"MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Geen gebreken te hebben, is de deugd zelfs van een stuk hout; om lof te ver dienen moet men hooger streven. Weinig met juistheid is beter dan veel met slordigheid verricht. Slechten willen niet dat anderen beter zijn dan zij. Het ongeduld heeft het lijden altijd zwaarder, nooit lichter gemaakt; draag het geduldig en gij verzacht het, anders maakt gij het grooter. Alle dingen zijn relatief; gij kunt er van maken wat gij wiltmeent gij dat ze u ongelukkig maken, dan zijt gij het inderdaadmaar gij wordt terstond weer gelukkig, wanneer gij van meening veran dert. Ter behartiging. Zelfs het bittere kan meu verzoeten, dat het niet alleen heilzaam werkt, maar sma kelijk en aantrekkelijk wordt. De zaken ziju voor ons zooals wij ze opvatten en behandelen; bijen weten uit bitteren thijm honing te zuigen, en scheikundigen ver staan de kunst uit hard hout een heilzaam vocht te trekken. Door te leeren lijden, leeren wij de ellende af; en als wij bet kruis beminnen, schenkt het ons meer genot dan alle wereldsche vermaken. Zoo tiert en bloeit de roos te midden der door nen. Men kan gemakkelijk het lijden ver lichten, waut is het toekomend, dan pijnigt het nog niet; is het verleden, dan zijn wij er reeds van verlost; is het tegenwoordig, dan zal het spoedig voorbij zijudus wordt door de gedachte alleen het lijden vergroot of verkleind. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 25 Febr. Door het genees kundig staatstoezicht is verklaard, dat het roodvonk in deze gemeente epidemisch heerscht. Naar wij vernemen, hebben Ged. Sta ten van Noord-Holland hunne goedkeuring onthouden aan de begrootiug dezer ge meente voor 1885, omdat een post van f 15,324 wegens vermoedelijke opbrengst van te verkoopen bouwterreinen ouder de gewone ontvangsten opgenomen en dus aangewezen is tot bestrijding van gewone, jaarlijks terugkomende uitgaven. De paardenmarkten alhier zullen worden gehouden op Maandag 2 Maart en op Vrijdag 27 Maart e. k. Tegen een jongmeusch alhier is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het verval- schen van een stuk, dat hij had overgelegd aan de militaire autoriteit te Harderwijk, ten einde te kuunen dieustuemen bij liet leger in Oost-Iudië. Boekbeoordeeliug. Kerknieuws. Prij 79"y8 ioJVi. 99'/, 87'/. LONDEN, 24 Febr. Ia het Lagerhuis outkeude Gladstoue, dat de Regeering voor- nemeus zou ziju, ua het verovereu van Khartoem, Soedan te verlatou. Wel had hij verledeu Douderdag over het outruimeu van Soedau door Egypte gesproken; doch over het terrugtrekkea der Britsche troepen uit Soedan had hij met geen enkel woord gerept. Wat hij gezegd had, was, dat het outruimeu van Soedan door Egypte en het herstellen vau de vrijheid der Soedau- uers de oorspronkelijke politiek uitmaakten van de Regeeriug, en dat deze politiek ongewijzigd is gebleveu, ofschoon er ge beurtenissen hebben plaats gegrepen, welke hare onmiddellijke uitvoering verhinderen. Vervolgeus verlangde Gladstone de pri oriteit voor de motie vau afkeuring. De Paruellieten kwamen hiertegen op; eu na dat het debat anderhalf uur geduurd had, ouder levendige teekeueu van ongeduld der overige leden, verklaarde de Voorzitter dat het Huis de sluiting er van verlangde. Dit veroorzaakte groote ergernis ouder de Ieren. Obrieu werd wegens ongehoorzaamheid met 244 tegen 20 stemmen geschorst, eu tot sluiting van het debat over deze prioriteits- quaestie werd met 207 tegen 46 stemmen overgegaan. Het debat over de motie