MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Een strenge kapitein. Voor geest en hart. Wie auderen zwart maakt, is daarom zelf nog niet witter. Die zich zelf bedwingt, zegeviert over zijn sterksten vijand. Wij onthouden lang het ongelijk, dat ons de menscheu doen, maar wij vergeten ras het goede, dat wij van hen ontvangen. Laten wij toegevend voor anderen zijn, maar streng voor ons zeiven. - De menschen, wier gebreken ons mis hagen, zijn dikwijls veel volmaakter dan wij zeiven. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 20 Aug. Op het Zondag 11. te Brussel gehouden internationaal concours heeft de liedertafel »Zang en Vriendschap een eersten prijs behaald voor de afd. B. lecture vueen een eersten prijs voor con cours ensemble. De werkende leden der liedertafel werden gisteren-avond door eene feestcommissie, verschillende corporatiën en een groot aantal belangstellenden feestelijk aan het station ontvangen waarua zij zich in een goed ge- organiseerden optocht naar het lokaal den Doelen begaven. Hier werd den gelauwerden zangers de eerewijn aangeboden en bleveu de feestvierenden met hunne talrijke vrienden nog geruimen tijd bijeen. Door de heeren Mr. E. A. Jordens, (beschermheer der lieder tafel) H. Savrij (president der Mannen- Zangvereeniging Crescendo) en nog andere belangstellenden, werden de zangers op har telijke wijze toegesproken en gelukge- wenscht met de onderscheiding, welke hun te Brussel is ten deel gevallen. loo'/,, TIENTSIN, 19 Augustus. De beide ge volmachtigden ziju gisteren naar Peking vertrokken. Er bestaat geen waarschijnlijk heid op eene vredelievende oplossing van het geschil tussehen Frankrijk en China. PARIJS, 19 Augustus. Gisteren zijn te Toulon 7 en te Marseille 14 personen aan de cholera overleden. Een telegram aan de Agence Havas uit Shanghai, van heden, bevestigt het be richt dat de Chineesche gevolmachtigden, belast met de regeling der indemniteit, die stad verlaten hebben, te gelijk met Robert Hurt, den directeur der douaue. BIRMINGHAM, 19 Augustus. Alhier is een man laatstleden Zaterdag avond ziek geworden en gisteren overleden. De ge neesheer verklaart dat hij is overleden aan Aziatische cholera. SHANGHAE, 19 Augustus. Tsotungtang en Shutseng-cheu, gevolmachtigden der Chi neesche Regeering, hebbeD, ingevolge hunne instructiën uit Peking, Shanghae verlaten. Door 35 leden van den Raad der censoren is bij de Keizerin eene memorie ingediend, waarin Fraukrijks eischen worden bestre den en haar dringend wordt aangeraden, aan Frankrijk den oorlog te verklaren, e Keizerin zou besloten zijn, daartoe over e ^MADRID, 19 Augustus. Ruiz Zorilla is bij verstek ter dood veroordeeld wegens deelneming aan een militairen opstand. spoorweg - maatschappij te Haarlem en aldaar woonachtig in de Spaarnewouderstraat. Hij is ge vankelijk naar Haarlem overgebracht. Door de politie is in zijne woning in beslag genomen eene houten kist, o. a. inhoudende twee vormen van een rijksdaalder, twee dito van een galden, een stuk lood waarop een vorm was gedrukt van een gulden, twee staven nieuw metaal en eenig smidsgereedschap. Den 4 Augustus des avonds o m- streeks 5 uren viel uit bijna helderen hemel een bliksemstraal, die door waarnemers als een vurige kogel Inschreven wordt, op een kerseboom dicht bij het dorp Gryon, Kanton Waadland. De slag was zoo geweldig, dat velen op den grond stort ten, en allen ontroerden van ontzetting. Toch was de schade aan den boom gering. De weddingschap met den. ezel. Ik woon de zoo verhaalt