Laatste berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 6 Mei. Op de Maandag jl. hier gehouden paardenmarkt waren 222 paarden aan de lijn, meerendeels van inlandsch en gekruist ras. De hoogste prijs was ƒ500, de laagste ƒ40 per stuk. Kerknieuws. s De 1 ij a t der hoogstaangeslagenen in Friesland bevat 109 namen. No. 1 is mr. Bieruma Oostiug te Oranjewoud, met f6380,931/2 de laatste is T. M. W. E. baron Collot d'Escury te Leeuwarden, ad f 687,401/2- Op de Noord- Hollandsche lijst staat jhr. J. B. Van Merlen te Heemstede bovenaan, met f 6536,30. De laat ste der226, de heer C. Bosman, te Alkmaar, is aangeslagen voor f768.64. Naar wij uit goede bron vernemen is de IJzendijksche ex-postdirecteur Pieter thans rentmeester bij een Griekscheu grondeigenaar en ijverig bezig, voor zijn patroon een hoender park aan te leggen in Hollandschen trant. Si vis pacem, para bellum. De heeren Hochtriss.te Londen de bekende industriëelen, heb ben Vrijdag-middag een bestelling ontvangen van 200 kanonnen van 47 mM. voor het Engelsche Gouvernement; twee uren later een bestelling van 100 revolverkanonuen van 37 mM. voor Rusland, eu een unr daarna een bestelling van 50 kanonnen van dezelfde soort, voor Italië, alles met aanbeveling van buitengewonen spoed. Zekere Matteo Sapienza, zijne vrouw eu twee kinderen die te Mascalvecia, Catania, woonachtig zijn, hadden zich aan cham pignons te goed gedaan, die later bleken vergiftigd te zijn. De man, de vrouw en een kind stierven bijna plotseling; het andere kind werd gered. Voor snelschrijvers is Amerika het beloofde land. Het suelschrift moet daar in de handelswereld meer en meer in gebruik komen, en de vraag naar snelschrijvers overtreft het aanbod verre. De kenners houden echter, om niet te spoedig mededingers te krijgen, hunne kunst nog eenigszins geheim, en leeren die niet te veel aan anderen. Een snelschrijver op een handelskantoor wordt buitengewoon goed betaald. Hij verdient in de Staten, waar hij bet slechtste bezoldigd wordt, j 3000 en in de voordeeligste Staten 13,000 per jaar. Het aantal snelschrij versplaatsen in de Vereenigde Slaten, dat in 1878 nog slechts 1892 bedroeg, was in 1883 tot 9056 vermeerderd. Ongeveer 20 pCt der snel schrijvers zijn dames. De snelschrijvers moeten ook de behandeling kennen van den type-writer het schrijfwerktuig, waarmee men ongeveer twee maal zoo snel werkt als een gewoon schrijver. Aan den bouw van het herstel- lings- en vacantieoord voor Israëlietische kinde ren te Wijk aan Zee wordt zóó krachtig gewerkt, dat het reeds den 16den Juni a. s. gereed zal zijn. Er zal dau plaats zijn voor ruim 40 kleinen. Te Kopenhagen heeft zich een commissie gevormd tot het inzamelen van gitten voor het oprichten van een „rustoord" voor vrouwen. De bedoeling is een herstellings-oord voor onbemiddelde vrouwen op te richten waar tegen billijken prijs rust en verkwikking te ver krijgen zijn, die hare meer bemiddelde zusters op badplaatsen buitenslands zoeken. Door vrijwil lige bijdragen is reeds een vrij aanzienlijke som bijeengebracht. De bekende schaakspeler Zncker- tort uit Londen, heeft dezer dagen te Keulen weder blindelings acht partijen te gelijk gespeeld, waarvan hij er een won en twee verloor, terwijl de overige onbeslist bleven. Hij speelde van 's avonds half acht tot twee uren 's nachts. Hoeveel kippen z ij n erin Frank- rijk? 