MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste berichten Voor geest en hart. Met niets is de mensch spoediger te vreden, dan met zijn verstandhoe min der hij daarvan heeft, des te tevredener is hij en des te meer schept hij behagen in zich zeiven. Waar God u plaatst, sta daar met moed en ootmoed. De mode maakt de menschen zoo gek, dat men hen gek gaat noemen, die aan een gekke mode niet meedoen. Orde in het werk is bekorting er van, zonder orde te werken is dubbel werken. Wie het bittere niet proeft, weet den smaak van het zoete niet te waardeeren. Vreemd zou het zijn, indien men in 's menschen hart konde zien maar nog vreemder, indien men in elkanders hoofd kon zien; men zou dikwerf van zijne verbaasdheid en schrik niet kunnen bekomen. Allerlei. De requisieten voor een avondpartij. Gastvrouw Zie zoo, nu geloof ik dat alles voor de soiree in orde is. Ganzelever, kalfsvleesck Boekbeoordeeling. Land- en Tuinbouwberieliten. De inwijding der R. K. Parochiale Scholen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Correspondentie. Id de maand M t i kreeg een hout- handelaar te Amsterdam bezoek van den makelaar C. W. v. Vliet, die hem mededeelde dat hij door eene zeer rijke dame, op de Keizersgracht woon achtig, belast was met den bouw van eenige per- ceelen, waarvoor op de Nassaukade reeds bouw terrein gekocht was. Zijne vraag was of de hout handelaar voor rekening van de dame hout zou willen leveren. Na een toestemmend antwoord werd een contract opgemaakt. Van Vliet kwam eenigen tijd daarna met het contract terug, dat door de dame was onderteekeud. Successievelijk werd voor 4400 geleverd en V. V. wist den leveraucier ten slotte te bewegen f 1125 aan comptanlen te geveu voor de uitbetaling van knechtsloonen. De rijke dame was, zooals hij voorgaf, uit de stad. Op dezelfde wijze wist hij den steenkooper voor 1600 aan steenen en den ijzerhandelaar voor een bedrag van f 400 aan ijzer afhandig te maken. Toen de leveranciers over het hun toekomende dachten te beschikken,kwamen zij tot de minder aangename ontdekking dat zij waren bedrogen. De zaak werd ter keunis van de politie gebracht, en het bleek dat het bewuste contract op verzoek van V. V. door zijne huis houdster was onderteekend. De man werd naar de cel gebracht. Tijdens de groote hitte, die tot den 26n Augustus te Parijs geheersckt heeft, zijn 350 gevallen van zonnesteek voorgekomen. Bij het afgraven van een terp is te Kimswerd, op een stuk land van den heer D. van der Veer, een fraaie haarkam gevonden. Ter pen zijn, zooals men weet, de opgehoogde woon plaatsen geweest der Batavieren en oude Friszen Het gevonden voorwerp is echter bij onderzoek gebleken van Bomeiusche herkomst te zijn. De kam is van ivoor, heeft aan twee zijden eene laDge rij zeer fijne tanden, en tusscheu die rijen in, aan beide kanten, een ivoren dwarsstukje, in gelegd met goud en van sierlijke lijntjes voor zien. Men zou geneigd zijn te vragen: welke rijke Fries kan bij een bezoek aan de stad der zeven heuvelen dit toiletaitikel hebben medegebracht, of anders welke aanzienlijke Romein kan het op deze verre kust gebruikt hebben? Te Antwerpen wordt het samen- stellen van de hallen en gebouwen voor de aan staande Tentoonstelling met grooten ijver voort gezet, onder directie van deu architect mr. Bor- dian. In April is men met de werken begonnen eD reeds verheffen zich de reusachtige ijzerwerken over een uitgestrekte ruimte. De tuinaanleg, door den heer Fuch geteekend, is reeds genoeg ge vorderd om voor den winter met het planten te kunnen beginnen. Eenigen tijd geleden wandelde dekeer D. te Parijs