Voor .geest en hart. Hulp in nood. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. mededeelingen Aan de lijders. De rijksveldwachter Meiier hield Dinsdag 11. te Hillegersberg eene koe aan, die hij vermoedde dat door den geleider ontvreemd was. Deze gaf ze op van een boer in Eokanje gekocht te hebben en trachtte haar te verkoopen. Een onderzoek leidde tot niets. Op last van den burge meester werd de koe echter in beslag genomen. Twee dagen later meldde zich de eigenaar der koe aan bij de politie te Rotterdam, en nu bleek werkelijk dat de koe van de markt aldaar was Medegenomen. De dader werd in hechtenis ge nomen en bekende zijne daad. De vereeniging van de afdeelin- gen Posterijen en Telegraphie aan het departement van waterstaat zal met 1 Juli tot stand komen. Een merkwaardig voorbeeld der wijze van bouwen van den tegenwoordigen tijd kan men zien in de Janbernardusstraat aan de Weesperzijde te Amsterdam. Een burgerhuis van uiterlijk net aanzien, bestaande uit een benedenwoning met drie bovenhuizen, voor 2 jaren voltooid, staat thans op het instorten. Het is van gemeentewege ongeschikt voor bewoning verklaard en van drie zijden met schoren voor zien. Beneden oefent nog een smid zijne affaire uit die echter maar zacht durft hameren en onder zijn werk telkens naar buiten loopt. Men heeft zich V r ij dag 11. in het Engelsche Lagerhuis zeer vermaakt met het vin den van een geschreven, maar onuitgesproken rede over de kieswet; een der Parlementsleden had die laten vallen. Het handschrift was reeds vooraf doorspekt met allerlei uitroepingen van de denkbeeldige toehoorders als: „hoor! hoor!", /toejuichingen," „gelach," enz., en kennelijk reeds voor een of ander provinciaal blad gereed gemaakt. In hetltaliaansche district Iesi, in de gemeente Terra San Quirice, is een grot ontdekt van ruime afmetingen en groote weten schappelijke waarde door de stalactieten, welke zij bevat. Een Groningsch landbouwer heeft een proef genomen met het drogen van aardap pelen, omdat hij bemerkt had, dat het aanzien lijk watergehalte der aardappelen oorzaak is dat zij spoedig bederven. Hij heeft de aardappelen tot eene brei geplet, gekneusd en gewalst, en er alzoo koeken van bekomen, die na den ge il eelen winter en zomer van 't vorige jaar be waard te zijn even smakelijk waren als op den eersten dag, het watergehalte was bijna geheel weggenomen.In Amerika is dit een voorname tak van industrie, en ze worden daar jaren lang in gedroogden staat bewaard. De gedroogde massa is zeer vast, hoornachtig glanzend, reukeloos en even smakelijk als versche aardappelen. Men meldt ons uit Bolsward van 11 April. Sedert Vrijdag-avond werd de burge meester vermist, die naar zijne ammonia-fabriek aan de Leeuwardervaart was gegaan en niet terugkeerde. Nadat men den ganschen nacht gezocht had, is des ochtends zijn lijk opgehaald uit de vaart. I n 1869 drong zekere Chatel, in de uniform van grenadier der garde, de Tuilerieën binnen om aan den Keizer, naar hij zeide, een verzoekschrift aan te bieden. Een der cent-gardes, die de wacht had, kwam dit verdacht voor en hjj liet Chatel in hechtenis nemen, waarna de laatste bekende gekomen te zijn om den Ktizer te vermoorden. Toen men hem wegvoeren wilde, sprong hij uit een raam der tweede verdieping en brak een been. Sedert dat tijdstip onderging hij veroordeelingen en voor eenige maanden uit de gevangenis ontslagen, werd hij door de geheime politie op nieuw wegens dietstal gezocht. Dins dag-namiddag werd hij gevonden ten huize van zijn zuster te Parijs. Een der agenten bemerkte een luik onder een ledikant, lichtte het op en de vogel was gevangen. De