MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Niet hij, die velemaar hij, die nuttige dingen kent, moet onder het getal der ge leerden worden gerangschikt. Te weten wat nergens toe dient, verschilt niet veel van onkunde. Elke graad van aardsch geluk schenkt slechts vluchtige vreugde; het stijgt blin kend omhoog als een vuurpijl, doch na een oogenblik slecht3 verdwijnt het als rook. Wat geelt het dien rook op te vangen? Vergeefs is de leer, die niet door daden wordt bevestigd; zwak het woord, dat niet door het voorbeeld wordt bekrach tigd; en vruchteloos de arbeid van hem, die het goede leert en het kwade doet. De wereld is iri wanorde; zij heeft hervorming noodig; niemand, die er aan twijfelt; maar een ieder beginne met zich zeiven, waar het hein wel nimmer aan stof voor hervorming zal ontbreken. Te groote vrees en vermetelheid zijn schadelijk; bewaar het midden, zoodat de hoop de vrees niet uitsluite, noch de vrees de hoop verdrijve. Niet talmen. Allerlei. Een oprechte bekentenis. Van Piekeren zal eerstdaags in het huwelijk treden met een jonge weduwe, die over een paar ton beschikt. „Deuk niet, dat ik haar om het geld neem," zeide hij onlangs tot een vriend, „al bezat ze maar één ton, dan huwde ik haar ook. Kerknieuws. pkemie-leentngen. 8f/.« Te Chalon-sur-Saöne zal een standbeeld opgi richt worden voor Nicephore Niep- ce, den uitvinder van de pliotographie. Tot welkeen hartstochtelijkheid het schaatsenrijden in het Noorden wordt opge voerd, blijkt uit het volgende: Om de ijsbaan voor de hardrijderij te Appelscha zoo doel matig mogelijk te maken heeft men rondom een schip, dat in de rijbaan lag en daarom hinderlijk zou zijn, het ijs weggehakt enhet vaar tuig doen zinken! Uitgaven voorheen. In 1663 kwamteDelft eene brochure uit getiteld: r/Bewijs dat een pre dikant met zrjn huys»rouw alleen niet mogelijck is op 500 gulden eerlijck te leven." Tot bewijs van zuinige huishouding nemen wij daar de me» dedeeling uit over, dat aan „Briefloon" J. 1. en aan „mostaart eu swabelstok,, ƒ1.50 werd be steed. De verhouding tusschen de twee posten is wel wat vreemdsoortig. In de gemeente Oostellingwerf deed zich dezer dagen het kluchtige geval voor, dat twee hoofden eener school, bij de benoemin g van onderwijzeressen in nuttige handwerken ad vies moesten uitbrengen over hunne vrouwen, die naar deze betrekking solliciteerden. Ken eigenaardige nieuwigheid wordt eerlang in het Bussische leger ingevoerd." Ieder regiment nl. krijgt 16 honden en een be paald jachterrei i waar zoowel gewone soldaten als officieren moeten jagen. Een dergelijke inrichting bestond reeds sinds lang bij vele Kaukasische regimenten, waar zij van groot nut bleek te zijn voor het verdelgen van roofdieren. Ook hier is de verdelging van de wolven hoofddoel, maar tevens zullen de jachten moeten strekken om de officieren en manschappen te oefenen in het overwinnen van allerlei moeilijkheden, het kiezen van hinderlagen enz. Zoölogische Wijkverdeeling. S i e n a is op drie heuvels gebouwd en wordt verdeeld in ze ventien districten, waarvau elk naar een dier ge noemd is als giraffe, wolf, uil, enz. Van Guaymas in Mexico werd on- lants een 93 karaat wegende parel, waarvan de waarde op 17,000 dollars werd geraamd, naar Londen gezonden. Het kostbare kleinood werd door een Indiaan te Muileje, Laag-Californië, gevonden en voor 90 dollars verkocht. De parel is de grootste, die ooit gevonden werd. Denl2den Januari is in de brieven bus aan het hulppostkantoor te Bennebroek gesto ken een brief, met geel hennepen enveloppe, be stemd naar Haarlem, inhoudende een bankbiljet van f 60, A. Q,. 