BE DRïSBE RICHTEN Laatste berichten, Voor geest en Hart. Trotschheid en gezag. Kerknieuws. Terbod tol gebruik Tan den wonderkuil, is uit nood naar de Noordzee gegaan, hoewel zijn vaar tuig daartoe ongeschikt was. Het is hem treuiig gegaau! Bij hooge zee ie de roerpen stukgeslagen, en kreeg de schipper den helmstok tegen het lijf. Hij is daardoor zwaar gewond en verkeert in levensgevaar. De Japansche zaakgelastigde, de heer P. Sukarada is te Botterdam in het Hotel Hollande door eene vrouw vermoord. BI ij kens het „Modebericht" van De Huisvrouw blijft het hoedeo-fatsoeu nog even hoog en scherp gepunt, met groote lussen van lint, wuivende Teeren en intérieurs of binnen tuintjes, een en ander rijk met verzilverde en vergulde ornamenten opgesierd. Zeer grove, maar souple wollen stoffen worden, zonder mantel, als costuum gedragen. In de mantels overheerscht de „mautille visite," vrij kort van achteren en verder zeer lang, zwaar gegarneerd met gitten eu fijne wollen kant. De crinoline wordt „wijderen onbeschaamder," de rokken gladder en eenvou diger. Kragen hoog aan den hals, a la militaire. De mouwen blijven halfweg den arm; de leemte wordt aangevuld door armkandschoenen. Hier en daar stopt men reuk-sachets tussclien het gar neersel. Er loopen weer veel strepen door het mode-goed, dat ook naar het Chineesche (Pe king) overhelt. De zomerloiletten zullen veel van lichte kleuren zijn, met een nieuwe stof, katoen- krip genaamd. Nauwsluitende halsbandjes, van zwart fluweel, komen weer in den smaak. Als eene curiositeit deelt men ons mede, dat bij de Luthersche gemeente te Bergen op Zoom de kerkeraad uitsluitend uit militairen bestaat en dat zelfs de organist een zoon van Mars is. Met genoegen vernemen w ij, dat de Maatschappij voor Bloembollencultuur te Vo gelenzang voor haar bolleu-iuzeuding op de In tern. Tentoonstelling te New-Orleaus alle eerste prijzen heeft behaald, o, a. de gouden medaille voor de beste generale collectie van minstens 10,000 vierk. Eng. voeten oppervlakte, een zil veren voor dito van 2000 vierk. voeten, een zil— zilveren voor hyacinten en tulpen, en prijzen in geld voor crocussen, narcissen, anemonen en ranun- culussen. De totale oppervlakte der diverse bedden bedraagt circa 15,000 vierk. voeten: naar men zegt, de grootste inzending, ooit door één firma op dit gebied gedaan. Jammer dat de inzending der firma E. H. Krelage, schoon op veel kleiner schaal, zoodanig in het douanenkantoor te New- Orleans werd opgehouden, dat van planting van de bollen geen sprake meer kon zijn. TeGoudriaan kan een jongeling niet in ondertrouw worden opgenomen, wijl hij bij zijne geboorte als meisje in het register van den burgerlijken stand is ingeschreven. Onlangs namen twee jongelieden te Hilversum „voor de grap" een kruik jenever uit een tapperij weg. Die aardigheid kwam hun duur te staan: de een heeft nu van de Becbtbank 45, de ander 15 dagen celstraf gekregen. Als Bilses opvolger in het Concert- haus, te Berlijn is de Heer Mansfeld, kapel meester te Dresden, aangesteld. Te Schonwal, in het Schwarzwald z ij n schokken van aardbeving gevoeld, waardoor eenige huizen gedeeltelijk instortten. In het „Bast- lerthal" o.a. is een zoldering van het hotel Zum Adler ingezakt. Te Schermerhorn isvooreenige dagen een valsche halve gulden met den beelte- naar van Koning Willem III en het jaartal 1848 in beslag genomen. Een monsterkanon, het grootste ter wereld, wordt te Grenelle (dep. Seine) in de fabriek