Iwee Schildersknechts Melk-Inrichling 11.11. LANDBOUWERS. A. LEUSEN, if van Hoén en P WEM ONTVANGEN: W. J. VAN ELDEN Hzn. Badlocslellcn, Kindcr-Badlafels enz. flink Woonschip L. Van der WEIDEN Jz., Groote Houtstraat 25. Lyonsche Zijden Heerenhoeden (inodel 1884), MODELHOEDJES voor de Eerste II. Communie. Laatste berichten, ADVERTED T I E N. UITGELOOT R. K. DIENSTBODE Gebr. VAN AMSTEL, Yersche BOTER, Zuiver Maltheesch COMIJNZAAD, ter bereiding van fijne Leidsche Kaas, te verkrijgen per Baal of bii geriif, bij Ontvangen eene mime en fijne keuze Kerk boeken, Rozenkransen en Plaatjes benevens nieuwe Souvenirs voor de Communikailtcn, Riviervisclmarkt 5. VILTEN FANTASIEHOEPEN, LakenZijdenLeeren en Buckskin Petten Jongeheeren- en Kinderhoedjes, Petjes, Mutsen enz. J. W. BOEREE. eene groote partij solide kinderwagens, ,van de nieuwste modellen, te verkrij gen bij J. H. SCH0US, FABRIEK en MAGAZIJN Voor geest en hart. De begeerte naar wraak is eeue verschrik kelijke leidsvrouw. Een goed leven bestaat slechts uit een klein getal van dagen, maar een goede naam duurt eeuwig. De zelfkennis is moeilijk; het beris pen van anderen is gemakkelijk. Wie zich heden niet verbetert, wordt morgen erger. Wie schitteren wil, behaagt zelden. De Moeder. De herinnering aan eeue goede en brave moeder, evenals aan hare lessen, blijft in ons hart tot aan het einde van ons leven, omdat zij zich vermengt met de herinuenug aan de teederste, de meest belanglooze, en bijgevolg de meest oprechte liefde. Een af gedwaalde zoon zal misschien tot zich zeiven kunnen zeggen, om een ongelegen wroeging te verdrijvenmijne moeder heeft zich be drogen, maar nooit zal een zoon durven zeggen; mijne moeder heeft mij bedrogen! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. ontvangst, Hem met zulk eene oprechte toewij ding bereid. Kunstnieuws. HANOI, 18 April. Geen enkele Fran- sclie kolonne vervolgt den vijand. De Zwart vlaggen zijn weer in het noorden vau Tongkin verschenen. 5000 Chineesche en Aunamitische rebellen, overblijfselen van het leger te Bac-Ninh en te Hon- Hoa, begeven zich over het gebergte ten westen van Tongkin naar Tanhoa. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Belangrijk voor een ieder. Als na een lange winterslaap de natuur zich voorbereidt tot een nieuw leven, als in woud en vlakte de geur der bloemen op stijgt en de bloeiende knoppen ons de naderende lente verkondigen, dan worden ook wijernstig aaugenaamd dezen constan ten cirkelloop der natuur, waaraan wij even zeer als de planten onderworpen zijn, niet onopgemerkt te laten. Gedurende bet jaar scheidt het bloed voortdurend onbruikbare stoffen af, die, wor den zij niet bijtijds naar buiten gedreven, aanleiding kunnen geven tot de menigvuldig- ste en zwaarste ziekten. Het voorjaar en de herfst zijn de ware tijdstippen om het lichaam te ontlasten van de gedurende het jaar afgescheiden, overvloedige stoffen die de werking der enkele organen belem meren (gal en slijm). Deze moeten ver wijderd worden op eeue wijze welke het lichaam niet schaadt, opdat het gevrij waard blijve voor ander zwaar lijden dat ontstaan zoude door deze stofafscheiaing. Niet slechts zij die behept zijn met ver stoorde spijsvertering, verstoppingen, win derigheid, huidsuitslag, bloedaaudrang, dui