Gevraagd, BOUWTERREIN In Arnhem jmiJmr. MARKTBERICHTEN. BE (JRSBERICHTEJN ADVERTENTIE N. H Eerste Juffrouw, II. K. Dienstbode, Werkmeid gevraagd, Kuipersknechts TE HÜUR: Nieuwe Aardappelen TE koop: Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. 97* Voor de e. k. Veiling van Meubilair enz., kunnen Goe deren bezorgd worden aan bovengenoemd Lokaal, Sme- destraat No. 23. J. P. R. Van LUMMEL, Makelaar. 35 jaren geleden eea nieuwe afschutting op bet plein, dat tot de vestinggronden behoorde, ge timmerd was en geverfd. Er werd toen een schild wacht bijgezet, die zorgen moest dat goen jongen of andere voorbijgangers het pas geverfde staket sel beschadigden. Sinds dien tijd was die wacht post in stand gehouden en 76700 man hadden reeds die wacht betrokken om op te letten dat niemand tegen de natte verf liep! Sedert eenige dagen vliegen groo- te zwermen Afrikaansche vlinders over Avignon, die het zonlicht verdonkeren, in de richting van het Noorden. Men vindt er exemplaren onder, die dikker zijn dan een winterkoninkje. De kou dere lucht van het Noorden, meent men, zal het reisgezelschap wel weer naar Afrika terug drijven. De kleinste locomotief dieooit gebouwd is geworden heeft de heer Henry Case in Oil City, Pennsylvanië vervaardigd. De kleine machine, die 8 duim lang is en slechts V< pond weegt is uit geel koper, staal, goud en zilver ge maakt. Er is 3 jaar aan gewerkt, den dag op 10 werkuren gerekend. Aan deze locomotief be vinden zich 585 schroeven en de manometer ia slechts 1 duim in doorsnede. De pomp van dit miniatuurwonder kan bij eiken slag slechts één droppel water ophalen. De noodige stoom wordt door een spiritus-toestel gemaakt; de spoorwijdte van de locomotief bedraagt| l5/s duim eu de schoorsteen is 17» duim hoog. Bij een aanbesteding inMentaldu- madeel hadden dezer dagen eenige gegadigden zich onderling verbonden. Zij waren overeengekomen, dat de eventuëele aannemer aan ieder der anderen f50 zou geven. De bewaarder van de schriftelijke overeenkomst had echter de onvoorzichtigheid in plaats van ziju inschrijvingsbiljet, dit stuk in de bus te doen. De heer A. Tengerkrog, directeur der wegen in Noorwegen, zal, op last van zijn gouvernement, binnen kort Nederland bezoeken, ten einde alhier de spoor- en tramwegen te be- studeeren. Door de politie is te Amsterdam aangehouden J. B. Wijtman, commissionnair in effecten, thans in staat van faillissement. Hij wordt verdacht van verduistering van een aan zienlijk bedrag aan effecten ten nadeele zijner crediteuren. Kort na zijn faillissement heeft hij getracht zich het leven te benemen, doch de wonden zijn genezen. In het Soer. H.B. komt eene recensie voor van het bij de firma Ernst Co. te Batavia uitgegeven receptenboek van Mevrouw Van Geut. De onmogelijkste medicijnen worden dikwijls aan bevolen, als: gebraden oude spijkers, een reeds ge- bruikto cigarette, spinrag, vliegen, het vuil uit een opiumpijp, enz. Bovendien wordt men levendig herinnerd aan kwakzalverij, waar b. v. de vol gende middelen aanbevolen worden: de faeces van een witte eend, het bloed van een zwarten hord, en eindelijk een door den lijder te stelen bok- kenstaart. De veelheid van talen en volken in Ameriksanscke steden blijkt wel uit een Chi- cagoosch poiilie-1 ericht, waarin verhaald wordt van een gevangen Italiaan, Paoli, die door een Noorsch politieagent, Gunderson, voor den ler- schen rechter White gebracht werd, bijgestaan door zijn Amerikaanschen advocaat O. Hill, en bij wiens verhoor een Fransche tolk en een Pool- sche klerk dier.st deden. Te Par ij s is een vervolging inge- steld tegen een individu, die gebruikte postzegels schoon maakte en ze daarna