45 millioen, antwoordt een Parijsch blad, die tegen den gemiddelden prijs van 2 fr. 50 per stuk een waarde van 112,500,000 fr. ver tegenwoordigen. Het aantal leggende hennen be draagt 33 millioen. Zij broeden jaarlijks 80 mil lioen kuikens uit, die tegen 1 fr. 50 per stuk 120 millioen fr. opleveren en leggen elk ge middeld 90 eieren per jaar, die te zamen een waarde van 250 millioen fr. vertegenwoordigen. De Par ij sche bladen w ij zen er op als een vreéselijk teeken des tijds, dat er nooit zooveel lijken in de Seine zijn opgevischt als tegenwoordig het geval is: somtijds twee per dag. Men heeft een belangrijke ont dekking gedaan, nl. dat hout geconserveerd kan worden door het te drenken met een oplossing van chloornatrium. Deze ontdekking is te meer waard, omdat dit chemisch -preparaat op zijn Hollandsch keukenzout heet. Als een middel tegen slechte ge- neesheeren, werd onlangs in den gemeenteraad van een Amerikaansche stad in allen ernst voor gesteld, om op de graven de ziekte te vermelden waaraan de daar ter aarde bestelde stierf, als mede den naam van den dokter, die hem behan delde en de geneesmiddelen welke deze hem voorschreef. Het gemeentebestuur zou dan in een groot register boekhouden van die grafschriften. Te Utrecht liep het gerucht dat een elfjarige jongen, tengevolge van hem door zijne moeder aangedane mishandeling, zou over leden zijn. De politie dit vernemende, nam de moeder in arrest, terwijl de justitie eene lijk schouwing heeft bevolen. De uitslag hiervan is tot heden niet bekend. De heer J. te 's-H a g e, die sedert 14 dagen daar vermist werd en wiens opsporing door de politie was verzocht, is te Amsterdam in een der hotels teruggevonden; als lijdende aan tijdelijke verstandsverbijstering, is hij naar het gasthuis aldaar overgebracht. Een d y n a m i e t-a a n s 1 a g, niet van fenians of nihilisten, maar waarschijnlijk louter uit persoonlijke wraakoefening, is op dit bedroevend gebied iets geheel nieuws. België geniet de eer, deze categorie in te wijden. Tc Paturages bij Bergen is een vleeschhouwerswinkel door dyna miet vernield, naar men vermoedt alleen als wraakoefening wegens eene weigering om langer krediet te verleenen! Vriendschap, die kunstmatig moet worden onderhouden, is de moeite niet waard, die er aan wordt besteed. Wij moeten kunnen lijden eu anders was er geen geluk; wij moeten gemis kennen, want anders was er geen bezit. Is liefde en minzaamheid niet gepaard met waarheid, dau is het geen liefde en minzaamheid, maar bedrog en ijdelheid. Een enkele zot en men lacht; een groote massa zotten en men bootst ze na. Ieder klaagt over ondankbaarheid. Zouden er zoo vele weldoeners zijn? Een openlijke vijand doet minder kwaad, dan een geveinsde vriend: voor den eerste toch kan men zich met eene gewone voor zichtigheid gemakkelijk wachten; tegen den laatste kan men niet genoeg op zijne hoede zijn. Wie met zoetsappige woorden in het binnenste uws harten is doorgedrongen, kan u even zekere als groote wonden toebren gen. Niemand wordt meer bedrogen, dan hij, die zich op woorden verlaat. Dikwijls vloeien uit een hart vol gal honingzoete woorden; want het vergift kau in gouden schalen worden aangeboden, opdat het des te gretiger wordt ingenomen; zoo misleidt de vogelaar den vogel met zijn zoetklin kende fluit. Ook een intimiteit. Gravin (tot den nieuwen bediende) Jan, ik