MARKTB JUR10HTEW BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Aanbe velens waardig Kerknieuws. Hebt gij hoofdpijn? Voelt gij u on wel, dan zal het innemen van eenige Zwitsersche pillen van den apotheker V. Brandt, U spoedig en zeker van uw lijden bevrijden. Te verkrijgen in doozenafO.fV bij de apothekers. Yr ij dag-middag vervoegde zich aan het hotel Indië te Amsterdam een net ge kleed oud heer, die een paar kamers wensclite te betrekken, voorgevende eenigen tijd te willen blijven met zijn zoon en dochter, die Maandag van Amerika kwamen met bagage. Eene kamer met aangrenzend salon op de 2e etage waren naar zijn zin. Hij liet zi,ch op het salon een keurig diner opdienen, dat hij zich goed liet smaken; verder bleef hij 's avonds thuis eu ging vroeg ter ruste, 's Nachts omstreeks 3 uur stond hij op, gebruikte dit nachtelijk uur om eene inspectie te houden op de kamer van een logeer gast, en stal daar van het beddetafeltje een gouden ring met diamanten bezet ter waarde van ƒ1000 en een gouden horloge ter waarde van 500, mitsgaders eene portemonnaie met 24 geld. He bestolene hield zich slapende, bemerkte den diefstal, en niot wetende wie de dief was, schoof hij het raam van zijn kamer, dat aan de straat zijde gelegen was open en gaf aan een daar passeerenden agent van politie kennis van het gebeurde; deze bracht het onmiddellijk ter kennis aan het bureau en dadelijk werden twee recher cheurs afgezonden, die voor het Hotel post vatten, 's Morgens zes uur wist de dief, onder voorwendsel direct te moeten telegrapheeren, het hotel te ver laten, maar viel onmiddellijk de politie in handen. Hij werd daarop in de gang van het hotel onder zocht, doch niets bij hem gevonden; zijne vreemde houding wekte echter argwaan, en hij moest toch mede naar het politie-bureau om zich te verantwoorden. Juist verliet de politie met hem de stoep van het hotel, toen de meid hem na riep «hij heeft zijne handschoenen laten vallen." 't Had zijne reden: in de opgevouwen handbe- deksels waren de diamanten ring, horloge en portemonnaie verstopt. Den volgenden nacht zal hij minder comfortabel gelogeerd hebben. Op verzoek om gratie van S. de Schaap, echtgenoote van A. van Creveld te Venei.- daal, is door Z. M. den Koning afwijzend be schikt. Zooals men zich zal herinneren, was zij, omdat haar 14jarig dochtertje aan een 13jarigen knaap onder haar onmiddellijk toezicht sterken drank had verkocht, door het Hof te Arnhem veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf en de kosten. Donderdag werd bij den burge meester van Dubbeldam aangifte gedaan van eene poging tot vergiftiging. Zekere A. S., woon achtig aan de Mijl nabij die gemeente, had namelijk ontdekt dat de aardappelen, welke zijne vrouw hem den vorigen avond had voorgezet, sterk lichtgevend waren, zoodat zij in het donker op zilveren ballen geleken. Toevallig had hij zich dien avond niet wel gevoeld en daarom weinig vau de aardappeleu gegeten. Daar in den laatsten tijd de verstandhouding tusschen man en vrouw niet van de beste was, vreesde de man dat zijne wederhelft het maal met luciferskoppen had toe bereid. Door den burgemeester van Dubbeldam werd een scheikundig onderzoek der aardappelen opgedragen aan de heeren A. J. A. de Bosson en P, A. Giltay, apothekers en scheikundigen te Dordrecht, uit welk onderzoek bleek, dat niet de minste sporen van phosphorus aanwezig waren. Wat de oorzaak van het lichten is, is nog niet ontdekt; vermoedelijk wordt dit tot nog