een onzer kennissen, zegt het R. N. den vorisren herfst op een landgoed niet ver van Kingston op het eiland Jamaica. Toen ik eens op het heetst van den dag op een sofa uitgestrekt, de courant las, hoorde ik on der mijn venster met luider stemme twisten. Nieuwsgierig stond ik op en keek naar buiten, waar ik een neger in levendig gesprek zag staan met een beladen ezel. „^oo, dus je wil niet verder gaan Ben je werkelijk van plan hier te blijven staan? Nu 'tis goed, maar ik wed met je om een „bit" dat ik je wel verder krijg Neem je dat aanpas op dan 1" Na deze woor den pakte de neger het dier bij deu staart en begon dezen met alle kracht om te draaien. Dadelijk zette de ezel het op een loopen. Ik was nieuws gierig wat de neger met zijne weddenschap in den zin had; „bit" is namelijk een in Jamaica inheemsch muntstuk, ongeveer ter waarde van vier stuivers. „Gij hebt uwe weddenschap ge wonnen," riep ik den man toe, „maar wie be taalt nu den „bit"? „O, dat doet de ezel! Mijn meester heeft mij een „bit" medegegeven om te Kingstown voeder voor den ezel te koopen, maar nu krijgt hij niets en ik behoud het geld!" Een huisknecht in het hotel Indië te Amsterdam wist sedert eenigen tijd, door los making van de scharnieren, het hek van den wijnkelder open te maken en daaruit van den besten wijn weg te nemen. De schade van het ontvreemde wordt op ongeveer vier honderd gulden begroot. Door zich tegenover een anderen bediende op het feit te beroemen, was hij zelf oorzaak, dat de brutale diefstal ontdekt werd. Officiéél wordt medegedeeld, dat het aantal sterfgevallen aan cholera, die te Mar seille tot den 4en Augustus waren voorgekomen, 1311 bedroeg, waarvan 844 in de stad, 163 in de buitenwijken en 276 in het hopital du Pharo. Naar de nationaliteiten worden deze sterfgevallen aldus verdeeld855 Franschen, 330 Italianen, 18 Spanjaarden, 9 Grieken. 6 Oostenrijkers, 5 Engelschen, 3 Duitschers en 2 Amerikanen. Een onkwetsbare man woont te Middletown, in den staat Ncw-York. Het is een boer, Sylvanus Greer genaamd. Tijdens den bur geroorlog kreeg hij een schot in't hoofd. De kogel drong door het achterhoofd en kwam aan het voorhoofd weer uit, waardoor Greer bijna het gezichtsvermogen verloor. Tegelijkertijd rukte een kanonskogel hem den rechterarm af. Weldra was de mau hersteld van zijn zware wonden. Sedert is hij nog verscheiden malen uit hooge vrucht- boomeu gevallen, zonder in 't minst gedeerd tc worden. Verleden week viel hij in een 40 voet diepe bron, waaruit hij een uur later heel wel werd opgevischt. „Vuurpijl" schrijft in de Amst. „Een verdienstelijk infauterie-luitenant verscheen op een heerlijken zomermorgen bij de maandelijk- sche inspectie. Vroolijk van aard, was hij ook dien morgen volstrekt niet somber gestemd. Eenige maanden geleden uit Indië teruggekeerd, waar hij iD Atjeh lauweren had behaald, genoot hij nu met volle teugen van het leven dank zij vooral de spaarduitjes uit de Oost, die nu het schrale trac- tement moesten aanvullen. Hij was met hart en ziel soldaat, dat had hij in Indië bewezen, dat had hij vroeger in Holland getoond en nu, hij was tevreden. De luitenant had „de kompagnie nagezien" en liep toen heel zoetjens een deuntje te neuriën, in afwachting van de komst des kapiteins. Daar stonden een zeveutigtal jonge mannen, die er lang nitt kwaad uitzagen't waren wel geen oude snor- rebaarden in den krijg vergrijsd, geen dapperen op het slagveld gevormd, maar 't waren Holland- sche jongens, stevige boerenzoons en hardhandige boeren