MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Tot versterking van 't geheugen. Gast Aannemen! Betalen! (de kellner komt) Gast. (na denkend). Zoo nu weet ik niet preoies of ik 10 of 11 potjes bier heb gedronken, weet je wat breng me er nog eentje misschien valt het me in dien tijd te binnen. -« Gedurende de maand Februari jl. zijn door de politie alhier 55 personen vervolgd wegens droukeuschap op straat. In de maand Februari van het vorige jaar was dit getal 72, dus 17 meer. Kerknieuws. pbemie-leeningen. mlededeelingen, a 10 Cents per regel. Een geneesheer te Weenen zag b ij een kind ziekelijke verschijnselen, waarvan hij de oorzaak in het door het kind gebruikte groene vleehtpapier meende te moeten zoeken. Hij liet dan ook het papier van twee papierhandelaars scheikundig onderzoeken, en uit dat onderzoek bleek dat het lichtgroene onschadelijk was, doch dat het donkergroene koper en arsenicum (rat tenkruit) bevatte- Wanneer men nu bedenkt, op welke wijze kindereD met het vleehtpapier omgaan het in den mond nemen er.z.is het duidelijk dat vooral op de gevaarlijkheid van het donker groene papier moet worden gewezen. Als een curiositeit verdient ver- melding, dat onder de klachten over de West- Eriesche Tramweg-Maatschappij er een is inge komen van een boer, luidende: //als ik was blij ven staan, zou ik door de tram overreden zijn geworden." Het rechtsgevoel van de Ameri kanen. Te Augubon Jowas werd een grijsaard vermoord door zijn zoon en zijn beide schoon zoons. De rechter verwees hun zaak naar een ander Hof. De heeren kwamen met het rechts gevoel der bevolkiug niet overeen. De- deuren werden opengetrapt door een 200 tal uit de bur gerij en de drie schavuiten gelyncht, opgehangen nadat men twee hunner, die weerstand hadden geboden, door een paar pistoolschoten tot rede had gebracht. In Texas ook vervoegden zich dezer dagen een 200tal personen aan de gevan genis. De cipier weigerde hun de sleutels te geven; de deuren werden met geweld geopend en een neger, die een ouden man had vermoord, kort recht gedaan. De rechters, die op het geraas waren toegeschoten, werden, met den cipier, onder het behoorlijk gewapend surveillance geplaatst en inmiddels de neger gelyncht. Met de vermaarde /,B i 1 s e-c o n c er- ten" zal het weldra gedaan zijn. De heer Bilse is, volgens het Berl. Tagebl. vast besloten, als orkest -directeur af te treden, en de kunstenaars van zijn gezelschap zullen zich waarschijnlijk naar alle kanten verspreiden. Den len Mei geeft Bilse in het Concert-huis te Berlijn zijn laatste concert. Het ADU. bevat het volgend be- richt van een varkensjacht nabij Sawa-badak onder Meester-Cornelis: Het is bekend, dat de oostelijke streken der afdeeling Meester-Cornelis behalve kolossale krokodillen ook tijgers huis vesten, die somtijds tot de nabijheid van Batavia afdwalen. Zoo zagen onze jagers, terwijl ze in het bosch waren om de varkens te drijven, achter eenvolgens vijf panters te voorschijn komen, waarop vruchteloos geschoten werd. Vreezende voor een onverhoedschen aanval van een dier dieren op een der drijvers, gingen de jagers huiswaarts en verloren, op den terugweg bij de rivier Toegoe gekomen, nog een hunner beste honden, die, al te brutaal een grooten kaaiman op den rivier oever aanvallende, door dit dier in de diepte werd gesleept, nog eer een schot op den kaaiman had kunnen gelost worden. Dezer dagen hield het Ameri- kaansch Genootschap van Ingenieurs zijn jaarlijk- sche Vergadering. De bijeenkomst was aangekon digd tegen 20 uur, en het souper tegen 21.30. Het Genootschap rekent den nieuwen dag van af middernacht, zoodat de leden, tegen 's avonds 8 uur ter vergadering geroepen, zich tegen half 10 aan den disch vereenigden. Een koetsier reed Zaterdag-och- tend te Parijs bijna een dienstmeisje omver, dat met een mand met eieren huiswaarts keerde. Het meisje werd boos en schold den koetsier uit, waarop deze met een zweepslag antwoordde. Nu werd het meisje woedend en fluks begon zij haar aanvaller met eieren te bombardeeren, en