toe on bekende verschijnsel bij aardappelen veroorzaakt door de eene of andere schimmelplant, welke zich daarin buitengewoon ontwikkeld heeft. Een ossendrijver, die met een koe Parijs doortrok, had het touw om ziju rechter pols gebonden. Plotseling werd htt beest dol en sleepte den ongelukkige in zijn woedende vaart voort. De man werd eindelijk met het hoofd tegen een trottoir geslingerd en in hopeloozen toestand opgenomen. Op last van den Sultan zal te Kon- stantinoptl jaarlijks een tentoonstelling van huis dieren gehouden worden. De eerste wordt 1 April 1885 geopend. Een der bekendste personaadjes der Spaansche kolonie te Parijs, de heer José Bletgey Sarda, bankier, heeft zich verwijderd, een treurig souvenir van 400 000 frs. achterla tende. Een regen van ridderorden zal eerlang over Europa neerdalen. Koning Jan van Abyssinië heeft bij een juwelier te Aden 600 stuks besteld van zijn ridderorde «Cliatam Sulei man" (Solomo's zegel); ze zijn bestemd voor Europeesche vorsten en staatslieden. Te Een nes nam een jongen een door hem gevonden dyuamietpatroon mede naar school, waar hij deze onder de les stuk plukte. Eensklaps ontplofte het gevaarlijk voorwerp. Een schooltafel werd verbrijzeld, de knaap ver loor er zijne vingers mede en verscheidene zijner makkers bekwamen ernstige verwondingen. Dezer dagen heeft te Par ij s een zonderling geval plaats gehad. De zoon van den landschapschilder Lavieille werd door zijn barbier geschoven met een mes, dat niet goed afgeveegd Was. Onder het scheren bekwam hij een wond aan de wang; de wond geraakte aan 't zweren en veroorzaakte bloedbederf. De ongelukkige !s vóór een paar dagen overleden. In Engeland bestrijkt men tegen- woordig dikwijls de paardentuigen er. teugels met lichtgevende verven, om de plaats, waar de paar den zich 's nachts bevinden, te kunnen weten en om tevens aan de rijtuigen, die elkander 's nachts ontmoeten, gelegenheid te geven uit te wijken. De paarden gewennen spoedig aan het zachte licht. Men schrijft uit Arnhem: Concur- rentie in alle mogelijke artikelen, vooral in klee deren schijnt in den laatsten tijd te Nijmegen san de orde van den dag, .doch de jongste con currentiestrijd zal worden gevoerd in.brood. De Nijmeeg8che broodfabriek toch, die meer en meer haren aftrek buiten de stad zoekt, heeft o. a. Arnhem tot afzetveld gekozen, wat de te Arnhem gevestigde broodfabriek aan den Westervoortschen dijk aanleiding gegeven heeft als represaille Nij megen van hare fabrikaten te doen profiteeren. Van goed ingelichte zijde verzekert men ons, dat dit een belangrijke daling der broodprijzen moet tengevolge hebben, hetgeen zeker niet tot stich ting zal strekken van de concurreerende bakkers te Nijmegen en omliggende gemeenten, die geen aandeelhouders hebben, om de eventueele schade te verhalen. Uit Durban wordt bericht, dat te De Beers een diamant is gevonden van 300 karaat. In plaats van reeds in gebruik geko men papieren spoorw. gwielen,stelteenAmerikHatisch ingenieur het gebruik van wielbanden vao buf felhuid voor. Hij beweert dat daardoor eene gioote elasticiteit zal worden verkregen en de spoorstaaf uit een ebctriciteits-oogpunt zal wor den gtïsoleerd, zoodat het gemakkelijk zal wor den telegraphische of teh phoniscke gemeei schap tusschen den machinist, het personeel van den trein en de passagiers in 't leven te loepen. Een jonkman, die te Piacenza op een in gang zijnder. stoomtram sprong, viel er af en werd verbrijzeld. Beenen van ongel ij