MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste berichten. Voor geest en hart. Tact. Allerlei. Maandag-ochtend viel te Weesp de knecht van den molenaar Voogd van de schuit, waarmede hij graan vervoerde, in de Keulsche vaart, met het treurig gevolg dat de man, huis vader van 4 kinderen, verdronk. Het mocht den molenaar, die zelf op de schuit aanwezig was, en andere inmiddels toegeschoten personen niet ge lukken den man op het droge te brengen, dan toen het leven reeds bij hem was uitgebluscht. Een middel tegen de warmte. Een Huitsch logementhouder, wiens rekeningen reeds tamelijk hoog mochten worden genoemd, is dezer dagen op den inval gekomen om ze nog eens extra te verhoogen. Een zijner gasten kwam rich ernstig over dit feit beklagen„hoe is het mogelijk," sprak de man, „dat ge u beklaagt, het is juist in het belang mijner logeergasten, dat ik op die wijze handel; zij hebben zoo geducht van de warmte te lijden, dat ik hooge rekeningen uit schrijf, ten einde hen koude rillingen langs het lijf te doen gaan Als een bewijs van lichaam s- kracht op hoogen ouderdom, aiene dat zekere Jan Van Daalwijk te Maasbommel, ruim 80 jaar oud, nog een halve hectare hooigras eiken dag afmaait. En dat iemand, wiens geheele leven één zware arbeid is geweest. Uit Prinsenhage wordt geschre ven: Twee ingezetenen dezer gemeente zijn verle den Zondag te Breda eveneens de dupe geworden van een handigen „pickpocket." De heer L., mu ziekonderwijzer alhier, bracht zijne behuwdzuster mej. H. die voornemens was hare familie te Tilburg een bezoek te brengen naar het spoor wegstation aldaar. Na zich van een plaatsbewijs voorzien te hebben, stapt mej. H. in den ge- reedstaanden trein, doch bespeurt weldra dat zij hare „goedgevulde" portemonnaie waarin zij nog kort te voren haar plaatskaartje geborgen had miste. Uitstappen was natuurlijk het eerste werk en onthutst deelde zij haren zwager die zich nog op 't perron bevond, haar wedervaren mede. Het zoeken in coupé, wachtkamer, enz. bleef helaas! vruchteloos en de trein vertrok inmiddels. Goede raad was duur. Zij meenden onmiddellijk huiswaarts te keeren, doeh de heer L. kwam op den gelukkigen inval dat er, betrek kelijk spoedig, nog een volgende trein naar de plaats van bestemming vertrok en stelt zijne porte monnaie die ruim genoeg voorzien was om de geprojecteerde reis met gerustheid te kunnen aanvaarden ter harer beschikking. Aangeno men. Een weinig van der. schrik bekomen zou men dau eens den juisten inhoud van de porte monnaie nagaan, doch tot niet geringe verwonde ring en ontsteltenis des heeren L. bleek, dat ook zijne portemonnaie verdwenen was. Nu leed het geen twijfel meer of zij hadden met geslepen zakkenrollers te doen gehad. Onze brave luidjes keerden huiswaarts, doch niet met den vroolijken opgeruimden geest waarmede zij vertrokken waren. D e Hann. Cour. bevat een mede de e- ling van een champignon, die 3'/i pond zwaar is en in een enkelen nacht tot dien grooten was dom geraakte. Des avonds was zij niet grooter dan een duiven-ei en den volgenden morgen had zij de grootte van een pompoen en een omtrek van 87 centimeter. Hoewel wij de waarheid van het verhaal niet willen ontkennen, zegt het Amst. Dbl., zouden wij toch geneigd zijn om uit te roepen „de canard is ter ziele en de zeeslang is dood leve de paddestoel Zaterdag is door een rechercheur van de Amsterdamsche politie te IJmuiden aan gehouden en naar Amsterdam overgebracht de persoon van J. E., verdacht van bigamie. De verdachte is in arrest genomen. De uitgevers van het „M a a n d b1 a d tegen kwakzalverij" hebben zich in appèl be geven tegen het vonnis van de Arrondissements rechtbank te Maastricht, waarbij zij zijn ver oordeeld tot betaling van eene schadevergoeding van f 3000, in zake dr. Oidtman, die door dit blad wegens den verkoop van een purgatief, goed voor alle ziekten, als kwakzalver werd gesigna leerd. In de Haarlemmermeer is eergis- teren eene arbeiderswoning afgebrand, bewoond door G. Eijk, aan den Sloterweg. De gemeente Ehayingen, kanton Schaffhausen, ontving een bezoek van 100 Zigeu ners, die voor de Badensche politie op Zwitser- schen bodem de vlucht