MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste berichten, Voor geest en hart. Een haar breed van den weg der eer afwijken, heeft een even groote fout ten gevolge als wanneer men in een rekening een verkeerd cijfer zet. Zij die steeds op de handelingen van anderen te vitten hebben, gelijken lieden, die op den duur in vreemde huizen ver wijlen en daar alles verbeteren en hervor men willen, terwijl zij hun eigen huis laten vervallen. Vreest gij te worden geslagen heb toch den moed te overwinnen. Wat is het leven van den mensch? Wordt men niet van de eene plaats naar de andere gevoerd, van de eene smart naar de andere? Vroeg op, laat neer, brengt verloren goed weer. Russische spreekwoorden. Als de mug op de slingerende klok zit, denkt zij dat zij de klokkenluider is. Als men het schaap scheert, is het om van de wol een rok te maken. Metter tijd worden alle eikels eiken. Als men tie vlucht der vogels prijst, schudt een eend den kop. Hang het eerste werk niet aan den spinrok, voordat het oude versponnen is. 't Is niet om den hout worm dat de specht op de boomen pikt. Wij hebben beiden dapper geroeid, zeide de vlieg tot den veerman, toen de boot aan den anderen oever kwam. De ne gende huid hoort ook nog bij de ui. Vast is de dood, los is het leven. Den besten hond moet men de hand niet in den bek steken. Ook van groote bloemen vlecht men een kleinen krans. Wie de spiets koopt, krijgt er den oorlog op toe. Slootwater smaakt den gezonden beter dan wijn den zieken. Honderd erwten geven nog maar een klein gerecht. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 16 Aug. Z. D. H. Mgr. C. J. M. BottemanneBisschop van Haarlem, heeft gisteren in de Kathedrale Kerk alhier het sub-diakonaat toegediend aan den Eer waarden heer J. L. T. Waterreus, het dia- konaat aan de Eerw. heeren W. C. C. AlbersC. J. B. Olifiers, A. D. Timans en A. Vergeer en het heilig Priesterschap aan de Eerwaarde heeren A. W. F. Beu kers, G. P. BomC. J. BournanC. II. Bramlage, H. BrandouwJ. F. M. Busch, II. A. A. Danckaarts, C. L. A. Delfgaauw, J. M. G. Meijknecht, G. C. van Noort, Th. M. Vlaming en W. H. J. Willeman. Naar wij met zekerheid vernemen is onze vroegere stadgenoot; de neer J. J. Ruigrok, thans organist aan het Seminarie te Kuilenburg, met 1 Sept. a. s. benoemd tot organist van de parochiekerk van den H. Nicolaus te Purmerend. Uit goede bron vernemen wij dat de heer Jhr. Q. Hoeufft zijn ontslag als lid van den Gemeenteraad heeft aangevraagd. Gisteren-namiddag is uit het Spaarne opgehaald het lijk van een 6 jarig knaapje dat sedert 9 uur des ochtends werd vermist. Smakelijk. Kapitein, (tol den sergeant-majoor). Commandeer dezen smeerpoets van een kerel voor diensten in de keuken. In de gelederen ziet hij er te vies uit. Ingezonden. pbemie-leeningen, MARSEILLE, 15 Augustus. Ia de laatste 24 uveu zijn hier 20 personen aan de cholera overledente Toulon 3. KAïRO, 15 Augustus. De geheele expe ditie zal zoo spoedig mogelijk naar Wady- Halfa worden gezonden en van daar, op weg naar Dongola, naar Semneh vertrekken. PARIJS, 15 Augustus. Bij de voortzetting der beraadslaging in de Kamer over het crediet voor Tongkin, verklaarde de heer Goblet, nadat eenige sprekers waren voor- afgegaan, dat hij het crediet zal aannemen, maar de voorgestelde motie van vertrouwen in het Kabinet zal verwerpen. Vervolgens werd er op aanvraag van de rechterzijde eene openbare stemming op de tribune ge houden. De uitslag daarvan was, dat het crediet