde lot en om dezelfde reden treft den diep gezonken Romein, den afschuwelijken dichter ovidxüs, die allen toeroept: „raakt geen minne dichters aan die zijn eiger. talent doemt en waar schuwt tegen zijne eigene geschriften. En martia- LiS: hij zegt onbewimpeld, dat geen zedelijk mensch zijne liederlijke regelen mag lezen, en dat zij alleen geschreven zijn voor bedorvene lieden. Hoort, hoe J. J. rousseau zelf zijne eigene geschriften beoordeelt: „Ik kan geen mijner boe ken aanzien zonder te sidderen; ik ondeiricht niet; maar ik bederf, in plaats van voedsel bied ik vergit; maar de hartstocht doet mij afdwalen en ondanks al mijne fraaie woorden, ben ik niets meer of minder dan een booswicht.,/ En van de romans zegt hij, als volgt: „Men heeft de lezing der romans nuttig willen maken voor de jeugdeen dwazer plan ken ik niet't is het huis in brand steken, om de spuiten te laten werken." En elders „nooit heeft eene eerbare dochter romans gelezen." er- nest fevdeau waarschuwt in de voorrede van een zijner romans tegen de lezing zijner boeken. Frederic souillé bekent, dat hij zijne liederlijke geschriften verspreidt, om aan het zedelooze pu bliek te behagen. eugÈne sue zegt van zijne eigene werken, dat zij verpestend zijn voor geloof en zeden, dat zij overal wanorde en zedebederf iu de familiën voortbrengen en aankweeken, en dat zij de grondslagen van godsdienst en maatschappij aantasten. JULES JANIN schrijft aan zijn neef: „lees noch mij, noch de overigen!" En george sand, die al de hartstochten der slechte vrouw heeft aangewend, om Christendom en maatschappij te vernietigen; die alles heeft ontkend, en vic tor Hugo de goddelooze die in de dichtkunst geen verschil kent tusschen goede en slechte on derwerpen, beiden zien zich genoodzaakt, eene rechtvaardiging te zoeken in de zedelooze macht spreuk van rousseau: dat er geen beter middel is, om de ondeugd te kennen en te bestrijden, dan haar af te schilderen met de levendigste kleuren." Al die mijmerende, dommelige, onbruikbare, vóór den tijd afgesleten maatschappelijke wezens, die onvoldane, gemankeerde toestanden, die ver storingen in het levensgeluk, die ongeregeldhe den en verwarringen in de familiën, die geheime, soms openbare misdaden, die zielsziekten van twijfel en ongeloof, niet zelden zich oplossend in zelfmoord, vraagt gij naar de eerste oorzaak daarvan? meestal zal het een slecht boek we zen. Mochten toch allen beseffen, dat men niet staande kan blijven, wanneer men voortdurend in aanraking komt met geschriften, die zoowei berekend zijn, om den zondigen hartstocht te prikkelen, en mochten we toch inzien, dat door de slechte geschriften de godsdienst uit het hart verdwijnt, de godsdienst die het eenige middel is tegen den hartstocht. Slim. Grootmoeder. Emile, hier hebt ge papie^ pen en inkt, schrijf nu eens een mooien brief aan uwe Mama. Emile. Ja, maar Grootma, ik weet den datum van heden niet. Grootmoeder. O, dat doet niets ter zake, schrijf dan maar den datum van gisteren. Volgens den geest des tijds. Pieter (die met zijn vriend Cornelis „koopman" speelt) Zoo, nu zijt gij lang genoeg „koopman" geweest, nu is 't mijn beurt. Cornelis. Neen, eerst moet ik nog bankroet gaan. De lente komt. (Monoloog van een student) Drommels, ik merk dat de lente nadert, de knoo- pen van mijn winterjas gaan los. Drieste gevolgtrekking Bediende, (tot een bedelaar.) Hier heb je een cent. Bedelaar. De vorige maal ontving ik er twee, speelt uw heer ook al op de Beurs. Modern. Barones. Hoe, Mevrouw de Gravin is u geen lid van de vereeniging tot verhuring van woningen aan minvermogenden? Ik verze ker u, 't is het allernieuwste op philantropisch gebied. Snugger. Mijneheeren, ik heb u aan table d'höte over een proces hooren spreken, mag ik u mijn zoon als advocaat aanbevelen, hij is Gast. Wij zijn apothekers, waarde heer, en spre ken dus van een chemisch proces. Kastelein. Dat doet niets terzake, mijn zoon heeft grooten in vloed, ik sta er u borg voor dat hij ook het che misch proces zal winnen. De lekkerbekken. De sergeant-majoor laat de compagnie aantreden en maakt bekend dat er een put iu de nabijheid der kazerne moet gegra ven worden. Hij informeert of er ook soldaten zijn, die dit werk vrijwillig willen doen. Niemand echter meldt zich daarvoor aan. Hierover nu ge raakte de sergeant-majoor zoo in woede, dat hij de ondankbare compagnie nijdig toesnauwde: „Ja, niet waar, jullie willen wel kommiesbrood snoepen, maar het vaderland een dienst bewijzen, daar passen jullie voor!" ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 20 Maart 1884. 1 A 3. te Haarlem, bedelarij 14 dagen gev. straf c. e. 2 G S. te Haarlem, openbare dronken- kenschap 2e herh. 14 dagen gev. straf c. e. 3 K D. te Purmerend, openbare dronkenschap rebellie en bel. bed. beambte in fnnctie 6 dagen cell. gev. straf f 8 en f 10 boete of 3 dagen subs, gev, straf voor iedere boete c. e. 4 J W v. S. te Haarlem, ontduiking Rijksbelasting f 3,20 f 5,28 en f 1,86 boete c. e. 5 YV v. E. te Haarlem, u. s. f 12 f 21,21 en f 5.60 boete c. e. 6 J V te Purmerende, laster f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 7 M D. te Zand voort, moedw. mish. 21 dagen cell, gev. straf f 8 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 8 J B. te Velzen, moedw. mish. en opz. verbr. van afsl. 45 dagen cell. gev. straf f 25 en f 8 boete of 2 dagen en 1 dag subs. cell. gev. straf c. e. 9 B J te IJmuiden, (gedet). eenv. diefstal 1 jaar en 6 maanden gev. straf c. e. met vrij spraak van het meerdere ten laste gelegde. Z. D. Hoogw. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den Weleerw. heer A. B. Leijser tot Pas toor te Zeddam, den Weleerw. heer J. B. Gui- ting tot Pastoor te Veenhuizen en den Weleerw. heer P. H. L. Hendriksen tot Pastoor te Etten benoemd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Weleerw. heer Th. L. Koxhoorn benoemd tot Kapelaan te Leiden (paroehie van den H. Petrus) en den Weleerw. heer W. P. II. Jansen tot Kapelaan te Helder. Met zekerheid vernemen wij, dat de Rotter- aamsche Processie naar Sittard geassimileerd is met de Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van het H. Hart, zoodat ook alle voorrechten en gun sten aan laatstgemelde Aartsbroederschap ver leend, ten deel vallen aan de Rotterdamsche Processie. AMSTERDAM, 24 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 663 runderen van welke de prijzen waren 3de qualiteit 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 330, - graskalv. f a 176 nuchtere kalveren j 3 a 5, 35 schapen en lammeren 20 a 23 vette varkens 46 a 38 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden J' a HAARLEM, 24 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe, 8a witte dito f 7,50 a 8,30; rogge f5,80 a haver f 3,50 a 4,gerst f 5,25 a f6.35; duivenboonen f7,60 a 7,80; paardenboonen f-,a f bruine boonen f a f Gr. erwten f a f— ROTTERDAM, 25 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paarden, 1016 runderen, 87 vette- en graskalveren 181 nuchtere kalveren 28 scha pen of lammeren, 388 varkens, 196 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter {markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 86 c. 2de qual. 69 c., 3de qual. 48 c.; kalveren 1ste qual. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 88 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 52 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 2e qualit. f 62, 3de qual.f 56. PURMEREND,25 Maart. Kaas: aangevoerd 34 stapels prijs der kleine kaas f40,middelbare f LONDEN ,24 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2000, Schapen en Lammeren 9,000 Kalveren Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/- a 5/6 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/8, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAR, 24 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koeienJ 200 a 350, 115 nuchtere kalveren /4a 16, 100 vette kalveren 30 a 106, 2 schapen J 25 a57 varkens f 40 50 per kilo, ma gere dito a - bokken - a ,- - paarden alammeren f a 22 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 23 koeien van 170 a 285, kalveren van f a130 nuchteren dito van f3 a 30, 736 schapen f 19 a 30,varkens a c. 106 magere 13 a 26 c. per kilo. LEIDEN22 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- f -,a zomer- f -,a f 3 heet. rogge winter- -,a zomer- 12 heet. gerst zomer- a -.chevalier a 16 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per 1/i vat lste qual. 62,— a 68.—, 2de qual. f 54.— a 60.—. Kaas. Aangevoerdstnks. wegendekilo; prijs per 50 kilo: Goudsche f a Edammer a SCHIEDAM, 25 Maart. Moutwijn per Ned. vat f 12, Jenever f 17,50, Amsterd. proef f 18,75 Spoeling f2,— dito commissie f 1,90 HOORN, 22 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 6 heet tarwe f,750 a 9,— - heet. rogge f-,,11 heet. gerst 5.