werd nu door Labbock hervat. In de telegrammen uit Aboeklea wordt verzekerd, dat Bulier volkomen vrijheid van bandelen heeft verkregen, en dat er plan bestaat om naar Berber op te rukken, ia plaats van naar Korti terug te trekken. zoons, die reid9 op het te ontvangen busgeld uitgaven hadden gedaan, toen hunne moeder Vrij dag te 3 uren 's morgens ontwaakte. Ezelsooren als damesversiersels. Het Engel- sche blad The Graphic weet uit de Fransche modewereld te verhalen, dat een geliefd hoedeu- versierstl daar op het oogenblik bestaat in opgezette ezelsooren. Het hoedje heet dan a la Midas. Men weet nu dat Midas zijne eigene wanstaltigheid niet verzwijgen kou en uitbracht. Een belangrijk voorstel is gedaan door een Franschen ingenieur, n. I. om de on- derzeesche kabels te gebruiken ten behoeve van het overseinen van berichten van schepen in volle zee naar het land. Volgens zijn voorstel zouden de kabels op korte tussclienruimten van diaden voorzien worden, wier eeoe einde op de opper vlakte van de zee drijft en door het middel van hetwelk de schepen, die van den toestel zijn voorzien, zich met het land in verbinding kunnen stellen. Dit denkbeeld zal nu dezer dagen in uitvoering gebracht worden met den kabel van Marseille naar Algiers. Voorde echtgenoote van den Ita- liaauschen Minister van Financiën, Magliani, wordt een prachtige baljapon vervaardigd, die reeds thans druk besproken wordt, omdat zij zeer eigenaardig belooft te worden. De robe zal ongeveer vijftienduizend livres kosten, en uit rood fluweel en wit atlas met groote gouden ringen bestaan. De sleep wordt ruim drie meter lang en zal als bezaaid zijn met kleine gouden schelletjes, die bij iedere beweging, die de danseuse maakt, een zacht geklingel zullen doen hooreu. Naar aanleiding van deze dure bal-robe vertelt het te Rome verschijnend blad Capitale twee anekdoten: Eenige jaren geleden gaf Koningin Victoria een bal, waarop eene hofdame verscheen, die een zakdoek in de hand hield, welke met prachtige en zeer kostbare kanten was versierd. Toen ook de Vorstin den doek bewonderde, zeide de dame: „ik heb onlangs twaalf dergelijke zak doeken gekocht, uwe majesteit, en er twaalf hon - derd pond sterling voor betaald". „Ik moet eerlijk bekennen", antwoordde de Koningin, „dat mijn inkomen mij niet veroorlooft om zulke dure zakdoeken te koopen". De tweede herinnering betreft de Koningin vau Italië. Eenigen tijd ge leden bood men der vorstin Margerita een prachtig voorwerp te koop aan. „Het is prachtig, wonderschoon en een waar kunststuk", riep de Vorstin, „maar wanneer ik het wilde koopen, zoude ik schulden moeten maken". Van een ongehoord schandaal vindt het Bat. Hbld. in de Straits-Times mel ding gemaakt; een schandaal, dat, zoo het niet eenig wa9, een donkere schaduw zou werpen op de landbouwindustrie. Een Hollandsche planter heeft nl. de 83 Javanen (mannen en vrouwen), die hij te Samarang voor Deli engageerde, op de reis naar Singapore, op de armen met de letters V D laten brandmerken, ten gevolge van welke pijnlijke operatie zij gezwollen armen kregen. Te Singapore hebben zij zich daarover bij den Hol- laudschen consul beklaagd, die hen echter naar de Marine-autoriteiten verwijzen moest, daar het schandaal in open zee aan boord van een Eugel- gelsch schip had plaats gehad. Voor de tweede maal, en nu op 16, 17, 18, 19 en 20 Februari, is op last vau het college van Zeevisscherijen eene proefvangst op de Zuiderzee met de wonderkuil gi-houden. De ver houding vau onder- tot