MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN.- Voor geest en hart. Huichelen. Allerlei. Op 't concert. Kind (op den kapelmeester en de prima-donna wijzecde). Mama, waarom dreigt die man die juffrouw met zijn stok? Moeder. Hij dreigt ze niet. Kind. Waarom huilt ze dan zoo? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 1 April. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de vorige week als aan roodvonk lijdende zijn aaugegeveu 6 per sonen eu geen als aau die ziekte over leden. Kerknieuws. Boekbeoordeeling. Letteren en Kunst. Ingezonden. NAAR LOUItDES. spoedig over de grenzen waren, terwijl de leveran cier en diens beambte door de Hollsndsche ma réchaussees werden aangehouden en gisteren alhier in het huis van arrest werden opgesloten. Een dame, die dezer dagen te Pa- rijs een huwelijksinzegening bijwoonde, betrapte een haar naast in de kerk gezeten dame op het stelen van haar geldtaschje. De beschuldigde ont kende het feit, ten hoogste verontwaardigd, maar zij trachtte zich toch uit de voeten te maken. Een welgekleed jongmensch was toen zoo vrien delijk tusscbenbeide te komen en de dievegge weg te brengen naar de politie. De dochter der be stolene verdacht echter den ridderlijken helper van medeplichtigheid. Zij volgde de twee, greep de dame, juist toen deze de kerk wilde verlaten, bij den arm en riep de hulp der politie in. De jonkman bad het intusschen raadzaam geoordeeld, zich te verwij leren. Het gestolen geld werd bij de dievegge gevonden. Maar eene beurs, welke aan een andere dame ontstolen was, bleek niet in haar bezit. Deze is waarschijnlijk medegeno men door den jongen heer, dien men nog niet op het spoor is. Te Bergharen (Gelderland) wer- den achtereenvolgens twee vergaderingen van den gemeenteraad te vergeefs uitgeschreven, ter in stallatie van den nieuwbenoemde» burgemeester. Beide malen waren alle raadsleden op één na weggebleven. Thans heeft eindelijk de installatie plaats gehad, terwijl er al weder slechts één raadslid tegenwoordig was. Te Messina beeft een hevige or kaan gewoed. Een stoomschip, dat zich gereed maakte om te vertrekken, is door een windvlaag tegen het pantserschip Duilio aaligewotpen en zwaar beschadigd. De passagiers moesten in al lerijl in de booten het schip verlaten. De Duilio kwam voorts nog in botsing met een ander schip, de Barion, dat mede zeer ontredderd werd. Ver der richtte de storm groote schade aan onder de kolenschepen, waarvan een met zijn geheele la ding zonk. Naar men ons mededeelt, is H. M. de Keizerin van Oostenrijk voor haar vertrek van Amst. een eigenaardige verrassing bereid. Naar men weet, vertoefde H.M. gaarne te Zsndvoort en be woonde daar eene villa in de duinen. Van deze villa en omgeving met duinen en zee is een schilderij ver vaardigd eu H. M. aangeboden. Het schilderen er van werd opgedragen aan den kunstschilder H. G. ten Hoet. H. M. was zeer ingenomen met deze kiesche attentie, even als met de uitvoering door den schilder, zoo zelfs, dat li. M. nog een andere schilderij van den Heer Ten Hoet aan kocht. Dat ons echt nationaal gebak, onze Eriesche wafelen, ook H. M. konden bekoren, blijkt uit het l'eit, dat de heer Van der Zee, de wafelbakker in de Wijde Kapelsteeg te Amsterdam, baar ie der. n morgen vcor haar ontbijt zijn versch gebak aan haar hotel moest bezorgen. Oos lij lens het verblijf vau de Zweedscbe Koningin aliiier had hij een dergelijke opdracht te vervullen. Het gebruik van lak voor brieven