M ARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. De herinneringen der kindsheid zijn machtige ketenen, 't Zijn bloemen van bui tengewoon lieflijken geur; hoe ouder men wordt, des te dierbaarder worden zij ons. Grofheid, ruwheid is onbeholpenheid van geest. Men kan geen vrede hebben zonder dien te geven. Aan de stutten, die wij voelen wag gelen klampen we ons dikwijls dubbel vast. Er zijn een menigte hebbelijkheden en nalatigheden, op zichzelf kleinigheden, maar erg genoeg als symptomen van den toestand der ziel. De goede en slechte zijde. Men vindt menschen, die in alle dingen de slechte zijde, anderen, die in alle dingen alleen de goede zijde opmerken. De eersten vinden stof tot klagen in elke vreugde, de anderen daarentegen stof tot vreugde in elk ongeval; de eenen schudden gal in iede- ren honigkelkde anderen storten balsem in elke wond; genen zijn zeer ongelukkige wezens, te vergelijken met slechte jaren, waarin niets groeien wil, terwijl het nog daarenboven hagelt; dezen zijn integendeel als Meinachten, waarin alles naar boven zou willen werken, alles groeit en bloeit. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS^ Amsterdam, 25 Juli 1884. Prijzen der onderstaande effecten loo3/,, 817, »7w PARIJS, 25 Juli. Te Marseille zijn 34, te Toulon 28 choleralijders gestorven. DURBAN, 25 Juli. De gedelegeerden der Transvaal ziju te Pretoria terugge keerd en met groote geestdrift begroet. SUAKIN, 25 Juli. Te Massoweh heeft eene aardbeving plaats gehad, waardoor bijna alle buizen zijn vernield. Alle sche pen in de haven kregen hevige schokken. Van de bevolking hebben er velen de vlucht genomen naar het binnenland. KAAPSTAD, 25 Juli. Volgens berich ten uit Stellaland had de Britsche resident in Bechuanaland, Mackenzie, de Britsche vlag te Vrijburg in Stellaland geheschen, maar zij werd door het volk neergehaald. LONDEN, 25 Juli. In het Lagerhuis heeft Lord Hartington verklaard, dat, indien geen onvoorziene gebeurtenissen in Egypte plaats grijpen, welke tot grootere uitgaven zouden leiden, voor het einde der zitting geene nieuwe aanvrage van een krediet voor de verdediging van Egypte noodig is. Door Gladstone is de geneeskundige wet ingetrokken. In het Hoogerhuis heeft Granville mede gedeeld, dat de Conferentie Maandag eene korte zitting zal houden en dat het mogelijk is dat er eene beslissing genomen wordt, welke het der Regeering mogelijk maakt spoedig mededeelingen aan het Parlement te doen, maar eene stellige belofte daar omtrent kon hij niet geven. Volgens de Lancet heeft de Regeering besloten, eene Commissie naar Britsch-In- dië te zenden, om er de oorzaken der cholera te onderzoeken, in samenwerking met de reeds benoemde Britsch-Indisehe cholera-commissie. De nieuwe interpellatie in het Lagerhuis over de zaak der Nisero zal plaats hebben aanstaanden Maandag. gon van den goederentrein, welke dagelijks de reia heen en weer doet tusschen Aarschot en Herenthals, heeft een roodataartje zijn nest ge bouwd, eieren gelegd, gebroeid en nu zijn er twee bijna vlugge vogeltjes in te vinden. Moeie- lijk valt het te begrijpen dat noch de d&gelijk- sche reis, noch de hevige schokken het rood ataartje van zijn nest konden verjagen. Een slager te Middelburg, leve- rancier van 't garnizoen, vermoedende dat het door hem geslachte beest niet aan het verlangde gewicht zou voldoen, trachtte de voediugscom- missie te misleiden, door in de nierbedden schij ven lood te verbergen ter zwaarte van p. m. 10 kilogram te zamen. Gelukkig ontdekte de com missie tijdig het bedrog, en de slager werd be boet met j 25, terwijl nog ten overvloede het leveringscontract zal worden verbroken. Een kat pleegmoeder van een kuiken, dat zal wel tot de zeldzaamheden behoo- ren. Een vos had aan eene boerderij in Noor wegen een ochtendbezoek gebracht, en aldaar twee kippen benevens het broedsel van de eene, voor ontbijt uitgekozen. Slecht» een der jonge kuikens ontsnapte KeiDtjes aandacht en werd later in zulk een erbarmelijken toestand teruggevonden, dat men besloot het de kat voor te werpen. Maar de kat, die