ilimEl Groote Houtstraat 151. Roomboter, Wed. S. Ottignon, Zuivere Natuurboter, Markteieren, 518e Staatsloterij. N*. 43. I. ii JMMLI, Hypotheek. Fritstl WI11IS, Van af f 9.75. MLOm. Wed. S. OUignon, BV A. L E U S E X qk Dr. II, PRIVS VISSER Kerkornamenten HH. Aannemers. ADVERT E IV T 1 E V. is verhuisd Tegen Rembours f 1,15 P. BAKKER, B ankethamme tjes F. X. DUTZENBERG, Linnen Artikelen Bakenessergracht No. 1, Zwarte Lakensche D. Van BEMMELM, Groote Houtstraat GEBEDENBOEKEN en ROZENKRANSEN, ieder heeft het in zijne macht, zich het juk zoet en den last licht te maken; wil hij wat zijne overheid wil, dan is immers alles licht. Geen ondragelijker jok, dan dat van den ongehoorzame, hij kan niet wat hij wil, en wat hij niet wil, moet hij doen. Voortdurend wordt hij gemarteld, niet tot zijne verdienste, maar tot zijn straf; hij lijdt dubbel èn door zich zeiven èu door zijne meesters. Vergenoegd daar entegen en blijde is de ware gehoorzame, die onmiddellijk het gegeven bevel volvoert en de dreigende hand niet afwacht. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Ingezonden. De Bedevaart naar LOUIiDES. Anegang 4. de 5 ons 00 cents. Wekelijks versche Deventer HH. Winkeliers ruim rabat. IN DE OSSEKOP, in de wicht van 2 tot 4 kilo. ft8|F" Het Kantoor en Ma gazijn van Behangselpapie ren is VERPLAATST naar DEPOT VAN voor Altaren enz. Zondags van 12 tot 2 nur, eenig net MUZIEK. Z. PANBAKKER. IN DEN Nieuwen Leidschen Winkel. Groote Houtstraat 85. Anegang 4. Ontvangen voor de EERSTE H. COMMUNIE: Gevat. De Overste van oen regiment sprak over het gewicht van zijn dienst, en over de traagheid zijner officieren. „Inderdaad", aldus verklaarde hij, „ik her. tegelijk mijn ritmeester, mijn luitenant en mijn kwartiermeester" „Eu nog uw trompetter bovendien," antwoordde eene dame van het gezelschap. Overleg. Dame. Dokter, ik zou gaarne in den a. s. zomer met mijn echtgenoot en kinderen naar Wiesbaden gaan. Waarover moet ik nu klagen, om mijn doel te bereiken Voorzichtig. Een dief wordt op heeterdaad betrapt. Huisheer. Waar ben je binnengekomen? Dief. Door het openstaand venster. Huisheer. Dat is een leugen, 't venster is immers nu ge sloten. Dief. Ja, dat is mijne schuld, ik heb hel dicht gemaakt, anders kon een mijner col lega's van dezelfde gelegenheid gebruik maken. Op school. Onderwijzer. Kwabbenhoven, kunt ge mij r.u eenige spreekwoorden noemen, welke ik u onlangs heb geleerd? Niet? Nu ik zal U eens helpen. Wie b.v. heeft goud in den mond? Kwabbenhoven. Mijne mama, sinds zij bij den tandarts is geweest. Onnoodige verzekering. A. Zie je, waarde dokier, dit groote boek heb ik geheel en al zonder hulpmiddelen geschreven, dat verzeker ik u op mijn woord van eer. B. Nu dat behoeft ge mij niet te verzekeren, beste professor, dat heb ik op de eerste bladzijde, die ik gelezen heb, reeds kunnen bemerken. Een zonderlinge gezondheid. Koopman. Zoo buurman, hoe gaal het met uw vrouw? Buurman. Ach, die is vandaag niet wel. Koop man. En wat scheelt haar dan? Buurman. Nie.ts Koopman Niets? Maar dan kan zij immers niet ziek zijn. Buurman. Dat is het juist; mijne vrouw gevoelt zich niet wel, als ze niet zoo'n klein beetje onpasselijk is. Goed doorzien. Nathan Ilersch (tot den bewaarder van een part. museum, die hem alles heeft laten zien). Dank je wel voorloopigheden middag kom ik terug met mijne vrouw en kin- deren;die moeten ditschoone museum ook eens zien. Concierge. Kom voor mijn part met je heele familie! Maar voorloopig krijg ik één gulden. Haarlem 28 Maart. Naar men ons mededeelt is het fraaie vaandel van O. L. V. v. d. H. Rozen krans, 't welk door de Congregatie der H. Fa milie alhier werd aangekocht,geleverd door de firma M. fr J. Travaglino alhier. De bewerking was toevertrouwd aan den heer F. X. Dutzeoberg. Het vaandel is in alle opzichten een waar meesterstuk. De fijnheid der geborduurde voorstelling, de frisch- heid