komt tegenwoordig te New-York weder in de mode. Brieven van gt lukweiiscliing moeten met geel, brieven van rouwbeklag met zwart,' min nebrieven met blauw, vriendschappelijke brieven met purperrood, brieven over zaken met steen rood eu uitnoodigiugen met wit lak verzegeld worden. De onderwijzer F. te S. in Eries- land, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt wegens openbare dronkenschap, is door den Baad ontslagen. Door het Pruisische Rijksgerecht is dezer dagen beslist dat, ingeval de schuld- eischer van een officier diens vader dwingt, de schuld van zijn zoon over te nemen, onder be dreiging van auders de tusschenkomst des be velhebbers van dibns regiment in te roepen, de van den vsder afgedwongen verklaring daarom trent niet geldig is. Op het Wittenburgerdijkje te Amsterdam is gisteren-morgen een hevige brand uitgebarsten, waarbij een viertal jonge kinderen en een bejaarde vrouw jammerlijk om het leven kwamen. Twee kooplieden waren gistere n- morgen te 6 uren op de Catharijue Singel, te Ulrechl, aan bet onderhandelen over den verkoop van een fraai paard, waarvan de prijs f 800 beliep. Nadat de koop werd gesloten en de gebruikelij ke afdraving bad plaats gehad, viel het beest tot groote onlsttltenis van kooper en verkooper plot seling dood. Tusschen dezen ontstond nu eene woordenwisseling wie de eigenaar van het paard was. Eergisteren in den vooravond heeft iemand zich door inklimming toegang weten te te verschaffing tot de woning van mej. de wed. Croes, alléén wonende in de Langenstraat te Hil versum. De juffrouw was afwezig, eu toen zij om streeks 8 uur uit de kerk kwam eu het buis door de voordeur binnentrad zag ze door de ach terdeur iemand zich in haast verwijderen. Bij onderzoek bleek, dat de secretaire opengebroken was, een der laadjes waarin waarde geborgen was, er uit,en daaruit worden vermist f 50 ongeveer. Een pakje centen lag ledig geschud, en was benevens alle gouden en zilveren voorwerpen achtergelaten, alléén bet zilvergeld was medegenomen. Voor de vacante betrekking van directeur der stadsreiniging te Amsterdam heb ben zich reeds een vijfbonderdtal sollicitanten aangeboden, waarbij een groot aantal 1ste luite nants en kap ttins. Er moeten ouder dat groote aantal slechts enkele vakmannen zijn. De wereld is een kluchtspel voor hen die denken, maar een treurspel voor hen die gevoeleD. Hoe meaigwerf droomt de mensch van een toekomstig geluk eu verslaapt hij het tegeuwoordige. Het is een erkend feit dat de kunst reclame noodig heeft, terwijl natuur en waarheid daarentegen zich zelveu verde digen. Sommige meuschen besteden zoo veel zorg aau hun lichaam, dat men on willekeurig soms denkt, dat het huu hoogste goed eu dierbaarste kleinood is zoowel voor dit als het volgend leven. Spreek eerst met u zelf voordat gij met anderen spreekt eD gij kunt er verzekerd van zijn, dat gij nut om u heen zult verspreideu. Wee hen, die, als witgepleisterde graven, uitwendig schoon schijnen, maar van binnen vol verrotting zijn! Niemand bemint een huichelaar: de meuschen niet, daar hij allen omgang onmogelijk maakt: God niet, wijl deze de Waarheid zelve is. De huichelaar is erger dan de openbare booswicht, voor wien men zich althans kan wacbten. Het is hiermede als met een brand: slaan de vlammen naar buiten, dan komt men van alle kanten aangeloopen om te blusschan maar blijft bet vuur verborgen dau woedt het ongehiuderd voort. Laatste eerbewijzing. De vrouw van een dokter verzocht