Laatste berichten, Voor geest en hart. Daar geen kroon zonder strijd en geen loon zonder arbeid wordt verkregen, voert ons God door de doornen tot de rozen. Velen zouden spoedig beter worden als zij met beteren omgingen. De goeden worden alleen door de slechten gehaat. Gelukkig hij, die wijs wordt door de schade van anderen. De genade Gods is licht te krijgen, zij kost goud noch zilver; voor liefde alleen is zij te koop! De keus. Alles komt hierop neer: goed en goede dingen te kiezen. Hierin mistasten, blijft zelden alleen, maar sleept tallooze dwalingen mede. De keus is eene moeilijke zaak; veel is te bedenken, meer te voorzien en het meest te vreezen, vooral in die zaken, welker keus onherroepelijk is en welker last eerst met deu dood ophoudt. Een slechte rechter in de verkiezing is de genegenheid; moet deze met de eigenliefde de zaak beslissen, dan leidt de eene blinde deu anderen en vallen beiden in de kuil. Alles staaf zoo vast als de grondslag, waarop het rust; daarom moeten de gronden, waarop uwe verkiezing rust, vast en eeuwig zijn; andere gronden zijn wankelbaar. De Goddelijke wil moet het richtsnoer ziju, volgens hetwelk gij den grondslag legt en bet gebouw op trekt. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 13 Mei. Naar wij met ze kerheid vernemen zal de nieuwe R. K. Kerk aan het Spaarne alhier, Donderdag 28 Mei a. s. door Z. D. Hoogwaardigheid deu Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanneop plechtige wijze worden ge consacreerd. De heilige diensten zullen deu 4denJuni iu deu nieuwen, prachtigen Gods tempel een aanvaug nemen. De werkende lecien van de Mannenzang- vereeuigiug Crescendo alhier, een stoffelijk bewijs van waardeering en hoogachtiug aan hun directeur, den heer N. H. An- driessen, willende geven, hebben Zaterdag jl. genoemden directeur een geschenk aan geboden bestaande in een sierlijk bewerkte muziekkast. Het geschenk werd door den President van Crescendo, den heer H. Sa- vrij, ouder eene hartelijke toespraak aan geboden en door den beer Andriessen ouder dankzegging aanvaard. De uitmuntende verstandhouding, die tusschen den directeur en da werkende leden van Crescendo be staat, i3 Zaterdag opnieuw geconstateerd. De hulde op iutellectuëele eu materiëele wijze aan den talentvolleu kunstenaar ge bracht, is ten volle verdiend. Zij, die het. concert onlangs door Crescendo gegeven, hebben bijgewoond, zijn iu de gelegenheid geweest te kuuueu beoordeeleu, welke groote verdiensten de heer Andriessen ook als directeur bezit. Het concert toch leverde eeu bewijs vau ziju ijver eu energie en van de macht, die hij bezit om zijne zangers te iuspireeren, waardoor dan ook zulk eene sckoone en artistieke uitvoering werd ver kregen. Gisteren-morgen is uit de Bakeuesser- gracht opgehaald het lijk van een man, dat reeds iu staat van ontbinding verkeerde. De drenkeling was genaamd J. Sibbelee, par ticulier, wouende te Amsterdam, waar bij reeds 14 dageu werd vermist. Iu eeu plechtige zittiDg van de arr.