MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten. Oogstberichten. IJdelheid en hoogmoed groeien aan (jenzelfden stam. Ter behartiging. Er zijn vele middelen om de rampen des levens heldhaftig te ondergaan; men is uitnemend mild om elkander de voor behoed- en verzachtings-middelen voor te schrijven; zelfs de domste mensch is nog wijs genoeg om te troosten, maar er be hoort een weinig meer mensehenkenuis en wijsheid toe, om het geneesmiddel toe te dienen. Velen, die anderen troosten en raden, zijn kwakzalvers, die het een of ander universeel middel bij de hand hebben en meenen dat dit voor alle kwalen even geschikt is. Allerlei. Voor geest en hart. Wie zich voor vele onaangenaamheden bevrijden wil, betoome zijn tong. Beklaag den mensch wiens hart on gevoelig is voor deugd en waarheid. Velen klagen over hun geheugen, maar niemand klaagt over zijn verstand. Wij vergeven ons zeiven alles, doch anderen willen we niets vergeven. Ieder van zijn standpunt. Gast. Wat kost een portie hazepeper? Kellner. Negentig cents, mijnheer. Gast. Breng me dan een portie. De kellner gaat naar de keuken, waar hem gezegd wordt, dat er geen liazepeper meer voorhanden is. Kellner. Hazepeper is er niet meer, mijn heer, neemt u Irie porties rundvleesch, die kosten even veel. Kerknieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 27 Augustus. Ter gelegenheid van de 15de jaarlijksche vergadering der Nederlandsche juristenvereniging, die Don derdag, Vrijdag en Zaterdag a. s. te dezer stede zal gehouden worden, is de volgende feestwijzer door de regelings-commissie vast gesteld Woensdag-avond te 7l/2 uur concert in de Buiten-Sociëteit Trouw moet blijken te geven door de juristen-vereeniging. Muziek van het 4de regiment infanterie, kapelmeester de heer Grentzius. Don derdag des avonds te 7 uur concert van de Amsterdamsche orkest-vereeuiging, op het tarras van het hotel Kurzaal te Zandvoort. Na afloop groot vuurwerk. Vrijdag rij toer in de omstreken van Haarlem, bezoek aan de ruïne van Brederode, diner in het hotel Duinlust te Santpoort. Zaterdag te 6 uur diner in het hotel van den Berg in den Hout, en te 7^9 uur concert van net 7de reg. inf., kapelmeester de heer Sonne- man, aangeboden door de sociëteit Trouw moet blijken. De vergaderingen zelve zullen gehouden worden in het hotel Fuuckler. Bij kon. besluit is benoemd tot ontv. der dir. bel. te Haarlem jhrJ.van Bere- steijn, thans ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Eindhoven c. a. In de zaak der gasfabriek alhier, (hinder en schade aan de omwonenden) heeft de hooge Regeeriug beslist, dat de stedelijke regeering van Haarlem de be voegdheid bezit tot het opleggen van nieuwe voorwaarden aan de gasfabriek, al zijn ook de vroegere vergunningen tot op richting en uitbreiding dier fabriek door den Koning verleend. De stedelijke regee riug is dan ook daartoe onmiddellijk over gegaan. pkemie-leenin gen. iod/m BRUSSEL, 26 Augustus. De Kamer heeft het eerste artikel van de schoolwet aangenomen met 78 tegen 50 stemmen. PARIJS, 26 Augustus. Te Marseille stier ven tien, te Toulon drie personen aan de cholera. LIMA, 26 Augustus. De troepen onder generaal Caceres, die zichzelven onlangs tot dictator uitriep, zijn gisteren terug geslagen door de strijdkrachten van Iglesias, welke tegen Lima oprukken. DURBAN, 26 Augustus. Er openbaart zich eene hernieuwde militaire bedrijvig heid ten opzichte van Zoeloeland. Gene raal Smyth, commandant van de Britsche troepen in Zuid-Afrika, is naar Ekowe vertrokken. Een nieuw regiment zal zich daarheen begeven, ten einde de op deze plaats reeds bijeengetrokken strijdmacht nog te versterken. LONDEN, 26 Augustus. Naar de Times uit Durban verneemt, is er te Pretoria eene proclamatie verschenen, met de handteeke- ning van Diuizoeloe, eu verklarende dat Zoeloeland onder het protectoraat staat van de nieuwe republiek. PLYMOUTH, 26 Aug. Alhier zijn be richten ontvangen uit Ashantee, waaruit blijkt dat er onlusten iu het land zijn. Koning Coffee, die gezegd werd aan eene beroerte te zijn gestorven, is vermoord. De