namen. Zij begonnen terstond koeien tc melken, kippen te stelen, en ta plunderen. De Zwitsersche politie dreef hen op Badensch grondgebied terug,doch daar deBadensers hen niet wilden ontvangen, trachtten zij ander maal Zwitserland binnen te driDgen, wat hun door Zwitsersche militairen belet werd. Volgens de laatste berichten duurt deze zonderlinge toe stand nog steeds voort; beide landen weigeren den Zigeuners herbergzaamheid en dezen moe ten toch ergens blijven. Tegen den burgemeester van eene Limburgsche gemeente zijn door de te Vaals ge- stationneerde marechaussees in vijf weken tijds 2 processen-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Z. H. de Paus heeft dezer dagen den Eranschen romanschrijver Jules Verne in bi zonder gehoor ontvangen. Door de heeren Hudig en Blo k- huijzen te Rotterdam is thans voor de betrek kingen van de bemanning der Nisero ongeveer 7000 ontvangen. Terwijl eergistere n-m i d d a g het vierjarig zoontje van den fabrieksarbeider R. op den straatweg naar Denekamp speelde, geraakte het onder een zwaarbeladen steenkolenwagen. Een der achterwielen ging het knaapje over de borst; onmiddellijk was het een lijk. Misbruik van sterken drank voerde een der knechten uit het kleederenmagazijn van den heer F. in de Damstraat te Amsterdam tot diefstal. Een aantal kieedingstukken werden gedurende den laatsten tijd door hem gestolen en naar den lombard gebracht. Doch ook het zelfde heillooze misbruik voerde hem in de handen van de politie, daar hij dronken geraakt, naar het commissariaat werd gebracht, en men aldaar de lombardbriefjes in zijn bezit vond, hetgeen tot de ontdekking van den door hem gepleegden diefstal geleid heeft. De stad Dukla, in Galicië, is door een hevigeu brand, in een uaphta-fabriek ont staan, voor de helft in de asch gelegd. Uit Maassluis wordt ons gemeld: Gisteren avond had er in deze anders zoo rustige gemeente eenige opschudding plaats, ten gevolge van een twist tusschen eenige burgers en Duitsche varenslieden, die zoo hoog liep dat te 11 uur de schutterij, op bevel van den burgemeester, onder de wapens geroepen werd. Inmiddels was het rumoer reeds bedaard, dank zij het flink optreden onzer politie en van eenige wakkere burgers. Te ll'/s uur was alles in rust. De schutterij bleef echter tot 3 uur s'nachts de gemeente doorkruisen. Bij eene achtenswaardige familie te Utrecht werd eergisteren door een leverancier in gedistilleerd eene quitantie gepresenteerd voor de levering van eenige kannen brandewijn. De familie was echter van deze levering geheel onkundig, en weigerde alzoo de betaling. Bij onderzoek bleek, dat een jong meisje dezen brandewijn op een briefje met eene valsche handteekeniug had gehaald. De politie heeft zich de zaak aangetrokken en reeds de hand gelegd op de brutale oplichtster. Volgens een gerucht, zouden ook reeds rekeningen bij haar gevonden zijn, welke zij met het daarvoor bestemde geld had ontvangen, om aan verschil lende leveranciers te voldoen. Zij had echter zelve die rekeningen voor voldaan geteekend en het geld achtergehouden. Als een staaltje, dat de tegen- woordige Duitsche studenten bij duels er niet altijd met schrammen en lichte sneden afkomen, deelt ons een Hollander op reis in Duitschland, mede, dat hij in veertien dagen tijds driemaal een plechtige begrafenis bijwoonde van een z. g. „activ Mitglied." Alle drie hadden, bij een „grosse Paukerei", „bis ztir Kampfunfahigkeit" gevochten, 't geen echter slechts dan mogelijk is, indien binnen 15 minuten voldoende slagen ge geven worden; langer mag geen duel duren. Dat zulks jaarlijks voorkomt bewijst wel de groote kalmte waarmee het volk een dergelijken stoet aanziet. Eene moeder met haar kind, die achteraf had gestaan en niet tot de grooten behoorde, hoorde ik troostend zeggen: „sei froh dass du noch so viel ge sehen bast!" precies als bij ons eene gewone serenade! Te Weenen was het verleden week zoo heet, dat de thermometer bijna de geheele week 42 graden C. (107 gr. Eahr.) teekende (in de zon waarschijnlijk). Vier menscken zijn in de straten van hitte gestorven. De nachtwaker v. P., te Berge n- op-Zoom, is onder vreeselijk lijden aan