verkocht. H. K. H. Aartshertogin Beinier van Oostenrijk wordt dezer dagen te Amsterdam verwacht, ook al voor de geneeskundige behan deling, die tegenwoordig onze hoofdstad tot een Vorstelijk mode-Kurort maakt. Een welriekende brand had dezer dagen nabij Keulen plaats. Daar brandde een eau-de-Colognefabriek af, die, als een groot reuk offer, een aangenamen geur in den omtrek ver spreidde. Te Boston is tegenwoordig het viool spelen in de mode. Er moeteD daar onge veer 500 jonge dames zijn, die dit instrument bestudeeren; het aantal neemt voortdurend toe en menig buurman van zulk een muzikale schoone is reeds door hare „lieflijke" tonen tot wanhoop gebracht. Vertaalwerk is niet onvoordee- lig, althans in Engeland en voor vorstelijke per sonen. Prinses Christiaan van Engeland verdien de met de uitgave eener overzetting der brie ven van Prinses Alice een som van 1000. Het is met den laster als met valsch geldvele menschendie het niet gaarne zouden vervaardigen, vinden er toch minder bezwaar in om het verder in omloop te brengen. Heftigheid tegenover anderen is veelal een bewijs van ontevredenheid op zich zei ven. Wat baat het ons of wij met alle menschen in vrede leven,als wij strijd voeren tegen God. Hoe meer iemand bij zich zeiven in getogen en inwendig eenvoudig is, des te meerdere en meer verheven dingen be grijpt hij zonder moeite, omdat hjj van boven het licht des verstands ontvangt. Een goed en godvruchtig mensch regelt eerst inweudig de werken, welke hij uitwendig moet verrichten. Steun slechts op datgene, wat onwan kelbaar is, namelijk op Wieu men alleen kan staat makenimmers niets zwakker onzekerder en onstandvastiger dan de mensch die slechts de dwaling, de arglist en de leugen ten aandeel heeft. Verhoop derhalve alles van God eu verwacht niets van u zelveu, noch van anderen. Beroem u niet over uwe goede werken, noch over uwe kunde, maar geef in eu van alle dingen de glorie aan God, aan Wien zij alleen toekomt. Uit het officiersexamen, Examinator. Als in een bloedigen slag alle officieren van liet regi ment, waarbij gij als oudste onderofficier dient, gevallen waren en het regiment dus zonder commandant zou zijn, wat zoudt gij dan doen? Onderofficier. Ik zou aan mijn promotie denken. Het hart. Kleinzoon. Grootpapa, een hart, wat is dat eigenlijk? Grootvader, (invalide) Een hart, dat is het kleine sidderende en bevende ding in uwe borst. Ieder meDsch moet een hart heb ben, vooral in den oorlog. Ik b. v. was in den krijg geheel en al hart van 't hoofd tot de voeten. Kleinzoon. Ach, grootpa, wat zal u dan gesidderd en gebeefd hebben. Een uitvlucht. Mama (met een geschied kundig boek in de hand, tot haar ietwat luien zoon). Hier Kareltje, nu lees je onmiddellijk de geschiedenis van de Graven van Holland. Karei. Ach, Mama, ik wil ze wel gaarne lezen, maar ik droom er zoo akelig van. Verdeeling van den arbeid. Bedelaar. Een aalmoes, mijnelieeren, vrouw en kinderen hebben honger, en ik heb dorst. Troef. In de wachtkamer van een klein spoor wegstation wachten eenige licht beschonkenen den aankomenden trein: zij steken den draak met een heer, die op en neer loopend, nu en dan voor den spiegel blijft staan. „Ge schijnt u zeiven nog al te bevallen," sprak een der beschonkenen, „dat ge u zoo dikwijls in den spiegel beziet." „Toch niet, antwoordde de heer, „maar ik wil gaarne van tijd tot tijd eens een fatsoenlijk mensch zien." OverwonnenVerhaal ons nog het een en ander van uwe groote reis in Afrika, 't liefst zoo iets gevaarlijks." „Nu ja, 't merkwaar digste, wat mij overkomen is, gebeurde met eene brilslang die zich, terwijl ik sliep, geheel en al om mijn lichaam kronkelde." En hoe hebt ge u van zulk