Tegen Mei e. k. Dienstbode. Haarlem. Gevraagd, TE HUÜËT" Hooiberg, ÏUGffi JANSEN, Wed. S. Ollignon, Glazen Denrplaten, Stoom Spiegel en Lijstenfabriek Gebroeders KOCH, Amsterdam. BEURSBERICHTEN, Laatste berichten, ADVERTENTIE N. flinke Verkoopers Wol, Sajet, Garen, Band, Beenstukken, Plooisels. Stoom-Glasslijperij Wegens verplaatsing van ons Magazijn Kal- \erstraat 64, worden alle aldaar aanwezige SPIE GELS etc, tot zeer lage prijzen finaal uitverkocht, Scheppen we ons steeds een inwendig bestaan, onafhankelijk van toejuichingen en berispingen der menschen. Gezondheid. De gezondheid, zegt een Eugelsch schrij ver, is een kostbaar goed. Dat weet ieder. Maar niet allen weten haar zoo te bewa ren dat zij ook goed blijft. En hoe moet dat gebeuren? Ik zal 't u zeggen: lo. Hang haar niét in den rook en leg haar niet in azijnzooals de Duitschers plegen te doen. 2e Begraaf haar niet in een aardappelgraf, zooals de Ieren. 3o. Zet haar niet op spirituszooals de Rus sen en andere natiën. 4o. Zout haar niet ingelijk de Newfoundlanders. 5o. Pak haar niet in ijs en kook haar evenmin. 60. Leg haar niet in een vat en hang haar ook niet op; een tonw is een slechte gezondheids-gordel. En dan: wees niet al te bezorgd; schep lucht, 'licht, drink water en neem beweging. Beschouw haar als uw beste vriendin en denkondanks al haar zwak heden zoo goed over haar als gij kunt. Allerlei. Het non plus ultra der goedkoopheid. STEDELIJK NIEUWS. Boekbeoordeeling. Kerknieuws. LONDEN, 28 Maart. De Hertog van Albaüy, de jongste zoon van Koningin Victoria, is heden plotseling te Cannes over leden. (Zooals men weetwas hij gehuwd met eene zuster van onze Koningin, Prinses Helena van Waldeck.) KAïRO, 28 Maart. De telegraphische ge meenschap tusschen Shendy en Berber is opnieuw verbroken. De opstandelingen be dreigen ook de verbinding tusschen Ko- rosko en Ababamed. PARIJS, 28 Maart. Men verzekert, dat de commissie van rapporteurs een micros copisch onderzoek zal verlangen, zoowel van gezouten als van versch ingevoei'd vleesch. SOEAKIN, 28 Maart. Men gelooft, dat er nog slechts enkele personen zich bij Os man bevinden. Men weet niet waarbeen het hoofd gevlucht is. De troepen zullen morgen te Soeakiu terugkomeu en dan waarschijn lijk maatregelen nemen om zich onmiddel lijk in te schepen. MEDEDEELINGEN d 10 Cents per regel. Waarom zijn ze beter dan andere middelen? Deze vraag nebben wij dikwijls gehoord, als er sprake was van de Zwit- sersche pillen van den Apotheker R. Brandt. Eenvoudig daarom, omdat zij niet plot seling en scherp werken, zooals zouten, bitterwater, mengsels, of andere pillen, zij verzwakken de darmen niet, en veroorzaken daarom niet nog meer verstopping. Zij ver sterken de gewrichten, en maken van lieverlede het gebruik van eeuig genees middel overbodig. Verkrijgbaar in doozen a f. 0.70 in de apotheken. 3 Schachelstraat. IN enz. enz. Anegang 4. Gierstraat 56. Niet ziek. Bleek als een doode en met han gende armen zit Professor op het dek van de stoomboot. Etn medelijdend passagier vraagt hem of hij last van de zeeziekte heeft. „Zeeziek!" klinkt hel verontwaardigde antwoord „dat ben ik nooit; maar ik kan maar niet wennen aan die onaangename bewegingen van de boot!" Onbedacht. Luitenant. Wat is het onderscheid tusschen een kapitein en een luitenant, recruut van Zwabberen? Recruut. Dat weet ik niet, luite nant. Luitenant. Je bent toch een aartsbottel ik, ten slotte zou je niet eens een 03 van een ezel kunnen