MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Belachelijk leugenspel. Allerlei. mededeelingen Eenige dagen geleden had, in de nabijheid van Berlijn, een ernstig ongeluk plaats. Een regiment marcheerde over eene brug, ten einde de sterkte er van te beproeven, toen het bouwwerk eensklaps instortte, waardoor 19 sol daten gekwetst werden. „Deze manier om de so liditeit van bruggen te onderzoeken," meent een Eransch blad, „mag door en door Duitsch wor den genoemd." Eene in het zwart gekleede en dichtgesluierde dame, vervoegde zieh onlangs aan het Kapitool te Washington, waar de volks vertegenwoordigers zitting hielden. Zij had een rijzweep in de hand en deelde mede, dat zij met het doel gekomen was, om een dier heeren, haar echtgenoot, een pak slaag toe te dienen; hardnekkig weigerde zij echter om den naam van haar echtvriend, te noemen. Weldra werd het bericht omtrent deze raadselachtige zaak in de zaal verspreid en merkwaardigerwijze bleek, na afloop der zitting, datgeen der gehuwde heeren zich naar buiten durfde begeven. De Hollandach jenever is weer eens door het buitenland de hoogste eer waar dig gekeurd; de firma Daniel Visser en Zn., te Schiedam, heeft te Nizza de gouden medaille gekregen. Een ooggetuige schrijftbetvol- gende: Op het Land Tjitrap zag ik op een vrij eenzame plaats een inlander bezig met gras snijden. Plotseling wierp hij zijn arrit weg en zag ik op hetzelfde oogenblik een slang van on geveer één meter lang. Het beest had een gelen kop, een wrtten buik en was overigens geel en zwart gevlekt, eer. bekende zeer giftige slangen soort. De grassnijder riep een anderen inlander daar dicht bij woonachtig, te hulp. Een oogen blik later haalde deze laatste eer. steentje te voor schijn, hurkte toen in de onmiddellijke nabijheid van de slang neder, die langzaam met opgesper den muil op hem afkwam; doch, zoodra het on der zijn bereik was, begon hij het dier langzaam met dat steentje op den rug te wrijven. Verbazend was de onmiddellijke uitwerking hiervan. De slang bleef doodstil liggen, en sloot den bek, als zwichtende voor een buitengewone kracht. Hierna nam de inlander het dier dicht bij den kop en droeg het, als ware het een paling, weg. De Leidsche politie heeft V r ij- dag, op de beestenmarkt drie beruchte kwart jesvinders ingerekend; een hunner draagt den toepasselijken naam van Vogelaar; alle drie zijn Amsterdammers. Een bestuurder van een kar, ge vuld met lampenglazen, kwam dezer dagen in een der drukste straten van Londen in botsing met een rijtuig, zoodat het grootste gedeelte van de breekbare waar verbrijzeld op de steenen terecht kwam. De bestuurder stond tamelijk be dremmeld te kijken, toen een oud heer op hem toe trad met de woorden: „Arme man, dat is een groote schade voor je, geef me je hoed, dan zal ik wel een vergoeding voor je krijgen", en het hoofddeksel ne mende, wicTp hij daar een schilling in en ging bij de verzamelde omstanders rond. Menigeen door medelijden bewogen wierp wat geld daarbij en de oude heer had spoedig een aardig som metje bijeen, dat hij den voerman ter hand stel de. Deze, het dankbaar aannemende, zei zachtjes tegen een naast hem staanden kennis: „Is t geen slimmerd, die oude, hij is mijn patroon!" Het jaarverslag betreffende het Suez-Kanaal, dat a. s. Donderdag in de vergadering van aandeelhouders zal worden voor gelezen, vermeldt als het cijfer der zuivere op brengst over 1883 35,863,000 fr., welke