traagheid is de moeder der verveling en de grootmoeder der armoede. De slaap is de wapenstilstand in den strijd om het bestaan. De streek die het genie in een trek maakt, kan het talent hoogstens uit stippen samenstellen. Niets maakt vroolijker, dan vroolijk te maken. Wat het hoofd vergeet, moeten han den en voeten later inhalen. Wat ware het leven, indien alle rampen, alle ongelukken, alle verdrietelijkheden den omvang en de zwaarte behielden, die zij bij de eerste aanraking bezitten Niet zoodra echter zijn wij getroffen, of ziet, daar komen tal van onbeduidendhedende eischen van het leven en de omgang, gedwongen arbeid van geest en lichaam, soms ook nieuwe verdrietelijkheden of tegenspoeden, of het aanzien van grooter lijden, zwaarder smart van anderen, alles helpt ons vriendelijk in het torschen van den centenaarslast,tot de tijd hem langzaam van de schouders heeft gewenteld. Dat is eene beschikking der Goddelijke Voorzienigheid. Moderne kinderen. Mama. Maar Liesje, nu hebt ge alweer die mooie kant van uw japon afgescheurd. Liesje. Ja, Mama, en dat is ook keel natuurlijkhoe is 't mogelijk dat men kin deren zulke onpraktische kanten op de japon nen zet. Goedhartig. „Eerst heeft u mijn bier omge worpen zegt Joris Goedhart tot zijn buurman m het café, „toen hebt ge met uwe sigaar een gat in mijn nieuwe jas gebrand, nu noemt ge mij een ouden ezelals ge nu nog een woord spreekt, ga ik aan een andere tafel zitten." Een uitweg. Een jeugdig ambtenaar heeft misbruik gemaakt van de „vergunning." Een massa volk vergezelde hem lachende en joelende op zijn weg huiswaarts. Ten slotte gearresteerd en voor den kantonrechter gebracht, verzoekt hij dezen hem niet wegens dronkenschap te straffen, daar hem zulks zijne betrekking zou kunnen kosten. De kantonrechter heeft medelijden met den jongen man en veroordeelt hem tot het betalen van f 3,boete wegens het onbevoegd houden van publieke volksvermaken. Een dienstbetoon. „Wel, George, zei een verwonderde Mama tot haar jongsten lieveling, die een sigaar stond te rooken "rook je?" "Neen, Mama, ik houd de sigaar maar aan voor een anderen jongen." Onverwachte wending. Op een bruiloft is het jonge paar opgestaan om de huwelijksreis te aanvaarden. De jongste broeder der bruid klopt op zijn glas en zegt met luider stemme: „Dames en heerenAangezien het jeugdige paar ons gaat verlaten, zal ik zeer kort zijn, ik verzoek u dus vriendelijk de glazen in de hand te nemen, op te staan en eens te zien of niet een uwer op mijn splinternieuwen cylinderhoed heeft gezeten 1" Verblijdend vooruitzicht. "Neen, maar je maakt het nu toch al te erg, Willem, reeds drie jaren zijt ge op het gymnasium en telkens komt ge met een slecht getuigschrift thuis." „Nu Mama", antwoordt Willem, "des te grooter zal ook uwe blijdschap zijn, als ik eens een goed getuigschrift meebreng." Veel gereisd. Commis voyageur. Of ik de wereld ken? Ik kan u verhalen boe het er uitziet in Rusland, Zweden, Noorwegen, Duitschland, En geland, Frankrijk, Spanje, Portugal, Turkije, Italië, Abyssinië, Tibet, Chili, kortom iu welk land ge verkiest. Heer. (ironisch) Nu, dan zijt ge zeker ook wel goed thuis in de geographie. Commis voyageur. Iu de geographie? Nu, dan zou 'k mee- nen, verleden jaar heb ik er nog drie weken ge logeerd. Haarlem, 16 April. Door burg. en wetb. dezer gemeente is, in overleg met den waarne- menden commandant der schutterij, eene nieuwe regeling vastgesteld betreffende bet oproepen in geval van brand van de schutters, die brandpiket hebben. Deze regeling treedt beden in werking. Thans zal het oproepen als volgt plaats hebben. Bij dag in de kom der gemeente door