Scliouwbiii'g-qiiacslic. De H. Gregorius VII. Voor geest en hart. Moge liet, een ramp ziju, door den meer dere verdrukt te worden, het ia eene schan de oogeudienaar te zpn. Het grootste bewij* van gezond ver stand is dat men er niet te veel op vertrouwt. Voor menigeen pleegt de maatstaf voor zijn geluk, de nijd zijner medemeu- schen te wezen. Minder datgene, wat zij hebben, dan dat wat zij zich inbeelden te hebben, maakt dikwijls het geluk der meuschen uit. Wanneer tijd werkelijk geld is, dan bestaan er eeu massa mensckeu, die zooveel daarvan hebben, dat zij niet weten, wat zij er mee zullen beginnen. Twistappels. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Ingezonden. Ü'/z 7 V* Het adres waarin aan den Raad dezer Gemeente verzocht wordt de gevraagde of ïiog te vragen schouwburg-subsidie niet te verleeuen, ligt nog ter teekeniug bij deu boekhandelaar VY. Küppers, St. Jans- straat 25 alhier, alsmede in de sociëteiten Trouio moet blijken, Eendracht, Vereeniging en De Kroon. Belangstellenden, die tot dusver verzuim den van hunne iustemmiug te doen blijken worden beleefd verzocht zoo spoedig mo gelijk dit adres nog van hunne handtee- keuing te voorzien, ten einde op deze wij ze verspilling der Gemeeute-fiuanciën en vermeerdering van belasting, tijdig te voor komen. Men zij indachtig dat hier zoowel algemeene als individuëele belangen op het spel staan. Men wachte dus niet tot het te laat is; thans is het tijd bij de onder havige quaestie handelend op te tredeu. Wie thans verzuimt het adres te ouder- teekenen, zal later zichzelf hebben te verwijten, dat door zijn toedoen een her nieuwde aanval op zijne beurs en op die der overige belastingschuldigen wordt gedaan. Ook van anti-revolutionuaire zijde is een verzoekschrift aau den Gemeenteraad op gesteld, waarin verzocht wordt geene sub sidie voor den schouwburg te verleeuen. Het ligt hedeu-avoud ter teekeuing bij de volgende heeren: H. Otto, Wolstr. 17, JVan Rooyen ,Spaarnwstr.4, Schaap, Jansw.29, C. J. Tamboer, Valkensteeg 6, E. Van Unen, Vau Marumstr. 18, G. Wessel, Leid- sche Vaart 20, LJFröhlich, Gierstraat 5 en W. J. Kat, KI. Houtstr. 41. Ier vergadering van aandeel- houders der Krasnapolsky-maatschappij is een gunstig jaarverslag uitgebracht. Na velerlei af schrijvingen kan 8 pet dividend worden uitge keerd. Niet minder dan 19 personen stonden eergisteren ter zake van landlooperij voor de Rechtbank te Amsterdam terecht. Dit wekelijks toenemend aantal moet hieraan worden toegeschreven, dat in andere gemeenten aan hen, die verzoeken om te worden opgezonden naar een der Rijksgestichten, toegevoegd wordt: „Is er geen plaats meer in de kolonie, ga dan maar naar Amsterdam; dat is de eenige plaats, waar je nog kan worden opgenomen". Alsdan outrangen de behoeftigen een kaartje voor de reis naar de hoofdstad, waar zij zich aan de politiebureelen aanmelden. Zulk een raadgeving moet o. a. te Zwolle uitgedeeld zijn. Hot is zeker de gemak kelijkste manier om zich van de zaken af te maken, die verwijzing naar Amsterdam is praktisch en niet te duur. Een andere vraag is het echter of het algemeen belang er door gebaat wordt, wanneer de gemeentebesturen medewerken om Amsterdam zoodoende te maken tot een algemeen toevluchtsoord voor behoeftigen en leegloopers. Als een staaltje van zeldzame vermetelheid van onzen Atjehschen vijand, maakt de Javabode melding van het volgend feit, dat aan een der laatste rapporten van den civielen en militairen gezaghebber van Atjeh is ontleend: Kotta Radja, den zooveelsten. Heden een brief ontvangen ran Toekoe di Tderoe, waarin hij mij (den Gouverneur van Atjeh) voorstelt om tot het Islamisme over te gaan. Lieflijkheden uit Italië. Een voerman van Bergamo vertrouwde aan een 9-jarigen