een di vidend mogelijk maakt van 63 fr. 66 c. voor de gewone aandeelhouders, van 35 fr. 80 c. voor de stichters en van 93 fr. 60 c. voor de dele gatiehouders. Voegt men hierbij de 5 pc. rente der gewone aandeelen, dan ontvangen de aan deelhouders 88 fr. 60 c., tegen 81 fr. 20 c. ver leden jaar. Het volgende treffende voorval had te Grosbois, een dorp in den omtrek van Parijs, plaats. Een jongetje van zeven jaren, eerst kortelings overleden, zou worden begraven en de lijkkoets werd gevolgd door de treurende moeder, eene arme vrouw. Bij de groeve gekomen, ont waarde men plotseling eenige beweging in het kistje; onmiddellijk werd het geopend en inder daad Z8g men het ventje de armen en lippen bewegen; 't was echter eene laatste stuiptrekking want een paar oogenblikken daarna was het voor goed dood. Die overgang van droefheid tot vreugde en dan weder tot droefheid was voor de arme moeder al te groot geweest: zij viel bij het lijk van haar kind in onmacht en zal, zoo zij het er levend afbrengt, volgens eene verklaring van den geneesheer, waarschijnlijk het verstand verloren hebben, Eene bloedige aanranding had eergisteren-middag omstreeks half vijf te Amster dam ir. de Kalverstraat niet ver van het Sophia- plein plaats. Een knaap, die met zijn vader voorbij kwam, werd zonder eenige aanleiding door een grooten hond aangevlogen en deerlijk boven het r:chteroog gebeten. Nadat met een zakdoek eene soort van verband gelegd was, sloeg de vader, op dringend aanraden der omstanders, den weg naar het Gasthuis in. Deze hond is, om zijn woesten aard, in de stad reeds berucht. Op de groote bank van New-Found- land heeit de Fransche brik Sonorine schipbreuk geleden. Allen aan boord, 62 personen, zijn om gekomen. De Haagsche politie heeft giste- ren de hand gelegd op twee dienstboden, die verdacht worden haar meester een bankbiljet van f 60 te hebben ontvreemd. Gisteren passeerde teLo b i t eene bezending kersen. Zij bestond uit 242 manden of 1463 kilo, en was bestemd naar Engeland. In den nacht van 25 op 26 Mei is te Haarlemmermeer aan de Nieuwe Meer afge brand een onbewoond huis, waarin vroeger de stoommeelfahriek was. Op het kantoor der Associatie- Cassa te Amsterdam is eergisteren-morgen op geheimzinnige wijze een pakket bestaande uit 30 bankjes elk a j 1000 verdwenen. Men onderzoekt. Wat baat bet ons dat niemand onze slechte daden kent, daar wij toch zelf een geweten hebben. Ware vriendschap is zoo iets zeld zaams, dat, al had zij ook maar één dag geduurd, men er de herinnering van moet blijven eerbiedigen. De leugen liep vroeger in zeven-mijls- laarzeu, maar tegenwoordig heeft zij die uitgeschopt en reist per telegraaf. Zooveel zelfverloochening, zooveel vooruitgang in de deugd. Gelukkig het kinddat gewiegd werd op den schoot eener vrome christelijke moeder De majesteitwaarmede de Kerk tegen over de strijdlustige bestormers van eeuwen herwaarts vasthoudt aan het onveranderlijk bezit harer waarheden, komt te schitte render uit en de waarheid van de godde lijke openbaringen treedt in nog helderder licht, wanneer zich de dwergenwijsheid van den een of anderen geleerde daarnevens plaatst en zich daarmede meet. Want niet de op God gelijkende menschelijke rede, doch hare onwaardige, misvormde gestalte is het, die zulk eene aanmatiging tegen de Goddelijke openbaring durft bestaau. Dat stoute beroep op het menschelijk verstand, waarmede de geleerde tegenstan ders van