tegenwoordige Koning is plotseling °yer- leden aan de pokken, en hierna zijn oül negers te zijner eere geslacht. Eeue deputatie van de opperhoofden in Ashantee is naar Cape Coast vertrokken om den Engelschen Gouverneur te verzoe ken Ashantee in te lijven bij Engeland. De wetenschap der luchtballons wordt niet zonder gevaar verkregen. De gebroeders Renard, die hun naam vereeuwigd hebben door hun uitvinding om luchtballons te besturen, zijn beiden bij het nemen van proeven gewond. De een viel uit het schuitje en brak een been, de ander verloor een oog en verbrandde een zijner wangen, toen bij het klaar maken van een chemisch pre paraat een ontploffing plaats had. Maandag-avond werd in de Lange Poten te 's Gravenhage een heer uit Amsterdam door den tram overreden. Hij wilde aan de voor zijde van het rijtuig instappen, viel cn kreeg een der wielen over de borst. Bewusteloos binnen gebracht bij een bewoner der genoemde straat, werd de gewonde 's avonds laat naar het Zieken- huis verboerd, alwaar hij gisteren in den vroegen ochtend aan de gevolgen overleed. In het dorpje Rahon, bijDolein de Jura, heeft een jonkman, Joseph Millet, ver leden Donderdag-avond tegen elf uur in een aan val van watervrees (welke, zonder dat het bekend was, of en wanneer hem een dolle hond gebeten had, na dagen lang kwijnen bij hem uitbrak) zich op zijne moeder geworpen en haar den arm ver scheurd. Zijne woede was zoo groot, dat de ter hulp toegeschoten personen hem tot stikkens toe de keel moesten dichtkijpen om hem te dwingen de arme vrouw los te laten. Hare wouden zijn afgrijselijk om aan te zien en natuurlijk is men zeer over haar bekommerd. In de vorige week zijn te Weenen verscheidene personen door dolle honden gebeten en 8 van hen aan hondsdolheid overleden. Men meldt uit Heemstede aan de L. G. Er zijn zooveel honderd-duizenden snij- boonen ingemaakt voor den winter, dat de huis moeder er niet meer van gediend blieft te zijn ongerekend de smjboonen, die als dagelijksch ge recht door hare malschheid den roem van alle op groenten beluste gasten wegdroegen. Deze zomer was merkwaardig door zijn zonneschijn, helder, gloeiend als van een Italiaauschen hemel, stovend voor meloenen en druiven, augurken en komkommers, waarvan dan ook op buitenplaatsen een goed deel is binnengebracht. Lang over zijn tijd is dan ook dit jaar de ooievaar vertrokken; nog Zondag vermaakte hij zich aan den vijver met het turen op aal. Die goede vogel heeft stellig zijn verblijf in Holland gerekt, omdat hij in Egypte geen fraaier weer kon verwachten. Gistere n-m iddag, tijdens de exer citie in het tuig, had aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip Anna Paulowna te Rotterdam, een droevig ongeluk plaats. De scheepsjongen P. H. viel uit het want en nam in zijn val een anderen jongen mede. De eerste viel op het vlot en was kort daarna een lijk, terwijl de andere op het dek terecht kwam en een arm en een been brak. Onder Keppel zijn in hechtenis genomen een paar jongens, die eergisteren-middag uit de strafgevangenis „de Kruisweg1' waren ont vlucht. Vermoedelijk zullen HH. MM. d e Koning en de Koningin Vrijdag of Zaterdag e. k. de Landbouwtentoonstelling met een bezoek ver eeren. De opbrengst van het vervoer over den Haarlem-Zantvoort-Spoorweg was gedurende de maand Juli 11.,met 67,472reizigers,fl8,141,31 zijnde per dag en per kilometer ƒ68,65. Verwachtingen van den oogst in Noord-Hol land. Over het algemeen luiden de oogstberichten zeer gunstig en spreekt er de verwachting uit, dat in dit jaar een oogst zal worden gewonnen, welke die van de laatste jaren verre overtreft. Ir. de eerste plaats geldt dit van de hoofd gewassen: rogge, tarwe en gerst. Uit alle deelen des lauds waar deze verbouwd worden, zijn gun stige berichten ingekomen. Haver leed veel van de droogte, doch doet desniettemin een ruim beschot verwachten van goede qualiteit. Boekweit staat uitmuntend te velde; van dit gewas is evenwel nog weinig zekers te zeggen. Karwei- en mosterdzaad beloven een goede opbrengst. In de berichten uit enkele gemeenten wordt geklaagd