5180 en 2 muntbiljetten elk van 10, A. L 408 en N. N. 7452, welke brief niet aan het adres is bezorgd. Misschien kan als een bewijs voor de strenge koude in Zuid-Europa gelden dat de spreeuwen reeds hier te lande zijn terug gekeerd. Uit Utrecht meldt een ooggetuige een vlucht gezien te hebben. In onze eeuw vanallemogelijke jubilés moet men zich niet verwonderen ook het 50-jarig jubilé van een ijsbaanveger te beleven. Zondag viel dit voorrecht te beurt aan Harm Koekoek, te IJselmuiden. De ruim 80-jarige man was daarvan de mteste jaren wel te verstaan wanneer er ijs was No. 1 werkzaam op de trekvaart var» Kampen naar Zwolle. Bijna nooit door ziekte verhinderd, was Koekoek steeds op zijn post en den schaatsenrijders gaarne in alles behulpzaam. Zooals te begrijpen is, maakte hij Zondag een goeden dag. Een Amsterdnmsch studentwas verhuisd. Ouder de vele artikelen, die de kruier had moeten overbrengen, bevon zich ook een geraamte, alias skeletdat deze in een kist had overgedragen. Op de gespecificeerde nota, die hij daarop van den kruier ontving, las hij onder meer: „Voor U-Ed-ele de dood aan huis bezorgt feif en twintig ets." Gisterenheeft te Utrecht de man terechtgestaan, die in den nacht van 1 Jan. zijne vrouw op den publieken weg deerlijk mishandel de. Er is eene celstraf van 2 maanden tegen hem gtëischt. Een driedubbele moord is bij het Fransche plaatsje Bar-sur-Snine gepleegd. Op een afgelegen hoeve, Qtloire-Dicu genaamd, heeft men den eigenaar, Delahache, diens oude moe der eu eene dienstbode vtrmoord gevonden. De brandkast was opengebroken en al het geld dat daarin lag gestolen. Tot dusverre zijn de schul- digeu aan deze misdand nog onbekend. In het Moravische dorp Alschou is een boer met zijn drie kinderen op straat doodgevroren. Een jongmensch te Zandpoort, wiens paard schrikte en op hol ging, had het ongeluk daardoor tusschen het rijtuig en een boom te geraket), waarbij hij zoo hevig verwond werd, dat hij op de plaats dood bleef. Uitstellen is zooveel als niet willen; hij die morgen gehoorzaamt, verschilt niet- veel van hem, die weerspannig is; dubbel loon daarentegen verdient de vlug gehoor zamende, even als de spoedig gevende dubbel geeft. Hoeveel nadeel heeft tal men niet veroorzaakt! Dikwijls hangt het heil van één oogenblik af. De vaardigheid in het gehoorzamen is het kenmerk eener rijpe deugd, want zij toont een hart zonder eeuige gehechtheid eu dat alleen Iet op den wenk vau God; zulk eene vaardigheid teekeut den man naar Gods hart. Duidelijk. Schoonvader. Nu, waarde schoon zoon, zeg mij eens oprecht, hoe je over mijne dochter tevreden zijt. Schoonzoon. Ik kan mij inderdaad over niets beklagen dau daarover, dat u mij de deur niet heeft uitgeworpen, toen ik hare hand kwam vragou. De oorzaak. Gast. Ik heb over de bediening uwer ktllnera gegronde klachten, zij zijn zeer ouattent jegens mij. Kastelein. Dat is de schuld van mijne overige gasteu, mijnheer, die geven allen fooien. Onzeker. Heer. (in een koffiehuis tot een studeuij. U is philosoof, niet waar? Student (ver wonderd). Zoo? Ik dacht dat ik jurist was. Billijke eisch. Mevrouw A. Welnu, liefste, zijt ge daarom zoo boos, dat ge naar Wiesbaden wilt eu naar Ems wroet gaan? Mevrouw B. Zeker; hoor eens, ik beweer als men een dokter heeft, die goed betaald wordt, dan moet hij ook, als ik naar eene bepaalde badplaats wil gaan, de daarvoor passende ongesteldheid aanraden. Slim. „Tien flesschen Champagne voor hem, die de stem van een dier 't best nabootst," roept iemand in 't gezelschap van vroolijke broeders. „Aangenomen," klinkt het van alle kanten eu men hoort hinniken, knorren, kraaien en fluiten. Ten slotte komt iemand in den kring en. zwijgt. Diepe stilte. Na eenige miuuten zegt de zwijger: „Zoo, dat was een visch." Hij had den prijs gewonnen. In verlegenheid. Vagebond. Drommels, van waar krijg ik nu drie centen, opdat ik garen kan koopen om mijne zakken te repareeren, ten einde ik het geld niet verlies, dat ik wellicht in de loterij win op het lot, 't welk ik koop als ik drie gulden vind. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft bepaald, dat de Kerk van het Allerh. Hart, in de Vondelstraat, lot parochiekerk der stad Amsterdam zal verheven worden, en de omliggende buurten, afgescheiden van de parochie vau den H. Nicolaas (buiten) en van den Bnitenveldert, verheven tot afzonder lijke parochie. Voorts heeft Z. D. H. lot Pastoor dier parochie kerk benoemd den Zeereerw. heer J. J. Vtrnieuwe, laatstelijk Pastoor te Zuid-Zijpe, en in diens plaats aangesteld den Weleerw. lieer W. Van Stee, laatstelijk Kapelaan in de parochiekerk van de H. Catharina, te Amsterdam. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 28 Jan. De collecte, welke Zondag-avond door de heeren leden der St. Vincentius-Vereeniging in de Kathedrale Kerk alhier gehouden is, bij gelegenheid vau het h. Lof en de liefdadigheidspredi katie van deu Zeereerwaardeu Pater W. F. NieuwenltoffS. J., heeft opgebracht de be langrijke som van f994,16. Een belangrijk offer voorwaar door de Katholieken gebracht op het altaar der liefde, waardoor de St. V.- V. wederom in staat zal zijn een zon nestraal der Christelijke liefdadigheid koes terend eu verkwikkend in de wouingen ouzer lijdende eu hulpbehoevende natuurgeuooteu te doen binnendringen. Wjj brengen hier openlijk, zeker ook uit naam van de noodlijdenden, inuigen dank aan de heeren leden der St. V.-V. voor het initiatief dat zij genomen hebben iu deze acte van Christelijke Charitas. Gelde die betuiging van erkentelijkheid ook vooral uen Zeereerw. Pater Nieuwenhof, die iu zijne heerlijke predikatie op zoo treffende wjjze uit het hart tot het hart wist te spre ken en door wiens overtuigend en bezielend redenaarstalent, ouder Gods bijstand, zulk een even onverwachten als schitterenden uitslag werd verkregen. Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemannezal Maandag a. s. de reis naar Rome aauvaarden. BURG- STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: Jhr. P Quarles v. Ufford en H C de Favauö;e; T Kling en H M Jansen; GA Vernout en J A Benoit; A Vlam en N Twisk; N Bink en C Slieker; W J de Rooij en M Koster; J Dolke made en A M v. h. Nederend; J de Graaf en E G Reijnders; A v. d. Werff en C Brussel; C J Kroese en T Seveiijnse; J P Bijnsdorp en M G Heetein; - S Wt-ijers en A C van Emmerik. Getrouwd: H J v. Emmerik en M A De Droog; J v. Os en A A v. d. Pigge; P Bakker en A A Boot;—- B H Witteman en J Sehoond'ïbeek. Bevallen: M Duin geb. v. Velzen d. J Snoeks geb. Bakker d. S H v. Zonneveld geb Hessels z. - B v. d. Meer geb. v. Lierop z. M J J Koot geb. Donck d. en z. A Hendriks geb. De Vroomen d. A S de Zwaan geb. De Lugt z. E Bakker geb. Wernik d J H Brohm geb. Mertensz.G Wit geb. Kuijperd - E Nieman geb. v. Rixel d. D v. Bodegraven geb. Zijp z. J M v. Paradijs geb. v. d. Berg z. E Kop r geb. Jagersma d. N Vermaas geb. Boeré d. A W Hooger beets gtb. Kruger d. Tv. d. Haak geb. Woud d. R van Noort geb. Wigtenbroek z. J M Rijbroek geb. v. Maas d. J De Munnik geb. Fortgens z. S W Teding van Berkhout geb. Trakranen z. H G de Vos geb. Langevoort z. C E v. d. Aardweg geb. Ken- s el aar z. J H C Roosen geb. Gijsbers z. M F Hoekstra geb. Cieraad s. D Makkes geb. v. Gessel d. P Mok geb. Mok d. M A de Haan geb. Kleinenbroich F P M v. n. Beek geb v. Oosten d. M W Ha- gebout geb. Homburg z. Overleden: C M Verboog 15 mn. d. Molensteeg; C M Langeveld 56 j. echig. v. J H Saelzer Kruisweg; H v. Woning 56 K. Vlamingstraat; J B v. Wijnsberge 55 j. Magdalenasteeg; J Groenendaal 10 mn. d. Ko ningstraat; W Driessen 55 j. L. Molensteeg; J J A Kievit 4 ran. z. L. Poellaan; Een als levenl. aangeg. kind van hel mannelijk geslacht van H Bijster Buiten st-eg; H J Hulshof 25 j. K. Lakenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van C Bruns Burgwal; ME Stevens 8 j. d. Burgwal; M M Piesers 21 mn. d. Oranjeb. iaan; F J Freijer 15 mn. z. Kraaienh. gracht; A J v. d. Wart 1 mn. d. Krom; CC Goteling Vinnis 58 j. Zuiderstraat;Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J Broekmeijer Baljuwslaan; T A J Lobman 14 mn. z. Burgwal; G Hollander 6 j. z. Turfmarkt; H v. Dam 16 mn. d. Tulpenstraat; J H Cv. Campen 18 mu. d. Korenstraat. M S v. Gelder 44 j. eehtg. v. B Broekman Biggesteeg; W H v. Weiland 7 j. z. Zoe- testraat; LJ Guillet 3 j. z. Kampersingel. J Fort gens 66 j. K. Heerenstraat; J W Postma 7 j. z, Schotersingel; P Balabréga 4 mn. d. Donker Spaarne; E Hasselmeijer 61 j. K-mpersingel; L C J Sauerteig 36 j. echtg. v. J v. Wijk Gr. Houtstraat; J W A Greene 80 j, Gasthuissingel; T J Kaptein 7 j. d. Dubb. Buurt, J B Korswagen 64 j. wed. H Hendriks L. Poellaan, S G Goede 1 mn. d. Palmstraat. P J Kitseroo 4 j. z. Brouwersvaart. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden ring. Een scheepjes-schelling. Een spelden- kusseutje.Een medailie voor 12 jarigen dieusi.Een stoolijzer. Een pendule- en een horlogesleutel. Een glacé handschoen. Twee pakken draadnagels. Een schaatsijzer. Een groote paknaald. Een ring met 2 sleutels. Vijf sleutels aan een riempje. Eenige Rozenkransen. Eenige losse sleutels. Een duimstok. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer J van Dijk, Patiïntie- straat No. 14: een gouden broche. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 27 Januari 1885. Prijzen der onderstaande effecten 4 geuotter- pLt. de koo's Nailei-tand. Cerlif. Werk. Scliuld2'j67'/i« 0 8 79 5/16 0 0 0 fW'/u Hongarije. 051. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 8 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bniteul. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetueele). 4 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 00 0 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columoia. Obligatien4s, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. 0 Cent. Spw. gestamp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kursk Oh ark. Obl. ƒ1000. 5 Morscbausk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Ruuienie. Aaudeeleu Spw. dit Hmerika. Chicago N. W. Gert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Gert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Oert. 7 Nederland. Boten Amsterdam 100 8 0 Rotterdam3 Gemeente Grediet. 8 Belgie. 0 sta(l Antwerpen 1874 3 Oostenrijk Staats!. 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 100 87 91'/= 68i/„ 45'/4 KW/s 98'/, 463/< 561/4 93/u 87/s SU/, 111 ]193/4 213/4 117.. 33/is 11974 1493 4 108 706/8 144 997/, 1474 5Si/4 1243/4 5U/8 94Vs ®V. 5774 577s 1247, 133 8 120 9874 104'/4 102 97» s 99 li 3 112 3 8 141 13672 133 Geldkoers prolongatie 21/, pot. AMSTERDAM, 26 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 662 rundereu vau welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.78. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit J 0,64 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 290, - graskalv. J a 46 nuchtere kalveren J 7 a 12, 8 schapen en lammeren a vette varkens 41 a 46 c.; beiden per kilo.—biggen J a paaiden f a ROTTERDAM, 27 Jan. öp de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 14 paard, 924 runderen, 111 Vette- en graskalveren 57 nuchtere kalveren 292 scha_ pm of lamineren, 423 varkens, 17 biggen, bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt Yan heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 82 c. 2de quai. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 45 en 52 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 68 2e quaiit. (64, 3de qual. f 60. AJ_.i£MAAR, 2t Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 2 koeienJ 225 a24 nuchtere kalveien 5 a 24,— vette kalveren f a121 schapen J 14 a 24varkens fper kilo, 10 ma gere dito 10 a 20,bokken J a 1 paarden 160 a lammeren f a 26 Jan. l'er veemarkt werden verkocht 3 koeien van 1 190 a 270, 81 kalveren van f 40 a 115 8 nuchtere dito vau f 12 a 21, 9 schapen f 28 a 115 varkens 44 a 52 c. magere a c. per kilo. RONDEN, IJ Jan. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2900,8chapen en Lammeren 1^000, Kalveren 2±0 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/8 5/6 Scüapeu en Lammeren 4/- a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 3/8 4/4 REIDEN,24 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- a-,zomer- ƒ-,af heet. rogge winter- J -,a .zomer- -6 heet. gerst zomer- a chevalier ->a 8 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per lJ4 vat lste qual 68,-— a 74.