- rechtbank alhier, werden gisteren-morgen geïnstalleerd als plaatsvervangende rechters de onlangs door Z. M. daartoe benoemde heeren Mrs. A. A. Land en jhr./L W. Van Styrum. Willem Jansen<?ud 34 jaren, knecht bij deu logementhouder G., alhier heeft zich verwijderd met zich nemende eenige souvenirs bestaande in eeu zilveren horloge, een gouden ketting, eeu zilveren rijgpen, twee jassen en omstreeks f 25 aan con tanten. Zijne opsporing en aanhouding wordt thans door den Commissaris van politie alhier verzocht. Kerknieuws. Boekbeoordeeling. Amsterdam, 12 Mei 1885. Prijzen der onderstaande effectengeooteer t 4 e s s BERLIJN, 12 Mei. Ais opvolger van Graaf Herbert You Bismarck als gezant va u Duitsckland iu Nederland wordt geuoemd Baron Von Saurma-Jeltsb, die tot nu toe gezant te Boekarest was. PARIJS, 12 Mei. In de couloirs der Kamer loopt bet gerucht, dat bet verslag over de fiuanciëele overeenkomst met Egypte he den zal worden ingediend. De Freyciuet verklaarde dat de arbeid der internatiouale commissie te -Suez geen moeilijkheid van beteekenis ontmoet. De Kamer heeft alle artikelen en de geheele wet op de recidive aangenomen met 356 tegen 57 stemmen. LONDEN, 12 Mei. Het Lagerhuis heeft met 281 tegen 99 stemmen besloten, het door de Rageeriug bestreden wetsontwerp betrekkelijk de Kauaaltuïinel niet voor de tweede maal te lezen. Naar Gladstone in het Lagerhuis mede deelde heeft Staal bericht, dat ten aanzien van het ontwerp betrekke'ijk de afbake- king der Afghaansche grens overeenstem ming is verkregen, eu dat hij het ontwerp ter goedkeuring naar Petersburg heeft op gezonden. De Minister vau financiën, Cliilders, ver klaarde, dat van het toegestane crediet reeds £725.000 is uitgegeven, eu dat voor Soeakin en den Njjl waarschijnlijk nog £750,000 uoodig zal zijn. a 10 Cents per regel. Verleden winter, leed ik aan een hevige verkoudheid, die mij reeds geruimen tijd plaagde. Mijne aandacht werd gevestigd op de Capsules Guyot: na er een flacon van gebruikt te hebben, was ik geheel bevrpd van mijne verkoudheid. Ik kan dat middel niet genoeg aanbevelen aan alien, me aan dezelfde ziekte lijden. L. grondeigenaar te M, gravures iu beslag laten nemen, voorstellende de eene den lBden Maart, de andere den 24stei: Mei, namelijk //de apotheose der Commune en „de misdaden en de moorden ran het leger der Orde". Door de Maatschappij tot exploi- tatie der Staatsspoorwegen zijn gratificatiën toe gekend aan den brugwachter J. Sterk te Hellen- doorn en Nijverdal, wegens het met levensgevaar trachten tegen te houden van een trein, die door het onveilig afstandssignaal was gereden; aan den wachter en de wachteres Neefs, voor het handelend optreden bij gelegenheid dat een hol lend paard even vóór de nadering van een trein op de lijn EozendaalBreda den spoorweg had betreden; aan de wegwachteres Hanegraaf, den ploegbaas Manders, den loopwachter Van t Lin- denhout en den wachter Huisman voor dienstijver en voortvarendheid, betoond bij gelegenheid van het vinden van eene gebroken spoorstaaf tusschen Kosmaien en Gefïen. Een barbier te lt otterdam had dezer dagen een aardig buitenkansje. Een twaalf tal matrozen kwam tegelijk bij hem om zich de haren te doen korten. Waarom zoo'n spoed? Ziehier. Van eene langs de kade met hare koop waar ventende koopvrouw had de equipage van een Noordsch schip „haarolie" gekoclit. Alvorens te gaan „passagieren", zouden de janmaats hun haar in de olie zetten. Maar eilacie, spoedig bleek dat de matrozen waren beetgenomen. Zij hadden in plaats van haarolie gom gekocht, zoodat zij genoodzaakt waren hun kleverigeu haarbos ten spoedigste te doen knippen. Gel ij k bekend is, heeft men op klei- nere plaatsen in ons land vaak de gewooute, om een nieuwbenoemden burgemeester