jongen een paard toe, dat voor een wagen gespannen was. Op een gegeven oogenblik begon het dier te steigeren en sloeg zich los uit de zwakke han den van het kind, terwijl een 2jarig meisje onder den wagen geraakte en gedood werd. In de zelfde stad wilde een 4jarig meisje water uit het kanaal scheppen, viel er in en verdrouk. Ou de h. Mis in een der kerken van Bologna rolde een dief een som van eenige honderden livres, die een daar aanwezige koopvrouw bij zich had. Een kwaaddoener legde op de rails van den stoomtram te Napels eenige groote steeuen. Er zou ontwijfelbaar een ongeluk gebenr.l zijn, indien niet de machinist het boos opzet bijtijds bemerkt had. Bij vergissing gaf een apotheker te Pa lermo, in plaats van het gevraagde geneesmiddel een vergift mede. Een kiud van 3 jaren, aan wien het toegediend werd, overleed spoedig hierop onder hevige pijnen. Ontelbare zwermen sprinkhanen zijn in zulke groote masa's in de Dobrudscha verschenen, dat men de hulp der soldaten heeft moeten inroepen om ze te vernielen. De eerste zwermen verschenen Donderdag en verwoestten al het groeu op een opervlakte van 20 mijlen. Vrij dag en Zaterdag was, op sommige uien, de lucht geheel verduisterd door de voorbijtrekkende zwermen. Te Maassluis is door de politie de hand gelegd op zekeren R. Van der Meulen, afkomstig van Uithuizen (Groningen), die aan den Burgemeester verlof had gevraagd om in zijne gemeente eene inzameling te houden, waartoe hij beweerde door de Provinciale Staten gemach- te zijn. De Burgemeester meer.de echter dat in de door V. d. M. overgelegde stukken eenige vervalschingen aanwezig waren, en gaf daarvan aan de politie kenuis. Op weg naar het bureau wilde de man het bedoelde stuk met geweld aan zijne geleiders ontrukken, doch werd daarin verhinderd en is achter slot gebracht. Een kapper te Liverpool, een haarwater als onfeilbaar middel om eene kale kruin van weligen haardos te voorzien aanprijzende, heeft medegedeeld, dat hij zelfs kort geleden kaal was en dat zijne haren hem thans op de schouders hangen. Werkelijk is ziju voorkomen daardoor zoo zonderling, dat hij dezer dagen met moeite aan mishandelingen van het hem uitjouwende gepeupel ontsnapte. Op den lOen der volgende maand zal Prins Albert Victor van Wales, evenals zijn vader, de Britsche Troonopvolger in de orde der Engelsche advocaten wordeu opgenomeu. Zóó groot is het getal der advocaten, die deze plech tigheid wenschen bij te wonen, dat besloten is, de plaatsen te verloten. Enkele rechtsgeleerden, te hooghartig om zich aan een vernederend dobbelspel te ondorwerpeu, hebben besloten, den merkwaardigen dag te vieren in een afzon derlijk hotel van de City. Blijkens het technisch verslag van de Holl. IJzeren Spoorw.-Maatschappij over 1884, hadden in dat jaar op de. lijnen 15 ongevallen plaats, waarvan eren zoo vele perso nen de slachtoffers werden. De meesten werden overreden, twee geraakten tusschen de buffers beklemd en één werd gedood door van den trein te vallen en onde' de wielen te geraken. Twee malen kwam een trein met een rijtuig in botsing, waardoor telkens van de gewonde pas sagiers één overleed. Maandag a. 8. herdenken wij den dag waarop, 800 jaren geleden.de groote Paus Gregorius VII den laatsten adem uitblies met de woorden: „ik heb de gerechtigheid lief gehad en het onrecht gehaat, daarom sterf ik in verbanning." In de lange rij dor Pausen, die sinds meer dan achttienhonderd jaren op don Stoel van den H. Petrus zetelden, is er nauwelijks een tweede Opperherder, die als Gregorius VII vervolgd, gehaat, miskend en gelasterd werd. Daarentegen klinkt de lof van dezen Heilige door eeuwen heen en de Kerk noemt hem „een waarlijk hei lig man, een wreker der misdaad en de moedigste verdediger der