ke, lengte te hebben is, voor ons menschen, niet uitzondering maar regel, volgens een lid van het Royal Col lege of Surgeons te Londen. Van de 70 geraam ten, die deze geleerde onderzocht, hadden er slechts 7 twee beenen die evenlang waren. In 25 gevallen was het rechter- en in 38 gevallen was het linkerbeen het langst. In de meeste der onderzochte geraamten was ook de rechterarm langer dan de linker. In de Gron. Courant van 30 Maart worden levende mollen gevraagd; aanbiedingen van prijzen worden bij de redactie ingewacht, voor de honderd of de vijf-en-twintig stuks. In vergelijking met den dikwerf tegen deze dieren gevoerden verdelgingskrijg is dit zeker eeu merkwaardig verschijnsel. In de gevangenis te Manchester brak Vrijdag-avond een hevige brand uit in een der magazijnen. De angst onder de 1000 gevangenen was natuurlijk groot, toen zij mach teloos opgesloten den gloed zagen en het geraas der vlammen hoorden. Men was echter den brand betrekkelijk spoedig meester en er gingen geen menschenlevens verloren. Maar het magazijn, waar de vlammen uitbraken, brandde geheel uit. Een oud man, die uit Frankfort afkomstig is, maar sedert jaren te Parijs woont had onlangs zijn geboortebewijs noodig en schreef daarom naar zijn vaderstad. Maar tot zijn ver bazing vernam hij, dat hij in de registers van den burgerlijken stand vermeld stond als reeds voor eenige jaren overleden. Bij onderzoek is gebleken, dat een man, die evenzoo heette als hij en te Frankfort in het gasthuis overleed, aanleiding gaf tot de vergissing. Maar het zal waarschijnlijk toch noodig zijn, dat de levende doode naar zijn vaderstad overkomt, om allen twij fel uit den wrg te ruimen. Door wijlen vrouwe M. F. ten Sande, wed. van den heer H. F. Thijssen, zijn aan het E. K. Maagdenhuis te Amsterdam twee legaten vermaakt, een van /3000 en een van 300. Te Napels leven 8000 menschen van het vervaardigen van handschoenen. Daarvan zijn 6000 vrouwen. Italië voert jaarlijks 500,000 dozijn paren uit, deels naar Engeland, deels naar Amerika. Wat wij den armeu geven is eeD wissel, betaalbaar in de andere wereld. Wel hem, die vrienden heeft, wee hem, die ze noodig heeft- Spreek steeds met wijsheid en verstand, 't gesproken woord kan nooit veranderd worden. Als ge lijden verzacht, smarten stilt, denk dan dat ge uw plicht vervult; ver wacht nimmer dank, want genotene welda den worden spoedig vergeten. Heb het leven niet al te lief, dan zult gij den dood niet vreezen. Wie nauwkeurig oplet, gepaste vragen doet, bedaard spreekt, met kalmte ant woordt, eu ophoudt als hij niets meer te zeggen heeft, bezit eenige van de beste menschelijke hoedanigheden. Allerlei. Verkeerde uitwerking, (op 't concert). Heer. Maar dames, dat luide spreken is werkelijk onuitstaanbaar. Dame. Niet waar, mijnheer, dat vinden wij ook, men moet als 't ware schreeuwen om verstaan te worden. Ook een beletsel. Kastelein. Gij kunt in mijn dienst treden, dat wil zeggen als ge er ge schiktheid voor bezit; mijn lokaal wordt slechts door een gedistingeerd publiek bezocht, daarom kost bij mij ook een glas bier 25 cents. Kellner. Dan kan ik deze betrekking niet aannemen. Kas telein. En waarom niet. Kellner. U zegt dat men hier een kwartje voor eeu glas bier betaalt, die prijs is mij een te elfen rekening. Beeld des tijds. A. En wanneer gaat ge trouwen? B. Als ik 't noodige geld bij elkaar heb. A. En hoeveel bedraagt die som? B. Twee honderd gulden, dat kost de bruiloft. In de kazerne. Onderofficier. Wat