door de bevolking feestelijk te doen inhalen. Doch wat minder dikwijls voorkomt, geschiedde onlangs te Weert (Limburg), alvvaar de echtgenoote van den Burgemeester werd ingehaald door ruim 40 ge zelschappen, waaronder 3 muziekkorpsen, 8 schuttersverenigingen in hun bonten dos, trom, vaandel enz., 10 Doelen met banier en bogen, 10 kruisboogschutters, de oudmannen-vereeniging, de „Onafhankelijken", de „Gluipers", de „Buur jongens" en de „Unie". De straten waren versierd met een aantal bloemfestoenen en eerebogeu. Te Berlijn is een dierentemmer een natuurlijken dood gestorven. De boer heeft er nu iets anders op gevonden. De lofzangen over den onvergelijke lijk schoonen bloei der vruchtboomen kon hij fatsoenshalve door geen jammerkreet over nacht vorst of storm tot zwijgen brengen; maar nu heet het, dat er veel zal zijn af te dingen op de sckoone verwachtingen wegens „het al te sterke bloeien"! Naar De Amst. verneemt, heeft mr. J. A. Levy ontslag genomen als lid van het uitvoerend comité der Liberale Unie. In een fabtiekteParijsisopdit oogenblik een kanou tentoongesteld, dat een kogel van 450 kilo 4 mijlen ver echiet. In het Ala Dayh-gebergte, bij het meer Wan, in Armenië, is een karavaan onder een sneeuwval bedolven. Van de 75 men- schen waaruit deze bestond kwamen 68 om het leven. Voor het kop ij recht van het dag- boek van Generaal Gordon, dat spoedig ver schijnen zal, is 6000 betaald. D e Zutph. Ct. bevat het volgende: De Plaatselijke Commissie van toezicht op het la ger ouderwijs te Zutfen maakt bekend, dat dr. W. Gleuns, onderwijzer aan school A, van Bur gemeester en Wethouders eene ernstige berisping heeft ontvangen wegens de btleediging, haar den 23sten April jl. in den persoon van haren secre taris aangedaan. De Amerikaanse he dames hebben tegenwoordig „schoothonden-kransjes", waarop zij met hare viervoetige lievelingen verschijnen en onder elkander Wedijveren wie het mooiste hondje kan medebrengen. Ook behoort het tot den goeden toon voor de dames, bezoeken te maken met haar hondjes en daarbij, behalve haar eigen naam kaartje, ook dat van haar lief beestje af te geven. Te Assen delft waren Zonda g-a vond eenige jongens aan het spelen met de wip eener ophaalbrug. De wip viel neder en kwam onge lukkig terecht op een elfjarig meisje, dat juist daaronder slond en door den schok zulk een ernstige wond aan het hoofd kreeg,dat zij weldra aan de gevolgen is bezweken. In dronkemanswaanzin heeft een Amsterdammer voor zijn Zondag getracht, zich het hoofd tegen een muur te pletter te stooten, toen hem dat mislukte, heeft hij zich, als een draaiende derwisch, met een stuk glas verscheiden sneden iu het gelaat toegebracht. Slot van een recrutenbrief. Lieve oudera, ik moet eindigen, want ik heb zulke koude voeten, dat ik de pen niet meer kan vasthouden. Praktisch. Vader. Ik laat je de keus, wat wil je liever, op ecu ezel rijden of mee naar 't concert gaan. Zoontje. Nu, pa, dan zou 'k wel op een ezel naar 't concert willen rijden. Te vergeefs. Reiziger in wijn. Goeden mor gen, Kolonel, hoe gaat het u? Maar dat behoeft men niet te vragen, u ziet er kapitaal uit, u is sinds mijn laatste bezoek wel tien jaar jonger geworden. Kolonel. Ja, ja, maar bestellen doe ik toch niets. Te veel verlangd. Zij (weenend). Gij hebt mij eeuwige liefde gezworen, nu zijn wij nauwe lijks drie jaren gehuwd en uwe liefde is totaal