MARKTBERICHTEN. Laatste berichten Voor geest en hart. Menschen eu boekeu komeu in zooverre overeendat beiden in den beginne naar den titel worden beoordeeld. Een ziek lichaam en een kranke geest verraden beide zich door de tong. Eén gek kan een steen in den vijver werpen en zeven verstandige menschen kunnen er noodig wezenom er hem weer uit te krijgen. De deftigheid draagt de een als een masker, omdat hij zich schaamteen kiüd zijns vaders te zijn de ander als een masker om gebrek aan degelijkheid te verbergen. Van zich zeiven niets te houden en over anderen steeds wel en verheven te denken is groote wijsheid en volmaaktheid. Geloof. *s Menschen wetenschappen zijn ijdel en nuttelooszoo hij zich niet toelegt God te kennen en te beminneneu om zich zeiven te vergeten. Het eenvoudige en levendige geloof van een menschdie zonder aarzelen en zonder onderzoeken al datgene gelooft, wat God wil dat wij geloovenen die in zijn hart zoo gesteld is om alles te doen, wat God wil dat wij voor onze zaligheid zouden verrichtendit geloof is verkieslijker boven de menschelijke keunisdie zonder dit levend geloof, den geest verhoovaardigt, het hart verdooft en die tevens vruchte loos is voor het eeuwig heil eens Christens. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Juni. De heer J. C. van Lookhorst, inspecteur der beweging bij den Holl. Spoorweg, en de heer E. van IJssel- dijk, stationschef alhier, hebben ieder eene prachtige diamanten doekspeld van H. M. de Keizerin van Oostenrijk ten geschenke ontvangen. Naar wij vernemen, is door de Haar- lemsche Baukvereeniging, firma Teding van Berkhout en de Clercq alhier, ter beschik king gesteld van het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur eene gouden medaille, ten behoeve der in Maart 1885 door die Vereenigiug te houden groote tentoonstelling van bloei ende bolgewassen enz. 7 ll, zegels, verkocht dezer dagen één gebruikten post zegel van New-Foundlaod met de beeltenis O'Con- nel voor 500 franks. Een dergelijke postzegel is nog maar kort geleden te Brussel door de firma Moens verkocht voor 1000 franks. De adsistent bij deLinkscheRhein mpij. te Venloo, H. Reuter, die sedert zes maan den voortvluchtig is, nadat men een aanzienlijk te kort in zijn kas had ontdekt, is thans te Antwerpen gearresteerd toen hij met een stoom schip, waar hij als bijkok dienst deed, uit Ame rika aan wal kwam. Teneinde muren waterdicht te maken, bestrijkt men in Duitschland de buitenste oppervlakte van de gebouwen zoo lang herhaal delijk met soda-waterglas, totdat de steenen er mede verzadigd zijn. De concentratie der oplos sing van waterglas hangt van den aard der stee nen af; voor poreuze muren wordt een sterkere, voor dichtere een zwakker oplossing aangewend. Na volledige absorbtie van 't waterglas wordt er een oplossing vau chloorcalcium op gebracht, dia er een onoplosbare verbinding mede vormt, welke alle ruimte tusschen de steenen aanvult, zonder hun uiterlijk voorkomen te veranderen. „Eén gek maakt tien gekken." Dat spreekwoord, is geen waar woord. Eén gek kan duizend gekken maken, en ééue modiste millioenen gekkinnen!" De dichters zijn de wereld nog niet uit, althans niet in Frankrijk. Dat bleek onlangs bij een prijsvraag voor een gedicht op den Champagne, die men te Epernay, het Cham- pagneland, had uitgeschreven, waarop niet minder dan 1103 dichtstukken inkwamen. Van die ge dichten, te zamen 64000 verzen een vloed van poëzie om wanhopig te worden! zochteD de 14 prijsrechters eerst 400 