is een manege. Recruut. Een manege is eene overdekte ruimte, dieOnderofficier. Ezel! Een ma nege is dubbel zoo lar.g als breed. collectie. Kunstschilder, 't Spijt mij zeer dat uw oordeel zoo ongunstig is over mijn werk, Mevrouw. Dame. O pardon, mijnheer, stoor u niet aan mijn oordeel, ik heb geen verstand vau schilderijen, ik babbel maar na wat iedereen zegt. Onomstootbare waarheid. Heden is mij iets gebeurd, dat in mijn gausche leven niet is ge schied is en dat nooit meer gebeuren zal, zoo lang ik leef. En dat is? Heden ben ik 50 jaren geworden. Van den regen in den drup. Dame. (op de tentoonstelling van schilderijen). Deze schil derij is stellig de meest absurde van de gansche Men moet zich maar weten te helpen. Twee Amerikaansche farmers ontmoeten elkander en nadat zij eeu eind weegs gewandeld hebben zei de een dat hij vreesde een slechten perziken- oogst te hebben, de koude had veel bedorven. «Nu," meende de andere, ik was er ir; den be ginne ook bang voor, maar ik geloof toch, dat ik nog een goeden oogst zal hebben." «En op welke wijze?". «Wel, ik laat de bodems in de manden iets hooger maken." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem2 April. Maandag-morgen te halt zeven uurtoen een der oppassers het zoogenaamde herteuhuis in de Hertenkamp alhier binnenkwam, om de herten te voede ren, vond hij een persoon in half zittende houding, die zich aan zijn zakdoek had op gehangen. Terstond riep men een genees kundige, die bevond dat de man reeds eenige uren te voren was gestorven. Volgens zijne papieren was het zekere H. T. T.vroeger bediende in het gesticht Meerenberg. Bij kon. besluiten van 81 Maart is de heer dr. E. van der Venmet ingang van 1 April, benoemd tot schoolopziener in het arr. Haarlem. Met ingang van 1 April werd aan den heer A. C. Niv, sedert de oprichting van de werkplaatsen der Hollaudsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij alhier daarin werk zaam, laatst als chef in deafdeeling»Rijtuig- baukwerkerijop verzoek, eervol ontslag verleend. Bij die gelegenheid werden zoo wel door de hier gevestigde hoofd- en mindere ambtenaren der Maatschappij als door het personeel zijner afdeeling, aan den geachten chef fraaie geschenken aangeboden. Het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier werd gedurende de afgeloopen maand Maart be zocht door 103 betalende personen en 330 zouder betaling. Gedurende de afgeloopen maand Maart zijn door de politie alhier 70 personen ver volgd wegens dronkenschap op straat. In de maand Maart van het vorige jaar was dit getal 45dus 25 minder. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: J C Sommer en M Kuiler; H J E F Hiiffer en J M A Wilde; G Vos en H C Veld huizen; B v. Amelrooij en F v. Dijk; H Oudhoff en H Zimmerman. Getrouwd: N D Vermeer en J Buis; J Prinsen en M Godefrooi; J Post en A M Karei; H v. d. Wonde en J Balt. Bevallen: A Groustra geb. de With z. AM Wil- lemse geb. v. Agterberg z. J Guldemond geb. Treur z. G Metselaar geb. v. Honsehoten z. C Rosbach geb. Pronk d. CP Hubbers geb. Dirks z. J v. Emmen geb. de Vries d. AM Hommerich geb. Wass- man z. A C v. Honsehoten geb. v. Geneegen z. J Tibboel geb. Haakmeester z. M C C S Negrijn geb. de Graaf z. B J Sigaar geb. Vink d. J Dijkstra geb. Otter z. K v. Eeuwijk geb. Stipdonk z. A E Al v. d. Bosch geb. v. Nooit z. CM Wesselius geb. de Kaad z. C Joores geb. Korbeeck d. A v. Unen geb. Zeilmaker z. A Smink geb. Beks z. E W Verzijlbergb geb. Meeuwes z. M