zeligheid, loomheid eu vermoeidheid iu de ledematen, zwaarmoedigheid, hemoroïden, maagpijn, lever- eD darmaandoeningen, moeten zich daarnaar voegen, doch ook de gezonde mensck, of zij die zich gezond gelooven, kunnen niet genoeg daaraan herinnerd worden dat het kostelijke roode levenssap dat door hunne grootere en klei nere aderen stroomt, zijne reinheid en versterkende werkzaamheid steeds behouden moet. Het beste middel daartoe zijn de Zwitsersche pillen van Richard Brandt, welke ten hoogste aanbevolen worden door onze beste geneeskundige autoriteiten als even werkzaam eu absoluut onschadelijk. Men vindt ze in alle apotheken a f 0.70 per doos, waar ook gratis de getuigschriften veler praktizeerende dokters worden afgegeven. AANDEEL No. 49, in de geldleening der St. ANTONIUS-KERK te Haar lem Betaalbaar 1 MEI, ten huize van N. A. A. AUSSEMS, Pastoor. UIL U 3 3 Sehaehelstraat. IN Witte en Tricot Goederen, Wol, Garen, Band, Sajet, Plooisels, Kragen, Kousen enz. enz. Een bekwame 75 Gent per 5 ons. Zijlstraat 42, Haarlem. Heden ontvangen de nieuwste modellen van FRANSCI1E, ENGELSCHE en DUITSCHE van af ƒ1.50, ƒ1.90, ƒ2.25 eu 2.75. Een fijne collectie van van af ƒ4.00, ƒ5.00 en ƒ6.00. Den grootsten voorraad van van af 0.40, ƒ0.50, 0.75, ƒ0.90, ƒ1.00 en ƒ1.25. Alsmede een prachtige sorteering van tot de billijkste prijzen. NB. Zooeven ontvangen de juiste van af ƒ1.50, ƒ2.25 en 2.75. Warmoesstraat No. 12. VAN Groeneburgwal bij de Staalstraat 7, Amsterdam. Nieuw. „Wat kost die spiegel?" vroeg eene dame, die in een meubelmagazijn kwam. „Twintig gulden," was het antwoord. „Dat is verschrikkelijk duur," riep de dame uit, „en hij schijnt niet eens heel nieuw meer te zijn. „Wat, niet nieuw," voegde de winkelier haar toe. „Ik kan u verze keren dat er nog nooit iemand in heeft gekeken." Gezellige gehoorzaamheid. „Ja ik doe alles wat mijn man zegt, dat wil ik wel beken nen" verklaart een jong vrouwtje aan eene ongetrouwde vriendin „maar ik zorg wel, zie je, dat ik ook een klein beetje te zeggen heb in wat hij me zegt, begrijp je?" Echte vissehers. Eenige liefhebbers van hen gelen ontmoetten aan de poort een bekende. „Hoe komt gij hier?" vroig deze. „Wij heb ben gevischt", was het antwoord. „Hebt ge iets gevangen?" vroeg de ander weder. „Wel neen", zeiden de hengelaars, „wij visschen slechts voor ons pleizier." Verzwarende omstandigheid. „Drie dagen provoost! Maar sergeant het was heusch mijn schuld niet! Stel u eens in mijne plaats! „In jou plaats! Twee dagen meer, wegens onbeschofte proposities aan je superieuren!" Moderne stilte, „'t Was zoo stil in de ver gadering" dus heet het in een Engelschen tijd roman „dat men een zakkenroller een neus doek zou kunnen hooren stelen." De ijzeren hertog. Op zekeren dag meldde zich een man bij den Hertog van Wellington aan in het verblijf der Horse-Guards. Wat verlangt ge, Mijnheer?" vroeg de Hertog. „Ik beb een uitvinding gedaan",antwoordde de man, „een kogel vrije uniformjas." „Trek ze eens aan", zei de Hertog. De uitvinder gehoorzaamde. Toen belde de Hertog en een soldaat trad binnen. „Zeg den officier van de wacht," luidde het bevel, „dat hij zijn manschappen met scherp doet laden." De uitvinder verdween en vertoonde zich nooit meer bij de Horse-Guards, 't Was dus ook niet