MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. In een der voorsteden van Par ij s werden Zondag champignons opgedischt, die vader, moeder en twee kinderen des ochtends gezocht hadden. Daar zij dit met onvoldoende kennis ge daan hadden, werden zij vergiftigd en met moeite van den dood gered. In den tuin van notaris VanKool- wijk te Groenloo bloeit een treurroos, hoog 2 meter, wier scheuten een priëel verbergen van 9 meter in omvang. Zij pronkt met ruim zeven duizend rozen en knoppen. Een paard van den Heer W. van de Brug, te Amersfoort, dat onlangs aan een koop man te Scherpenzeel verkocht was liep eergisteren vandaar langs een binnenweg en kwam des avonds luid hinnekend voor den stal bij zijn ouden meester terug. Te Heerenveen is gevankelijk bin- nengebracht een 18-jarig jongmensch, wonende te Steenwijk, die verdacht wordt aldaar als getuige a décharge in een nietige zaak voor het kanton gerecht een valschen eed te hebben afgelegd. Bij de Rechtbank te Dordrecht is een belangrijk feit aanhangig geweest, nl. de zaak van een herbergier uit Strijen, die aan een zijner gasten door het toedienen van veel sterken drank den dood berokkende. De zaak is thans verwezen naar den procureur-generaal, daar dit het eerste geval van dien aard is onder de werking der Drankwet. Eergistere n-a vond liepen op de Groote Markt te Arnhem 5 korporaals van de instructie-batterij beschonken en met uitgetrok ken sabel. Eene sterke patrouille, van de kazerne uitgerukt, was slechts in staat een hunner te arresteeren, waarop de belhamels den Wester- voortscheu dijk optogen. De sergeant van de wacht van het fort Westervoort, inmiddels ge waarschuwd, begreep terecht zijn plicht te verzaken, indien bij de brooddronkenen niet ar resteerde, hij trok met een aantal zijner man schappen uit, en kon eerst aan het schandaal een einde maken, nadat hij met zijne bajonet één in den arm en één onder de borst had ge stoken, waarop de beide overgeblevenen zich over gaven. De eerste patiënt is naar het hospitaal overgebracht, terwijl de verwonding van den tweede niet van ernstigen aard is. In een huis te Carcassonne waar voor een landbouwfeest vuurwerk opgestapeld was, ontstond brand. De bewoner werd onder de puiuhoopen begraven, zijn knecht en verschei den personen zwaar gewond. Een oud man zeide van z ij n kin» deren: „Van zestien tot twintig jaar weten zij meer dan ik; met hun vijfentwintigste zooveel als ik; op hun dertigste luisteren zij naar het geen ik zeg; op hun vijfendertigste volgen zij mijn raad, en met hun veertigste erkennen zij eindelijk dat de oude gelijk heeft.» In Beieren komt de dronken- manswaauzin (delirium tremens) 4 malen minder voor dan in Pruisen. Toen Woensda g-m iddag de per sonentrein uit Crefeld naar Venloo het station Kempen binnenliep, werden een kind en een wisselwachter overreden en gedood. Het kind zoude zijn vader, die machinist op dien trein is, het middageten brengen en liep daarbij op de lijn, toen de trein reeds in aantocht was. De wisselwachter, het onheil bemerkende, wilde het kind redden, doch moest deze edelmoedige daad met den dood bekoopen. Eenige merkwaardige voorval- len uit de gemengde berichten in Duitsche bla den: Uit Sonnenberg werd een spoorwegongeluk gemeld, waarbij eer. rijtuig vernield werd. Aan het slot van het bericht leest men: „de achter helft van het paard werd vermorzeld, terwijl de voorste helft eergister-ochtend nog leefde. Ziet ge nu wel dat Münchhauseu niet overdreef! Volgens de Frank. Ztg. zijn op de tentoon stelling te Turijn Zondag 20 000 entréekaarten verkocht, zonder nog diegenen te tellen, welke gratis de tentoonstelling bezocht hebben. Dat zijn pas kranen van cartophilen die Turijr.ers, die kaarten zelfs gratis de tentoonstelling laten bezoeken. Eindelijk wordt uit Schneebcrg gemeld: „Den 22n verdronk hier bij het baden, ondanks het verbod van zijn ouders, een 11-jarige school knaap». Zij hadden hem het verdrinken toch wel mo gen permiiteeren! In Duitse h land vinden over het algemeen 46 pCt. der moorden, 63 pCt. der doodslagen, 74 