over schade door torren aan het mosterdzaad toegebracht. Erwten en boonen zullen een vrij goed beschot opleveren. Vlas staat voldoende en doet een bevredi gende opbrengst verwachten. Aardappelen. De vroege soorten van dit be langrijke voedingsproduct waren zeer overvloedig. De latere beloven mede een ruime opbrengst. Van de bekende ziekte werd tot dusverre niets bespeurd. De vruchtboomen hebben goed gebloeid, doch leden zóóveel van de nachtvorsten, dat de op brengst beneden het middelmatige zal blijven. Voor sommige gemeenten is die oogst zelfs als geheel mislukt te beschouwen. Het bloembollengewas, hoewel niet bepaald ongunstig, gaf toch niet zulke bevredigende uit komsten als ten vorige jare. De toestand der weilanden is over het algemeen guustig, ofschoon de droogte hier en daar een nadeeligen invloed heeft uitgeoefend. Hooi werd overvloedig gewonnen en de qualiteit was uit muntend. Een slimme dokter. Eene dame, die haren geneesheer om raad vroeg, was zoo spraakzaam, dat de dokter niet aan 't woord kon komen. De esculaap vond geen ander middel, dan haar te zeggen: „laat mij uwe tong zien, Mevrouw." De dame gehoorzaamde, waarna de dokter zeide: „nu verzoek ik u, Mevrouw, uwe tong niet eerder terug te trekken, tot ik gesproken heb." Voor de balie. Rechter. De omgang met slechte menschen is waarschijnlijk de oorzaak dat ge op een leeftijd van 24 jaren reeds voor de tiende maal voor de rechtbank staat. Beschul digde. Ge hebt gelijk, mijnheer de rechter, ik heb in mijn gansche leven slechts met gerechtsper sonen en agenten van politie te doen gehad. Of 't waar is Wat is de gemakkelijkste kunst? De muziek, men leert ze spelend. Uit het kazerne-leven. Sergeant-majoor. Kapitein, de sergeant Raapsteel verzoekt acht dagen verlof; hij wil gaan trouwen. Kapitein. Daar voor heeft hij immers geen acht dagen noodig; drie dagen is voldoende. Sergeant-majoorMaar, Kapitein, zoo iets komt maar eenmaal in's men schen leven voor. Kapitein. Onzin, dwaasheid, ik ken menschen die twee-, ja zelfs driemaal in hun leven gehuwd zijn. Ambtelijke stijl. (Uit een proces-verbaal wegens dierenkwelling) De arrestant heeft zoo onbarmhartig op de ezels geslagen, dat de onder- geteekeude het niet kou uithouden. Slim. Mevrouw Hummes ontvangt een bezoek van een harer leveranciers van mode-artikelen, wien zij 50 gulden schuldig is. Alvorens de koop man zijne monsters uitpakt, verlangt hij beta ling van het aan hem verschuldigde. Mevrouw zegt echter, dat het haar momenteel niet conve nieert, doch dal hij hetgeen zij nu bestellen zal onder rembours kan zenden. Na verloop van eenige dagen ontvingMevrouw een pakket, waarvoor zij 50 gulden betaalde. Toen zij het pakket opende, vond zij eenige waardelooze lappen, waarbij de quitan- tie van 50 gulden was gevoegd. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd, tot Pastoor te Groningen den Weleerw. heer W. E. Eisen; tot Pastoor te Uithoorn den Weleerw. heer A. L. Van den Bosch; tot Pastoor te Driel de Weleerw. heer N. Huijbers; tot Pas toor te Rumpt den Weleerw. heer B. Westerveld en tot Pastoor te Loeneu (op de Veluwe) den Weleerw. heer B. C. H. Munnioghoff. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd, tot Kapelaan van de parochiekerk van den H. Jozef te Gravenhage den Weleerw. heer L. J. Wisse; tot Kapelaan vau de parochiekerk St. Nicolaas binnen de Vesten te Amsterdam den Weleerw. heer M. H. P. M. De Graaf; tot Ka pelaan te Leimuideu den Weleerw. heer H. Vor- kotter; tot Kapelaan te Den Helder den Weleerw. heer L. C. Heemskerk; tot Kapelaan te Kethel den Weleerw. heer J. Th. J. Eilbry; tot Kapelaan te Castricum den Weleerw. heer J. Bakker; tot Kapelaan te Naaldwijk den Weleerw. heer H. Brandouw, die den 15n Augustus 11. tot Priester is gewijd; tot Kapelaan te Vlaardingen den Wel eerw. heer J. Boon; tot Kapelaan aan de alge- meene hulpkerk op het Begijnhof te Amsterdam den Weleerw. heer P. D. A. Zondag; tot Kapelaan te Stompwijk den Weleerw. heer P. J. Geenen; tot Kapelaau te Den Burg op Texel den Weleerw. heer A. Van Aalst; tot Kapelaan te Nes en