de ge volgen der bekomen wonden overleden. Een Russische militaire trein, bestaande uit acht goederenwagens, is bij Elbach, op der. Bakesspoorweg door Perzische roovers aangevallen. De Kozakken die de trein begeleid den werden gedood en hun aanvoerder werd ge wond. Vele menschea betuigen hunne deelne ming, zoolang er iets te deelen is. Wil men n beleedigen, verhef uw hart dan zoo hoog, dat de beleediging het niet bereiken kan. Medegevoel leeft met duizenden zielen, zelfzucht met eene enkele erbarmelijke ziel Menschen met groote eigenschappen worden dikwijls kleine fouten het meest aangerekend. In het ongeluk vinden wij dikwijls de rust weder, die ons door de vrees voor het ongeluk werd geroofd. Iedereen herkent terstond den man zonder tact. Telkens trapt hij ieder met wien hij in aanraking komt, zoowel physiek als moreel, op de teenen. Hij heeft geen begrip van licht en schaduw in zijn omgang met men schen. De wereld is voor hem een klad schilderij, die hij bestemd is met zijn lompen duim te besmeren. Stijf op zijn stuk staande, sn altijd in 't ongelijk, ergert en kwelt hij. Onveranderlijk in zijne uit domheid opge vatte begrippen, is hij even onveranderlijk in zijne domheid zelve. En het ergste van alles is, dat hij volstrekt geen besef van zijn toestand heeft. Hij meent dat hij wel willend is, omdat het zijn bedoeling niet was wreed te zijn, en oprecht om dat hij lomp is. Daarentegen geeft de man of de vrouw, die tact beeft, gewoonlijk de laatste er dadelijk blijken van in zijne of hare omgeving. Die kiesche oplettendheid jegens anderen nooit als eene deugd opgedrongen, de toon in het dagelijksch leven, die ons tegelijk voorloopt) en ons op ons gemak brengt die behendige leiding van het gesprek dit alles maakt ons te dankbaar om te kunnen twijfelen. Voorzichtig. Mozes. Waarom heb je niet geschoten op het wilde zwijn? Waart ge er niet dicht genoeg bij Levie Sjemaai, ik Was er dicht genoeg bij, maar niet ver genoeg, en dan zal ik wel oppassen te schieten. Een beeld des tijds. A. Zoo men mij ver telde, heeft uw vriend Willem eergisteren eene zaak geopend. B. Wat zegt geen zoo iets heeft hij mij niet eens meegedeeld. A. O, dan is hij waarschijnlijk al weer failliet. Uit de geneeskundige praktijk. Dokter. Maar, beste vrouw, waarom heb je mij niet eerder laten roepen? Uw eclitgenoot ligt immers in een volslagen delirium. Vrouw. Ja, ziet u, zoo lang mijn man bij zijn verstand was, wilde hij van een dokter niets weten. Moed. De dapperheid van Bayard eu van den Cid zegt een zeker menschenkenner hebben al bitter weinig te beteekenen tegenover den moed van den man, die ronduit zeggen durft: „Ik laat dit of dat, of ik ga hier of daar niet heen, omdat mijne vrouw het niet wil hebben Wraak. De beroemde schilder Meissonier, die gewoonlijk een deel van den zomer te Poissy doorbrengt, had een hond, waaraan hij zeer ge hecht was. Ongelukkig werd het dier ziek en de kunstenaar zond nu, in plaats van raar den veearts, r.aar den aldaar wonenden geneesheer. Deze was niet zeer gesticht over deze vraag. Hij bedacht zich even en zond toen eene boodschap terug „of mijnheer de schilder niet even bij hem kou aankomen, want dat de vensterbanken iu zijn huis noodzakelijk een kwastje verf noodig hadden." Rechter en bleeker. Twee opgeschoten jongens spreken over hetgeen zij voor hun beroep zouden kiezen. De een is erg scheef gegroeid en op weg om eeu ronden rug te krijgen, terwijl de andere eene weinig aristocratische, hoog roode gelaatskleur heeft. "Jij wenscht zeker rechter te worden." zegt de laatste met een spottend ge zicht. Dadelijk antwoordt de ander: „En jij bleeker." Imperturbabel. „Zeg eens, wou je soms, dat ik op den bok ging zitten en jou rijden klinkt het verontwaardigd uit het portier van een huur rijtuig tot den uiterst flegmatieken koetsier. „Ik had het mijnheer niet durven voorstellen" is het antwoord „maar als mijnheer met alle geweld wil BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J A Remmé en M Boer; J Mooij en E Peet; P Mulder en A Bakker; J J v. d. Landen en A Mens; K v. Ketel en C Rijbroek; J Booms en J E Hagedorn; W Stoffers en D Bleeker; P Kluit en A