Arbeiders en Arbeidsters Eene manifestatie. BEURSBERICHTEN. »v« MARKTBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kunstnieuws. op te plakken, maar toch werd het dadelijk be speurd, er de gendarmes kregen last ze te ver wijderen. Maar terwijl een hunner daarmede bezig was, plakte een achter hem staande sociaal-de mocraat zulk een papiertje op zijn patroontasch, en tot groot vermaak van oud en jong wandelde nu de gendarme door Munchen's straten, met de aanbeveling van Vollmar, totdat hij eindelijk ont dekte, wat er geschied was. Bloot wenschen is vruchteloos; want iets anders is wenschen, iets anders willen; het eerste geeft alleen onze genegenheid te ken nen; het laatste is gepaard met een krachtig streven. Verder dan de handen reiken de begeerten; deze zijn door geen hinderpaal, door geen afstand van tijd noch ruimte in hare vaart te stuitenin één oogenblik leggen zij den weg af, dien de voeten in geen jaren zouden kunnen doorloopeu. Ware vreugde hangt van ons zeiven af; zij ontstaat uit onze opvatting; naar mate wij haar als grooter beschouwen, wordt zij grooter. De kracht van het kwade voorbeeld is sterker, dan die van het goede, daar het door onze bedorvene natuur wordt ge holpen; en wie is tegen twee zulke mach tige vijanden bestaud Wie zich met het geringe wil bezig houden, behoeft het groote niet te onder nemen, want al gaat hij met geweld daar aan beginnen, hij heelt geen goeden uit slag te wachten, die slechts voor de ne- derigen is weggelegd. Overwin u zei ven, anders wordt gij over wonnen. Uw gevaarlijkste vijand zijt gij zelf; immers gemakkelijker is het veatiu- gen in te nemeu, dan zich zeiven te over winnen. Hoevele steden bed wingers wisten zich zeiven niet meester te worden Zooveel de geest edeler is, dan een hoop steenen, zooveel is de overwinning van zich zeiven roemrijker, dan die eener vesting; en zooveel de ziel het lichaam overtreft in waarde, zooveel gaat ook de onderwerping van zich zelveu die van vijanden in ver diensten te boven. Beklaag u niet over uwe natuur, want is die niet zooals gij haar wel zoudt wenschen, dan is het uw eigen schuld; immers waarom ze niet ver anderd? Hebt gij haar niet kunnen vor men, gij kunt haar hervormen, want geene natuur is zoo weerbarstig of zij laat zich verbeteren. Gij zijt zelfs gelukkiger, dan zoo gij naar welgevallen in den beginne eene natuur hadt kunnen uitkiezen; im mers dat ware kiezen op goed geluk thans door de ondervindiug geleerd, zult gij eene verstandige keus kunnen doen. Uit den weg. Abernethy, een beroemd En- gelsch geneesheer, had een zeer prikkelbaar tem perament. Op zekeren dag zag hij, toen de straat voor zijne woning hersteld werd, een hoop straat- steenen naast zijne deur liggen. Hij gelastte den straatmaker de steenen weg te nemen. „Waar moet ik ze heen brengen?" vroeg deze. „Breng ze naar de helriep de esculaap woedend. „Zou 't niet beter zijn dat ik ze naar den hemel breng, dan liggen ze u zeker niet in den weg," antwoordde de straatmaker op sarcastischen toon, middelerwijl Abernethy in huis verdween. Zeer eenvoudig. Rechter. Hoe komt ge er toe om te stelen Beschuldigde. Dat is zeer een voudig, mijnheer de rechterin onzen tijd moeten we zooveel belasting betalen, dat men stelen moet, wil men een eerlijk man blijven. Verkeerd begrepen. Mozes. Ziet ge, mijn zoon, wat vlijt kan doenNathan is gekomen naar Amsterdam met één hemd nu heeft hij een millioeu. Levie. Sjemaai, vader, wat doet hij met een millioen hemden Uit de kazerne. Luitenant. Als er in den oorlog „vrijwilligers voor" geroepen wordt, wat doet dan ieder braaf soldaat? Recruut. Dan maakt hij spoedig plaats, om aau de vrijwilligers ge legenheid te geven voor te kunnen treden. Voor de balie. Verdediger. Wanneer het Hof bedenkt, met welk een vlijt, moeite en volharding, de beschuldigde de sloten heeft gebroken een tijdroovenae en