uit, om daaruit weer die te kiezen welke zij een onderscheiding waardig keurden. De twee eerste prijzen, van 500 fr. zijn verworven door Clovis Hugues en Gaeton Jollivet. Voorts zullen nog 2 prijzen van 200 fr. toegekend worden alsmede 25 eer volle vermeldingen, die recht geven op een mandje fijnen champagne. Men ziet t e g e n w o o r d i g 1 a n g s d e Parijsche boulevards wandelende kiosken, glazen huisjes, die rondom met advertentiën van allerlei artikelen beschilderd zijn en welke voortgedragen worden door een man, die er in verborgen is. Des avonds moet de man zich „illumineeren,, en de huisjes leveren dan vooral, met hunne transpa rente advertentiën een aardig schouwspel op. D e Sociéte nationale d'acclimatation te Pa rijs heeft de vorige maand haar dertigjarig be staan gevierd. Zij heeft dien dag op eene eigen aardige wijze willen gedenken. Zij heeft name lijk een feestmaaltijd aangericht, waarvan de schotels en het dessert voor zeker deel samenge steld waren uit spijzen van goed geacclimatiseer de dieren en planten. Zoo werden er gerechten opgedischt van Siameesch varkensvleesch met Indische saus, wilde kalkoenen, kangaroe- en kasuaris-vleesch, Chineesch, Chineesch buffel- en Amerikaansch hertenvleesch, Californischen zalm en Galifotnische salade. Bij het nagerecht wer den er Noord-Amerikaansche en Australische wij nen geschonken, en Japansche mispels voorgezet. Geen schotel of hij bevatte iets uit verre landen. Er waren schotels bij, die uitstekend bevie len, maar ook die de gasten voor de tweede maal stellig zouden afwijzen. Prins Hendrik van Hanau, zoon van den Keurvorst en Landgraaf van Hessen- Kassei, en achterneef van den Duitschen Keizer, heeft het hervormde geloof afgezworen en is tot de Roomsch Katholieke Kerk overgegaan. Vrijdagjl. ontstond erteNijme- gen brand in een pakhuis, gevuld met meubelen van den meubelfabrikant A. Cohen, tengevolge waarvan een aantal stoelen verbrandden. Deze brand was ontstaan doordien eenige straatjongens buiten het pakhuis een vuurtje hadden gestookt. Thans verneemt men, dat de jnstitie tegen deze vuurtjesstokers eene vervolging heeft ingesteld, wegens het onvoorzichtig omgaan met vuur, waar door eens anders roerend en onroerend eigendom in brand ie geraakt. Onder de dragers der namen Cohns, Kohns en Cons, in Oostenrijk en Hongarije, is een verlangen naar naamsverandering ontstaan. Een groot aantal leden dier familiën heeft ver gunning aangevraagd om voortaan Kuhn, Kühn, Conesis of Conelli te heeten. In de Papenbrugsteeg te Amster dam werd eergisteren-namiddag een bejaard man uit een der aldaar aanwezige onaanzienlijke kroegen door de kasteleines met zooveel geweld op straat geworpen, dat hij bewusteloos van den grond opgenomen en per raderbaar naar het bin nengasthuis vervoerd moest worden. De kasteleines is naar het politie-commissariaat gebracht; de man is niet buiten gevaar. Volgens De Grandlieu van de Fi garo kan Duitschland in oorlogstijd 3,860,000. Rusland 2,500,000, Oostenrijk 1,265,000, Italië 2,570,000 man op de been hrengen. Vrijdag heeft een oplichter ter Beurze van Londen een zoogenaamd officiëele tijding weten verspreid te krijgen, waarbij de Cbilische Regeering verklaarde, van 1 Juli a. s. af te garaudeeren een interest van 4 pCt. voor de Peruaansche obligatiën en voorts dat de ach terstallige rente tegen den koers van 3 pCt. zou worden aangezuiverd. Er ontstond een verwoede kamp tusschen de bulls (de haussiers) en de bears (de baissiers) en de 5 pCts. Peruanen