MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Laster. Allerlei. Kerknieuws. Letteren en Kunst. premie-leeningen. ook een zilveren horloge met ketting, van welks diefstal indertijd zeker een geheel andere dan de werkelijke dief verdacht is. Voor zijn pleizier uit. Koning Tawhao wordt te Londen op straat zoo lastig gevallen, dat men hem voortaan, als hij uitgaat, twee po- litie-agenten meegeeft. Zekere W. v. Y.te Venrnij, wist het plakzegel, waarop voor „voldaan" was ge- teekend, van de betaalde rekening los te maken en bevestigde het op eene onvoldane rekening, hem door dezelfde firma aangeboden, met het oogmerk om te doen voorkomen als if het bedrag der laatstgenoemde rekening reeds door hem vol daan was. Het Hof te 's Hertogenbosch veroor deelde hem wegens dit feit tot 45 dagen celstraf en twee boeten van f 50. Men berichtons van Amsterdam uit goede bionnen, dal de inschrijvingen voor de Transvaalsche leening op gisteren verre beneden de verwachtingen zijn gebleven. Er moet nog voor geen vijfde gedeelte zijn ingeschreven. Peu de besogne apres tant de bruit Een vrij ernstige bosch brand ont- stond Zondag in de Scheveningsche boschjes bij halfweg. Door de groote droogte kon het vuur slechts met moeite bedwongen worden. Men vertelt, dat een man Donder- dag-middag zijn goede plaats in de rij van be langstellenden, die het Paleis van wijlen den Prins van Oranje zochten te bereiken, aan een Engelsch- man voor j 12 afstond. D e American heeft uitgerekend, dat er in de Ver. Staten gemiddeld één bank per dag springt. Sommige Duitsche bankbiljetten zijn sedert eenigen tijd op den rug voorzien van draden of vezeltjes van verschillende kleur. Deze vezels liggen diep genoeg in het papier om niet van zelf los te laten, echter niet zoo diep of men kan ze met een naald er uit lichteD. Ook weet men dat alle gedrukten, zonder onderscheid, langs photographischen weg zijn na te maken, maar nooit zullen langs dien weg bedoelde vezels zijn terug te geven, en wat meer is, de machines, waarmede die vezels in het papier worden gebracht, zijn zoo gecompliceerd, dat 't wel niet denkbaar is dat eenig namaker van bankpapier er een tot zijn beschikking zou kunnen krijgen en dan nog zou 't hem weinig baten, want de daad om de vezels in het papier te brengen is een geheim, door den Amerikaan Wilcox aan de Duitsche Regeering verkocht. Op het eiland Urk, waar men het regenwater als drinkwater gebruikt, heerscht thans daaraan gebrek. De Urker postschipper nam gisttren eene groote hoeveelheid IJselwater van Kampen mede, dat op het eiland voor 2 cent per emmer wordt verkrijgbaar gesteld. Er leeft in Frankrijk, in een klein plaatsje, Auberive-en-Royans, departement Isère, eene vrouw van 123 jaren. Het doopregister van het kerspel wijst het uit. Zij heet Marie Durand. Zij was getrouwd, maar zij heeft haar man reeds sedert 93 jaar verloren. Zij is arm, woont in een huisje van de gemeente en leeft van de aalmoezen, die de bewoners en de vreemde bezoekers haar geven. Haar lichaam is weinig meer dan vel en been. Haar geheugen is nog tamelijk goed, als het zaken betreft, die onlangs voorgevallen waren; maar van haar lang verleden weet zij zich weinig te herinneren. Als een bewijs dat op sommige plaatsen van het platteland van de Rijkspost spaarbank een druk gebruik wordt gemaakt, kan dienen, dat in de eerste helft dezes jaars aan het hulppostkantoor der posterijen te Vleuten 518 inlagen en betalingen hebben plaats gehad, tot een gezamenlijk bedrag van ƒ14,814.57. Onder Bennekom (gem. Eede), sprong verleden Zondag de tuinman L. M., uit Eede, bij het naderen van den stoomtram, uit een karretje en bleef bewusteloos liggen. Uit de woorden, die bij sprak, bleek, dat hij krankzinnig geworden was. Een geneesheer, die ontboden werd, constateerde een hersenschudding. De man is kort na het ongeluk overleden. Te Helder heeft de 13-jarige zoon van den heer K., die de dienstbode be hulpzaam was bij het vullen van een petroleum- toestel, door