der kleuren, de rangschikking der figuren, de sierlijkheid der ornamentatie vormen een geheel, dat getuigt van een meesterschap in de kunst en van eene juistheid in de opvatting. Het nieuwe kunst stuk verwekt aller bewondering en draagt onver deeld ieders goedkeuring weg.De firma M. J. Tra vaglino komt eeu woord van lof en hulde toe. Zij beeft bewezen op 't gebied van kerkornamenten het schoonste en voortreffelijkste te kunnen leveren. Door Z. D. H. den Bisschop van Roer mond is Zaterdag 11. de wijding tot het H. Pries terschap o. a. ook toegediend aan onzen vroegeren stadgenoot, den eerwaarden Frater A. L. Van Qiezen uit het klooster der Eerw. Paters Min derbroeders te Weell. ZD. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemannne, is Woensuag 11. van zij ne reis naar Rome, in welstand hier temgge- keerd. Donderdag-morgeu ontdekte een agent van politie in deu tuin van den heer L. Zegers Veec- kens in het Kenaupark eene dienstbode, wier kleederen in brand stonden. Onmiddellijk snelde hij toe en had het geluk, door hel terstond om werpen van zijn overjas, het meisje, een kind van 15 jaren, te redden. Zij kwam met eeu he- vigen schrik en eenige lichte brandwonden vrij. Door bet provinciaal bestuur van N.-Hol land is bij enkele inschrijving aanbesteed: bet onderhouden van en het doen van eenige her stellingen en vernieuwingen aan de gebouwen van het Paviljoen (Welgelegen) te Haarlem, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding af tot 31 December 1885. (Raming 4000.) Minste inschrijver de heer D. A. Braakenburg alhier, voor 3582. Op de gist reu gehouden paardenmarkt alhier zijn aangevoerd 85 paarden, welke golden van ƒ45 tot ƒ400 per stuk, alle van iniaudsch ras. De handel was redelijk vlug. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 12 Maart 1885 1. R R. 2. D. v. d. H. 3. J B. allen te Wor- merveer, overtreding der ivoadenbelasticg-ver- ordering te Wormerveer, (de 2e bij verstek) ieder f 5 boete de 3e nog f 6 boete of een dag sabs, gev. straf voor iedere boete c. e. 4. O H. wed. T W. te Haarlem, Appèl van het kantongerecht te Haarh m, het vonnis a quo bevestigd. 5. J H N. te Haarlemmermeer, (gedet.) bedelarij 15 dagen gev. straf. c. e. 6. D R. te Edam, 7. P V. te Edam, 8 J H. te Zaandijk, Openbare dronken schap 2e lierh(No. 7 en 8 bij verstek) ieder 14 dagen gev. straf. c. e. 9. B L. Monnikeudam, droukenscbap verzet en bekedigingen van de politie bij verstek eene maand cell. gev. straf, 1' 8 en f 10 boete of een dag cell, en 3 dagen gev. subs. gev. straf o. e. 10. A M. te velzen, moedw. mish. f 8 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 11. P J v. d. B. en J J v. d. B. te Zandvoort, moedw. mish. de le vrijgesproken de 2e f25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e 12. W L. wed. H L. te Velzen, (gedetdiefstal, zes weken cell. gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tussclien 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige porternonnaie's met en zonder geld. Twee nickel armbanden. Een zilveren insigne. Een paar bottine». Twee pendule-sleutels Een blauwe hemdrok. Een bruin glacé handtchoeu. Eeu lorgnet. Eeu duimstok. Een ijzeren hoe pel' Een lengtemaat. Eeu roode zakdoek Drie ijzeren haken en 2 ijzeren sl uithoeken. Vier sleutels aan een bandje. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Voorts terug te bekomen: Een lap percal bij dea heer C Soeters, Donkere Spaarne 14; een lombardbriefje van een bloedkralen ketting bij den heer Hooreman. Gasthuis- vest 81; een bloedkralen ketting bij den heer Luneuburg Burgwal No. 75. Onder de vragen, die men mij doet over de Bedevaart naar Lourdes, zijn er vooral twee van groot gewicht voor hen, die met Frankrijk en de Fransche taal niet be kend zijn. Vooreerst: Wat zijn de kosten? Ieder begrijpt dal dit zeer verschillend is. De reiskosten, of de pi ijs der spoorkaartjes, staan