aangenomen werd met 219 stemmen tegen 44. Hierna had de openbare stemming op de tribune plaats over de motie van vertrouwen. De rechter- en uiterste linkerzijde verklaar den zich van stemming te zullen onthouden. Het vereischte aantal stemmen om eene beslissing geldig te doen zijn, werd nu niet bereikt, zoodat de stemming nietig verklaard werd. De zitting werd hierop verdaagd tot zeven uur. Bij de toen gevolgde stemming werd de motie van vertrouwen aangenomen met 173 stemmen tegen 50. Ferry heeft formeel het bericht in een der ochtendbladen, meldende de inneming van Tamatave en het vermoorden der Fran- schen door de Hovas gelogenstraft. Een vreeselijlc onweder heeft Zon- dag-nacht op de spoorweglijnen langs Waitzen, Veroce, Maros, Zebegeny en Buda-Pesth onge hoorde verwoestingen aangericht. Geweldige water massa's spoelden op verschillende plaatsen den grond onder de rails weg,zoodat de treinen vele uren te laat aankwamen.Het dorp Zebegeny met 130 hui zen is geheel verwoest; acht mcnschen verdron ken er. In het dorp Oresz ziet het er eveneens treurig uit; hier kwamen elf menschen om. Te Ofen liggen de straten vol puin, de bestrating is over een groote uitgestrektheid vernield en vele huizen hebben schade geleden. Gelukkig zijn hier geen menschenlevens te betreuren. Waarschijnlijkiu de zaal van hel Scheveningsche Badhuis, waar het jockeybiljart staat, is aan den heer H.eersten hoofdambte naar aan een der ministeriën, zijne zakportefeuille ontstolen. Deze portefeuille bevatte hoogst belang rijke aanteekeningen en een aantal vrijkaarten op spoorwegen. Men vermoedt dat eene jeugdige vrouw, die met zakkenrollers in betrekking schijnt te staan, bij dezen diefstal is behulpzaam geweest. Van alle zijden worden pogingen aangewend, om den dief op het spoor te komen. Iedereen kent het bakersprookje van den jongen, die een kersepit doorslikte en in wiens maag toen een kerseboom groeide. Men zou thans kunnen zeggen, dat jongens en meisjes, die zich aan klontjes suiker te goed doen, in steenen zullen veranderen. Volgens een corres pondent van ie New-York Tribune toch, ismen druk bezig met steen in suiker om te scheppen. De bedoelde steensoort is in de Rocky Mountains uitgegraven en, na tot een zacht wit poeder ge malen te zijn, r.aar New-York verscheept, waar men het met gewoon meel of ook met goedkoope kandijsuiker vermengt. Deze „rotspeeöer" wordt in Amerika hoe langer hoe meer gezocht, en het is dus binnen korten tijd te voorzien, dat een New- ïorksch jongetje, dat veel van zoet hield letter lijk in een steeupilaar veranderd werd. Vermakelijk is de volgende alinea uit het Gemeenteverslag van Goes: //VII. Ned. Israëlietisch armbestuur. Door deze instelling wer den verpleegd: 0 hoofden van huisgezinnen onaf gebroken en 0 hoofden nu en dan. De uitgaven waren: lo. kosten van beheer nihil, 2o. onderstand in geld nihil, op andere wijze nihil, te zamen nihil, totaal der uilgaven nihil. De collecten hebben op- gebraoht nihil." Welke zonderlinge lotgevallen kan een standbeeld beleven. In 1794 werd in het oude Battery-Park te New-York een standbeeld op gericht voor Washington, dat er tot in 1843 stouil. Toen stond het echter bij de voorgenomen veran deringen van aanleg in den weg en werd voor 250 dollars aan een liefhebber van oudheden ver kocht. Deze bracht het naar Zuid-Norwalk, in Connecticut, en toen hij in 1860 stierf, werd het te New-York voor 300 dollars van de hand ge daan. Dezer dagen werd te New-York een vei ling