wel zoo, dat de man er uit zag alsof hij een bad van eierenstrnif genomen had. De voorbijgangers bleven staan en schaterden van net lachen. La ten wij het er voor houden, dat de mevrouw van het dienstmeisje niet gelachen zal hebben. Te Würzburg is een onderofficier der artillerie, die een dronken soldaat zóó met de sabel geslagen had, dat deze vier maanden lang in het hospitaal moest liggen en voor den dienst ongeschikt geworden is, door den krijgs raad vrijgesproken. De soldaat werd daarentegen nog tot 45 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Eene a r m e w e d u w e t e O o t m a r su m gaf aan een heer te kennen, dat zij zich met haar kroost moest behelpen en dat zij wenschte deze wereld te verlaten. Zij ontving daarop een aalmoes, maar zag zich te huis gekomen in bet bezit van 4 twiutig-markatukken 48) en 5 Hollandsche centen. Zij begaf zich daarop weder tot den mil- den gever en vroeg: mijnheer, hebt gij u niet vergist? zie eens welk geld ik van u ont vangen heb." Tot haar groote blijdschap lnidde het antwoord; „neen vrouwtje, ik heb mij niet vargist; doch daar ik overtuigd ben, dat gij arm zijt en plan hebt deze wereld te verlaten, meende ik u daartoe reisgeld te moeten verschaffen." Te Bamberg is een woekeraar tot negen maanden gevangenisstraf en 2000 M. boe te verwezen; zijn vrouw werd veroordeeld tot drie weken, omdat zij een bedorven worst voor 10 pfenningen verkocht had. De Gouverneur-Generaal van Cochinchina, een denkbeeld willende geven van de voortbrengselen van het land dat hij bestuurt, vrjj slecht trouwens, heeft gemeend, verschei den inlandsche diersoorten naar de Tentoonstel ling van Antwerpen te moeten zenden. Het Rijks- transportschip, de Wind-Long, heeft te Toulon twee paarden en twee ossen ontscheept; maar dit is nog niet alles. Om de zending te volmaken heeft de heer Thomson, de Gouverneur waarvan hier sprake is, er twee buffels bijgevoegd en een. panter. Welk een lief middel om de meuschen aan te moedigen, naar Cochinchina te gaan. Een Duitsch houtvester heeft onlangs door olectriciteit een paar dashonden het snoepen afgeleerd. Hij geleidde n.l. een electri- schen stroom door het vat met melk heen, waaruit zij dagelijks kwamen snoepen. Zoodra nu de dieren hun snoet in die electrische melk staken, sprongen zij angstig terug, en bij een tweede poging om er van te drinken werden zij zoo verschrikt, dat zij als bezetenen wegholden en zich niet weder in de -nabijheid van de melk vaten waagden. De Franjche Minister van F i n a n- ciën heeft een wetsontwerp in overweging om be lasting te heffen op de mode-magazijnen. Ook Arasterdam zal waarschijnlijk zijn wedrennen krijgen alsof er niet reeds te veel in ons landje waren! op de tereinen achter het Rijksmuseum. Hervallen is gevaarlijker dan de val. Leg uwe zorgen af voor liet tijdelij ke, zorg voor'het eeuwige en de Almach tige zal voor het overige zorgen. De Algoede is niet zoo karig, dat Hij aan zijne vriendeu zou onthouden, wat Hij in overvloed zelfs aan Zijne vij anden schenkt. Grooto gaven vorderen groote dank baarheid. Doe nimmer weenen hen, die u lief hebben, want deze tranen zijn hartebloed. Velen zijn door ziekte gezonder gewor den, en het gebeurt niet zelden, dat een gebroken been, goed gezet, sterker wordt, dan het ongedeerde. Zoo trekt men het ge neesmiddel uit het vergift. Een val is een goede en matige leermeester, want hij leert ons het vallen af; wat eens schaadde doet voor altijd goed; één misslag behoedt van vele andere, evenals hij, die op het ijs valt, zorgt in het vervolg voorzichtiger te zijn. Wie alzoo bemerkt, dat hij misdaan heeft, hij verlieze den moed niet, want zelfs misslagen kunnen tot onze verbete ring dienen. Afgunstig. Louise. Vindt u niet, dokter, dat ik veel op Mama gelijk? Mama. Foei, Louise, wees toch niet zoo ijdel. De consciëntieuze Frits. Vader. (totErits, die zijn schoolwerk maakt) Erits, kom nu eten. Frits. Onmiddellijk, papa, ik moet nog eene kleine „e// schrijven. Familiaar. Een heer maakt eene visite bij eene hem