onderscheiden. In een herberg. Van Pimpelen smakt met zijn lippen en zegt: Hè, Van Puffelen, daar gaat toch maar niets boven een glas brandewijn en water, hé?" Van Puffelen bedenkt zich eenigen tijd en zegt ten slotte: „ja, twee glazen brande wijn en geen water." Eigenaardige liefhebberij. Men geelt den eigenaar eener groote fabriek kennis, dat een der arbeiders, die als een groote luiaard bekend stond, twee vingers door de machine verloren heeft. Ver- dr'etig door 't vooruitzicht dat hij zoo'n doeniet nog schadevergoeding zal moeten geven, zegt hij: t geheele jaar door steekt de kerel zijn han den in den zak en als hij ze er uit doet, steekt hij ze in de machine." Vreemdeling (aan table d' höte tot den baron Von Sauerkraut tot Kratzenstein). Niet waar, mijn heer de baron, het hotel is uitmuntend, eten en drinken goed en de prijs ervan billijk. Baron. Zeker, maar zoo'n echt Duitsche Sauerbraten met aardappelen, uien en eieren voor vijf centen, is toch nog goedkooper. Vreemdeling. En dat kan men voor dien prijs in uw gezegend land verkrijgen? Baron. Dat nu juist niet, maar 't is toch zeker zeer goedkoop. Eene goede affaire. A. Ge schijnt mij toe zeer goed gemutst te zijn dezen morgen. B. Zeker, ik heb daar even 99 gulden verdiend. A. Waar mee? B. Een mijner kennissen vroeg 100 gulden te leen, ik heb hem echter slechts één gulden gegeven. Sarcastisch. De heer Knikkerbol, een man in zijne beste jaren, laboreert, door van de „vergun- ning"een wat al te ruim gebruik gemaakt te hebben, aan een kolossalen, rooden neus.Een probaat middel om die onuitstaanbare kleur te doen verdwiji.en.was, zooals men hem gpzegd had, de neus meermalen daags met olie te bestrijken. IJdel als hij was, weudde hij dit middel zoo dikwerf mogelijk aan. Op zekeren dag, bij gelegenheid van een diner, gmt hij, meenende niet geobserveerd te worden, een weinig olie op zijn bord en begint zijn reuk orgaan te betasten. Eensklaps vraagt zijn buur man: „wil u ook azijn, mijnheer Knikkerbol?" „Waarvoor zou ik azijn noodig hebben?" vroeg Knikkerbol onhutst." „Nu, ik dacht dat ge u komkommersalade wildet bereiden. Haarlem, 29 Maart. De R. K. Leesvereeniging alhier had in hare vijfde en laatste vergadering van dit seizoen de eer als spreker te zien optre den de heer Mr. B. J. A. Van Blaricum, Advo caat te Utrecht. Tot onderwerp zijne) lezing had genoemde heer gekozen: de aanvang en de ont wikkeling van den opstand tegen Spanje en die opstand belichaamd in Willem van Oranje. In breede en flinke trekken schetste de geachte spre ker het leven en de daden van Oranje, waarbij hij vooral deed uitkomen de groote mate van eerzucht, die deze bezat, welke de aanleidende oorzaak mag genoemd worden dat de Neder- landsche Gewesten tegen hunnen wettigen souve- rein revolteerden. Den inhoud dezer voordracht weer te geven in den beknopten vorm van ons verslag, achten we ondoenlijk. Daartoe was het geleverde te uit gebreid, het onderwerp te veel omvattend. De geachte spreker heeft den leden ongetwijfeld zeer aan zich verplicht door deze belangrijke episode uit de vaderlandscke geschiedenis in het ware licht voor oogen te stellen. Het was eene gron dige studie, waaruit in alle deelen het meester schap uitblonk dat de geachte spreker van zijn ouderwerp bezat. De bijvalsbetuigingen, die den heer Van Blaricum ten deel vielen gaven dui delijke blijken van ingenomenheid met het ge sprokene en zeker was de heer Gonnet de tolk vau alle aanwezigen, toen