MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. De moord te Maastricht. Voor geest en hart. Hoop veel, want de maat der hoop is die der te ontvangen weldaden. Zijt gij uwe drifteu niet meester, vrees dau voor den val. Vreugde is de gezellin der onschuld. Arglist is eene wijze van denken, slechts eigen aan zeer bekrompen meuschen en wèl te ouderscheiden van verstand waarvau zij den schijn aanneemt. Hij, die wachten wil met de waar heid te zeggen, tot dat hij geheel onaf hankelijk is, hij kan er zeker van zijn voor goed heen te gaan, voordat hij een mond heeft opengedaan. Ter behartiging. Allerlei. «Egoïst!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 15 April. De Heer B. Zuid hof, alhier is voor ƒ17,562 aannemer ge- wordeu van nieuwe dukdalven enz. in de Yoorzaan te Zaandam. Kerknieuws. kiezing van leden van het kiescollege werd gehou den eene stemming voor de verkiezing van notabelen in dezelfde consistoriekamer te doen plaats hebben. Deze weigering lokte eenige woorden uit, die den heeren kerkvoogden aanleiding gaven hun voor ganger als lasteraar aan te klagen. De officier van justitie lichtte in het breede zijn eisch toe en meende, met aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeling tot een geldboete van 1 25, subs. 5 dageu gevangenisstraf, te moeten vra gen. De beklaagde verdedigde zich in een kort door hem zelf gevoerd pleidooi. Uitspraak over 8 dagen. Armand Peltzer, de voornaamste schuldige in het veelbesproken rechtsgeding van voor twee jaren, is Vrijdag in de gevangenis te Leuven overleden. Volgens een bericht van de N. R. Ct. moet Zaterdag-middag te Wageningen eenige opschudding veroorzaakt zijn door een losgeraak- ten karbouw van de Rijka-Laudbouwschool. Het dier holde als dol door de straten, gevolgd door een talrijke menigte. Eindelijk slaagde men er in het woedende beest tot staan te brengen en te bin den. De pogingen, om het weer naar de boerderij der school terug te brengen, mislukten echter, zoodat men het heeft moeten afmaken. Gelukkig zijn er geen ongelukken veroorzaakt. R a p 'n a e I's beroemde «S i x t ij n s c h e Madonna,"uit het museum te Dresden, is volgens den Manchester Guardian, door de Britsche Regeering te koop aangeboden. De gevraagde som is 150,000(/ 1,800.000). Dezer dagen kocht een koopman, die bij Rotterdam rondventte, een getijdenboek met platen voor f 72. Hij verkocht het aan de firma S. Sarluis en Zoon, in Den Haag, voor f 625, die er nog een koopje aan heeft. Een schutter teZntfen, die te veel aan Bacchus had geofferd, gaf aan den kapitein zjju wapen over, zeggende: „Ziedoar; ik doo neet meer met." Een eigenaardig familiefeestwerd onlangs in de Eransche stad Billom gevierd. Een honderdjarige dame woonde daar het doopmaal van den kleinzoon van haar kleinzoon bij, en vijf geslachten waren er vertegenwoordigd De Edammer politie maakte pro- ces-verbaal op tegen een man, die, zonder de bevoegdheid te hebben, geneesmiddelen verkocht. De «dokter" wordt ook verdacht van bij een zijner «patiënten" gestolen te hebben. In Norder. (Oostfriesland) beeft men vóór eenige dagen bij het graven van de fondamenten voor een nieuwen stoomketel in de branderij van den heer Ten Doornkaat ge vonden een stoottand van een mammouth, die ongeveer V/t meter lang eu vrij goed gebleven is. Behalve verscheidene andere stukken beer. werden ook ongeveer 20 kiezen gevonden. Ook deze zijn vermoedelijk mammouthkiezen. Uit Brevanza wordt aan het blad Provincia di Vincenzia