het vlam vatten van zijne kleederen over het geheele lichaam zoodanige hevige brand wonden bekomen, dat zijn toestand zorgwek kend is. Zondag-middag te 2 uren keerde zekere Victor Martin te Parijs terug, die den lln Mei te 3 uren 's namiddags de stad ver laten had en in 50 dagen heen en weer naar Rome geloopen was. Volgens de aangegane wed denschappen moest hij tusschen 12 en 3 uren te Parijs terug zijn. Onder een aantal winkeliers van de Kalverstraat te Amsterdam bestaan plannen om hunne perceelen electrisch te verlichten. Als een voorbeeld van lichaam s- kracht op hoogen ouderdom wordt medegedeeld, dat de 99jarige weduwe D. Zijlstra, in de ge meente Dantumadeel, op één dag van Veenwou- den naar Kuikhorne is gewandeld, welke dorpen Vit uur van elkander liggen. Toen zij 's avonds in hare woning terugkwam, verklaarde zij weinig last van vermoeidheid te hebben. In den omtrek van Ereiburg (Zwil- serland) zijn eenige vrij hevige schokken van aard beving waargenomen. Waarom wilt gij een goed voornemen tot morgen uitstellen Sta op, begin oogen- blikkelijk, 't is nu tijd om te werken. Helaaseen lang leven verbetert niet altijd, maar vermeerdert dikwerf veeleer de schuld. Tracht datgene meer te vermijden en te overwinnen, wat u meermaals in auderen mishaagt. Gelijk ons oog auderen beschouwt, zoo worden wij wederom door anderen aan gezien. Het is grooter arbeid, aau zijne on deugden eu driften te weerstaan, dan zich door lichamelijke bezigheden in het zweet te werken. Zoo wij aan den laster en boosaardigheid der menschen zijn blootgesteld, mogen deze beproevingen eigenlijk welkom zijn, aange zien zij ons in de gelukkige noodzakelijk heid stellen, onze toevlucht tot God en niemand dan Hem tot getuige van ons geweten te nemen. Want alhoewel wij overtuigd zijn, dat de achting of versma ding, de goede of kwade oordeelvellingen der mensehen, ons noch gelukkiger noch ongelukkiger maken, zoeken wij nochtans niet dan hunne goedkeuring te bekomen. Ach, waarom trachten wij ons niet veeleer te stellen in den geest en in het hart van den Opperheer onzer eeuwigheid! Tijds genoeg. Kunstschilder. Vandaag werk ik niet; of ik een dag vroeger of later een groot kunstenaar word, is vrij wel om 't even. Moderne advertentie. „Aan onze vrienden en bekenden berichten wij, dat wij den 15den der volgende maand onze cuivre-poli bruiloft hopen te vieren." Zeker teeken. „Zou ik het thans durven wagen aan uwen vader om uwe hand te vragen?" zei een jonkman tot de dochter van een equili- bristisch kunstenmaker. „Thans niet," antwoordde zij, „papa loopt juist opzijn handen de kamer op eu neer, en dat is een zeker teeken, dat hij niet best in zijn humeur is." Een domme vraag. Professor. Hoeveel Egyptenaren zijn, naar de berekening der geleer den, met Pharao in de Roode zee verdronken? Student, (mompelend). Wat een domme vraag! Professor, (aanmoedigend). Nu, zeg het maar hard op, 't zal wel zoo wezen. Voor de balie. Rechter. Hoe heb je 't toch aangelegd om zulk een groote ijzeren kist alleen weg te krijgen? Beklaagde. Al zei ik het u ook, U zou het toch niet gedaan krijgen. 't Is hard. Zeker iemand zei eens, dat de fortuin eens in 't leven bij ieder mensch aan de deur klopt. „Dan was ik zeker niet thuis, toen ze bij mij aanklopte," antwoordde iemand uit het gezelschap. Gevat. Luitenant. Dat rapport kan de duivel niet lezen. Sergeant. Neem me niet kwalijk, lui tenant, ik wist niet, dat die 't in handen zou krijgen. Donderdag jl. werd de gemeente, Houthem St. Gerlaeh verrast met een bezoek van Z. D. II. den Bisschop van Munster, Mgr. dr. Brinkmann, die, zooals men weet, vijf jaren van zijne ballingschap in die gemeente heeft doorgebracht. De Prelaat kwam zelf een geschenk aan de kerk van St. Ger laeh aanbieden, bestaande in een zeer kostbaren, prachtvollen kelk, welke het volgende opschrift in het Latijn draagt: „Dr. Joannes Brinkmann, Bisschop van Munster, heeft dezen kelk met een dankbaar hart ten offer gebracht aan den H. Ger- lacus, onder wiens bescherming hij als banneling vijf jaren doorgebracht heeft. 