vau Cail, vervaardigd. Het is ongeveer 12 meter lang, het draagt 19 kilometer ver en zijn bommen zijn 800 kilogiam zwaar. Dit ka non, dat geheel van staal zal zijn, is bestemd voor de tentoonstelling te Antwerpen. Het kost, 500,000 franks. Naar men verneemt zal de Am- sterdamsche Omnibusmaatschappij over 1884 een dividend van 10 pet. uitkeereu. Vrijdagavond is te Amsterdam een dier door een lafhartigen wreedaard op on- menschelijke wijze verminkt. Van een oogenblik, waarop de koetsier van een vigilant zijn paard voor den schouwburg Frasca i, in de Plantage, of wellicht op de Wesiermarkt 't is niet nauwkeurig te bepalen alleen had gelaten, heeft men gebruik gemaakt om het beest de tong b(j de keel nagenoeg geheel af te snijden. Er wordt eene belooning uitgeloofd .aan hem, die den dader kan aanwijzen. Een dokter is door de rechtbank te Parijs tot 100 fr. boete veroordeeld, omdat hij volgens haar „het ambtsgeheim" geschonden had. Deze schending bestoud hierin, dat hij, als geneesheer van den schilder Baslien-Ltpage, in een dagblad het verloop der ziekte uiteengezet had, waaraan de kunstenaar was overleden. Uit Luik is dezer dagen vertrok ken, vermoedelijk naar Nederland, een Fransch— man, die er uitziet als een kermisreiziger, 26 a 30 jaar oud, klein en gezet is, donkerbruin haar en zwarte doordringende oogen heeft en geen baard draagt. Hij is gekleed met grijzen panta lon en vilten hoed. Men verdenkt hem van het vervaardigen en in omloop brengen van valsche muut, zooals: stukken van vijf franks, met de buste van Victor Emanuel en de jaartallen van 1870, 1872 of 1874, en ook van twee en een frank. Hij bezoekt veelal koffiehuizen, concerten en plaatsen van uitspanning. Een dame, Andrinette Palu, is te Saint Pierre, Martinique, in den oudeidom van 121 jaren overleden. Zij herinnerde zich nog zeer goed de voornaamste gebeurtenissen der omwenteling van 1789. In het stadje Mzensk, gouverne- ment Orel, is de gemeentekas door de ambtenaren leeggestolen. Bij onderzoek bleek, dat de dieven zoo goed waren geweest, niet alles mee te nemen, daar zij van de 200,000 roebels, die in de kas waren, 1000 er in lieten. Sedert eenige dagen bevindt zich te Amsterdam een ingenieur van een der grootste spoorwegmaatschappijen in Frankrijk, ten einde zich op de hoogte te stellen van de hier reeds op enkele lijnen in gebruik zijnde che mische stoven. De uitkomst van het onder zoek is van zoo gunstigen aard, dat de ingenieur zich met den fabrikant, den heer Scholte, in verbinding hetft gesteld voor de inrichting en exploitatie van dit verwarmingsstelsel op de lij nen der Fransche maatschappij. Wat zulleu de menscheii zeggen In deze vijf woorden ligt de dwingelandij der wereld, de algeheele afwijking van uw aangeboren aard. Met die enkele vraag zijt gij de onderdaan der wereld. Een goede daad, die men verricht heeft, is een spaarpenningwelke men vroeg of laat met woeker terugvindt. Hij, die u leert iedereen te wan trouwen, brengt er u toe, inzonderheid 't hem te doen. Stille smart doorwondt het hart niet zoo spoedig als geweldige hartstochten doen, maar de wonden zijn dieper en moeilijker te genezen. Wijsheid is de roodwangige vrucht vau den schooueu appelbloesem eenvoud,* die ook later als een frisch waas den ap pel siert. Iets anders is trotschheid, iets anders gezag. Trotschheid steuut op geleerdheid, hooge geboorte, eereambten en andere na tuurlijke gaven; alleon een deugdzaam leven geeft gezag. Een hooge borst stoot