BINNENLAND. Zelfbeschuldiging. GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Geen overijling. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Boekbaoordealing Kerknieuws. van ons [vaderland is het "groote feit waarmede rekening moet gehouden wordenen daarom vreezen wij niet, dat er ook maar één enkel id der rechterzijde min betrouwbaar zijn zou, waar wij de strijdleusrecht voor allenluide doen klinken." Door de Asser Ct. wordt weder eens dezelfde leelijke insinuatie tegen de zg. liberalen uitge slingerd, waaraan reeds zoo menigeen harer geest verwanten zich met wonderlijke onnadenkendheid bezoudigd heeft. Aan haar tegenpartij rekent zij als verwijt toe, als deze zich bezwaard gevoelt met het dubbel betalen aan de schooluitgaven, eens voor de openbare en dan - nog eens voor de bizondere school. En dan laat zij er op volgen: „hier zit het juist; zij willen hun bizondere scholen ook uit de Staatskas laten betalen". Daarna volgt dan de beschuldiging, dat het de Mammon is, die de anti-liberalen in beweging brengt. Het is reeds meermalen tegengesproken,zegt hetDa^- blad, dat der anti-liberalen doel,althans algemeen,zou zijn, de bizondere school met Staatsgeld te voeden. Maar laat ons eens aannemen, dat die bewering juist ware, dan mag de vraag gedaan worden wat doen de zg. liberalen dan nu? Die bekos tigen hun scholen wel geheel en al uit Staatsgeld. En als het nu zoo'u misdaad zou wezen, indien anderen ook voor hun school geheel of ten deele naar hetzelfde doel streefdenals dat een reden was om met groote minachting op die andeien neer te ziendan spreekt hij, die dat beweert, wel een zeer leelijke insinuatie uit tegen de zg. liberalen, die dat zelfde al zeer lang altijd heb ben gedaan en voortdurend nog steeds maar meer Staatsgeld blijven eischen. De Heer Mr. M Baron Mackay is door Z. M. den Koning benoemd tot Voorzitter der Tweede Kamer. Het definitieve wetsontwerp tot verandering van art. 198 der Grondwet is bij de Tweede Kamer ingediend. Voor de toelictttiug wordt verwezen naar de mondelinge en schriftelijke ge- dachteutvisseling daaromtrent reeds gevoerd. Leeuwarden, 21 Nov. Woensdag 11. is door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht de nieuwgebouwde parochie-kerk van den H. Boni- facius plechtig ingewijd. Bloemendaal, 21 Nov. Woensdag-morgen is aan de zanderij in de duinen bij O verveen onder deze gemeente, bij het afgraven van zand voor de fortificatie-werken te Haarlemmer- liede, een 13 jarige jongen, genaamd Hessel van Veis, bij het laden van zand daaronder geraakt eu bedolven. Eerst een paar uren later werd hij levenloos daaruit te voorschijn gehaald. Bergen op Zoom, 21 Nov. Zekere H. de J. uit deze gemeente is gearresteerd en naar Breda vervoerd, verdacht van diefstal van bank papier bij een kassier alhier, ter waarde van 260. Arnhem, 21 Nov. Alhier is zekere H., uit Weel bij Zweuaar, gevankelijk binnengebracht. Hij wordt beschuldigd zijn drie-jarig stiefzoontje zoodanig te hebben mishandeld, dat de dood van het knaapje gevolgd is. Algerië bezit een ja chtveld, ei gendom van den vermaarden Franschen jager Bom- bonnel, zooals er geen tweede aan te wijzen is. Deze persoon, die reeds 11 leeuwen, 32 panters en een antal andere roofdieren schoot, heeft on der bescherming der Beegering midden in de bos- schen van Bordj Bouira tusschen Algiers en Con- stantine uitgestrekte gronden in bezit en bouwde daar in 1881 een vorstelijk ingericht jachthuis, in het bosch daaromheen zijn afdeelingen voor leeuwen en panters; men brengt daar geiten, muil ezels en ander dieren, die als eene gemakkelijke prooi de roofdieren lokken. Voor dames zijn er veilige plaatsen, waar zij de jachten bijwonen, zon der gevaar te loopen. De jachten beginnen 1B November en eindigen 15 April. Eene kaart, die het recht geeft om gedurende twee maanden deel te nemen aan deze jachten, met kost