S de Jong geb. Koe- borst d. M v. d. Spoel geb. Nijdam z. G v. Aken geb. v. Franken z. A Duiten geb. v. Dijk z. W J Akersloot geb. Pieleprat d. K Poelman geb. Wittz z. J Handgraaf geb. Ruijgvoorn d. 11 1 Kraai geb. Karssen z. Overleden: M Rozenkrans 65 j. wed. P Heemskerk Oranjestraat; M van Eijk 28 j. Kampervest; L S Lohoff 72 j. wed. J J van Tbiel Bakenessergraeht; A M van Ommeren 9 mn. d. Tuchthuisstraat; - W F J Pel 3 j. d. Melkboersteeg; Een als levenl. aangeg. kind v/h mannel. gesl. van J H Sprenger Hoogstraat; J H Schiering 8 mn. z. Oostvest; J Kollerie 64 j. Gr. Houtstraat; E Cohen 7 mn. d. Zijlstraat; A v. Gelder 6 ran. z. Camphuisstraat; M Puttingshausen 58 j. echlg. van W J Scheffer Raamgracht; R G Mar tens 6 mn. z. Oranjestraat; C Stuffers 6 j. d. KI. Heiligland; J L v. Galen 4 mn. z. Tulpeustraat; S M Westendorp 16 mn. d. Gr. Houtstraat; M Hila- rius 4 j. d. KI. Houtstraat; Cv. Eek 67 j. wed. D Fontein Frans Halsplein; Een als levenl. aangeg. kind v/h. mannel. geslacht van J. Moolenaar D. Raamstraat; J P J Laarman 82 j. wed. G J v. d. Aa Parklaan; J Bel 61 j. Spaarne; P Dweelaart 56 j. Zuiderstraat; J H C Sorgdrager 3 j. d. Krocht; H Verzijlbergen 80 j. wed. Sleeven Hagestraat; Een als levenl. aangeg. kind v/h mannelijk geslacht van J Toeset Veldlaan. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Weleerw. beer F. A. JF. Ahout benoemd tot Kapelaan te Hoorn, en den Weleerw. heer J. Rotteveel tot Kapelaan te Heiloo. AMSTERDAM, 31 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 773 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.85. dito 2de qual. f 0.76. dito 3de qualiteit ƒ0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 330, - graskalv. a 183 nuchtere kalveren 3 a 7, 23 schapen en lammeren - a vette varkens 47 a 38 c.; beiden per kilo.biggen a paarden a HAARLEM, 31 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe, 8a 8,12; witte dito f 7,75 a 8,12; rogge f5,75 a haver f 3,75 a 4,gerst f -,a f-.duivenboonen f 7,50 a paardenboonen f a f bruine boonen f a f Gr. erwten f a f ROTTERDAM, 1 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paarden, 1423 runderen, 128 vette- en graskalveren 177 nuchtere kalveren59 scha pen of lammeren, 470 varkens, 235 biggen,2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 86 e. 2de qual. 70 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men brsteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 52 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden all volgt lste f 60 2e qualit. f55, 3de qual.f 50. PURMEREND, 1 April. Kaas: aangevoerd 55 stapels prijs der kleine kaas 142,— middelbare 33. LONDEN ,31 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 10,000 Kalveren -80 Zwijnen ,10, PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/8, Kalveren 5/- a 6/9 Zwijnen 4/- 4/8. AKLMAAR, 31 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koeienJ 270 a 68 nuchtere kalveren 4 a 16, 121 vette kalveren 40 a 118, 2 schapen 20 a 34 -69 varkens f 42 50 per kilo, ma gere dito a - bokken - a ,- - paaiden alammeren f a 29 Maart. Ter veemarkt werden vei kocht 17 koeien van 180 a 295, kalveren van f a 136 nuchteren dito van f3 a 32, 627 schapen f 16 a 30,varkens a - c.80 magere 13 a 20 c. per kilo. LEIDEN29 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- -,a zomer- a f 6 heet. rogge winter- -,a zomer- 10 liect. gerst zomer- a -.chevalier a -,16 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual. 60,— a 66.