neb tot mijn schrik gezien, dat gij de kleeren van mijuheer den Graaf en de uwe met dezelfde borstel reinigt; zulke familia riteiten staan mij volstrekt niet aan. Onze dienstboden. „Je kunt op staanden voet heengaan, Daatje," zei Mevrouw, toen zij Daatje in de keuken pratende vond met een harer collega's terwijl alles in de grootste wanorde was. „En graag ook," antwoordde Daatje, „ik zou hier niet eens willen blijven, 't ls hier een mooie boel, dat komt maar in de keuken „zonder aan Ie kloppen Overbodige zorg. Kapitein. Maandag a. s. hebben we groote manoeuvres te doen. Voor dit doel ontvangt ieder soldaat vijf cents extra-toelaag. Ik hoop nu maar, dat dit geld niet voor brasserij eu zwelgpartijen zal besteed worden. Een goede raad. Een acteur vervulde de rol van een armen boer, verscheeu op het tooueel in lompen gehuld, maar had vergeten een gouden ring met kostbaieu steen van den vinger te doen. Op het oogenblik dat hij met veel talent en roe rende taal, zijn diepe armoede schetste, riep men van de galerij: „breng dien ring dan naar den lom merd." Israël op school. Bij het onderwijs in de bij— belsche geschiedenis vroeg de onderwijzer: „Wie uwer kan mij zeggen, welke fout de broeders van Jozef begingen, toen zij Jozef verkochten?" Na eene korte pauze roept de kleine Nathan Scholem: „ze hebben hem te goedkoop verkocht, meester." Practisoh." Het is in Zweden 's winters zoo koud," vertelde een reiziger, „dat als ik mijn handen moest wasschen, ik genoodzaakt was handschoenen aan te trekken. De nieuwe Rubens. Zeker iemand hoorde> dat Rubens met een enkelen penseelstreek een lachend kindergezicht in een weenend kon ver- andereu. „Daarvoor heb ik niet eens een penseel noodig," antwoordde hij, „dat kan ik doen met een bezemsteel." Door de politie alhier is aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht Johannes Hendrik Krakn, oud 39 jaren, zeevarende, geboren te Keulen, die zich aan verschillende diefstallen had schuldig ge maakt, o. a. van een spiegel en eene pautalon in zijn kosthuis en eene dwarsfluit in een koffiehuis. De vorige maand was hij uit de gevangenis ontslagen, waarin hij 4 maanden had doorgebracht als deserteur bij de Ned. mariue. Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 41 personen ver volgd wegeus dronkenschap op straat. In de maand April van het vorige jaar was dit getal 52, dus 11 meer. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd; A Rekman en M Kempenaar; -—TM Tromp en N Dysevinck; A J v. Beek en J v. Nieu- weuhuizen. M Cohen en R Mok; H J de Lanoy Meijer en S A P Enschedé; H J Janssen en M v. d. Bogaerde; A de Nijs en M Salode; M v. Leeuwen en T Vester; —PW Knijken en PI F Rooijers; J H v. El en A Toepoel; A v. Beem en G Dalman; T Bergman en H M Heuperman; G J Klingers en J v. Be veren; T A v. Breugel en W P Kroon; W de Maat en A Slotemaker, J J Duin en A M Vasen; H v. Gorkum en A Noë. Getrouwd: J Lasschuit en G J v. d. Putten; D Paap en A A Horsman; J v. Gastele en J G H v. Galen; H J de Jongh en W Overmeij; A v. Egmond en E Verhagen; PC Koehorst en A M v. d. Aar; W J Dubbe en M A J de Graaf; J H Sauten en J Stokhof; J Bon en E H J C Zwart; H W v. d. Berg en H M Beijers; C v. d. Weijden en L J Bosch; P J v. d. Zwet en J M M Buijs; H Plantje en M Wellema. Bevallen: R M v. d. Bosch geb. Freijbel z. M P Memper geb. Rhee z. N Kruijff geb. Slot z. E M H Schrameijer geb. Tax d. D Pirets geb. Muikeus z. T Braakman geb. Bloothoofd z. C la Duk geb. If agtegaal d. A Hendriks geb. Tijssen z. G Dort- mundt geb. v. Leen d. J Steffens geb. v. d. Meij z.