onlangs haren echtgenoot, die de gewoonte had, als een zijner paticnten uit den gegoeden stand gestorven was, achter het lijk naar het kerkhof te gaan, deze gewoonte te staken, want, zeide zij, ge hebt dan veel van een kleermaker, die zijn afgemaakt werk naar buis brengt. De ijzerkuur. Vrouw. Nu, wat zei de dokter van uwen toestand? Man. Hij vertelde mij, dat mijn bloed slecht was en dat ik ijzer moest in nemen. Vrouw. IJzer? Hoe zal je dat innemen? Man. Gesmoltfu, hoe anders? Vrouw. Maar je kunt toch geen heet gesmolten ijzer drinken? Man. Dat juist niet, maar ik kan toch wachten tot dat het is afgekoeld. Op grootvaders verjaardag. De oudste zijner kleinkinderen doet het woord. „Groot papa, wij komen u feliciteeren met uw verjaardag en hopen dat u dien dag nog dikwijls beleven moogt. En dan heeft mama gezegd, dat als u ons een gulden zoudt geven, wij die goed tiaoeten wegsteken, om hem niet onderweg te verliezen." Trots. Toen de schilder Meissonier eens voorbij eene restauratie in de Ghamps-Elysées ging, maakte een oude bedelaar eene diepe buiging voor hem, wat zooveel als bet vragen om een aalmoes moest beteekecen. „Ik heb geen klein geld bij mij," zeide Meissonier in zijn zak tastend. „Geef me dan tenminste mijn buiging terug," hernam de oude man beleedigd. IJver. Hendrik en Bertha maken hun huwe lijksreisje naar Engeland, 't Is avond en ze zitten dwepend op het dek der stoomboot, en kijken naar het draaiend licht van een der haven-vuur torens langs de kust. In 't eind zegt Benha, die nog nooit zoo iels zag: „Hoe geduldig en doorzettend zijn toch die zeelui, Hcinlief! Nu heeft de wind ik heb er op gelet dat licht daar zeker al zesmaal uitgeblazen, en telkens steken ze het weer aan!" Tweeërlei omschrijving. In zeker weten schappelijk tijdschrift wordt een „blauw oog" beschreven „als een zware kneuzing van de vliezen onder de oogholte met uitstorting van bloed, en het verschijnen van blauwe plekken in het om ringend celweefsel, dat in een opgezwollen toe stand is." //Wij hebben het er altijd voor gehouden" voegt een ander blad hieraan toe //Jat een „blauw oog" niets anders was dan het gevolg wanneer een kleine man een groote een leugenaar noemt." Volgens beriebt van den adjunct- inspecteur van bet Geneeskundig Staats toezicht, heeft het roodvonk alhier opge houden epidemisch te heersehen. De onlangs alhier gehouden bloemen tentoonstelling is bezocht door 5162 beta lende personen. Bij Zr. Mr. besluit vau 81 Maart is benoemd tot griffier bij het kantouger. te Medemblik de heer Mr. J. HVan Meurs adv, en procur. alhier, BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G Leepel en S D Fortuin; -HO Johan en G W Slingerland; J J Schipper en H de Vos; C Hogendoorn en L Hooghuijs; G Mulder en A Ouddolf; H J Zuurendonk geb. H M Boeree; H v. Opzeelaad en M Hommers; W Smit en M J Opdam; B Roest en B v. Wooning. Getrouwd: J J Schoevaart en C Thamer; K v. Veen •n J v. d. Kolk; J J v. Opzeeland en L Vooges; D H v. Eis en M E Rosenbeek; W P Cats geb. M B v. Andel; II Scholten geb. A Dragstra. Bevallen: C Becker geb. Schulpzand d. M E Jansen geb. Joosten d. M Sehabbing geb. Jongbloed d. A de Graaf geb. Valk d. M Martens geb. Hogenes d. M Brigtei geb. Koel d. D de Winter geb. Ales z. M Legel geb. Hoogeboom z. M Taekema geb. Hum mel z. J G v. d. Willige vou Schmidt auf Alienstadt geb. Brak z. ME Ouderkerk geb. de Haan z. A J Raasveldt geb. Born z. MA Machielse geb. Brauck- maun d. E v. d. Meij