B 11\ i\ K L A M i). pen uit te rusten voor den dienst naar Chiua. Aan hetzelfde blad wordt uit Varna ge meld, dat inderdaad de Porte protesteert tegen de Fransche bezetting der Roode Zee-baven Tadjoerab. De Turksche ambas sadeur te Parijs heeft last gekregen, de Fransche regeering uit te noodigen, bare aldaar gelande troepen weder in te sche pen. Uit Dogola wordt aan de Daily News geseind, dat de volgelingen van den Mahdi op groote schaal deserteeren, en er toene mend gebrek in bet kamp van den Mahdi beerscbt. Gordon zou Sbendi veroverd heb ben. De Standard meldt uit Hongkong, dat hevige stormen de Fransche operaties op Formosa verhinderen. Aan de Times wordt van diezelfde plaats geseind, dat de Franschen den 14den No vember beproefden de Chineesche scherp schutters te verdrijven, die op de heuvelen in den omtrek van Kelung geposteerd wa ren. De Chineezen sloegen de Franschen terug, die 20 man dooden hadden. Den 16en beschoten de Franschen de heuvels en ontnamen den Chineezen de lijken hun ner onthoofde strijdmakkers. De blokkade van Formosa is geheel onvolledig, en wordt telkens geschonden. Het heet, dat op de Fransche vloot de pest is uitgebroken. De Times verneemt uit Durban, dat af- deelingen van het Afrikaauderbond in de Transvaal en den Oranje Vrijstaat tegen 24 December eene Afrikaander conferentie te Potchefstroom hebben bijeengeroepen, om den politiekeu toestand te overwegen en tevens een plan tot unie of nauwere aaneensluiting der twee republieken. De Volksstem te Pretoria bestrijdt dat congres plan ten sterkste als ontijdig. De Standard meldt uit Kimberley, dat Engeland, naar het heet, de voorwaarden der vrijbuiters in Bechuanenland heeft af gewezen, omdat zij onaannemelijk en boven dien onbeschaamd zijn. GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Een goede naam. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Eij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Aluieloo zijn uitge bracht 2295 stemmen; van onwaarde 13; vol strekte meerderheid 1142. Gekozen is de heer J. van Alphen (anti-revolutionnairj met 1202 stemmen. Op den heer mr. A. van Laer (liberaal) waren 1077 stemmen uitgebracht. Ia het hoofdkiesdistrict Gorinchem zijn uitge bracht 2951 stemmen. Gekozen de heer mr. R J. Lintelo baron de Geer van Jutphaas (anti— revolutionnair) met 1930 stemmen. Op den heer C. A. Jeekel (liberaal) waren 983 stemmen uit gebracht. In April a. s. zal een vergelijkend onder zoek plaats vinden van adspirauten voor de be trekking van surnumerair bij het vak der poste rijen, waartoe vijftien plaatsen ter vervulling zijn opengesteld. De adspiranten behooren zich voor 1 Maart a. s. bij een op zegel geschreven request tot den Minister te wenden; zij behooren te zijn Neder lander en van een goed zedelijk gedrag en ge boren tusschen 1 Juli 1864 en 1 Juli 1867. Voor de vereischten van het examen zie de St. Ct. No. 282. Amsterdam, 2 Dec. Henri Léon, de kassier van de firma Raplieël, die te Havre is gearresteerd, werd gisteren-middag met den trein van 2.58 u. gevankelijk alhier overgebracht. Sedert eenigen tijd werden er uit eenige R. K. kerken alhier voetbankjes ontvreemd. De koster van een dier kerken liep eergis teren door de Rozenstraat en zag bij eene uit draagster verscheidene dier bankjes staan. Door de politie werden zij in beslag genomen en kort daarop werden twee vrouwen aangehouden, die de diefstallen hadden gepleegd. Terneuzen, 2 Dec. Van een op de reede liggende, van Antwerpen gekomen, schooner is gisteren eene sloep omgeslagen, waarbij twee matrozen zijn verdronken. Groningen, 2 Dec. Alhier zijn weder twee valsche guldens in beslag genomen. Reide droegen de beeltenis van Koning Willem III; het jaartal van de eene was 1865, dat van de andere was onleesbaar. In een der Pommersche bladen vindt men de volgende advertentie: „Wegens de koude moet ik weder op mi litaire manier groeten. Ik verzoek, op diezelfde wijze gegroet te worden. Sanitdtsrath dr. Pfeiffer.