— G Bouman geb. Schrama z. D v. Vriesland geb. School meester d. M A Montij geb. Dever z. J H Remmé geb. Rosekrans d. CM ESen geb. Handgraaf z. A v. d. Molen geb. Landman d. M E Mica geb. v. Heu len d. AM Kuijpers geb. Dudock 3 d. E Fortgens geb. Kaaijmolen d. G de Zwart geb. Jongejan z. M J Eichelsheim geb. Breirung z. T A Veldkamp geb. Borgstein z. H W Duitsch geb. Scheelings z. J Lode geb. V. Gelder d. A J Negrijn geb. de Rooijen z. A Schreuder geb. Romijn z. T Croese geb. Se- verijnse z. C Hirs geb. Sala z. Overleden: J J Nibbrig 74 j. ecbtg. v. W J Anker smit, Kennemerplein; HJ H Schut 7 j. d. FranB Hals straat, J J Kloek 13 dg. z. Brouwersvaart; J J Stuurman 6 j. z. Leliestraat; Een als levenl. aangeg. kind van bet maunelijk geslacht van G v. d. Haak, L. Heeren vest; —AD Hetern 14 mn. z. Papent. Vest; M Smits 74 j. Janstraat; G H v. Maane 77 j- Cecilia- steeg; W Kamp 2 inn. z. L. Heeienstraat; P Kieviet 47 j. wed. G v. Cuilenborg Spaarnw. straat; H J Fehres 7 mn. z. Niew Heiligland; C Boon 69 j. Koning straat; BA Hetem 2 j. z. Papent. Vest, M Voort man 74 j. wed. H W Berkenmeijer Spaarnw. straat, A v. d. Bent 3 j. d. Leidscbe Vaart, C v. d. Bent 15 mn. d. Leidscbe Vaart, H Koopmans 17 mn. d. Jan Steenstraat* H Quetters 63 j. wed. P Duijns Heerenhek, MC Moltnaar 4 mn. d. L Boogaardstraat, A M Cornelisse 36 j. ecbtg. v. A v. d. Lande, Nieuwe Raamstraat, J M Kottman 6 mn. d. L. Poellaan, J Kloos 5 mn. d. Gr. Heiligland, J Steen man 7 mn. z. Dnbb. Buurt, J Groeneveld 4? j. ecbtg. v. W. v. Rooden, Koolsteeg; R Coben 4 mn. d. Koningstraat. Het heeft Z. H. Paus behaagd den Hoogeerwaarden Heer F. A. H. Boermans, Kamerheer van Z. H., Proost van bet Kathedraal-Kapittel van bet Bisdom van Roer mond, Deken en Plebaan aldaar, te benoemen tot Coad jutor met recht van opvolging - van Z. D. H. Mgr. Paredis, Bisschop van Roermond. Mgr. Èoermanswerd geboren in 1815, tot Priester gewijd in 1838 en tot Pastoor van Roermond benoemd in 1877. Z. D. H. Mgr. J. A. Paredis, Bisschop van Roermond, heeft benoemd Mgr. C. J. H. Franssen, Eere-Kamerheer van Z. H. tot Rector van het Ursulinen-klooster te Grubbenvorst. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemannc, beeft benoemd tot Pastoor te Poeldijk den Weleerw. heer J. P Görtz; tot Pastoor te Oud-Ade den Weleerw. beer A Hoogland; tot Rector van het weesbuis te Graveuhage den Weleerw. heer A. J. Van Kester; tot Kapelaan der parochie van den H. Willebrordus binnen de veste te Amsterdam, den Weleerw. beer J. P. A. M. Binnewiertz, die Kapelaan was te Poeldijk. Z. D. Hoogw. Mr. A. Godschalk, Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd: tot Pastoor te Boekei, den Weleerw. beer P. Verkuijleu; tot Pastoor te Rijkevoort, den Weleerw. beer J. M. Tb. Bronsgeest, tot Kapelaan te Boekei, den Weleerw. heer W. G. Kleijnen, en tot Kapelaan te Maas hees, den Eerw. beer A. J. M. Van Ravenstein, Priester van het Seminarie. BE LTRSBEBICHTEN". Amsterdam, 5 Mei 1885. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer pCt. de koers Nederland. Oerti/. Werk. Soliuld21,66'/, 8 4 Hongarije. Obl. Leouing 18676 5 5 5 Portugal. Busland. Spanje. Turkije. Egypte. Goudleeuing Italië. Obl. Pausel. Leeu. 1860-61. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.Juli). Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Rusaeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 6». 4 1877 Amet. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 (Perpetueele). 4 Obl. Alg. Schuld 1865 5 186» 6 Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' v w 1877 4 Columbia. Obligation43 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hojl. IJz- Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Hallo. Zuid-llal. Spoorw. Obl3 Busland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark. Obl. 1000, 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 6 Huiueule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kausas Texas Obl. Cert. 7 PttEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Xioten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatal. 18544 18605 1864 Busland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4'/s 5 pet. MARKTBERICHTEN. 80 101 96 86 863/, 66 66 43'7lt 98 801/, 53'/, 53/, 7'/s 64'/, 110'/, 119 16'/, 7 'li Ö'/s 115'/, 140 108'/, 71 136 90'/., 9 56'/, 121 56'/, 86 90'/, 54 53'/, 128 9'/>s 1251/4 103 104 997, 97 96'/, 101'/, 1107s 136 127 124 7/8 AMSTERDAM, 4 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 853 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.70. dito 2de qual. f 0.64. dito 3de qualiteit ƒ0,58 per kilo; melk- en kalfkoeien 110 a 270, graskalv, a 88 nuchtere kalveren 5 a 8, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 5 Mei. Op de veemarkt warengisteren en heden aangevoerd: 6 paard, 1957 runderen, 223 vette- en graskalverea, 137 nuchtere kalveren 1329cha. pen of lammeren, 409 varkens, 182 biggen, 2bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt vau beden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 76 c. 2de qual. 64 c., 3de qual. 46 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2de qual. 90 c., schapen 85 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 44 en 50 c. per kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste 2 qualit. f48, 3de qual. 149. ALKMAA.R, 2 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 22 koeien/ 160 a 200 56 nuchtere kalveren 3 a 17,vette kalveren a927 sbapen 17 a 30varkenB fper kilo, 140 ma gere dito 16 a 26,38 bokken 7 a10, 2 paarden 95- alammeren f - a 4 Mei. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien vim f260 a ,388 kalveren van f 35 a 98 6 nuchtere dito van f 10 a 18, schapen f a 77 varkens 44 a 52 c. 16 magere 18 a 20 c. per kilo. LOlfDEN, 4 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 140 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 5/8 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/6, Kalveren 4/- a 5/8 Zwijnen 4/- 4/6 LEIDEN, 2 Mei. Aan de markt vanbeden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a zomer- f -,— a f -,, 3hect. rogge winter- a .zomer- a 4 heet. gerst zomer- a -.chevalier -,a 6 heet. haver, zware- a De prijs der boter was heden per '/4 vatlste quaj. 64.— a 60.—, 2de qual. f 50.