Voor geest en hart. Waar achterdocht verwekt is, ziet men niet meer met gezonde oogeu, hoort men niet meer met gezonde ooreu, voelt men niet meer met gezonde harten. Het spel der verbeelding wordt een feit, het nietigst insect wordt eeu monster. Het huisgezin is de eerste en voor naamste school, waarin ons karakter ge- yormd wordt. Zoo menigeen spreekt van de ontelbare malen, dat hij succes had of werd aange zocht voor iets en bewijst hoogstens, dat hij nog niet tot drie kan tellen. Velen vreezeu nog meer zich belache lijk, dan zich verachtelijk te maken. Met honden vangt men hazen, met lofprijzingen de dommen en met geld de slechten. Ter behartiging. De werkeloosheid van den geest is eeu levende dood,een wakende slaap, want een leven, dat niet geheel besteed wordt om goed te leven, verliest zijn waarde en be- teekenis. Hebben dezulken hun slaap uit geslapen, den vinden zij niets in hunne handen. De tijd is iets heiligs, hij is zooveel waard als de eeuwigheid; immers van de zorg om het leven niet zonder vrucht, de dag niet zonder goede werken te laten voorbijgaan, hangt het eeuwige geluk af. Terecht verwacht gij vruchten van uwen boom en oogst van uwen akker, maar waarom die niet van uzelven gevorderd Wees uw eigen vruchtgebruiker: want gij zijt uw eigen kostbare hoeve, uw eigen winstgevend landgoed; en gij nu, die van het uwe vruchten verlaugt, eisch die aller eerst vau uzelven. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. VI, 7 LONDEN, 28 April. Heden wordt er Ka binetsraad gehouden, waartoe Lord Spencer uit Dublin ontboden werd. Het onderwerp der beraadslaging zal het antwoord zijn van Rusland op Engeland's dépêche van 21 dezer, waarvan de tekst beden in de vroegte bier wordt verwacht. Lord Granville kent reeds ongeveer den inhoud er van. In het Lagerhuis zeide Gladstone, dat de Regeering geene bevestiging heeft ontvangen van het bericht omtrent een nieuw gevecht tusschen Russen en Afghaneu. Het Hoogerkuis heeft bij derde lezing het Egyptische leenings-ontwerp aangenomen. St. PETERSBURG, 28 April. Het tele- graphisch bericht van gisteren uit Londen luidende: Reuters Offi.ce meldt, dat de oor log onvermijdelijk is, eu de Czaar heden naar Moskou gaat, waar hij zijn manifest zal uitvaardigen, wordt officiéél in zijn ge heel, zoowel als in de onderdeelen onjuist BRUSSEL, 28 April. De Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft eenstemmig aangenomen het wetsontwerp, waarbij de Koning wordt gemachtigd te worden Sou- verein van den Congo. Naar de Indépendance beige uit St. Peters burg verneemt, is er heden raad gehoudeu bij den Czaar. Behalve raadsheereu en offi cieren, waren daarbij verscheidene gewich tige personen tegenwoordig. In den loop der discussie stelde De Qiers voor eenige kleine concessiën te doen, ten einde aan Engeland den weg te openen tot een eervollen terugtocht. Dit voorstel werd eenstemmig verworpen. Aan hetzelfde blad worden uit St. Petersburg eenige mededeeiiugeu gedaan omtrent Rus land*^ antwoord. Hoewel iu hoffelijken vorm gegoten, is hèt zeer ferm van toon en komt het op geene eukele der vroegere verklaringen of aanspraken terug. Weener bladen verhalen van een „beschimmeld huisgezin." De leden daarvan: man vrouw en twee kinderen, hadden last van een uitslag in den mond, welke zich weldra ook over het geheele lichaam verspreidde, en de ge neeskundige, wiens hulp men inriep, verklaarde na een microscopisch onderzoek, dat deze huid uitslag aan hunne