meer terug dan zij aantrekt; zij zal eer verachting dan liefde baren. Een trotsche nek en streng gelaat verraden eer een vij and, dan een vriend; lichter zal het gemoed zich daartegen verzetten, dan aan onder werpen. Geen zekerder middel om harten te winnen: dan de ootmoed; het binnenste, dat voor den hooTaardige achter duizend sloten wordt verborgen gehouden, opent zich gemakkelijk voor den minzamen nede rig^ Allerlei. Uit de gerechtszaal. Verdediger. Dat mijn cliënt den diefstal slechts door den nood gedrongen beging, bewijst bet feit, dat hij maar eenige guldens nam, die zich in de secretaire bevonden, terwijl bij de portefeuille met 2000 gulden aan bankpapier, die er in de onmiddellijke nabijheid lag, onaangeroerd liet. Rechter (tot den beschul digde). Zeg eens, man, wanrom huil je zoo? Beschuldigde (snikkend). Omdat ik die porte feuille niet heb gezien. Verzachtende omstandigheden. Rechter. Hst Gerechtshof heeft u wegens inbraak tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, doch omdat de brandkast slechts voorwerpen van geringe waarde bevatte, is de straf tot zes maanden gereduceerd. Hebt gij nog iets te uwer verontschuldiging in te brengen? Dief. Ja, mijnheer de rechter, ik verzoek u namelijk in aanmerking te willen nemen, hoeveel moeite ik mij getroost heb en dat mij een goed instrument ontbrak; ik heb namelijk met miju zakmes en een' spijker drie uren lang gewerkt en niets gevonden. Mij dunkt, mijnheer de rechter, die zes maanden kon u er ook nog wel af doen. Een drukfout. Een heer bezoekt een druk kerij en plaatst zijn cilinderhoed op een bank. Eenige oogenblikken later komt een jongen van de drukkerij binnen en zet zich, zonder het hoofddeksel te hebben gezien, op den hoed neer. Toornig snelt de eigenaar op den knaap toe en roept: „Vlegel, wat doe jij daar? „Neem me niet kwalijk, mijnheor, 'tis maar eeu drukfout", antwoordt de jongen gevat. Terugblik Zij. Waarom zie je mij zoo aan August? Hij. Ik zou wel eens willen weten, wat mij vroeger zoo goed in uw aangezicht be vallen heeft. Ook een virtuoso. Kellner (tot een boer die voortdurend fluit en met de vingers op tafel trommelt). U is zeker zeer muzikaal? Boer. Wat, meen je? Kellner. Ik bedoel of u wellicht viool, piano of een ander instrument speelt. Boer. Dat juist niit, maar ik kan met de tong smakken alsof er met eeu zweep wordt geklapt. Bedelaarstrots. Heer. Schaam je! Kunt ge niet werken?l Bedelaar. Dus nog niet genoeg, dat ik arm ben eu moet gaan bedelen, zou ik nu ook nog moeten werken? Slecht verholpen. Professor. Gij kunt niet gelooven hoe noodzakelijk het is, dat wij twee toogen hebben. Drukt men een oog toe, dan heef men een gansch ander gezicht op de voorwerpen. Daar hebt ge b. v. Polyphemoe; deze man kon, omdat hij slechts een oog had, den vluchtenden Ouysseus met zijn steenworpen niet raken. Bechts eu lmks naast liet schip, vielen de steeneu in zee. Student. Excuseer me, professor, maar Poly- phemos was immers blind; Odysseus had hem het eenige oog dat hij bezat uitgebrand. Professor. Zeker, dat kwam er nog bij. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Maart. Do Burgemeester vau Haarlem brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de vorige week als aan Roodvonk lijdende zijn aangegeven 5 per sonen en als aan die ziekte overleden 1 persoon. Gisteren-middag te 12 uur is in de Groote Houtstraat bjj de Gierstraat een 7 jarig meisje overreden door een rijtuig bespannen met één paard. Eén der wielen is over liet linker been gegaau, dat belang rijk is gekneusd. Bovendien is het kind met het aangezicht op de steeneu geval- valleu, zoodat dit op verschillende plaat sen is gezwollen eu ontveld. Het kind is per brancard naar de ouderlijke woning overgebracht. De gisteren hier gehouden Gemeen teraadsverkiezing heeft den volgenden uit slag opgeleverd: ingekomen voor de af treding in 1885 493 biljetten, waarvan 38 van onwaarde. Aantal geldige stemmen 455. Hiervan verkreeg de heer W. Stolp 320 stemmen, terwijl de overige op verschil lende personen verdeeld waren. Aldus ge kozen de heer W. Stolp. Yoor de aftre ding in 1887 waren ingekomen 528 bil jetten, waarvan 21 van onwaarde. Aautal geldige stemmen 507. Hiervan wareu 300 stemmen uitgebracht op den heer J. Krol en 156 stemmen op den heer J. J. F. Beijnes. Aldus gekozen de heer J. Krol. Het aautal kiezers voor den Baad be draagt 1951. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J J Schoevaart en C Thiimer; J J r. Opzeeland en L Vooges; D H v. Eis en M E Roseiibeek. Getrouwd: J Meijerink cn E M Verlet;L Kuipers en F C Boskrna. Bevallen: A M Vissers geb. Staal z. C M v. Hor sen geb. Snijders z. C P Groen geb. de Klepper z. A Pollee geb. de Jong d. A E Serné geb. Immer z. A E Polderman geb. Fortgens z. W Koning geb. v. d. Bosch z. J MA Hiift'uer geb. Wilde d.E v. Ever- dingen geb. de Wilde d. AM Lubbers geb. v. d. Molen z. D li de Mooij geb. v. d. Eijkhof d - A v. d. Sleen geb. Mandenmaker d. ME Verboog geb. Lucas d. SC Bijster geb. Hendriks d. G Blokker geb. Prins d. J D Dieben geb. Loerakker d. - A C Wesseling geb. Stam d. W v. d. Berg geb. Kamerbeek z. - H B Kors geb. Schaap d. J T Lindeman geb. v. d. Linden d. M Smit geb. Kolfschoten z. - AM Hoek geb. geb. v. Raaphorst d. L J Posch geb. Hinze z. F v. Rijn geb. Chapuis z. J H Trompetter geb. a. Riesser z. A K v. d. Wel geb. Wilkamp d. G de Vink geb. Scheffer d. M E Wolzak geb. v. Gar- sten d. C Heemskerk geb. Klee d. S M P Pörtzgen geb. Wes8elingh z. Overleden: K Mol 71 j. Ursulasteeg; J v. Zutphen 62 j. Korte Begijuestraat; GW Hessels 5 j.z. Groen- daisteeg; L Rustige 19 j. Breesteeg; G de Nobei 55 j. echtg. v. A J Overakker L. Veerstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van G Hooning Parklaan; H M v. Noort 68 j. echtg. v. J H F Dammers Gierstraat; H Sit ur 15 dg. d. Spaamo;— D G Blokker 68 j. L. Veerstraat; J Jacobs 74 j. Hagestraat; J de Boer 63 j. Raamvest: E v. Buuren 2 mn. d. Breesteeg; W Pollee 1* dg. d. Heerensin- gel; W Homburg 3 j. z. L. Lakenstraat; J M Renout 6 mn. d. Palmstraat; D de Wolf 77 j. Spaarnw. straat; G Rigter 39 j. echtg. v. F Roozeboom v. Marumstraat; J Fransen 15 mu z. Raaks; J Bakker 11 mn. d. Dubb. Buurt; J P v. d. Meijden 14 j. z. Hagestraat; P Toepoel 47 j. Harmenj. weg; C Spiering 17 dg. z. Koolsteeg; A Visser 4 mn. z. KI. Heiligland; M v. d. Goes 69 j. Verl. Oranjestraat; P Nolet 33 j. Maarten Spiesstraat; D Bos 1 mn. d. Jansweg; L Dekker 54 j. ged. Void, gracht; HM J Heiligers 6 j. d. Schachelstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van D Martens Zijlstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 12 Maart 1885. 1. B v. V. te Haarlem, (gedet.) 2 diefstallen, negen maanden cell. gev. straf c. e. 2. J G. en G G. te Pur- merende, verzet en geweldpleging tegen de politie en dronkenschap, de le 15 dagen cell. gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf, de 2e 7 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 3. A v. d. M. te's Graveuhage, (gedet.) bedelarij vrijgesproken. 