Kerk." De tijd in welken Gregorius VII leefde en voor de rechten der Kerk, tegenover de wereld lijke macht een zwaren doch zegevierenden strijd voerde, en de tijd waarin wij leven, hebben in derdaad eene merkwaardige overeenkomst. Ook toenmaals Irschtte de Staat de opperheerschap pij over de Kerk te verwerven, de macht van den Paus te breken, de Kerk aan zich te onder werpen, of door staatspriesters enz. invloed op haar uit te oefenen. En toen de Paus hiertegen protesteerde, werd hem de oorlog verklaard, beroofde men hem van zijne bezittingen en motst hij ten slotte Rome verlaten, om zijne onafhankelijkheid voor 't ge weld te beschermen. De uitslag echter van den strijd was: de zegepraal der Kerk over de wil lekeur en aanmatiging van den Staat. Gregorius VII mocht deze zegepraal niet beleven, want hij stierf in verbanning; maar de geestelijke macht van Christus' plaatsvervanger werd erkend en wordt nog steeds ge eerbiedigt!, terwijl de macht van 't keizerdom, dat den strijd tegen Gregorius. VII bad durven ondenumen, reeds langen tijd tot de geschiedenis behoort. Onder de Regeering van Gregorius VII had ook de bekende boete-gang van den geweldda- digen, losbandigen, trouweloozen Keizer Hendrik IV naar Canossa (1077) plaats, die deze vorst ondernam, teneinde van den ban te worden ont slagen en zijn troon te redden. Bidden wij op den 25n Mei voor den opvolger van dezen Heilige op den stoel van Petrus, voor onzen Heiligen Vader Lso XIII, voor de be dreigde Kerk en voor de spoedige zegepraal van het eeuwige, Goddelijke reebt. Een der middelen om genoeglijk met el kaar om te gaan is: vaste twistpunten te vermijden. Meuschen, die veel bij elkaar zijn, hebben meestal sommige punten, waarover door hen reads veel getwist is, zoodat elke toespeling er op een gevoel van bitterheid, gekwetst» ijdelheid of iets dergelijks wekt. Daardoor wordt het oor spronkelijk punt van verschil zoo licht ook weder een blijvend twistpunt, waar alle mindere geachilleu om heen draaien. Men schrappe die dus van het gesprek- programma, of prate ze eens voor al goed >uit.« Een nieuw gerecht. Moeder. Ik weet waar lijk niet wat ik vandaag zal koken. Dochtertje. O mama, kook u nog eens „ijs," dat hebben we sinds uwen verjaardag niet meer gehad. Nijd. Winkelier. Drommels, nu hebben ze bij mijn grootsten concurrent heden-nacht inbraak ge pleegd. Wat 'n heerlijke reclame is dat weer voor hem. Van Rinkelen in Zwitserland. Nu weet ik waarlijk niet wat de meuschen er aan hebben om in vreemde lauden op de bergen te klauteren. Als ik des zomers thuis de kachel goed laat branden en ik ga er dicht bij zitten en laat mij dan door iemand met een stok op de beenen slaan, dan heb ik hetzelfde genot, als wanneer ik hier oen paar uren in de bergen ronddwaal. Vroeg rijp Kleine Frits (tot zijn vadei). Pa, maak u als 't u belieft mijne thema, maar niet met zooveel fouten als onlangs,. Ik heb thans geen tijd, mijne vrienden komen mij halen om cricket te spelen. Nationale trots. Amerikaan. In ons land leven we in gelukkige toestanden; zoo hebben we b. v. geen staand leger te onderhouden. Duitscher. Zijn dan alle soldaten te uwent be reden Dubbelzinnig. A. (nadat hij eene zeer on gelooflijke geschiedenis heeft verhaald). Nu zult ge wel zeggen, dat ik aan 't bluffen ben? B. Geens zins, mijn waarde, stel u gerust, ik zal zulks niet zeggen. Op 't concert. Van Piekeren (in de concert zaal tot zijn buurman, terwijl de ouverture Tann- hauser wordt gespeeld). Zeg eens, vaudaag duurt het langen tijd alvorens de muzikanten hunne in strumenten hebben gestemd. Haarlem, 23 Moi. De St. Vincentius- Vereeniging hield gisteren-avond, in het Gesticht in de Zoe- testraat alhier, hare jaarlijksche algemeene ver gadering, welke ditmaal