Pias; A Cnijon en P J Visser; W Kaptein en C v. Gestel; E F H v. Bruijnsvoort en H 'X Burgers; N Kion en A M Kares. Getrouwd: H A Broekman en M Wesseling; A A Teunissen en A M Jdirks; S Blommaert en J Bouman. Bevallen: K P v. d. Bogaardt geb. Oomen d. S M E Smit geb. Lafeber z. G v. Zurk geb. "Westeneng d. M Blom geb. Smit d. AM Bloem geb. Voer man d. G Ruijsenaars geb. Veenstra d. J C Op- huijsen geb. Dijkland d. R K E J v Lokhorst geb. Wild z. A E Klerk geb. v. Berlood.ANiemöller geb. Damiaans z. J Biesbrouek geb. v. Dijck d. E M du Chatenier geb. v. Oije z. C v. Rossum geb. v. Vessum z. M C P v. d. Bijl geb. Kroese d. C Vermeulen geb. Overakker d. M C Hoogerbeets geb. Renout z. E Voss geb. Quist d. G M Roest geb. Westrik z. J Serné geb. v. Gastel z. A E v. Bommel geb. Keu ter d. MM Prillevitz geb. Vogelzang d. C J v. Baars geb. Kooij d. C G E Schlatmann geb. v. Bru- ning d. Overleden: P C Maas 50 jZijlweg; K P F Koeh 54 j. Schotersingel; HM Vos 2 mn. d. Oranje straat; DM Janszen 11 mn. d. Burgwal; P Tim mermans 5 mn. z. Meesterjoostelaan; J M Woealen- burg 2 mn. d. Harmenj. weg; M Blaukwater 62 j. echtg. v. J Boot Doelstraat; M L W Vallenduuk 1 mn. d. Papent. vest; L J Kruishaar 1 mn. z Hage- straat; K D Rademaker 64 j. echtg. v. L M Tijl So- phiastraat; N Blom 11 dg. d. Wolstraat; DJ Kroes 35 j. Kraaienh. gracht; H Voorhof 7 mn. z. Leidache Vaart; J J v. Dokkum 2 mn. d. Burgwal; WE Groenendaal 7 mn. z. Korte Zijlstraat; Een alslevenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J J v. Wes terhoven L. Hofstraat; M Klabou 6 mn. de Haas straat; E A de Brnijn 4 mn. d. Doelstraat; J F Franken 5 mn. z. Nieuwe Raamstraat; B H J Vester 7 mn. z. Gasthuislaan; J Rosbach 3 mn. d. L. Vaart; F J v. Luijken 65 j. Gierstraat. Een-en-twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 23 Juli, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. ff. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Lichte pas marsch, Carl. 2. Ouverture No. 1, op 38, Kalliwoda. 3. Fant. Lara, a'r. par Van Bruggenhout. 4. Pasquina Polka, Steenebrugen. 5. Fant. Othello et Tancredo, Kuffner. 6. Ouv. Flandre au Lion, Gevaert. 7. Studenten-Walzer, Bunckler. 8. Potpourri No. 2, Clement. HAARLEM21 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe fawitte f 8.80 a f 8.70. rogge fa f Haver f 4.65 a fgerst f a f duivenboonen f-,— a paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f fa AMSTERDAM, 21 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 522 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.88. dito 2de qual. f 0.78. dito 3de qualiteit J 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f110 a 320, graskalv. a 69 nuchtere kalveren f 10 a 11, 63 schapen en lammeren 13 a .28 vette varkens 46 a 40 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 22 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paard, 1371 runderen, 227 vette- en graskalveren 36 nuchtere kalveren1460 scha pen of lammeren, 320 varkens, 125 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 78 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 62 c.; kalveren 1ste qual. 85 e. 2de qual. 60 c., schapen 65 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 42 en 46 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 54 2e qualit. f50, 3de qual.f 45. ALKMAAR, 19 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: lOkoeieuy 180 a 240, 15 nuchtere kalveren 4 a 23,— vette kalveren a 39 schapen J 17 a 27 varkens f -r Per kilo, ®1 ma' gere dito 12 a 16,—, 7 bokken 5 a - paarden a lammeren f h 21 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van 170 a 270, 183 kalveren van (40 a 98 15 nuchtere dito van f 6 al7 335 schapen (28 a 35,97 varkens 40 a 50 c. 24 magere 13 a 19 c. per kilo. SCHIEDAM, 22 Juli. Moutwijn per Ned. vat f 14,— Jenever f 19,50, Amsterd. proef f 20,75 Spoeling f-,50 dito commissie f 0,40. HOORN, 19 Juli. Op de weekmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren d. graneu als volgt: 3 heet tarwe 9,a 9,50 - heet. rogge f-,—7 heet. gerst 5.75 6.50 —heet. haver -,mosterdzaad a 19 karwijzaad f 14,75 heet. boonen: heet bruine 13,— a 11.50 gele heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene aheet. grauwe ƒ16.