bekende familie en groet het dochtertje des huizes allervriendelijkst. In plaats van ant woord te geven, werpt de kleine een kop koffie in 't aangezicht van den heer. „Excuseer," roept Mama, om deze zeer onbeleefde handel wijze van haar bedorven kindje te verontschul digen, „exeuseer, de kleine is wat al te spoedig familiaar." Verandering van beroep. Dief (te vergeefs pogingen aanwendende om eene brandkast te openen). Als men niet ophoudt die brandkasten zoo drommels soliede te maken, dan geef ik den brui van mijn vak en ik zie eens om naar een postje van kassier. Op school. Onderwijzer. Waarover lach jij Krabbelbergen? Leerling. Ik moet over uwe laatste Hitdrukking lachen, meester. Onderwijzer, ie moet niet aanstonds over elke dwaasheid lachen. Goed gesorteerd. Een bediende liet op eeu di ner de gevulde sauskom bij ongeluk op de pantalon van een student vallen. „Vergeef mij mijne on handigheid," stamelde de bediende. „Ja, wal helpen mij al die verontschuldigingeu,// antwoordde de student, „nu zijn al mijne pantalons bedorven." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 Maart. De Burgemeester van Haarlem, gelet op art. 21, 2e alinea, der wet vau 4 December 1872 (Staatsblad No. 134), brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de vorige week als aan roodvonk lijdende zijn aangegeven 10 personen en als aan die ziekte overleden 1 persoon. Op de Maandag jl. hier gehouden paar denmarkt werden aangevoerd 300 paar den, meerendeels van inlandsch ras. De prijzen liepen van f 400 tot f50. De han del was tamelijk levendig. Iu de maand Februari is het Stede lijk Museum van Schilderijen en Oudhei en op het Raadhuis alhier, bezocht door 95 persoueu tegen betaling en door 323 per sonen zonder betaling. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: L Kuipers en F C Boskma; J Meijerink en E M Verlee; AP Staalman en E Feder- rnann. Getrouwd: D K Hanzon en P Boeree; G H Bau- meister en A M Menke. Bevallen: C Schorsij geb. Blokker d. MG Schoue geb. Dames d. A B Eden geb. Sprengers d. D W A Bleumink geb. v. Maanen d. A Heneen geb. Baaij z. A Meijer geb. Veltman z. M v. Giezen geb. Bachmann z. C Perdaan geb. Droog d. E Dijkzeul geb. Engelen z. JA Serné geb. Serné z. G Boeree geb. Brunt d. M Spiering geb. v. d. Nieuwenhof z. T Joutstra geb. v. d. Baan z. A Kroon geb. Prins d. M Calandt geb. v. Os z. P v. d. Berg geb. Van het Nederend z. HM Fabel geb. Stoltenhof z. G Verschoor geb. Kruijt d. M de Ruiter geb v. Huis d. HM Dirks geb. v. Dijkz. C Bonfrer geb. Woes- tenburg z. E Bakker geb. Mulder d. C Bardok geb. Bloemzaad d. J H Talleken geb. Zoomers d. G M E Wesseling geb. Scliornagel z. W A E Sparreboom geb. Scheuer z. WC v. Leeuwen geb. Vermande z. M J v. d. Bent geb. v. Biezen d. J M Jause geb. Vos z. J M Beere geb. v. d. Erf d. EJanse geb. Lindeman 2 z. A Holst geb. Boerlage d. A Velt- huijseu geb' Sikkema z. Overleden: L C Roepius 71 j. wed. D A Brakenburg Hagestraat; A Klok 73 j. Groot Heiligland; PC Kensen 51 j. Spaarnw. straat; D Luitinh 2j.z. Oranje straat; F A v. Suchtelen 63 j. Gierstraat; L de Mink 5 mi. Amsterdammerstraat; AT Vredendaal 31 j. Wester Boogaardstraat; A J v. d. Veldt 46 j. Jan Steenstraat; W Ramakers 20 mi. z. Ged.. Raam gracht; ML Kohier 40 j. echtg. v. A A Beeler Pieterstraat; WC Serné 8 mn. d. Gierstraat; Een als levenl. naugeg. kind van het vrouwelijk geslacht van H T Pertaan Delftstraat; A J v. Kessel 22 mn. z. L Annastraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht Van F J Kloos Wijde Geldeloozepad;— T J Bruijueu 8 mn. z. Maartensspiestraat; E Cornelissen 26 j. Frankenstraat; AM Kaasbergen 18 dg. d. Hon- densteeg; Een als levenl. aangeg. kiud van het mannel. geslacht van C W J Ibach ged. Raamgracht; A H v. Maaswinkel 29 dg. d. Kruisstraat; - J Klinkert 15 j. d. Ga8thuisvest; F Kok 57 j. echtg. v. H Klein Kraaienh. gracht; J G Niesten 45 j. Ceciliasteeg; J W Croese 4 mn. Spaarnw. straat; Eli Wolfenbuttel 69 j. Wed. v. W P v. Liemt Ged. Oudegracht; FA T de Haan 1 mn. d. Ged. Oudegracht; M Crombach 67 j. echtg. v. P. v. Eeuwijk Morinnesteeg; A Perdaan 3 dg. d. Del ftstrant; Een als leveDl. aangeg, kind van het mannelijk geslacht van A J Boogaard Scheepmakers- dijk; J C Doré 41 j. echtg. v. A. J Boogaard Seheepmakersdijk. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 28 Februari 18S5. 1. J M. van W te 's Gravenhage (gedet). bedelarij 1 maand gev. straf. 2. B S. zonder woonplaats (gedet.) landlooperij 14 dagen gev. straf met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 3 J v. d. Z. te Velzen, jacht— overtreding en bel. bed. beambte in functie voor het le feit vrijgesproken voor het 2e feit f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 4. A G. te Monnikendam, openbars dronkenschap 3e lierh. bij verstek 14 dagen gev. straf met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 3 maanden. 5. D P. te Wijk aan Duin, diefstal, vrijge sproken. 6. C K. te Velsen, diefstal 14 dagen cell. gev. straf. 7. C G. te Wormer, diefstal zonder oord. des ond. vrijgesproken met Jast tot plaatsing in eeu verbeterhuis voor den tijd van 4 jaren. Verder werden tot f 25 boete veroordeeld 4 Zaandammer en 12 Volendammer visschers wegens overtreding der wet op de Zuiderzee-visscherij. Zijne Doorl. Iloogw. Monseigneur A. Godschalk, Bis schop van 's Bosch, heeft op Quatertemper-Zaterdag in zijne huiskapel, de Mindere Orden toegediend aan den Eerw. Fr. Justinus Pioger; het Subdiaconaat aan genoemden Fr. en aan Fr. C. Charié, beiden van de Orde der Capucijnen; het Diaconaat aan Fr. Theophilus Reijn, van de Missiona rissen van het H. Hart. Zijne Doorl. Hoogw. Mgr. J. A. J'arcdis, Bisschop van Roermond, heeft in de kerk van het Seminarie de volgende wijdingen toegediend: De Tonsuur en mindere Orden aan 18 heeren uit het Seminarie, 1 Frater uit het klooster der eerw. Paters Jezuiëten te Maastricht, 4 Fra ters uit het klooster der eerw. Paters Minderbroeders te Weert en 7 Fraters uit het klooster der eerw. Paters Carmelieten te Geleen. De mindere Orden aan 1 Frater uit de Cougregratie van het H. Hart. Het H. Subdiakonaat aan 9 heeren uit bet Seminarie, 6 heeren uit het Missiehuis te Steyl en 2 Fraters uit het klooster der eerw. Paters Carmelieten te Geleen. HAARLEM 2 Meart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a witte f 7.25 a f 7,60 rogge f5.95 a f -.Haver f 3.62 a f412, gerst f a duivenboonen f 6,50 a 7,10 paardenboonen fa -bruine boonen f a f Gr. erwten f6 50 a 725. AMSTERDAM, 2 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 683 runderen van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.78. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit J 0,62 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 270, graskalv. a 100 nuchtere kalveren 5 9 10 schapen on lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM, 3 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 12 paard., 1286 runderen, 156 vette- en graskal veren, 222 nuchtere kalveren. 65 scha pen of lammeren, 493 varkens, 97 biggen,2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 c. 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 46 en 42 c. per kilo. De prijzen der botet waren heden als volgt 1ste f 68 2 qnalit. f64, 3de qual. f 60. ALKMAAR, 29 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 14 koeien/170 a 235 140 nuchtere kal vet en /4a 19,— vette kalveren a399 shapen 18 a 28varkens f per kilo, 68 ma gere dito 14 a 22,—, 4 bokken 4 a 9, 4 paarden 195 A 75 lammeren f - a 2 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van f240 a84 kalveren van f 40 a 110 80 nuchtere dito van f 17 a 4 - schapen f a 68 varkens 44 a 55 c. magere a c. per kilo. LORDEN2 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 28 00, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 100 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 5/4 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/8, Kalveren 4/- a 5/8 Zwijnen 3/9 4/6 LEIDEN, 28 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: - heet. tarwe winter- -,a -,—zomer- ƒ-,— af -,, 3 heet. rogge winter- a .zomer- -,a 6 heet. gerst zomer- a -.chevalier a -8 heet. haver, zware- -,a De prijs der boter was heden per vat 1ste qual 78,a 72.2de qual. f 70.a 64. SCHIEDAM, 3 Maart. Moutwijn per Ned. vat f17,75 Jenever f 17,25, Amsterd. proef f 18,50 Spoeling fl ,60 dito commissie f 1,30, HOORN, 28 Febr. Op de weekmark van heden wareD de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: 2 heet tarwe f 8,a 9,heet. rogge f -,9 heet. gerst 4.75 525. 