kunstvolle arbeid, hetgeen des kundigen zullen bevestigen en eindelijk de ver zachtende omstandigheid in aanmerking neemt, dat mijn cliënt de helft zijns levens achter de kerkermuren toebracht en zich nogmaals rol ver trouwen hier vervoegde om uw oordeel te ver nemen, dan zal mijn verzoek, om de geringste straf toe te passen, zeker wel in aanmerking ge nomen worden. Zelf beoordeeld. Mevrouw van Puffelen. Goeden morgen, Mevrouw Van Piekeren, weet ge reeds dat uw echtgenoot gepensioneerd is? Me vrouw Van Piekeren. Hemel! daar heb ik nog niets van gehoord. Mevrouw van Puffelen. Nu, dat wil ik wel gelooven, wie zou ook zoo onde licaat zijn u dit te vertellen? Uit de natuurlijke historie. „De kameel kan acht dagen werken zonder te diinken," ver telde de heer Snappenberg onlangs in een ge zelschap. „Nu, dat is niets bizonders;" ant woordde Mevrouw Pimpelmeier, terwijl zij eon veelbeteekenenden blik op haren echtgenoot wierp, „ik ken een kameel, die kan acht dagen drinken zonder te werken." De heer Pimpelmeier ver dween bij deze woorden in de zijkamer. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 5 November. Ten gevolge der nieuwe grensregeling tusschen Haarlem en Schoten is de bevolking dezer gemeente, volgens op 1 Augustus jl. gedane telling, vermeerderd met 292 m. en 294 v.te zamen 586 personen, en werden 106 woonhuizen genummerd. Ouder dit zielental van 586 telt men 88 kinderen (41 j. en 47 m.) tusschen 6- en 12jarigen leeftijd. Het ge deelte grond, waarmede deze gemeente is vergroot, bestaat uit ongeveer 200 kadastrale perceelen, eene oppervlakte uitmakende ran ruim 80 hectaren. De bevolking van bet garnizoen is hieronder niet begrepen. Gedurende de afgeloopen maand Oc tober zijn door de politie alhier 48 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand October van het vorige jaar was dit getal 68, dus 20 meer. In de heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Hol land zijn tot Leden van de Eerste Kamer der S. G. gekozen de heeren Mr. M. J. Pijnappel te Amsterdam, met 62 stemmen, Mr. D. Vissers Van Hazerswoude te Heem stede, met 41 stemmen, Jhr. Mr. D. Van Akerlaken te Hoorn met 57 stemmen, M. H. Insinger te Amsterdam met 49 stem men, Mr. G. Van Tienhoven, te Amsterdam, met 54 stemmen en Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, mede te Amsterdam, met 35 stemmen na tweede vrije stemming en herstemming met Jhr. Mr. A. V. leding Van Berkhout, te Haarlem, die respectievelijk 26, 28 en 31 stemmen bekwam. Het aantal geldige biljetten variëerde bij elke stemming tusschen de getallen 67 68 en 69. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W G Schouten en L de Jong; H Selle en G "W Kort; A J v. Rosendael eu J Boeré; F Hnnting en A M Tijmann; H v. Loevestijn en L Kraai; J v. d. Veeken en P Dullaart; J Sikman en A M Fust; J v. Es en M. K Kors. Getrouwd: H v. Bilderbeek en H M v. d. Ham; P W F Hietbrink en M Kuijer; F Euseler en A Vis been; WA Pull geb. H Heusen; D Knaape en G Timmer; J J Kuijken en Jl Kors; L v. Raaphorst en M Delissen; J N Geerlings en A M r. d. Erf; H Corsten en W M v. d. Meij; AH Andrea en J Steenken; E Kievit en C P Boss; BVrenegoor en Reedijk; Cv. Meurs en G Homan; W A Bac en G W Vrenegoor; E Vroonland en J H Schouten; M S C v. Noort en R Wigtenbroek. Bevallen: A C v. Ilooijdonk geb. de Graaff d. M M v. Norde geb. v. Wieringen d. J Menke geb. Vring z. A Visser geb. v. Deelen d. J M Dubois geb. Ragetli d. S J Schiltman geb. v. Honscboten z. E C Mes geb. Ducro z. A v. Hemert geb. Toepoel z. W Sipkes geb. Wingelaar z. J Duijs geb. Kuiper d. M Vreenegoor geb. Janssen d. H M Captijn geb. v. Lunenburg z. H de Vos geb. Honig z. M J Kroese geb. Wensing d. G J Zwikker geb. de Klerk z. L M z. Velzen geb. Hessen z. J Smit geb. Lijnslager z. E Russ geb. Dernison d. M M Bakker geb. Out z. A v. d. Landen geb. Mens z. A Wijnders