rezen een oogenblik 50 PCt. boven de openingskoersen, tot 65 pCt. Ware de tijding juist, dan zou zelfs een koers van 80 pCt. niet te hoog zijn geweest. Het bedrog kwam echter spoedig uit en de te leurstelling van hen, die een goeden dag meenden te hebben, was groot. Nimrod, de geweldige jager, is dezer dagen te Amsterdam in den tuin van den Parkschouwburg geweest met een internationalen hondentroep, ten getale van 433, afwisselend in grootte tusschen een kalf en een muis en in prijs tusschen 6 en 12,000, maar allen één in de volharding, waarmee zij den ganschen dag den omtrek deden weergalmen van geblaf en gejank. Uit een koffer van de prinses van Saksen-Meir.ingen, die zich thans te Amsterdam bevindr, zijn bij het vervoer per trein eenige lijf sieraden met diamanten en paarlen ontvreemd. Dezer dagen, of liever een dezer nachten, zou bij een ingezetene van Arnhem de beerput worden geledigd. Hij belastte met het toezicht een metselaarsknecht en begaf zich ter ruste. Op het gewoue uur hoorde hij de locomo bile werken eu blijkbaar was alles zoo goed in orde, dat na korten tijd de dreunende wagens zich weder verwijderden. Den anderen morgen ontdekte de dienstbode dat de pomp geen regen water meer gaf; een onderzoek werd ingesteld, en er werd bevonden, dat door de gemeentereini gers. de regenput was ledig gepompt. Men had wel opgemerkt dat de beer van buitengewoon vloeibare kwaliteit was; maar op de vraag of men dan niets geroken had, luidde het karakteristieke antwoord; „Geroken? Neen, wij ruiken nooit iets." Moraai: groot is de macht der gewoonte. Te Londen zijn verleden jaar, vol- gens een opgave van de politie, 44 persouen let terlijk van honger (gebrek) gestorven. Eenige knapen, die zicheergis- teren-middag in de Loosduinsche vaart met roeien vermaakten, schommelden zoo lang met het boofje heen en weder, tot een hunner over boord viel. Een voorbijganger schoot toe, begaf zich te water eu mocht het „genoegen" smaken, den knaap te redden. Zeer natuurlijk kon de man zich niet onthouden, den jeugdigen waaghals die roeke loosheid onder 't oog te brengen. En 'vat was het autwoord van den geredde? „Ik heb je ommers niet gevraagd om me déruit te halen. Had je me maar laten verdrinken!" Zou het onbillijk zijn geweest, indien de man eens op krachtige wijze den deugniet van het ingeslikte water had be vrijd Een nlijf-borrel"Een kastelein te Doesburg, die tevens een liefhebber van antiqui teiten is, heeft een oud glas van iemand gekocht voor één gulden, waarbij de verkooper bovendien bedongen heeft dat hij, zoolang hij nog leeft, iederen dag een borrel gratis van den kooper zal ontvangen. In Silezië heeft men naar aanlei ding van goedgeslaagde proeven, als middel tegen hondsdolheid, aangewend de wortel "an Inula Helenium (zoogen. alant wortel) wolke, met een weinig melk gekookt zijnde, aan den patiënt op de nuchtere maag wordt toegediend. Van een kudde schapen, waarvan elk dier door een doller, hond was gebeten, gaf men de helft dat middel in, de andere helft niet. De laatste helft der kudde stierf aan de ziekte, terwijl die welke den drank gekregen hadden alle genazen. Ook uit Pensyl- vanië worden vele gevallen van redding door ge noemd, zeer goedkoop, middel bericht. De heer Jos. van Dijck te Eindho- ven beeft de electricitcit reeds dienstbaar gemaakt aan de duiven-wed-vluchten, nl. door eene inrich ting, die hij aan zijn duivenhok heeft aangebracht. Zoodra een binnenkomende duif achter de til komt, brengt zij eene