vochtigs woning te wijten was. Hun linnengoed, dat iu vochtige kasten gele gen had, was daar langzamerhand overdekt met een haast onzichtbare witte schimmel, welke zich bij het dragen van het goed aan de huid meedeelde. De beschimmelden zijn spoedig gene zen, en hunne woning, een nieuwgebouwd huis, wordt nu kunstmatig gedroogd. Aan de Berlijnsche hoogeschool zijn weder 15 Turksche jongelieden als student ingeschreven. Zij moeten echter beginnen met een half jaar lang Duitsch te leeren. Beste sinaasappelen. Sinaasappelen moe- ten niet naar de grootte, maar naar de zwaarte gekozen worden. In Spanje, waar de lekkerste sinaasappelen zijn, wegen de fruitvrouwen, wan neer zij door eene kleinigheid boven den markt prijs omgekocht worden, eiken sinaasappel van haar voorraad vooraf en kiezen de zwaarste uit voor den klant, die het meest geeft. Zaterdag is van Deventer naar Leeuwarden overgebracht de korporaal K. van het le regiment huzaren om voor den krijgs raad terecht te staan wegens het voortdurend weigeren om dienst te doen. In den zomer van 1884 was hij bij eene manoeuvre van het paard gevallen, waardoor hij eene lichte schenkelver stuiking had gekregen waarvan bij, naar't oordeel der militaire geneeskundigen, reeds sedert lang is genezen. Hij hield evenwel steeds vol, dat hij niet in staat was dienst te doen: zelfs beweerde hij dat lijj zijn paard niet kou poetsen. Nadat hij herhaalde malen zoowel te Deventer als te Arnhem en Groningen gekeurd was, zal hij zich voor den militairen rechter moeten verantwoorden. Een sportsman te Milaan bereed dezer dagen een paard, dat op zeker oogenblik woedend werd en zijn berijder ter aarde wierp. Daarop keerde het beest zich tegen zijn meester, beet hem in aangezicht en borst en zou hem gedood hebben, als niet spoedig hulp was komen opdagen. De wetgevende vergadering van den Amerikaanschen Staat Connecticut heeft nu eene wet aangenomen, waarbij een boete van 5000 dollars of twintig jaren gevangenisstraf gesteld wordt op het vervaardigen en gebruiken van dyna miet tot een misdadig doeleinde. Voorts worden handelaars iu de genoemde ontplofbare stof aan een streng toezicht onderworpen. Een Eugelsch landeigenaar had berekend, (lat de wespen in zijn boomgaard jaar lijks minstens 10,000 appelen, even zooveel peren en pruimen, en 20,000 perziken of abrikozen ver nielden. Hij loofde nu aan de kinderen van het dorp een penny voor iedere wesp, en zoo kreeg hij in een jaar 3400 doode wespen en 1280 nesten met een paar millioen jonge insecten, die allen verdelgd werden. Dezer dagen werden een aantal menschen te Tiel op straat verschrikt door een hond, die blijkbaar dol was. Het schuim stond hem op den bek, hij liet de tong uithangen en vloog telkens op de voorbijgangers aan zoodat menigeen, bevreesd voor ongelukken,uitschreeuwde: „Sla hem dood Een schoorsteenveger had den moed zich daaraan te wagen en doodde het dier, waarna het door een Rijksveearts werd onder zocht. Bij dat onderzoek bleek echter dat de hond niet dol was geweest, maar wel lijdende was aan een andere ziekte. En nu wordt tot bevreemding van velen, de afmaker van het gevreesde dier, die dacht een goed werk ten algemeeue nutte te hebben volbracht, vervolgd. Natuurlijk is men zeer nieuwsgierig naar de uitspraak welke hierop zal moeten volgen. Een jong haasje, dat denland- bouwer J. Driessens te Blerik jl. Zaterdag in handen kwam en dat hoegenaamd geen voedsel wilde gebruiken, werd door hem aan zijne kat