noodig geld te besteden voor proeven. Bemoedigend. Professor, (doceert). Tegen deze ziekte, hceren, bestaan slechts twee middelen (na een oogenblikken peinzens) en die helpen niet. Haarlem, 19 April. Gisteren werd alhier aan de in aanbouw zijnde R. K. Kerk op het Spaarne op plechtige wijze de eerste steen gelegd door Z.D.H. Mgr. C. J. M.Bottemanne. Dit kerkgebouw, oprijzende in de plaats van de vroegere St. Domi- nicus-kerk, wordt, gelijk de in den steen ge metselde oorkonde vermeldt, toegewijd aan de Allerheiligste Maagd Maria, onder den titel van Koningin van den allerheilig sten Rozenkrans, en zal dus wel de allereerste kerk zijn, welke aan Maria onder dien titel is toegewijd, nadat Z.H. de Paus allerwegen nieuwe geestdrift voor het Rozenkransgebed hei ft opgewekt en den boven vermelden titel aan de Litanie van Lorette heeft toegevoegd. Op het terrein, waar de plechtigheid zou plaats hebben, wapperde van alle kanten de Nederlandsche vlag, en rondom het huis was door een der parochianen een prachtige versiering van bloemen aangebracht. Z.D.H. de Bisschop werd bij de schoone en treffende handelingen en ge beden, welke de Kerk voor zulk een plechtigheid voorschrijft, geassisteerd door den Hoogeerw. Vicaris-Generaal, Mgr. J. F. Vregt, denHoogeerw. Heer J. A. van den Akker, Deken en Plebaan, en den Zeer Eerw.Heer N. A. A. Aussems, Pastoor der par.-kerk van den h. Antonius en meer anderePries- ters. Na afloop der plechtigheid hield Z.D.H.een tref fende toepraak tot de talrijke geloovigen, die op het terrein waren samengestroomdjZ.D.II.bracht in her innering, hoe de grijze herder dezer parochie, die thans reeds 41 jaren zijee krachten en zijne gebeden a an deze kudde had gewijd, gelukkiger dan David die den bouw des tempels aan zijn zoon moest overlaten, de muren van het oprijzende kerkge bouw met eigen oog mocht aanschouwen; zou dat voorwaar voor dien herder een groote vreugde wezen, zijn blijdschap en dankbaarheid waren zeker ten top gevoerd, bij de schier wonderbare blijken van mildheid, welke de parochianen hadden aan den dag gelegd; reeds jaren lang toch hadden zij bereidvaardig hun giften saamgebracht om dezen tempel Gods te stichten, en nog dezer dagen hadden de aanbiedingen van preekstoel en beelden der 12 Apostelen de verbazing gewekt van allen; zooveel bereidvaardigheid, zulk een voorbeelile- looze mildheid onder de parochianen, zelfs onder hen, die min !er met aardsche goederen waren bedeeld, legden, zeide Z.D.H, het schitterendst getuigenis af van het levendig geloof der paro chianen; God zou ongetwijfeld zulke offers ruim schoots zegenen èn op aarde èn in den Hemel, en de zegen der Kerk, welken Z.D.H. thans tot sluiting der plechiigheden over den bouw en al de parochianen ging afroepen, zou zeker door den Hemel worden bekrachtigd. Daarna legden een groot aantal parochianen hun steen naast dien van den Bisschop, en ook hierbij, gelijk bij de collecte, die des morgens na de H. Mis was gehouden, werd een aanzienlijke som »au offergaven bijeen verzameld.Naar 't zich laat aan zien,zal dit kerkgebouw.dat onder de leiding van den architect, den heerMargry, wordt opgetrokken, een prachtige tempel worden, en de plaats, waar het gebouwd wordt, een buitengewoon sieraad der stad. Na afloop der plechtigheden