geb. Koeleman d. M M de Kor geb. Scheur d. M Kabel geb. Buuders; z, W v. d. Linden geb. Ruijgvoom z. MD Appelman geb. de Nijs z. G Haverkorn geb. Zwaag z. WA Bak huis Rozeboom geb. v. d. Meer d. H v. Deurzen geb. Jacques d. S de Vries geb, de Vries z. M Ras geb. Winters z. Cv. Oploo geb. de Jong d. Overleden: A W Neelis 2 mn z. Spaarne; E S v. Gulik 56 j. wed. J v. Zutpheu Korte Begijuestraat G J v. Andel 11 mu. z. Amsterdammerstraat; J W v. d. Bogaard 47 j. Sophiastraat; J Meuks 32j.Sophia- straat; MS Slender 81 j. wed. J Pelser Kraaijenh. gracht; G v. d. Berg 4 mn. d. Glasblazerstraat, B S Vau Tijn 83 j. Warmoesstraat; A v. Zou 59 j. Moerinnesteeg; D Kat 21 j. Kiu derhui sstraat; Een als leveiil. aangeg. kind van het mannelijk gesiacht van P J v. Roijen Donkere Spaarne; E M Laout 59 j. echtg. v. J Sanders Spoorwegstraat; MC Verwoerdt 67 j. echtg. v. D Metz Spaamwouder9traat; H Mole naar 6 j. z. L. Boogaardstraat; AN ten Oever 5 j. z Ged. Oudegracht; J Waning 70 j. Nieuw Heilig land; P Kraaij 61 j. Z. B. Spaarne; P J v. Aken 67 j. Schootersiugel; J G v. Harrevelt 66 j. wed. A Hodman Kampersingel. Z. D H. Mgr. J. A. Pare dis, Bisschop van Roermond, heeft benoemd; tot Pastoor te Sustereu, den Weleerw. Zeergel. heer H. W. Hillen, Professor aan het Bisschop pelijk College van Roermond, ter vervanging van den Weleerw. heer M. J. H. Janssen, die zijn eervol ontslag aangevraagd en bekomen heeft, tot Kapelaan aan de O. L. Vrouwe-kerk te Maastricht, den Eerw. heer J. H. Smeets, thans te Nieuweuhagen. Dezer dagen verscheen bij den uitgever J. F. Van Druteu te Sneek de vijfde, geheel vernieuwde druk van de Nederlandsche Staatswetten met verwijzing naar de overeenkomstige artikelen uitgegeven onder toezicht vau Mr. J. C. MeijerAdvocaat-Procureur te Leeuwarden. Deze uitgaaf bevat in een handig formaat en iu zeer duidelijken druk de verschillende Staatswetten, alles zooals luidende op 1 Januari 1885. Zulk een praktisch ingericht wetboek mag, dunkt ons, niet ontbreken iu de bibliotheek of op de schrijftafel van iederen huisvader. Het ia een onmisbaar vademecum vo»r iederen Nederlaudschefi Staats burger. De pi ijs is zeer billijk. Voor slechts ƒ1,90 is het alom verkrijgbaar gesteld. Het feit, dat dit wetboek reeds deu vijlden diuk beleeft, is voorzeker eene betere aaiibeveiing dan wij kunnen schrijven. Overigens: goede waa'* behoeft geen lofbazuin. Moge de wakke»e uitgever ook thans weder door een flink debiet voor zijue zorgen en moeite aan deze uit gave besteed, ruimschoots worden beloond. De inhoud van het zooeven verschenen St. Gregorius- llad No. 4 is als volgt: „Alleluja." Twee verzamelingen van liturgische gezangen. De nieuwe cijfermethode. Nieuwe in-folio uitgaven der officiëele zangboeken. Ingezonden stuk. Mededeeliugen omtrent de St. Gre- gorius-Vereeniging Algemeene berichten. Weder hebben zich twee zangkoren tot afdeelingen der St. Gregorius-Vereeniging gevormd, nl. het zangkoor te Irnsum en het zangkoor der St. Ignatiuskerk te Nij megen. Het Comité der Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes, den 26en Maart te 's Bosch vergaderd, heeft besloten den EXTRA TREIN DEFINITIEF TE BESTELLEN. Een ieder die er over deukt aan de Bedevaart deel te nemen, neme dus zeer spoedig een besluit. Ie lang wachten be moeilijkt de goede organisatie en kan bittere teleurstel lingen ten gevolge hebben, gelijk de meer dan vijftig personen ondervonden hebben, die in 1883 geen plaats meer koiiden bekomen. Na 12 April zal in geen geval meer een plaats kunnen besproken worden dan van ROOZENDAAL uit, in zooverre zij nog beschikbaar zal zijn. HET COMITÉ. HAARLEM 30 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a witte f 7.10 a f 7,55 rogge f 7.