4. C v. d. B. te Haar lemmermeer (gedet.) bede arij 14 dagen gev. straf c. e. 5. J. v. d. H. zouder woonplaats (gedet)., bedelarij, eene maand gev. straf c. e. 6. J v. d. W. te Breda (gedet.) bedelarij vier maanden gev. straf c. e. 7. P S. te Mar ken, hoon f 8 boete of 2 dagen subs. cell. gev. strafe e. 8. J O. te Purmeiende, laster 15 dagen cell, gev, straf f 25 boete of 3 dagen subs. cell. gev. straf c. e. 9 J G. C S. en D K. opr. verbleking van afsluiting de le bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f 12,50 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. de 2e vrijgesproken. 10. F G E. en J K, de le te Dordrecht, de 2e te Rotterdam, verzet geweld, moedw. mish. en bel. bed. beambte in functie, de le 7e de 2e 15 dagen celstraf, de 2e nog 2 boeten van f 8 of een dag sub. cell. gev. straf voor iedere boete en solidair in de kosten, met vrijspraak van het meerdere. 11. D v. O. H v. O. en P v. O. allen te Zaandam, dief stal en medeplichtigheid, de le 45 dageu cell. gev. straf, de 2e en 3e bij verstek vrijgesprokeu. 2. D K te Haar lem, diefstal zouder oord. des ond. vrijgesproken met last tot plaatsing in een verbeterhuis voor deu tijd van 5 jaren. H P te Haarlem, geheel ais voren. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: den Weleerw. heer N. Van BaleD tst Pastoor te Zwolle (par. van den H. Michael); den Weleerw. heer G. W. Derksen tot Pastoor te Wijtgaard; den Weleerw. heer C. G. Muiteman tot Pastoor te ivuinre en den Weleerw. heer T. Bader tot Pastoor te Appingedam. MARKTBERICHTEN. HAAREEM 16 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a witte f 7.25 af 7,40 rogge f5.75 a f 5.90 Haver f 3.90 a f 425, gerst f 5,30 a duivenboouen f 6,50 a 6,35 paardenboonen fa -bruine boonen f n f Gr. erwteu f a AMSTERDAM, 16 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 685 runderen van welke de prijien waren vette lste qual. f 0.77. dito 2de qual. f 0.68. dito 3de qualiteit ƒ0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 120 a 290, graskalv. a 147 nuchtere kalveren 5 a 9 schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.biggen a paarden f a ROTTERDAM, 17Maart. Op de veemarkt waren giateren en heden aangevoerd; 10 paard., 1439 runderen, 144 vette- en graskalveren, 274 nuchtere kalveren 109 scha pen of lammeren, 416 varkens, 155 biggen,4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden wareu als volgt; Runderen lste qualiteit 78 e. 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 58 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 62 2 qualit. f56, 3de qual. f 52. AEKMAAR, 14 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 19 koeien175 a 225 137 nuchtere kalveren 3a 16,— vette kalveren f a 362 shapen J 20 a 27 varkens f per kilo, 75 ma gere dito 15 a 30,—, 5 bokken J 4 a 7, 2 paarden 225 a 95 lammeren f - a löMaart. Ter veemarkt werden verkocht koeien van f—- a91 kalveren van f 40 a 110 82nuchtere dito van f 19 a 3 schapen f a 46 varkens 46 a 55 e. magere a c. per kilo. BONDEN 16 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Rundereu 2800, Schapen en Lammeren 13000, Kalveren 150 Zwynen Prijzen: Beste Runderen 3/6 5/2 Schapen en Lammeren 4/4 a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/9 Zwijnen 3/8 4/4 BEIDEN, 14 Meart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter--,a-,zomer- ƒ-,af 2 heet. rogge winter- -,— a .zomer- a 5 heet. gerst zomer- -.