omstreeks middernacht op een der kaden aan de Seine, toen plotseling een individu voor hem stond, die hem, met een pistool dreigende, de beurs of het leven vroeg. De wandelaar, meer dood dan levend van schrik, gaf zijn horloge en zijn beurs, waarna de dief hem in de rivier wierp. Gelukkig was de aangevallene een zwemmer en redde zich uit het water. De politie, met het feit in kennis gesteld, ging aan het onderzoeken, en Weldra herkende een agent volgens de beschrij ving, die de heer D. van den dief gegeven had, in een kruier der Halles den aanvaller. Daar deze wegens zijn groote lichaamskracht berucht was en bij zijn kameraden hulp gevonden zou hebben als men hem in hechtenis had willen ne men, bedacht de agent de volgende list. Een fruithandelaar aansprekende, fluisterde hij hem toe, op den dief wijzende, dat deze hem een me loen ontstolen had, waarop eerstgenoemde den aangewezene bij den kraag greep en naar het politiebureel bracht. Deze, op zijn onschuld ver trouwende, giDg gewillig mede en liep in den val. Men kon dezer dagen in deBeu- ter-telegrammen lezen, dat de drie Keizers elkaar hier of daar gelijktijdig zouden ontmoeten. Was er dan eerst sprake van, dat zij dit niet gelijk tijdig zouden doen? Drie landweermannen in Saksen, die een telegram met betaald antwoord aan den Keizei van Duitschland gezonden hadden, zijn in hechtenis genomen. De kolonel had dit drie tal in een beeatenwagen geplaatst, waartegen zij zich verzetten en aan den grijzen Monarch het volgend telegram zonden: „Is het een kolonel geoorloofd, zijn manschappen in een beestenwagen te doen reizen? Zijn de Pruisische landweerman nen dan varkens?"Het betaalde anwoord liet niet op zich wachten er. luidde: Kolonel X! laat de drie landweermannen, die het telegram onder teekend hebben, gevangen nemen. Algemeene deelneming verwekt te Ba- tibor de doodder20-jarigegravinElliDorv.Henckel- Donnersmarck, de verloofde van prins Carolath. Zij stierf na een zeer smartelijk lijden van eenige weken, en, zooals bij de lijkopening bleek, aan de gevolgen van het inslikken eener kersenpit. twee hammen twee professors een kunst schilder een musicus. ja alles is compleet. De macht der gewoonte. Onderwijzer, fin het boscb, terwijl hij voorbij eenige ratelpopulierec gaat). „S'ilte daar!" Geraden. Klant. Wat kost de koffie? Leerling. Een gulden eu vijf cents per kilo. Klant. Wal! Aau uw patroon betaal ik nooit meer dan een gulden, waarom is zij bij u vijf cents duurder? Leerling. Omdat mijn patroon zegt, dat ik voor koopman veel te dom ben, daar ik mij door iedereen laat beet nemennu zal ik hem die vijf centen eens latenjzimi. Klant. Nu, uw patroon heeft het werkelijk geradeu, voor een koopman beu je werkelijk te dom. Leerling. Waarom Klant. Omdat je nog gelooft, dat ik je die vijf centen zal betalen. Sierlijk uitgedrukt. A. Boo kt u B. Neen; het rooken is mijne lievelings-antipathie. Op de kermis. Heer. Weeg mij zeer nauw keurig, hoort ge. Waagmeester. Met genoegen, mijnheer, doch mag ik u dan verzoeken uwe ciga rette weg te werpen. Plichtbesef. Reporter. HemelMijn huis staat in brand! Onmiddellijk naar de redactie, dan ben ik de eerste, die het nieuwtje brengt. Scherp. Onderwijzer. Hannes en Dirk Baap- steel, komt eens hier eD vertelt me eens waarom ben je gisteren niet op school geweest. Hannes. Meester, op ons dorp was er een landbouwfeest en vader zei dat wij niet naar school behoefden te gaan omdat er prijsuitdeeliug was op de vee tentoonstelling. Onderwijzer. Zoo, en beu jullie ook bekroond gewordeu Wij ontvingen ter beoordeeling de eerste vier nummers van den 18deu jaargang