het Christendom zoo gaarne pron ken is slechts een belachelijk leugenspel, waarin de opgewonden droombeelden van eigen verwarde gedachten als uitspraken der algemeene menschelijke rede worden voorgesteld gelijk opgewonden demagogen of volksleiders, in al hunne toespraken zich op het volk beroepen, met de woorden »het volk wil het,« terwijl toch galleen, of een door hen misleid gedeelte des volks verlangt, wat zij willen. Een bloedige slag. Majoor Bomslinger. Ik stond met mijn bataljon, dat ongeveer .800 man telde, tegenover 12000 Turken. Na een hevig gevecht van bijna zes uren hadden we de Turken op de vlucht geslagen. Wij verloren daarbij niet één man. Luitenant Sabelkwast. Eu de Turken? Majoor Bomslinger. Die verloren minstens tien maal meer dan wij. Een muziekkenner. Een pachter weid on langs op een soirée bij zijn landheer genoodigd, waar goed gegeten en veel gemusiceerd werd. Daags daarna ontmoet hij een der gasten, die hein vraagt: „welnu Van Pompelen, hoe hebt ge u gisteren-avond geamuseerd? Waren de quartetten niet uitstekend?" „Dat kan ik u waarlijk niet zeggen," antwoordde Van Pompelen, „ik heb ze niet geproefd, maar de lamscoteletten waren voor treffelijk." Moedig. Baas. Jongen, ik geloof dat je bang bent voor den arbeid! Jongen. Bang? Neen baas, ik leg er mij rustig bij te slapen. Een ongeluk. Bedelaar. Een aalmoes asje blieft voor een ongelukkig man. Heer. Wat, ongelukkig? Je ziet er zoo gezond en krachtig uit; ik geloof echter dat je niet wil werken. Bedelaar. Na ja, dat is immers mijn ongeluk, zeggen de menschen. Overtollig geschenk. A. Hebt ge er al eens over nagedacht, wat ge uwen zwager op zijn ver. jaardag zult ten geschenke geven. B. Ja, waar schijnlijk geef ik hem niets. A. Mag ik je dan attent maken dat hij dit reeds heeft. Collegiaal, Dr. med. (in de restauratie) Wan neer krijg ik eindelijk mijn visch? Kellner. Nog een oogenblik geduld, dokter, hij is reeds in zijn laatste stadium. Te duur. De heer Van Puffelen ontvangt van dokter Pillenburg eene gepeperde rekening voor de genezing van zijn zoon, die aan doofheid labo reerde. De dokter zelf nu is sinds jaren hard- hoorig. Daarover verwondert zich de jongeheer Van Puffelen en op zekeren dag vroeg hij zijn vader: „Waarom geneest dokter Pillenburg zich zeiven niet?" „Dat is hem veel te duur," repli ceerde Van Puffelen Senior, die aan de hooge rekening dacht. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 28 Mei. De Algemeene Ver- eeniging voor bloembollencultuur alhier, beeft nu reeds verzonden bet program ma voor de veertiende tentoonstelling van bloeiende bol- en knolgewassen, bouquetten en versieringen van bloemen enz. van bol- en koolgewasseu, alhier te houden op 20, 21, 22, 23 en 24 Maart 1885; zijnde de derde groote vijfjaarlijksche tentoon stelling, tevens als herdenking aau het vijf-en-twintig-jarig bestaan der Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur. Voor deze tentoonstelling zijn de vol gende prijzen reeds nu beschikbaar gesteld door de afdeeliugeu: Haarlem/ 175, Over- veeu-Bloemendaal 75, Hillegom f 75, Sasseuheim-Voorhout 50, Heemstede 50 en Beverwijk 25. Zondag-nacht te ruim 3 uren is een hevige brand uitgebroken in de onbewoonde pottenbakkerij van W. A. Muis, gelegen in de Verlengde Oranjeboomslaan aan de Brouwersvaart. Het huis is geheel uit gebrand. De brandweer heeft de belendende perceelen behouden, die echter nogal wa terschade hebben bekomen. De oorzaak is vooralsnog onbekend. De brand werd door eenige voorbijgangers ontdekt. Alles is tegen brandschade verzekerd. BURG-. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J P v. d. Linde en A Z M Meijer; P W Yoskuijl en L M C v. Hooijdonk; HG Linde man en S Koelemeijer; J Arons en C v. d. Zult. Getrouwd: C A M v. Dam en G W M Vollaerts;— H F Boekliold en S J G Kist; LA Vloemaus en J Blij; W Scherpezeel en L A J Jacobs; J Andries- sen en W Kollaert; H Sombeek en A C v. Aiidel; T H Broekhuijzen en A C Kamp; W v. Batenburg en G Intveld; H Wesseling en A C Stam; AP Mul der en M A Tweekuijzen; D v. d. Meij en E Koele- man; H v. Roon en M Heerens; A Boers en S Roos; H Steffen8 en J v. d. Mije; W de Graaf en W Vermeulen; J C Hage en S J Vring; F P Lindeman en E v. Breemen; LH Vissers en A M Staal. Bevallen: M Rellergert geb. Duijn d. H Rikkers geb. Roest z. A v. d. Helm geb. Kieft z. M Ber- lage geb. Vasse z. H E Koning geb. Stockum z. A J Schouten geb. de Vink; M E v. Alphen geb. Toe poel d. J M Blanskley geb. Andriessen d. G Bies geb. v. Gaelen d. H M Spoor geb. Koster z. A H Hulsebosch geb. v. d. Akker z. W v. Dijk geb. Wijkhuise z. B Piët geb. Tromp d. S H Mees geb. v. Beek z. M v. Keulen geb. Carbaat z. M C J Beccari geb. v. d. Linden z. J M Kromhout geb. Arxhoek d. J W Kofoed geb. Hordijk z. M J Kolde- rie geb. v. d. Broek d. G M M Snijders geb. Krom z. H J Nienkemper geb. Marinus d. B Meijer geb. Vring z. CE Smoolenaars geb. Tijssen d. J P Widemann geb. v. Pellecom d. A Rijbroek geb. v. d. Bogaard z. C P Heemskerk geb. Vring d. M Hazes geb. Plijter CM Lucas geb. v. Zijl d. A W v. d. Voort geb. Metman z. A Le Noble geb. Renout z. C G v. Alphen geb. v. Duffelen d. C Verhagen geb. v. d. Giift d, J Germans geb. v. Brieskom d. J C Zweeres geb. Jansen z. M E Jacques geb. Beaufort z. C Beksvoort geb. Rikkenga z. AM Kleinen- broich geb. de Graaflf d. M M v. Lunenburg geb. Tooien z. HG Keizer geb. Fillippo d. M Mulder geb. v. Keulen z. D Wragge geb. de Boer z. A Pardon geb. Bijster z. M H Hermanie geb. Bakker d. J Zwaanswij k geb. Groene veld d. C Terre geb. Eden z. AC Sabelis geb. Meerkamp van Embden z. Overleden: B Znurendonk KI. Heiligland; T Bac 87 j. Camphuijsstraat; HA Kruid 5 j. z. Leliestraat;— J Nijssen 84 j. Bakenessergracht; M H Vasen 3 mn. d. Z. B. Spaarne; E v. Buuren 19 mn. d. Nieuwe Kerksplein; J D de Zee 3 mn. z. Teijlerstraat; A C M v. d. Waals 20 mn. d. Molensteeg;H Wesseling 6 j. z. Leliestraat; J II Broekhoflf 70 j. Witte Hee* rensteeg; W Rikkers 1 dg. z. Helmbrekersteeg; E Voet 22 KI. Heiligland; WE Meure 3 mn. d. Wa genweg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrou welijk geslacht van D Ockeloen Jan Steenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het Vrouwelijk geslacht van P J de Vos Ossenhoofdstetg; H Hoel 17 mn. d. Mees- terlottelaan; KJ Menks 67 j. L. Vlamingstraat; N de Vries 41 j. Echtg. v. S Groenendal Varkenmarktstceg; D Kok 38 j. Echtg. v. J Hutter Luitensteeg, W P de Graaf 3 mn. d. Heerenstraat; E Zwaanswijk 49 j. ged. Kraaijenh. gracht, S Nibbering 10 dg. z. Leid- sehe Vaart Straat B. Zevende Muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag avond 28 Mei, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. U. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Juanita-marsch, Suppé. 2. Ouv. l'Ita- lienn» en Alger, Rossini. 3. Die Heinzelmannchen, (mor- ceau caractéristique) Eilenberg. 