hoog vereerd werd door de tegenwoordigheid van Z. D, H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, vele Eerw. Heeren Geestelijken, afgevaardigden van de St. V. V. van Amsterdam, Rotterdam en Heem stede en een aantal belangstellende genoodigden. De President opende de vergadering en richtte het woord tot Z. D. H. den Bisschop, wien hij dank betuigde voor de welwillendheid, die Z. D, H. betoonde door gehoor te geven aan de uituoodi- ging van het Bestuur om deze vergadering door zijne tegenwoordigheid te willen vereeren en voor de aanvaarding van het eere-presidiura van de St. V. V. in deze Bisschoppelijke stad. Nadat de President vier nieuwe Leden met een hartelijk woord had toegesproken, deelde de Se cretaris van den Bizonderen Raad in een keurig bewerkt verslag de verschillende bizonderheden mede, welke in de drie Confereutiën gedurende het vorige jaar zijn voorgevallen. Onze beperkte ruimte laat niet toe al de werken van Christe lijke liefde te vermelden, die door de St. V. V. in den vorigen jaarkring zijn verricht. Wij moeten ons tot het hoofdzakelijke bepalen en dan ver melden wij, dat door de St. V. V. in het vorige jrar werd ontvangen eene som van f54B5,15Vs terwijl de uitgaven een cijfer vertegenwoordigen van f 5245,53. Uit deze opgaaf is duidelijk te bespeuren, dat de christelijke liefdadigheid ge lijken tred heeft gehouden met de groote be hoefte aan hulp en onderstand, waarvan het verslag zoo duidelijk spreekt. Door de Leden der verschillende Conferentië i werden des zomers 40 en des winters 149 ge zinnen bezocht, aan wie zij zoowel geestelijken als materiëden bijstand verleenden en daarbij het genoegen hadden in liooge mate gunstige re sultaten op godsdienstig gebied te mogen verwerven. Uit het verslag vernamen wij tevens de bizonderheden omtrent de spijskokerij, de besteding van kinderen, de uitreiking van klea- dingstukken, het verstrekken vau onderwijs aan arme kinderen en van andere liefdewerken, welke in den werkkring der St. V. V. zijn opgenomen. Uit de mededeeling dier bizonderheden bleek bij herhaling de uitmuntende wijze waarop de St. V. V. voortgaat op ruime schaal hare Gode wel gevallige liefdewerken in deze stad uit te oefenen. Wel verdiend was dan ook de hulde, welke Mgr. Bottemanne bracht aan het ijverig Bestuur en aan de Leden der St. V. V. voor hunne talrijke bemoeiingen. In hartelijke bewoordingen prees Z. D. 11. de 'liefde tot den naaste, waarvan de Leden aanhoudend de meest overtuigende bewijzen geven. Bij den dank daarvoor toegebracht, drukte Z. D. II. den Leden de vaderlijke vermaning op het hart, vooral de meeste zorg te dragen voor het godsdienstig onderwijs en de religieuze op voeding der kinderen, eene zaak, die van het hoogste belang is, om de kleinen tot brave en degelijke leden der maatschappij te doen op groeien. Aan het slot zijner rede verzekerde Mgr. Bottemanne, dat de St. V. V. steeds op zijne me dewerking en bescherming kon rekenen. Nadat de President op welsprekende wijze den dank van het Bestuur had betuigd aan Z. D. H., aan de Eerwaarde Geestelijkheid dezer stad, aan den geestelijken Directeur der ambachts leerlingen, den Weleerw. Heer B. J.J.Schij/en aan de leden en weldoeners voor de hulp en ondersteuning aan de <Sf. V. V. verleend, werd de bijeenkomst door Z. E. gesloteD. Na afloop der vergadering werden wij in de gelegenheid gesteld, iu een der zilen van het Gesticht, de teekeuingan en de voorwerpen van luxe en van huishoudelijken aard, door de jeug dige leden van het „liefdewerk der St. Jozefs ambachtsleerlingen" vervaardigd, in oogenschouw te nemen. H l tentoongestelde gaf ons een overtui gend bewijs van de groote en innige toewijding,waar mede de heeren Straclce, Loots, Maas en Rob- berts hunne