het luiden der brandklok. Bij nacht in de kom der gemeente door het luiden der brandklok en door het kleppen door de agenten van politie en het daarbij roepen van brand. Buiten de kom der gemeente zullen de tamboers der schutterij alarm slaan. De grens van de kom der gemeente is voor de uit voering dezer regeling bepaald als volgt: Kam- persiiigd, Gasthuissingel, Raamsingel, Wilsons- plein, Sophiastraat, Zijlvest, Kinderhuisvest, langs de westzijde van het Kenaupark, Staten-Bolwerk, Prirsen-Bolwerk, Hooimarkt, Scheepmakersdijk, Houtmarkt en Burgwal. Op de Tentoonstelling van PlantenBloe men, Bol- en Knolgewassen, Bouquetten enz., te Rotterdam zijn o. a. de navolgende heeren bloe misten uit Haarlem bekroond Voor de grootste en schoonste verzameling hyacinten in minstens 50 verscheidenheden. Ie prijs goud. med. en f50 de heer Joh. de Breuk firma J. D. Zocher 4" Voorhelm Schneevoogt. Bestuursprijs de heer Polman Mooy. Enkele en dubbele hyacinten, in potten in de meeste verscheidenheden, op één bloemstengel bloeiende. Ie prijs verg. zilv. med. en f10 de heer J. J. van Loghem, 2e piijs verg. zilv. med. de heer Joh. de Breuk firma JD. Zocher 4" Voorhelm Schneevoogt. Eene verzameling van 6 verscheiden hyacinten, in bloei in 6 lage potteu of pannen, in iedere pot of pan 10 stuks van dezelfde verscheidenheid. Ie prijs verg. zilv. med. en f10 de heer Joh. de Breuk firma JD. Zocher Voorhelm Schnee voogt. 2e prijs zilv. med. de heer J. C. Stuffers, bloemistleerling. 25 potten enkele en dubbele tulpen, in de meeste verscheidenheden, 3 in één pot. Ie prijs verg. zilv. med., de beer Joh. de Breuk firma J. D. Zocher 4" Voorhelm Schneevoogt. 25 potten Tros-Narcissen (Narcissus Tazetta), in de meeste verscheidenheden. Ie prijs verg. zilv. med. de heer Joh. de Breuk firma J. D. Zocher <j Voorhelm Schneevoogt, 2e prijs zilv. med. de heer J. G. Stuffers, bloemistleerling. 25 potten jonquilles. (5 in één pot). Ie. prijs zilv. med. de heer G. C. v. Meeuwen. 10 Amaryllus, in verscheidenheden. Ie prijs verg. zilv. med. de heer G. C. v. Meeuwen. 20 cyclamen persicum. Prijs zilv. med. de heer G. C. v. Meeuwen. Voor inzendingen buiten het programma is o. a. nog bekroond de heer Joh. de Breuk met een zilv. verg. med. voor 100 hyacinten in 50 soorten met een broDzen med. voor 75 miniatuur hya cinten op glazen, in verscheidenheden, met een bronzen med. voor 100 tulpen op glazen en met een bronzen med. voor 1 perk Erittillaria im perialis, hyacinten, tulpen en narcissen. Ook voor een vak afgesneden tulpen is den heer Joh. de Breuk eene bekroning ten deel gevallen. Vrijdag a. s. 's morgens te 10 uur, zal door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. 6'. J. M. Bottemanneop plechtige wijze de. eerste steen gelegd worden van de nieuwe R. K. Kerk aan het Spaarne, Parochiekerk van den H. Do- minicus. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 10 April 1884. 1. R N. en J N. te Krommenie, bedelarij in verbinding ieder 8 dagen gev. straf en solidair in de kosten. 2. K R Kz. te Edam, openbare dronkenschap (3e herb.) bij verstek 7 dagen gev. straf c. e. met last tot plaatsing in eene rijks werkinrichting voor 3 maanden. 3. J A R. te H< arlem, moedw. mish. met oord. des ond. f 50 boete of 7 dagen subs. gev. straf c. e. 4. H Z. te Marken, feit als voren 8 dagen cell. gev. straf c. e. met last tot vergoeding van f 42,20 aan de civiele partij. 5. J E Jz. te IJmuiden, opz. ver- I breking var. afsluiting f 5 boete of 2 dagen subs, gev. straf c. e. 6. H R. te 's Hertogenbosch, eeuv. diefstal 8 dagen gev. straf. 