der Katho lieke Illustratie. Tot ons genoegen kunnen wij vermelden dat de inhoud dezer nummers een streven naar vooruitgang openbaart, dat algemeene waardeeriug verdient. Inderdaad de nieuwe jaar gang belooft ten opzichte van inhoud en uiterlijk, nitt voor zijne voorgangers onder te doen. Het is blijkbaar dat de redactie er zich met ernst op toelegt om dit tijdschrift de waardige plaats te laten behouden, welke het iu de rij der geïllus treerde tijdschriften sinds jaren heeft ingenomen. De redactie verzekert in haar prospectus dat zij op den ingeslagen weg niet alleen zal voortgaan, maar goede zorg zal dragen dat de nieuwe jaargang zijne voorgangers zal overtreffen. De aangeknoopte relatiëu met de voornaamste kun stenaars, de collectie uitstekende gravures welke reeds in haar bezit is, strekken daarvoor tot waarborg. Ook op letterkundig gebied zal de nieuwe jaar gang veel uitstekends bevatten. Hij wordt ge opend met eene novelle van den beroemden schrij ver Dr. A. Snieders getiteld: De hoed van Jan oom. Later zulleu volgenOnder dokters handen door H. A. Banning, en Onvergetelijk aandenken door J. R. Van der Lans, terwijl verder de heeren F. A. Van den Heuvel, Jan Rombout, B. van Meurs, G. Jonckbloet, Prof. E. Menten, Ravo en anderen hunne medewerking hebben toe gezegd. Nu redactie en administratie op zoo uitstekende wijze zich van hare moeilijke taak kwijten en zooveel uitnemends op aesthetisch en literarisch terrein leveren, mogen zij ongetwijfeld op alge meene ondersteuning en waardeering aanspraak maken. Zij verdienen belde in hooge mate; wij althans keuneu geen geïllustreerd familieblad, dat wij met meer overtuiging en belangstelling zouden kuunen aanbevelen, dan de hier besproken uit gave van de Maatschappij „de Katholieke Illustratie". Nog altijd hebbeu vele Hollaudsche boeren een vooroordeel tegen het bemesten van hunne landerijen met gier. Hoezeer echter dit vocht de vruchtbaarheid van den grond bevordert, kau opgemaakt worden uit het feit, dat een boer in de Alblasserwaard, die zijn land ook met gier besproeid had, binnen deu tijd van een jaar van eene hooiwei voor de vijfde maal het gras maaide. Telkens had het gras eene tamelijke lengte. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Sept. Het Stedelijk Muse um van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier is in de afgeloopen maand Augustus bezocht door 786 personen tegeu en 438 zouder betaling. Als eene bizonderheid wordt ons mede gedeeld, dat onder een partij lilium aura- turn in den tuin van den heer JMooij bloemist alhier, een stengel in bloei is met niet minder dan 32 bloemkelken. In denzelfden tuin bevindt zich een stengel van dezelfde bloemsoort met ongeveer 60 knoppen, doch deze hebben zich nog niet ontplooid. Maandag-namiddag is de 39-jarige timmerman V. alhier, van een 26 Meter hoogen steiger aan de in aanbouw zijnde R. K. Kerk aau het Spaarne, op een hoop steenen gevallen waardoor hij zijn linker been gebroken en zijn hoofd heeft verwond. Hij is per raderbaar naar het St. Elisabeths gasthuis overgebracht. Maandag-morgen 1.1. werd de Dieuwe bouw der B. K. Parochiale jongensscholen alhier door Z. D. Hoogw. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M Bottemanne, geassisteerd door deu HoogEerw. Vicaris Generaal J. G. Vregt en den HoogEerw. Heer J. A, van den Akker, de ZeerEerw. Heeren Pastoors en de Geestelijkheid dezer stad plechtig ingewijd. Nadat in de Parochiale Kerk van den H. Antonius de H. Mis was opgedragen, begaven de schoolkinderen, zevenhonderd in getal, zich met hunne onderwijzers gezamenlijk naar de met vlaggen en bloemen getooide nieuwe schoollokalen, waar zij, op het binnenplein geschaard, Z. D. II. den Bisschop opwachtten. Bij het Veni Creator" des Bisschops, waarmede de zinrijke plechtigheden aanvangen, steeg daarbuiten het gezang der school knapen mede ten hemel: „Kom, H. Gee3t, daal op deez' stond in onze harten neer." Daarna wer den zij door de onderwijzers r.aar hun nieuwe, ruime, naar de strengste eischen ingerichte school lokalen geleid. In een dezer scholen, met de Pauselijke en Bisschoppelijke kleuren, bloemen en schilden smaakvol versierd, werd door den Bis schop de plechtigheid voortgezet, om van daaruit het geheele gebouw eerst met het gewijde water vervolgens met het wierookvat al biddend en zegenend rond te gaan. Toen wijdde de Bisschop de Kruisbeelden, die, door enkele leerlingen der verschillende klassen vooruitgedragen, vervolgens met gebed en zegeniug aan den wand geplaatst werden. Eenvoudige, vooral in onze dagen, indruk wekkende plechtigheidBij wie der aanwezige Geestelijkeu en leekeu rees hier de weusch uiet op en het gebed; o moge dat II. Kruis, door de zegenende hand der Kerk daar bevestigd, nooit door heiligscheunende handen van zijn plaats worden weggerukt. Ons trof de gedachte, hoe gelukkig de stad is, waar de Katholieke jeugd wordt onderwezen en opgevoed in de schaduw van het teeken des heils eu der Verlossing! Hiermede was de Kerkelijke plechtigheid ten einde. Na het Bisschoppelijk ornaat te hebben afgelegd, nam Z. D. Hoogw. te midden der kin deren plaats, waarna een uit huu midden met kinderlijke vrijmoedigheid den beminden Kerk voogd de hulde en den dauk van allen in korte en treffende bewoordingen aanbood. Nadat door al de leerlingen een toepasselijk lied was gezongen, werd de plechtigheid door Z. D. Hoogw. met een minzaam woord eu eene vaderlijke ver maning gesloten. Veivolgens vereerde Z. D. Hoogw. ook nog de reeds vroeger in gebruik ge nomen armenscholen met een kortstondig bezoek, en sprak ten slotte tot de heeren der school commissie en der verschillende besturen, die zich hierbij hadden doen vertegenwoordigen, een har telijk woord van lof en van bemoediging voor de toekomst. De HoogEerw. Heer JA.van den Akker, aan wiens edele toewijding eu talent de zaak van het Katholiek godsdienstig onderwijs zooveel te danken heeft, en die zekerlijk zich gelukkig moet gevoeld hebben op dezen dag, nam toen nog, als President der plaatselijke school commissie het woord, om, uit haar naam, Z. D. Hoogw. den verschuldigüen dank te betuigen. Wij kunnen dit kort verslag uiet eindigen zonder onze ingenomenheid te betuigen ook met het uitwendig voorkomen van dit Katholiek school gebouw. Iu oud-Hollaudscheu stijl opgetrokkeu volgens teekening van den beroemden bouwmees ter, den heer Cuijpers, is deze rijzige bouw iu- derdaad een sieraad onzer stad te noemen. De Katholieken van Haarlem hebbeu eer eu vol doening van huune milde offers, en de Hemelsche Vader moge Zijn zegen scheuken over hunne kinderen, wier waarachtig heil zij op zoo tref fende wijze toonen te behartigen. Ondertrouwd: W H Jorissen en M W Schipper; T H Meijboom en M E Bos; JA Nieinan eu E v. Rixel. Getrouwd: W J Nevenzeel en M Arnold; J Stuur man en M Goed; J N Pfalf en T Honing. Bevallen: M E Steffers geb. Brakenbof z. J M In- pijn geb. Wijers d. A Cv. Looij geb. v. Waalwijk z. AC Droog geb. v. a. Pol z. E v. d. Kodde geb. v. Wees d. J M Luiten geb. v. Cranenbroek d. L C Strating geb. Braskenburg d. W Priesman geb. Donkerlo d. W Huijboom geb. Butink d. A v. Os geb. Vermeulen d. H K v. Halm geb. Hoenson d. M Hogendoorn geb. Ott d. HM Timmer geb. de Graaff z. M