gehouden, waarbij het oude houten stand beeld opnieuw te voorschijn kwam. Het werd nu door een tabakshandelaar gemijnd, die het voor zijn sigarenwinkel de rol van „Indiaan" zal laten spelen. Dezer dagen gelukte het den leeuw in den dierentuin te Posen, terwijl zijn kooi werd schoongemaakt en hij dus in een andere was overgebracht, waarvan de deur onvoorzichtig ge noeg was opengelaten, te ontsnappen. De onge wone vrijheid scheen het dier echter volstrekt niet te bevallen, want nadat het eenige oogen- blikken naar alle zijden had rondgezien, sprong het op den stam van een acacia, waar het ang stig in elkaar gedrukt bleef zitten. De stam, die dit zware gewicht niet dragen kon, brak, de leeuw stortte naar beneden, en het was den intusschen toegesnelden wachters nu mogelijk hem met een strik te vangen en naar zijn kooi terug te ge leiden. Eene geheel nieuwe methode voor het vervaardigen van postzegels is thans in België in aanwending gekomen, om het vervalschen er van te verhinderen. Dit vervalschen geschiedt namelijk sinds den laatsten tijd veel door middel van de photographie en daarom zijn in België proeven genomen op één postzegel twee zulke kleuren aan te brengen ééne voor de teeke- ning en ééne voor den ondergrond dat ze door middel van de pkotographeerKunst niet verveel voudigd kunnen worden. De proeven zijn na lang zoeken gelukt en als resultaat er van zijn de twee postzegels van 10 centimes en één frank als eerstelingen van een geheel nieuwe serie dezer dagen verschenen. De gekozen kleuren zijn karmijn rood op lichtblauwen en bruin op groenen on dergrond. Een Engelsche uitgeversfirma heeft bekend gemaakt dat zij eerste edities zal uitgeven van Goldsmith's „Vicar of Wakefield" en Johnson's „Rasselas". Het eigenaardige hierbij is, dat een beperkt aantal exemplaren zal worden gebonden in houten banden, en wel van hout genomen uit de wanden van Daily's chop house, 't welk Goldsmith en Johnson gewoon waren te bezoeken. Dat er zich velen zullen laten beet nemen, is zeker. Mundus vult decipi. Dezer dagen werd te Ne; w-Y o r k een armoedige, schijnbaar oude kreupele vrouw wegens bedelarij opgepakt en voor zes maanden naai een werkhuis gezonden. Die vrouw was zes tien jaar geleden algemeen gevierd en bewonderd als de bevalligste danseres der stad, de prima ballerina Elmira Venturoli. Zij was toen zeventien jaren oud en zij is dus nu 33; maar zij ziet er uit als een van diep in de vijftig. De ongelukkige kreeg, op het glanspunt harer loopbaan, door bo venmatige inspanning en onvoorzichtige verkoe ling, een beenverlamming, zoodat zij haar kunst voor goed vaarwel moest zeggen. Een tijdlang leefde zij van de ondersteuning van vrienden, maar langzamerhand door alle vroegere vereerders en vrienden verlaten, verviel zij tot de uiterste armoede en vijf of zes jaren lang bedelde zij lar.gs de straten. Papier uit afval van suikerriet „Bagasse", wordt tegenwoordig in Amerika ver vaardigd. Vroeger wist men met die „Bagasse," welke niet als mest of brandstof gebruikt kon worden, geen raad, totdat een zekere generaal Haran het middel vond om een soort van papier er uit te bereiden. Een fabriek, die zich hierop toelegde, heeft de beste uitkomsten verkregen. Het papier is even goed en niet duurder dan het uit andere stoffen vervaardigde. De Bagasse-stof is vooral geschikt tot het maken van voorwerpen, i als papieren emmers, bakken enz., voor bord- en pak- alsook voor couiantenpapier. Te Gigean, bij Nimes, heeft iemand, die zijne