werklieden, die als het moest zich heel taaie soldaten zouden toonen. Geen wonder dat de luitenant zin had in „z'n jongens." Hij had maar al te dikwijls met die dapperen van het Indische leger kennis gemaakt, om de vele deugden van den Hoilandschen mili- tien te kunnen waardeercD. Hij zou graag met hen het vuur ingaaD. Niet lang liep de luitenant te neuriën of de kapitein verscheen. „De kapiteinOp dat oogenblik zooveel als een koning in duo-decimo-formaat, nog beter een microscopisch potentaatje. „De kapitein!" Dit gold op dit oogenblik zoo veel als „de koning komt," en werkelijk verscheen dan ook met een groote dosis eigengevoel de be velhebber van die voetknechten, welke daar in twee gelederen, heel netjes volgens de grootte, waren „opgesteld." Het geiaat van den hoofdman vormde een vree- selijk contrast met dat van zijn luitenant't was alsof de kapitein een flauwe voorstelling wilde geven van Jupiter tonans, de vertoornde oppergod. 't Was alsof de hoofdman reeds vermoedde, wat hij zou ontdekken. In een woord, 't was vreeselijk. De stropdas van den eenen tamboer zat scheef, en die van den andaren zat los. Heel natuurlijk werden nu alle stropdassen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, geen vlekje ontging het arendsoog van den kapitein en alsof alles had samengespannen om 's mans toorn nog te verslimmeren alle stropdassen zaten scheef, geen naadje zat recht. „De kompagnie ziet er slecht uit," zei de kapitein een oogenblik later tot zijn luitenant, die daarop geen syllabe ten antwoord gaf. „De kompagnie ziel er slecht uit, mijnheer," herhaalde de kapitein. Weer volgde er geen antwoord. „Vindt u dat zelf niet, mijnbeer?" de hoofdman zette een uitdagend gezicht. „Neen, kapitein." „Wat, neen, mijnheer! Nu, ik vind dat dan wel, de kompagnie zag er ber. uit, ik zou me schamen om zoo'n kompagnie te durven pre- senteereu, ik begrijp niet dat u je niet schaamt." De luitenant waagde het om te vragen, wat er eigenlijk aan mankeerde. „Geen stropdas zit recht mijnheer, geen naadje zit op zijn plaats." „Nu, wat zegt u daarop Nu?" De kapitein wachtte als in ademlooze stilte naar hetgeen er zou volgen. „Toch twijfel ik niet aan de verdedigbaarheid van Nederland, kap'tein." De hoofdman werd woedend en het optimisme bezorgde den luitenant „vier dagen kamerarrest met acces." Ik ben helaas nooit te weten kunnen komen welke beweegredenen er ofüciëel voor die straf zijn te boek gesteld. „Vier dagen arrest wegens groot vertrouwen in 's lands verdedigbaarheid" klinkt toch wat al te vreemd „geen zorg te dragen dat de naadjes der stropdassen recht zitten" is ook wat zonderling, maar enfin, de luitenant bleef vier dagen op zijn kamer en is sinds dien datum werkelijk aan de verdedigbaarheid van Nederland gaan twijfelen. Of er om die reden meer twijfelaars zija? Werkelijk komt men nu en dan eens op het denkbeeld, dat bij enkele hoogeren de hoop bestaat om, met behulp van wat slappe was, blauwsteen en poetspoeder den vijand weg te poetsen. Wee den ongelukkige die voor die pot ts-taktiek geen oog en oor heeft Hoe velen zijn er, die hier in 't on- dermaansche te vergeefs naar geld en rijk dom jagenen toch is 't zoo gemakkelijk, in 't bezit daarvan te geraken, als men den slag er maar van heeft. Ziehier het onfeilbaar recept; »Men vertrouwe niemand; men zij nie- mands vriendmen stapele intrest op intrest, procenten op procentenmen verstikke alle edele gevoelens en aandoeningen, men leve twintig jaren bespot, bespogeu, veracht en ellendig. Prohatum est! De