// De voorstanders van de matig- heid munten in Amerika niet altijd door gema tigdheid uit. Dat bleek onlangs weder te Palmyra, in Indiana. Daar is een herberg 's nachts door een bende van 30 als mannen vermomde en ge wapende vrouwen overrompeld en geplunderd. De voorvechters der matigheid sloegen alle glazen, flesschen en vaten aan stukken eu trokken na haar werk der verwoesting af, onder bedreiging van den herbergier te zullen lynchenals hij nog sterken drank bleef verkoopeu. Jeed Goat is het nieuwste wat de koffiehuishouders te New-York in hunne lokalen ver krijgbaar hebben gesteld. Het is een soort van ijs, bestaande uit geitenmelk, rum en citroen schillen, met de noodige hoeveelheid suiker. Na het bericht, dat de marinier te Helder die eene portefeuiile met belang rijke geldswaarde gevonden en aan den eigenaar terugbezorgd had, van deze tot belooning een gulden heeft gekregen, wordt ons gemeld, dat den marinier later nog twintig gulden ter hand gesteld is door den eigenaar der portefeuille. In het geheel zijn te Parijs 866 per sonen aan de cholera gestorven. Het hof van assises te Par ij s ver- oordeelde den Corsikaan Rizzieri tot 10 jaar ge vangenisstraf wegens aanranding bij nacht. Tijdens de terechtzitting ontving de schuldige het bericht, dat hij 100,000 frs. had geërfd! Een grens-curiosum. Te Wickersdorf gaat de grens midden door een huis, en in dat huis door den oven, zoodat het dikwijls gebeurt, dat in de kookmachine de koffie op Altenburgsch, en de aardappelen daarnaast op Saksisch grond gebied gekookt worden. In de straten van Londen zag men dezer dagen een rijtuig, een brougham, dat van electriscne lichten voorzien was. Het paard had er een op den kop; een tweede straalde uit den hoed van den koetsier en een derde aan den ach terkant van het rijtuig. A dellyk wild. De geneesheeren Pasteur en Lemaire hebben onlangs aan de Parijsche Aca demie van Wetenschappen een verslag ingediend; waarin zij aantoouen dat het eten van wild in zulk een toestand, hier bekend als „adellijk,,/ den gebrui ker aan groot gevaar van bloedvergiftiging bloot stelt. Zij beweren dat er in half bedorven vleesch organismen zijn, dat die de werking doen van de spierweefsels week te maken en te vernietigen, en dat de juiste tijd, wanneer de verrotting begint, niet gemakkelijk te bepalen is. Zij hebben bij die onderzoekingen niet minder dan dertig verschil lende soorten van organismen ontdekt, waarvan sommige dezelfde zijn, welke in levende dieren, die aan besmettelijke ziekten lijden, gevonden worden. Een Duitsch admiraal en eenige Europeesche officieren zijn bij dc Chineesche vloot aangesteld zoo meldt men uit Shanghai, van 25 Nov. Dertig Duitschers kwamen onlangs te Port Arthar aan. Eerstdaags zal ook een Zwit- tersch admiraal in dienst worden genomen. Het is zeker niet van algemeene bekendheid dat The American Humane Society een premie heeft uitgeloofd van 50,000 dollars 125,000) voor een vervoerwagen, zóó ingericht, dat het levend vee op de spoorwegen geen letsel ondervinde. Ofschoon voor verscheidene plannen medailles van aanmoediging zijn uitgereikt, blijft de premie nog te behalen voor een schijnbaar zoo onnoozele