pCt. der zware verwondingen, 76 pCt. der gevallen van verzet tegen met gezag bekleede beambten, 60 pCt. der gevallen van schending 77 pCt. der vergrijpen tegen de zede lijkheid hun oorzaak in de dronkenschap. (Tout comme chez nous!) Uit den brand van het schip met petroleum van U. G. Hazewindus, op den 30sten Maart 11. nabij Kage, is gevonden eene ta baksdoos, waarin ongeveer 700 aan verkoolde bankbiljetten. Deze doos is met den inhoud in dertijd opgezonden aan de directie der Neder- lardsche Bank. Twee bankbiljetten, één van ƒ200 en één van ƒ100, zijn daaruit herkend, waar voor aan Hazewindus 300 zullen worden uit gekeerd, welke gelden hem zeer ten goede zul len komen, ook met het oog op de groote scha de door hem met dien brand geleden. Het te Dusseldorf gevestigde Landgericht veroordeelde den 28sten een reeds 20 malen gestraften, 42jarigen timmerman wederom wegens bedelarij. Deze vreemdsoortige man werkt de geheele week vlijtig in de werkplaats; maar op zon- en feestdagen heeft hij reeds het aardige sommetje van 40000 Mk. bijeen gebedeld. De Redactie van le Figaro heeft het bezoek ontvangen van zekeren heer Picard, een „vogelbezweerder». Deze reed in een open rijtuig door Parijs, omgeven van kanarievogels, in vrijheid. Deze „toovenaar» deelde der Redactie mede, dat hij slechts eenige minuten behoefde, om iederen vogel een bepaalde plaats op een boom of plant aan te wijzen. Hoe het ook met deze bezwering zij, waar is het, dat men eenige jaren geleden in den tuin der Tuilleriën een dame kon zien wandelen, door honderden vogeltjes omgeven, die beurtelings op haar handen, hoofd ofjschou- dert vlogen. De Keizerin van Oostenrijk heeft, na haar tochtje aan boord van de stoomsleepboot Hercules op de Noordzee, aan kapitein J. J. Bak ker, een met diaminteu bezetten ring en aan de equipage van de Hercules f 100 geschonken. Op de hofstede de „hooge werf» te Hoogland heeft men in een nest met vier jonge katten ook een haasje gevonden. De moeder heeft voortdurend meer zorgen en attenties voor den stiefzoon dan voor haar eigen kroost. In de Chicago-Herald wordt voorge- steld een standbeeld op te richten voor Sir Wal ter Raleigh, den eerste, die de tabak in de be- sehaafde wereld bracht. De voorsteller verwacht dat rookers uit alle oorden der wereld rijkelijk voor het gedenkteeken zullen bijdragen. Bétise humaine oü sont les limites! Een dame te Feit is deter dagen om het leven gekomen door haar valsch gebit. Zij gleed op straat uit, viel voorover en de door dien val losgeraakte tanden schoten haar in de keel. Een te hulp geroepen geneesheer kon ze slechts gedeeltelijk verwijderen en de ongelukkige vrouw moest weldra stikken. In de G o 11 h a r d t u n n e 1 zullen nu Honigraannsche natron-locomotieven (zonder vuur) gebruikt worden. Men zal daar dan geen last meer hebben van den rook. Het East London A quarium is eene prooi der vlammen geworden, en al de wilde dieren, die in een beestenspel aldaar waren tentoongesteld, zijn in het vuur omgekomen. Het gehuil der leeuwen, beren, jakhalzen en ap6n, welke men niet durfde te laten ontsnappen, wordt beschre ven als ijzingwekkend. Het jaarlijksche groote vervoer van aardbeziën uit Breda naar Holland en België is reeds begonnen. De vrucht is dit jaar klein, maar zeer geurig ten gevolge der droogte. H. M. de Keizerin van Oostenrijk heeft Woensdag-middag, daartoe door den Rector, den Zeereerw. Heer B. H. Klönne, uitgenoodigd, een bezoek gebracht aan de kerk van het Begijnhof te Amsterdam, de gedenkwaardige plaats, waar vier eeuwen geleden Keizer Maximiliaan voor het Allerheiligste dankzeggend nederknielde om eene ge lofte te vervullen, die hij aan God voor het herstel zijner gezondheid had gedaan. Ongetwijfeld zal dit vorstelijk bezoek als een merkwaardige gebeur tenis in de annalen van het Begijnhof worden opgeteekend. Op de Schönerberge r-w e i d e b ij Berlijn is dezer dagen een knaapje van zes ja ren in een hollen boom gezakt. Hij kon zich niet verroeren, werd door de mieren die daar huisden fel gestoken, en het had weinig gescheeld of