en inwoning in het fraaie jachthuis, kost 2000 fr. Nadat onlangs de prijs van het brood te Zevenbergen met een cent per kilo was afgeslagen, hebben nu weder sommige bakkers aldaar opnieuw den prijs met een cent verlaagd, zoodat het brood thans voor tien cent het kilo wordt verkocht. Grootvorst Wladimir van Bus- land is eigenaar van een reusachtig grooten hond, die naar den naam „Black" luistert. Twee jaren geleden was het dier het eigendom van een on vermogend zwemonderwijzer te Biarritz, en werd het, bij gelegenheid van een zvvarea storm, toen een barkschip met eene equipage van acht man tegen de rotsen geslagen werd, met de taak be last om met een touw door de woedende golven naar de schipbreukelingen te zwemmen. De po ging slaagde en „Black's heldendaad bracht hem veel eer en roem aan;, men organiseerde te zijner eer zelfs een diner, waarvoor in vitatiëu van den vol genden inhoud werde i rondgezouden: „Black heeft de eer zijn vrienden, de honden van Biarritz, tot het bijwonen van een gastmaal uit te noodigen." Tijdens dit feest werd Black een eere-halsband omgehangen, die hem door den gemeenteraad werd geschouken. Grootvorst Wladimir kocht den ge- vierden hond voor een groote som gelds. De slaapwaggon, die dagelijks tusschen Parijs en Amsterdam loopt, mag, naar men ons meedeelt, op last van den Minister van waterstaat, met 't oog op 't heerschen der cho lera te Parijs, of niet meer op dit traject gebruikt worden öf moet bij aankomst te Boosendaal on middellijk gesloten en per keerenden trein naar Parijs worden teruggezonden. Opmerking verdient, dat er tegen- woosdig niet de helft der Duitsche grasmaaiers Munstersche Hessen en Lippers des zomers naar Groningen, Friesland en Holland komen maaien, bij vroeger vergeleken. De zomer van 1870 heeft onzen boeren geleerd te beproeven wat men met eigen krachten vermag in dat jaar kwam geen enkele maaier uit Duitschlaud «n de proef i3 best eri tot voordeel onzer landlieden uit gevallen. De vreemden, die er nog komen, zijn bijna allen Oost-Friezen. Sedert eenigen tijd worden in En geland de tongen in beweging gehouden door een uitvinding van zekeren dokter Moffat, hierin be staande, om iedereen tot zanger te maken, of liever om iedereen in het bezit te stellen van een goede, welluid nde, krachtige stem. Niets meer of minder dan dat! En daartoe is geen oefening vaD de stem noodig, en ook geen operatie der larynx, ten be hoeve der stembanden, men neemt een eenvou dig inhalatie-toestel, ammoniaphone geheeten, plaatst dit voor den mond, ademt eenige muzika le luchtbaden inet le tour est fait, men zingt als een lijster. Arme diva's en heldenteno ren, 't is met uw monopolie gedaan! Als een waarschuwing tegen drift, deelt men ons mede, dat dezer dagen te Zwolle, eene vrouw uit den arbeidenden stand, die met een buurvrouw twist had, ten gevolge van haar drift een bloedspuwing kreeg, die zich zoo dik werf en kort na elkander herhaalde, dat zij reeds is overleden. De Parijsche politie heef de hand gelegd op zekere Madame E., die al voor twintig jaren achter slot en grendel had moeten zitten. Dit vrouwspersoon stond in betrekkingen tot de houders van speelhuizen. Was een speler geplun derd, dan ontving hij den raad zich tot de be wuste Madam te wenden, die geld schoot, altijd als zij zeker was van haar cliënten, meestal jon gelieden van goeden huize. Deze vrouw handelde op de volgende wijze. Zij bracht den geldvrager bij een juwelier en liet den jongman van dezen 'ov. voor 100,000 fr. aan byouterieën koopen op cre- diet en tegen schuldbekentenissen. Nog detizelf- den dag werden de byouteriën tegen een lagen prijs verkocht en Madam ontving dan aan com missieloon 1000 a 2000 frs. Te Maastricht kwam dezer dagen een boer met eenige levende varkens naar de stad gereden. De aan de poort gestationneerde ambtenaren bevonden bij visitatie, dat een der varkens