—a f 5.90 Haver f 4.a f 410, gerst f a j duivenboonen f 6,85 a 7,paardenboouen fa -j bruine boonen f a f Gr. erwten f a AMSTERDAM, 30 Maart. Ter veemarkt waren aaugevoerd 805 rundereu, vau welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.77. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit J 0,62 per kilo; melk- eu kaifkoeien 120 a 290, graskalv. J a 154 nuchtere kalveren J 4 a 9 schapen en lammeren a vette varkeus 42 a 54 c.; beiden per kilo.biggen a paarden J' a ROTTERDAM. SIMaart.Op de veemarkt warengisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1238 runderen, 104 vette- en graskalverea, 176 nuchtere kalveren 82 scha pen of lammeren, 444 varkeus, 231 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 49 c.; kalveren lste qual. 120 e. 2de qual. 100 c., schapen 86 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 48 en 52 c. per kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 58 2 qualit. f54, 3de qual. f 46. ALKMAAR, 28 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 24 koeienJ 175 a 225 125 nuchtere kalveren 3 a 18,vette kalveren a 525 shapen J 16 a 28varkens fper kilo. 88 ma gere dito 16 a 25,,9 bokken J 4 a 9, 4 paarden 275 a 85 lammeren f - a 30Maart. Ter veemarkt werden vei kocht - koeien van fa,218 kalveren van f 45 a 120 99nuchtere dito van f 17 a 4 2 schapen f 25 a 80 varkens 42 a 56 c. 3 magere 18 a c. per kilo. LONDEN, 39 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 3000, Kal veren 140 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 5/2 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/9, Kalveren 3/8 a 6/- Zwijnen 3/8 4/4 LEIDEN, 28 Maart. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt. 2 heet. tarwe winter- azomer- ƒ-,af 2bect. rogge winter- J a zomer- -,a 6 heet. gerst zomer- a -.chevalier a -10 heet. haver, zware- De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual 58,— a 52.2de qual. f 50.— a 44. SCHIEDAM, 31 Maart. Moutwijn per Ned. vatfl0,25 Jenever f 15,75, Amsterd. proef f 17,Spoeling f 1,60 dito commissie f 1,40. HOORN, 28Maart. Op de weckmarkvan heden waren de prijzen eu aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 7,50 a 8,50 - heet. rogge f heet. gerst 6.550.— heet. haver f 4,50 mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f 7,a 9—.gele heet paardeboonen f aheet. erwten J a heet. groene 10, a 12,heet. grauwe ƒ10.a 12,— heet. witte J heet. aardappelen J a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalda waren als volgt: 10 paarden van f 60 tot 250 veulens f a koeien van f —tot88 kal veren van 5 tot 20, schapen van tot 500 lammeren van 20 tot 27,5 varkens van 14 u 20, zeugen a 117 biggen van 5a 10, ALKMAAR27Maart. Aangev. 