vrouw verloren had, vreezende gedwon gen te zullen worden ora haar linnengoed te ver branden, dit in een kruiwagen geplaatst en zich in allerijl naar Cette willen begeven, om het daar te verkoopen. Onderweg echter werd hij plotse ling zelf door cholera aangetast en blies onder onlijdelijke smarten op den kruiwagen den adem uit. De Belgische Eegeering heeft reeds geruimen tijd geleden besloten de in tweeën ge vouwen kleine brieven, ook hier te lande als mot a la poste bekend, voor het porto der briefkaarten te vervoeren en zelve verkrijgbaar te stellen, daar het dunne papier dezer briefjes vrijwel met het gewicht der briefkaarten overeenkomt. In verband daarmede doet de N. Zutph. Ct. de vraag, of een dergelijke maatregel ook niet door onze Regeering kan genomen worden, daar veler hoofd bezwaren tegen de briefkaarten (de openbaarheid van het geschrevene) daardoor zou weggenomen zijn. Bij zekeren Gerrit Tolbert te Al- meloo, die sedert eenigen tijd onder verdenking lag valsch geld uit te geven, zijn door de politie eenige muntstukken in beslag genomen. Hij is deswege in verzekerde bewaring gebracht. Het vangen van kikvorschen is in Canada een bepaalde tak van industrie geworden. Wanneer het seizoen er is, worden eenige jongens naar de waterpoelen bij Barrie, in Ontario, gezon den, om kikvorschen te vangen. Te Barrie wor den de pooten afgesneden, de beestjes gevild en naar Detroit, Chicago en andere groote Ameri- kaansche steden gezonden, waar bizonder veel vraag er naar is voor hotels en restauraties. Oude geschiedenis. OnderwijzerNoem mij eenige beroemde veldheeien uit de oude geschie denis. Leerling. Hannibal. OnderwijzerGoed zoo, verder. Leerling. Alexander de Groote. Onderwij zer. Goed, verder. Leerling. Napoleon I. Onder wijzer. Uit de oude geschiedenis, heb ik gezegd. Leerling. Blücher, Moltke. Onderwijzer. Te drom mel, verstaat ge mij niet? Wij spreken van de oude geschiedenis. Leerling. Nu ja, meester,'tis immers een oude geschiedenis dat Blücher en Moltke beroemde veldheeren zijn. Bloemenspraak. Onderwijzer, (tot een dom- men leerling) Zeg eens, Van Bommelen, ik ken wezens, die tweemaal zooveel verstand hebben als gij, natuurlijk hebben ze ook tweemaal zoo veel voeten. Principieel. A. Amice, leen me s. v. p. 20 gulden. B. Die bezit ik niet. A. Leen me dan maar 5 pop. B. Ik leen uit beginsel nooit minder dan 20 gulden, want kleinere vorderingen worden steeds vergeten. Versproken. lieer. Mag ik den referendaris spreken. Bediende. De referendaris is niet te huis. Heer. Nu, wees dan zoo goed en stel hem dit briefje ter hand. Bediende. Wil u ook op ant woord wachten? Tirannie. Lize. Waarom gaat ge uit uwen dienst. Marie. O, je weet niet hoe tiranniek mijne mevrouw is. Als ik een uur of drie te lang weg blijf, maakt zij een leven van heb ik jou daar. Maar als zij uren lang gaat wandelen, mag ik geen woord zeggen. Lize. Afschuwlijk! Teergevoelig. Van Vledderen. Wat scheelt je Vlegelmeijer, waarom ben je zoo bedroefd? VlegelmeijerAch, beste vriend, daar lees ik in de courant dat de hoogleeraar Seijbel, nauwelijks vijftig jaren oud, overleden is. Van Vledderen. Was hij een uwer bloedverwanten? Vlegelmeijer. Dat juist niet, maar hij spelt zijn naam ook met een ij. ABftOND. BECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 14 Aug. 1884. 1. Th. F B. te Haarlem, appèl van het kantongerecht te Haarlem, (jachtovertreding) bij verstek het vonnis a quo vernietigd, voor zooveel daarvan is geappelleerd, de kosten in hooger beroep te dragen door den Staat. 