geb. v. d. Kroef z. J Cliteur geb. Sprengers z, A Does burg geb. Koning z. A M v. Hemert geb. Dekker d. E ten Oever geb. Hulst d. H v. d. Schaar geb. Moutbaan z. R Kreuning geb. Gertenbach z. MC Jansen geb. v. d. Voort z. MC Wijdom g«b. Hessels d. M Martens geb. v. Maanenberg z. M C Duinker geb. Amiabel z. Overleden:J Potter 53 j. Vrouwensteeg; J W Ver klaren 2 mn. z. Stoomboot Spaarne; J C T Cramer 15 mn. d. Harmenj. weg; A Snoeks 11 urn. d. Zo- mervaart; M Bek 71 j. wed. M L Deenik Parklaan; WAS Veldkamp 9 mn. z. Burgwal; W Hulsebosch 4S j. KL Heiligland; F A Hellekamp 6 j. d. Kinder- uissingel; P Kruger 74 j. Leidscbestraat; H Terol 4,6 j. Oudenweg; J Koot 71 j. ecbtg. v. A Knoop KI. Heiligland; C J Schouten 3 mn. d. Oranjestraat; G Kabel 70 j. wed. J Danten Ilagestraat; J M Plaat- zer 64 j. wed. Houthuijzen Schotersingel; A Pater 9 mn. z. Gortesteeg; M A Cop 70 jwed. C W Haak man Kampersingel; J Mons 12 mn. z. Papent. Vest; J J C Groed 5 j. d. Verl. Frans Halsstraat; H v. Leeu wen 59 j- K Begijnestraat; S Grootendorst 1 mn. z. KI. Heiligland. in de muziekzaal der sociëteit Vereeniging vond men gisteren-avond de heeren J. Cramer, J. C. Dudok, J. Troostwijk, J. A. Tak, II. W. Hof meester, J. S. Kinshergen, R. Bosmans en N. Wedemeijer aan den lessenaar gezeten, en een waardeerend en talrijk publiek, dat het samenspel der genoemde artisten daar kwam genieten, 't Was het eerste concert waarmede de Bachvereeniging haar seizoen opende. Het programma schonk twee strijk-octetten en een stiijkquartet van groote meesters Men delssohnSchubert en Svendsenin wier arbeid men zeggen kan dat deze kunstvorm, de hoogste uiting der instrumentale muziek, een grooten bloei ontwikkelde. Het glanspunt van den avond was ongetwijfeld het heerlijke octet van Mendelssohn, een toonbeeld van vormeu-schoonheid en melodische bekoring. De vertolking er van beantwoordde aan de zeer hooge eischen.die dit zielvolle werk den spelers stelt. Ook de uitvoering van Schuberts quartet en het octet van Svensen was al wat een fijne opvatting, een keurig ensemble en een even glad als vurig spel van haar kunnen maken. Vooral het Allegro Scherzeroso van laatstgenoemd werk, werd op eene wijze ten gehoore gebracht, welke verbazing wekte. Met zorg en glans bracht het achttal uitgelezen artisten het programma ten gehoore. Het blijve hun en het ijverig Bestuur der Bachvereeniging de beste voldoening, dat zij met deze schitterende uitvoering aan het muzikaal publiek een heer lijk kunstgenot hebben verschaft, een genot dat, op 't gebied van instrumentale muziek, te hooger gewaardeerd wordt, naarmate het zeldzamer voorkomt. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 30 October 1834. L K P. te Beverwijk, moedw. mish. Drie dagen cell. gev. straf c. e. 2. Z B. te Haarlemmerliede, rebellie en geweldplegiug tegen de politie 45 dagen cell. gev. straf c. c. 3. C K. en G K. te Haar lemmermeer, vernielen van een te algemeenen nutte geplaatst voorwerp 15 dagen cell. gev. straf f 50 boete of 2 dagen sub cell. gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 4. J B. te Heemskerk, eenv. diefstal 6 dagen cell. gev. straf c. e. 5. N N. te Heemskerk, eenv. diefstal 15 dagen cell. gev. straf c. e. 6 D P. te Aalsmeer, 3 eenv. diefstallen 4 maanden gev. straf c. e. 7. W E de H. en A O A v d N. de le te Leiden, de 2e te 's Gravenhage (gedet.) diefstal en medeplichtigheid daaraan, de le zestien, de 2e aehttien maanden cell. gev. straf en solidair in de kosten. Amsterdam, 4 November 1884. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl, in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude ituaaeii. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amet. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 4 1876 2 (Perpetuele) 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' u m 1877 4 Columbia. Obligatien4' 4 Peru. Leeuing 1870.6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 5 u u 1875....5 Hallo. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kurak Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysrau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 nuuieuio. Aandeelen Spwdi». Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Brie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. u Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatol. 18544 genoteer de koers 66 'li 80 lOD/s 98 85 927, 67'/,, 67 46'A 1003/4 831/4 977» 46'/4 57 8 10'Vi. 79 1117« 24'/„ 7 122 153 112 705/4 1443/4 103 14»/4 62 "77/is 1 23s/4 57 90Va 95i/8 563/4 5674 1207, 12'7« 11S3/ 4 9J7s 1045/8 1007, 96 Rusland. 1860. 1864. 1864. 1866. Geldkoere prolongatie 372, 4 pot. 1037j 112 1437a 134 1267s HAARLEM3 Nov. Ter graanmarkt van heden 1: roode tarwe f 7,50 a witte f 7.50 a f 7.65 jogge f590 a f 6.10 Haver f 3.50 a f3,75 gerst f 5*75 a f5.90; duivenboonen f 6,50 a 7,—; paardenboonen f a f -,bruine boonen f a f Gr. erwten f fa -, AMSTERDAM, 3 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 522 rundereu van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.80. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit J 0,60 per kilomelk- en kalfkoeien f110 a 280, 13 graskalv. 20 a 50, 51 nuchtere kalveren 10 a 17, 27 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 3 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 16 paard, 1531 runderen, 396 vette- en graskalveren 10 nuchtere kalveren1490 scha pen of lammeren, 536 varkens, 282 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 105 e. 2de qual. 85 c., schapen 92 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 50 en 58 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 2e qualit. f62, 3de qual.f 56. ALKMAAR, 1 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koeien J 1— a22 nuchtere kalveren 7 a 26,— vette kalveren a18 schapen J 18 a 25 varkens f per kilo, 16 ma gere dito 12 a 16,9 bokken f 4 a 10, 2 paarden 150 a lammeren f - a 3 Nov. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van fa— 61 kalveren van f 35 a 110 2 nuchtere dito van f7 a 18, 251 schapen f 26 a 35,40 varkens 44 a 52 c. 8 magere 13 a 19 c. per kilo. LONDEN, 3 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 190 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/ 5/9 Schapen en Lammeren 4/6 a 6/6, Kalveren 3/4 a 5/8 Zwijnen 3/9 4/4. LEIDEN, 1 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- -,a zomer- af -»» 2 heet. rogge winter- f a zomer- -, 8 heet. gerst zomer- a -•chevalier -,a 17 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per l/^ vat lste qual 68,— a 74.—, 2de qual. f 62.— a 66. Kaas. Aangevoerdstuks, wegende - kilo prij per 50 kilo: Goudsche a Edammer HOORN, 1 Nov. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: 3 heet tarwe f 8,50 a 8,— - heet. rogge f 12 heet. gerst 5.6.lOhect. haver 1 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: 24 heet bruine f 12,a 10.— gele f f heet paardeboonen f a 30 heet. erwten 7,a 8. heet. groene ƒ10,—a 12,heet. grauwe 9.a 11,— heet. witte f -,— 425 heet. aardappelen f 1,60 a 2,20 150 manden appelen 5,— a 4.alles per iiect. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 22 paarden van f 60 tot 225 veulens f a koeien van f —tot kal veren van f tot 12- schapen van J 25 tot 30 15 lammeren van 16 tot 22,— 13 varkens van 12 a 18, - zeugen a 163 biggen van 4 a 8,50 bokken —af -.geiten a PÏÏRMEREND, 4 Nov. Kaas: aangevoerd 308 stapels prijs der kleine kaas f38,— middelbare f 35.boter -.— a per kilo. Runderenaangevoerd stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuks prijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkensaanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 260 stuks, prijs f - a SCHIEDAM, 4 Nov. Moutwijn per Ned. vat f 14, Jenever f 19,50, Amsterd. proef f20,75 Spoeling f 1,30 dito commissie f 2, BRUSSEL, 4 November. De Moniteur maakt een besluit van de regeering bekend, waarbij de baron Pitteurs Rigaerts, thans België's gezant te Stockholm, als zoodanig benoemd wordt bij het Vaticaan. 