uitvinding. Het bestuur van het Britsche Ma- tigheidsgenootschap, heeft een prijs van 100 gui- jes uitgeloofd voor de beste verhandeling over de physische en moreele voordeelen van volstrekte onthouding van het gebruik van alcoholische dran ken. Aaa het concours mogen alleen Engelschen deelnemen. T e N e w-Y" ork is een hotel gebouwd in de gedaente van een olifant. Dit gedroch telijk gebouw is 40 M. hoog en 50 M. lang, en is vervaardigd van hout en vertint ijzer. Het li chaam van het dier pardon, gebouw is 50 M. in omtrek en 35 M. laug; rijn hals is gestrekt. Snuit en pooten zijn 20 M. in omtrek. In de pooten gaat men de trappen op, zoodat dit olifant hotel geen rez de chaussee, wel chaussure d'e- léphant heeft. Ook in den snuit is een trap, waar langs men naar de badkamers opklimt, terwijl ter hoogte van de maag zich de groote eetzaal be vindt. Uit het Hemelsche Rijk. Twee Duitsche matrozen hebben hun Chineeschen hospes ver zocht, hen bij zonsopgang te wekken. De Chinees doet het, en verneemt van zijn slaapdronken gasten de volgenden uitroepen: „John, schient d'Sonn' schor?" „Ja, John, d'Sonn' schient schon." Verwonderd loopt de Chinees naar beneden en zegt tot zijn vrouw: „Dat zijn drommelsche kerels die Duitschers! Nog geen twee uren zijn zij hier en ze spreken al Chiueesch!" Te Valthermond heeft iemand in zijn woning een zolder laten maken van planken, welke afkomstig zijn van de zoogenaamde „Èomein- sche brug," waarvan in de Venen aldaar nog gedurig brokstukken gevonden worden. De jaarwedde van den Baptisten predikant te Grantville, Nebraska, in N. Ame rika, bedraagt slechts 250. Daarvan te leven is onmogelijk en derhalve beoefent hij ook zijn vroeger ambacht, namelijk schoenmaken. Zijne ge meente brengt daar geen bezwaar tegen in. Doch eene groote opschudding verwekte het onlangs, toen hij van den preekstoel bekend maakte, dat hij beter en goeakooper schoenen lapte dan zijn concurrent! Vleiende introductie. De hartelijkste wijze, waarop een Braziliaan iemand in zijn fa miliekring kan voorstellen, is: „Dat is mijn vriend. Als hij iets steelt, ben ik er aansprakelijk voor." Baron Joh. Arnott, te Limerick, is een bakkerij begonnen. De bakkers in Limerick rekenden van 8 tot 10 stuivers voor een brood van 4 Engelsche ponden, en weigerden, niettegen staande de herhaalde aanmaningen van den baron, die een groot grondeigenaar is, den prijs te ver lagen. In de bakkerij van Sir Arnott wordt nu brood verkrijgbaar gesteld tegen 4'/s stuiver per brood, hetgeen nog een voldoende verdienste op levert. Amerika aasche bladen spreken van een Engelschman, die 21 millioen bunders land in Texas zou bezitten. Hoe komt het, dat er op de tele- phoon-kantoren zooveel vrouwen in dienstgenomen worden?" vroeg eene dame aan haar echtgenoot.— „Dat is zeer natuurlijk," was het antwoord. „De directeuren weten wel, dat niemand ijveriger werkt dan wie zijn werk met zekere voorliefde doet, en zij zijn er zeker van, dat het werk op de te- lephoon-kantoren eene vrouw wel bevallen zal." „Wat is het werk op een telephoon-kantoor?" vroeg de dame verder„Praten,// zeide haar man, en het gesprek was uit. Bij de onlangs gehouden zitting van het „anthropologisch genootschap" te Berliju was ook de bekende kunstenaar Unthan tegen woordig die, naar men weet, zonder armen ge boren is. De proeven die hij gaf hoe vlug en goed hij zich met zijne voeten wist te behelpen, werden door de geleerde toeschouwers ten zeer ste bewonderd. Toen de heer Umhan het gezel schap wilde vaarwil zeggen, voegde Professor Virchow hem eenige waardeereude woorden