Swa- luwenbuurt den Weleerw. heer N. A. De Groot; tot Kapelaan te Zwaag den Weleerw. heer G. P. Bom; tot assistent te Soeterwoude den Weleerw. heer G. C. Van Noort; tot assistent in de kapel van het Allerh. Sacrament te Rotterdam den Weleerw. heer C. L. A. üelfgauw. De 3 laatst genoemde Weleerw. heeren zijn den 15 Aug. 11. tot Priesters gewijd. BUEG. STAND DER GEM. HAARLEM- Ondertrouwd: L Ruifrok en C A M Four; J G Clausing en M v Wees; F J v. d. Ham enPBrohn; J Kuvener en J Raaphorst; BH Steffens en A C Schoos. Getrouwd: H Fikkert en A v. d. Laan; MB Boogaard en M L de Fouw; J W Demmers en M H Knijper; A M J Moussault en J P M v. Velsen; Dr. J T A Drecker en H D v Gelder; H Vellinga en J Mulder; C de Graaf en C J Heiligers; J D Kopjes Nieman en A Schuurman; H Spanjer en G Reekers; P V H v. d. Heuvel en N. Sipkes. Bevallen: C M v. d. Landen geb. Dermson d. E de Vries geb. Wijkhuizen d. L. Akersloot geb. Markwat z. G M Smit geb. v. d. Pol d. M S Knoop geb. Bakker z. C Bertholee geb. Min d. J Opdam geb. Waning d. J E Dommisse geb. v. Looij d. B Kopjes Niemann geb. v. Werven z. G. Hinnes geb. Musegaas d. W S v. d. Weijden geb. v. Gaaien z. J E Walker geb. Hetteriks d. J S J Erkelens geb. v. d. Ven 2 d. A Hak geb. Heijsteeg d. W H Bakker geb. Berbé d. M v. Bommel geb. Duit6 d.— M Kleist geb. Bon d. E Slink geb. de Graaf d. W P Rozenhart geb. Hubers z. J Janson geb. Stoeven- belt d. MC Conijn geb. Jacobs d. I. Gans geb. Stolp z. ME Hardenberg geb. Bijster z. A Blok ker geb. Dekker d. A Mieras geb. Langeveld z. H. C. Steenkist geb. Bon z. M Visser geb. Lammerse z. W Wesseling geb. Kion z. IJ de Jong geb. Touziju d. M Broekman geb Wesseling z. L Har- desmeets geb. Kollerie z. M Schrijver geb. Vendel z. A van Huijssteeden geb. v. d. Pligl d. Overleden: J v. Eek 62 j. Doelstraat; W Hos 10 mn. d. Oranjestraat; M v. Gasteren 14 j. d. Kenau straat; J D J Nieman 17 j. Valkensteeg; J v. Dijk 25 j. Schachelstraat; C L A Hahn 3 mn. d. Gr. Houtstraat; A Govers 9 mn. d. Wijde Geldel. pad; G J v. d. Aar 21 dg. z. Gasthuislaan; P J Stokman 1 mn- z. Heerenlaan; H W Reijnders 8 mn. d. Tulpen straat; JE Vernout 71 j. Jansstraat; H J Hoogen- birk 6 j. z. Zijlstraat; F Schreuder 9 mn. z. Wit- straat; HM Hermanie 2 mn. d. Voortingstraat; W J Eijdam 52 j. Wed. A J Graat Boerensteeg; SG Groenendal g mn. d. Varkenmarktsteeg; J de Vries 56 j. Ursulasteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van K Tarstal Houtmarkt; G Duijf 28 j. Echtg. v. A Pauw Oranjeboomslaan; C Wijuands 2 mn. d. Oostvest; H d. Laan 50 j. Korte Houtstraat; A Prins 70 j. Wed. J. Goebel Ged. Oudegracht; JA Vermeulen 57 j. KL Houtstraat; J J Romein 1 mn. z. Kruisweg; J Groos 66 j. Echtg. v. M Tibboel Zijlweg; D Bruijn 18 j. d. Ki. Heilig land; ACM Voorting 8 mn. d. Wagenmakerslaan; J P Witte van de Velde 6 mn. Spaarne; C G v. Orden 18 mn. z. L. Poellaan; D Melchers 4 j. d. v. Marum- straat. HAARLEM25 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f awitte f 7.50 a f 7.90* rogge f 575 a f 5.25 Haver f 4.— a f375 gerst f 5,90 a f6.25; duivenboonen f 6,50 a paardenboonen f a f bruine boonen f a f Gr. erwten f f a AMSTERDAM, 25 Aug. Ter veemarkt warec aangevoerd 734 runderen van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.80. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit ƒ0,62 per kilo; melk- en kalfkoeien f110 a 270, grttskalv. a 66 nuchtere kalveren 9 a 15, 73 schapen en lammeren 26 a .14 vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 26 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paard, 1600 runderen, 293 vette- en graskalveren 5 nuchtere kalveren1128 scha pen of lammeren, 420 varkens, 149 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 80 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 90 e. 2de qual. 85 c., schapen 70 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualite it weivarkens 44 en 48 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 56 2e qualit. f52, 3de qual.f 48. ALKMAAR, 23 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 40koeien175 a 300, 24 nuchtere kalveren /6a 29,— vette kalveren a77 schapen J 18 a 28 varkens fper kilo, 50 ma gere dito 14 a 20,- bokken - a - 3 paarden 95 a 180 20 lammeren f 17 a 14.