was doodgegaan, en weigerden dit in de stad toe te laten. Onze boer keerde hierop naar het naastbijgelegen dorp terug, slachtte daar het doode varken en bracht het naar de stad terug, waartegen thans geen bezwaar meer bestond, daar eene keuring van varkensvleesch te Maas tricht niet bestaat. Als een bewijs hoezeer hetmu- ziekkorps der dd. schutterij te Helder wordt ge waardeerd, kan dienen dat in de eergisteren aldaar gehoudeu raadszitting door een der leden in ge- moede werd voorgesteld het te doen vervangen door een orchestrion, op welks marschmuziek de schutters even zoo goed zouden kunnen mar- cheereu. Men kan zich veel van eene schutterij voorstellen; maar de troep marcheereude met een draaiorgel op een wagentje aan het hoofd, dat is toch wel wat heel kras. In casu zoude er een nieuwe betrekking moeten gecreëerd worden n.l. die van orgeldraaier bij de schutterij". De Parijsche Gemeenteraad heeft met 36 tegen 32 stemmen besloten tot weder instelling van ofïiciëele broodzetting. Als curiositeit deelt de Tilburgsche Ct. het volgende mede: De heer Th. KI., te Tilburg, had Zondag het geluk vader te worden van een tweeling, en hij haastte zich zijn broeder deelgenoot te doen worden van zijne vreugde. Nog had de brief zijne bestemming (Botterdam) uiet bereikt, of de heer KI. ontving een schrijven van dien broeder, dat ook hij vader was geworden van een tweeling, die hem geboren waren eenige uren vóór dien van den heer KI. Dezer dagen deelden wij mede dat de Arr.-Bechthauk te Maastricht eene gijzeling nietig verklaarde, omdat daarbij informaliteiten hebben plaats gehad. Thans wordt ons nog ge meld, dat bij de nietigverklaring tevens aan den gegijzelde het recht wordt toegekend voor de negeudaagsche onwettige gijzeling een eisch tot schadevergoeding in te stellen. Dezer dagen is de oudste inwo ner der gemeente Weststellingwerf overleden, een man van 99 jaar en 7 maanden. Nu is de oudste eene vrouw, die in April 100 wordt. Ieder kent Geertien. Ze is gezond en helder van geest, en gaat Zondags nog geregeld ter kerk. Wie van vroegere toestanden iets weten wil, doet nooit te vergeefs een beroep op haar geheugen. De telephoon is in Frankrijk ook bij de schietoefeningen der artillerie in gebruik. Men had de schijf op een afstand van meer dan 6000 meters van het kanon geplaatst, waar zij voor de artilleristen onzichtbaar was. Dank zij de aanwijzingen per telephoon gegeven, konden de artilleristen hun schot richten en voldoende resultaten verkrijgen In den nacht van Zondag op Maan dag jl. is er inbraak gepleegd in de kerk te Bijmerstoek (Gulpen). De dieven zijn door een raam in 't koor de kerk binnengedrongen, heb ben eerst 2 offerblokken in de kerk opengebroken, daarna met een ploegijzer de deur der sacristie opengebroken en daar het offerblok der armen geledigd. De inhoud der offerblokken te zamen beloopt ongeveer ƒ18. Hierna heeft men het beeld der H. Maagd ontdaan van een gouden kruis, dat de koster vergeten had 's avonds weg te bergen. De politie heeft vermoeden op 4 Pruisen, welke daags te voren in den omtrek rondgezwor ven hebben. In den spoortrein, die te Hanau met een anderen in botsing kwam, was ook een dienstmeisje, dat naar hare ouders te Bazel ging. Zij werd door den schok uit den wagen in het veld geworpen, maar zij kon met den volgenden trein hare reis voortzetten. Toen zij echter te Frankfort aankwam, waren hare armen en bee- nen verlamd, vermoedelijk door een aandoening van het ruggemerg, tengevolge van den schok of den doorgestanen schrik. Zij werd te Frankfort naar het gasthuis gebracht. Ook bij andere, in het eerst ongedeerd gebleven passagiers van den ongelukkigen trein, moeten zich dergelijke ver schijnselen hebben voorgedaan. Ben eigenaardige bruiloft werd dezer dagen te Otiensen, in Holstein, gevierd. Een doofstomme letterzetter trouwde met een meisje, dat evenals hij