een monster bevrijd?" „O, op zeer eenvoudige wijze, op hetzelfde oogenblik namelijk, dat zij mij bijten wilde, sloeg ik haar den bril aftoen kon zij niet meer zien." Gestraft. „Mijne innerlijke waarde te leeren beoordeelen, is steeds mijn ijverigste studie geweest," zei onlangs een opgeblazen domoor in een zeker ge zelschap. „Dan zult ge stellig wel met de be handeling van den microscoop goed vertrouwd zijn," meende er een uit den kring. Haarlem, 14 Juni. Door het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, gevestigd te Haarlem, is dezer dagen eene circulaire aan de leden dier Vereeniging v< rzon- den, waarin wordt bericht, dat de jaarlijksche Bioembollenbeurs dit jaar gehouden zal worden in het lokaal van den heer P. Smits Jr.in de Wijde Appelaarsteeg, in de kleine zaal, des Maan dags van iedere week, van den 14den Juli tot den 6den October, van des voormiddags half tien uur tot des namiddags één uur. In den loop denmaand April 1885 zal van wege de Vereeniging „Weten en Werken" alhier, eene tentoonstelling worden gehouden van voor werpen van nijverheid eu kunst, vervaardigd door handwerkslieden of mannelijke personen uit den handwerksstand te Haarlem of in de aangrenzende gemeenten woonachtig. AflEOND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 12 Juni 1884. 1. W A. te Haarlem, visscherij overtreding appèl van het kantongerecht te Haarlem. Het vonnis a quo bevestigd c. e. 3. I van P. zonder vaste woonplaats. 3. C O. te Zaandijk. 4. J C. v. D. zonder woonplaats. 5. A B. zonder woonplaats, (gedetineerd) bedelarij, allen 14 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending van de sub. 3, 4 en 5 genoemden naar een bedelaarsgesticht. 6. J IJ te Zaandam, hoon f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 7. J K. Sz. te Volendam, openbare dronkenschap 2e herk, bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 2. G de J.J K. en C v. d. A de le en 3o ieder 3 dagen cell. gev. straf de 2e vrijgesproken. 9. D V. te Zaandam, moedw. mish. f i boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 10. M E. B van L. hff. C B. te Haarlem, moedw. mish. f 3 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 11. G S Ph. te Haarlem, feit en straf als voren. 12. C L. te Wijk-aao-Zee, opwekken van onzedelijkheid bij kinderen, vrijgesproken. 13. M H S. zonder woonplaats (gedet). eenv. diefstal 3 maanden gev. «traf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een bloedkralen armbandje. Een zilveren vingerring. Een geborduurde strook. Een Rozenkrans. Een armband. Een Congregatie-medaille, waaraan een groen lint. Een glacé handschoen. Een pakje inhoudende gasbranders. Een duimstok. Eene ring met sleutels. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer J. van Akker, Dijkstraat No. 1 een beursje inhoudende geld; bij den heer J. Mertens, Zuiderstrcat No. 23: een gouden ring; bij den heer Brauck- man, Klein Heiligland No. 42: een schildpadden armband. Twaalfde Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 15 Juni a. s. des namiddags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Ridder-marsch, M. H. Muller2. Ouv. Le droit du Seigneur V. Wedinghcn. 3. Künstlerleben, Walzer, Strauss. 4. Fant. Le pardon de Ploërmel, Meyer beer. 5. Ouv. La reconnaissance, Nihoul. 6. Upriana, Mar- che festival, Wulff. 7. Potp. d'opera's, Gartner. Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken.1' Harmonie-Concert van bovengemeld muziekkorps op Zondag 15 Juni a. s. des avonds van half 8 tot 10 uur. Programma1. Oorlog en vrede, Marsch, Painparc 2. Ouverture fantaslique, Govaert. 3. Laura-Walzer,Strauss- 4. Gavotte, a toi toujours, Gobbaerts. 5 Fant. la Juive, Halévy. 