1884." De gemeente was met dit bezoek en geschenk ten hoogste vereerd. De inhoud van het jongst verschenen St. Gre- goriusblad (No. 7) is als volgt: Benoeming. Het Katholiek Congres van Napels en de gewijde muziek. In het diocees Brixen. Mededee- lingen omtrent de St. Gregoriusvereeniging. Algemeene berichten. Een muziek-bijlage, zijnde het eerste gedeelte van een zeer aanbevelenswaar dige Mis, gecomponeerd door onzen geachten land genoot, den heer M. van Leeuwen, oud-leerling der Regensburgsche kerkmuziek--school. Opnieuw heeft zich een zangkoor tot afdeeling der St. Gregorius-Vereeniging geconstitueerd, namelijk het zangkoor der St. Martinus-kerk te Utrecht, met het volgende bestuur: President: de Hoogeerw. heer H. B. Kok, Kanunnik, Deken en Pastoor. Yice-Pres.de heer G. Huigens. Di recteur: de Weleerw. heer J. M. Gerrits, Kape laan. Vice-Dir. de heer W. Van Beek. Secre taris de heer J. Huinck. Penningm. de heer A. Van den Hurk. Bibliothecaris.de heer A Van Montfoort. STEDELIJK HIEUWS. Haarlem2 Juli. De Kiezersvereeniging Recht voor allen alhier,heeft in hare algemeene vergadering van Maandag jl. met algemeene stemmen tot Candidaat voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer der S. G. gesteld de heer Mr. J. A. N. Travaglino, Advocaat te Amsterdam. Voor de vacature in den Gemeenteraad werd, eveneens met algemeeue stemmen, de heer J. J. Beijnes, Fabrikant en Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw alhier, als Candidaat gekozen. Door den heer J. W. AImmink te Bloemen- daal is aan den Raad dezer gemeente concessie gevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een paardentram van de gem. Bloemendaal over den Zijlweg langs de Zijlvest, door het Kenau park tot aan het stationsplein. De Ilaarlemsche tramwaymaalsckappij onder steunt dat verzoek, mits van de Zijlbrug af de richiing worde genomen door de Zijlstraat tot aan de Groote Markt. B. en W. achten deze laatste richting ook meer in het belang van Haarlems ingezetenen, dan wanneer er alleen eene directe verbinding werd verkregen met het station, en stellen daarom aan den Raad voor, den heer Immink de gevraagde concessie op die voorwaarde te verleenen. Door den heer A. Perrin, wonende alhier, is, aan den Koning verzocht te vernietigen een besluit van onzen gemeenteraad, dat in strijd is met het algemeen belang, omdat aan adressant bij dat besluit zonder opgaaf van redenen is ge weigerd het bouwen op eigen grond naar een overgelegd plan. De adressant meent, dat terwijl een gemeentebestuur bevoegd is uit het oogpunt van veiligheid, gezondheid of welstand, wijzigin gen te bevelen in de overgelegde plannen, alsdan die gewenschte wijzigingen ock moeten worden opgegeven, opdat de eigenaar, die bouwen wil, zich daarnaar kan regelen, maar dat een ongemoti veerde afwijzing van een verzoek om op eigen grond te mogen bouwen, is eene ongeoorloofde onteigening van bouwterrein. In het Noordet-Spaarne is Zondag-middag een 14jarig jongeling, die ging baden, ver dronken. Voor het vinden van het lijk wordt door den heer A. Serné Bzn. tot heden-avond eene belooning van f 25 toegezegd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Hessels eD H Langendijk; L Zwikker en G J de Klerk; F Rietman en M Groene- veld; W Leenders en A Duijn. Getrouwd: Mr. A A del Court en M H Prévinaire; J Wit en A M Dors; J N J Hoogeboom en A Duits; A T Kreager en C C Eekhout; J H Benraadt en S W Walter. Bevallen: A M de Roode geb. v. Wissen d. C Ken- sen geb. v. Franken d. M M Eekhout geb. de Bruin z. C H Waalewijn geb. v. Nieuwenhuizen z. E v. Rijn geb. v. d. Geer z. G J De Liser de Morsain geb. v. Roijen z. S H v. Andel geb. Mourik d. AM Lablaus geb. v. d. Berg z. ACE Sterk geb. Sapor- tas d. B v. Roon geb. v. Breero d. AM Kruijer geb. Koppen z. A M Swart geb. Anderson z. M G E v. Amstel geb. Sanders z. J C C v. d. Ven geb. Auwers d. J M v. d. Klugt geb. Engele d. C J S