gemeld, dat daar den 6n dezer zooveel sneeuw gevallen is, dat hij vijf meters hoog ligt. Alle verkeer is er door gestremd. De Limburg Courier geeft een verhaal var. den moord op den heer Van Oppen te Maastricht en zijne dochter, waaraan wij de volgende bizonder- heden ontleenen: De moordenaar was uit het kantoor der kler ken in dat der heeren Van Oppen doorgedron gen, waar hij mr. Van Oppen, zoor., aantrof, aan wien hij vroeg den vader te spreken. Op diens afwijzend antwoord zeide Timmermans: Zoo, is papa niet te spreken; nu dan, met u kan ik ook de zaak vereffenen." Hij lostte te gelijk een revolverschot, waarvan de kogel in den arm van mr. Van Oppen drong. Deze nam daarop door de deur van de gang de vlucht, waarop T. nog maals schoot, doch niet raakte. De jonge advo caat, hoewel gewond, had de tegenwoordigheid van geest, de deur af te sluiten en liep onder den uitroep: «Vlucht, daar is Timmermans", den lan gen weg door de gang naar de straatdeur, om die eveneens te sluiten. Ware dit gelukt, dan zou Timmermans ingesloten geweest zijn en de dub bele moord voorkomen. Doch het slot van de deur was stuk. Met eene laatste krachtsinspanning trachtte Van Oppen Jr. de deur dicht te houden, doch zijne kracht schoot te kort. De moordenaar rukte de deur open en bracht den zoon met een dolkmes eene gevaarlijke wonde in deu buik toe. Op het gerucht kwam de heer Van Oppen, vader, aanloopen. T. loste dadelijk op dezen een schot en verwondde hem in de borst. Nu hief hij het dolkmes in de hoogte om zijn weerloos slachtoffer te treffen, doch mevr. Van Oppen eu de oudste dochter kwamen de deur der keuken naar de gang, en wierpen zich tusschen beiden. Mevr. Van Oppen omvatte de hand, waarin T. de revolver hield, terwijl de oudste dochter die greep, welke het dolkmes omknelde. Een vree- selijke worsteling ontstond thaus. De dochter, 19 jaren oud, viel op haar knieën en smeekte deu ellendeling haar te dooden, doch haren vader te sparen. Een dolksteek in den arm van het heldhaftig meisje was het antwoord. De woeste ling slingerde de beide vrouwen van zich af, viel als een bloeddorstige tijger op den vader en bracht hem met zijn dolk doodelijke wanden in borat en rug toe. Intusschen was de zoon naar Dr. Nijst, die in de nabijheid woonde, geloopen, om hulp te zoeken, doch zeeg in diens huis bewus teloos neer. Het overige is bekend. Alleen verdieut nog vermelding, dat de dochter, hoewel uitgeput door bloedverlies, zich herhaaldelijk naar den toe stand haars vaders informeerde Men gaf haar de meest geruststellende verzekeringen. Toen zij haar einde voelde naderen, zeide zij: «Als ik nu maar papa het leven heb gered, sterf ik gaarne." Maandag jl. werd het stoffelijk overschot van mr. Eug. Van Oppen en diens jeugdige dochter, welke beiden Donderdag jl. op zulk eene treurige wijze om het leven kwamen, grafwaarts gedragen. Zelden zag men te Maastricht grooter lijkstoet. De beide kisten waren bedekt met bloemen en kransen, welke door de familieleden en door vrienden van de overledenen daarop waren nedergelegd. Te 11 uur werden de lijken op de gebruikelijke wijze uit de woning van dr. A. Van Óppen, broe der van den overledene, afgehaald en naar de St. Servaliuskerk gebracht, waar op indrukwek kende wijze de uitvaart werd ge ierd. Na het eindigen van den godsdienst had de teraardebe stelling plaats in de naburige gemeente Amby, waar de kisten iu het familiegraf van de overle denen werden bijgezet. Op het graf werdén toespraken