Goedkoop en goed. MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. De waarheid. Allerlei. slag werd gelegd op een verzending uit Bremen van duizend kunstoogen. Er schijnt in Amerika op dat artikel een import te zijn van 45 percent ad valorem, en de waarde van den betrokken invoer werd geschat op 1000 tot 1500 dollars. De oogen werden in dit geval geconfiakeerd. Door den Minister van oorlog in Frankrijk is last gegeven tot de oprichting van twee centrale postduivenstalions, één te Parijs en één te Langres, welke voorzien moeten zijn van een aantal postduiven, om (rekening hou dende met mogelijke verliezen en zieke) gedurende zes maanden de gemeenschap met de voornaamste vestingen te kunnen onderhouden. Parijs moet in gemeenschap blijven met Mézières, Verdun, Toul en Langres Langres met Belfort, BesanQon en Lyon. De afstand, welke elk dezer verschil lende punten van elkander scheidt, is, in rechte lijn, niet meer dan 285 kilometer, en kan, in ééne vlucht door, in hoogstens 5 uur worden afgelegd, zijnde de gemiddelde snelheid van eene postduif 800 meter per minuut. In de vorige maand is in Oosten- rijk eene proef genomen met velocipedes voor militair gebruik. Op last van den Min. van oorlog heeft eene afdeeling cadetten van de militaire academie te Wiener-Neustadt, welke dit jaar voor eenigen tijd bij de normaal scherm- en gymnas- tieschool is gedetacheerd, onder bevel van ka pitein Schadak een grooten militairen marsch per vélocipède gemaakt. De velocipede bicycle weegt 20 kilogramde cadetten waren in volle wapenrusting, en voerden elk eenige benoodigd- heden mede. De marsch duurde vijf dagende doorloopen afstand bedroeg 300 kilometer (waar onder er 100, alléén op den eersten dag, in 7 uren werden afgelegd). Dikwerf moest men de vélocipède voor zich uit duwen, door den slechten dikwijls bijna onbegaanbaren weg, omdat de hel lingen daarvan te steil waren. Onder dergelijke omstandigheden, 300 kilometer in vijf dagen afgelegd, mag dus zeker eene welgeslaagde proef neming worden genoemd. De beide onlangs te Amsterdam in arrest genomen vreemdelingen, verdacht van het maken van valsche munt zijn eergisteren,wegens gebrek aan bewijs, buiten vervolging gesteld en uit de celgevangenis ontslagen. Sedert China met Frankrijk in oorlog is hebben de inwoners van het Hemelsch Rijk vreeselijke represailles op de Fransche kaalhoofdigen. Huizen in Chineesch hoofdhaar, die in gceie of kwade jaren 80 000 kilo's van dat goedje ontvingen, ontvangen nu geen enkel haar meer. Men vermoedt, dat de Chineesche Regeering den uitvoer met Fransche booten ver boden heeft of dat haar onderdanen zich uit vaderlandsliefde er van onthouden den Franschen van hun haar te voorzien. Nu zij met de Fransche zeelieden aan het plukharen zijn, zou men ten minste op eenige staarten meer mogen rekenen. Lei-eters. Door de Londensche school- commiasie worden maandelijks gemiddeld 1000 dozijn schoolleien aangevraagd. Volgens een gerucht, in Belgische bladen medegedeeld, zou een der gebroeders Pelt— zer (de moordenaars van den advocaat Bernays te Antwerpen) in de gevangenis overleden zijn. Of liet Leon of Armaud is, wordt niet gemeld. De weduwe Bernays moet tegenwoordig te Frank fort a/M wonen. Het bericht omtrent het verdwij- nen van het vulcanische eiland bij IJsland blijkt niet geheel juist te zijn. De kapitein in quaestie had het eiland niet kunnen vinden. In een der laatste berichten uit IJsland meldt men, dat het eiland nog bestaat en aller aandacht tot zich trekt. De golven sloegen een gedeelte van de rotsen af en veranderden zoo den vorm van het eilandje. De kapitein van de Tyela is voornemens het te onderzoeken. De Deensche bladen spreken van een lavawoestijn, die zich in het hart van IJsland bevindt en een aanzienlijke uitgestrektheid bezit. De natuurkundige Thoroddsen heeft haar onderzocht en deelt merkwaardige bizonderheden uit die streek mede. Het modebericht van De Huisvrouw getuigt, naar het ons voorkomt, van nog steeds