BEURSBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Wat spoedig geschiedt verdient dubbe len lof, èu om het werk, èu om den spoed; uitstelleu doet echter beide verliezen. Geen bloem zoo verwelkbaar, geen glas zoo broos, als de hoop op een lang leven; immers één windlaag knakt de bloem, één stoot breekt het glas, en duizend voor vallen kunnen op één dag ons het leven ontnemen. Rampen kweeken het ware geluk. Niemand zal in iets uitmunten, tenzij hij met Alexander het besluit neme, niets tot morgen uit te stellen, wat heden nog gedaau kan worden. Niemand is voor ongelukkig te hou den, die te vreden is met zijn ongeluk. Ter behartiging. Letten wij slechts op ons eigen gedrag en niet op dat van eeu ander, dan kan het niet missen, of wij zullen andereu voor be ter houden dan ons zelveu en overvloedige redenen vinden, om onzen naaste te be minnen. Het is niet om zijne slechtheid dat wij den naaste minder liefhebbeu, maar om onze eigen kwade stemming en afgekeerd- heid. Deze oorzaak wordt door ons onder verschillende dekmantels verborgen, omdat wij ons schamen onze schande te open baren. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. Correspondentie. prëmie-leeningen. no PARIJS, 10 Febr. Gistereu-avoud zij a verscheidene personen iu verzekerde be waring genomen, maar slechts eeu dertig zijn in verzekerde bewaring gehouden. Te middernacht was de orde geheel hersteld. LONDEN, 10 Febr. Er zijn bij de ma gazijnen van wapenen en kleeding bevelen ingekomen, welke op het plan duiden om 10,000 man infanterie van de reserve op te roepen. KORTI, 10 Febr. Sir Charles Wils-on en zijne lotgeuooten zijn gered door de stoom boot van lord Beresford, van het eiland nabij deu waterval van Shabloeka, waar zij schipbreuk hadden geleden. Wilson is alhier aangekomen om lord Wolseley de bizouderbeden mede te deelen van zijn verkenningstocht naar Kbartoem. Gedurende de reis werd de boot, bij Goebat, aange vallen door de opstaudelingen, maar dezen werden teruggeslagen. MEDEDEELINGEN. a 10 Cents per regel. Hoe onvoorzichtig men in vele gevallen, hij den aankoop van een bepaald artikel, moet zijn, wordt bewezen door de talrijke processen wegens namaak van geregistreer de Handelsmerken en wegens ander daar aan verwant bedrog van het koopende publiek, die jaarlijks de Gerechtshoven handen vol werk geven. Zulke vervalschers zijn er op elk gebied, en heeft het een of het andere product door zijn goede eigenschappen de gunst van het publiek eens verworven, dan kan men er zeker van zijn dat naar korten of langeren tijd tal van namaaksels in den handel gebracht zullen worden, die met het echte product niets gemeen hebben dan den Haam leder onpartijdige zal begrijpen dat zulke namaaksels goedkooper kunnen zijn dan de echte waar; alsook dat het geld, hoe weinig het ook zij, dat voor zulke nage maakte waar is uitgegeven, weggeworpen geld is, omdat het vervalschte artikel de eigenschappen van het echte niet bezit. Onder anderen heeft men ook de, wegens hun voortreffelijke eigenschappen zoo zeer gezochte Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. BRANDT trachten na te maken, zelfs met bijvoeging van den echten naam. Dat deze Pillen door de geneeskun dige autoriteiten, evenzeer als door het pnbliek zoozeer verkozen worden als mid del tegen verstopping gepaard met hoofd pijn, tegen hartklopping, tegen moeilijke ademhaling, duizeligheid, gebrek aan eet lust enz. is uit de talrijke processen tegen de namakers gevoerd, overtuigend bewe zen, en in vele gevallen is hun dan ook een zeer gevoelige straf opgelegd; toch heeft men niet kannen beletten dat weder andere namakers opstonden om hetzelfde te beproeven. Het is dus geenszins overbo dig het publiek opmerkzaam te maken, dat bij het koopen van de echte Apothe ker Rich. Brandt's Zwitsersche Pillen, men er vooral op lette of zij wel in metalen doosjes verpakt zijn, met een wit kruis op rooden grond en de handteekening R. Brandt als étiket, en dat zij alleen in doo- zen verkocht worden tegen 70 .cents de doos. Alle doozen, die niet nauwkeurig ezenzoo uitzien, zij 11 niet echt en moeten verwor pen worden; en ieder, die door aanwijzing van het bedrog den vervaardiger der