2. J M R. te Oostzaan, onbevoegd uitoefenen der geneeskunst, vrijgesproken. 3. J v. d. B. te Haarlem, opz. verbr. van afsluiting en het werpen van steenen tegen een anders huis, voor het le feit vrijgesproken, voor het 2e feit f 5 boete of een dag subs. ger. straf c. e. 4. J K Sz. te Vo- lendam, openbare dronkenschap 2e lierh. bij verstek 14 dagen gev. straf c. 5. J v. IJ te Zaandam, bel. bed. beambte in functie f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. 6. W A. te Haarlem, verstoren der openbare orde en verzet, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf en 6 dagen gev. straf c. e. 7. J S. te IJ muiden geweldpleging tegen de politie, bij verstek 15 dagen cell. gev. straf c. e. 8. A T. v. L. te Haarlem, geweldpleging en verzet tegen de pol. 21 dagen cell. gev. stral c. e. 9. C K. te Heemstede moedw. mish. 3 dagen gev. straf c. e. 10. J F te Haarlem, moedw. mish. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 11. J G. te Haarlem, moedw. mish. 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 12. M S. te Haarlem, openbare schennis der eerbaarheid, bij verstek 2 maanden cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. gev. straf e. e. 13. C. H. te Krommenie, 3 dief stallen zonder oord. des ond. vrijgesproken, met last tot plaatsing in een verbeterhuis voor den tijd van 5 jaar. Zeven en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 17 Aug. a. s. des namiddags van 2 tot 4 uur, door liet stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. II. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Marsch, Clarens. 2. Ouv. Dichter und Bauer, Suppé. 3. Frohsinnsscepter, Walzer, Lanner. 4. Fant. d'opera's de Verdi. 5. Ouv. les Puritains, Bellini. 6. Opern- schau, Gartner. 7. Potp. die Fledermaus, Strauss Buiten-Sociëteit „Trouw moet Blijken." Harmonie-Concert van bovengemeld muziekkorps op Zondag 27 Aug. a. s. des avonds van half 8 tot 10 uur. Programma: 1. Juanita, Marsch, Suppé. 2. Ouv. Zampa, Herold. 3. Faut. la dame blanche, Boildieu. 4. Paraphrase über die Loreley, Nesvadba, 5. Fant. les prés auxclercs, Bellini. 6. Ouv. die Soldaten v. Aresto, P. J. Van Bach. 7. Frühlingslieder, Walzer, Kühner. 8. Fant. l'Africaine, Meyerbeer. Aan de Redactie van „Be Nieuwe Haar- lemsche Courant." De Pias-Almanak gaat weer ter perse. Wil hij blijven beantwoorden aan het doel, dan is ieder jaar de hulp noodig van Heeren Geestelijken en Bestuurders der Katho lieke Corporatiën. Het is duidelijk en behoeft geen betoog, dat men te Amsterdam niet weten kan, welke veranderingen er in de verschillende Besturen hebben plaats gehad, welke nieuwe maatregelen door Regenten of Regentessen zijn genomen, hoe vele en waar en waarvoor, nieuwe gestichten zijn opgericht, iudien Heeren Geestelijken en Regenten niet zoo goed zijn eenig bericht te geven. Het is daarom dat wij andermaal de vrijheid nemen U uit te noodigen ons alles op te geven wat U denkt dat noodig en nuttig is. Wij zeggen U reeds bij voorbaat dank, en herhalen onze dankbetuiging aan hen, die zoo goed zijn geweest voor den PIUS-ALMANAK 1884 ons met hunne opgaven te vereeren. De Redactiën der Katholieke bladen worden vriendelijk verzocht deze uitnoodiging in hunne bladen op tc nemen. Hoogachtend, H. M. WERKER, President der Pius-Vereeniging. Amsterdam, 10 Aug. 1884. HAABLEM, 13 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt, 11 koeien verkocht, 10 voor f 140 a 220 - stier; verkocht - voor favaarzen, verkocht - voor f a - pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 16 nuchtere kalveren, verk. voor 15 a 8 8 schapen, verk. voor i 28 a 10; varkens, verkocht voor ac. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 113 stapels kaas, 13836 stuks, wegende 25596 kilo, hoog ste prijs l 32,middelbare prijs per 50 kilo SCHIEDAM, 15 Aug. Moutwijn, pel' ned. vat 13,— Jenever f 18,50, Amsterd.proef f 19,75 spoeling f-,60 dito commissie f -,50. GOUDA, 14 Aug. Op de kaasmarkt waren 90 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs s a 30. Boter met tamelijken aanvoer; prij der koehoter f1.60 1.50 derweiboter fl.40al.20.per kilo.Handel zeer vlug HOORN, 14 Aug. Ter waag gewogen 321 stapels kaas wegende, 84,159 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 37. voor kleine ƒ30.voor commissie, voor mid delbare. LONDEN, 14 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300 Schapen en Lammeren 6000. Kalveren 160, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/ a 6/2, Kalveren 4/4 a 5/8 Zwijnen 3/9 a 4/6. AMSTERDAM, 13 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 6 runderen, 162 vette kalverenlste qual -,80 2de qual.,70 per kilo, 7 graskalf a42 nuchtere kalveren, 10 a 16, schapen en lammeren f a 105 vette varkens 40 a 47 c. per kilo. LEIDEN, 15 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden af 35 stieren f 57 a 195; 110 ossen f170 a 330 112 melkkoeien f 150 a 275 kalveren dito f a 72 vare dito f 150 a 258— vette dito f 18 graskalveren f 22 a 57, 55 vette 1 33 a 81 a 20 nuchtere dito f 6,a 22, 520 vette schapen 21 a 36,1230 weide dito ƒ17, a 31, lammeren 60 magere varkens 15 a 27, 238 biggen f 4,25 all.— ALKMAAR, 15 Aug. 2500 Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50, a 9,37, rogge 7,25 a -gerst 4,90 a 5,40, dito chev. 6,50 a haver f 5. 3,50 paardenboouen f -,a -, bruine dito J a -,duiven dito f -.kanariezaad f -,s, rood mosterdzaad f a 17.25 geel dito karwijzaad f 14,50 a blauw maanzaad f -,groene erwten ƒ14,50 a grauwe dito 16,a vale dito 11,— a— Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 531 stapels, wegende 112,663 kilo. hooi-, kleine fcommissie fmid delbare flaagste prijs fGras, kleine f 36,50 com missie f31,50 middelb. f31,laagste J per 50 kilo Amsterdam, 15 Augustus 1884 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2', v i 8 u 4 Hongarije. OM. Leening 1 8675 Gondleening .5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Oblbuiten). 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiten). 1867, 1871/75. 1' 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 12500—2500O. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 h u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 .5 N.-Amenka. Old. Vereen. Staten 1876. 4' 2 1877 4 Columbia. Obligation431 Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 Italië. Zuid-llal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Manisch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumeuio. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk Staalsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2l/3 pot. genoteer de kotrs 68'/, S0% lOl'/s 98 85 88'/, 665,8 67»/» 50i/2 100'/s 82 96'/, 45'/» 56 9 79 HO'/s 118'/, 27Vs 11 8'/,6 1197s 152 114 72 143 107 15 62 56'/b 119'/s 557/8 907/i« 93'/, 57>/s 56'/» 131'/, 16»/, 129'/8 102'/8 106s/8 1007/s 95'/s 99'/„ 103'/, 1113/s 1413/, 134'/» 131'/»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3