— a 36. SCHIEDAM, 5 Mei. Moutwijn per Ned. vat f10,25 Jenever f 15,75, Amsterd. proef f 17,— Spoeling f-,30 dito commissie f -,50. HOOBN, 2 Mei. Op de weekmark van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 9,a 7,75 - heet. rogge f-,heet. gerst 5.75 4.50 heet. haver f 5,mosterdzaad a karwijzaad f heet. boonen: heet. bruinet 8,a 950. gele hec piardeboonen f -,aheet. erwten a heet.groene ƒ9,50 a -,12 heet. grauwe 12.50a 9 heet. witte -,— heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt: paarden van f 75 tot 150 veulens f a —koeien van l 170 tot260 kal veren van - tot schapen van tot—,— lammeren van 13 tot 7,varkens van a zeugen a 220 biggen van 7a 10, PURMEREND, 5 Mei Kaas: aaugevoerd216 stapels prijs der kleine kaas f35,middelbare 12.— boter ALKMAAR, 1 Mei. Aangev. 500 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe a 850, rogge ƒ-,agerst 5,75 a -,dito chev. ƒ7a 7,10 haver 5.25 paardenboonen 6,25 a - bruine dito 9,a 8,50, duiven dito 2-kanariezaad 1 rood mosterdzaada geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ10,— a 16,grauwe dito 13,— a vale dito ƒ12,— a Witte f a 10.— Kaas. Heden zijn ter waag gewogenstapels, wegende kilo. hooi kleine f commissie fmiddel- belbare f laagste prijs f—;Gras kleine f33,50 com missie f 18— middelb. f22,laagste fper 50 kilo. LONDEN, 5 Mei. Ia het Lagerhuis deelde Gladstone mede dat er, ingevolge het besluit, dat de gedachtenwisseliug be treffende de hoofdpunten der greusquaestie te Londen plaats hebben zou, een veran dering was gekomen in datgene, wat er ten opzichte van de qualificatie van het karakter der betrokkene officieren noodig was. Aan Lumsden is, overeenkomstig zijne eigen zienswijze, te verstaan gegeveu.dat het wenschelijk is dat hi) eu Stewart ter stond naar Londen komen. De nieuwe schikking met Rusland wordt door de Tory-pers als een vernedering voor Engeland, en door de liberale bladen als de voorloopster van eeue vreedzame op lossing beschouwd. BERLIJN, 5 Mei. Uit St. Vincent is bericht ontvangen, dat de Duitsche con sul-generaal Nachtigall in Kameroen is overleden. Omtrent het ontstaan van het be richt betreffende eene in den loop van dezen zomer ophanden zijnde bijeenkomst der drie Keizers meldt het Berliner lage- blatt van goed onderrichte zijde het vol gende: Vóór eenige weken had de Czaar met eeue vreemden staatsman een onderhoud, waar bij hij den wensch uitte de beide andere Keizers spoedig weer te zien eu hun een bezoek te brengen. Indien, naar hij hoopte, de vrede bewaard mocht blijven, dau zou (zeide hij) in den volgenden zomer deze wensch wel vervuld worden, indien name lijk Keizer Wilhelm en Franz Joseph er geen bezwaar tegen hadden. Dit bericht woei naar Berlijn en Weeuen over, en wekte daar eeue groote voldoening, waar van de echo weder het hof des Czaren be reikte en ook het publiek ter oore kwam. Gedachtenwisseliug over tijd en plaats is er tot dusver feitelijk nog niet gevoerd, en alle mededeelingen daaromtrent zijn uit de lucht gegrepen; doch het plan tot de bedoelde bijeenkomst bestaat werkelijk. RIO DE JANEIRO, 5 Mei. Daar de meerderheid in de nieuwe Kamer van af- gevaardigdeu gekant is tegen het miuiste- riëele ontwerp tot afschaffing der slavernij in Brazilië, zoo heeft de minister Dautas ziju ontslag ingediend. MEDEDEELINGEN, o 10 Cents per regel. Mijne zuster die aan eeue verwaarloosde verkoudheid leed, heeft eiken dag zes Cap sules Guyot genomen na het gebruik er tweede flacon, was zij voldoende genezen. I. in de molen van T De echte Capsules Guyot zijn de handteekeuing E. Guyo witte Capsule geschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3