rijkdom zal komen, even zeker als dan ook zelfverguizing, ziekte, ouderdom, bedrogen verwachting, een onzaligen dood en een hopelooze eeuwigheid komt. Allerlei. Smakelijk. Heer. Zie eens hoe vies, hier zwemt eene vlieg in de melk, die ge zoo even voor mijne kinderen hebt gebracht. Kellner. In derdaad, nog een, dat is du al de twaalfde, die ik er uit haal. Ook eene affaire. A.... En hoe gaan de zaken in de residentie? B. O, superbe, gisteren heb ik nog een zeer voordeelig bankroet geslagen. Te veel verlangd. (In den boekwinkel). Be diende. U verlangt een nieuw testament? Dame. Ja, maar ik verzoek u mij het allernieuwste te geven. Een bonmot. De directeur eener hoogere burgerschool werd door een insect in den neus gestoken, zoodat deze opzwol en een roode tint kreeg. „Maar, directeur", zeide een der leeraars, "gij krijgt een neus als of ge de gtwoonte hebt wat veel Beiersch te drinken." „Ach ja," ant woordde de gevatte directeur, „'t is gewoonlijk het geval, dat ik deu neus krijg, voor hetgeen mijne leeraars doen." Macht der gewoonte. Dentist, die vroeger photograaf was, tot een dame, die zich een lcies wil laten trekken. Neem plaats, Mevrouw, en zet nu zooveel mogelijk een lachend gezicht. Zelf verraden. Gast. Kellner, nu bestel ik reeds voor de zesde maal een glas bier. Kellner. Mij heeft u nog niets besteld, waarschijnlijk aan dien anderen ezel. Niet omkoopbaar. De onderwijzer Spillebeen woonde eerst sinds korten tijd te M. Op zekeren dag komt een zijner leerlingen, voorzien van eene vette gans, op school. „Wat beduidt dit?" vroeg de paedagoog. „Compliment van vader," ant woordde de leerling, „hier was een mooie gans en vader laat vragen of ik nu ook in eene hoogere klasse overga." „Wat," riep de onderwijzer, „denkt je vader, dal ik mij laat omkoopen, maak dat je uit mijn oogen komt, ofDe jongen liet zich dit niet tweemaal zeggenen liep fluks de gang uit. Doch voor hij de huisdeur bereikt had, werd hij door den schoolmonarch terugge roepen. Denkende dat meester van opinie ver anderd was, keerde de jongen zich om en hield met bevende hand de gans omhoog. Deze handelwijze maakte echter den toorn des onder wijzers opnieuw gaande. „Ondeugende bengel," riep hij woedend uit, „wil je mij omkoopen, ik heb je gans niet noodig, maar breng ze bij mijne vrouw, misschien kan die ze gebruiken." BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: F J de Roode en A de Bruijn; Mr. W L Borel en J J M v. d. Leeuw, W J Neven- zeel en M Arnold; 1) Castricnm en H M Moietoor; A Martens en M Hogenes. Getrouwd: J Boot en 6 G de Wit; H de Vos en E Berendrecht; D Bontjema en F S Huisman; J C W Heesemans en A Spaujer; N v. Raaphorst en P v. d. Hulst; J Lasschuit en A Schenkeveld; H v. Leeuwen en P C v. Deursen; WH Sabelis en M We- lage; A W v. Vliet en M C Jansen. Bevallen: H J v. Hazebroek geb. Rijbroek z. TB Knol geb. Wolfshagen z. M Boerrigter geb. Muuff d. C B v. Duffelen geb. Biesmans z. MC Donkel geb. Laurense d. A Westrik geb. Volkers d. F v. Nirn- wegen geb. Potteboom d. AC Wennekes geb. Tim- mers W F v. Braam Houckgeest geb. v. d. Honert z. H Renout geb. v. Heems d. J B de Ridder geb. Bouwer d. G Boeree geb. Rustenburg d. JM Geu- kers geb. v. Staveien d. G de Braber geb. v. Dantzig d. J v. Bilderbeek geb. de Jong z. en d. A M Duijfjes geb. v. Pesch d. B M Steenhoek d. J Kuijken geb. Rademaker d. P Sabelis geb. Booms z. N v. Vliet geb. de Haan z. E H v. d. Eijkhof geb. Dols d. T Wilkes geb. Verschoor z. W M Kcnselaar geb. v. Schijndel d. M P G Kraetzer