9 heet. haver f 4,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 10,50 a 10 gele heet paardeboonen f a heet. erwten f a heet. groene /12, a 11,50 heet. grauwe J 9 a 18,— heet. witte 7,— heet. aardappelen f 5 manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalda waren als volgt: 8 paarden van f 60 tot 170 veulens f a koeien van f —tot 85 kal veren van 6 tot 22, schapen van tot 268 lammeren van 17 tot 23,50 16 varkens van 12 a 18, zeugen a 113 biggen van 6a 13, ALKMAAR 27 Febr. Aangev. 2000 H.L.Granen. Men be steedde voor tarwe 7,50, a 8rogge/6,37 a 6 75, gerst 5,a 5,75, dito chev. f 6a 7,haver f 3.50 ƒ4,10 paardenboonen 6,25 a - bruine dito f 9,50 a f 13,duiven dito f -.kanariezaad f a 8,25 rood mosterdzaad /13 a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ13,— a 1,5— grauwe dito 10,— a 14,vale dito ,9 a 14,— Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 104 stapels, wegende 23,595 kilo. hooi kleine f 2650 commissie f 33,—middel- deibare f 2850 laagste prijs fGras kleine fcom- missie34 f raiddelb. f laagste fper 50 kilo. PURMEREND, 3 Maart. Kaas: aangevoerd 110 stapels prijs der kleine kaas i 26,50 middelbare boter. BEURSBERICHTEN. Nederland. Certif. Werk. Schuld. Portugal. Rusland Spanje. Turkije. Egypte. v 8 A Hongarije. Okl. Leening 18675 Goudieening5 Italië. Obl. Ransel. Leen. 1860-64, 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetneele). 4 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation4s 4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. geetemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Halte. Zuid-Ilal. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltisclie Spw. Aand3 Jeloz Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Chark. Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeute. Aaudeeleu Spwdi». Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam. Gemeente Crediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pot. LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 3 Maart. Aan Brackeubury is opgedrageu zicb metzijue troepenmacht terug te trekkeu naar Korti, opdat eeue algemeetie concentratie kan plaats hebbeu. SYDNEY, 3 Maart. Het contingent uit New South Wales is beden, onder het ge- juch van eene opgewonden menigte, van hier naar Soeakin vertrokken. BERLIJN, 3 Maart. De Ostafrikani- sche Gesellschaft heeft, onder dagteekeniug van 27 Februari, een keizerlijken be schermbrief verkregen voor haar westelijk van Zanzibar aan de oostkust van Afrika verworven en nog te verwerven grondgebied. De Keizer aanvaardt daarover de suzerei- niteit. Aan de Maatschappij blijft het lands bestuur en de rechtspleging. De bescherm brief bedingt echter, dat de leiding der Maatschappij steeds iu Duitsch'e handen blijve. PARIJS, 3 Maart. De Kamer neemt eeu amendement in overweging, bepalende dat er op granen, die vóór den 30sten No vember 1884 ingescheept werden, de op bet oogenblik vigeerende rechten zullen worden betaald. -- Gedurende den herfst van verledeu jaar heb ik gebruik gemaakt vau de Capsules Guyot., een flacon van 60 capsules, tegen eeue zeer oude verkoudheid. De uitslag was voldoende, in die mate dat ik nooit geloofd bad, niettegenstaande mijne drie en zestig jaren, dat deze capsules eene dergelijke uit werking konden teweegbrengen. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Zoon 1 NES, LEONARDUS, JOSEPHUS oud ei betuigen wij aan allen en biZonc er Zangers en zijne viienden^oiizen^hartelijkea p. KOLKNiesten. Heemstede, Maart 1885,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3