electrische schel in bewe ging, die den eigenaar in al de vertrekken van zijn huis bare komst aankondigt. Een enorme pyramid e, in hoogte alle gebouwen van den aardbol, kerken, pagoden, doramen, torens, klokken overtreffende, zal te Washington eerlang onthuld worden vlak aan de oevers van de Potomac. De pyramide is van marmer, geheel voortkomende uit de groeven van Maryland. Zij is 555 voet hoog, d. i. 25 voet hooger dan de domtoren van Keulen, die hooger is dan de groote Egyptische pyramide, dan de dom van de St. Pieterskerk te Rome, dan de toren van Straatsburg of de zuil van Rouaan. Elke der zijden van de pyramide is 55 voet breed. Zij is opgericht ter eere van Washington, den eersten President der Vereenigde Staten. De eerste steen voor dit monument was den 4en Juli 1848 gelegd. De verdere bouw van dit nieuwe wonder der Nieuwe Wereld werd echter geschorscht tijdens den burgeroorlog en eerst in 1880 hervat. Mar merblokken zijn als gedenkstukken, doot de Staten der Unie, door gemeenten, vereenigingen of vreemde landen aangeboden, ter zijde in de nissen ge plaatst. Er is marmer gezonden uit Griekenland, uit Turkije en zelfs uit China en Siam. De kos ten van dit ontzaglijk monument, door publieke inschrijving bijeengebracht, bedragen 100 000 dollars. Dubbel strafbaar. A. Waarom is de heer Dommelaar niet meer tot lid van den gemeente raad gekozei B. Omdat hij bij de zittingen sliep en zoodanig snurkte, dat de burgemeester er wak ker van werd. Negatieve bevalligheid. Inwoner. Nu, hoe bevalt u onze stad? VreemdelingO, uitmuntend, er loopen dagelijks tvvee-en-twintig treinen, met welke men weder vertrekken kan. Eene aanbevelenswaarde geneeswijze. Ter genezing mijner kwaal heb ik mij eerst tot de allopathie gewend, vervolgens tot de homceopathie, ten slotte nam ik mijne toevlucht tot de sym pathie. Aangezien echter niets hielp, heb ik eene antipathie tegen alle mogelijke geneesmiddelen ge kregen en sinds dien tijd ben ik gezond ge worden. Modo. Patiënt, 't Spijt me dat professor niet thuis is; ik zou hem gaarne over de keuze van een badplaats geiaadpleegd hebben. Bediende. O, is 't anders niet! Van 't jaar sturen we alles naar Zandvoort. Volkstelling. Beambte. Mevrouw, mag ik zoo vrij zijn, u opgave te vragen van het aantal leden uwer familie? Wij komen voor de vorstelling. Gravin. Wel, man, dan moet je hier niet wezen; wij zijn van adel. Uit vroeger dagen (P). Kastelein, (in de keuken roepende). Gauw, nog een emmer water bij de soep, de diligence heeft een bijwagen. Modern. Mina (mede namens hare zusters). Toe pa, van avond wordt er zoo'n mooi stuk ge geven, neem ons mee naar de komedie. Vader. Meisj?s, waar denkt ge aan, ik heb immers geen geld. Mina. O, papaatje, 't geld is er al, wij heb ben uw winterjas in den lommerd gebracht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: L Hensen eu A Baaij; J Wit en A M Dors; D Scholten en W Decoz; Cv. Beau mont en M T J Kempenaar; T Blei en M Bergers. Getrouwd: J M Moback en J W Bertel; A J v. Vriesland en D Schoolmeester; J P v. d. Linde en A Z M Meijer; HG Lindeman en S Koelemeijer. Bevallen: M A v. d. Aa geb. Sikman d. D Swit- ser geb. de Goede d. A E v. Beek geb. Kogenhopd. C P Bek geb. Pasman d. J Bulters geb. Lodewijks d. M W C Versteeg geb. Brouwer z. S v. d. Put ten geb. Philippo z, A v. Marsbergen geb. Deijeuaars z. M Stolle geb. Greevink d. J Jansen geb. Smo- renburg d. F. v. Zalingen geb. Palmer z. THW v. Beek geb. de Paauw z. ME Kaart geb. Vlaande ren d. AC Walbrink