— a chevalier a -5 heet. haver, zware- -,a De prijs der boter was heden per vat lste qual 68,— a 62.2de qual. f 54.a 60. SCHIEDAM, 17 Maart. Moutwijn per Ned. vatfll,— Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75 Spoeling f 1 ,80 dito commissie f 1,20. HOORN, 14Maart. Op de weekmarkvan heden waren de pryzen en aanvoeren der granen als volgt; - heet tarwe f 7,50 a 7,heet. rogge f heet. gerst 5.550.heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 11,a 950. gele f keet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene ƒ10, a 9,— heet. grauwe 10.—a 12,— heet. witte 7,— heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaald# waren als volgt: 5 paarden van 65 tot 225 veulena f a koeien van f —tot116 kal veren van 4 tot 17, schapen van tot 424 lammeren van 17 tot 27,50 36 varkens van 12 a 18, zeugen a 126 biggen van 5a 10, AEKMAARl3Maart. Aangev. 2000 H.L.Grauen. Men be steedde voor tarwe J 7,50, a 8rogge _/6,25 a 6 75, gerst 5,25 a 5,50, dito chev. a -,haver 3.75 4,40 paardenboonen 6,75 a - bruine dito 9,50 a 10,duiven dito kanariezaad a-, rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten a grauwe dito 9 a 16,vale dito ƒ10,— a 19,— Witte f 13.— Kaas. Hedeu ziju ter waag gewogen 99 stapels, wegende 29,796 kilo. hooi kleine f 26commissie f 27,— middel- delbaref2tlaagste prijs fGras kleine f—,com missiefmiddeib. flaagste fper 50 kilo. Amsterdam, 17 Maart 1885. Prij Nederland zen der onderstaande effecten geuoteer- pLt. de ko«rs Certif. Werk. Schuld2', 67'/, 8 S0S/18 lOR/.j 081/4 88 91'/s 66»/,, 67'/» 45>/„ 100>/« 82'/i 967/s 47 57 l/i 8 7 66'/s 110s/, 119'/, 17'/, 9'/s 7 117'/, 152 108 71'/, 140 97'/s Hongarije. Obi. Leaning 18675 GoudleeningI Italië. Obi. Pausel. Leeu. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1858-80 8 Rusland, bij Hope Sc Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 4 1876 2 (l'erpetueele). 4 Turkije. Obl. Alg. Sokuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4» Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. JJx. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtol Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Ballischs Spw. Aand. .8 Jelez Gritsi Obl5 Kiew Brest Aand6 Kursk Chark. Obl. ƒ1000. 5 Morscliansk S/srau Aand. 6 Riaschk Wiasma 5 Humeuto. Aandeelen Spw. dlv Amerika. Chicago N. W. tiert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Stasia). 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/< pot. 5 S'/i. 123 V, 5 6% 90 »3 >/s 55i/, 647/. 1311/. 13'/s 125'/, 103'/. 105 103 98»/, 98'A 104 112 138'/, 133'/, 130 Axel Paulsen deelt aan Morgenbladet me de, dat bij noch per brief, uocb per tele graaf eeue uitdaging vau deu Hollaudscben schaatsenrijder Bruiusma beeft ontvangen, zooals genoemd blad volgensNederlandscbe courantou onlangs berichtte. PARIJS, 17 Maart. De Kamer heeft bet wetsontwerp betrekkelijk de veerechten met 279 tegen 188 stemmen aangenomen. BRUSSEL, 17 Maart. De Kamer beeft zon der beraadslaging bet adres aan deu Koniug over de regeling der zaken aan den Congo aaugeDomeu. MEDEDEELINGBN, a 10 Cents per regel. Ik heb de Capsules Guyot gebruikt te gen een hevige long-catarrh en ik verklaar dat mijn hoest volkomen geweken is na bet gebruik van een flacon. 6 B., te S. Men hoede zich voor schadelijke namaak sels en eische op het etiket de baudteeke- niug E. Guyot en het adres 19, Rue Jacob, Parjjs,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3