belangloos aanvaarde taak als on derwijzers vervullen. Wij he"bben geen woorden krachtig gmoug om onzen dank uit te drukken aan het volijverig Bestuur en aan de wakkere Leden der St. V. V. Inderdaad hun arbeid is boven onzen lof verheven. Mogen zij als blijk van waardeering vau hun edelen werkkring.stceds ruimen bijstand ontvangen er. algemeene medewerking ondervinden. Da lief degaven, welke men aan de St. V. V. ten offer brent, zullen, wij zijn er zeker van, door hare Laden op de meest doelmatige wijze aan onze hulpbehoevende natuurgcnooten worden uitgereikt. Dat die liefdegaven dau steeds en rijkelijk mogen vloeien, is de hartgrondige wensch, waarmede wij ons zeer beknopt en onvolledig verslag besluiten. Het negende jubilé van O. L. Vrouw in 't Zand is aanstaande. Reeds duizenden hebben het voornemen ge maakt, hetzij iu processie, hetzij afzonderlijk, het eeuwen oude wonderbeeld vau Maria in haar heiligdom nabij Roermond te komen bezoeken. Ook dit jaar zal gedenkwaardig zijn in de geschiedenis van Roermond door het 450 jarig jubelfeeat, vau O. L. Vrouw in 't Zmd. De ijver der feestcommissie, de alge meen» deelneming, de grootsche plannen der versiering, wier uitvoering aan bekwame meesters is toevertrouwd, dat alles zegt ons, dat dit feest een der schoonste wezen zal. Daarenboven heeft Z. H. Paus Leo XIII een vollen aflaat bij wijze van jubilé verleeud aau allen, die de kapel bezoeken van 19 Juli tot eu met den laatsteu dag der octaaf van O. L. V. Geboorte. Behalve de gewone processiëu eu de duizenden pelgrims, die jaarlijks 5. L. V. in 't Zand komen vereeren, hebben zich reed» vele nieuwe bedevaarten aangemeld, om in de maanden vau het jubilé dit genade-oord te bezoekehi. Roermond, 22 Mei 1885. G. Zevende Muziekuitvoering in den Hout op Maandag 25 Mei, des namiddags van 2 tot 4 uar, door. het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. R. Muller, kapelmeester. Programma. I. Marche, Nihoul. 2. Ouv. Fleur» d'amitié, Rihoul. 3. Walter, WaldteuJ'el. 4. Fant. Le Prophéte, Meyerbeer. 5. Ouv. Die Weiber von Weinsberg, Conradt. 6. Polka-Mazurka, Strauss. 7. Fant. Zuleh. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 20 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 2, voor 1 140 a 170 - stier, verkocht voor f a vaarzen, - verkocht voor f pinken verkocht 1 voor f 55 a graskalver verk. voor f a nuchtere kalveren, 36 verk.- voor 6 a 13, 157 schapen, verk. voor f 16 a 26 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkoch 45 stapels kaas, 51,25 stuks, wegende 10095 kilo, hoog ste prijs f 22,50 middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 20 Mei. 'L'er veemarkt heden wa ren aangevoerd: runderen,173 vette kalverenlatequal. -,90 2de qual. 0,75 per kilo, graskalf/ a42 nuchtere kalveren, 7 a 13, schapen en lammeren a 204 vette varken» 40 a 48 c. per kilo. HOORN, 31 Vlei. Ter waag gewogen 323 stapels kaas wegende, 87834 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 27.50 voor kleine ƒ21.voor oommissie, voor mid delbare— OOUDA, 21 Mei. Op de kaasmarkt waren 96 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 17 a 19. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 11.— 1.15 der weiboter f—.80 a -,90.per kilo. Handel zeer vlug SCHIEDAM 22 Mei. Moutwijn, per ned. vat 10,25 Jenever f 15,75, Amsterd.proef f 17,— spoeling 11,40 dito oommissie f 1,50. LEIDEN, 22 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt wareu aanvoeren en prijzen als volgt - paarden af 58 stieren f46 a 210; 65 ossen f162 a 360 535 melkkoeien f 145 a 280 kalveren dito f a 153 vare dito f 143 a 242, vette dito f 29 a 68 29 graskalveren f 23 a 56, vette a -a 114uuchtere dito f3,a 10, 194 vette schapen 30 a 23 weide dito Jalammeren -76magere varkens f 15 a 32,450 biggen f 6,al3. LONDEN, 21 .Vlei. L'er Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 140, Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/- a 5/- Schapen en Lammeren 4/8 a 5/8, Kalveren 3/8 a 5/8 Zwijnen 4/- a 4/6. 