1400 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe J 7,25, a 8rogge 1 agerst 5,25 a 5,50, dito chev. J 675 a 6,25 haver 3.50 ƒ5,— paardenboonen 6,50 a - bruine dito 9,70 a 8,75, duiven dito -.kanariezaad -» rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten 12,a 16,grauwe dito 10,a 14,vale dito ƒ13,— a 9,— Witte f a Kaas. Heden ziju ter waag gewogen 1059tapels, wegende 22,789 kilo. hooi kleine f 26commissie f 26,— middel- belbare f2550 laagste prijs f;Gras kleine f com missief middelb. f laagste fper 50 kilo. PGRMEREND, 31 Maart. Kaas: aangevoerd 64 stapels prijs der kleine kaas 129,middelbare boter 1.05 a 1.10 per kilo. Runderen: aangevoerd 99 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kaifkoeien 185 Vette kalveren aaDvoer stuks prijs 100 a 70 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 44Ö9tuksprijs f4 a 16 per stuks haudel vlug. Vette varkens: aanvoer 5 4 stuks, prijs 46 52 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 96 stuks, prijs f 18 a 33 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 307atuks, prijs f 6 a 9 Amsterdam, 31 Maart 1835. Prijzen der onderstaande effecten Nederland. Cerlif. Werk. Schuld Spanje. L' urklj e Uigypte. 5 1' 2 4 4 4' 4 Hongarije. Obl. Leeuiug 18676 Gotulleeuingg Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in pxpior (Mei.Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 6 Portugal. Obl. buiteul. 1863-803 Rusland. bij Nope (,'omp. Oude Kussen. Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1876 (l'erpetueele). Obl. Alg. Schuld 1865 s 1869 - Obl. Leeuiug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Cotumoia. Obligatien43 Peru. Leeuiug 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale bank divid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aund M. tot Ezpl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Itsl. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatach. Aand, 5 Balliscbe Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aaud5 Kurak Chark. Obl. yiOOO. 5 Morscbausk Sjisran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PUfiMTE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 v Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staal.l. 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pot geuotter- pCt. koers 2'*67»/,, .8 4 Italic. Rusland. ttuiueulo 5 5 di v SO3/, :oi>/, 96 V, 87 90 653/, 66 44>/, 993/, 807» 957, 457, 577.» 7 57, 67 1103/, 119'/, 1771 87, 6;/ia 118 152,7„ 109 72 139 58'3/l6 1217/, 7/, 877, 917, 55 54 131»/, 127, 1247, 1027, 105 101 987- 983/t 104 111 138 13D/, 1247, LAATSTE BE RICHT EK". BERLIJN, 31 Maart. Er beerscht iade stad thans reeds eeue buitengewone drukte. De meeste bedrijven staau stil en de werk plaatsen zijn gesloten. Yon Bismarck zal van den Keizer eeu gouden vorstenkroon ten geschenke ontvangen met toepasselijke ins criptie. PARIJS 31 Maart. Havas maakt eene nota openbaar, waarin beriebt wordt, dat de President der Republiek aau den beer Brisson, voorzitter der Kamer, heeft voor gesteld eeu nieuw ministerie te vormen. Deze beeft gemeend die opdracht niet te moeten aanvaarden. De President der Re publiek heeft daarna den heer de Freyci- uet ontboden, om hem bet voorzitterschap van den ministerraad aan te bieden. De beer de Freycinet heeft een bedenktijd van 24 uren gevraagd eti heden avoud eeue samenkomst met Grévy gehad, maar nog geen definitief antwoord gegeven. M.EDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Ik heb op mij zelf de krachtdadigheid van de Capsules Guyot ondervonden; ik kan ze dus met goed recht aanbevelen. Ik heb mij er van bediend tegen een opzwel ling der amandelen, die mij het spreken belette en ik heb er deu besten uitslag mede verkregen, zoodat ik 'dan ook zorg draag dat dit kostbare geneesmiddel mij nooit ontbreekt. O Priester te S. Men erkenue geeue Capsules Guyot, voor echt, dau dan die, welke vervaardigd zijn 19 Rue Jacob, Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3