precies in de circulai res opgegeven en deze krijgt men kosteloos op franco aanvraag. De kosten van verblijf, van eten en drinken kan men zoo duur of zoo goedkoop maken als men zelf maar wil. Voor hen, die op geen geld behoeven te zien, is het niet noodig veel te zeggeo. De duurste logementen nemen f 6.per dag. Men is 5 dageu in Lourdes, ll/2 in Li moges en l'/j in Tours. Dus acht maal ƒ6.is f 48. Wil men nu op reis aau elk station, waar iets te ki ij gen is, wat gebruiken, dan komt dat er natuurlijk bij. Maar hoe goedkoop kau men dan wel terecht. In Tours en Limoges kan men voor logies, ontbijt en middagmaal terecht voor 3.Dus 8 x 3-is f 24.—. Te Lourdes kunnen de vrouwen logeeren bij de Eerw. Zusters. Daar betaalt men f 3.De mannen kunnen voor dien prijs ook in logementen terecht komen. Ook kan men logeeren voor J 1.-—. per nacht bij bur gers en voor zijn eigen kost zorgen in restauraties of bierhuizen. Ja, maar ik ken de Fransche taal niet, zeggen dezen of genen en dan ik niet vragen wat ik hebben wil. Deze moeten bedenken dat zij er niet alleen zijn, maar met minstens 400 Hollanders, waaronder velen zijn, die, de een meer dan de ander, zich toch weten verstaaubaar te maken. Eu onder die Hollanders in dat vreemde land heerscht een broederlijke genegenheid. Alleu zijn hulp en bereidvaardig. Vooral de Priesters toonen ook daar dat zij de «goede heiders" zijn. De dagen, die men sporende doorleeft, kan meu zeer goedkoop huishouden. Vooreerst betaalt men daar niets voor het slapen. Drinken kau men kosteloos. Op de stations heeft men waterpompen en heeft men eeu veldflesch meegenomen dan vult men die aan deze pompen en heeft dus op reis lekker drinken. Water! De zinnelijke mensch haalt voor zulk een drank den neus op, maar de bedevaartgangers weten dat zij pel grims en dat zulke kleine offers in Gods oogen aangenaam zijn. Bovendien smaakt water beter dan koffie zon Ier melk en is ten derde niet zoo vervalscht als vele andere dranken. Veel drinken veroorzaakt veel last. En de ondervinding heeft geleerd, dat zij, die weinig drinkeu minder last van dorst hadden dan anderen, die voortdurend dronken. Al drinkende kregen deze laatsten nog meer dorst. Nu het eten. Men kan voor de reis eten meenemen. Bijvoorbeeld: harde eieren, worst, gerookte ham en brood. In de steden waar men logeert kan men zijn voorraad van brood weer goedkoop aanvullen. Boter is er minder lekker. Die eene fijne tong heeft, moet dus wat boter meenemnn. Op deze wijze reizende kost het weinig geld en heeft meu toch geen gebrek. Deze of gene zal missclreu zeggen: Ja. zoo wordt de reis wel goedkoop, maar wat maak ik dan een gek figuurl Geenszins. Hetgeen ik hier meedeel, heb ik op onze eerste Nederlandsche Bedevaart zien doen door reizigers van alle klassen, zoowel in de eerste als in de tweede en derde klas. En ditmaal zullen het er nog meer doen. Want liet is veel gemakkelijker dan aau elk station te moeten dringen om iets te krijgen voor veel geld. Nog een laatste raadgeving. Maak het u zoo gemakkelijk mogelijk, door zoo min mogelijk bagage mee te nemen. Modepoppen zijn slechte pelgrims, want ge moogt maar zoo veel bij u hebben als ge onder de bank of op het net kunt bergen. Ea daar alle plaatsen in de wagens bezet zijn, kunt ge geen ge bruik maken van ledige banken of van uw buurmans plaats. Neem vooral mee een paar gemakkelijke pantoffels; dan kunt ge die in het spoor dragen en dit is veel waard op zoo'n lange reis. Zeep, hauddoeken, kam, zakdoeken, enz. moet ge niet vergeten. Reist ge derde klas, neem dan een windkassen of een ander kussentje mee. Hebt ge een reisdeken of een overmantely neem hein dan mee voor 's nachts. Een derdeklas-kaarlje van Haarlem naar Lourdes heen en terug, kost f 42.60 Daarbij f 24,voor acht dagen logies eu eten is J' 66,60 Wanneer ge dus f 90.of 100.