8 4 Hongarije. Obl. Leeniug 18675 6 5 5 5 DELFT, 21 Mei, Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. f 235 a f 265, dito 2de qual. f 160 a 215, kalf- koeieu, late qual. f 225 a f 250, dito 2de qual. 150 a 210, vaavkoeien le qnal. f 180 a 215, dito 2de qual. J 115 a 150, vette kalveren, 1ste qual. f 60 a; 86 dito 2de qual. f 30 a 50, vette schapen 1ste qual. f 20 a 28, dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f 25 a 41, vette lammeren f a weilammeren ƒ5a 13, magere varkens f 20 a 32, biggen f 5.a 12,— nuchtere kalveren f 5 a 28, paarden f 50 a 180 stieren f 54 a 120, ossen f a Ruudvleesch 62, 70 a 76 c.vet kalfsvleesch 70, 80 a 90 c. schapevleesch 60 a 64 c., lamsvleeesch c., alles per kilo. Granen. Zeeuwsche tarwe f 7.45 a 8..75 mindere en blauwe dito f 6,95 a 7,45, roode dito f 9.25 8.25 min dere en blauwe dito f -,— a -,nieuwe Zeewsche dito f-,a rogge f 5.75 a 6.75, nieuwe dito f a -,n. winlergerst f 5,— a f 5,75 n. zomer dito f 5, 5,50, n. chevalier dito f 6,25 a 7,25, haver f 6,20 a f 5,20 n. groene erwten f 7,75 a f 8mesting f 7 af 750 paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen f 7.25 a 8.— bruine boonen f 8.a 9.koolzaad 1884 f -.10 a-,11 hennepzaad f 10.50 a 11,50 kanariezaad f 8.25 a 10.50 Aan de stadswaag gewogen van 21 Mei. tot 14 Mei en op de weekmarkt aangevoerd pot,/4,1329/8 en 95/16 p. boter, wegende te zamen 27530 kilo: prijs f 38 a 48 per 40 kilo, f -.95 a f 1.20 per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 22 Mei 1886. Prijzen der onderstaande elfe0!611^^^,. pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2's 666/i6 79'/s 101 '/8 98 S6'/8 89 /l6 6513/ia 45 V8 99 79 "lie 94'/s 45 56 53/a 63/„ 64 109'/s 6 U7V» 1443/4 108 73 146 92 9 57'/4 1183/4 533/4 88 V, 93 547,» 53'/j 128 10 125 1043/s 106 101 98 9S'/4 1027t 112>/4 139 130 126 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Goudleeuing Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). a zilver (Jan.—Juli). Obl. bnitenl. 1853-80 3 hij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. bnitenl. 1867, 1871 75. 1876 (Perpetueele). Obl. Alg. Schuld 1865 186» Obl. Xieeuing 1876 4 N.-Amerika. Old. Vereen. Staten 1876. 4's 1877 4 Columbia. Obligation434 Peru. Leening 18706 18735 Ooateurijk. Aaud. Nationale Bank divid. Nederland. Hoil. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s n tt 18/5 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aaud. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Ohark. Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdi» Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Mi88 Kansas 'l'exaa Obl. Cert. 7 PR SMIE-IiEENIN gen. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgte. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staat»!. 1854.4 1860S Rusland. v 18645 18665 Geldkoers prolongatie 31/; pot. Italië. Rusland. Kumenlo. LAATSTE BERICHTEN. Een gisteren bij de Tweede Kamer ingekomen voors e van den heer De S.ivornin Lohman, tot wijziging er kieswet, strekt, om als algemeenen regel te ste en ee census van f20. Daarop zullen uitZonberingen zij|>i gelang van den aanslag in het pet-snaeeii in dat het censuscijfer, behalve daar geldt, zich zal bewegen tusschen f20 en veimoedelijh 1,0PARIJs'022 ^Mei. Victor Hugo is heden-namiddag te U/j nar' overleden. De Regeering zal aan de Kamers voorstellen de kosten der civiele begraveuia voor reke» ning van den Staat te nemen»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1885 | | pagina 3