gehouden door den heer mr. Nijpels, namens de balie van Maastricht en 's Bosch, den Pastoor-Deken van St. Ser- vaas, den Hoogeerw. heer Rutten, en door den vriend en studiegenoot van den overleden advo caat, mr. Rivaux, van Nijmegen. Dr. Van Oppen bedankte namens de familie voor de betoonde deelneming. Ook het derde slachtoffer van den moord e- naar Timmermans, Mr. Vau Oppen jr., oud 22 jaren, is gisteren-morgen overleden. Hoe meer wij iemand beminnen, des te grootere zorg wijden wij hem toe; want iemand beminnen, is hem het goede gun nen. Daarom bemint hij niet, die de fouten ontveinst eu het onkruid welig laat groeien. Iu kleiuoodiëu worden geen smetten ge duld; eu het geringste gebrek doet de waarde der parel dalen. Gij moet hem, dien gij bemint, zoodanig verzorgen en beschaven dat hij geheel vlekkeloos worde. Zelfs klei nigheden doen dikwpls veel kwaad. De doorn is een nietig ding, en toch hindert hij den leeuw grootelijks in het gaan. Hoe meer gij iemand liefhebt, des te nauwkeu riger moet gij al zijne gebreken bestrijden. Verplichtend. «U zal mij verplichten, Mijnheer!" schreef een kleedermaker aan een slechten klant «met de betaling mijner rekening, anders zal ik u tot betaling moeten verplichten!" In verlegenheid. Een Amerikaansch redac teur werd onlangs door een vagebond op zijn bureau oveivallen en mishandeld, 's Mans echt- genoote liep het huis uit en de straat op, ter wijl zij uitriep: «mijn man wordt door een schavuit vermoord." Iemand, dien zij tegenkwam snelde de woning binnen om te helpen en kwam weldra op het tooneel van den strijd, terwijl de vrouw naar een geneesheer snelde. Wie be schrijft echter hare verbazing toen zij, na een paar minuten terugkeerende, ontwaarde, dat de beide kampioenen nog steeds vechtende over den grond rolden, terwijl de redder, met de handen in de zakken, bedaard naar het geva] stond te kijken. «Waarom help je mijn man niet?" riep de dame. «Vraag excuus mevrouw," antwoordde de aangesprokene, „u heeft zooeven geroepen: «mijn man wordt door een schavuit vermoord," nu ben ik ia deze plaats geheel onbekend en ik heb met den besten wil der wereld niet kunnen ontwaren, wie van de beide heeren eigenlijk de schavuit is." Een opgelost vraagstuk. Het vraagstuk van waar toch de taal moge gekomen zijn, werd door een schooljongen opgelost in een antwoord aan zijn zusje. Deze was met haar leesles bezig en vroeg half schreiend: Paul, waar komen toch al die woorden vandaan? Van het twisten der meuschen; dan komt uit het eene woord het andere voort, zeide hij. Vriendelijk. «Waar denk je aan?" «Aan niemendal!" De vlugste courant. Een dames-kransje is het vlugste avondblad. Het levert de sensatie gebeurtenissen nog vóór dat ze geschied zijn. Overstemd. A. Nu, wat zegje van zoo'u onweer? B. Onweer? Daar heb ik niets van ge hoord. A. Onmogelijk; heden-middag om twaalf uur heeft het zoo gedonderd, dat ik meeude de wereld verging. B. Om twaalf uur? O, nu weet k waarom ik niets daarvan heb gehoord. Op dien lijd had ik juist een kleine woordenwisseling met mijne vrouw. Alternatief. Vagebond, (voor een hotel de geuren inademende, die uit de keuken komen) Nu wenschte ik wel dat iemand mij een daalder leende, of dal ik zulk een hevigen maag-catarrh kreeg, dat mij alle eetlust verging. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Wesselink en J M Willems; P Brinkman en A M Jung; A R W Geij van Pittius en A C AP Blanken; F J Voorderhake en M MBioek- huijzen; A J Priors en E C Plemp; J J Burgera en P Jonekbloedt; J TuijnenJ Bloemzaad; D Paap en A A Horsman; H C Huberts en A v. Galen; J P de Vries en P Baten; G Serné eu H Vesteeg; H Ij Groenevelt en A C de Lugt; SA Kan en M Mok; J v. Gastele en J C H v. Galen; A Bosch en P M. v. Ranswijk. Getrouwd: J Tekamp en H E Storm; HJ Wichers en J G Albarda; H C Johan eu G W Slingerland; W J Segaar en C M v. Breugel; W Smit en M J Opdam; J J Schipper en H de Vos; C Hogendoorn en L Hooghuijs, G Mulder eu A Ouddolf; H J Zuurendonk en H M Borree; H v. Opzeeland en M Hommers; B Roest en B v. Wooning; J Jansens en J M Evers. Bevallen: C M de Nobel geb. Immer z. A Daneel geb. Jochems d. A C Giebing geb. Giesken z. A Nelissen geb. Huel ME Divendal geb. v. Hazebroek d. AM Baumeister geb. Menke d. M Reith geb. Tegelaar z - A de Vries geb. Kuiper z, A GVoigt geb. Berkenkamp z. J H Nobels geb. Kruijer z. 5 M de Loor geb. Snellens z. E H Maas geb. Ren- selaar d. M T v. Corstanje geb. Cruijee d. M C Eliasberg geb. Zimmerling d. N v. d. Heuvel geb. Sipkes d. CE Knipper geb. Frans z. E Brand geb. Taffijn d. P M E M Dreijer geb. Breems d. G Boeree geb. Boolman d. J v. Rosendaal geb. Boeré d. D Hoes geb. ter Mets z. J M de Langen geb. Stol d. A A v. d. Snel geb. Schneider d. P J Cuijon geb. Visser d. M J v. Bruggen geb. v. Huizen d. V Broekmeijer geb. Knoppers d. S Mollema geb. v. d. Leij z. Tv. Langen geb. Drost z. A G E Peereboom geb. Scheelings z. M v. Hesteren geb. Vervat z. J Aghina geb. Spijkman d. W A Bor geb. Bohlerink d. Overleden: L C Wolffenbuttel 43 j. Frankenstraat; J Voigt 20 mn. z. K. Heerenstraat; S Slagter 5 mn. z. Zijlstraat; H Soellaart 21 j. TulpenBtraat; S Arets 90 j. wed. C Kuijken Brouwersvaart; J J Boes mans 79 j. Nieuwe groenmarkt; F A J v. Hoekelen 6 mn. z. Papent. Vest; J Q Ho snfft 45 j. Kenaupark; P Boon 43 j. Kenaupark; A Prins 78 j. wed. P v. d. Laan Schachelstraat; W v. Geuns 35 j. echtg. v. H T Vermaas Oranjeb. laan; W Huchshorn 10 j. z. Gr. Markt; P M de Bell 38 j. L. Annastraat. J H Eeken 3 j. z. Molensteeg. S v. Tbijn 49 j. War moesstraat. J B v. Schoonhoven 36 j. Amsterdammer straat. C M v. Dobben 2 j. z. Verwulft; D Jantz 72 j. Nieuwe Landje. WA Smit 5 j. z. Koksteeg. F W Hermanie 60 j. Rozenpriëelstraat. D Tijdgaat 72 j. Janstraat. A Aldert echtg. v. J v. Maris Gast huislaan. A de Gent 79 j. wed. G v. Waveren Gr. Houtstraat. J Mensert 3 mn. z. Amsterd. Vaart. Twee als levenl. aangeg. kinderen van het mannelijk geslacht van J C de Wilde Oranjestraat. ESWenting 2l j. Janstraat. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor te Spierdijk den Weleerw. heer J. Karsten; tot Pastoor te Spaarnewoude aan de Lie den Weleerw. heer L. A. J. Schudelaro; tot Pastoor te Oude Schild den Weleerw. heer A. H. W. Kaag; tot Pastoor te Haastrecht den Weleerw. heer G. J. W. Quant; tot Pastoor te Waddinxveen deu Weleerw. heer A. Rutten; tot Pastoor te Tholeu den Weleerw. heer J. M. L. Merker; tot Vicaris te Veere den Weeleerw. heer J. Bakker, die Kapelaan was te Kastrikum. Zaterdag-namiddag zijn Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's Bosch, en zijn Secretaris de Zeereerw. heer Van Rijscwijk te Rome aangekomen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch, Mgr. A. Godschalk. heeft benoemd: tot Pastoor te Beuningen den Weleerw. heer J. C. Van Steen; tot Kapelaan der Kathedrale kerk te 's Bosch den Weleerw. heer J. F. Broekman, en tot Professor aan 't Seminarie 1ste Sectie te St. Michiels- Gestel den Weleerw. heer A. F. Diepen, Priester van het Seminarie. HAARLEM, 13 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a -,witte f 7.90 a f7,70 rogge f6.