geb. Coelen z- M Landwerd geb. Mertens d. ME Bresson geb. de Wit z. MC Meijer geb. v. Aken d. TC Hilbers geb. v. Heuven d. - A v. Eijk geb. de Vries d. J Ver- kruijssen geb. Gemser d. AM Pander geb. Daudeij z. C M v. tl. Landen geb. Dernison d. E de Vries geb. Wijkhuizen d. L Akersloot geb. Markwat z. G M Smit geb. v. d. Pol d. Overleden: M Verdel 2 mn. z. L. ïleerenstraat; H Rodrigues 18 j. Spaarne; GAM Koehorst 1 mn. d. L. Molensteeg; H Thalen 21 j. Gr. Heiligland; A J Koelemij 1 mn. d. Oranjeboomslaan; L A v. Lis 1 mn. z. Zieke; H C Mica 7 mn. d. ged. Kraaijenh. gracht; A ter Horst 2 j. z. Bakenessergracht; W K C van 't Hof 4 mn. z. Delftkade; L v. d. Kam 68 j. Schip Singel; H J Veen 5 mn. z. Nauwe Geldel. pad; JA Krouwels 46 j. Oranjeboomslaan; F Snoek 6 mn. d. Amsterdammerstraat; E M Juta 28 j. echtg. v. Dr. P G Buekers Wilhelminastraat; CP Zandvoort 6 mn. d. L. Annastraat; Jhr. A L Rutgers v. Rozen burg 82 j. Wagenweg; M H v. Drurnen 61 j. echtg. v. J de Wilde Boerensteeg; M M de Wilde 3 mn. d. Oranjestraat; FC Roosen 3 j. z. Rozenprieelstraat; A P Boeijing 1 mn. z. Zuiderstraat; B J W Clifford 5 j. d. Zijlstraat; MM Guillet 10 mn. d. Kamper singel; F W Koch 7 j. z. Wolstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J v. d. Pol Nieuwe Kerksplein; E Burck 44 j. wed. A F P v. Son ged. Oudegracht; D Wittenslege 31 j. K. Vlaming straat; C Visser 14 dg. z. Rozenprieelstraat, J H Meijer 2 mn. z. Burgwal, Een als levenl. aangeg. kind van het Vrouwelijk geslacht van J Cauveren Smedestraat, J Cornelissen 3 j. z. L Poellaan, C M M de Bell 30 j. echtg. v. E Franken Gr. Houtstraat, AM de Roode 1 mn. d. Sophiastraat, AC Hunting 4 mn. d. Sophia- straat, J F de Zwart 18 mn. z. Palmstraat, H Men- sert 12 mn. d. Amsterd. Vaart; H J Wijkhuizen 24 dg. z- L. Raamstraat; J J Bouman 13 mn. z. OraDje- boomslaan. Acht-en-twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Woensdag 20 Aug, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Mullerkapelmeester. Programma. 1. Reveille-marsch, Gartner. 2. Ouv. l'Africaine. JJ Anglois. 3. Fant. la dame blanche, Boiel- dieu. 4. Laura-Walzer, Millöcker.b. Fant. Bouchard d'Aves- nes Miry. 6. Ouv. Pique dame, Suppé. 7. Fant. les Mar tyrs, Donizetti. 8. Volkslieder, Potp. Seidenglanz. HAARLEM, 18 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -— awitte f 8.50 a f 8.15. rogge f 6a f 6.25 Haver f 4.25 a fgerst f 5,15 a f6.40; duivenboonen f-,a paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f fa AMSTERDAM, 18 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 630 runderen van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.84. dito 2de qual. f 0.74. dito 3de qualiteit J 0,66 per kilo; melk- en kalfkoeien f 100 a 170, graskalv. J a 16 nuchtere kalveren J' 6 a 25, 12 schapen en lammeren a 138 vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden J' a ROTTERDAM, 19 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1393 runderen, 228 vette- en graskalveren 11 nuchtere kalveren, 1202 scha pen of lammeren, 303 varkens, 79 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 84 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. c.; kalveren lste qual. 90 e. 2de qual. 70 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 48 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 56 2e qualit. f52, 3de qual.f 48. ALKMAAR, 16 Aug. De aanvoer van vee eu daarvoor bestede prijzen volgt: 27koeieny 175 a 295, 22 nuchtere kalveren /5a 30,— vette kalveren a 79 schapen 16 a 28 varkens f per kilo, 51 ma gere dito 12 a 17,—,- bokken - a - ,3 paarden 85 a 200 20 lammeren f 17 a 14.