toenemende smakeloosheid bij de modemaaksters en dergelijke, door wie de dameswereld zich laat regeereu. Het haar zegt het blad wordt nog altijd zeer hoog op het hoofd gedragen met idiotenfranje, d. i. poney-haar. De angel der bijen dient haar niet alleen als wapen, maar het venijn daaruit, het bijengift (mierenzuur), wordt, naar men volgens de Weser Ztg. voor eenigen tijd ontdekt heeft, door haar gebruikt als bederfwerend middel voor haren honig. De bijen laten nu en dan een drupje van het venijn, dat zich aan haar angel vertoont, langs de wanden harer celletjes druipen. De aanwe zigheid van het genoemde zuur in honig was sinds lang geconstateerd, maar hoe het er in kwam, was tot voor korten tijd nog onbekend. Nu laat zich ook verklaren, waarom bij bijen zonder angel zoo weinig honig gevonden wordt. Zij maken geen voorraad, omdat zij het middel missen dat hem voor bederf bewaart. Te Poortvliet sloot men dezer dagen een paar dronkaards in den toren op. Toen een van de heeren wakker werd en hinder kreeg van dorst, ging hij de klok luiden en veroorzaakte daardoor een nachtelijke opschudding in het dorp. Echtgeluk woont daar, waar geen van beiden eigen geluk, maar ieder liet geluk van den ander beoogt. Daar is echtgeluk en echt geluk voor beiden. Wat in den beginne gemakkelijk was te verhelpen, wordt door lengte van tijd en veelvuldige herhaling ongeneeslijk. Vele volksleiders dragen fakkels, die al heel weinig licht geven en waardoor allen, die meeloopen, zwart worden. Zij, die of door hooge geboorte, öf door geleerdheid en verstand uitmunten, moeten voornamelijk in zelfverloochening geoefend wordenanders zullen zij grooter kwaad stichten, dan de minder aanzien lijken en minder geleerden- - De tijd maakt een bouwval van een kasteel, de drank maakt eene ruïne van den mensch. Wie door leugens de waarheid wil ver bergen, zijn als spinnen, die zich uitput ten met het maken van webben, welke door den minsten wind worden uiteenge slagen. Gelijk de diep gewortelde ceder vast staat te midden der baren, eveuzoo staat de waarheid vast te midden van hare bestrijders. Is de waarheid aan uwe zijde, dan hebt gij niemand te vreezen; het goede geweten alleen zal u tegen uwe vijanden verdedigen. De waarheid pleegt zich niet te verschuilenzij bemint het licht en wil gezien worden. Vergeefs is het veinzen; de waarheid openbaart zich ook tegen uwen wil; want al wordt zij door de tong ont kend, zij verraadt zich door het gelaat, de oogen en den schaamteblos. Een moeilijke zaak. Geneesheer. De patiënt is nog zeer zwak, geef hem voedsel door een penneschacht. Vrouw van den patiënt. Maar als hij nu oliekoeken wil hebben, hoe krijg ik die door de penneschacht? Verkeerd. A. Maar, amice, ge doet verkeerd ge schenkt eerst het water en dan den wijn. B. Verkeerd? Pardon, ik verbeter met den wijn het water, schenk ik eerst den wijn en daarna het water, dan zou ik den wijn door het water slechter maken. Humaniteit. Sergeant, In den oorlog is de soldaat een ander mensch. De ware soldaat moet echter ook menschlievend zijn. Recruut Zuur- boer, als jij b. v. eens bij eene verkenning, een paar vijandelijke soldaten ontmoette, die onge wapend achter een muur bier zitten drinken, wat zou jij dan wel doen? Zuurboer. Een potje mee drinken, Sergeant. Een goed paard. Burgemeester. Wat zie ik, dokter, leidt ge uw paard bij den toom Waarom gaat ge niet op het ros zitten. Dokter. Neen burgemeester, dat gaat nu niet, een dringend geval is oorzaak dat ik mij haasten moet. Bloementaal. Twee onderwijzers spreken over hunne privaatlessen, 't Is is in 't begin van de maand, welke omstandigheid den eenen de vraag in den mond geeft//hebt gij het geld uwer lessen reeds ontvangen „Helaas nog niet," was het antwoord„maar wat moet ik doen, ik kan de vaders toch niet manen." „Maar waarom doet ge niet als ik? Als het de eerste is van de maand en mijne leerlingen het geld vergeten heb ben mede te brengen, dan laat ik hen eenvoudig de volgende volzinnen in 't Fransch vertalen. 