zelf twee jongen had, begon het kuikentje te liefkozen, legde het bij hare jongen, verwarmde het met deze, en is sedert de zorgvuldigste moeder voor het beestje geweest. Hel kuiken is onafscheidelijk van de katten-familie en het is vooral aardig te zien, wanneer ze samen spelen. Het kuiken schijnt niet de minste geneigdheid te hebben om met zijne gevederde stamgenooten op dc boerderij kennis te maken. De Ned. Spectator van den 19rn dezer 'oevat een plaat over de Transvaalsche spoorweg- leening, voorstellende een locomotief met tender, de laatste gevuld met flesschen, menu's enz. De machinist zegt tot Paul Krüger: „Van menu's, wijn, pistaches, Plancius-reden en zulke wissewasjes kan ik den schoorsteen wel laten rooken, maar geen locomotieven stoken." In Europa geldt het aanleggen van pneumatische buizen b. v. tot het vervoer van brieven en pakketter. nog als iets zeldzaams; sedert weinige jaren bedient men zich van dit middel te Londen op vrij groote schaal en hoewel in mindere mate, ook te Berlijn. In Noord-Ame- rika daarentegen bezigt men het vrij algemeen voor bovengemeld doel en tot andere doeleinden.Als een voorbeeld daarvan kan worden meegedeeld dat zich aldaar een maatschappij heeft gevormd, die pneumatische buizen doet aanleggen langs het Illinois- en Michigankanaal van Chicago naar La Salle over een afstand van 175 kilometer, welke hoofdzakelijk zullen strekken tot het transport van granen. Er zullen stations worden aangelegd te Jolict, Lockport en verscheidene andere plaatsen. Wat betreft de snelheid van vervoer, welke door dit middel zal worden bereikt, wordt o. a. mee gedeeld, dat een mijl afstand zal worden afgelegd in. 4 minuten. Erzijn thans in Frankrijk 16 vrou- wen, die versierd zijn met het ridderkruis van het Legioen van eer. De grootste c i g a r e 11 e n f a b r i e k in de wereld is te La Honradery op Cuba. Zij produceert dagelijks 27» millioen cigaretten. Een nieuwe sneltrein van St. Pe tersburg naar Lissabon over Berlijn, Keulen, Pa rijs en Madrid zal door de „internationale slaap- waggons-maatschappij" te Brussel ingericht wor den. Deze trein zal den afstand tusschen beide steden 8434 kilometer in 92 uur afleggen. Een Amerikaan, kapt. John Tray- nor, is den 7en dezer uit Newhaven (Ver. St.) vertrokken om, in een roeibootje van 17 voet lengte, den Atlantischen Oceaan over te steken. Hij heeft geen ander gezelschap dan zijn hond Jumbo, en hij is voorzien van levensbehoeften voor zes maanden. Of men ooit weer iets van den waaghals zal hooren, mag zeer twijfelachtig heeten. Van den gebroken telegraafkabel tusschen Tessel en Vlieland is niets te ontdekken. Men heeft het dreggen nu gestaakt. De nieuwe kabel moet reeds gedeeltelijk klaar zijn en zou dus spoedig gelegd kunnen worden. In de vorige week zijn door de rijkspolitie 73 vreemdelingen, onder welke 11 vrouwen, over de grenzen van ons Kijk gezet, 42 als zijnde zonder middel van bestaan, 29 we gens gemis van legitieme papieren en 2 wegens laualooperij. Voor de rechtbank van Westmin- ster (Londen) is een aanklacht ingediend tegen den directeur der pas gestichte Wellington Club door een lid dier Vereeniging. Dat lid had bij het inwijdingsfeestmaal in een toost de club een „sherry-en bitterciub" genoemd; de directeur had in die vleiend bedoelde uitdrukking een grove beleediging gezien en na afloop van het maal met zijn bedienden den tooster duchtig afgerost. Hij zal zich nu wegens zijn hardhandige tegen werpingen moeten verantwoorden. De Engelsche aëronauten Cres- pigny en Simmons, die niet lang geleden eene luchtreis over het Kanaal maakten, deelen mede, dat zij, toen zij het Kanaal overgingen, alles zagen, wat zich op den bodem der zee bevond. De diepten en zandbanken van verschillende grootte, de klippen en rotsen, tot de kleinste toe, de grotten, kortom alles konden zij onderscheiden. De stroomingen hadden verschillende kleuren en verdwenen in de verte evenals eene rivier op het land. Simmons stelt voor, van deze omstandigheid partij te trekken voor de opname van den bodem der zee in de nabijheid