—a f 5.95 Haver f 4.— a f410, gerst f a -.duivenboonen f-,a 7,75; paardenboonen fa -j bruine boonen f a f Gr. erwten f y— AMSTERDAM, 13 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 799 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.76. dito 2de qual. f 0.70. dito 3de qualiteit /J0.60 per kilo; melk- eu kalfkoeien 140 a 260, graskalv. J a 151 nuchtere kalveren 6 a 10, schapen en lammeren a. vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERD AM, 14 April.Op de veemarkt warengisteren eu heden aangevoerd: 3 paard, 1981 runderen, 36 vette- en graskalveren, 198 Jnuchtere kalveren llOscha- pen of lammeren, 479 varkens, 184 biggen,- bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 c. 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 e.; kalveren 1ste qual. 115 e. 2de qual. 95 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 50 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt 1ste f 54 2 qualit. (50, 3de qual. f 42. ALKMAAR, 11 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 5 koeien 175 a 200 89 nuchtere kalveren /4a 18,vette kalveren a591 shapen J 16 a 28varkens fper kilo, 59 ma gere dito 16 a 23,,11 bokken 5 a 9, 2 paarden 95 a 90 lammeren f - a 13April. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van f240 a 255,336 kalveren van f 30 a 120 72nnchtere dito van f 17 a 5 1 schapen f 30 a 106varkens 44 a 52 c. 3 magere 18 a c. per kilo. LONDEN, 13 April. Terveemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 14000, Kalveren 70 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/4 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 4/- 4/6 LEIDEN, 11 April.. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: Sheet, tarwe winter- -,a -,—zomer- f-,— af 2hect. rogge winter- -,— a -,—.zomer- -,a -,— 5 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier -,a -.8 heet. haver, zware- -,a De prijs der boter was heden per 4 vatlste quaf 46.— a 52.—, 2de qual. f 44.— a 38. SCHIEDAM, 14 April. Moutwijn per Ned. vat f10,25 Jenever f 15,75, Amsterd. proef f 17,— Spoeling f-,50 dito commissie f 1, HOORN, 11 April. Op de weekmark van lieden waren de prijzen en aanvoeren der granen als voigt: - heet. tarwe -,— a 8,50 - heet. rogge fheet. gere 6.5.50 heet. haver f 4,— mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine f 7,— a 8gele f heet p ardeboonen f 6,a 7heet. erwten j a hect.groene ƒ10, a 12,— heet. grauwe 11.50a 13,— heet. witte f -,heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 10 paarden van f 55 tot 200 veulens f a koeien van f tot kal veren van tot schapen van tot 600 lammeren van f 28 tot 17,—— varkens van A zeugen a 162 biggen van 5a 9, PÜRMERBND. 14 April. Kaas: aangevoerd 128 stapels prijs der kleine kaas f31,— middelbare f boter 1.a 1.10 per kilo. Runderen aangevoerd 147 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 249 Vette kalveren aanvoer stuks prijs 6 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aauvoer 361stuks, prijs f4al6 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 69 stuks, prijs 44 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 46 stuks, prijs f 15 a 30 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 2S6stuks, prijs f5 a 9 ALKMAAR10 April. Aangev. 