bovenmaatsvisch was nu van 1 tot 43, dus op de 43 kilo viech, 1 kilo waarvoor de wonderkuil moest verboden worden. Opnieuw is alzoo gebleaeu, dat art. 8 der Via— scherijwet geheel overbodig schijnt. Te Nijmegen betaalde men giste- teren, laatmarkt, 9 cent voor de 4 eieren. De aa tl deele u Parkschouw burg te Amsterdam, die in het jaar der oprichting (1883) genoteerd waren op 120 pet., staan thans 9 pet. Toen het stoomschip P)-ins Alexan der, gezagvoerder C. A. Steur den 13deu Januari te Samarang begon op te stoomen, bleek op oDgeveer 20 miter van de landprauwen, dat een inlander, daarbij behoorende, zich nog aan boord bevond. Waarschijnlijk wel met goedvinden van dien inlander zelf, werden hem door den derden stuurman en een inlandschen matroos twee plan ken gegeven, en werd hij zóó over boord gezet, om zwemmende de laadpraam, waarbij hij be hoorde, te bereiken. Door den sterkeu stroom, naar men meent, dreef de man voorbij de prauw, daar hij blijkbaar niet, althans niet goed, kon zwemmen. Toen men dit op den stoomer ont waarde, werd bijgedraaid. Doch ook op de laad- prauw was bespeurd, dat de man, die in het water lag, in gevaar verkeerde. Een der bemanning van dat vaartuig sprong in zee om den drenke ling te redden. Toen zag men van het dek van den Prins Alexander een afschuwelijk tooneel. Op de plaats, waar de beide menschen in zee lagen, ontstond plotseling een heftige beweging. Een groote haai vertoonde zich aan de opper vlakte; de naakte lichamen der inlanders werden met groote kracht heen en weer geslingerd door het water en verscheurd; toen verdweuen ze in de diepte en slechts eene groote roode plek wees de plaats aan, waar het bloedig drama was afgespeeld. Wij lezen in een der dagbladen dat door de generaals-iuspecteurs der wapens is bepaald, met betrekking tot de gemeenschappe lijke oefeningen van infanterie, cavalerie en artille rie, dat deze oefeningen zooveel mogelijk op de zelfde dagen moeten plaats hebben. Wij houden ons aanbevolen om eens te mogen zien, hoe ge meenschappelijk deze oefeningen zijn, als ze niet op dezelfde dagen worden gehouden. Goede photographieën. Kermisphotograaf. (tot twee jougelui van 't platte laud, die hun portret willen laten,maken). Een uwer moet ziju hoed afnemen. Een der jongelui. Waarom? Wij vinden het veel aardiger als we beiden den hoed ophouden. Photograaf. Dat gaat niet! Want hoe zal men u dan van elkaar kunnen onder scheiden? Onbedacht. „Bij mijn schoondochter," snoefde een zekere dame, „is alles van goud en zilver, lot den koperen ketel toe. Superlatief. A. Zie eens die tweelingen daar, men kan ze met van elkaar ouderscheiden. B. Dat beteekent nog niets. I's heb twee tweelingsbroe- ders gekend, die zich zeiven met elkaar verwisseld hebben. Scherp. Gast. Kellner, vanwaar krijgt uw patroon dezen wijn? Kellner. Van Bordeaux, mijnheer. Gast. Zoo, nu, dien kan bij ook hier laten maken, dan spaart hij nog de vracht. Gelijk geluid. Mevrouw: Mietje, de hond krabt weer aan de tuindeur! Mietje. Vr'excuus, Mevrouw, 't is de keukenmeid, die aan haar vrijer schrijft. Een ongeloovige. „Hier is mijne hand! Gij krijgt mijne dochter als echtgenoote en een huwelijksgift vau 50,000 gulden; 10,000 gulden ontvangt ge onmiddellijk na het huwelijk ei het restant zoo af en toe, naar 't mij het best coit- veniëert". „Afgesproken, waarde schoonpapa, maar met het huwelijk zal ik dan maar liever wachten, tot u de gansche som bij elkaar heeft". Bloementaal. Patroon. Mijnheer lvwabbel- meier, ga eens met de quitantie naar den heer Pappelhoven en zeg hem, als hij morgen niet betaalt, dat ik hem dan zal laten veivolgtn. Kwahbelmeier't Zal weinig helpi u, mijnheer, waarran zal die man betalen? Hij verdient even weinig als ik. ARjROND. B.ECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 19 Februari 1885 1. J B V. te Amsterdam, (gedet) bedelarij 14 dagen gev. straf c. e. 2. C L. te Hoorn, (gedet.) feit eu straf als voren. 