1. De maand is ten einde. 2. Ik heb geen geld, 3, Hebt gij geld, ik heb het noodig. 4. Waarom hebt gij het geld niet meegebracht? 5. Heeft uw vader u het geld niet terhand gesteld? 6. De onderwijzer heeft mij gevraagd of ik het geld meegebracht heb. enz. Dit, amice, is een probaat middel. Bij de volgende les ontvang ik mijn salaris. Protest. Agent van politie, (tot den doodgraver, die juist bezig is een graf te delven). Ik kom u arresteeren, vriendje. Doodgraver, 't Is toch wat te zeggen zelfs in 't graf kan men geen rust vinden. Troef. A (niet-rooker tot zijn vriend). Hoeveel sigaren rook jij wel dagelijks B. Ongeveer 8 a 10 stuks. A. Denk eens, als je al dat sigarengeld gedurende je gansche leven gespaard had, zou je nu een mooie villa kunnen bezitten. B. Jij rookt in 't geheel niet? A. Nooit! B. En waar is nu jou villa? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 24 Sept. Zondag-namiddag, ruim vijf uur, werd door twee agenten van politie aan den Burgwal alhier een polder werker, genaamd Zeger Broere, gearresteerd, die in dronkenschap rustverstorende hande lingen heeft gepleegd. Hij weigerde echter goedschiks mede te gaan en heeft zich krachtdadig verzet, door de agenten te trap pen en te slaan, terwijl hij op de Oude Groenmarkt ging liggen en een der agenten in het linkerbeen heeft gebeten, dat hij met zijne handen bleef vasthouden en eerst los liet nadat die agent hem met zijn sabel een slag had toegebracht. Daarop kregen de agenten het te kwaad met eenige personen uit de menigte, die in heftige woorden hunne .afkeuring over het slaan met de sabel te kennen gaven en den dronkaard wilden ontzetten. Zelfs werd er met steenen op de agenten geworpen. Met behulp van vier andere politiedienaren heb ben zij echter den woestaard met veel moeite naar het politiebureau overgebracht, gevolgd door eenige honderden personen, die den oploop uog grooter maakten, door te ver tellen dat een polderwerker door de politie was doodgeslagen. Tot omstreeks 12 uur heeft eene groote menigte zich nabij het politiebureau vertoond, waaruit er nog eeni gen wegens dronkenschap en schelden op de politie in bewaring zijn gebracht. De ver wonding, den polderjongen toegebracht door den slag met de sabel, heeft niets te be duiden. Hij is Maandag-morgen, na zijne ontnuchtering, ontslagen, maar zal vervolgd worden wegens verzet en geweldpleging. Van den 9den Juli tot den 3lsten Au gustus jl. zijn van eenige standpijpen der duinwaterleiding alhier, wat vier betreft eerst van 17 Augustus jl., gratis voor drink water afgeleverd 41.900 emmers duinwater. De aandeelhouders in den nieuwen schouwburg alhier, namen II. Zaterdag het besluit om hunne bezitting in publieke veiling te brengen. Gisteren-avond tegen half acht uur, is brand ontstaan in de werkplaats van het per ceel No. 36 in de Zijlstraat, waarin beneden de meubelwinkel was gevestigd van den heer F. J. Van Baarsvermoedelijk ten gevolge tan het vlam vatten door een petroleum- voestel, waarmede lijm werd gekookt. De bewoners vonden gelukkig tijd tot red ding. De staf met de brandweer was weldra aanwezig. Ook de architect en de opzichter over de werken en gebouwen der gemeente waren tegenwoordig. In gemeen overleg wist men door zeer doeltreffende maatre gelen het gevaar voor uitbreiding in een half uur te bedwingen. Sieclits twee spui ten gaven water door aanvoer uit vier slan gen op de in de buurt bestaande water leiding, en dit was voor de blussching voldoende. De burgemeester was op de plaats des onheils tegenwoordig. Het perceel heeft ook door waterschade veel geleden, doch men slaagde er in, tal van meubelen uit den winkel te redden. Naar men ver neemt, was alles tegen brandschade ver zekerd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: P Dueret en S Prins; HL Junge* en E Piek; J de Nobel en J Kroonsberg. Getrouwd: C Hazenkamp en S W Hessel; J F Spiering en A B Santbergen; F D Klingenspoor en W C H Woest; J Tesselaar en A Apetz; TM