echte Zwitsersche Pillen, Apotheker K. Hrandt te Zurich, in staat stelt de vervalschers voor het gerecht te vervolgen, "an J ne dankbaarheid staat maken. Ie beko men bij P.RAASEN, Koningstraat, Haar lem. Een huisschilder te Straatsburg is op het denkbeeld gekomen, de vleugels van eenige ooievaars van onderen rood en blauw te verwen. Met de witte kleur van den buik dezer vogels ziet men nu, als deze in de lucht zweven, de Fransche driekleur, tot groot genoegen der Fraosche inwoners en tot spijt van de Pruisische autoriteiten natuurlijk, die echter de ooievaars niet durven dooden, omdat zij stadsvogels zijn. Te Maastricht heeft eergisteren morgen in een der privaten van de kazerne op den Dries eene ontploffing plaats gehad, die erger gevolgen had kunnen na zich slepen, doch zich thans gelukkig slechts bij materiëele schade be paalde. De ontploffing schijnt ontstaan te zijn door het onachtzaam werpen van een brandenden lucifer of sigaar in een der kokers van het privaat, dat in het midden van het kazerne-ge bouw is gelegen. Hardsteeuen zerken met eene oppervlakte van 75 cM. en eene dikte vati 12 cM. werden het onderste boven geworpen, terwijl het gewelf scheurde. Gelukkig waren de man schappen voor het houden van oefeningen buiten de kazerne aangetreden en bevond zich niemand op het privaat. De schade is vrij aanzienlijk. De beruchte Heystek, dieinden laatsten tijd in de Bloemkweekersslraat te Delfts haven woonde is in hechteuis genomen, verdacht van oplichterij. Een „Dickens-carnaval" zal naar men bericht, te Boston gehouden worden. Waar schijnlijk (het wordt er niet bij vermeld) is dat een carnaval, waarbij de deelnemers zich ieder als een der personen uit Dickens' werken ver kleed hebbeu. Lot wéér. Als een b e w ij s der vera n- derlijkheid van het weder aan de Kaap de Goede Hoop wordt medegedeeld, dat onlangs, na een sneeuwstorm, iemand een aanval kreeg van zon nesteek, omdat hij zijn overjas niet spoedig ge noeg kon uitkrijgen. Over de bacteriën, als oorzaak van verschillende besmettelijke ziekten, is reeds herhaaldelijk zooveel kwaad gezegd, dat het genoe gen doet, ook eens iets goeds van deze micros copische lichaampjes te kunnen mededeelen. Er werden nl. door Pasteur in de zitting der Acade mie van 5 Januari bdaugrijke mededeeliugeu ge daan over het kiemen van planten in eeu geheel van bacteriën gezuiverden bodem. Hij koos voor zijne proefnemingen de erwt en de snijboon, waarvan de eerste hare zaadlobben onder en de tweede boven den grond draagt. Bij beide in een bac- teriënvrijen bodem geplant en met bacteriënvrije melk besproeid, bleef alle kieming achterwege, waaruit blijkt, dat voor de kieming de aanwezig heid vau bacteriën noodzakelijk is. Het goedkoopste spoorwegkaartje is zeker dat, waarmede men van het staion Thorn over de Weichsel naar de stad Thorn rijdt. Het kost nl. 3e klasse 5 pfennig of 3 centen. Een Weener horlogemaker, Gutz genaamd, die lang aan slapeloosheid sukkelde, heelt zich, naar hij verklaart, langzamerhand het slapen aigeweud. Hij beweert twintig dagen en nachten achtereen zonder slaap te kunnen blijven, en hij wil daaromtrent een weddenschap aangaan van 10,000 fr. Te Weenen was niemand, die deze som over had voor zijne proefneming, De „man zonder slaap" is nu te Parijs, om te zien of hij daar iemand.kan vinden, die de weddenschap met hem wil aangaan. Nederland heeft een aanzienlijken uitvoer tan gedrukte platen en gravures naar Engeland, zooals blijken kan uit het handelsover- zichl van laatstgenoemd land over het laatste jaar. Op een invoer van 30.000,000 stuks, geschat op een waarde van 266,159, komen voor Neder land 16,674,918, dus meer dan de helft. Veel belovend. Mama. Frits, voor mijn ver jaardag verlaug ik van u niets anders, dan dat ge vlijtig en gehoorzaam zijt. Frits. O, mama, dan koop ik liever wat voor u. Onze dienstboden. Mevrouw. Maar, Anna je bent toch een onhandige meid. Nu heb je weer vier borden van 't fijnste porselein gebroken. Dienstmaagd. Net goed, waarom houdt u er ook zulk fijn spul op na! Zelfverraad. Monoloog van een vagebond, die een horloge in de hand houdt)' Als ik nu niet zoo zeker wist, dat ik gisteren-avond iemand ge vraagd