3. Th. S. te Landsmeer, moediv. rnish. f 8 boete of 3 dagen gev. straf c. e. 4. J S. Ie Oude Wetering, feit en straf als voren. 6. B G. te Haarlemmermeer, moedw. mish. 7 dagen cell. gev. straf c. e. 6. J I). te Haarlem mermeer. moedw. mish. 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag eell. gev. straf c. e. 7. 1 G K. 2 C L. 3 L K. 4 C K 5 W de W. 6. C de W allen te Water gang, moedw. mish. de 2e bij verstek No. 1, 2, 3, 4en 5 ieder 7 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten de 6e vrijgesproken. 8. K van W. en F v. W. beiden te Zaandam, moedw. mish. bij verstek de le 15 dagen cell, gev. straf 2 boeten vau f 8 of een dag cell. gev. straf voor iedere boete do 2e 5 dsgen cell. gev. strsf en solidair in de kosten 9. C Lz.P en P. en G P. te Volendam, verzet en beleediging van de politie de le 6 dagen cell, gev. straf f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf de 2e een dan cell. gev. straf eu solidair in de kosten. 10. W G. h/v. F O. te Oost-Knollendam, diefstal, zeven dagen cell, gev. straf c. e. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G H Baumeister en A M Menke; L Kuipers en F C Boskma. Getrouwd: S Poppelsiorf en F de Vries; P Beute en W Hcmiuk; O Slotenmaker en G v. Gelder, H Zomerdijk en G Willemse. Bevallen: M G v. Huizen geb. Ditmar z. J P Lindeman geb. Wijnders z. 'HF Traksel geb. Janssens z. EE Nix geb. v. Deinse z. A Wessels geb. v. Grave d. M W de Vos geb. Hamers d. MA Oudolf geb. Wognum d. S v. Welt geb. Hessels z. M E de Lange geb. Slingerland z. F C Poeienjee geb. Pieters z. ME Smit geb. v. d. Pol z. E A Duijs geb. de Wilde z. G J de Graaf geb. v. Schootenz. M Steenken geb. Smit9 d. AM Stammers geb Valk d. OP Braakman geb. Kooij d. MG Mikkers geb. Dijkman z. A M W de Boer geb. Verzeilberg d. A M Fronse geb. Krom d. H v. d. Steilen geb. Schee- lings z. S Rieu geb. Rosenhart d. AM Leuteu geb. Smit d. M W Wijkhuizen geb. Donkerlo z. MP Thoënis geb. Munnik z. en d. J H Koelemeijer geb. v. Kessel d. A v. d. Meij de Bie geb. Heekelaar d. G Siteur geb. v. Schaik d. T Lenaarts geb. Ztvart 2 z. Overleden: J M de Jong 71 j. wed. A Marx Kamper vest Cdamhoorn 85 j. wed. J v. Saaseu ged. Vol- dersgr. Een als levenl. aaugeg. kind van het vrouwel. geslacht vaD S Groot Tulpenstraat; N Geel 33j.echtg. v. S Groot Tulpenstraat; W M v. v. Dantzig 7 j. d. Jacobijne8traat; J Kaarsgaren 78 j. Schotersingel; P J v. d. Ham 17 mn. d. ged. Oudegraeht; Een als levenl. aangeg. kiud van bet vrouwelijk geslacht van N Sprengers Oranjeb. laan; P v. Lint 82 Meesterlotte- laan; J Foitgens 2 j. z. Anegang; SA Chaibon 14 j. Bakenessergracht; A J Horeman 2 j. z. Korte Zijlstraat; C A v. d. Berg 89 j. wed. J. Harmsen Zuiderstraat; J Rlkkingo 77 j. echig. v. W v. Keulen Gr. Heiligland; W Sparreboom 2 j. z. Ged. Kraaijenh. gracht; S Barendse 71 j. wed. J Busking KI. Hout weg; Een als levenl. aangeg. kind van liet vrouwelijk geslacht van J Franse Leidsche straat; A M M Koning 4 j. d. ged. Raamgracht; A v. d. Eugh 5 mn. d. Tuinlaantje; T 11 Toebes 1 1 dg. d. Doelslraat; S M