1$"ANTES4 November. Gisteren zyn alhier tien personen door de cholera aan getast; overleden zjjn er dien dag aan de ziekte zeven. PARIJS, 4 November. In Orau grepen 5, en in Italië 7 cholera-sterfgevallen plaats. Een telegram van generaal Brière de l'Isle uit Hanoi van 3 dezer, 9 uur des avonds, meldt, dat de kolonne, die zich op weg beeft begeven naar Yeutke, de achter hoede der Ckineezen bereikt heeft en baar groote verliezen beeft toegebracht. Eene andere kolonne opereerde bjj Thain-Guzen en beeft aldaar het land gezuiverd. De toe stand aan de rivier aldaar is gunstig. Geen nieuws van de Roode Rivier. DONGOLA, 4 November. Lord Wolseley beeft met veel plechtigheid aan den Moedir van Dongola de eereteekeueu van ridder commandeur in de orde van St. Micbiel en St. George overhandigd. De Moedir gaf zjjne groote erkentelijkheid te kennen. LONDEN, 4 November. Do militaire toe bereidselen, die geacht worden voor Be- cbuanelaud bestemd te zjjn, worden voort gezet. De agent van de Kaapsche regeeriug te Londen heeft gisteren een officiëel telegram ontvangen, waarin uit de Kaapstad van 1 dezer bericht wordt, dat ook de secretaris der schatkist naar Bechuaneland gaat, om langs vredelievenden weg te ouderbandelen. CAïRO, 4 November. Generaal Wolseley heeft in eene dépêche geantwoord op eene vraag van Sir L. Baring om inlichtingen omtrent de geruchten van den val van Khartoem. Wolseley zegt dat de dépêche welke Wilson ontvangen heeft van den majoor Kitchener, die onder dagteekening van 2 dezer de tjjding heeft bekend ge maakt, is overgebracht door boodschappers van Skeudy. De Mahdi kwam met eene groote strijdmacht bij Omdurman eu som meerde Gordon zich over te geven. Gordon antwoordde dat hjj te Khartoem nog wel twaalf jaren stand kon houden. MEDEDEELINGEN. d 10 Cents per regel. begaan dikwijls een grove fout, doordat zij op de eerste kenteekens van een gestoorde spijsvertering (Lever- en Galaandoenin- gen, Aambeien enz.) geen acht slaan; daar zij toch zichzelven van veel kwalen konden vrijwaren en hun werk niet behoefden te staken als zij slechts bjjtijds eenige der alom aanbevolene Zwitsersche Pillen van Apotheker R. BRANDT willen innemen. Verkrjjgbaar a 70 Cents te Haarlem bjj den Heer P. RAASSEN, Koning straat 48. Deze manifestatie, van geheel vredelie venden aard, zal eenvoudig bestaan in de openbaarmaking van eenige betuigingen van dankbaarheid, door de lijders aan catarrh, verkoudheid eu asthma, gericht aan den vervaardiger der Capsules Guyot 19, Rue Jacob, Parjjs. De Hollanders, Rus sen, Belgen en Amerikanen hebben de Capsules Guyot gebruikt tegen de aandoe ningen en ademhalingswerktuigen bron- chites, keelpjjn, asthma, tering. Deze be tuigingen komen dus uit alle werelddeelen. Het succes vaudeze Capsules heeft talrjjke namaaksels gebracht,maar men behoeft geen geueeskundige te zjjn om de echte Cap sules Guyot te onderscheideu vau gelijk soortige producteu. Inderdaad, deze Cap sules zjju wit en de handteekeniug E. Guyot is in zwart op elke Pastille geschreven. Op het etiket moet voorkomen het adres19 rue Jacob en de handteekeniug E. Guyot, Verkrijgbaar in alle apotheken. De dochter van den molenaar L. te R. hoestte aanhoudend, evenals degenen, die in de eerste periode van de tering zyu. Zij had een aanhoudenden drogen hoest. Na dat zjj een flacon Capsules Guyot gebruikt had, is deze hoest volkomen verdwenen eu tot nu toe (sedert negeu maanden) is hii niet weder verschenen. Geteekend H. Pastoor te R. De capsu les Guyot zijn wit, de handteekeniug E, Guyot is op elke capsule geschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 3