toe en reikte den artist de rechterhand. De professor zag echter onmiddellijk zijne dwaling in en zeide: „O neen 't is waar, dat gaat niet." Waarom niet?" antwoordde Unthan, legde zijn rechtervoet in de rechterhand van den geleerden heer en schudde die hand terdege. De Japansche dagbladpers maakt snelle vorderiugen. Niet minder dan vier Japan sche bladen hebben, naar men bericht, eigen ver slaggevers naar het oorlogstooneel in China ge zonden. Een n i e t-h erkozen lid van zeker Parlement kwam, na de opening der nieuwe ces sie, een vergadering bijwonen op de publieke tri bune. Hij moest daartoe de garderobe van de le den passeeren. Een bode stond daar juist toen hij voorbijging en hem tegemoet tredende zei hij: „Asjeblieft, baron, uw jas en hoed er i» juist nog een plaatsje voor." Maar voor mij niet" was het spijtig antwoord. De heer H. C. Stork, mijn-ingenieur te Almeloo, tijdelijk te Delft, wordt sedert Vrijdag jl., toen hij van daar via Rotterdam naar Alme loo zou sporen, vermist. Volgens No. 48 van de Nederl. Specta tor bezit het Trocadero-paleis antieke beeldhouw werken, en acht men 't bovendien nog noodig, achter die origineelen afgietsels te schikken. Im mers wij lezen letterlijk: „In den rechtervleugel var. het Tiocadero paleis is meu bezig, de ver zameling afgietsels na antieke beeldhouwwerken te schikken". Daar er geen nummer van de Spec tator verschijnt, waariu het een of ander blad niet onder handen wordt genomen over een of andere taal-, schrijf— of zetfout, is het niet meer dan billijk om een tijdschrift, dat een week lang tijd heeft om zijn proza te beschaven, op eigen zwakheid te wijzen. Eu dat komt bij de Spec tator nog al eens veel voor zegt het Dagblad. Het gaat met eene onmatige bestraffing evenals met een geweldig geneesmiddel, dat dikwijls nadeeliger werkt, dan de ziekte zelve en het leven verkort; de tyd en een zachtere hand zouden hier hebben gene zen. Hoe zal hij morgen iets groots ver richten, die vandaag door de geringste zwa righeid wordt afgeschrikt? Door het min dere te doen, geeft men hoop op het meer dere. Worden groote geesten niet door deugd geleid, dan staan zij aan groote ge varen bloot, want hoe scherper het zwaard is, des te dieper zijtr de wouden, die het slaat en destemeer kan het vernielen. Wie de slagen van den kwaadspreker niet kan ontwijken, moet ze met een stalen borst, gewapend namelijk met een gerust geweten, ontvangen; daarop zullen alle pij len afstuiten; zij zullen tot de zielen niet doordringen, veel minder haar verwonden. Wie in vrede wil leven, houde zijne driften in toom. Alleen hij, die het heeft ondervonden, begrijpt hoeveel heil of onheil de driften kunnen stichten, naarmate ze goed of slecht worden geregeld. Voor zijn naam bezorgd te zijn is het teekeu van een edele inborst; het verraadt een groote ziel, den goeden naam boven al het aardsche te schatten, zelfs boven het leven, en niets vuriger te wenschen, dan hem vlekkeloos aan het nageslacht over te leveren. Een goed leven hebben wij voor ons zeiven noodig; maar voor andereu een goeden naam, zonder welken niemand, ai ware hij nog zoo heilig, veel zal uitrich ten; zelfs de oorlog en de koophandel worden meer door den naam,dan door het geld gedre ven. Nu kan eeu goede naam slechts door een goed leven worden verkregen; wel geeft het inwendige, alleen aan God bekend, eigen lijke waarde, maar het uitwendige, waarop de menscheu letten, bezorgt ons hunne ach ting. Wacht u, hierin u zeiven of anderen te benadeelen. Kau vuur niet verborgen worden, evenmin een slechte naam; hij vliegt voort en