hij een harttlijk woord van hulde en waardeering sprak voor da uitmun tende wijze waarop de geachte spreker zich van zijne taak had gekweten. Ook tot de leden van de R. K. Leesvireeniging richtte de heer Gonnet een woord van dank voor de belangstelling gedurende het afgeloopen seizoen door hen steeds beloond. Z. E. sprak daarbij den wensch uit, dat die belangstelling ook in het ver volg niet mocht ontbreken. Wij gevoelen ons gedrongen aan het slot van ons kort verslag aan het ijverig Bestuur der R. K. Leesvereeniging innigen dank te brengen voor de uitmuntende leiding en de hoogst loffe lijke behartiging van de zaken dezer schoone en nuttige instelling. In den voortdurenden bloei der R. K. Lees vereeniging vinde het hoog te waardeeren Bestuur zijne rechtmatige belooning. De Commissaris des Konings in Noord- Holland heeft op verzoek van het comité voor de belangen der Haarlemsche paardenmarkten be paald, dat het aantal loten in de verloting van paarden, rijtuigen enz.te houden bij gelegenheid der op 26 Juli e. k. invallende Haarlemsche paardenmarkt, zal mogen bedragen 25,000 stuks; dat de prijs van elk lot zal zijn f 1, en dat de verloting zal geschieden op 28 Juli e. k. op het Raadhuis, ten overstaan van een bevoegd ambtenaar. Naar wij vernemen, is op de van 1421 Maart 11. door de Keizerlijk Koninklijke Tuin- bouw-Maatschappij te Weenen gehouden groote tentoonstelling van hyacinten en andere bol- en knolgewassen aan de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem toegekend eon eere-(liploma, de hoogste daar verleende onderscheiding, voor hare inzending van acht nieuwe soorten van hyacinten (corquesten), nog niet in den handel. De uitmun tende bloei dier nieuwigheden heeft algemeen den lof der talrijke bezoekers verworven en deed ze als groote aanwinsten beschouwen. Ook aan de firma C. H. Eldering (J- Zonen te Heemstede is op diezelfde tentoonstelling een eere-diploma (de hoogste onderscheiding) toege kend, en wel voor hare verzamelingen "an hya cinten, tulpen, crocus, scilla enz. De genoemde heeren zijn tevens tot correspondeerende mede leden dier Maatschappij benoemd. Wij ontvingen ter beoordeeling de 1ste Afleve ring van een nieuw periodiek geschrift, getiteld: „de Katholieke Volksvriend," hetwelk in maande- lijksche afleveringen van 4 vel druks bij den uitgever A. Kusters te Alkmaar verschijnt. Met genoegen hebben wij met dit werk kennis gemaakt en het is ons aangenaam dit tijdschrift aan onze Katholieke landgenooten te kunnen aanbevelen. Te oordeelen naar den inhoud der eerste afleveriner, kunnen we getuigen dat de redactie hare taak ernstig opvat. We houden ons overtuigd dat zij ook in 't vervolg voor goede en degelijke letter vruchten zorg zal dragen. Daar dit maandwerk voorzien is van de Kerkelijke goedkeuring kan het met gerustheid in Katholieke gezinnen wor den toegelaten. De prijs, bij inteekening f 3,60 per jaar. is inderdaad zeer billijk te noemen. Wij wer.schen den uitgever veel succes met zijne nieuwe onderneming. Naar wij met zekerheid vernemen is ook de Processie van Nederhorst den Berg naar Sittard met de Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van het H. Hart den 20sten Maart geassimileerd, zoodat alle voorrechten en gunsten aan voor noemde Aartsbroederschap verleend, ook aan de Processie van Nederhorst den Berg ten deel vallen. AftROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 27 Maart 1884. 