Dupon 35 j. echtg. v. II G Schouten Oranjeb. laan. De Pius-Almanak voor het jaar 1885 (elfde jaargang) is thans verschenen, rijker nog aan inhoud dan een zijner voorgangers. Dit jaarboekje, dat onder zijne medewerkers vele uitmuntende Katholieke schrijvers telt, is zeer spoe dig den lieveling geworden van de Nederlandsche Katho lieken, de nieuwe jaargang maakt zich opnieuw deze onderscheiding waardig. Kijk en vol afwisseling is de in houd, voortreffelijk, boeiend en leerrijk is de stof, sierlijk de typographische uitvoering, in een woord de Pius- Almanak vereeuigt alles in zich, om zijn naam als model kalender te rechtvaardigen en te verzekeren. De titelplaat is een portret van wijlen Mgr. Van Beek, dat welgeslaagd mag heeten. Het mengelwerk bevat tal van keurige bij dragen, gevloeid uit de welversneden pennen van Prof. AllardProf. Ment en, Dr. M. Smiets, C. Henckens, Pr., Fan der Lans, JorritsmaVan der HoevenMej.Albcr- dingk Thijm eu anderen. Het kalender-gedeelte is uitmun tend ingericht, terwijl eene uitvoerige opgave van liefdadige instellingen eu Katholieke Vereeuigiugeu alsmede eene alphabetische naamlijst der Eerwaarde heeren Geestelijken, de bruikbaarheid van den Pius-Almanak niel weinig verhoogen. Uit deze zeer beknopte inhouds-opgave zullen onze lezers de voortreffelijkheid kunnen opmaken van den Pius- Almanak, dien wij in alle opzichten aanbevelen. Wij koesteren de hoop, dat zulk een uitmuntend jaarboekje er toe zal bijdragen om de niet-Katholieke almanakken geheel en al uit de Katholieke huisgezinnen te verdringen. Het ia, dunkt ons eene plicht vau onze geloofsgeuooten, om aan zulke uitgevers hun steun te verzekeren, die voor zoo weinig geld, 100 veel schoon» en zooveel degelijks leveren. Z. D. H. de Bisschop vau Roermond, Mgr. J. A. Pa' redisheeft benoemd tot Kapelaan te Munstargeleen den Eerwaarden heer W. H. J. Pijls, thans Kapelaan te Spaubeek. HAARLEM 23 Febr. Ter graan markt van heden gedaan: roode tarwe f a -,witte f 7.10 a f 7,50 rogge f5.75 a f O-— Haver {„3.37 a f415, gerst f 5,75 a 6.55; duivenboonen f 6,50 a 6,60paardenbooneu fa -,bruine boonen f a f Gr. erwteu f 6 50 a AMSTERDAM, 23 Febr. Ter veemarkt waren aaugevoerd 582 runderen vau welke de prijzen warec vette 1ste qual. f 0.77. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 270, graskalv. a ,127 nuchtere kalveren J 6*9,2 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 46 c.; beiden per kilobiggen a paarden a ROTTERDAM, 24Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aaugevoerd: 5 paard., 1102 runderen, 131 vette- en graskaiveren, 150 nuchtere kalveren, 20 scha pen of lammeren, 436 varkens, 67 biggen,- bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 e. 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 42 c- per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 70 2 qualit. f65, 3de qual. f 60. ARKMAAR, 21 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 9 koeien j 185 a 260 106 nuchtere kalveren /3a 18,— vette kalveren a256 sliapen 14 a 25varkens fper kilo, 71 ma gere dito f 12 a 20,2 bokken 4 a 8, - paarden a lammeren f - a 23 Febr. Ter veemarkt werden vei kocht 1 koeien van f170 a68 kalveren van f 40 a 115 51 nuchtere dito van f 17 a 4 l schapen f 25 a varkens 40 a 46 c. magere a c. per kilo. RONDEN, 23 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 70 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/8 5/4 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/9, Kalveren 4/- a 5/9 Zwijnen 3/8 4/6 REIDEN, 21 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a zomer- a f 3 heet. rogge winter- a zomer 6 heet. gerst zomer- a -.chevalier a -9 heet. haver, zware- f a De prijs der boter was heden per l/i vat lste qual 78,— a 72.