Meij- boom en M E Bos; J C E Dixon en C Hoogstraten;— J de Vogel en P Koek; H v. Alpben en J Lienwes. Bevallen: H P v. Dijk geb. Hirdes d. M Cornet geb. Bedek er d. M Bruin geb. Waning d. E Zui- derduijn geb. Jneke d. N Kievit geb. de Vries z. C y. Veen geb. Moerwijk d. M H A Heiligers geb. Jansen d. C v. d. Heuvel geb. Timmer d. T Met- semakers gel>. v. Es z. HÓ v. üeursen geb. Vermeer z. AM Beere geb. Harkmans z. MM Scbaap geb. v. Musscher d. HG Demmenie geb. Caris d. C Vredenburg geb. Robijn d. J Hoeksema geb. Broek- meijer d. E Slag geb. Smit z. L W v. d. Vliet geb. Vos z. AE Wensing geb. v. Gaelen z. J Spel geb. v. Dam d. G Roest geb. Evers d. J Simons geb. de Vries z. C D Geenevasen geb. Okkerman d. F Bosman geb. v. Dansik d. J Vasen geb. v. d. Vosse d. M Groot geb. Lange d. A v. d. Engli geb. Beien d. M Klijzing geb. Greve d. C J A Janssen geb. Kronenburg z. C Schipper geb. Bakker z. Overleden: J v. Rijn 2 md. z. Leidsche Vaart Str.B. D Schrik 57 j. KI. Heiligland, J L Bresbrouck 1 md. d. de Haasstraat, J C Schutz 86 j. Veldlaan, A W Neelis 7 j. z. Spaarne, J J v. d. Walle 4 dg. z. L. Heerenstraat; D W Romp 71 j. Oranjebooms laan, J H Teunis 73 j. Kampersingel, P Eekhout 2 mn. z. Raaks; J Zwaanswijk 50 j. Jaco bij nestraat,— G Ruijs 5 mn. z. Klaverstraat, M C Uveuhoven 29 j. echtg. v. J Hellemink Botermarkt, S IJ de Vries 6 mn. z. Sophiastraat, H C M Kraetzer 1 mn. z. KL Hout straat, C L de Bruijn 6 mn. d. Zijlweg, J de Vogel 47 j. echtg. v. A Vermeulen L. Vlamingstraat, LH J v. d. Grift 7 dg. z. Frankenstraat, B M v. d. Lan den 1 mn. d. Kousebandslaan, C Snoeks 4 j. d. Zo- mervaart, F W Hoogerbeets 13 mn. d. Linschotenstraat HAARLEM 22 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 550 a 0witte f 7.a f 7.— rogge f 550 a f 6.— Haver f 3.50 a f385 gerst f-,—«a f6.80; duivenboonen f6,75 a 7,25; paardenboonen f a f bruine boonen f a f Gr. erwten f 6,10 fa 7,75. AMSTERDAM, 22 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 630 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.83. dito 2de qual. f 0.75. dito 3de qualiteit f 0,65 per kilo; melk- en kalfkoeien f100 a 270, 7 graskalv. 45 n 30, 41 nuchtere kalveren f 10 a 17, 41 schapen en lammeren a vette varkens 42 a 48 c.; beiden per kilo.biggen a paarden f a ROTTERDAM, 23 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 10 paard, 1563 runderen, 275 vette- en graskalveren 18 nuchtere kalveren1069 scha pen of lammeren, 371 varkens, 258 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 85 e. 2de qual. 75 c., schapen 70 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 50 en 52 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 64 2e qualit. f60, 3de qual.f 55. ALKMAAR,20 Sept. De aanvoer van vee en daarvo or bestede prijzen volgt31koeien J 155 a 300, 20 nuchtere kalveren 5 a 28,— vette kalveren a214 schapen J 17 a 29 -— varkens f per kilo, 127 ma gere dito 12 a 24,10 bokken J 6 a 10, 7 paarden 85 a 200 lammeren f - a 22 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van a 250, 85 kalveren van f 40 a 98 8 nuchtere dito van f 8 a 27, 502 schapen f31 a 26,50 varkens 44 a 54 c. 30 magere 13 a 20 c. per kilo. SCHIEDAM, 22 Sept. Moutwijn per Ned. vat f 13,— Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f 0,80 dito commissie f 0,80. LONDEN22 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 250 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/8, Kalveren 3/8 a 5/2 Zwijnen 4/- 4/6. LEIDEN ,20 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- -,a zomer- ƒ-,— af 5 heet. rogge winter- f a zomer- -,— 10 heet. gerst zomer- -.— a chevaJier a -15 heet. haver, zware- f a "'"7 De prijs der boter was heden per vat lste qual 66,— a 70.—, 2de qual. f 54.— a 60. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende kilo prijs per 50 kilo: Goudsche a Edammer HOORN, 20 Sept. Op de weckmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: 2 heet tarwe f 8,— a 7,- heet. rogge f -,27 heet. gerst 4.75 5.25 33hect. haver f 4,50 mosterdzaad a kar wijzaad f heet. boonen: heet bruine f 12,a 14.gele heet paardeboonen f a heet. erwten J 4,75 a 5.25 heet. groene f 9,a 13,— heet. grauwe f 13.a 10, heet. witte 8,50 500 heet. aardappelen f 1,80 a 2,20 800 manden appelen J' 5,— a 4.—, alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 21 paarden van f 60 tot 250 veulens f a - koeien van ftot kal veren van f tot 55 schapen van J 26 tot 30 78 lammeren van 14 tot 19,— 57 varkens van 8 u 18, 1 zeugen f 35 a 132 biggen van 3 a 6,50 bokken af -, geiten -.— a PURMEREND, 23 Sept. Kaas: aangevoerd 381 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare Boter 1.25 a 1.30 per kilo. Runderenaangevoerd 303 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 123 stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 60 stuks, prijs f 10 a 25 per stuks handel vlug. Vette varkensaanvoer 81 stuks, prijs 42 54 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 110 stuks, prijs f 13 a 25 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 258 stuks, prijs f 4 a 7. Amsterdam, 23 September 1884. Prij'zeu der onderstaande effectengenoteer_ pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2', v 8 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 5 4 5 l1 2 4 5 6 4' 4 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. leen. 1860-64. 6 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 6 u a zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867 69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) Obl. Alg. Schuld 1865 u a u 1869 Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Old. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligatien43 Peru. I.eening 18706 v 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Rank divid. Nederland. Holl. JJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Obark Obl. yiOOO. Morschansk Sysran Aand. Riascbk W iasma Rumenle. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas 'l'exas Obl. Cert. 7 RREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 pot. 67»/,s 79 ioi 98 Vs 84»/, 5 5 5 div 663/a 675/8 4913/ie 100'/, 82'3/„ 967/s 46 563/« 83/s 8 noy, 118'/, 241/4 96/a 7»/w 119'/, 1533/4 112 73 140'/4 107'/, 14'/,, 62 57»/x. 122 66Vi« 90 93»/,, 55 56 1271/z 13 122 102'3/,s 105 100'/, 96'/8 98 103'/, lll'/a 142'A 133"/4 128'/, PARIJS, 23 Sept. Gisteren stierven er aan cholera 6 personen in het dep. der Pyrenees Orientales, 15 in Spanje en 223 in Italië, waarvan 1 te Rome, 7 te Spezia en 152 te Napels. Te Genua kwamen vier ver dachte gevallen voor. BRUSSEL, 23 Sept. Verscheidene troe pen doorloopen de stad, fluitende en jou wende, vooral voor het bureel van de Fa- triote. De politie en de gendarmen dreven de menigte uiteen. Te 11 uur was de Place de la Monnaie het brandpunt der opschud ding. De burgerwacht deed dit plein ont ruimen. Verscheidene personen werden er gevat. BERLIJN, 23 Sept. De heer Von Schlözer, Pruisisch gezant bij hetVaticaari, is naar Rome teruggekeerd. MEDEDEELINGEN. a 10 Cents per regel. In een tijd als de tegenwoordige, waarin de strekkinggoedkooop en slecht steeds meer algemeen wordt, komt het slechts zeld zaam voor dat men een artikel vindt, dat de twee eigenschappengoedkoop en goed in zich vereenigt. Een zoodanige gunstige uitzondering op den regel maken de bekende Zwitsersche Pillen van Apotheker R. Brandt, die door de beste geneeskundige autoriteiten aanbevolen worden. Een doos met 50 pillen kost slechts 70 Cents, zoodat men voor deze kuur slechts weinige centen daags behoeft uit te geven, Vergelpkt men die geringe uitgaaf met de gunstige uit werking der Zwitsersche Pillen bij Maag-, Lever- of Gal-aandoeningen of Verstoppin gen, dan komt zjj in geen aanmerking hoe genaamd. Terwijl den lijders aan boven genoemde kwalen aangeraden wordt nit zoo algemeen geroemd^ hnisnndde^eens e- Zvvitsersche'0 Pillen verkrijgbaar zijn te Haarlem bij deD heer P. Raassen, Koning» straat 48.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3