der kusten, waaraan tot nog toe veel bezwaren en groote kosten verbonden waren. Men zou, meent hij, de opname kunnen verrichten uit een aan een schip bevestigden lucht ballon. Het verschijnsel, waarvan hier sprake is, werd trouwens reeds in 1876 door den aëronaut A. Moret waargenomen bij een luchtballontocht bij Cherbourg. Een martelaar voor de bestrijding van het fooienstelsel was dezer dagen een cou- rantenverkooper te Parijs, die een blaadje, l'An- ti-Pourboire te koop aanbood, waarin deze be lasting ten bate van koetsiers en kofïiehuisbe- dienden fel bestreden wordt. De man werd door de bedienden van een groot koffiehuis op den Boulevard des Capucines aangevallen en duchtig toegetakeld. Slechts met moeite gelukte het den omstanders den armen man te bevrijden uit de handen der verwoede Garqons, die hem anders vermoord hadden. De politie te Utrecht heeft de hand gelegd op de 13 jarige dochter van den arbeider K., die blijken had gegeven van verre gaande sluwheid en biutaliteit, zooals gelukkig maar zeidzaam voorkomt. Deze jeugdige dienst bode, die boodschappen voor hare meesteres moest doen en quasi het haar medegegeven geld, om de gekochte waren te betalen, verloor, doch versnoepte, kocht het bestelde, doch op naam eeuer geachte familie. Een allerdwaaste brief, dieu zij aan den winkelier schreef en met den naam van die familie onderteekende, bracht het feit uit. Ook moet bij haar eene rekening van eene alhier wonende firma gevonden zijn, die zij, om het door haar gepleegd bedrog te bedekken, eigenhandig had gequitteerd. Een en ander is in beslag genomen, zoodat deze sluwe oplichtster met de justitie zal moeten afrekenen, Dezer dagen kwam een welge- kleede mijnheer bij eene dame, die op den bou levard te Parijs, met een kind op den arm wan delde, en zeide dat er een venijnige vlieg rond den kleine vloog. Hij verjaagde die, groette beleefd en ging heen. Eenige oogenblikken later zag de moeder dat haar gouden horloge en ketting verdwenen waren. De beleefde mijnheer was er met deze voorwerpen van door. The New-York Herald organiseert weer een grootsche onderneming op het gebied der journalistiek. Zoodra de nieuwe, geheel particu liere Bennett-Mackay'sche kabel gereed en in ge bruik genomen zal zijn, zullen de door de agen ten van de Herald iu alle werelddeelen dagelijks verzamelde berichten en correspondentiën eerst naar Londen gezonden en van daar per nieuwen kabel naar New-York worden geseind. De hoofd artikelen zullen ingsgeiijks in het Londensche bureel geschreven en eiken avond naar New- York gekabeld worden, zoodat, met uitzondering van Amerikaansche en locale tijdingen, de Herald feitelijk in Fleetstraat, Londen, geredigeerd zal wordeD. Zankhoff, de tegenwoordige eerste Minister van Bulgarije, is een der sterkste roo- kers van het Balkan-Schiereiland. Als men in zijn werkkamer komt, zoo schrijft een reiziger die hem onlangs bezocht, ziet men niets dan een dichte rookwolk. Eerst na verloop van eenige seconden, als het oog wat aan dien damp gewend is, ziet men den Minister in zijn leunstoel zitten met eeu groote pijp in de hand, waaruit hij voortdurend nieuwe rookwolken trekt. Op zijn schrijftafel staan nog zeven andere gestopte pijpen tot de beurt aan hen komen zal. De Bulgaren noemen hem daarom „den man met acht pijpen." z Ziet ge," zei de Minister tot zijn bezoeker, „dat rooken is mijn eenige ondeugd". Zankhoff is nooit zonder zijn pijp. Hij rookt haar zoowel op zijn wandelingen als in het vorstelijk paleis. Al te ijverig. Onderwijzer. Gij, Meier, wan neer heeft Tollens zijne „Wraak" geschreven? Meier zwijgt. Onderivijzer. Schaam je, dat ge dit niet weet. Voor uwe straf leert ge het ge dicht van buiten. Meier. Maar, meester.On derwijzer. Stil, zeg ik je, nu leert ge het twes- maal van buiten. CTit eene toespraak. Volgen wij allen het lijk van den geachten hoogleeraar, want helaas! zulk een man sterft niet alle dagen. Een getuigschrift. Een advocaat had eenige jaren geleden een tuinman, die wel zeer bekwaam in zijn vak was, maar hem op gruwelijke wijze bestal. Toen dit