had hoe laat het is, dan zou 't me on begrijpelijk zijn, hoe dit horloge in mijn vestzak is gekomen. Verkeerde verdenking. Gast. Maar, kaste- leiu, daar zwemt waarlijk een vlieg in het bier! Kastelein, (in zich zelveu) Drommels, dat is weer zoo'u vcgetariaan! Iets te vroeg. In het eerste nummer van een nieuw tijdschrift stond eeu „ingezonden stuk// onderteekend door een veeljarig abonué. Zinspeling. Heer. Zeg eens, jongen, kunt ge mij ook aan wat vuur helpen? Jongen. Een lucifer heb ik voor u, maar als u mij eeu sigaar had ge vraagd, zou u mij in de grootste verlegenheid hebben gebracht. Gegrond motief. Bediende. Compliment vau mijnheer Van Puffelen, de heer, die hier reebts- over woont, en mijnheer vraagt of u de goedheid wil hebben als Mejuffrouw uwe dochter zingt of piano speelt, de vensters te sluiten. Heer. Maar ik dacht, dat mijnheer Van Puffelen zelf muzikaal was? Bediende. Juist daarom. Haarlem, 11 Febr. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, is Zaterdag jl. in welstand te Home aangekomen. Zondag-voormiddag kwart vóór twaalven is er brand ontstaan in eeu pakhuis, staande in de Frankestraat, waarin een voorraad tapijten enz. aanwezig was, toebehoorende aan de firma Wed. B. Oosten en Zn., in de Anegang. De Commissaris van politie en eenige agenten met den slangenwageu waren weldra aanwezig en hiermede werd het eerst water gegeven. Ook de vrijwilligers brachten hunne spuit spoedig in werking. De goederen en het huis zijn meeren- deels beschadigd door het water en de ontzag lijke rookdamp belemmerde de brandweer om te weten, waar het hoofdpunt van deu brand was. Op de bovenwoning was eene modiste ge huisvest; tal van goederen en costumes enz., die in de maak waren, werden, hoewel beschadigd, nog gered. De oorzaak moet worden gezocht in de gebrekkige inrichting van den schoorsteen. Gedurende de afgeloopen maand Januari zijn door de Politie alhier 35 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. Iu de maand Januari van het vorige jaar was dit getal 49, dus 14 meer. Zaterdag-middag omstreeks 4 uur viel de zandvaarder G. Metzelaar,(lie met zijne schuit door de Nieuwe Gracht voer, te water. De hoornblazer Leendert Boelhouwer, van het 4de regiment iu- fauterie, die juist voor de kazerne de wacht had, bespeurde het ongeval en sprong, zonder zich te bedenken, geheel gekleed tu water. Aangezien hij eerst eeu eindweegs zwemmende moest afleggen, wist hij niet juist meer de plaats, waar de dren keling gezonken was, doch na herhaalde malen gedoken te hebben, mocht het hem eindelijk, doch niet dan met groote inspanning gelukken, den drenkeling te grijpen en hem behouden op de schuit te brengeu. Nadat inmiddels geneeskundige hulp was ontboden, slaagdennen er iu, de le vensgeesten van deu bewuateloozen drenkeling na eeu half uur weder op te wekken. De moedige en zelfopofferende daad van den hoornblazer ver dient voorzeker algemeene waardeering Het getal der localiteiten, waarin sterke drank iu het klein wordt verkocht, is op 1 Januari 1885 gedaald tol 222. Voor vergunningsrecht werd in 1884 ontvangen f 10,068.75, tegen 96S7.50 in 1883. Op 1 Januari L884 was het aantal localiteiteiten 227. De heer Air. L. G. Kronenberg alhier, is gisteren, ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank, beëedigd als advocaat en procureur bij deze Recht bank. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H v. d. Vijgh en G H de Beer; C Slotemaker en G v. Gelder. Getrouwd: Jhr. P Quarles van Ufford en H C de Favauge; J Lindeman en J J Verpuurten; N Brink C Hlieker; GA Vernout geb. J A Benoit; T Kling en H M Jansen; P N Verkerk en G v. Dijk, J Dolkemade en A M v. h. Nederend; J de Graaf en E G lleijnders; C J Kroese en T Severijnse; J P Bijnsdorp en M G Heetem; S Weijes en A C v. Em merik; A v. d. Werff en C Brussel; H v. Leeuwen en H v. Dam. Bevallen: M C Schrijver geb. Hardenberg d. A L Kamp geb. Hölzel z. M Stijnman geb. v. Steen d. A Mulder geb. Heinhuis d. Jtf Blom geb. v. d. Poel d. H W Kamp geb. Pieleprat d. A M v. Vueren ged. Vogels d. C Bloemzaad geb. Hulsthof d. CM Kuiper geb. Spiering z. C Mulder geb. Louwerse d. J M v. Vreeden geb. Versteeg z. C J Kuit geb v. Geud z. A