6. Ouv. fleurs d'amitié, Nihoul. 7. Fant. la Fa vorite, Donizetti. 8. Jubilé au village, Fant., Keimans HAARLEM, 11 Juni. Aan de veemarkt van hede waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 5 koeien verkocht, 4 voor 1 150 a 200; 2 «tier; verkocht 2 voor 70 a 125, - vaarzen, verkocht - voor f a 7 pinken verkocht voor f 80 a 100- graskalveren verk. voor t a 21 nuchtere kalveren, verk. voor 10 a 14, 58 schapen, verk. 50 voor f 20 a 34; varkens, verkocht voor ae. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 132 stapels kaas, 16184 stuks, wegende 32715 kilo, hoog ste prijs f 34,middelbare prijs per 50 kilo SCHIEDAM, 13 Juni. Moutwijn, per ned. vat 12,25 Jenever 117.75, Amsterd.proef f 19,spoeling f 1,40 dito commissie f 1,50. GOUDA, 12 Jnni. Op de kaasmarkt waren 151 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 33a 23. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.20 1.33 derweiboter f .95al.l0.perkilo.Handel zeer vlug HOORN, 12 Juni. Ter waag gewogen 333stapels kaas wegende, 94,465 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 37.50 voor kleine f voor commissie, J voor mid delbare. LONDEN, 12 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoer runderen 500, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 60, Zwijnen 20Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/6 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/ Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/6. AMSTERDAM, 11 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 236 vette kalverenlste qual 85, 2de qual. 70,- per kilo, 4 graskalfa 08 nuchtere) kalveren, 8 a 14, schapen en lammeren f a 90 vette varkens 40 a 47 c. per kilo. LEIDEN, 13 Juni. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 4 paarden 75 a f 90; 12 stieren f 50 a 200; 85 ossen f170 a 310 130 melkkoeien f 156 a 320 kalveren dito f a 94 vare dito f 154 a 265 118 vette dito f 70 80, graskalveren fa 72 vette f 36 a 85 75a 80; 93 nuchtere dito f5,a 20,580 vette schapen 22 a 36,146 weide dito /17, a 29, 3304 lammeren 68 magere varkens 16 a 25, 324 biggen f 5,a 14. Amsterdam, 13 Juni 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt Nederland. Oertif. Werk. Schuld2' Hongarije. OM. Leening 18675 Gondleening5 Italië. OM. Paasei. Leen. 1860-04. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 a a zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-80 8 Rusland, hij Hope (lomp. Oude Russen 5 OM. Nic. Spw. 1807 69. 4 1877 Anut. L 20-100 5 Spanje. Obl. Imilenl. 1867, 1871/76. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 hinnenl. f 12500—25000. 1 1000—50001 Turkse. OM. A]g. Schuld 1865 5 a u 1869 6 Egypte. OM. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Old. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Oklig&tien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol], 1JzSpw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel OM4' 1876 5 Halte. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi OM6 Kiew Brest AandS Kursk Oh ark Obl. ,/iOOO. 5 Morsckansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumenlo. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. C'ert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kantas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats!. 1854. 4 1860S 1864 Rusland. 18645 18606 Geldkoer prolongatie 2'/, pots. genoteer de kofrs 667/,, 78'/, :02»/8 99'% 84 91 66|/, 66'/g 52 99?/, 817/1S 95% 45'/, 57»/s 22'/, 77s 93/, 85 1083/, U8'/s 23% 7'/i« 119'/, 149 H8'/a 73»/, 150'/. 114'/, 15'/, 56'/, 1257, 53?/, 87»/, 92'/s 56»/, 56'/, 125 14'/, H73/s 101 109'/, 101 95»/, 97»/, 103'/, 112»/, 140% 133'/, 127'/, LAATSTE BERICHTEN. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft gisteren een rustigen dag gebad en werd niet door boesten gekweld. De lichaamstemperatuur was bijna nor maal, polsslag en ademhaling waren regelmatig. De Prins genoot een weldadiger, slaap. De hoop op beterschap begint te verlevendigen. Volgens een bericht van heden-nacht te ruim een uur, bleef de toestand bevredigend. Er was geen koorts. BBUSSEL, 13 Juni. De Indépendance geeft omtrent de samenstelling van het nieuw minis terie de volgende lezing: Malou, Buitenl. Zaken, Prins DeCaraman-Chimay, Binnenlandsche Zaken; De Bruyne, Openbare Werken; Jacobs, Einanciën; Tbonissen, Onderwijs; Generaal Jaemart, Oorlog. De heer Beernaert zou Voorzitter der Kamer worden. Zeker is het, dat de eerste maatregel van het nieuwe Kabinet ten doe! zal hebben, de herstelling der betrekkingen met den Heiligen Stoel. Getrouwd A. A. J. MAKGKY en L. J. F. MINDEBOP. Botterdam, 10 Juni 1884. Getrouwd L. J. J. BEIJERMAN en C. A. M. BIEGELAAR, die hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Bevallen van een MEISJE, G. M. OVEBMEEB-SClIEaDEB. Leeuwarden, 8 Juni 1884. Heden overleed, voorzien van de HH. Sacramenten, de Weleer waarde Heer S. P. GAST, Pas toor te Heeze bij Eindhoven. L. F. GAST, Deken en Pastoor te Kerkdriel, en Familie. Kerkdriel, 8 Juni 1884. et Bestuur der Vereeniginq tot Wel dadigheid van den Allerheiligsten Ver losser te Amsterdam geeft den belang hebbenden kennis, dat van de Geld- leening, gesloten in het jaar 1854, zijn UITGELOOT drie Aandeelen ii 500, No. 2, 34, 108, waarvan de aflossing zal plaat» hebben den ln Juli 1884, ten kantore van de Heeren KOCK KOEDIJK. tegen Augustus, een B. K. KEUKEN MEID, niet beneden de 30 jaar, goed kunnende Koken en genegen eenig Huiswerk te verrichten. Franco te be vragen, onder lett. W, bij de Boekhs. E. DE BONT 8c ZOON, Botterdam. grondig bekend met het knippen en maken van Costumes en Mantels. On- noodig zich aan te melden zonder goede recommandatiën. Brieven franco, let ters J. J. te adresseeren ter boekh. van A. M. Van DIJK 8c ZOON, te Delft. Wordt gevraagd te Haarlem een loon 80.met verhooging en goed verval. Brieven franco, onder letter A. Z. aan het Bureau vau dit blad. B. K., tevens een goeden burgerpot kunnende koken. Wasch buitenshuis. Franco brieven onder letter H, aan de boekhandelaars HERMs. COSTER 8c ZOON, Alkmaar. kunnen dadelijk werk bekomen bij VAN GRAAUWENHAAN 8c DE KBUIFF, te Delft. TE KOOP op verschillende punten van de stad Haarlem. Te bevragen s J, J BEAUFORT, Zijl weg No. 4. een HUIS, groot 5 kamers, waarvan twee en suite; keuken, kelder, beschoten zolder met kamertje, waterleiding en lief tuintje, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der scholen. Huurprijs 350 'sjaars. Brieven franco onder letter B. Z. aan het bureau van dit blad. wordt aangeboden voor een bejaard Heer of Dame, een net GEMEUBI LEERDE SLAAPKAMER, met of zonder kost. Te Huur of Te Koop gevraagdeen KOORNMOLEN, hetzij door Wind of Stoom gedreven. Brieven franco, letter B, aan de Boekhs. J. v. d. ENDT Zn., te Maassluis. Te Koop, in het groot en in het klein, bij K. HAUWERT,Broekerhaven Noord- Holland. een HUIS, groot 5 kamers, waarvan twee en suite; keuken, kelder, bescho ten zolder met kamertje, waterleiding en lief tuintje, gelegen in de onmid dellijke nabijheid der scholen. Koopprijs f 4500. Brieven franco, onder lett. B. Z., aan het bureau van dit blad. De oudergeteekende, Schil- der en Kamsrbehanger, be veelt zich als zoodanig minzaam aan voor alles wat tot het vak behoort. TJEd. dw. dienaar, H. Van BEEK, Anthoniestraat No. 30,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3