— 18 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van 210 a 250, 145 kalveren van f 40 a 98 16 nuchtere dito van f 6 a 25, 583 schapen f35 a 24,109 varkens 38 a 50 c. 20 magere 13 a 17 c. per kilo. SCHIEDAM, 19 Aug. Moutwijn per Ned. vat f 13, Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f 0,60 dito commissie f 0,70. HOORN, 16 Aug. Op de weckmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: 2 heet tarwe f 8,50 a 9,— - heet. rogge f41 heet. gerst 5.25 6.19hect. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f a gele f f heet paardeboonen f a heet. erwten f a heet. groene 11,50 a 13,heet. grauwe f 12.50 a 15, heet. witte 200 heet. n. aardappelen f a ,2,— 400 manden appelen f 6,a 5.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 10 paarden van f 90 tot 225 veulens f a - koeien van ftotkal veren van - tot 22 schapen van 20 tot 10 lammeren van tot varkens van a 4 zeug 30 a 35 83 biggen van 3 50 a 7 bokken —af-, geiten -.— a LONDEN, 18 Aug Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 220 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/2, Kalveren 4/4 a 5/6 Zwijnen 3/9 4/6. LEIDEN 16 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- -,a -,—zomer- -,— a f 4 heet. rogge winter- f a zomer- 8 heet. gerst zomer- a chevalier a 12 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per */4 va* 9ua'* 56 a 60.—, 2de qual. f 48.— a 54.—. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo, prijs per 50 kilo: Goudsche f a Edammer PÜRMEREND, 19 Aug. Kaas: aangevoerd 407 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare 25.50 Amsterdam, 19 Augustus 1884 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. (Jertif. Werk. Schuld2', 8 W W Hongarije, übj. I.eening 1867. 5 GoudleeningE Italië. Obi. Pause]. I.ecn1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNot.). 6 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Ooinp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. f, 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 u biunenl. f 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Ameiikn. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' s tt u 1877 4 Columbia. Obligatien43 4 Peru. X,eening 1870. 6 18725 Oosteurljk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol). ]Jz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Geut. Spw. gesteiup. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 ltalle. Zuid-Ha). Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Alaatscb. Aaud. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Knrsk Obark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sjaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 ttuaieuis. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Geit. Aand. N. York I.ake Erie W. S. Aaud Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKEMIE-LEENINGEN. Nederland. I.oten Amsterdam ƒ100 S Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 JJelgle. u sta8 Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. StauUI. 1854. 4 18606 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 21/, pet. genoteer de koers 68s/, 803/4 ioi "/.e 05 it 66s,8 679/is Ö0'/,6 821/" 967,6 45 7, 56'/, 9 97is 79 HO'/, D87, 267, 10'Vi6 87/is H9r/8 152 114 72'/, 143 1077, 15 62 57 120'/, 557/g 907/,, 9374 57 1317, 19 1307, 103'/, 104 100 96'/, 991/4 103'/, H17i. 1417s 134'/, 1317,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3