toevertrouwd. De kat nam het haasje liefdevol op, voedt en verpleegt het en koestert het nog meer dan hare eigen jongen. Een eigenaardige muziekuitvoe- ring had dezer dagen te Bern op het Schdnzli plaats. Er moest een ambtelijke feestmarsch ge kozen worden voor het „eedgenootschappelijk schuttersfeest", dat in Juli a. s. te Bern gevierd wordt. De kapelmeester Koch, van Miinchen, had voor dat doel zeven muziekstukken gemaakt, en hij liet die nu voor de inwoners van Bern uit voeren, opdat zij daaruit een keuze konden doen. Bij de eerste drie stukken was de belangstelling der hoorders slechts flauw, maar zij steeg meer en meer, en bij den zevenden marsch geraakte het publiek iu geestdrift. Dit stuk werd dan ook met een meerderheid van 50 stemmen gekozen voor het feest. De wijs van een Zwitsersch volks lied is in dien marsch verwerkt. Een uitstekend criticus eindigde dezer dagen zijn verslag over een zangeres aldus „Mile X. is niet van talent ontbloot, maar ik geloof niet, dat er in haar ooit de stof van een ster schuilt". Een hooghartig roover. Roover. Haiti Reiziger. Wat verlangt ge? Roover. Een aalmoes. Reiziger. Daar heb je een gulden. Roover. Je hebt nog meer geld. Voor den dag er mee. (De reiziger geeft hem zijne beurs) Je hebt een horloge, ook dit eisch ik. Reiziger, (terwijl hij sidderend het horloge overhandigt) Maar om 's hemels wil, nu heb ik niets meer, hoe moet ik nu ver der reizet:? Roover. Ik ben niet zoo hardvoch tig als ge wel denkt (hij geeft den reiziger een dubbebje), hier, heb je een aalmoes. Onbegrijpelijk. Nathan, (in de schilderij zaal van zijn vriend) Hoeveel kost deze schilderij? Mozes. Ik weet het waarlijk niet. Nathan. Hemel, hoe kan iemand pleizier aan iets hebben, als hij niet weet wat het kost. Wel mogelijk. Vrijwilliger. Papa, ik heb weer geld noodig. Vader, 't Schijnt, dat je dorst grooter is geworden, sinds je in dienst bent. Vrijwilliger. De mijne niet, papa, maar wel die van den sergeant-majoor. Dubbel motief. Mevrouw X. Goeden mor gen, juffrouw Clara, gaat ge heden-avond ook naar het casino-bal? Clara. Neen, 't gezelschap is me te gemengd en ik ben ook niet uitgenoodigd. Zoo iets zegt men dan toch. A. Nu, hoe bevalt je de vogel, dien ik je cadeau ge geven heb. B. Hij was een weir.ig taai. A. Wat? Heb je 'm opgegeten? Dat dier kon spreken. B. Ja, maar waarom heeft hij dat dan niet gezegd. Gevat. Professor (aan table d'hote tot een commis-»oyageur). Gij zegt dat ge op uw reizen zelfs bij de menscheneters gekomen zijt 't is nauwelijks te gelooven. En hoe kwam het dan dat gij er heelhuids afgekomen zijt? Commis- voyageur. O, ik had eeu aanbevelingsbrief aan de kannibalen. Op 't examen. Examinator. Indien uw vader duizend gulden leent, onder belofte elk jaar 250 gulden terug te betalen, hoeveel is hij dan nog schuldig na verloop van het derde jaar* Exami nandus. Duizend gulden. Examinator. Maar, beste vriend, gij kent de eerste beginselen der rekenkunde n'og niet. Examinandus. Wel mogelijk, mijnheer, maar ik ken mijn vader. Haarlem, 29 April. Maandag-nacht is alhier iugebroken in het kantoor van den heer S. Bruyns Jr., handelaar in steenkolen, gelegen op het terrein van de Holl. IJzeren-Spoorweg-Maat schappij aan den Kruisweg. Door het vernielen van eeu grendelslot heeft men zich toegang ver schaft en daarna eeu lessenaar opengebroken, waarin echter geen geld of waarde aanwezig 'vas. De dief of dieven hebben een pak quitautiëa, een schildersdiamant en eenige ijzeren