— a 14, heet. witte 350 heet. n. aardappelen ƒ180, a ,2,50 manden appelen a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 10 paarden van 75 tot 150 veulens f a - koeien van f tot -— 6 kal veren van 9 tot 18, 30 schapen van J 35 tot 25 20 lammeren van 10 tot 19,— 21 varkens van 9 419, 1 zeug 40 a 44 biggen van 3 a 6 bokken af-, geiten -.a PURMEREND, 22 Juli. Kaas: aangevoerd 423 stapels prijs der kleine kaas (35,50 middelbare Boter 1.40 51.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 274 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 169 stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 56 stuks, prijs f 10 a 15 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 103 stuks, prijs 38 50 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 56 stuks, prijs 10 a 15 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 182 stuks, prijs f 4 a 7. LONDEN, 21 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 170 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- «5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/2, Kalveren 4/- a 5/8 Zwijnen 3/9 4/4. LEIDEN, 19 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet tarwe winter- -,a -,—zomer- -,a f 5 heet. rogge winter- a zomer- 10 heet. gerst zomer- a chevalier. a 8 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per vat lste qua). 56,— a 60.—, 2de qual. f 48.— a 54. Kaas. Aangevoerdstuks, wegendekilo, prijs per 50 kilo: Goudsche a Edammer ALKMAAR18 juli. Granen. Men besteedde voor tarwe y9,75, arogge -,a -gerst a 4,25, dito chev. -,a haver 5. -,— paardenboonen -,a -, bruine dito a duiven dito -.kanariezaad -,— a, rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 14,62 a blauw maanzaad -,groene erwten a grauwe dito 17,50 a vale dito a— Witte 5 Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 650 stapels, wegende 170,000 kilo. hooi-, kleine fcommissie fmid delbare f—,laagste prijs f—; Gras, kleine f 36,—com. missie f 29.middelb. f39,50 laagste}per 50 kilo Amsterdam, 22 Juli 1884. Prij'zen der onderstaande effectengenoteer_ pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2', 6gs/8 8 9 9 9 4 Hongarije. Obl. Leeniug 1867. 5 5 5 6 5 Portugal. Rusland. Spanje. Goud leening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.—Juli). Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 biuuenl. 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 hu u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 3 1877 4 Columbia. Obligatien43 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hoi], JJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s v 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morscbanak Syaran Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 Uumeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. (feit. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Gert. Aaud Miss Kanaas Texas Obl. Gert. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. 9 Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1864.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3. 2'/, poL 88';t 102'/, 98'/s 841/, 66'/, 6Ts/s 497/i. ioo3/, 8H/, 95'/., 45 553/, 8"/s 9 80 110'/, 118 26'/, ll'/s 9'/s U7'/s 150'/, 115 62 144'/, 109 16 62 56'/, 122'/, 54'/, 89'/, 92 V, 56 557/, 129 13'/j 124'/, 99 110'/, 1007/, 95 93'/8 103'/, Hl'/a HO'/, 132'/, 127 BRUSSEL, 22 Juli. De opening de? zitting vau de Kamer van afgevaardigden heeft heden te 10 uren plaat? gehad. De Kamer is terstond overgegaan tot het on derzoek van de geloofsbrieven der nieuwe leden. De afgevaardigden voor Brussel zijn allen toegelaten. De Senaat komt te 2 uren bijeen. PARIJS, 22 Juli. De Kamer heeft met 409 tegen 50 stemmen besloten, het voorstel in overweging te nemen tot wijziging van de kieswet en wederinvoering van het scrulm de liste. De jongste opgave te Marseille beliep 4? te Toulou 42 dooden. LONDEN, 22 Juli. De Conferentie is heden-namiddag ouder voorzitterschap van Granville bijeengekomen. Al de afgevaardig den met de hun toegevoegde financiers tegenwoordig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3