gehoor- en spraakvermogen miste. De Voorzitter van de doofstommenvoreeniging woonde het huwelijk bij, en hij stelde in vinger spraak een toost op het jonge paar in, welke een zeer bizonderen indruk maakte. Eer. waterhoos, die over de ber gen bij de Mexicaansche stad Pachuca losbrak, heeft daar groote verwoesting aangericht. De rivier, welke door de stad stroomt, trad door den gewel digen wateraanvoer buiten hare oevers, en de hoofd straten alsmede de markt werden overstroomd. Verscheidene huizen stortten in of werden bescha digd; meubelen dreven weg en veel vee verdronk. Twintig menschen kwamen om het leven en een groot aantal redden zich ternauwernood door op de daken te vluchten. Een onlangs overleden F r a n s c li man, Germeau genaamd, heeft bij uitersten wil een som van 20,000 fr. vermaakt aan de „gewonden in den toekomstigen oorlog met Duitschland". Hij schonk voorts 80,000 fr. aan zijne vaderstad Chambon, en 2000 fr. aan de armen van Metz. Het officiëele orgaan van het Bussische Ministerie van Financiën wijst in een artikel op de noodzakelijkheid eener gron dige herziening van al de wettelijke bepalingen omtrent den handel in sterken drank. Vooral ver dienen twee zaken daarbij de aandacht. Ten eerste het verkoopeu van ingemaakte vruchtensappen, die niets anders zijn dan met vruchtensap gekleurde brandewijn, maar toch verkocht worden in win kels, waar men geen bizonder patent voor drauk- verkoop heeft. En ten tweede het gebruik van Eau de Cologne, la het Ural-gebied, waar de ver koop van sterken drank streng verboden is en men voor geen goud brandewijn kan koopen, werd dat drinken van Eau de Cologne verleden jaar voor het eerst door de regeeringsambtenaren ont dekt. De bevolking is daar, waarschijnlijk sinds geruimen tij1, „aan de Eau de Cologne". Er wa ren in de kleine stad Gorjew, jaarlijks ruim 24000 flesschen van dat vocht verbruikt. En in het U- ralgebied drinkt men de echte Eau de Cologne, die door hare bestanddeelen zeer nadeelig is. El ders, b. v. in de Noord-Kaukasus, Jekateriuoslow en Taurië, drinkt men het vocht ook, maar daar is het niets anders dan slechte brandewijn met een geurtje. De handel in het laatste artikel, „inlandsche Eau de Cologne", neemt gestadig toe. Er rijn in de genoemde plaatsen een groot aan tal „Eau de Colognefabrieken." Er is niets zoo goed, of een slecht meusch kan daarvan, hetzij bi) toeval of uit kwaadwilligheid, misbruik maken; zoo is er ook geen zoo onschadelijke bloem, of de spin weet er vergift uit te halen, maar neemt de spin de waarde der bloem niet weg, evenmin het misbruik de waar der zaak. Geen schepsel is volmaakt, en al het geschapene heeft zijne gebrekeu; dat is het volmaakst, wat het minste gebreken heeft. De zon zelfs maakt schaduw, maar daarom moet men haar nog niet uit de wereld verbannen. Die hun gemak zoeken leven korter, die aan harden arbeid gewoon zijn leren langer, want vadsigheid ondermijnt de krachten. Niets willen en niets niet willen maakt gelukkig; wie het zoover gebracht heeft, is vri) van zorgen, verheven boven vrees, hem kan niets droevigs of hards over komen. De eigenliefde regeert de wereld en verblindt ons zoodanig, dat ons al het on ze heilig toeschijnt. Onze gebreken te verbe teren, ware niet moeilijk, maar zij ver ergeren, omdat zij verborgen blijven. Bij de behandeling van zaken is be raadslaging van zooveel belang, dat alles, wat zonder haar geschiedt, afkeuring ver dient, en, valt het goed uit, meer geluk dan wijsheid heeten moet. In de beraadsla ging bestaat het onderscheid tusschen den meusch en het redelooze dier. Overijling verblindt eu doet licht mistasten. Een plotseling besluit is wel gemakkeljjk, maar noch veilig, noch voordeelig. Haastigheid is een slechte raadgeefster, want zij kent geen maat. De tijd alleen reeds leert veel. Wacht slechts dikwijls zal uitstel een raad geven, dien men nauwelijks