—, 2de qual. f 60.— a 66. SCHIEDAM, 27 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 11,— Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75 Spoeling fl,20 dito commissie f 1, FURMEREiMD, 27 Jan.. Kaas: aangevoerd 107 stapels prijs der kleine kaas (31,middelbare J 30. boter a per kilo.—- Runderen: aangevoerd vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuks prijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer stuks, prijs faper stuks handel vlug. Vette varkeusaanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f— a per stuk met vluggen handel. Biggen aauvoer: stuks, prijs fa HOORN, 24 Jan. Op de weckmark van heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als volgt: 5 heet tarwe f 6,a 8,25 - heet. rogge f 9 heet. gerst 4.25 5.50 54 heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 9,75 a 9.gele f paardeboonen f a heet. erwten f heet. groene ƒ9,a 13,heet. grauwe 10.a 13, heet. witte heet. aardappelen J a manden appelen ƒ- a -.alles per ec De aanvoer van vee en daarvoor prijzen^ etaa e waren als volgt: 5 paarden van f 80 tot veulens f a koeien vau f —tot veren van 8 tot 20, schapen van tot 75 lamineren vau 17 tot 23—8 vakens van 18, —zeugen a 170 biggen van5/ alU,- bokken af -.geiten -.a 12 HAARLEM26 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a wittfe f 7. a f /,)5 rogge f 5.70 a f 5.85 Haver f 3.75 a f t—gerst f 5.60 a 5.80, dnivenboouen f6,50 a 6,40; paardenboonen f a 5,75; bruine boonen f a f Gr. erwten I a BERLIJN, 27 Jan. De Duitsche coasul- geueraal Rolilffs is ia Zanzibar aangeko men. Omtrent eene vermeende inbezitne ming bij Sierra Leone, iu West-Afrika, i3 hier tot nog toe iu de Regeeriugskriugeu uiets bekeud. De Cougo-coufereutie zal de eerste week vau Febr. worden gesloten. Eugelands antwoord op Fraukrijks voorstellen betreffende Egypte wordt hier beschouwd als vatbaar om in overweging te worden genomeD, zoodat er vooruitzicht op overeenstemming bestaat. LONDEN, 27 Jan. Blijkens een telegram van Wolseley, heden-ochtend uit Korti verzonden, heeft hij gisteren bericht ont vangen van generaal Earle, wiens korps rivieropwaarts voldoende vooruitgaat. Wol seley zond gisteren een convooi naar Gad- kul en verwacht heden-avond of morgen berichten van Stewart. Blijkens de New-Yorksche telegram men zal de Commissie van' buitenlaudsche zaken het Huis van vertegenwoordigers heden de dyuamieiquaestie in behandeling nemen. Over 't algemeen wordt het ont werp van Edmunds voldoende geacht. Vermoedelijk zal de Commissie voorstellen, bij de staten der Unie aan te bevelen, het onderwerp bij Staatswet te regelen. Aan de Standard wordt uit Shanghae gemeld, dat een gedeelte der Chiueesche vloot in zuidelijke richting, vermoedelijk naar Formosa, is vertrokken. ROME, 27 Jan. De toestand van Kardinaal Chigi is zeer ernstig. PARIJS, 27 Jan. De Kamer heeft al de hoofdstukken van de buitengewone oor- logsbegrooting onveranderd aangenomen. In een telegram van Bnère wordt medegedeeld, dat alle toebereidseleu zijn gemaakt en de operatiëu tegen Tongkin onmiddelijk zullen wórden hervat. De heex Ferry heeft heden-voormid dag iu den ministerraad mededeeltng gedaan omtrent de onderhandelingen met de As sociation Africaine over de grensscheiding der terreinen aan de Congo. Hij verklaarde dat er op de bekeude groudslagen eene bijna "volledige overeenstemming bestaat. MEDEDEELINGEN. a 10 Cents per regel. Ik heb de Capsules Guyot gebru ikt te- geu een hevige loug-catarrh en ik verklaar dat mijn hoest volkomen geweken is na het gebruik van een flacon. Men hoede zich voor schadelijke namaak sels en eische op het etiket de haudteeke- niug E. Guyot en het adres 19, Rue Jacob, Parjjs,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3