hij was daar omgekomen. Maar nadat de ar me jongen acht uren in dien toestand had door gebracht, hoorde een voorbijkomend gezelschap zijn flauw hulpgeroep en gaf daaraan gehoor, met den gewenschten uitslag. Niet hij, die veel bezit is rijk, doch hij die weinig noodig heeft. De macht dwingt 's menschen hoofd, de goedheid 's menschen hart. De domste koppen voeren het grootste woord; als men op een ledig vat slaat dan klinkt zulks luide, een vol vat echter klinkt niet zeer. Gemaakte vriendelijkheid en natuur lijke, gelijken op elkaar als: geverfd glas en edelgesteente. Nog nimmer is een bombazijnen zak zijde geworden, omdat hij vol goud ge weest is. Waarom slaat gij uwe blikken om u heen, daar deze aarde toch de plaats uwer rust niet is? In den hemel moet uwe woon plaats zijn, en alle aardsche dingen moet gij beschouwen in verband met uwe vor dering op den weg daarheen. Alle dingen gaan voorbij en gij met hen. Zorg dus, dat gij niet aan hen blijft kleven, opdat gij niet in den strik komt en verloren gaatZoo iemand al wat hij heeft zou willen geven, is het nog als niets. Als hij zware boete zou willen doen, is het nog gering. Indien hij alle kennis kon machtig worden, staat hij nog van verre. En als hij op een hooge trap van deugd en vurige vroomheid zou kunnen geraken, dan ont breekt nog veel, te weten één ding dat hem het noodigst is. Wat is dat? Dat hij alles verlaten hebbende, zich zelf verlate, zijn eigen ik geheel verloochene en niets wat zelfzucht heet, behoude Gekrenkte hoogmoed. (Een dame komt in een handschoenenwinkel en verlangt een paar glacé handschoenen van dezelfde kledr als haar japon.) Winkelier. Tot miju spijt, Mevrouw, heb ik de door u gevraagde kieur niet voorhanden, doch ik zal een paar laten verven en u dit heden-avond zen den. Dame. Man, wbt denk je wel; meen je dat ik geverfde handschoenen draag? Dank je wel. Een slimme barbier. De graanprijzen zijn en blijven dalende, zeide een handelaar tot zijn barbier; ik kan alles zoo royaal niet meer aan leggen; ik heb gedacht u voortaan de helft van het scheergeld te geven. Mijnheer, antwoordde de barbier; ik zou eer bet tegendeel pretendeeren; sinds het dalen der prijzen is uw gezicht wel twee maal zoo lang en verdien ik er wel het dubbele aan. Een kalm berg-reiziger. „Is u over de Alpen gekomen, toen u van uwe Italiaansche reis terugkeerde?» „Ja, nu ge het zegt, herinner ik me wel, dat hier en daar de weg eenigszins stijgende was.» Een schoon doel. Een schoolman en vurig patriot bezoekt op zekeren vaderlandschen ge denkdag het feestelijk versierde schoolgebouw. Yol vuur wijst hij op een groote vlag, die tegen den muur hangt, en vraagt den knapen: „Jongens! waarom hangt die vlag daar?» Algemeene stilte en herhaling der vraag tot ten slotte een der knapen opstaat en den vrager in 't oor fluistert „Om den vuilen muur wat te bedekken, mijn heer, als u hel weten wilt!» De egoïst. „Ja, die man is een onverbeterlijk egoïst!» zei eens een artist tot een collega. „Nooit zal je zien, dat hij aan mijn werk eenige aandacht wijdt!» Gevaar en gevaar. Mevrouw A.die vindt dat dokter S. de zaken wel wat licht opneemt, informeert bij hem naar den toestand van een ha- rer zieke vriendinnen. „Zij is buiten gevaar, me vrouw,» luidt het antwoord van den arts. „Jon gens, dat moet u niet zeggen, dokter,» hoort hij zich daarop toevoegen; „u komt er immers nog alle dagen.» Laarzenmaken. Sakoski, laarzenmaker en hof leverancier van Z. M. Keizer Napoleon, was een vermogend man en noodigde eens den musicus Schneitzhöfifer, dien hij te Parijs op een concert gehoord had, ten eten. Na het diner, dat meer over dadig dan fijn was, verzocht hij den pianist zich eens te laten hooren. Deze, die zich den cham pagne goed had laten smaken, speelde dat het een lust was, Sakoski was in de wolken. De kunstenaar verzocht nu zijn gastheer ten diner. Deze voldeed er aan en bij het dessert stelde Schneitzhëffer zijn gast een paar oude laarzen en schoenmakers-gereedschappen ter hand. „Wat moet ik daarmee doen,» vroeg Sakoski. „Den vorigen keer verzocht ge mij ten uwen genoege eens mijn ambacht uit te oefenen; ik doe thans hetzelfde; ge zoudt me oneindig verplichten met het lappen van dat paar laarzen, waar ik zwak op heb.» Sinds dien tijd is het gewoonte geworden onder de musici het spelen ten ger.oege van een gast heer, laarzenmaken te noemen, faire des botles. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 Juni. Gedurende de maaud Mei zijn door de politie alhier 53 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand Mei van het vorige jaar was dit getal 57, dus 4 meer. De Arr.-Rechtbank alhier heeft den heer G. de V., die verleden week terecht stond ter zake van geweldpleging jegens een dienstdoenden ambtenaar, vrijgesproken. ABBOND. BECHTB. TE HAABLEM. Terechtzitting van 5 Juni 1884. 1. W E S. te Haarlem, overtreding der Haar- lemsche hondenbelastingverordening f 6 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 2. L H. te Haarlem, feit en straf als voren. 3. J v. A. zonder vaste woonplaats (gedet). bedelarij 14 dagen. gev. straf c. e. 4. J P. te Utrecht, (gedet) feit en straf als voren, met last tot opzending naar een bedelaars gesticht. 5. J Z. zonder vaste woonplaats (gedet). feit en straf als voren. 6. K v. B. zonder woon plaats lanlooperij 3 maanden gev. straf c. e. met last als voren. 7- G O. h/v. S D. te Zaandam, bel. bed. beambte bij verstek f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 8. P v. S. te Rijp, openbare Dronkenschap en rebellie bij verstek 6 dagen gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 9. W v. D. Sz. te Mon- nikkendam, openbare dronkenschap, rebellie en bel. bed. beambte in functie, 6 dagen gev. straf f 10 en f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 10. C D. te Haarlem, moedw. mish. vrijgesproken. 11. A A. te IJmuiden, moedw. mish. f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 12. J v. d. P. te Schoten, moedw. mish. 3 dagen cell, gev. straf c. e. 13. B Z. te Zaandam, moedw. mish. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 14. W L. te Yelzen, moedw. mish. bij verstek 2 maanden gev. straf f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 15. L G. te Haarlemmermeer diefstal 3 maanden cell, gev. straf c. e. Tiende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 8 Juni a. s. des namiddags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma: 1. En route, marche militaire, Henr. 2. Lustspiel ouv., Kclcr Bela. 3. Aus schoner Zeit, Walzer Strauss. 4. Potp. d'opera's de Verdi. 5. Ouv. Berlin. Con- radi. 6 l'otp. die Fledermaus, Strauss. 7. Thalia Quadrille Berger. Commissariaat van poli tis te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaies met en zonder geld. Eenige gou den oorbellen. Een bloedkralen kettinkje met gouden slui ting. Een notitieboekje. Een stuk hout van een melkwagen. Een ijzeren hek. Een servetring. Een gezangen-boekje voor Prot. Een kerkboekje voor E. K. Een rol muziek. Een ijzeren hondenketting. Een ring waaraan drie sleuteltjes. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten: Een zwarte doek. 120 stapels kaas,14272 stuks, wegende 28707 kilo, hoog ste prijs f 34,middelbare prijs per 50 kilo. SCHIEDAM, 6 Juni. Moutwijn, per ned. vat 12, Jenever f17.50, Ainsterd.proef 118,75 spoeling f 0,60 dito commissie f 0,70. GOUDA, 5 Juni. Op de kaasmarkt waren 223 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 36a 25. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.20 1.33 derweiboter f .95al.10.per kilo.Handel zeer vlug HOORN, 5 Juni. Ter waag gewogen 425stapels kaas wegende, 117'889kilo; hoogste prijs per 50 kilo 38.— voor kleine 32.— voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 5 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 6000. Kalveren 60, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/6 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/ Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/6. AMSTERDAM, 4 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerdrunderen, 208 vette kalveren1ste qual 90, 2de qual.70,-per kilo, 13 graskalf/ 12 a —,36 nuchtere kalveren, 9 a 13, 1 schapen en lammeren a 133 vette varkens 40 a 47 c. per kilo. ALKMAAR, 6 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe j 7,50, a 9,59, rogge -,a - gerst ,6,a -,dito chev. f 6,a 6,75 haver 4.50 -,paardenboonen a -, bruine dito a 13 duiven dito -.kanariezaad -,— a, rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad -,groene erwten ƒ13,a 17,grauwe dito 18,a vale dito 15,— a— Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 583 stapels, wegende 141,348 kilo. hooi-, kleine fcommissie fmid delbare flaagste prijs fGras, kleine f37,75 com- missief 33.50 middelb. f33,50 laagstefper 50 kilo. LEIDEN, 6 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden af 16 stieren f 45 a 175; ossen fa 109 melkkoeien f 160 a 325 72 kalveren dito f 36 a 80, 70 vare dito f 156 a 265 56 vette dito f 170 348, 12 graskalveren /22 a 49, 72 vette f 36 it 85 75a 80; 129 nuchtere dito f4,25 a 14, 580 vette schapen 23 a 37,280 weide dito yl6, a 25, 7646 lammeren 42 magere varkens fVa a 30, 276 biggen f 5,—a 13.— BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Juni 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld. 2', HAARLEM, 4 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 5 koeien verkocht, 5 voor f 180 a 200; 1 stier; verkocht 1 voor f 95 a- vaarzen, verkocht- voor fa pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a ,26 nuchtere kalveren, verk. oor 6 a 12, 112 schapen, verk. 112 voor f 20 a 30; v varkens, verkocht voor a— c. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verlcocni Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Jnli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1> 4 1876 2 (Perpetuele) 4 w binnenl. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. I.eeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. ljz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' v ww 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morachan8k Sjaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Humeuie. Aandeelen Spw. di» Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PïtEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgle. w Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 w 1864. Rusland. 18645 18665 Geldkoer prolongatie 2'/j pet» genoteer de koers. 67»/i. 78>Yis 10 2S/4 99 83 91 66'/» 5 U/s 8 D/« 95 45?/s 57'/» 22'/, 7"/» 87»/» 108»/, 1187, 25 10 73/« 1197, 148»/, 1187» 73 15072 114 157, 567, 124»/, 537, 87 92 56'/, 56»/, 130 147» 119 1037, 1097, 100 957s 97'/» 1037/, 112 140'/, 1317s 1267- LAATSTE BERICHTEN. Naar wij vernemen is in den toestand van Z. K. H. den Prins van Oranje geen noemenswaardige verandering waar te ne men. De ziekte eisckt haar gewonen ont- wikkelingstijd en vertoont het gewone ver loop. De geneesheereu meenen met grond te mogen hopen, dat Z. K. H. het gevaar zal te boven komen. Er is gisteren-avond geen nader bulletin uitgegeven, betgeen als een gunstig teeken mag beschouwd worden. Omtrent den gezondheidstoestand van Z. M. den Koning zijn uit Carlsbad zeer be vredigende berichten ontvangen. De bad- geneeskeer, Dr. Londen, koestert de hoop, dat de wortel der ongesteldheid geheel zal zijn te overwinnen. Naar het oordeel van genoemden dokter, kan dat verblijdend vooruitzicht alleen verkregen worden, indien Z. M. de kuur onafgebroken doorzet. Het was dan ook dr. Londen, die den Koning er van terug hield gevolg te geven aan de inspiratio van zijn vaderlijk gemoed om, onmiddel lijk op het vernemen der ziekte van den Kroonprins, naar het vaderland terug te keeren. Niet dan noode onderwierp Z. M. zich aan de ernstige raadgeving van den geneesheer, die verklaarde, niet in te staan voor de gevolgen van het niet-nakomen van zijn advies. BARCELONA, 6 Juni. Gisteren heeft op de wandelplaats alhier eene ontp o ing plaats gehad van eene zoogenaamde kelscbe machine, gevuld met dynarmet Een voor bijganger werd zvaar gekwetst. Verschei dde gebouwen zijn beschadigd Er heerscht eene groote agitatie. De daders ZUn met bekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3