verdwenen. Hij. Ge behoeft mij niets te verwijten. Het is uwe schuld als ge niet tevreden zijl. Overi gens hoe lang denk je wel dat eeuwige liefde zal duren? Een parvenu. Bankier (tot zijn boekhouder). Hoe staat het met het orkest voor mijn aanstaan de soiree musicale, mijnheer Kuakkelmeier? Boek houder. Alles is in orde, mijnheer, wij hebben zes eerste violen en vier tweede, voorts Bankier. Wat? Tweede violen? Die wil ik niet hebben. In mijn huis komen slechts eerste violen. Ontspanning. Zij. Hoe komt het toch, Ar thur, dat iedereen u een charmante man heet, terwijl ik helaas getuige» moet, dat ge een rechte knorrepot zijt. Hij. Dat is zeer eenvoudig, vrouw lief, als men in den winkel den ganschen dag zich beleefd en voorkomend moet gedragen, dan wil men 's avonds toch ook wel een uurtje hebben om naar welgevallen het hart eens lucht te geven. Gun mij deze ontspanning. Ook een compliment. Emma. Hoe vindt ge mijn portret, lieve vriendin Caroline. Prachtig, betooverend en nochtans zeer gelijkend. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Veen en J J C Foreman; JA Beekelaar en J C Negrijn; G v. Dokkum en T de Jong; -—DJ Compter en M E Sittengers; CM JBiemond en M Roose; J BJ Sabelis en A A Meijer; J Hupkens en C M v. Zutphen. Getrouwd: H J Hessels en E Hazenkamp; E Ros en D Loots; J v. d. Boogaard en A Bijland; J Aan de Klerk en A Peels; C J G Besteman en J C de Ridder; A Selhorst en H M Kales; J W Hasselmeijer en J C Broekmeijer; A Stevens en J C Roosenhart,-— H E v. d. Meij en E Roosenhart; A Rckman en M Kempenaar^ A J v. Beek en J v Nieuwenhuizen; H J Eenlijn en A v. d. Bel; F v. d. Vliet en H L Vos. Bevallen: J E Booms geb. Hagedorn z. MARollfs of Roelofs geb. v. Leeuwen z. A P de Tello geb. Malefijt d. H M Klein geb. Tijssen z. AG Bijster geb. Niemann z. M v. d. Spoel geb. Nijdam d. C M Kruijd geb. Kooij z. G J Slebos geb. Fratterman d.— P L de Laat geb. Cornet z. M Paa^dehaar geb. de Vink d. C Rekman geb. Vonk z. W M Schuiten voerder geb. Kemper d. M Bakker geb. de Wit d. G v. Dam geb. Kraak z. J Hessels geb. Klunder. d.— S Godefrooi geb. Steenkist z. A M De Jong geb. Ho9» z. W Boesmans geb. Goeden z. A C Smit geb. Waalewijn z. C E Smit geb. Singels z. M L v. Es geb, Kors z. A M G Bruigom geb. Zwemmer d. Overleden: J M Menks 5 mn. z. Burgwal; M M T Leising 6 j. z. S M v. Noort 69 j. wed. W Kusters Drossestraat; J M v. d. Molen 2 dg. Brouwersvaart; P J Kuijken 3 mn. z. Asterstraat; A J Koehorst 60 j. Turfmarkt; F J Verbeek Vrolijk 47 j. Noorder- Schoolsteeg; T Spijkman 21 j. Koksteeg; —AM Knoors 59 j. echtg. v. W J v. Loenen Ursulasteeg; A J v. Ketwich 61 j. Spaarne, Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P Cordaweuer Keunemerstraat, P W Kroon 14 mn. d. L. Margare- thastraat, E de Liefde 23 j. L. Heerenstraat, J J v. d. Vosse 5 mn. z. Verl. Oranjeb. laan, CC Kuipers 5 dg. d. Jan Steenstraat, AL Scholtens 5 j. z. Wil- helminastraat, A v. d. Eijkhoff 63 j. Leliestraat, C Boutjema 3 mn. d. Harmeuj. weg. T Damiaans 19 j. Liuscliotenslraat, L Breeuwer 2 mn. z. Doelstraat, J Willemse 52 j, K. Lakenstraat. J Sibbelee 60 j. Gasthuisvest, CM Rausijn 5 j. d. Rozenstraat, J B Koster SO j. Gasthuisstraat; MG Meerman 6 j. d. Amsterdam nierstraat; - H J Pirets 12 dg. z. Schoter- weg; Ecu als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J Baruch Z, B. Spaarne. Den 6 April 11. was