— 25 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 7 koeien van 180 a 275, 176 kalveren van f 40 a 100 16 nuchtere dito van f 6 a 27, 404 schapen f35 a 22,108 varkens 40 a 52 c. 20 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 26 Aug. Moutwijn per Ned. vat f 13,— Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f 0,50 dito commissie f 0,70. HOORN, 23 Aug. Op de weekmark van hedeD waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: 4 heet ar we f 8,— a 8,75 - heet. rogge f34 heet. gerst 5.50 4.75 20hect. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: 15 heet bruine f 10,—a 12.gele heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene ƒ11,a 12,heet. grauwe 13.- a 15, heet. witte 150 heet. n. aardappelen a ,2, 600 manden appelen 3,— a 4.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 13 paarden van f 70 tot 220 veulens f a - koeien van f —tot kal veren van - tot 38 schapen van 24 tot 30 lammeren van tot 26 varkens van 10 a ,16 1 zeug 30 a 107 biggen van 3 a 650 bokken af geiten f -.a ALKMAAR, 22 Aug. 3500 Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ8,—, a 8,75, rogge 6,87 a 7 10, gerst 4,87 a 5,25, dito chev. 6,75 a 6,90 haver 3.50 5,paardenboonen a -, bruine dito a duiven dito -.kanariezaad a, rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 14,75 a blauw maanzaad groene erwten a grauwe dito a vale dito a— Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 700 stapels, wegende 175,000 kilo. hooi-, kleine fcommissie fmid delbare flaagste prijs fGras, kleine f36,50 com missie f31.50 middelb. f33,laagste j per 50 kilo PURMEEEND, 26 Aug. Kaas: aangevoerd 426 stapels prijs der kleiue kaas i'37,middelbare Boter 1.40 a 1.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 359 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 216 stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 100 stuksprijs f 10 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 113 stuks, prijs 40 52 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 65 stuks, prijs f 12 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 180 stuks, prijs f 3 a 6. LONDEN, 25 Aug Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 300 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- 5/9 Schapen en Lammeren 5/- a 6/-, Kalveren 4/4 a 5/8 Zwijnen 3/9 4/4. LEIDEN23 Aug. Aan de markt van heden wraren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- a zomer- a f 4 heet. rogge winter- a zomer- 9 heet. gerst zomer- a chevalier a 12 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per V4 vat lste qual. 56,— a 60.—, 2de qual. f 48.— a 54. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo prijs per 50 kilo: Goudsche a Edammer Amsterdam, 26 Augustus 1884 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2', m 8 u v 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Portugal. Rusland. 8panje. 'i'urkye. Goinl leening8 Italië. Obl. Paneel. I.een. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Ainst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 12500—25000. 1 1000—50001 Obl. Alg. Schuld 1865 5 a 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation43 Peru. Leening 18706 1872. 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' v 1875 5 Hallo. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000.-. 5 Moracbansk Sysran Aand. 5 Riaachk Wiasma 5 Rumeulo. Aandeel en Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Orediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 Rusland. 1860. 1864. 1864. 1866. genoteer de koers 68'/i6 SO'/s 99 851/4 88Ve 667,. 677m 501/s 100'/, SI3/, «61/s 461/, 557, 074 9 79 1107, 1187, 26i/s 107s 8V1. 1197s 1527, 114 727, 1417, 108 157, 62 56'i/i, I8II/4 O O' /g 907, 93171. 57 567, 1357, 177. 129'/, 102 105 1007, 951/, 98'/, 1027, HU/, 141'/, 1347, 130 Geldkoers prolongatie 27s 3 pot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3