v. Ouwerkerk geb. Baak d. C Diermanse geb. v. Roode z. J W C de Lang geb. Swenneker d. C Maerten geb. Boeré z. E Swart geb. Dasberg d. P J Molenkamp geb. Steen z. H Groeneveld geb. Keij- zer d. C M de Jong geb. Kruup d. M E v. Asten geb. Becker z. W C Mooijman geb. Odink d. H M Dijkhoff geb. v. d. Meer z. C Kriege geb. v. Mus- scher d. C v. Dam geb. v. Velzen d. G Geerling geb. v. Duivenvoorden d. H v. Dusschoten geb. Du- parant z. Overleden: G Bugtel 5 j. d. Talpenstraat; MC E Rodelsturtz 44 j. echtg. v. J Rookmaaker Gr. Hout straat; J Out 14 j. z. Camphuisstraat; M K v. Daalen 32 j. echtg. v. P Boon L. Veerstraat; M C Groenevvegen 7 mn. z. L. Lakenstraat; G Toprna 49 j. Kamperlaan; L Strengers 51 j. Spoorwegstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van H Wildschut L. Heerenvest; A M v. Opzeeland 51 j. echtg. v. J J Kortekaas Niewe kerksplein; SM Versteeg 15 mn. d. Amsterdammerstraat; W B Delis- sen 4 mn. z. Oranjeboomslaan; M W Bugtel 22 mn. d. Tulpenstraat. A F Kramer 72 j. Krocht; HSnce';s 5 j. z. Zomervaart; Een als levenl. aangeg. kind v/h vrouwelijk geslacht van G J Beus Scheepm. dijk; C Nederkoorn 48 j. Gr. Heiligland; H Poldervaart 4 j. z. L. Raamstraat. Vijftiende Muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 2 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur, door liet stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer 31. ff. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Marsch, Artist und Flctist, Carl. 2. Ouv. Dichter n. Bauer, Suppé. 3. Potp. la fille du régi ment, Donizetti, arr. par M. ff. Muller. 4. Walzer, Weiss. 5. Potp. Wilhelm Tell, Rossini, arrangirt von M. ff. Mul ler. 6. Ouv. les diamants de la couronne, Auber. 7. Faut. Rigoletto, Verdi. 8. Fantaisie descriptive, Heimans. HAARLEM, 30 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe fawitte f a f 8.75. rogge fa f Haver f a fgerst f a f duivenboonen f-,a -,paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f f a AMSTERDAM, 30 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 457 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.88. dito 2de qual. f 0.77. dito 8de qualiteit J' 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 320, graskalv. f a 63 nuchtere kalveren 8 a 12, 213 schapen en lammeren 30 a .10 vette varkens 42 a 48 c.; beiden per kilobiggen f a paarden a ROTTERD AM. 1 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard, 1084 runderen, 217 vette- en graskalveren 48 nuchtere kalveren648 scha pen of lammeren, 304 varkens, 165 biggen, 1 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 e. 2de qual. 70 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 100 e. 2de qual. 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 40 en 46 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden alt volgt lste f 54 2e qualit. f50, 3de qual.f 44. ALKMAAR, 28Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 16koeien/ 175 a 295, 19 nuchtere kalveren 5 a 25,— vette kalveren f a -— 68 schapen J 14 a 28varkens f per kilo, 60 ma gere dito 13 a 20,4 bokken j 5 a 11,11 paarden 85 a 350 lammeren f A 30 Juni. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van 275 a 336 kalveren van f 35 a 100 18 nuchtere dito van f 5 alS 159 schapen f36 a 32,123 varkens 48 a 30 c. 13 magere 13 a 17 c. per kilo. SCHIEDAM, 30 Juni. Moutwijn per Ned. vat f 13,50 Jenever f19,Amsterd. proef f20,25 Spoeling f ,60 dito commissie f ,80. HOORN, 28 Juni. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als voigt: - heet j.arwe f 8,75 a 9,50 - heet. rogge f7,50, heet. gerst 5.50 6.25 heet. haver f 4,75 motterdzaad ,16 a 19 karwijzaad f 14,50 heet. boonen: heet bruine f 14,50 a 16.gele f hec paardeboonen f a heet. erwten f a heet. 