— 6.— heet. haver f 5,50 mosterdzaad f 18,50 a 16 karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 27 heet bruine f 8,a 13.— gele f beet. paardeboonen f a,11 heet. erwten 11,a 13 heet. groene f 12,a 16,heet. grauwe 14.50 a 17,— heet. witte f heet. n. aardappelen -,a alles per heet.; - manden appelen J -,— a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 5 paarden van f 60 tot 200 veulens f a koeien van f tot 122 kal veren van ƒ6 tot 18, schapen van tot 352 lammeren van 20 tot 30,— 36 varkens van 12 u 18, 1 zeug 40 a 139 biggen van 4— a 8 bokken af -, geiten a BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 25 Maart. 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2l j genoteer de koers 66 1PU 1027/,, 97'/, 83 65»/.. 68»/,, 51 98?/, l'-'s/it 94% 24'/, 45 577» Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pan,el. Leen. 1860-64. 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nor.). 6 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiteni. 1853-80 8 Rusland. bij Hope Comp. Oude Ruaseu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiteni. 1867, 1871/76. 1> 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl./ 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 83/, 1869 6 83/,, Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 86 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'Hl5/i« 1877 4 120'/, Columbia. Obligatien4' 28'/h Peru. Leening 18706 H3/« 18725 9»/i, Oostenrijk. Aand. Nationale Bault divid. H7u/i, Nederland. Holl. ÏJz. Spw. Aand157 M. tot Eipl. St. Spw. Aand. H8 Ceut. Spw. gestemp. Obl. 73IS/j, Indische Spw. Aand156 Rijn Spw. volg. Aand1083/ Boxtel Wezel Obl4' 187s 1875 5 ltalle. Zuid-ltal. Spoorw. OblS 545/s Rusland. Gr. Spw. Maatscli. Aand. 5 !24'/4 Ballische Spw. Aand8 53s/u Jelez Griasi Obl5 87', Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. f 1000. 5 98*/a Morscliansk Sjsrau Aand. 5 59 Riascbk Wiasma 5 587, Kumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. 1457, N. York Lake Erie W. S. Aand 20"/s Illinois Cert. Aand1281/, Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 107'/< PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 108' Rotterdam8 102'/4 Gemeente Crediet. 8 94ls/u Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 97'/s Oostenrijk Staatsl. 18544 102s/4 18605 1127, 1864141 Rusland. 18645 13 0^/4 18665 1253/4 Geldkoers prolongatie 3 pet. SUAKIN, 25 Maart. Graham met zijn staf en de Engelsche troepen, vergezeld Van talrijke manschappen der bevriende stam men, rukten heden-namiddag van hier uit naar Tamauib. Spionnen, hier aangekomen, melden dat Osman Digna gevlucht is. Men maakt aanstalten om met de hulp der be vriende stammen den weg naar Berber te openen. PARIJS, 25 Maart. Heden werd de com missie voor de begrootiug benoemd. Zij be vat zestien oude en zeventien nieuwe leden. Met eene sterke meerderheid werd de be grooting van Tirard goedgekeurd en wer den de plannen tot nieuwe belastingen ver worpen, terwijl er bezuiniging werd ver langd. NEW-YORK, 25 Maart. Luidens be richten uit New-Orleans zijn er verschei dene dammen langs de Mississippi doorge broken. Het laagste gedeelte van het Mis- sissipi-dal is in een groot meer verkeerd. Men berekent dat het overstroomde land door een 60,000 menschen werd bewoond, en men vreest dus dat het verlies van men- schenlevens aanzienlijk blijken zal. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Onderzoek. In den laatsten tijd zijn de spoedig bemind geworden Zwitsersche pillen van den apotheker R. Brandt, door verscheidene beroemde scheikundigen on derzocht, en is het bewezen dat die pillen volstrekt geene bestanadeelen bevatten wel ke schadelijk zijn voor het lichaam, doch altijd op dezelfde wijze zijn samengesteld uit geneeskundige kruiden der Alpen enz. welke voortreffelijk werken bij verstoring der voedings- en spijsverteeringsorganen. (Maag, lever, darm, enz.) De echte Zwitsersche pillen van den apotheker R. Brandt, de eenige waarvan de uitwerking kan gewaarborgd worden zijn te verkrijgen bij alle apothekers, en moeten steeds als etikette dragen het witte kruis op een rood veld, voorzien van het facsimile van R. Brandt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3