7. P J. teSpaarn- dam, eenv. diefstal 3 maanden cell. gev. straf c. e. 8. C P verlaten vrouw v. Tb. S te IJmuiden, (gedet.) eenv. diefstal 183 dagen celstraf met vrij spraak van het meerdere ten laste gelegde. 9. B S. v. d. S. zonder vaste woonplaats (gedet.) dief stal in eene herberg 183 dagen celstraf c e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: K Half en C A Melchior; A G C Dubbelman en F E v. d. Hoek; J Machielse en J E Boeree; P Cornet en A M Kaptein; A de Ridder en J M de Groot. Getrouwd: B v. Amelrooij en F v. Dijk; H Oud- hoff en H Zimmerman; E Zuiderduijn en E Ineke. Bevallen: C Bakker geb. v. d. Haak d. G P v. Oldenmark geb. v. d. Aa z. N van 't Hof geb. Mole naar z. -— M L Hetem geb. de Beer z. AM Offer- haus geb. Swens z. E Ter Poorten geb. Scholte d. J M Schoenmaker geb. Jausen z. E Blauw geb. Nat. d. J M v. d. Vaart geb. Korner d. J M Friedrich geb. Ludwig z. A Ellens geb. Piek z. F Hup geb. Eekhardt z. M H de Wilde geb. Weumakers z. J M de Graaf geb. Hogaarts d. G M Bernard geb. de Groot d. F C v. Vliet geb. Dikkeboom d. A Teeu- wen geb. Roest d. W v. Hamelsveld geb. v. Steen z. G E de Klerk geb. Wesselink d. A Ruijs geb. Best z. C H M Kooij geb. Mulder d. G C Span jaard geb. Huffenreuter z. S de Koe geb. Fabel' z. M F Geeve geb. Reckman d. MA Machielse geb. Brauckmann z. AM Jansen geb. Kramer z. J J Vriug geb. Versteeg z. ME Janeen geb. Joosten d.— F Pieters geb. Landsman d. Overleden: P J C Dreef 20 mn. d. Palmstraat; A Hessels 68 j. z. de Witstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van II Klijn Banne- steeg; S Wijnands 14 j. d. Dubb. Buurt; CReur- hoff 2 j. d. Harmenj. weg; J Zut 15 mn. d. L. Hee- renvest; CE Reitb 4 j. d. Koudenhorn; SLStam 1 mn. Noorder Schoolsteeg; J v. d. Meer 22 mn. z. Dubb. Buurt; A L J Timmers 8 mn. z. Valkensteeg; C M Philippo 18 mn. d. Hagestraat; T Rees 17 j. z. Witte Heerensteeg. Gisteren-avond gaf de Mannen-Zangvereeniging Crescendo haar tweede concert in dit seizoen met medewerking van MejDina Van Roosendael uit Rotterdam en den heer J. M. Orelio uit Utrecht. Ongetwijfeld is deze uitvoering met lof te ver melden, te meer nog daar op het programma niet dan nieuwe koornummers voorkwamen. In de eerste plaats mag de vertolking van de Scenen aus der Fritjof Sage als uitmuntend geslaagd genoemd worden. Eenheid en schoonheid van klank lieten niets te wenscben over en ook de opvalting was uitmuntend. Is het te verwonderen dat onder den indruk van deze heerlijke toonschepping de solisten zeer geïnspireerd waren? Beiden hebben inderdaad bet solo-gedeelte op uitstekende wijze weergegeven. Ook de zangers van het quartet, de heeren J. Vermey, F. J. Wiegant, B. Peijra en H. F. Wijnands, hebben zich loffelijk van hunne taak gekweten. Het quartet werd met zeld zame rtinheid, kracht en schoone nuanceering ten gehoore gebracht. In de tweede afdeeling vergastten Mej. Van Roosendael en de heer Orelio ons op keurige voordrachten, die den aandrang naar een bisnum- mer uitlokten, waartoe beide solisten zich dan ook niet bidden lieten. Mej. Van Roosendael behaalde met hare heerlijke sopaanstem de schoonste lau weren. Zij zong zuiver en met innige toewijding. Het G eis tl. Wiegenlied van Gernsheim mag zeker wel als het glanspunt barer soli worden ver meld. De heer Orelio was voor ons eene noviteit. Wij zijn omtrent hem niet verlegen met onze uitspraak. Hij is een zeer begaafd zanger, die blijkbaar eene goede school genoten heeft. Wat deze baryton- zanger in hoogte, diepte en fijnheid van uit drukking vermag, kon men vooral hooren in Schuberts Erlkönig. Met een heerlijk geluid en veel warmte werd dit lied door hem vertolkt. De zanger nam bet talrijke auditorium geheel