J v. Bedijk geb. Cliteur z. H Kok geb. Smit d. A Meijer geb. Boersma d. A E v. d. Bos geb. Wesseling d. W v. Bilderbeek geb. v. Riems dijk d. A M E Briiijn geb. Negrijn z. A v. Kam pen geb. Negrijn z. CM Oudejaus geb. Maerten d. A M Janus geb. Slobbe z. M Vissers geb. Toeset z. J v. Bragt geb. v. Santen d. R Eehrea geb. v. d. Ham z. J Majoor geb. v. d. Laan d. AM Cornet geb. Kaptein z. T Koopman geb. Roos d. J v. d. Tang geb. Hutter z. A E Kleinhont geb. Vergers z. A M Vallenduuk geb. Oeltjes 2d. J v. d. Putten geb. v. d. Ham d. T Verdel geb. Ligthart d. Overleden: H L M Heere 15 dg. d. Oranjestraat; W Reurink 35 j. echtg. v. P J Heere Oranjestraat; H F Schouten 21 j. Gr. Markt; S G Ezerman 37 j. eebtg. v. W Stolp Gr. Houtstraat; C J Dubois 13 mn. d. Rustenburgersloot; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van C Thomas Vronwensteeg; M Serbag 54 j. eebtg. v. W R Kampschreur, K. Heeren straat; J Koster 34 j. Kinderhuisstraat; T Brandt 2 mn. z. K. Zijlstraat; H C Duijfjes 18 mn. d. Leid- sche Vaart; A Opdam 12 dg. d. Heerensingel; P J Woestenburg 4 j. z. Harmenj. weg; S M J Cornet 32 j. Burgwal; H Stroo Cloeck 1 mn. z. Moerinne- ateeg; A Rozenhardt 12 mn. d. Wolstraat. Dertigste Muziekuitvoering in den Hout, op Woens dag 3 September, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. Muller, kapelmeester. Programma. 1. Marsch uit Faust, Gounod 2. Onv. Le droit du Seigneur, Van Widinghen. 3. Fant. La Bohé, rnienne, Balfe. 4. Paraphrase Die Loreley, Nesvadba. 5. Potp. Zampa. Hérold. 6. Ouv. La reconnaissance, Nihoul- 7. Paulina—Walzer, LabiUky. 8. Potpourri musicale. Schreiner. A. J. V. d. M. te R. Geen onderwerp voor eene open bare klacht. DE RED. HAABLEM1 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe fawitte f 7.35 a f 7.75- rogge f ~a f 5.25 Haver f 4.12 a fgerst f4,75 a f6.50; duivenboonen f-,a -,paardenboonen f a f bruine boonen f a f Gr. erwten f -, fa AMSTERDAM, 1 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 611 runderen van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0.80. dito 2de qual. f 0.68. dito 3de qualiteit J 0,60 per kilomelk- en kalfkoeien f100 a 270, graskalv. f a 55 nuchtere kalveren ƒ8 a 12, 38 schapen en lammeren a vette varkens 42 a 48 c.; beiden per kilo.biggen f a paarden a BOTTERDAM. 2 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 12 paard, 1496 runderen, 257 vette- en graskalveren 18 nuchtere kalveren1141 scha pen of lammeren, 444 varkens, 189 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 83 c. 2de qual. 69 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 95 e. 2de qual. 75 c., schapen 88 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 48 c. per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 56 2e qnalit. f 52, 3de qual.f 48. ALKMAAR, 30 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt33koeien 190 a 275, 16 nuchtere kalveren 5 a 28,— vette kalveren a30 schapen J 16 a 23varkens f per kilo, 88 ma gere dito 14 a 20,8 bokken J 6 a 8 - paarden a54 lammeren f8 a 14.— 1 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 210 a 230, 151 kalveren van f 40 a 105 22 nuchtere dito van f 6 a 21, 276 schapen f36 a 28,76 varkens 45 a 55 c. 37 magere 13 a 19 c. per kilo. SCHIEDAM, 2 Sept. Moutwijn per Ned. vat f 13, Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f 0,70 dito commissie f 0,70. HOORN, 30 Aug. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: 8 beet tarwe 110,a 8,50 - beet. rogge f -,25 beet. gerst 5.50 6.— 23heel. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f beet. boonen: 23 heet bruine f 11,50 a 12.