4. Rosen a. d. Süden, Walzer, Strauss. 5, Potp. Ie billet de Marguerite, Tallem. 6. Ju belouverture, Chr. Bach. 7. Fant. les Martyrs, Donizetti. 8. Pasquino polka, Steenebruggen. 9. Finale. HAARLEM, 26 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe,a -,witte dito f 8,a 6,75 rogge f -,a -,haver f 4,25 a -,gerst f a f-,duivenboonen f a paardenboonen f a f -,bruine boonen f 8,a f Gr. erwten f f a ROTTERDAM, 27 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1263 runderen, 247 vette- en graskalveren 96 nuchtere kalveren237 scha pen of lammeren, 411 varkens, 244 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van bedeo waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 52 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 56 en 44 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt 1ste f 56 2e qnalit. f52, 3de qual.f 46. AKLMAAR, 24 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt :46 koeien 140 a 280, 47 nuchtere kalveren 10 a 22,— vette kalveren a210 schapen J 12 a 30varkens fper kilo, 186 ma gere dito 14 a 30,19 bokken J i a 10, 7 paarden 50 alOO 1173 lammeren f 10 a 20.— 26 Mei. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van 150 a 280, 341 kalveren van f 40 a 100 41 nuchtere dito van f 10 a 18 5 schapen 126 a 32,147 varkens 44 a 52 c.magere a c. per kilo. LEIDEN24 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- ƒ8,a 9,zomer- ƒ7,75 a f 8,25 3 heet. rogge winter- 6,25 a 6,75, zomer- 5.25 5,75 11 heet. gerst zomer- 5.50 a 5.ohevalier 5,75 a 6,25, 17 heet. haver, zware- 4,a 4,50 De prijs der boter was heden per vat lstequal- 58,a 62.2de qual. f 50.— a 56. Kaas. Aangevoerdstuks, wegendekilo, prijs per 50 kilo: Goudsehe a Edammer a SCHIEDAM, 27 Mei .Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef f 18,50 Spoeling f-,60 dito commissie f -,80. HOORN, 24 Mei. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als voigt: 4 heet. tarwe f 8,50 a 9,50 - heet. rogge f-,—7 heet. gerst 5.75 6.hèct. haver f 4,50 mosterdzaad 18,50 a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 39 heet bruine f 12,a 16.50 gele heet paardeboonen f a 8 heet. erwten a h',ct. groene 12,50 a 15,—heet. grauwe 17.— heet. witte heet. n. aardappelen -,—, a-,— manden appelen -,— a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 6 paarden van f 100 tot 180 veulens f a ,61 koeien van f 200 tot 300 40 kal veren van 8 tot 20, 600 schapen van J 30 tot 36 330 lammeren van 10 tot 20,— 72 varkens van 12 a22, - zeug a 161 biggen van 5a 10 bokken —af -.geiten -.— a AMSTERDAM, 26 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 615 rundereu van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.90. dito 2de qnal. f 0.80. dito 3de qualiteit ƒ0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 330, - graskalv. f a 88 nuchtere kalveren 8 a 15, schapen en lammeren 30 a 8 vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.— biggen a paarden a PURMEREND, 27 Mei. Kaas: aangevoerd 511 stapels prijs der kleine kaas f39,middelbare 31.Boter 1.35 a 1.25 per kilo. Runderen: aangevoerd 392 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeienVette kalveren aanvoer 226 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 176 stuks, prijs f 10 a 26 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 112 stuks, prijs 44 51 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 120 stuks, prijs f 12 a 30 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 285 stuks, prijs f 6 a 19. Amsterdam, 27 Mei 1884. Prijzen der onderstaande effecten genoteer- pCt. de ko#rst Nederland. Certif. Werk. Schuld2'j g^7/1# 79'/" 103'/. 