voor zich in. Zeker zijn wij de tolk van alle aanwe zigen,wanneer wij hem een hartelijk „tot wederzien" toeroepen. De tweede afdeeling werd waardig ingezet door Riga's schimmen van den nacht, een werk vol technische moeilijkheden, dat op verrukkelijke wijze rein en met gloed ten gehoore werd ge bracht. Meesterlijk wisten Crescendo's zangers, tot zelfs in de fijnere nuances, bet gevoel weer te geven, dat de componist in zijn toonwerk bad neergelegd. Met de kernachtige voordracht van de Rots in Zee van R. Hol, werd deze schoone concert-avond besloten. Een woord van lof en hulde verdienen voor zeker de heeren N. H. en C. Andriessen, A. Jacobs en P. van Kessel voor de uitmuntende wijze waarop zij zich als accompagnateurs van hunne taak hebben gekweten. Wij gelooven dat de Mannen-Zangv. Crescendo niet weinigen veel genoegen zal doen, als zij bij eene volgende gelegenheid de Scenen a. d. Frit- jofs Sage nogmaals op haar programma laat prijken. Ten slotte brengen wij onze welgemeende hulde aan de bekwaamheid van den taleutvollen direc teur, den heer IV. H. Andriessen, die steeds met zeldzame ambitie en onverdeelde liefde zijne beste zorgen wijdt aan den vooruitgang en bloei van de Haarlemsche Mannen-Zangvereeniging Crescendo. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 15 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe, 750 a witte dito f 7,50 a 8,a rogge f5,50 a -,haver f 3,75 a 4,12; gerst fa f-.duivenboonen f a -,paardenboonen f f bruine boonen f a f Gr. erwten f a f— ROTTERDAM, 15 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paarden, 1360 runderen, 75 vette- en graskalveren 51 nuchtere kalveren, 38 scha pen of lammereD, 317 varkens, 218 biggen,- bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 125 e. 2de qual. 105 c., schapen 88|c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 55 en 60 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden al» volgt lste f 60 2e qualit. f55, 3de qual.f 50. LONDEN, 15 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 8,000 Kalveren 80 Zwijnen ,10, Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/2 aj 6/-, Kalveren 6/- a 7/- Zwijnen 4/- 4/6. AKLMAAR, 12 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt :44 koeien/ 180 a 295, 144 nuchteie kalveren 4a 36, vette kalveren - a 6U8 schapen J 23 a 31 varkens f per kilo, 114 ma gere dito 13 a 22,—, 21 bokken J 4 a 9, 4 paarden 95 k 150 9 lammeren f 8 a 12.— LEIDEN, 12 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet. tarwe winter- ƒ8,25 a 9,25, zomer- -,a f heet. rogge winter- f 5,75 a 6,50 zomer- 5.50 650, heet. gerst zomer- 5.— a 5.50, chevalier 5,50 a 6,50, heet. haver, zware- 4,a 5, De prijs der boter was heden per va^ l8^e qual. 56,— a 62.—, 2de qual. f 54.— a 48.—. Kaas. Aaugevoerdstnks. wegeude kilo; prijs per 50 kilo: Goudsche a Edammer a SCHIEDAM, 15 April. Moutwijn per Ned. vat f 12,— Jenever f 17,50, Amsterd. proef £18,75 Spoeling f-,40 dito commissie f -,30 HOORN, 12April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 5 heet tarwe f 7,50 a 9,heet. rogge f 13 heet. gerst 5.50 6.50 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 18,— a 16 karwijzaad f 14,heet. boonen: 30 heet bruine f 11,50 a 13.50 gele heet. paardeboonen f a 6 heet. erwten a heet. groene 13,50 a 15,heet. grauwe ƒ15.50 a 17,— heet. witte ƒ12,— heet. n. aardappelen -,— alles per heet.; manden appelen a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 2 paarden van f 100 tot 200 veulens f a 26 koeien van f 200 tot 275 73 kal veren van 7 tot 23, schapen van J tot 480 lammeren van 25 tot 33,— 25 varkens van 12 u 18, 1 zeug 35 a 82 biggen van 4— a 7 bokken —af-, geiten -.