van den wij- sten raadsman kon hopen. Wat is uitge steld kan nog gedaan worden, maar wat eenmaal gedaan is, kan niet meer worden herroepen. Verstrooid. Dr. H., een uitstekend chirurg, die dikwijls zeer verstrooid was, is op een avond bij goede kennissen verzocht. Aan tafel zegt de gastvrouw tot hem: „Ik reken op uwe goedheid, om deze osserib voor mij te trancheeren." Be reidwillig stemt Dr. H. toe, en doet, met een ernstig gelaat een diepe snede in het vleesch. Vervolgens wat mag er in zijn brein omgaan?.... neemt hij pluksel en verband uit zijn zak, en begint het verband aan te leggen, volgens de regelen der kunst. Verbaasd zien de gasten elkan der aan. Onze chirurg merkt niets hiervan en zegt kalmpjes „Het heeft niet veel te beteekenen, een beetje rust houden, dan komt alles spoedig terecht!" Logisch, ook in uwe verzuchtingen. Jong vrouwtje i,dolvan de kiespijn)-. „OO! O! Waarom kan een meusch ook niet zonder tanden geboren worden!" Manlief (doodbedaard): „Bij eenig nadenken, lieve! zult ge waarschijnlijk moeten toegeven, dat zulks inderdaad het geval ia!" Openhartig. Och lieve, kunt ge me het nieuwe werk van K. niet leenen 't Spijt me, maar uit beginsel ben ik zeer tegen uitleenen vau boeken. Waarom datP Omdat men ze nimmer terug krijgt. Ziedaar op het boekenrekje, al deze werken heb ik van mijne bekenden geleend. Katheder-sarcasme. „En die dingen, broe ders die dingen gebeuren in onze zoogenaamde negentiende eeuw Een oude waarheid. Zoontje. Papa, heeft u Mama lang gekend voor dat u haar heeft getrouwd? Vader. Neen, beste jongen, ik heb haar eerst na ons huwelijk leeren kennen. Moderne kinderen. Moeder. Waarom wilt ge niet meegaan naar grootmama? Dochtertje. Zij moraliseert mij te veel. Onvoorzichtig. Mevrouw Snapmeiar was den avond gaan doorbrengen bij eene vriendin. Zij had hare dienstbode gelast op haar te wachten. Tegen elf uur thuiskomende, vond zij de dienst maagd slapende in een leunstoel bij het vuur. Zij sliep zoo rustig dat Mevrouw Snapmeier, die nog eenige huiselijke bezigheden in de aangren zende kamer had te verrichten, haar nog gaarne het geuot van den slaap eenigen tijd wilde gunnen. Eenige oogeublikken later hoort zij echter de dienstmaagd wakker worden, naar de pendule gaan eu de armen uitstrekkend zeggen „Al elf uur! en datmalle wijf komt nog niet thuis." „Je kunt wel naar bed gaan, Marie," antwoordde Mevrouw Snapmeier „dat malle wijf is thuis Tableau. Haarlem. De door het Roomsch-Kalholiek Armbestuur Woeusdag 11. gehoudeu jaarlijksche turfcollecte heeft opgebracht 702.10'/j. Gisleren vierde de heer P. J. Smit, adjunct-oom mies ter Gemeente-Secretarie alhier, het feest zijner 25j»rige ambtsvervulling. Hij werd bij die gelegenheid toegesproken door den Secretaris Mr. J. Tielenius Kruijthoff, den ont vanger J. C. Gerlings en al de ambtenaren ter Secretarie, die hem een sierlijk geschenk aanboden. Ook het Ge meentebestuur gaf den kundigen en werkiamen ambte naar blijken van waardeering, terwijl de Heer Smit bui tendien van vele audere particulieren duidelijke bewijzen van belangstelling ontving. No. 15 van de Katholieke Illustratie is in tekst en gravures geheel en al gewijd aan de nagedachtenis van Mgr. H. Van Beek. Vooral het keurig uitgevoerde portret van den geliefden Prelaat heeft onze bizondere aandacht getrokken. Ook de overige gravures munten uit door eene artistieke bewerking. De bijdragen werden geleverd door de corypheeën der Nederl. Kath. letterkunde. Geen wonder dat pen en teekenstift hier een harmonisch geheel hebben gevormd, dat duidelijk spreekt voor de energie en den aesthetischen zin van de directie der Kath. Illustratie Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem. Mgr. 0. J. H Bottemanne, heeft benoemd tot Professor in de H. Schrift te Warmond den zeereerw. hooggel. heer P. L. Dessens; tot Professor in de H. Liturgie te Warmoud den