bracht Z. D. H., ver gezeld door eer. aantal eerwaarde heeren Geestelij ken, een bezoek aan het naast de kerk gelegen Gesticht der Zusters van liefde. Gangen en zalen waren keurig met bloemen en vlaggedoek chronica en zegewenschen versierd, en in iedere zaal waar Z.D.H. binnenging, werd hem door grooten en kleinen een welkomstgroet toegezongen, en trad een der kindertjes vooruit, om in aller naam hulde en dank aan Z. D. H. te brengen. In iedere zaal sprak Mgr. een woord van op wekking tot de aanwezigen, en schonk allen den bisschoppelijken zegen. Z. D. H. verliet het Gesticht ten hoogste voldaan over de feestelijke De Haarlemsche Liedertafel Zang en Vriend schap verschafte Donderdag-avond aan hare kunst lievende leden een avond van waar kunstgenot; zij zong, flink gtleid door haren directeur, den heer W. Robert, over het algemeen met kracht en eenheid en toonde door de voordracht van zeer moeilijke nummers, hoever zij het door ijverige studie gebracht heeft. Les esprits de la nuit werd fraai gr zongen, toch waardeerden wij de Liedertafel nog meer bij het hooren van Hillers Super flumina Babylonis, in welk kleurrijk num mer zij hare flinke krachten op uitstékende wijze ontwikkelde. De vertolking van de twee kleine composities van J. E. Schmitz, zoomede van Ge- vaerts Broederliefde verdient eveneens met lof te worden vermeld. De beide solisten, de heer H. Völlmar (piano) en Mevrouw VöllmarFriese (viool), zijn oude bekenden, wier uitmuntende talenten wij reeds vroeger besproken hebben. Zonder alzoo in her haling te treden, coustateeren we gaarue dat beiden opnieuw doorslaande blijken gaven van een zeldzaam meesterschap op hunne resp. instrumenten. Voor al Mevr. Völlmar-Friese bracht ons door haar edel, mild en zuiver vioolspel in verrukking. Zoowel solisten als koorzangers hadden zich niet te beklagen over gemis aan waardeering van de zijde der toehoorders. Voorzeker mag van dit concert gezegd worden dat het zeer goed is ge slaagd en mocht men ook eenige vlekjes hebben opgemerkt, men bedenke dan, dat er uiets vol maakt is onder de zon, en dat zoo ergens, dan voorzeker op 't gebied van den zang de vol maaktheid bezwaarlijk te bereiken is. De heer Robert, de talentvolle directeur, verdient voor zijne degelijke en flinke leiding een woord van dank en hulde. Hij beheerschle als een goed veldheer met uitnemenden tact de zan gers van deze steeds naar vooruitgang strevende Liedertafel. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 16 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 12 koeien verkocht, 10 voor f 160 a 240; - stier; verkocht - voor fa- vaarzen, verkocht - voor f a pinken verkocht voort a 5 graskalveren verk. voor 50 a 60, 67 nuchtere kalveren, verk. voor 4 a 8 56 schapen, verk. 56 voor t 20 a 30; varkeus, verkocht voor ac. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 12 stapels kaas, 1109 stuks, wegende 2214 kilo, hoog ste prijs f 34,middelbare prijs per 50 kilo. LSIDEN, 18 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af 4 stieren f 80 a 200; 84 ossen f 160 a 335 635 melkkoeien f 170 a 310 30 kalveren dito f 34 a 82, 284 vare dito f 152 a 270 vette dito 156 2 86, 12 graskalveren 32 a 60 30 vette t 34 a 82 90a 100, 126 nuchtere dito f3,50 a 750, 650 vette schapen 24 a 40,214 weide dito /16, a 24,lammeren 120 magere varkeus /18 a 37, 490 biggen f 5,a 12. SCHIEDAM, 18 April. Moutwijn, per ned. vat 11,75 Jenever f 17.25, Amsterd.proef f 18,50 spoeling 10,20 dito commissie f 0,30. GOUDA, 17 April. -Op de kaasmarkt waren 73 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 25 a 35. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.25 1.35 derweiboter f 1.15al.00.per kilo.Handel zeer ving HOORN, 17 April. Ter waag gewogen 214stape)s kaas wegende, 48,903 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 42.50 voor kleine ƒ37.— voor oommissie, 37,voor mid delbare. LONDEN, 17 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 35, Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 4/8 a 6/2, Kalveren 5/8 a 7 Zwijnen 4/ a 4/6. AMSTERDAM, 16 April. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 114 vette kalverenlstequal 1,10 2de qual. 90,- per kilo, - graskalf/ a 35 nuchtere kalveren, 4 a 6 - schapen en lammeren f a 96 vette varkens 40 a 47 c. per kilo. ALKMAAR, 18 April. Granen. Men besteedde voor tarwe J 7,50, a 9,12, rogge 7,25 a 7 40, gerst f5,75, a 5,25, dito chev. f 6,75 a 6,10 haver 3.50. a 5,12 paardenboonen f 6,50 a 7,25 bruine dito f 12a 9,duiven dito kanariezaad 8,— 7,40 rood mosterdzaad a 16.geel dito karwijzaad f a blauw maanzaad f groene erwten ƒ14,— a 18,— grauwe dito 18,— a 12,— vale dito 16,— a 12 Witte f a 12. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 229 stapels, wegende 47,067 kilo. hooi-, kleine f40,commissie f34,mid delbare f34-,laagste prijs f Gras, kleine f com missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo. Getrouwd J. J. G. Van OPPEN RA AIJ en. J. L. M. L. MEIJER. Rotterdam, 17 April 1884. Bevallen van een ZOONA. M. Van KIMMENAEDE, Echtgenoote van J. A. Van den BRINK. Haarlem, 17 April 1884. Heden werd ons ouderhart op nieuw getroffen door het overlij den van ons nog eenig overgeble ven Zoontje JOHANNES PETRUS, in den aanvalligen leeftijd van drie en een half jaar. J. P. HUIJBOOM. L. H. HUIJBOOM- Mossou. Haarlem, 17 April 1884. Door de Vereeniging van de H. Eli sabeth is in dank ontvangen de som van 200.haar als legaat geschonken. De Heer en Mevrouw J. G. Van OPPENRAAIJMeijer bedanken voor de menigvuldige blijken van belang stelling, bij hun huwelijk ontvangen. Rotterdam, 17 April 1884. Ij'en R. K. JUFFROUW, van mid delbaren leeftijd, die twaalf jaren in dezelfde betrekking als HUISHOUD STER is werkzaam geweest, doch door sterfgeval met 1 Mei buiten betrekking is, wenscht weder als zoodanig geplaatst te worden. Reflecteerenden wenden zich met franco brieven aan den Boekh. J. J. HOFSTEDE, Warmoosstraat 134 Amsterdam, onder lett. K. kan met 1 Mei geplaatst worden. Adres: Oudegracht A. 96, Utrecht. Er kunnen terstond geplaatst worden, bij H. H. Van BEEK, Mr. Schilder te Zunderdorp. Door aankoop van een grooter, een Te Koop. Adres bij de Weduwe C. DISCH, Rusland 15, Amsterdam. VAN DE KLOPPERSINGEL No. 15. In deze Inrichting,die voor bovengenoem de zaak gehee is ingericht, bestaat tevens goede gelegenheid voor het gebruik van ROOM en MELK. N.B. Bestellingen voor het bezorgen van versche melk gelieve men aan bovenge noemd adres, Kloppersing.115, te richten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3