98 83>/. 91 66'i. 667/i, 513/, 99'/s 80'/. 94"/,, italle. Rusland Kumeule. Amerika. Hongarije. Obl. Leeuiug 18675 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in pp.pier (Mei—-Nov.). 6 u u zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten!. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Anist. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 p p (Perpetuele) 4 p binuenl. y 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 pu 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien4' 3 Peru. Leening 18706 w 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandv M. tot Expl. St. Spw. Aaud. w Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandw Rijn Spw. volg. Aandw Boxtel Wezel Obl4' v 1876 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 fialtiache Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Cliark Obl. f 1000. 5 Mor8clian8k Sysran Aand. 5 Riaschk Wiaama v 5 Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. w N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 p Rotterdam2 p Gemeente Crediet. 8 Belgie. p Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. p 18645 18665 Geldkoer prolongatie 21/2 pels. CAIRO, 27 Mei. De gouverneur van Dougola heeft per telegraaf bericht gezon den, dat hij de opstandeliugen in de onte vreden districten heeft verslagen. Thans is het aldaar rustig en de opstandelingen hebben hunne onderwerping aangeboden, zelfs zich bereid verklaard 0111 additioneel? belastingen te betalen. Majoor Kitchener heeft deze berichten per telegraaf uit Korosko bevestigd. PARIJS, 27 Mei. De Kamer van afge vaardigden beeft het debat over de leger wet voortgezet. Art. 1 van bet Regeeringsont- werp is aangenomen. Op art. 2 heeft de heer Morgaiue een wijziging voorgesteld, ten doel hebbende den militairen dienst verplichtend te stellen voor iedereen. De Minister van oorlog heeft dit amendement bestreden, waarna het met 316 tegen 167 stemmen werd verworpen. LONDEN, 27 Mei. De wet, betreffende aankoop van pachtgoederen in Ierland door pachters is bij de tweede lezing aan genomen. Daarna zijn de werkzaamheden verdaagd tot 5 Juni. In het Hoogerhuis heeft lord Gran ville ten opzichte van Egypte dezelfde verklaring afgelegd als Gladstone in het Lagerhuis. Lord Salisbury protesteerde ten krachtigste tegen de strekking derRegee- ringspolitiek, die geschikt is om Engelands macht te verminderen en ernstige belangen des lands op te offeren. Hij kwam op tegen een bepaalden termijn voor den terugtocht der Engelsche troepen en tegen de veel vuldige controle over Egypte. De vergadering is tot 9 Juni uiteengegaan 45'/, 87'/. 7"/i« IQ'/, 87'/, 1083/, 119 26'/, 9'/, 7 5/« 118"/, 149 118'/, 73'/, 150'/, 115'/, 171/» 56 125 V, 53"/, 88 90'/, 56»/. 5 56'/, di» 125 '/a 15'/2 120"/,, 103 108'/, 101 95'/, 97'/, 102»/, 112'/, 143'/, 133'/, 127'/, a 10 Cents per regel. Met twee Centen per dag kan men zijn lichaam goed schoonhouden, en zich dus behoeden voor een heirleger van kwalen, welke voorsprui ten uit storing in de voedings- en spijsver teringsorganen. Wij bedoelen lie ge r van de Zwitsersclie pillen vau ,dea ®Pot^e" ker R. Brandt. Te verkrijgen in alle apo theken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3