— kunt besteden, dan hebt ge niet alleen genoeg voor deze reis, maar kunt nog iets offeren te Lourdes en zelfs een gedachteoisje meebrengen voor uwe huisgenooten. De redactie dankzeggende voor de opname, blijf ik Uw. dw. dienaar, H. M. WERKER. Mijnheer dc Redacteur! Het ingezonden stukje door G. geteekend,voorkomende in Uw nummer van 1 Maart, is zonder antwoord geble ven. Was de stem van G. de stem eens roependen in de woestijn? Deze vraag stelde ik mij dezer dagen, en beantwoord haar tegelijk met ja. Waarom? Omdat men hier in de stad de zaak niet aanduift, allerlei bezwaren en allerlei bedenkingen maakt. Men vergeet echter de waarheid der spreuk: alle begin is moeilijk." Wanneer bedoelde on derneming flink aangepakt en flink wordt doorgezet, waarom zou er geen kans van slagen zijn? Het doel is eenmaal genoemd, mochten thans eenige mannen van energie de taak tot Verwezenlijking ervan op zich nemen! Dankzeggend voor de plaatsing dezer regelen noem ik mij hoogachtend D. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 25 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen eu prijzen als volgt, - koeien verkocht -, voor fastier, verkocht voor f a vaarzen, - verkocht voor f a pinken verkocht - voor f a graskalver verk. voor f a nuchtere kalveren, 53 verk. - voor 4 a 9 86 schapen, verk. voor f 24 a 15; - varkens, verkocht voor ac. per l/3 kilo, paard tot f 1 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 2 stapels kaas, 90,stuks, wegende 210 kilo, hoog ste prijs f 17,middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 25 Maart. Ter veemarkt heden wa- ren aangevoerd: - runderen.159 vette kalverenlstequal. 1,00 2de quai. 0,80 per kilo, graskalf/ a,105 nuchtere kalveren, 4 a 8 21 schapen en lammeren a 105 vette varkens 42 a 50 c. per kilo. HOORN, 26 Maart.Ter waag gewogen 85 stapels kaas wegende, 20436 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 20.— voor kleine ƒ26.voor commissie, 26,50 voor mid delbare GOUDA, 26 Maart. Op de kaasmarkt waren 23 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 23 a 25. Boter met tainelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.00, 1.15 der weiboter f—.90 a -.80.per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM,27 Maart. Moutwijn, per ned. vat 10,75 Jenever f 16,25, Ainsterd.proef f 17,50 spoeling fl,40 dito commissie f l,6e. LïDIüEN, 27 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt paarden af 12 stieren f 58 a 210; 60 ossen f165 a 3ï>0 120 melkkoeien f 147 a 260 kalveren dito f a 80 vare dito f 145 a 250, 54 vette dito f 37 a 83 - graskalveren f a vette f a a 156 nuchtere dito £2,25 a 7, 380 vette schapen 32 a 18 weide dito Jalammeren 72magere varkens 16 a 26,328 biggen f 4,50 a 13. LONDSN 26 Maart.Ter Veemarkt zijn aangevoerd rundereu 200, Schapen en Lammeren 2000. Kalveren 40, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 3/6 a 5/2 Schapen en Lammeren 4/7 a 5/8, Kalveren 3/8 a 6/- Zwijuen 3/8 a 4/4. DELFT, 26 Maart. Opde weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. j 245 a 320, dito 2Je qual'. f 165 a 225, kalf- koeien, lste qual. 230 a 257, dito 2de qual. f 145 a 200, v aarkoeien le qual. f 190 a 220, dito 2de qual. 126 a 160, vette kalveren, 1ste qual. f 60 a 75 dito 2de qual. 36 a 48, -vette schapen lste qual. 23 a 29, dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f 42 a 48, 2de qual. f 28 a 35, vette lammeren a weilarameren f a magere varkens f 20 a 40, biggen f 5.