v. Sluijters geb. Brussee z. H Kolderie geb. Schornagel z. L v. d. List geb. Koning d. C F de Mon geb. Le Noble d. A L F VV Bernelot Moens geb. Schenck z. J M Mudde geb. v. Veen z. E Torringa geb. de Graal! d. N Kloeveman geb. Nie- boer z. M Goeden geb. Rees d. A J Weruier geb. Serné z. J Questro geb. d. Bruin z. J ML Kok kelkoren geb. Molitoor d. H M Jonckbloedt geb. Kuij- pers d. A Traksel geb. Majoor d. C Timmermans geb. Munto z. M Schouten geb. Lok z. MM Koop man geb. Stikkel z. Overleden: Dr. A iv. Lierop 65 j. Frans Halsplein; T Jansen 41 j. echtg. v. K Bul Delftstraat; J G C J de Nobel 40 j. Burgwal; G v. Vollenhoven 78 j. wed. Harmsen Gasthuissiugel; C Jansen 65 j. Verl, Oraujeb. laan; CP Koot 73 j. Jausstraat; A Roekens63j. wed. C Stapper Hagestraat; F Mok 9 j. z. Wijde Ap- pelaarsteeg; P Veth 3 j. z. Spaaruw. straat; J Heems kerk 45 j. Burgwal; G J H M Loomeijer 17 dg. z. Parklaan; H Schaap 57 j. Spaarne; A Stevens 5 j. d. Burgwal; A Heuskrs 2 m». d. Nieuwe Kerks- plein; H Poelman 70 j. wed. J Dolman Gasthuissin gel; D Slingerlann 3 j. z. Heerensingei; A M Snel lens 24 dg. z. Essenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J C Paff Kampersingel; L Rijken 84 j. wed. M Commandeur Twijuderslaan; J J Schoonhoven 52 j. echtg. r. G Smit Spaarnw. straat; C Hooijer 62 j. K). Hontstraat; II B Homburg 27 j. L. Margarethastraat; J Luiten 10 mn. z. Bakkerstraat; K Boon 51 j. echtg. v. J A v. Doesburg Klerksteeg; M Stolp 47 j. Nieuwe gracht; E v. Harreveld 7 j. d. K. Heerenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J L Melchior de Wilstraat; P Vermijn 75 j. d. L. Heerenstraat; B Kolderie 2 dg. z. Kerfhofstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 5 Februari 1885 1. P S. te Hoorn, bedelarij 14 dagen gev. straf c. e. met last iot overbrenging naar een bedelaarsgestichl. 2. C B te Oosthuizen, moedw' mish. 2 boeten van f 10 of 3 dagen sub. gev. straf voor iedere boete c. e. 3. J Z. te Rijp-Wetering, opz. verbr. van afsluiting 15 dagen eell. gev. straf f 25 boete of een dag subs. cell. gev. straf e. e. 4. J E te Koog san de Zaan, openbare dronkenschap en u. s. bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f 25 en f 10 boete of een dag subs. cell, en 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. W V. te Zaandam, openb. dronkenschap, rebellie en geweldpleging tegen de politie, bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c.e. 6. P K. te Zaudvoort, openb. dronkenschap verzet, geweldpl. en bel. bed. beambte in functie 15 dagen cell. gev. straf f 10 en i 8 boete of 3 en 2 dagen subs. gev. straf c. e. 7' J de S. te Zaandam, u. s. bij verstek 21 dagen cell, gev. straf f 10 en f 8 boetr of 3 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 8. H K. te Purmerende, eenv. diefstal, bij verstek 183 dagen cell. gev. straf c. e. 9. M G. te Haarlem, 3 diefstallen zonder oord des ond. vrij gesproken met last tot opvoeding in een verbeterhuis ge durende 5 jaren. 10. N van S. te Aalsmeer, diefstallen in dienstbaarheid met oord. des onJ. 45 dagen cell. gev. straf c. e. 11. G S. te Haarlem, belr. oplichterij 183 dg. cell. gev. straf f 25 boele of 2 dagen subs. cell. gev. straf c. e. Inhoud van het Februari-nummer van het Af. Gregoriut blad'. „Lumen." De regel: „Zingt zooals ge spreekt. Ingezonden stukken. Algemeene berichten. K. M. te H. Aan uw verzöek zal worden voldaan. De RED. Amsterdam, 10 Februari 1885. Prijzen der onderstaande effecten geuotter- pCfc. de korrs Nederland. Certif. Werk. Schuld121 s 67J/e 79'/. 8 Portugal. Busland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. l.eeuing 18875 Gouilleeuingi Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-84. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jau.Juli). 6 Obl. bmtenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Rusten 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buiten). 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetueele). 4 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatieu48 4 Peru. Leening 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divi-J. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' a 1876 5 italle. Zuid-Jtal. Spoorw. Obl8 Busland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrslt Ohark. Obl. ƒ1000. 