—, 2de qual. f 52.— a 58.—. Kaas. Aangevoerdstnks. wegende kilo; prijs per 50 kilo: Goudsche a Edammer a SCHIEDAM, 1 April. Moutwijn per Ned. vat f12,— Jenever f 17,50, Amsterd. proef f 18,75 Spoeling f 1,— dito commissie f 1,— HOORN, 29 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 4 heet tarwe f 8,75 a 9,heet. rogge f-,—15 heet. gerst 5.75 6.25 heet. haver f 6,75 mosterdzaad f 18,50 a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 24 heet bruine f 14, a 12.50 gele heet. paardeboonen f a 9 heet. erwten 10,— a 12 heet. groene 14,50 a 16,heet. grauwe ƒ15.a 17,— heet. witte heet. n. aardappelen a -,— alles per heet.;manden appelen a -,— kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: - paarden van f tot veulens f a 5 koeien van f 180 tot 250 129 kal veren van ƒ6 tot 26, schapen van J tot 608 lammeren van 24 tot 31,— 50 varkens van 12 a 19, 1 zeug 30 a 126 biggen van 4 a 8 bokken —af geiten -.— a Amsterdam, 1 April. 1884. Prijzen der onderstaande eifecteu pCt. Nederland Certif. Werk. Schuld2' u .....4 Hongarije. Obt. Leeniug 18676 Gourileening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 3 Eusland. bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiten], 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen], 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 v 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Amenka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 2 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol]. lJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 RuslandGr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Ballische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breet Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aaud. 5 Riascbk Wiasma 5 ttumeule. Aaudeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgle. v Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats], 1854.....4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/j pet. gen o tee r- de koer a 661/, 78'/, 102'/s 98 83',2 65 9/h 6613/'# 52 98s/, 80 94'/. 45 57 85/s 8 87'A 111 1207a H7/is »Vi. 118'/, 156'/s 118 73 157 IIIs/, 18s/, 54s/4 124 53s/s 88 90Vs 58»/,, 587, 1427, 203/., 1267a 1067a 1097, 1027a 943/4 98 1037, 113 1417„ 1307, 128 LONDEN, 1 April. Sir Thomas Brassey, eeu van de lords der Admiraliteit, heeft gisteren in eene openbare vergadering te Hastings gezegdHet doet Gladstone veel verdriet, dat het Egyptische volk zoo weinig in staat blijkt te zijn om zich zelf te be sturen. Gladstone was met weerzin tot de overtuiging gekomen, dat de orde in Egypte alleen onder Engelscben invloed kon wor den hersteld, en de Minister-President is te verstandig om zich niet te laten leiden door de gebeurtenissen van den dag. In nadere dépêches uit Cincinnati wordt gemeld, dat er bij den brand in het gerechtsgebouw zeer belangrijke stukken zijn vernield. CAIRO, 1 April. De consul-generaal van Frankrijk heeft eeu telegram uit Khartoem ontvangen, inhoudende dat Gordon de po litiek van verzoening laat varen, omdat zij geen gewenscht gevolg oplevert. Te Khar toem loopt een gerucht, dat Slaten-bey in de provincie Darfour heeft gecapi tuleerd. WASHINGTON, 1 April. De Commissie voor buiteulandsche zaken uit den Senaat raadt het zenden van een Aruerikaanschen diplomatieken vertegenwoordiger aan, die een onderzoek zal instellen naar de quaestie der souvereiniteit over den Beneden-Congo- mededeelingen a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3