— a PURMEREND, 15 April. Kaas: aaugevoerd 129 stapels prijs der kleine kaas f40,middelbare Boter 1.15 a 1.20 per kilo. Runderen: aangevoerd 818 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 187 Vette kalveren aanvoer stuks, prijs 90 a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 327 stuks, prijs fl6a 8 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 51 stuks, prijs 46 54 c. per kilo met matigen handelmagere dito aan voer 90 stuks, prijs f 12 a 25 per stuk met vluggea handel. Biggen: aanvoer 191 stuks, prijs f 5 a 8 AMSTERDAM, 15 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 657 runderen van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.87. dito 2de qual. f 0.75. dito 3de qualiteit 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f a- graskalv. a 191 nuchtere kalveren 4 a 6, 17 schapen en lammeren a vette varkens 47 a 38 c.; beiden per kilo. biggen a paarden a ALKMAAR, 11 April. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ7,50, a 9,rogge 7,12 a 7 40, gerst f5,75, a -,dito chev. 6,50 a 7,10 haver 3.85. a 5,75 paardenboonen 6,50 a 7,— bruine dito 11a f 9,duiven dito kanariezaad 8,25 8,50 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad -,groene erwten ƒ14,— a 17,— grauwe dito 18,— a 15,— vale dito 16,— aWitte a 13. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 98 stapels, wegende 18,794 kilo. hooi-, kieine f41,commissie f38,—mid delbare f37,laagste prijs fGras, kleine fcom missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo. genoteer de koers. 66»/, 78»/,, 1037a 97% 837/s 6» Vu 66»/. M'Vi» 9S»/„ 80% 94% 45 587, 9Vi« U', 8 88'/, 111 121 2j% 10»/» 8'/, 118'/,, 154 119 72% 157 116 18% 55% 125 54 88'/, 907, 58% 58'/. 140 207/, 127 106% 108% 100'/, 95% 97% 103 113 142 134'/, 1287a BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 15 April 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld 2' 8 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. S 5 5 5 8 5 4 6 1' 8 4 I 1 5 6 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.Jnli). Obl. buitenl. 1853-80 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867 69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binneul. f 1250025000. 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 1869 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maat8ch. Aaud. Baltische Spw. Aaud. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. J1000. 5 Morscbansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdiv. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18666 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. Italië. Rusland. Uumeuio. Amerika. LAATSTE BERICHTEN. HONGHOA15 April. Millot bezette lieden middag deze stad, zonder te vechten. Honghoa is door de Chineezen geheel ontruimdhet ge schut is weggevoerd, en een gedeelte der huizen vernield. LONDEN, 15 April. Aan de Daily News wordt uit Haiphong gemeld, dat de Zwartvlaggen zijn teruggetrokken en dat de Fransclie veldtocht is gesloten tot na den mousson. a 10 Cents per regel. Reeds dikwijls hebbeu wij menschen hooren klagen, dat bet gebruik van dit of dat geneesmiddel, hetwelk ben was aanbevolen, later meer smart had bezorgd dan die van voorbeen, in plaats van ge nezing te brengen. Daarom raden wij elk een aan die zuiverende middelen moet in nemen, geen zoute wateren, pi len ol mengsels te gebruikeD, maar alleen de Zwitserscbe pillen van den Apotheker It. Brandt, welke aanbevolen worden als aan genaam en zeker werkend door de eerste ge neeskundige autoriteiten ;pnjs per doos t O.Pt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3