1 J D te Haarlem, overtreding der wet op de honden belasting f 6 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 2. A P F de Z te Haarlem, feit en straf als voren. 3. W M. P 6 A. S v. K. te Vinkeveen, bedelarij 1 maand gev. straf c. e. 4 J G. G J J. F A. H S. teIJmuiden, hoon f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. 5 D C te Haarlem moedw. mish. 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. gev. straf e. e. 6 J F te Hillegom, moedw. mish. 1 mn. cell. gev. straf f 8 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 7 C B Wz. te IJmuiden, rebbellie 6 dagen gev. straf c. e. 8 P de M. te Beverwijk, eenv. diefstal 8 dagen gev. straf c. e. 9 S L K. en H H. bei den te Haarlemmermeer, eenv. diefstal ieder 3 dagen cell, gev. straf en solidair in de kosten. 10 P M. te Zaandam, eenv. diefstal 1 jaar gev. straf c. e. 11 C L. te Monni kendam, diefstal in dienstbaarheid met oord. des ond. 7 dagen cell. gev. straf c. e. Amsterdam, 28 Maart. 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' Hongarije. Obl. Leening 18675 G oud leeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 «ilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rusieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. I.eening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligalien4' Peru. Leeuing 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid, Nederland. Hol). Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 18755 Hallo. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscli. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Jttumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN HEN. Nederland. I.oten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/j 4 pot. genoteer de koers 66 1025/s 98 83'/s 65Vis 663/, 515/s 98?/s 79'/s 94 24'/- 45 57"/s 85/i 8'/i, 86 HD/is 120i/„ 28 9 ID3/, 157 118'/, 737, 157 1077, 187, 547, 123»/, 53'/, 88 90V, 597, 587, 143 20 12774 107*/. 109 1027, 95 977, 102'/, 113 1417, 1301/, 1277, MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 26 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, vetkoopen en prijzen als volgt, 3 koeien verkocht, 3 voor f 100 a 140; 1 stier; verkocht - voor f120 a- vaarzen, verkocht- voor fa - pinken verkocht voor f a 1 graskalveren verk. voor f 30 a 92 nuchtere kalveren, verk. voor 4 a 7 80 schapen, verk. voor f 20 a 30; varkens, verkocht voor ac. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 2 stapels kaas, stuks, wegende 200 kilo, hoog- steprijs f 38,middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 28 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af - st ieren f 64 a 190; ossen f a melkkoeien f 140 a 245 kalveren dito fa vare dito f 140 a 245, vette dito f 156 a 286, 0 graskalveren /26 a 48, vette f 35 a 82 95 100;nuchtere dito f-,— a - vette schapen 14 a 24,weide dito Ja lammeren magere varkens /15 a 28,biggen f 5,a 12. SCHIEDAM, 28 Maart. Moutwijn, per ned. vat 12, Jeneverfl7,50, Amsterd.proef f 18,75 spoeling f 1,30 dito commissie f 1,60. GOUDA, 27 Maart. Op de kaasmarkt waren 18 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 28 a 30. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.20 1.10 derweiboter fl.00a-.90.perkilo.Handel zeer vlug HOORN, 27 Maart. Ter waag gewogen 50 stapels kaas wegende, 11,335 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 42. voor kleine 35.voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 27 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/9, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/ a 4/6. AMSTERDAM, 26 Maart. Ter vee.marktvan beden wa ren aangevoerdrunderen, 132 vette kalverenlste qual 1,05 2de qnal.