— gele f beet paardeboonen f a beet. erwten f a beet. groene 9,a 10,heet. grauwe 11.a 12, heet. witte 300 beet. n. aardappelen a ,2,20 600 manden appelen a 4.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 9 paarden van f 70 tot 160 veulens f a - koeien van ftot kal veren van - tot 30 schapen van J 26 tot 32 40 lammeren van 14 tot 28,9 varkens van 12 a 19, - zeug a 55 biggen van 3 a 7, bokken af -.geiten -.a ALKMAAS29 Aug. 5500 Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ7,50, a 8,50, rogge 6,25 a 7gerst 4,87 a 5,25, dito cbev. 6,25 a 6,75 haver f 3.50 4,25 paardenboonen 7,— a - bruine dito 13,75 a -,duiven dito -.— kanariezaad -,a,— rood mosterdzaad a 16.geel dito ƒ12,50 karwijzaad 14,75 a blauw maanzaad 12,25 groene erwten ƒ14,a grauwe dito 13,a 15,vale dito 9,a— Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 650 stapels, wegende 165,000 kilo. hooi-, kleine fcommissie fmid delbare flaagste prijs fGras, kleine f37,com missie f34.middeib. f34,laagstef per 50 kilo PURMEREND, 2 Sept. Kaas: aangevoerd 366 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare Boter 1.25 a 1.35 per kilo. Runderen: aangevoerd 275 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 174 stuks, prijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 68 stuks, prijs f 10 a 29 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 85 stuks, prijs 44 54 e. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 197 stuks, prijs f 12 a 18 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 197 stuks, prijs f 4 a 8. BONDEN2 1 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 300 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- 5/9 Schapen en Lammeren 5/9 a 6/2, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 3/9 4/6. LEIDEN30 Aug. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 beet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,a f 3 heet. rogge winter- a zomer- 10 heet. gerst zomer- a chevalier a 13 beet. haver, zware- a De prijs der boter was beden per '/4/vat lste qual. 56,a 60.—, 2de qual. f 4S.— a 54. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo prijs per 50 kilo: Goudscbe a Edammer Amsterdam, 2 September 1884. Prjjzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 v v h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien43 4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Hol], Uz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 ilalle. Zuid-1 talSpoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kuisk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschausk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumenle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PRfiMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 1854. .........4 18605 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pot. Rusland. genoteer de koers 67"/s 79?/, 1013/4 99 85 667, 677- 49»/i. iooy4 82 967, 467, 577, 8V„ 8»/« HO 7, 267, 107,, 8 1197, 1527, 114 72 140 108 15 62 57 122?/,, 55?/, 90y4 94 567, 557, 133 16 1287, 103 1057, 100 97 997, 103y4 1117, 1417, 133 130 MADRID, 2 Sept. Heden had te Alicante geen enkel sterfgeval aan cholera plaats. De geneeskundigen verklaren dat het cho lerageval van eergisteren een goedaardig karakter had. ROME, 2 Sept. Gisteren stierven in Italië 65 personen aan cholera, waarvan 20 te Napels en 13 te Spezzia. BRUSSEL, 2 Sept. De Kamer heeft aangenomen de drie eerste artikelen van het wetsontwerp tot regeling van e ac cijnzen op brandewijn. De aanneming van het geheele wetsontwerp is nu zoo goed als zeker.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3