'groene 14,a 16,50 heet. grauwe 16.50 a 18, heet. witte f 500 heet. n. aardappelen J 3—, a ,5, manden appelen f -,a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 17 paarden van f 80 tot 160 veulens f a 7 koeien van f 200 tot 240 11 kal veren van 6 tot 20, 44 schapen van J 20 tot 26 26 lammeren van 11 tot 17,— 11 varkens van 12 «17, - zeug a 58 biggen van 2— a 6 bokken af -.geiten f -.a PURMEREND, 1 Juli. Kaas: aangevoerd 473 stapels prijs der kleine kaas 135,middelbare LONDEN, 30Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 10000, Kalveren 130 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 4/9 a 6/, Kalveren 4/8 a 6/4 Zwijnen 4/- 4/6. LEIDEN28 Juni. Aau de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet tarwe winter- -,a zomer- -,af,— 2 heet. rogge winter- a zomer- 9 heet. gerst zomer- a chevalier. a 12 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per 7, vat lste qua). 56,— a 60.2de qual. f 48.— a 54. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo, prijs per 50 kilo: Goudsche f a Edammer a Amsterdam, 1 Juli 1884. Pryzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2', 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 8 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen 5 OM. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnilenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binuenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1878 4 Columbia. Obligatiesi' Peru. I.eeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol). Uz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boztel Wezel Obl4' u e u 1876 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Ckark Obl. ƒ1000. 5 Morscliansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv.j Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staalal. 18544 18605 i 1864. i Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. genoteer de ko.rs. 67 >/s SO-/, 102'/a 98 851/, 667a 67% 501/, 100% 817a 967, 45 561/s 6'7i« 9 85 1187. 24% II 8'%s 120 149 109 69 1507, III 147, 62 55%, 125»/, 55 87'/ï 92 55?/, 55% 119 11''s 1137, 90 111 1007, 967, 987s 1047, 111% 140 1327, 128 LONDEN, 1 Juli. Iu 't Lagerhuis kou - digde Storey tegen Donderdag eene inter pellatie aau betrekkelijk de bemanning der Niseroen om te vragen welke stap pen door de Regeering zijn gedaan ten behoeve van de vrijlating dier bemanning. Tevens zal hij vragen of van de Neder- landsche Regeering eene schadeloosstelling voor de huisgezinnen der manschappen gevorderd zal worden. De Daily News verneemt uit Assoean, ouder dagteekeuing van 30 Juni, dat ma joor Kitchener teruggekeerd is van een zevendaagschen verkenningstocht in de woestijn van Korosko. TOULON, 1 Juli. Sedert gisteren-avond tot heden-middag 12 uren zijn alhier 5 cholera-sterfgevalleu voorgekomen. MARSEILLE, 1 Juli. Sedert gisteren avond 6, tot heden-avond 6 uur zijn alhier 3 cholera-sterfgevallen voorgekomen. KOPENHAGEN, 1 Juli.Alie uit Fransche havens alhier komende schepen zijn ouder worpen aan inspectie en quarantaine. BERLIJN, 1 Juli. De geheimraad dr. Koch vertrekt onmiddellijk naar Parijs, vanwaar hij zich naar Toulon zal begeven, om bij het constateeren van den aard der aldaar heerscheude epidemie zijne diensten te ver leenen en zoowel omtrent den aard der ziekte als omtrent de voorwaarden harer voortplanting nadere studiën te maken. De cholera-commissie alhier heeft hare werkzaamheden voorloopig ten einde ge bracht en hare resultaten aau de Regeering ter overweging aangeboden. PARIJS, 1 Juli. Bij de beraadslaging over de grondwetherziening in de Kamer stelde Andrieux op art. 2 een amendement voor, strekkende om van het presidentschap der republiek uit te sluiten de leden van geregeerd hebbende familiën. Ferry ver zocht hem het amendement niet voor te stellen op art. 2, opdat het presidentschap niet in discussie worde gebracht, maar op art. 8, hetwelk betrekking heeft op den regeeringsvorm. Onder driewerf herhaald applaus verklaarde hij het te zullen ondei- steuuen bij het congres. Andrieux trok daarop zijn amendement in. Lanjuinais eisehte de afschaffing van het presidentschap. Dit werd verworpen en daarna ging de vergadering uiteen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3