-,per kilo, - graskalf/ a —,133 nuchtere kalveren, 4 a 9,1 schapen en lammeren a 118 vette varkens 40 a 47 e. per kilo. ALKMAAR, 28 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ8,50, a 9,rogge 7,50 a gerst f5,25, a 6,65, dito chev. 6,50 a 7,haver 3.50. a 4,90 paardenboonen 7,12 a 7,25 bruine dito 9 a 12,duiven dito f 8.— kanariezaad 9,8,50 rood mosterdzaad a 16 .50 geel dito karwijzaad f a blauw maanzaad -,groene erwten ƒ13,a 17,— grauwe dito 18,— s 15,vale dito 15,— aWitte a 18. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 37 stapels, wegende 9*392 kilo. hooi-, kleine f41,commissie f 38,mid- delbaref34,laagste prijsfGras, kleinefcom missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo. Bevallen van een DOCHTER JO HANNA de GROOT—MARCEL1S. Rotterdam, 19 Maart 1884. Voorspoedig bevallen van een DOCH TER, E. J. TIBBOEL-WOBBE. Leiden, 19 Maart 1884. Heden overleed na een lang durig lijden, na voorzien te zijn geweest van de HH. Sacramenten, in den ouderdom van bijna 64 jaren, onze geliefde moeder en behuwdmoeder MARGARETHA ROSENKRANS, weduwe van PE TRUS HEEMSKERK. Uit aller naam .- A. HEEMSKERK. Haarlem, 24 Maart 1884. Heden overleed, zaclit en kalm, voorzien van de HH. Sacramen ten, mijn geliefde Echtgenoot, de Heer JOANNES HENRICUS ZIEVERINK, Mede -aannemer van openbare werken, in den ouderdom van 67 jaren. Wed. ZIEVERINK-Nales. Groenloo, 22 Maart 1884. biedt zich aan als DIENSTBODE, een R. K. Buitenmeisje, van goede getui gen voorzien, liefst in Haarlem, in een niet te groot gezin. Brieven franco onder letter W, aan het bureau van dit blad. §|||ljg| Wordt gevraagd, eene fat- soenlijke DIENSTBODE, te ÈsllaH Haarlem, met Mei a. s., R. K. Godsdienst. Franco brieven, onder letter J H Z, in den Boekhandel van de Wed. J. A. van ZIJL, te Haarlem. Tegen Mei a.s. wordt gevraagd, in een klein gezin, een TWEEDE MEID, R. K., van omstreeks 30 jaren. Vereischten zijn: werken, strijken, naaien en met de wasch omgaan. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Loon 80. Franco brieven, onder letters A Z, bij den Boekhandelaar E. v. COLLEN- BURG, Zijlstraat No. 83, te Haarlem. te Hillegom, eene fatsoenlijke DIENST BODE, R. IC., tegen Mei a. s., tevens eene R. K. BURGERDOCHTER ter assistentie in de Huishouding. Franco brieven, onder letters B G, in den Boekhandel van de Wed. J. A. van ZIJL, te Haarlem. Tegen h o o g e Provisie worden gevraagd, in alle plaatsen des Lands. Aanvragen, onder letters S M, aan DE LA MAK's Adv.-Bur., Spuistraat 184, Amsterdam. eene BOERENPLAATS, groot 21 H te Watergang. Te bevragen bij K. GROOT Jbz., aid; ar.' Een zoo goed als nieuwe vierroeden wordt te koop aangeboden. Te zien en te bevragen bij A. LIEVERST, Ring dijk, Watergraafsmeer. bericht dat zij eene ruime sorteering Fantasie Hoeden, Zijden Heerenkoeden, Aanneemshoeden en Petten ontvangen heeft naar de nieuwste modellen. met of zonder Knop en Sleutelgaten, zijn in grooten voorraad of worden direct gemaakt aan de De ondergeteekende maakt zijnen medeburgers bekend, dat bij in lossing heeft verscheidene soorten van AARDAPPELEN, puik- best, welke niets te wenschen overla ten. Billijk van prijs. Proeven en mon sters zijn te bekomen. G. van RIJN, Bakenessergracht 107, hoek Spaarne.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3