staven medegenomen. Zondag-middag te 1,50 uur kwam hier ter stede, iu gezelschap van eeu paar dames, de Prinses Maria van Saksen Meiningen aan. Na het doen van eeu rijtoer en het bezichtigen van eenige merkwaardigheden, keerde het hooge ge zelschap te 4.31 uur naar Amsterdam terug. Gisteren-middag is aan de Ged. Raamgracht een rijtuig bespannen met een paard iu eeu kuil gereden, die aldaar gegraven was tot het her stellen van stadsriolen. De koetsier is daarbij van den bok gevallen en heeft belangrijke kneu zingen bekomen. Het rijtuig is beschadigd en het paard eenigsziu» verwond. Gi-teren-voormiddag is de 55jarige opper man Joh. Ides, werkzaam zijnde op een siijger iu de Groole-kerk, met eeu ladder gevallen eu daarbij in eeu der doorgangen van het lage ge- wulf neergekomen. Met gebroken arm en kwetsuren aan het hoofd, is hij iu eene vigelaute naar zijne woning in de Jacobijnenstraat overgebracht. BURG STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H J Hessels en E Hazenkamp; E Bos en D Loots; M E v. d. Meij en E Roosenliart; A Stevens en J C Roosenhart; J W Hasselmeijer en J C Broekmeijer; A Hendriks en E H Janssen Schmidt; A Selhorst en H M Kales; C J G Beste- mau en J de Ridder; J Aan de Kerk en A Peels; F v. d. Vliet en H L Vos. Getrouwd: J Cohen en S Naar; P Brinkman en A M Jung; A J Prins en E C Plemp; A R W Geij van Pittius en A C A P Blanken; J J Burgers en P Jonckbloedt; F J Voordenhake en M M Broek- huijzen; H Meijer en H G Frölich G Coertse en G Oudshoorn; J Tuijn en J Bloemzaad; H C Hubers en A v. Galen; J P de Vries en P Baten; G Serné en H Versteeg; HL Groene velt en A C de Lugt; C J v. d. Vossen en D C de Haau; SA Kan en K Mok; A Bosch en P M v. Ranswijk; G v. d. Boogaard en C S Philippo. Bevallen: A H Anthonisse geb. Kroon z. AM Pater geb. De Block z. J Nienkemper geb. Richters d. G E Witte geb. Verhoek d. H H v. d. Broek geb. Scheeling d. C Roosen geb. Schra z. C v. d. Meer geb. v. Opzeeland z. J Hooijer geb. Hangjas d. A L de Mon geb. Averes z.J v. d. Bold geb. v. Agteveld d. E v. Emmerik geb. Velden z. E Rasen geb. v. Roozenbeek d. C Provoost geb. Rijbroek d. G Bom geb. Jongejan z. MA Mulder geb. TVeehuijzen z. A Kroon geb. Roozeboom de Vries z. A Philippo geb. Moerwijk d. H Pols geb. Stuur- mun d. J Witteman geb. Schoonderbeek d. C Ros- bach geb. Pronk d- H H v. Lier geb. Dortmundt d. C E Henskes geb. Puts d. A Bakker geb. Bakker d. A C Bruinier geb. Vossen z. Overleden: M de Liefde 83 j. wed. J Bretmer; H Nieuwenhuizen 17 j. L. Poellaan; W Staal 77 j- echtg. v. J J Beijnes Parklaan; G Jongbloet 57 j- Krom; A Wortelman 74 j. wed. J C Schutz Veldlaan; L Uitendaal 1 mn. z. Sophiastraat; Een als levenl. aaugeg. kind van het vrouwelijk geslacht van C v. Dansik L. Lakenstraat; A Boerkool 74 j. wed. A v. d. Baan L. Lakenstraat; CM Verdel 7 mn. d. L. Veerstraat; A Bijster 3 mn. z. Krom; T F Hogervorst 5 mn. z. Oost vest; JE HoJtwijk 63 j. Bakenessergracht; W v. Kampen 44 j. De Witstraat; H Surendonk 62 j. Kraaijenh. gracht; CF Reijuée 57 j. Witte Heeren- steeg; J Stuurman 2 mn. z. Oranjeb. laan, W J Waetman 72 j, Zijlstraat, Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van A Lina L. Heeren- vest, C Lipa 4 j. z. L. Raamstraat, J Mos 66 j. wed. C Weesendonk KI. Heiligland, AM Baumeister 18 dg. d. K. Begijnestraat, L de Nijs 2 j. z. Roze- priëelstraat, ME Lodewijks 6 jd. Ged. Oudegracht,— T P M van Dalen 3 j. d. Korte Heerenstraat, AM Boeré 3 j. d, Zijlweg, E J M v. Liemt 4 mn. d. Vsrwulft. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. 1. C v. d. E te Velzen, appèl kantongerecht Haarlem, jachtovertreding bij verstek f 20 boete of 5 dagen subs, gev. straf c. e. 2. C v. d. M. te Zandvoort, moedw. misb. vrijgesproken. 3. A T. te Heerenveen u. s. bij verstek 2 maanden gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 4. C v. S en J v. d. A. beiden te Wijk aan Zee en Duin. Opz. verbr. van afsl. de le 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. de 2e vrijgesproken. 5. C J M te Zandpoort u. s. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 6. J V. te Haarlem, nachtelijk burengerucht, bel. bed. beambte en geweldpleging, bij verstek eene maand cell. gev. straf f 8 en f 7,50 boete of een dag cell. subs, en 2 dagen subs. gev. straf c. e. 7. G M. te Edam, geweldpleging verzet en bel. bed. beambte in functie, bij verstek 3 mn. cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. gev. cell. gev. straf c. e. 8. C W. te Wormer, openbare schennis der eerbaarheid 7 dagen cell. gev. straf c. e. 9. W S. te Haarlem, (gedet). bedr. oplichting en landlooperij 183 dagen cell. gev. straf f 25 boete of een dag subs. cell, gev. stiaf c. e. Na eens gelukige reis ad Sacra Limina keerde Z. D. Hoogw. Mgr. A. Godschalk, Bisschop ran 's Bosch, vergezeld van zijn secretaris, den Zeer- eerw. heer M. Van Rijsewijk, in zijne residentie terug. Z. D. Hoogw. verliet 11. Woensdag de Eeuwige Stad, nam de terugreis langs Loreto via Brenner, en werd bij zijne tehuiskomst hartelijk verwelkomd door den Hoogeerw. heer F. C. Swagemakers, Vicaris-Generaal van 't Bisdom, enz., door de Eerw. Geestelijkheid der stad en door de geachte familie van Z. D. Hoogw. te 's Bosch woonachtig. MARKTBERICHTEN. HAARLEM 27 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f -,a witte f 8.— a f7,50 rogge f-.a f 6.—Haver f 4.50 a f460, gerst f a -.dnivenboonen f -,a 7,25 paardenboonen f— a -bruine boonen f a f Gr. erwten f -,— a AMSTERDAM27 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 891 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0.72. dito 2de qual. f 0.67. dito 8de qualiteit 0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 270, graskalv. f a 136 nuchtere kalveren f 5 a 8, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen f a paarden f a ROTTERDAM. 28 April.Op de veemarkt warengisteren en beden aangevoerd: 2 paard, 2248 runderen, 205 vette- en graskalveren, 131 nuchtere kalveren 137scha- pen of lammeren, 531 varkens250 biggen, 2bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 e. 2de qual. 64 c., 3de qual. 46 c.; kalveren lste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 85 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 50 c. per kilo. De prijzen der boter waren beden als volgt lste f 54 2 qualit. f 50, 3de qual. f 42. ALKMAAR, 25 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 23 koeienJ 150 a 200 80 nuchtere kalveren 4 a 19,— vette kalveren a771 shapen j 18 a 29varkens fper kilo, 68 ma gere dito 16 a 26,10 bokken 4 a 9, - paarden a lammeren f - a 27April. Ter veemarkt werden verkocht -koeien van f— a ——,353 kalveren van (30 a 96 61 nuchtere dito van f 15 a 5 4 schapen f 29 a 97 varkens 40 a 52 c. 16 magere 18 a 20 e. per kilo. LONDEN27 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 11000, Kalveren 130 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/4 5/- Scbapen en Lammeren 4/2 a 5/-, Kalveren 3/8 a 5/6 Zwijnen 4/- 4/6 LEIDEN, 25 April.. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter--,zomer- f af -,, 2hect. rogge winter- a ,zomer- a 7 heet. gerst zomer- -.a -.chevalier -,a -.5 jhect. haver, zware- -,— a De prijs der boter was heden per vatlste quaj. 44.— a 50.—, 2de qual. f 42.— a 36. SCHIEDAM, 27 April. Moutwijn per Ned. vat f10,25 Jenever f 15,75, Amsterd. proef (17,— Spoeling f-,30 dito commissie f -,40. HOORN, 25 April. Op de weekmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heel tarwe f 8,a 8,75 - heet. rogge f-,heet. gerst 6.5.50 heet. haver f 5,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruine (10,50 a 950. gele f hee- paardeboonen f -,aheet. erwten f a heet. groene f 9,50 a -,10 heet. grauwe f 10.50 a 12, heet. witte f -,— heet. aardappelen a manden appelen f a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: 5 paarden van 70 tot 300 veulens f a 33 koeien van f 170 tot250 kal veren van - tot schapen van tot 634 lammeren van 18 tot 30,varkens van a zeugen a 172 biggen van 5a 10, PURMEREND, 28 April. Kaas: aangevoerd257 stapels prijs der kleine kaas f34,— middelbare Jboter 1.a 1.10 per kilo. Runderen: aangevoerd 367 vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien 284 Vette kalveren aanvoer stuks prijs 60 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 272stuks, prijs f 4 a 14 per stuks handel vlug. Vette varkeus: aanvoer 78 stuks, prijs 54 46 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 75 stuks, prijs (14 a 30 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 221stuks, prijs (6 a 16 BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 28 April 1886. Prijzen der onderstaande effe°tetl^el,0teer pCt. de koers Nederland. Oertif. Werk. Schuld2', 653/8 78'/,, 10O'/8 963/4 85 89 63 643/8 43 V» 97 78'/, 90'/8 3 4 Hongarije. Obl. Leeuiug 18675 5 5 5 5 Portugal. ttualaud Goudleeuing Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. iu papier (Mei—Nov.). u zilver (Jan.—Juli). Obl. buitenl. 1853-808 bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obi. buitenl. 1867, 1871 75. 1876 h (Perpetueele). Obl. Alg. Schuld 1865 1869 öp&nje. Turkije. Egypte. Obl. Leemng 18 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Peru. Leening 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank d Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Rijn Spw. volg. Aand. Italië. Rusland. 1875 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltiscbe Spw. Aand. Kursk Ohark. Obl. ƒ1000. Morachansk Syarau Aaud. Riascbk Wiasma Kumeule. Aaudeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. e juSMIE-LEENINGEN. Neder!and..Loten Amsterdam 100 Gemeente Orediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 1864 1866 Geldkoers prolongatie 4 Rusland. 1' 2 45'/, 4 53'/, 5 5j/4 6 8 4 60'/, 4', 1107, 4 119'/, 4» 4 16 V, 6 5 o7/s ivil. U5'/, 149'/, 108'/, 70 137 9 90 4', 9 5 8 56 5 116'/, 8 53'/, 5 87'/, 5 5 873/, 5 52 5 513/, 128 12 124 103'/, 3 104'/, 8 99 3 98'/, 4 101'/, 5 110'/, 135'/, 5 12 5 5 120 pet. LAATSTE BERICHTEN. M E D E D E E L I N G E N, a 10 Cents per regel. Sedert zes en twintig jaren ben ik in dienst bij de spoorwegen; ten gevolge van eene verkoudheid begon ik bloed op te geven, ik gebruikte alle middelen zonder mij aar van te kunnen ontlasten. Verleden Vl den herfst beproefde ik de Gap»u es y eu bij de derde flacon verminderde de hoest alsmede de opge jn|^oorwegbeambte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3