—, 2de qual. f 70.— a 64.—. SCHIEDAM, 24 Febr. Moutwijn per Ned. vat f 11,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef f 18,50 Spoeling fl ,60 dito commissie f 1,50. HOORN, 21 Febr. Op de weekmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: 6 heet tarwe f 7,50 a 6,50 - heet. rogge f 25 heet. gerst 4.50 5.— 9 heet. haver f 4,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 10,50 a 9.50 gele f heet paardeboonen f a t heet. erwten a heet. groene ƒ9,50 a 11,— heet. grauwe J 11.— a 12,50 heet. witte heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer vau vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: - paarden vau f tot - veulens f a koeien van f tot108 kal veren van f 5 tot 22, schapen van tot 238 lammeren van f 18 tot 25,— 16 varkens van 12 a 18, zeugen a 66 biggen van 5a 11, ARKMAAR 20 Febr. Aangev. 2500 H.L.Granen. Men be steedde voor tarwe J 7,75, a 650, rogge /6,25 a 6 50, gerst 4,75 a 5,87, dito cbev. 6— a 7,haver 3.25 4,15 paardenbooneu 6,25 a - bruine dito f 9,50 a 9,duiven dito 6.50 kanariezaad a 8,87 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 11,— a 1,5— grauwe dito 11,— a 14,vale dito 10,— a 14,— Witte f a PURMEREND, 24Febr. Kaas: aangevoerd 178 Btapel» prijs der kleine kaas f30,50 middelbare 34.boter BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 24 Februari 1 885. zen der onderstaande effecten genotier- pUt. de kofrs Nederland, Certif. Werk. Schuld2ls 671/.» 8 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 E 5 5 6 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. N.-Am er ik Columoia. Peru. Oostenrijk. Nederland. Goiaileeuiug Obl. Pausel. Leen. 1860-64, Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.Juli). Obl. buiten!. 1853-80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1» 4 1876 2 (Perpetueele). 4 Obl. Alg. Schuld i865 5 v w 1869....6 Obl. Leeuing 1876 5 Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Obligalien43 4 Leening 3 870. 6 18725 A and. Nationale Bank divid Holl. IJz. Spw. Aandw M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Ral. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk ('hark. Obl. ƒ1000. 5 Morscbauak Sysran Aand. 5 Riascbk Wiasma n 5 Aandeeleu Spw. div Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanafts Texas Obl. Cert. 7 PRfiMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam.8 Gemeente Crediet. 8 Bolgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk SlahUl. 1854.4 18605 1864 Rusland. B 1864. 5 18665 prolougatie 21/» pot. Italië. Rusland. tlumöule. Amerika. 913I* 67'/,. 67»/. 46 5/g 101 849,i. 97'3/i, 46Vs 57'/» 73/4 6 66»/. 110'/, 119»/. 20 V. 9 P/s U7'»/„ 148 108'/, 70»/. 145 97'/, 14'/. 59 125 581»/,, 92"/s 96 57'/. 56'/, 131'/, 14 127 101 104?/, 102'/, 99 98?/, 103 111'/, 142 138'/, 134'/, Geldkoers MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Ik heb drie flacons Capsules Guyot ge bruikt tegen eene verstopping, die mij bra- kiugeu veroorzaakte eu ik heb er den besten uitslag mede verkregen. Deze hebben eene zeer snelle uitwerking tewoegg6"»0"- E. controleur der belastingen. Men hoede zich voor de talrijke namaaksels en eische op het etiket de bandteekenuig E. Guyot ia drie kleuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3