lang genoeg geduurd had, gaf hij den tuinman zijn ontslag. Deze verklaarde onder het storten van tranen, dat zijne toekomst voor altijd bedorven was, indien hij geen getuig schrift aangaande bekwaamheid en eerlijkheid kon overleggen. De man der wet liet zich eindelijk verteederen en schreef: „op verlangen verklaar ik bij deze, dat N. N. vijf jaar lang in mijn tuin is werkzaam geweest en er in dien tijd zooveel uit heeft weten te halen als mogelijk was. Verkeerd verstaan. Dokter. Was de man bij zichzelven, toen hij viel?" Buurvrouw„Neen, hij was bij ons." Vruchtbaar discours. Hij. Kunt ge piano spelen, juffrouw? Zij. Neen, dat kan ik niet. Hij. Nooit geprobeerd? Zij. Neen. Hij. Hoe weet u dan dat u 't niet kan? Ruilhandel. Vader. Wat hebt ge wederom uitgevoerd, deugnieten? Karei. Wij hebben ge ruild, papa. Vader. Maar waarom weent 1? rits dan zoo? Karei. Dat zal ik u zeggen, papa, hij gaf mij een oorveeg en ik gaf hem in ruil eeu anderen terug. Nutteloos. Bedelaar. Och, beste heer, geef me een kleinigheid, ik heb zoo'n vreeselijken hon ger. Heer. Maar gij zijt immers volmaakt gezond, waarom werk je niet? Bedelaar. Dat heb ik al eens geprobeerd, maar dat is nutteloos, daar krijg ik nog meer honger van. Haarlem, 26 Juli. In tegenwoordigheid van de schoolcommissie, van een aantal ouders en belang stellenden, waaronder eenige Eerw. Heeren Geeste lijken, had gisteren, in het lokaal Felix Favore, de jaarlijksche prijsuitdeeling plaats van de K.K. Paro- chialeScholen te dezer stede. Als naar gewoonte leg den eenige leerlingen proeven van hunne bekwaam heid af in de declamatie zoowel in de Nederlandsche als in de vreemde talen. Deze voordrachten toonden duidelijk dat een leerling wicn het niet aan ijver en toeleg mangelt, onder de uitmuntende leiding van onze bekwame K. K. onderwijzers, zich ook die kennis kan verschaffen, welke hij noodig kan hebben, om zich later in den beschaafden kring gemakkelijk en gepast te bewegen. Uitspraak eu accentuatie lieten niets te wenschen over en droegen de algemeene goedkeuring weg. De uitstekende orde, die er gedurende de plechtigheid onder de leerlingen heerschte, wekte een ieders bewonde ring. Een en ander bewijst dat het onderwijs en de leiding der K. K. jeugd aan onze Parochiale Scholen in uitmuntende handen is. De voordracht van een zestal liederen door de leerlingen der verschillende klassen, bracht niet weinig bij om het aar.geuame van deze feestelijke prijsuitdeeling te verhoogen. De Hoogeerw. Heer J. A. Van den Akkert n de Zeer- eerwaarwaarde Heer N. A. A. Aussems schetsten (de eerstgenoemde des morgens, de laatstvermelde des middags) in kernachtige bewoordingen het groote nut, de noodzakelijkheid en de heerlijke gevolgen van het Katholiek onderwijs en wekten de talrijke aanwezigen op, hunne beste pogingen in het werk te stellen tot uitbreiding van een onderwijs, hetwelk vooral in onze dagen van ongeloof en zedebederf zoo hoog noodzakelijk is. Zij brachten den dank aan de heeren onderwijzers die zich blijk baar op uitmuntende wijze van hunne moeilijke taak hadden gekweten en spoorden hen aan, ook verder met dezelfde zorg en energie zich aan de opvoeding der Katholieke jeugd te willen toewijden. Met een hartelijk woord van dankzegging aan de heeren leden der schoolcommissie, door den heer E. Van Zwetselaar, hoofd der scholen, ge sproken, werd deze plechtigheid besloten. Twee en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 27 Juli a. s. des namiddags van 2 tot 4 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. 11. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Marche, Pair/paré. 2. Out. Stradella, Flotoiv. 3. Am schonen Rhein, Walzer, Strauss. 4. ïant. Ie ballet, Tatteur. 5. Ouv. les diamants de la couronne, Auber- 6. Gavotte Stephanie, Czibulka. 7. Fant.unecor- beille de fleurs, Bodolphe. 8. Galop, Gobbaerts. Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken." Harmonie-Concert van bovengemeld muziekkorps op Zondag 27 Juli a. s. des avonds van half 8 tot 10 uur Programma: 1. Marsch Unser Wensel, Suppé. 