geb. Renaud z. W Wolzak geb. Krom d. M v. Kampen geb. v. Veen d. A Vogels geb. Rijbroek z. M v. Looij geb. Domhardt d. A Boerkoo) geb. Kerkman d. A M Steenkist geb, Vosshard d. H S M M Bosse geb. v. Leeuwen z. C S Selhorst geb. Koelemij z. M A v. d. Berg geb. Grundemann d. H J Hessels geb. v. Zomeren z. A A Cramer geb. Stiphout d. S J Sernee geb. Otter z. A Beilschmidt geb. Dam z. J IJ van Hamburg geb. geb. de Vries z. A de Waal Malefijt geb. Luitsen z. A M Cornax geb. Bonneur z. G Kluft geb. Hartel d. AC Boller geb. Tulleners z. SP Reeser geb. v. Gulik d. S G v. Delden geb. Marseille z. en d. M Zalm geb. Bruin z. G Niele geb. Borst z. J Vermeer geb. Buis d. ME Balte geb. Boeree d. M v. d. Reep geb. v. Wietingen z. MCA Velden geb. Rooij d. J M Lips geb. v. Gein d. E Hoenderdos geb. Smit d. Overleden: J F v. d. Straaten 69 j. Parklaan; J W v. Zetten 4 ma. z. Raamvest; AP Vermeeren 25 j. Nieuwe Raamstraat; J Blankwater 59 j. Hondensteeg; A C v. d. Vosse 7 j. d. Zijlweg; C H Boonders 23 mn. z. Heerensingel Straat A. N Molenaar 2 mn. d. Rozenpriëelstraat; AM Hartoch 3 j. d. Botermarkt; W Dillen 84 j. ged. Raamgracht; W Bouman 39 j. Gasthuisstraat; J C Heins 3 mn. z. L. Margaretha- straat; B v. d. Salm 56 j. Warmoesstraat; V H Stroo Cloeck 3 j. Morinnesteeg; L J Mees 14 dg. z. Korte Poellaan; MJ Reekers 3 j. d. de Witstraat; H Le Noble 12 dh. z. Rozenpriëelstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J Scheuder Zijlsingel; J M v. Gasteren i mn. d. Dubbelde Buurt; M C Janse 84 j. Wed. P Huijberts Jansweg; J Pol dervaart 3 mn. z. L. Raamstraat; J Lodder 1 mn. d. y. Marumstraat; H v. Gent 51 j. Luitensteeg. Elfde Muziekuitvoering in den Hout, op W oensdag 11 Juni, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. V. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Pas redouble, Painparé. 2. Ouv. die lustige Weiber v. Windsor, Nicolaï. 3. Frühlingslieder- Walzer, Kühner. 4. Doux aveux, redowa, Steenebruggen. 5. Fant. Don Carlos, Verdi. 6. Ouverture de concert, 1'Anglais. 7. Marsch la patrouille Anglaise, Uilenberg. 8 Fant. le Prophéte, Meyerbeer. rogge f -— a f Haver f 4.12 a f --, gerst f a {-.duivenboonen f -,a paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f f a AMSTERDAM, 9 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 582 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.90. dito 2de qual. f 0.78. dito 8de qnaliteit 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 310, 3 graskalv. f a 64 nuchtere kalveren J 8 a 14, lllöichapen en lammeren 30 a.10 vette varkeus 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden J' a ROTTERD AM, 10 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1160 runderen, 282 vette- en graskaiveren 40 nuchtere kalveren, 542 scha pen of lammere: 348 varkens, 195 biggen, 1 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 88 c. 2de qual. 73 c., 3de qual. 50 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 42 c. per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgt lste f 56 2e qualit. f52, 3de qual.f 46. ALKMAAR, 7 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt;32 koeienJ 178 a 295, 42 nuchtere kalveren /7a 28,vette kalveren a242 schapen 18 a 32varkens f per kilo, 42 ma gere dito 7 a 21,18 bokken /5a 11, 4 paarden 175 a 350 lammeren f a 9 Juni. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 240 a 280, 328 kalveren van f 40 a 112 36 nuchtere dito van f 6 a 22 63 schapen 122 a 40,132 varkens 36 a 50 e.— magere a c. per kilo. LEIDEN7 Juni. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- -,a zomer- -,— a f 2 heet. rogge winter- a zomer- 11 heet. gerst zomer- a chevalier a 16 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per vat lste qual. 58,a 62.2de qual. f 50.— a 56. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo, prijs per 50 kilo: Goudsche f a Edammer a SCHIEDAM, 10 Juni. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 17,Amsterd. proef f 18,75 Spoeling f 1,— dito commissie f 1, HOORN, 7 Juni. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 4 heet. tarwe f 8,75 a 9,50 - heet. rogge f-,—7 heet. gerst 5.50 6.heet. haver f 4,75 mosterdzaad 19,a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: heet bruine f 12,50 a 14.gele f f heet paardeboonen f a- heet. erwten a heet. groene 12,75 a 15,heet. grauwe ƒ17.50 a 19, heet. witte 13,12 heet. n. aardappelen -,12, a-,15 manden appelen f -,— a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren ah volgt: 2 paarden van f 80 tot 140 veulens f a ,18 koeien van f 270 tot 200 17 kal veren van 8 tot 25, 220 schapen van 20 tot 36 30 lammeren van 10 tot 16,— 35 varkens van 12 «18, - ze ig f a 126 biggen van 750 a 4s bokken af-, geiten f -.— a PURMEREND, 10 Juni. Kaas: aangevoerd 487 stapel prijs der kleine kaas f37,middelbare LONDEN, 9 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2700, Schapen en Lammeren,11000 Kalveren 70Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/6 Schapen en Lammeren 5/ a 6/ Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/- 4/6. REU RSBERICHTEN. Amsterdam, 10 Juni 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', Hongarije, übl. Leening 18075 GondleeningS Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 6 i, zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rualand. bij Hope (lomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6». 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 8 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatiën4' Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aund M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand ltijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Rusland. Gr. Spw. Maatacli. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Knrsk Chark Obl. 1000. 5 Morsckansk Sytran Aand. 5 Riaschk Wiasma Kumenie Aaudeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PB.EMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854, 1860 1864 Rusland. 1864 1866. genoteer de korrs. 66'/,, 783/8 102»/, 98 843/, 91 663/, 52 993/, 81'/16 953/, 45'/, 57'/, 22'/, 7'/, 9"/i. 85 1083/, 118'/, 24 9'/,, 119'/, 1483/, 118'/, 73'/, 150'/, U4'/, 15'/, 56s/8 125'/» 54 88 92 56s/, Oeldkoer prolongatie 21/a pota. 5 56"/,, div s ;;io V 14®/.. s 120 7 103 8 109 8 100 3 96 8 973/, 4 104 5 112'/, 140'/, 5 133'/, 5 127'/, HAARLEM, 2 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a witte f 7.50 a f SA2. Een telegram van gisteren-avond 9.30 meldt dat Z. K. H. de Prins van Oranje den dag betrekkelijk rustig heeft doorge bracht. In zijn toestand kwam geen mel denswaardige verandering. Uit Carlsbad wordt geseind dat de staat van 's Konings ziekte zeer bevredi gend is. BRUSSEL, 10 Juni. De Katholieke meer derheid te Brussel bedraagt 1347 stemmen. De liberalen zullen in de Kamer, waarzg eene meerderheid van 20 stemmen hadden, 26 stemmen verliezen. In de nieuwe Kamer zullen de Katholieken eene meerderheid hebben van 32 stemmen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3