1000 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe ƒ7,70, a 820, rogge J 6,agers' 5,25 a 5,75, dito chev. 7— a 7,20 haver 4. ƒ5,paardenboonen 6,25 a - bruine dito 9,50 a 8,50, duiven dito -.kanariezaad a -, rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ10,— a 16,grauwe dito 12,a 14,vale dito ƒ14,— a 9,— Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 174stapels, wegende 27,078 kilo. hooi kleine fcommissie f middel- belbaref—laagste prijs f;Gras kleine (29,50 com missie f 28— middelb. f 26.50 laagste f—per 50kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 14 April 1885. Prijzen der onderstaande effecten (jouotter- pu<t. de kotrs NeJarlond. Gertif. Werk. Schuld2', 67", 8 79>/s Hongarije, übl. Lecuing 18675 Goudieeuiug5 Italië. Obl. Ransel. Leen. 1860-64, 5 Oostenrijk- Obl. in papier (MeiNov.). 5 i, u zilver (Jan.—Juli). 6 Portugal. Obl. buiteuj. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Clomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Ainst. L 20-100 5 Spanje Obl. bnitenl. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Rerpetueele). 4 Turkije. Obl. AJg. Schuld 1865 5 nu tt 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columola. Obligation4a Peru. Leening 18706 1872.5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol]. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gesteinp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. 1000. 5 Morscliansk Sysran Aand. 5 Riasclik Wiasma 5 Huuieulo. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Gert. 7 PR.EMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 S Rotterdam8 Gemeente Grediet. 8 Belgle. w Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats!. 1854. 4 18605 .j 1864. e Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 21/,. 3 pet. 100 v, 96 83 89 62s/,s ®3l/s 431/, 94 76 89V, 45 53 110»/. 119'/, IS 8?/e 6'/,, 112 150 108'/, 72 139 92 56'/, 115 513/4 83 85 51 51'/, 128 U5/8 124'/, 102'/, 105'/, 100 97 983/8 101 109 133 128 121 Bij Zr. Ms. besluit is aau den Wel eerw. beer J. van HeivoortKapelaan te Amsterdam, verlof verleend tot het aan nemen der hem door Z. M. den Keizer van Duitschlaud, Koning van Pruisen, ge schonken krijgsmedaille van staal. BERLIJN, 14 April. De heer von Schor- lemer-Alst, sinds lang een der hoofden van het Centrum, heeft zijn mandaat als lid vau deu Rijksdag om redenen vau gezond heid, nedergelegd. LONDEN, 13 April. Iu het Lagerhuis verklaarde Gladstone, dat er van Lumsden geene bevestiging ontvangen is van bet gerucht omtrent het voortrukken der Rus- seu. Uit Petersburg was liedeu een mede- deeling ontvangen, in welke terloops de verzekering herhaald wordt, dat er geen zoodanig voortrukken overeenkomstig de bedoelingen en de bevelen der Russische Regeeriug kon plaats hebbeu. Heden-namiddag heeft de Admiraliteit besloten nog vier koopvaardij-booten als kruisers te bewapenen. Twee daarvan zul len in de Australische wateren dienst doen. Het aantal schepen, die voor den actieveu dienst worden uitgerust, is zóó groot, dat men ter bemanning al de marine-officieren zal uoodig hebben, zelfs die van de re serve. MEDEDEELINGEN, a 10 Cents per regel. Ik heb drie flacons Capsules Guyot ge bruikt tegen eene verstopping, die mij bra- kiugeu veroorzaakte en ik heb er den besten uitslag mede verkregen. Deze hebben eene zeer snelle uitwerking teweeggebracht. E. controleur der belastingen. Men hoede zich voor de talrijke namaaksels en eische op het etiket de handteekemug E. Guyot in drie kleuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3