is nauwelijks door honderd lofspra ken te herstellen. Een goede naam is eeu teedere zaak en verdient meer zorg, dan al de goederen der fortuin. Is de goede naam dan zulk een heilige zaak, zulk een onwaardeerbare schat, driewerf wee dan hem, die dien schat aan een ander durft ontnemen! Allerlei. Een man van eer. Rechter. Gij zijt be schuldigd verschillende bedriegerijen gepleegd te hebben onder de namen Muller en Meier. Waar om hebt ge dat gedaan Beschuldigde. Denkt u dan, dat ik mijn eerlijke naam voor dergelijke zwendelarijen zal gebruiken? In eigen strik gevangen. Student, 't Spijt me zeer u te moeten zeggen, dat ik u heden niet kan betalenzoo even was mijn schoenma ker hier. Kleermaker. Dat weet ik; ik ontmoette hem op de trap. U heeft hem gezegd dat u hem heden geen geld kon geven, omdat u den kleermaker te wachten was. Hier is mijne rekening. Modern middel van bestaan. A. Daar lees ik in de courant dat Van Piekeren bankroet geslagen heeft en dat al zijne bezittingen zullen worden verkocht. Waarvan moet nu die arme kerel met zijn groote familie leven jS. Welnu, van het deficit. Ontmaskerd. Kastelein (tot ee.i bedelaar) Zeg eens kerel, drink niet zooveel, anders vergeet je weer je krukken mee te nemen. Onze dienstboden. Marie. Waar gaat de reis been? Anna. Naar Amsterdam, ik heb mij verhuurd bij Mevrouw Pimpelman. Marie. Bij die?.... Nou, neem dan maar eeu retourbiljet. Overtroffen. Chef de Bureau. Welke hoe veelheid zoudt ge van dit laken op den bepaal den termijn kunnen leveren? Eerste inschrijver. Elke quantiteit. Tweede inschrijver. Eu ik dubbel zooveel. Altijd dezelfde. Motes. Zeg eens Nathan waarom heb je gisteren zoo gehuild iu de syna goge P Nathan. Gehuild heb ik toen de rabbijn de woorden sprakstol zijt ge en stof zult ge worden. Mozes, Huil ja daarom Als je was van goud eu je zou worden stof, zou je verliezen 100 pereent. Nou ben je stof eu wordt je stof, je wint dus niets eu je verliest niets. Waarom huil je nou man? Haarlem 3 Dcc. Gedurende de afgeloopen maand November zijn door de politie alhier 48 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. Iu de maand November van het vorig jaar was dit getal 52, dus 4 meer. De gisteren door diakenen der Ned. Herv. gemeente alhier gehouden turfcollecte heeft opge bracht de som van ƒ1233.64. Bij de gisteren gehouden herstemming voor de verkiezing van 2 leden der Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier, zijn de aftredende leden, de heeren C. J. Smits en mr. R. H. J. Gallandat Huet, herkozen, respectievelijk met 70 en 61 st. De heeren J. J. Beijnes en H. T. Peltenburg verkregen respectievelijk 18 en 23 st_ Z. D. H. Hoogwaardigheid de Bisschop vau Haarlem, Mgr. G. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor te Maassluis den weleerw. heer C. Bol; tot Rector van het St. Bernardus- gesticht te Amsterdam den weleerw. heer J. G. Rock; tot Rector van het R. K. Maagdenhuis te Amsterdam den weleerw. heer L. C. L. Eij— genraam; tot Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den weleerw. heer H. T. J. Rik- manspoel; tot Kapelaan te Hoorn den weleerw. heer J. T. M. Busch; tot kapelaan te Dordrecht den weleerw. heer J. L. E. Verhoeven; tot Ka pelaan te 's Gravenhage (St. Jozef) den weleerw. heer E. J. Gribling; tot Kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Hemelvaart) den weleerw. heer W. J. Van Hooff; tot Kapelaan te Leidachendam den weleerw. heer C. H. Bramlage, en tot Kapelaan te 's Gravenhage (St. Jacobus) den weleerw. Zeer- gel. heer Dr. A. H. L. Hensen. MARKTBERICHTE ISf. HAARLEM1 Des. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a -,witte f 7.25 a f 7.85 rogge f6.a f 6.10 Haver f 3.62 a f 4,10 gerst f a duivenboonen f6,50 a 6,85; paardenboonen f a bruine boonen f a f j Gr. erwten f 8,50 a AMSTERDAM, 1 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 436 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.80. dito 2de qual. f 0.68. dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien f110 a 290, 17 graskalv. 30 a 45, 50 nuchtere kalveren 10 a 14, 31 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 2 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 20 paard, 837 runderen, 162 vette- en graskalveren 3 nuchtere kalveren1370 scha pen of lammeren, 527 varkens, 165 biggen, 3 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Rundereu lste qualiteit 82 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 48 en 40 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden alt volgt lste f 64 2e qualit. f 60, 3de qual. f 54. ALKMAAR, 29 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 6 koeienJ 230 a 285, 14 nuchtere kalveren /8a 29,— vette kalveren a113 schapen 18 a 27varkens f per kilo, 42 ma gere dito 12 a ,208 bokken 5 a 11 3 paarden 85 a 275 lammeren f - ii 1 Dec. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f250 a—99 kalveren van f 40 a 110 4 nuchtere dito van f 16 a 24, 930 schapen f 20 a 36,169 varkens 44 a 53 c. 9 magere 13 a IS c. per kilo. RONDEN1 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lamineren 9000, Kalveren 230 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/ 5/9 Schapen en Lammeren 5/ a 6/6, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 3/8 1/4 LEIDEN, 29 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- f -,a-,—zomer- af 3 heet. rogge winter- -,a zomer- -, 7 heet. gerst zomer- a chevalier -,a 10 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per vat lste qual 62,— a 68.—, 2de qual. f 58.— a 62.—. HOORN, 29 Nov. Op de weckmark van 'heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: 17 heet tarwe 7,a 8,25 - heet. rogge f 39 heet.gerst 4.50 5.50 heet. haver I 3,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: 20 heet bruine f 9,a 10.50 gele heet paardeboonen f a 18 heet. erwten a heet. groene 9,a 12,heet. grauwe J 10.a 13,— heet. witte/' 8,50 370 heet. aardappelen J 1,60 a 2, manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 14 paarden van l 40 tot 250 veulens f a koeien van f tot 11 kal veren van 16 tot 28, schapen van tot 160 lammeren van f 18 tot 23,— 52 varkens van 8 a 14, 2 zeugen f 36 a 40,129 biggen van 4 a 8, bokken —af -.geiten -.— a SCHIEDAM, 2 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 13,7» Jenever f 18,25, Amsterd. proef f 19,50 Spoeling f 2,20 dito commissie f 2, ALKMAAR, 28 Nov. Aangev. 5000 H.L.Granen. Men be steedde voor tarwe Jl,—a 7,75, rogge ƒ6,— a 6 75, gerst 5,a 5,25, dito chev. 6,a 6,75 haver 3.25 f 4,35 paardenboonen 6,25 a - bruine dito 9,a 9,50, duiven dito 6.50 kanariezaad a rood mosterdzaad/15 a geel dito karwijzaad 17,50 a blauw maanzaad groene erwten 9,60 a 14,grauwe dito 12,— a 14,vale dito 9,— a 13,— Witte a 12.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 372 stapels, wegende 91,881 kilo. hooi-, kleine f35,— commissie f,34—mid delbare f35,laagste prijs f—Gras, kleine fcom missie fmlddelb. f laagste fper 50 kilo PURMERSND, 2 Dec. Kaas: aangevoerd 192stapel prijs der kleine kaas f35,— middelbare f 33.— botera 1.30 51.40 per kilo. Runderen: aangevoerd 351 stuk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1884 | | pagina 2