— a 11, nuchtere kalveren f 3 a 15, paarden f 40 a 170 stieren f 70 a 155, - ossen f a Rnudvleesch 60, 65 a 72 c.vet kalfsvleesch 70, 80 a 90 e.schapevleesch 56 a 62 c., lamsvleesch c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 6.50 a 7..75 mindere en blauwe dito f 6,50 a 6,—, roode dito f 7.75 a 8.75 min dere en blauwe dito f -,a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge f 5.50 a 6.50, nieuwe dito f 1 n. wintergerst f 5,— a f 5,75 n. zomer dito f 5,— 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 4,70 a f 5,.70 n. groene erwten f 7,75 a f 8mesting f 7 a 7.50 paardeboonen f 6.50 a 7.50, dniveboonen f 7.a 7,50 brui ie booucn f 8.25a 9.25, koolzaad 1884 f -.10 a-11 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 20Maart, tot 26 Maart en op de weekmarkt aangevoerd; pot,/4, 332/8 en 150/16 p. boter, wegende te zamen 8140 kilo: prijs f 66 a 50 per 40 kilo, f 1.25 a f 1.65 per kilo. LAATSTE BERICHT. LONDEN". 27 Maart. In bet Huls der Lords heeft Granville medegedeeld, dat baron De Staal gisteren, in naam der Russische Regeering, heeft medegedeeld dat zij de Engelsche nota ontvangen heeft, welke zij in ernstige overweging genomen heeft en weldra beantwoorden zal. De Emir van Afghanistan is in kennis gesteld van de met Rusland getroffen schikking en heeft dienovereen komstig bevelen aan zijne troepen gegeven. Voorspoedig bevall.n vaneen ZOON A. M. E. ALBERDINGK-Eijken Leeuwarden, 21 Maart 1885. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen ZOON C. P. M. PETERS- Rongen. Boxmeer, 22 Maart 1885. Overleden in het Gesticht Meer en Berg mejuffrouw ALIDA HEN- DRINA FRANSEN, in den ouder dom van zevm en vijftig jaren, geliefde Zuster van A. D. FRANSEN. Amsterdam, 17 Maart 1885. Eenige kennisgeving. IToor de talrijke be wij «en van deelne- rnii'g hij het overlijden van mijnen dierbaren echtgenoot ondervonden, be tuig ik, ook namens mijne kindereu, mijnen oprechten dauk. Wed. M DEKKER-Kroon. Haarlem, 24 Maart 1885. gevraagd met Mei in een Toehuis, in een Gizin van twee personen, goed kunnende koken en werken. Adres lett. M„ aan WINKELHAGEN's Boek handel, Raamsteeg te Amsterdam. NAAR DE in steeds prima qualiteit, hij of Vi6 Fusten en Postpakket, 5 kilo, voor fijne Winkels en Particulieren. Adres met franco brieven, onder letter W 204 C, bij den Boekh. TEN CATE, te Eu- schede. TE URSUM, Noord-Hol land, is GEEN agent voor onze Maatschappij, en kan dus geen PASSAGIERS aannemen voor de van AMSTER DAM en ROTTERDAM iiiiar NEW- YORK varende STOOMSCHEPEN. Alle belanghebbenden gelieven van deze mededeeling nota te nemen, en hunne aanvragen te richteu aan de be kende agenten of aan de Directie te Rotterdam. N ederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij bericht dat zij ontvangen heeft Para sols, Kinderparasols, Entonlcas, Bad- entoutcas en eeu fraaie collectie Para- pluies. 31. Jansstraat 31. Steeds voorhanden prima Ten Kantore van I. S. FRANK, Smedestraat te Haarlem, zijn te beko men Heele en Gedeelten van Loten. De trekking der Eerste Klasse be gint Maandag 30 blaart a. s. Oudegracht 105, Haarlem. IN en Groote eu kleine Posten verkrijgbaar, Rente en Conditiën billijk. Brieven franco, lett. L, bij den Bonkh. C. STOO- TER N. Leliestr. Amst. met VERGUNNING, twee BILJAR TEN, waarvan één ovaal achtkant, eenig in Nederland naast de Kazerne, Haarlem. De opening van het zeer net inge richt Friesch K"ffi huis is en blijft be paald op heden Zaterdag den 28sten Maart des avonds te 7 uur. Alle avonden degelijk Pianoconcert. N.B. Teeens vraagt ondergeteekende inlichtingen van hen, die bewereu, dat er een tweede achtkant biljart in Ne derland geplaatst is. Zich als voorheen beleefdelijk aan bevelende Voor Civielen prijs lever ik Sintels, Bries, ol Grondspeeie. P. ROHLOFE, Egelantiersstraat 216, Amsterdam. Ontvangen een ruime keuze Cylinder- HORLOGES, zt*er geschikt voor de Eerste H. Communie, van af/10. tot ƒ18.—. N. J. REEKERS. Anegang No. 19. bericht., dat zij eene ruime sorteering Fantasie Hoeden, Zijden Heerenhoeden, Aanneemshoedeu en Petten ontvangen heeft naar de nieuwste modellen. De ondergrteekende, gekwalificeerd Kollecteur der Staats-Loterij, bericht, dat de lste TREKKING der 318de Loterij za! plaats hebben op Maan dag den 30en Maart aanstaande. P. HÜËT. eene groote nieuwe keuze

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3