liet 1000 jaar geleden dat de h. Methodius, de groote Ap Mei der Slavische volksstammen, gezeten op den Aartsbisschoppelijken Stoel van Welehrad (Moravië) het tooneel zijner Apostolische werkzaamheden en zorgen vaarwel zegde, om van deu Heer de Kroonde» levens te gaau ontvangen. Er heeft zich te Welehrad een feestcomité gevormd, 't welk alle Katholieken uitnoodigt deel te nemen aan de feeatelijkheden, die in den loop dezes jaars zullen plaat9 hebben, ten einde een bewijs af te leggen van hunne trouwe liefde tot onze gemeen«chappelijke Moeder de H. Kerk. Nadere inlichtingen ziju verkrijgbaar bij den Zeereerw. Heer Pastoor te Welehrad. Z. D. H. Mgr. F. Botrmans onlangs tot Adsistent- Bisschop benoemd, zal als zoodanig op den 29 n Junie. k., het feest van den H. Petrus en Paulus, door Z. D. H. den Bisschop van Roermond, Mgr. J. A. Farcdis, worden gewijd. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. Godschalk, heeft benoemd tot Pastoor te Heesch den Weleerw. heer W. van den Braak en tot Kapelaan aldaar den Weleerw. heer H. van Groeningen. Van Bannings gezamenlijke vertellingen en novellen verscheen dezer dagen het tweede deel getiteld: Oude kennissen, bevattende vier novellen als: 1. Vreemde eenden in aen bijt. 2. Tante Jet. Bene watersnood-novelle. 3. Drie dagen in Amsterdam. 4. De suikertante. Keurig van inhoud en uiterlijk is ook dit tweede deel. Wij gelooven dat de uitgeefster aan de talrijke inteeke- naren op Bannings werken een grooten dienst zal bewij zen door de volgende deelen ving te laten verschijnen. Eenmaal aangevangen wordt men des lezens niet moede. Naar wij vernemen beleven schrijver en uitgeefster veel succes met deze complete uitgaaf van Bannings werken, 't ls dan ook inderdaad wel verdiend. Vijfde Muziekuitvoering in den Hout op Donderdag 14 Mei a. s.des namiddags van 2 tot 4 uar, door het Stedelijk Muziekkorps vau Haarlem, ouder directie van den heer M. II. Muller, kapelmeester. Programma: 1. Nieuwe defileevmarsch, M. H. Muller, 2. Ouv. die Zigeunerin, Balfe. 3. Rosen aus dem Süden, Wals van Strauss. 4. Fantaisie Hongroise, Steenebruggen. 5. Ouv. solennelle, Van der Biest, 6. Fant. Polonaise, Beaudunck. 7. Fantaisie, Varney. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 11 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 853 runderen, van welke de prijzen waren vette 1ste qual. f 0.74. dito 2de qual. f 0.64. dito 3de quaüteit ƒ0,60 per kilo; melk- en kalfkoeien 100 a 260, graskalv. a 85 nuchtere kalveren 5 a 10, schapen en lammeren a vette varkens 40 a 48 c.; beiden por kilo.—biggen a paarden a ROTTERDAM, 12 Mei. Op de veemarkt warengisteren en heden aangevoerd: 3 paard, 1925 runderen, 209 vette- en graskaiveren, 107 nuchtere kalveren 180scha- pen of lammeren, 510 varkens, 289 biggen, 6bokken. De prijzen vau het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 c. 2de qual. 66 c., 3de qual. 47 e.; kalveren 1ste qual. 100 e. 2de qual. 80 c., schapen 86 e., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 54 en 50 c. per kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 50 2 qualit. f45, 3de qual. f 40. ADKMAAR, 9 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 27 koeien 140 a 200 56 nuchtere kalveren /7a 13,— vette kalveren a1000 sliapen J 18 a 28 varkens fper kilo, 137 ma gere dito f 16 a 26,21 bokken 4 a 9, 3 paarden 175 a 225 lammeren f - a 11 Mei. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van f250 a ,309 kalveren van f 30 a 98 17 nuchtere dito van f 4 a 16, 2 schapen f 34 a 36,78 varkens 42 a 53 c. 6 magere 18 a 14 c. per kilo, HONDEN, 11 Mei. Ter veemarkt ziju aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 12000, Kalveren 220 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 5/2 Schapen en Lammeren 4/6 a 5/6, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 4/- 4/6 HEIDEN, 9 Mei. Aan de markt vanheden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- azomer- f-af 2hect. rogge winter- -,a -,zomer- -,a -,3 heet. gerst zomer- a chevalier -,a 5 heet. haver, zware- f -,a De prijs der boter was heden per ^j\ vatlste quaj. 44.— a 60.—, 2de qual, f 50.— 5 36. SCHIEDAM, 12 Mei. Moutwijn per Ned. vatfl0,25 Jenever f 15,75, Amsterd. proef f 17,Spoeling f-,50 dito commissie f -,80. HOORN, 9 Mei. Op de weekmarkvan heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: - heet tarwe f 8,a 8,50 - heet. rogge f-,heet. gerst 5.— 5.50 heet. haver f 5,mosterdzaad a karwijzaadf heet. boonen: heet. bruine f 8,a 9gele f hec prardeboonen f aheet. erwten J a heet.groene 9,aj-.lO heet. grauwe 10.50a 12,— heet. witte heet. aardappelen a manden appelen ƒ- a -.alles per heet. De aanvoer van vee en daarvoor prijzen betaalde waren als volgt:paarden van f175 tot 225 veulens f a koeien van f 150 tot235 kal veren van - tot schapen van tot lammeren van 18 tot 7,— varkens van a —zeugen a biggen van 4a 10, PURMEREND, 12 Mei Kaas: aangevoerd250 stapels prijs der kleine kaas f30,middelbare boter AHKMAAR, 8 Mei. Aangev. 500 H.L.Granen.Men be steedde voor tarwe 8,35, a 860, rogge ƒ-,a -gerst 5,75 a -,dito chev. ƒ7a 7,50 haver 5. paardenboonen 6,— a - bruine dito 9,a 7,75, duiven dito kanariezaad 1 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten ƒ10,— a 16,— grauwe dito 13,— a vale dito 13,— a Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 229stapels, wegende 67,886k ilo. hooi kleine f commissie f middel- belbareflaagste prijs f—;Gras kleine f30,50 com missie f22— middelb. f23,laagste fper 50 kilo. BEURSBERICHTEN. pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2'663/s 79% lOO'V,, 96 87 Hongarije. Obl. Leouing J 8675 6 Goudleening Italië. Obl. Paiuel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. iu papier (MeiNov.). zilver (Jan.Juli). Obl. buitenl. 1853-80 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 1876 2 v (l'erpetueele). Obl. Alg. Schuld 1865 u u 1869 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 4 6 6 Obl. Leeuing 1876 4 4' Xtallö. Rusland. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 4 Columbia. Obligatien4s, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. iJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Itsl. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk tlbark. Obl. ƒ1000. 5 Morsobansk Sysran Aand. 5 Riasclik Wiasma 5 Uumeule. Aandeeleu Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Oert. Aand. N. Vork Ltike Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854,4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. 66'A 66% 44% 9S1/, 81% 95 55% 6'/is 6% 61'/. 109'/s 16% 8 6 117% 143 108 71 144 91 9 58%. 1223,8 56 87% 92% 55 5313/,. 128 10» It 124% 104 105% 100 97 99 102% 112 139 128 124 MEDEDEELINGEN,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3