5 Morachansk Sysrau Aand. 5 Riasohlc Wiasma 5 etumeule. Aandeeien Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Oert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kaueas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeeute Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 18?4 8 Oostenrijk. Staatai. 1854,4 18605 1864 Busland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/s, 3 Pot- 'Ol'/s 99 87 '/3 9U/4 67s/ie 68 463/u 101 845/s 98'/,, 47 56'/4 9 ï/i. 9 U93/4 203/s 106/i« 73/t 118 149'/j 108'/, 70'/s 146 96 14»/t 58"/is ;25 v, 59 93 97 Vs 57"/i« ö7'/s 126 12 124 100 104'/, 101'/- 99 100 103 lll3/4 1423/, 187'/4 .34 HAA.Ri_.EM:9 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaau: roode tarwe f 6,80 a witte f 7.af 7,50 rogge f 5.60 a f 5.90 Haver f 3.62 a f 425, gerst f 5,80 a .j dnivenboonen f 6,10 a 6,40; paardenboouen f a -bruine boonen f a f Gr. erwten f 7,50 a 775. AMSTERDAM, 9 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 671 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.79. dito 2de qual. f 0.68. dito 3de qualiteit J 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 280, graakalv. J a 83 nuchtere kalveren 7 a 12, 5 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilobiggen f a paarden f a ROTTERDAM. lOFebr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 11 paard, 1378 runderen, 142 vette- en graskalverenl23 nuchtere kalveren 37 scha pen of lammeren, 456 varkens, 58 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualit.eit 80 c. 2de qual. 67 c., 3de qual, 47 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 30 c., schapen 86 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivavkens46 en 42 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 68 2 qualit. f64, 3de qual. f 60. ALKMAAR, 7 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 7 koeien/ 225 a 150 53 nuchtere kalveien /4a 17,— vette kalveren a273 shapen j 16 a 22 varkens f per kilo, 62 ma gere dito 12 a 20,11 bokken 4 a 8, - paarden a lammeren f - a 9 Febr. Ter veemarkt werden vei kocht koeien van f— a69 kalveren van f 40 a 116 16 nuchtere dito van f 18 a 5 1 schapen f 25 a 97 varkens 44 a 52 c. 5 magere 13 a 20 c. per kilo. LONDEN, 9 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2000, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 70 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/ 5/6 Schapen en Lammeren* 4/- a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 3/8 4/3 LEIDEN, 7 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter-azomer- af 2 heet. rogge winter- a zomer- 6 heet. gerst zomer- a chevalier -ja -»7 heet. haver, zware- f -,a De prijs der boter was heden per 1vat 1ste qual 66,— a 72.—, 2de qual. f 58.— a 64. SCHIEDAM, lOFebr. Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd* proef f 18,50 Spoeling f2,20 dito commissie f 1,80. PURMEREND, lOFebr. Kaas: aangevoerd 141 stapels prijs der kleine kaas i 34,middelbare J' boter 1.25 a 1.35 per kilo. Runderen: aangevoerd 76 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 63 Vette kalveren aanvoer stuks prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 160 stuks, prijs f7 a 20 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 61 stuks, prijs 40 52 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 30 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 82 stuks, prijs f5 alO HOORN, 7 Febr. Op de weekmark van heden wareD de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: 4 heet tarwe 7,50 a 8,— heet. rogge f 18 heet. gerst 4.75 5.26 heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 9,50 a 9.gele f beet paardeboonen f a heet. erwten f - a heet. groene f 9,a 12,heet. grauwe J 10.a 12,— heet. witte f 7,— heet. aardappelen j a manden appelen J - a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 6 paarden van f 50 tot 200 veulens f a koeien van f —tot 16 kal veren van 5 tot 18, 1schapen van tot 170l»mmeren vtn18 tot 23,— 19 varkens van 12 a 18, - zeugen a 70 biggen van 5a 10, bokken —af -, geiten -.a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3