2. Ouv. les Puritains, Bellini. 3. Walzer, Weiss. 4. Andante ori ginal, Clarens. 5. Fant. Faust, Gounod. 6. Ouv. la reine d'nn jour, Ralvy. 7. Fant. Ie Prophéte, Meyerbeer-. 8. Potp. Lieblings-klange, Clarens. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een bloedkralen armband. Een glazenmakersdiamant. Een lot van de Staatsloterij. Een granaten armband. Een schoentje. Een rozenkrans. Een sokje. Twee nagelschuiers. Een linnen zakje met rood lint geboord. Een koperen ge wicht. Een steigertouw. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een pakje nieuwe zakdoeken. HAARLEM, 23 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 12 koeien verkocht,12 voor 1 140 a 250 1 Btier; verkocht - voor f 130 a - vaarzen, verkocht - voor f a - pinken verkocht voor f a - graskalveren verk. voor f a 13 nuchtere kalveren, verk. voor 8 a 16, 30 schapen, verk. voor f 20 a 24; varkens, verkocht voor ac. per l/3 kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 121 stapels kaas, 15260 stuks, wegende 28498 kilo, hoog ste prijs f 32,middelbare prijs per 50 kilo SCHIEDAM, 23 Juli. Moutwijn, per ned. vat 13,75 Jenever f 19,25, Amsterd.proef f20,50 spoeling f-,30 dito commissie f -,50. GOUDA, 24 Juli. Op de kaasmarkt waren 166 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 25a 34. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.60 1.70 derweiboter fl.40al.25.per kilo.Handel zeer ving HOORN, 24 Juli. Ter waag gewogen 427 stapels kaas wegende, 118,998kiloj hoogste prijs per 50 kilo f ®b.— voor kleine voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 24 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300 Schapen en Lammeren 7000. Kalveren 170, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/- Schapen en Lammeren 5/- a 6/2, Kalveren 4/8 a 5/6 Zwijnen 3/9 a 4/4. AMSTERDAM, 23 Juli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 2 runderen, 166 vette kalverenlste qual -,85 2de qual.-,70 per kilo, 3 graskalf/ a,55 nuchtere kalveren, ƒ10 a 16, schapen en lammeren f a 157 vette varkens 46 a 40 c. per kilo. LEIDEN, 25 Juli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden af 60 stieren f 58 a 195 85 ossen f 168 a 310 130 melkkoeien f 155 a 285 kalveren dito f a 74 vare dito f 150 a 265-- vette dito f 26 graskalveren f 24 a 58, 86 vette f 30 a 68 a 18 nuchtere dito f 6,— a 22, 820 vette schapen 23 a 36,697 weide dito ƒ17, a 26, 488 lammeren 56 magere varkens 14 a 25, 194 biggen f 6,a 13.— ALKMAAR, 25 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ9,50, arogge -,a -gerst a 6,25, dito chev. J -,a haver f 5.50 -,paardenboonen -,a -, bruine dito a duiven dito -.kanariezaad -,a,— rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 15,10 a blauw maanzaad -,groene erwten a grauwe dito 17,50 a vale dito aWitte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 700 stapels, wegende 170,000 kilo. hooi-, kleine fcommissie!mid delbare flaagste prijs f—; Gras, kleine f 36,—com. missie f29.— middelb. f30,laagste j per 50 kilo pCt Nederland. Certif. Werk. Schuld2', Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 3 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amat. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binueul. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schold 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien43, Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltisohe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeuie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. C'ert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PjaEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam8 Gemeente Orediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staalsl. 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. genoteer de koers 683/„ Sl'/a 102»/s 9S'/s 85 671/, 499/i« 957/„ 453/, 56 974 79 1107, 1187, 267, H'/s 9 US3/, 151 115 697, 144 1073/, 15 62 567/16 1237, 543/, 907,, 933/u 567, 567, 1307, 137, 1257, 1013/, 1097, 1007, 9413/i. 987, 1037, 1117s 140 130 127

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3