weleerw. heer H. C. Maat, die Kapelaan was der parochie van den H. Jacobus te 's Graveuhage. Verder tot Pastoor te Hazerswoude den weleerw. heer N. Oly; tot Paitoor te Ovezande den weleerw. heer G. H. Holt; tot Kapelaan te Vlissingen den weleerw. heer H. W. Strijthout; tot Kapelaan te Schoonhoven den weleerw. heer J. P. H. Ramakers; tot Kapelaan te Maasland den weleerw. heer A. A. J. Vermeulen; tot Kapelaan te Poeldijk den wel eerw. heer J. M. G. Meijknecht; tot Kapelaan te Medem- l,lik den weleerw. heer G. C. Van Noort. MAEKTBERICH TE N. HAARLEM, 19 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 26 koeien verkocht, 22 voor 1 170 a 230 - stier; verkocht - voor f avaarzen, 10 verkocht lOvoor f100 a 120 pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a nuchtere kalveren, 24 verk. voor f 13 a 16, 44 schapen, verk. 32 voor f 19 a 33; varkens, verkocht voor ac. per 1U kilo, 1 paard tot f 50 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 98 stapels kaas, 11,013 stuks, wegende 24109 kilo, hoog ste prijs f 34,middelbare prijs per 50 kilo GOUDA, 20 Nov. Op de kaasmarkt waren 71 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 23a 26. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.60 1.45 derweiboter fl.30al.40.per kilo.Handel zeer vlug LONDEN, 20 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 2000, Kalveren 80-, Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/9 Schapen en Lammeren 5/ a 6/6, Kalveren 3/8 a 8/ Zwfjnen 3/8 a 4/4. SCHIEDAM,21 Nov. Moutwijn, per ned. vat 14,25 Jenever f 19,75, Amsterd.proef f21,spoeling f 1,80 dito commissie f 2,10. LEIDEN, 21 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden .af 8 stieren f 62 a 198; 240 ossen f 162 a 300 168 melkkoeien f 152 a 274 kalveren dito f a 197 vare dito f 148 a 255— vette dito f llOgraskalveren f 22 a 58, 48 vette f 35 a 95 a 11 nuchtere dito f 9,a 20, 240 vette schapen 24 a 37—,; 190 weide dito /15, a 25,lammeren 38 magere varkens 16 a 26, 312 biggen f 5,al4. DELPT, 20 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 230 a 280, dito 2de qual. 160 a 210, kalf- koeieu, 1ste qual. 240 a f 275, dito 2de qual. f 170 a 220, vaarkoeien le qual. f 190 a 225, dito 2de qual. 130 a 180, vette kalveren, 1ste qnal. f 70 a 87, dito 2de 'qual. f 40 a 60, vette schapen 1ste qual. f 29 a 35, dito 2de qual. 19 a 25, lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f 16 a 22, weilammeren f a magers varkens 17 a 26, biggen f 5.a 13, nuchtere kalveren f 10 a 24, paarden f 40 a 160 stieren f 26 a 134, ossen f a Rundvleesch 60, 70 a 80 c.vet kalfsvleesch 80, 90 a 95 o., schapevleesch 60 a 66 c.lamsvleesch c., alle» per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.10 a 8.35. mindere en blauwe dito f 6,35 a 6,85, roode dito f 7.35 a 8.35, min dere en blauwe dito f -,a -,nieuwe Zeewsche dito f -,a -,rogge f 5.50 a 6.75, nieuwe dito f a n. winlergerst f 5,— a f 5,75 n. zomer dito f5, a 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 4,25 a f 5,25 n. groene erwten f 7,75 a f 9,meeting f7» 7.50 paardeboonen f 6.50 a 7.50, duiveboonen f 7.25 a 7.75, brui..e boonen f 9.25a 10.25, koolzaad 1884 f10.75a 11,50 hennepzaad f 10.75 a 11,50 kanariezaad f 8.25 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 14 Nov. tot 20 Nov. en op de weekmarkt aangevoerd; 2 pot, /4, 505/8 en 99/16 vn. boter, wegende te zamen 11130 kilo: prij» f 56 a 66 per 40 kilo, f 1.40 a f 1.65 per kilo. LAATSTE BERICHTEN. Zoowel door de Kath. kiesvereeniging Recht voor allen te Oldenzaai, als door de kiesvereeniging Nederland, en Oranje te Almeloo, is tot eandidaat gesteld voor het lidmaatschaap der Tweede Kamer, in het hoofdkiesdistrict Almeloo, de heer J. van Alphen, te Hengeloo. PARIJS, 21 Nov. Gisteren zijn hier 31 perionen aan d» eholera overleden. Heden tot 6 uur 23.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 2